N.V. „Velserbad" opgericht. ZATERDAG 10 OCTOBER 19.16 HAARLEM'S DAGBLAD 8 BLOEMENDAAL Het nationaal huwelijks geschenk. Vorming van een plaatselijk comité. De burgemeester van Bloemendaal. Jhr. Mr. C. J. A. den Tex. heeft het initiatief genomen tot het vormen van een plaatselijk comité tot het bijeenbrengen van gelden voor het nationaal huwelijksgeschenk aan Prinses Ju liana en Prins Bernhard. MIEN LABBERTON OVER „KIND EN GODSDIENST". In het gebouw van den Protestantenbond aan den Potgieterweg sprak Vrijdagavond Mien Labberton over de godsdienstige op voeding van het kind. De vraag is allereerst, aldus spr., of wij het kind zien als bezit, of als een gave Gods, waarvoor wij verantwoordelijk zijn. Als het geloof voor ons is niet slechts een om lijsting van het leven maar het zoeken naar God, Is er een sterke drang in ons, er iets van mede te deelen aan kinderen en komt dus de gedachte naar voren: contact tus- schen godsdienst en kind. Opvoeding is voor Miller den jongen mensch een weg te helpen banen om zich aan te passen aan den enkeling, de gemeenschap en aan de oneindigheid. Voor dit laatste is religie noodig.. Hij is de beste opvoeder die kind wordt met het kind en daardoor de mogelijkheid krijgt het kind aan de hand mee te nemen naar de banen, die men wenscht. Op het gebied van de religie mogen de ouderen nooit een beklemming zijn voor de godsdienstige ontwikkeling van het kind Veel goeds wordt vaak verstikt. Verder moet men vooral niet denken, da» de religieuze opvoeding af is met het zenden naar Zondagsschool, cathechisatie enz. Dit is een hulpmiddel, geen kern. De kern is de religieuze gesteldheid der volwassenen. Een kind. dat in zijn tehuis niet de weerkaatsing ziet, van wat hem op de Zondagsschool wordt geleerd, komt in ver warring. De opvoeders moeten aan zichzelf de hoog ste eischen stellen en zorgen, dat er geen scheiding is tusschen theorie en practijk. Waar de ouders staan op het gezagsstand- punt. is het contact tusschen ouders en kind verbroken. De opstandige jeugd heeft het door zuiver aanvoelen vaak bij het goede eind en erkenning van ongelijk stelt ons voor het kind op een hooger standpunt. Spr, meent niet, dat wij de kinderen mogen vrijlaten tot ze volwassen pijn. om dan te kiezen. Waaruit moet men kiezen? vraagt spr. Dit zal leiden tot vervlakking. Mevrouw Immink sprak een woord van dank uit naam van de talrijke aanwezigen. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: J. Pool, Pepijnstraat. 1 Haarlem, een verrekijker; de Groot Dr. Bakkerlaan 90 Bloemendaal, een gedeelte van een slot van een auto-deur; Houtgraaf, Zijl- weg 12. Overveen, een halsketting; Boter bloem, Vogelenzangscheweg Aerdenhout, een imitatie paarlen collier; Kennel Haerlem, een zwart poesje; van Zorgen, Prins Hendrik laan 70 Overveeir en portemonnaie; Politie IJmuiden, een hond bouvier; J. A. Kroon. Rol landspad 9 Haarlem, een vulpenhouder; Creuter Boschlaan 29 Bloemendaal, een schooltasch; W. F. J Hana, Oranje Nassau- laan 8 Overveen, een sierspeld; O. van Nog- geren, Boschlaan 17. Bloemendaal. een wit zeemleeren handschoen; N. v. d. Eijnde, Rol landslaan 40, Haarlem, een paar nappa hand schoenen en een sleutel; aan den Politiepost te Aerdenhout, een dameshandschoen; een voetpomp; aan het bureau van politie Over veen, een handschoen, een padvindersriem. een dameshandschoen, 2 sleuteltjes, n rozen krans BLOEMENDAALSCHE REDDINGSBRIGADE Onder voorzitterschap van Dr. W. D, van Oldenborgh hield de Bloemendaalsche Brigade Vrijdagavond een ledenvergadering in hotel Roozenaaal te Overveen. De voorzitter reikte de diploma's C. en kustwachtdiploma's uit aan hen, die van den zomer deze diploma's behaalden. Aan de lei ders van de cursussen, mej. A. Evers en den heer Buddingh werd dank gebracht voor de vele moeite die zij zich voor de opleiding der candidaten hadden getroost. Mej. Evers ontving van de voor C. geslaagden een mooi boekwerk. Bij de ingekomen stukken waren verschil lende dankbetuigingen van geredden; ook voor het verleenen van E. H. B. O. Meegedeeld werd, dat de zwemoefeningen zullen beginnen Zondag 18 October van 1 tot 2 uur in Stoop's Bad. Tot instructrice werd benoemd mej. Evers voor opleiding zwemmend redden: aan mej. Meylis werd verzocht zwem les te willen geven aan hen, die deze kunst wensehen te leeren.Voor de heeren werden voor het zwemmend redden aangezocht de heeren Eisker en Faber en voor het zwemonderricht de heer Dixon. De heer De Vries Jr., zal de opleiding op zich nemen van een groep Pad vinders, die het zwemmend redden willen lee- ren. De medische opleiding blijft in handen van dr. Van Oldenborgh; deze lessen beginnen Vrijdag 16 October. Theoretische cursussen zullen door de technische commissie gehou den worden. De T. C.. hoopt een wedstrijdploeg samen te stellen, niet zoozeer om de wedstrijden zelf. om eer te behalen, maar wel. omdat de leden zich voor een wedstrijd om de bondskam- pioenschappen ernstig moeten trainen op medisch en technisch gebied. Dr. van Oldenborgh deelt mee. dat a.s. Maandag een medisch examen zal gehouden worden voor hen, die technisch reeds geslaagd zijn. Uit de vergadering kwam een voorstel om ook een kano aan te schaffen. Dit voorstel ontlokte veel discussies. Een kano op zee kan ernstig gevaar opleveren; als reddingsmid- del is het praktisch nut ongeveer nihil; wél kunner de redders bij kalme zee in sommige omstandigheden zich snel naar een in nood verkeerende begeven. De T.C. zal het voorstel in ernstige overweging nemen. Gevraagd wordt of ook leden van de B R.B. kunnen deelnemen aan de bekende zeemijl wedstrijden; deze gaan uit van den K.N.Z.B. en staan open voor leden van dien Bond. Het bestuur zal zich in verbinding stellen met het Bondsbestuur. Aan het. slot van den avond reikte de tech nische leider, de heer Buddingh. een door den lieer en mevrouw Dauzon beschikbaar gestel den beker uit aan den heer Van Donkelaar als winnaar van den wedstrijd in zee, gehou den op 13 September 1.1. VERBETERING VERKEERSSITUATIE EINDE ZEEWEG. Naar aanleiding van een verzoek van den A. N. W. B. om verbetering van de verkeers situatie aan het einde van den Zeeweg, bij de samenkomst met den strand-boulevard in de gemeente Bloemendaal, hebben B. en W. dier gemeente medegedeeld, dat de rijwielpa den aan de beide zijden van den Zeeweg van Overveen af worden doorgetrokken en vermoe delijk vóór het as, voorjaar geheel gereed zullen komen, waardoor dan de bestaande gevaarlijke verkeerstoestand zal zijn opgehe ven. Z ANDVOORT ZELDZAAM JUBILEUM. Vrijdag 16 October, hoopt de heer M. Weber den dag te herdenken, waarop hij 40 jaren geleden bij de firma E. H. Brokmeier in dienst trad. Toen de heer Weber. als 15-jarige jongen bij de firma Brokmeier in dienst trad was de zaak nog gevestigd in de Kosterstraat. Veel is in die 40 jaren veranderd. De zaak, toen ter tijd bekend als „De Prop" werd uitgebreid en verplaatst naar de Haltestraat. Het geheele bedrijf werd gemechaniseerd en de he.r We ber die intusschen is opgeklommen tot mees terknecht, bedient niet alleen de verschillende machines zeer accuraat, doch veracht zoo noodig ook de herstellingen. Vrijdag 16 October wordt ten huize van den heer Brokmeier een receptie gehouden van 3—5 uur. Voor den heer Weber zal deze dag zeker niet onopgemerkt voorbij gaan. DE HANZE. Maandag 12 October houdt de R. K. midden- standsvereeniging in het Patronaatsgebouw een algemeene vergadering. R. K. GEMENGDE ZANGVEREENIGING. Maandagavond 12 October kordt in het Pa tronaatsgebouw aan de Groote Krocht een vergadering belegd, met het doel: de oprich ting van een gemengde zangvereeniging. BURGERLIJKE STAND Geboren: Alida Engelina Elisabeth, d. van S. van den Bos en J Bol, Willemstr. 9. Anna Maria, d van H. J. F. van Emmerik en J. C. Penning, ten Katestraat 4. Gehuwd: P. Kerkman en J. Paap, van Ostadestraat 3. J. H Hoogstraaten en J. C. van Duivenboden. Bilderdijkstraat 20. W. C. Warnaar en A. Nieuwenhuizen, Koog a. d. Zaan. Overleden: H. E. Kamsteeg 75 j., J. Stobbe laar, echtgen. van K. van der Mye, 60 j. HAARLEMMERMEER CEMENTDIEFSTAL. De politie is er in geslaagd de vermoede lijke daders op te sporen van den alhier ge- pleegden diefstal van een partij cement, die van IJmuiden per vrachtauto was vervoerd naar het bij den Spaarnwouderweg gelegen terrein van de werkzaamheden voor den aan leg van den nieuwen Rijksweg Amsterdam— Sassenheim. Twee mannen, een uit Enkhui zen en de ander uit Aalsmeer, werden gear resteerd OPENING BAZAR. Vrijdagmiddag had in een lokaal van de openbare school aan den Hoofdweg bij den Spaarnwouderweg nabij de Lijnden de ope ning plaats van den Bazar, georganiseerd door de Vrouwen-Vereeniging „Bidt en Werkt" aldaar ten bate van de schulddelging van de Ned. Herv Kerk. Ds. J. C. Salverda uit Hoofddorp sprak een openingswoord. Hij uitte de beste wensehen voor het welslagen van den Bazar, die heden middag en -avond ook nog open is. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Hester Anje, dochter van J. van der Leek en G. Dekker; Bob, zoon van J. Ger- rets en A. C. Schep; Cornelia, dochter van K. A. Brood en C. Kampmeijer; Marinus, zoon van W. Kamerman en M. de Ron; Cecilia Maria, dochter van A. C. de Koning en C. M. Holla; Lena, dochter van G. van Veen en A. Boer; Anna Christina, dochter van K. Visser en J. C. H. den Dekker; Christina, dochter van A. W. H. de Rooij en W. Kooij; Geer- truide Adriana, dochter van C. J. Lippus en C. M. Nederstigt; Dirkje, qlochter van M. Roe land en D. 't Lam. Ondertrouwd: Petrus van Roode en Maria C. H. Lamboo; Rudolphus Th. Hoogeboom en Aafje Stroomer. Getrouwd: Adrianus Kerzaan en Saartje de Smit; Gerardus H. van Dijk en Klara Bakker; Johannes van Blokland en Catharina van der Peet; Martinus Draijer en Duchina M. M. van Kuijk; Jacob A. Ruighaver en Eilkje van der Zaag: Tij men Schipper en Maria A. Mid delkoop. Overleden: Sijbrand Wolf, 74 j., wedr. van A. Barteling; Maria Heijn, 64 j., geh. met H. Jansen: Alida van Gerven 72 j., geh. met C. Duivenvoorden; Johannes Persoon, 59 j., geh. met M. van Dijk; Neeltje Schouten, 84 j.. wed. van J. Slagt; Pietertje Adriana Bies heuvel 45 j., geh. met L. van Wijk; Pieter, 4 j., zoon van M. Korsuize en L. Trommel. HILLECOM VERKEERSONGEVALLEN. De heer R. Veldhuyzen van Zanten overleden. In de laatste dagen staat onze gemeente wel in het teeken van verkeersongevallen. Bij Patrimonium kwam een personenauto met een wielrijdster onzacht in aanraking doordat de laatste verzuimde richtingveran dering aan te geven. De wielrijdster liep lich te arm- en beenwonden op. Bij „Pluk den dag". Leidschestraat botste een auto tegen de tram. beide in dezelfde richting rijdend. Oorzaak onverklaarbaar; gevolg een zwaar beschadigde auto. Bij de St.. Josephkerk raifide een zeer snel rijdende auto een voor haar uitrijdende auto die langzaam rijdend de nieuwe v. d. Ende laan in wilde rijden. Resultaat een zwaar en een licht gehavende auto. Op Weeresteyn bij de villa van denzelfden naam wilde de 72-jarige heer R. V. van Zan ten bij de daar aangebrachte verkeersstrepen oversteken naar het rijwielpad Hij weifelde even. kwam met het voorwiel in de tramwis sel en viel daardoor tegen een achter hem komende auto. Na door E H. B O. en dr. Ver- sluys voorloopig verbonden te zijn werd hij mei. eenige hoofdwonden en een ernstige her- anvangSeizoen 1836-37,Uciuuo. Spreekuur dagelijks van 11-12, 2-5 en 7-9 uur. Schagchelstr. 29. Telef. 10806. N.V. DANSACADEMIE 'CJG. MARTIN ZONEN HAARLEM AMSTERDAM 8USSUM HILVERSUM (Adv. Ingez. Med.) senschudding naar het Diaconessenhuis te Haarlem vervoerd, waar hij hedenmorgen op 72-jarigen leeftijd is overleden. Rutgerd Veldhuyzen van Zanten was lid der firma Van Zanten en Co., alhier. De heer van Zanten heeft een zeer voor name plaats ingenomen in het openbare le ven te Hillegom. Jaren lang is hij lid van den Gemeenteraad geweest, voorzitter der Hille- gomsche afdeeling der Alg. Vereen, voor Bloembollencultuur en lid van het Hoofdbe stuur der Alg. Vereeniging. Ter gelegenheid van het 50-jarig jubileum der afdeeling Hillegom werd hij benoemd tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. PERSONALIA. Te Leiden is voor het arts-examen onze plaatsgenoot de heer L. Hanrath. VINGER-DRUKKERIJ. De politie krijgt een, zij het ook bescheiden, atelier voor dactyloscopie (vingerafdrukken) dat tevens geschikt is voor fotografeeren. De inrichting hiervan is opgedragen aan den heer H T. Seysener, fotograaf, alhier. BENNEBROEK BURGERLIJKE STAND. Bevallen: 4 Oct. J. van der Staaijvan der Plas z.; 8 Oct. H. KrauweelAalders, d. Overleden: 4 Oct. A. C. F. de Lange, wed. J. Ratelband, 70 j. IJMUIDEN Voor het huwelijkscadeau van Prinses Juliana. Dezer dagen had ten Raadhuize een verga dering plaats van een aantal dames, daartoe uitgenoodigd door mevrouw H. A. Kwint Wiersum. De bedoeling dezer bijeenkomst was te geraken tot het oprichten van een plaatse lijk comité, dat zich ten doel stelt, gelden in te zamelen voor de aanbieding van een huwe lijkscadeau aan H. K. H. Prinses Juliana. Be doeld comité werd opgericht en bestaat uit de volgende dames: mevr. H. A. KwintWiersum. presidente, mevr. Cremervan Marken, mevr Swaan—Roosenboom, mevr. C. M. van Huizen Rubens, mej. M. C. van Hooff, mevr. E. Heere —de Groot, mej. A. van Kampen, mevr. P. L. de BoerHarder, mevr. MilatzHouwink, mevr. van KatwijkRavestijn, mevr. J. Vorst manBijvoet, .mevr. H. v. d. DoesFikke, mevr. Groosmuller—Voet. mej. Bennink. Besloten werd voor dit doel te collecteeren in de week van 210 November a.s. Het Comité zal een beroep doen op de ver schillende vrouwen- en meisjesvereenigingen in de gemeente, om bij dit werk behulpzaam te zijn en hoopt op aller medewerking te mo gen rekenen. Alle krachten moeten worden ingespannen om de gemeente Velsen een goed figuur te doen slaan. Moge de opbrengst der collecte bewijzen, dat „Oranje" in Velsen een groote plaats inneemt. Over de Gemeentebegrooting. De hoofdstukken nader bekeken. Er is uit het lijvige boekdeel, dat de memo van toelichting op de begrootingen voor 1937 vormt zonder de vele bijlagen is het meer dan 200 bladzijden heel wat te putten waar voor de ingezetenen zich zullen interesseeren. Wij zullen de komende dagen dan ook ge regeld het een en ander uit onze millioenen- nota overnemen. In ons blad van gisteren hebben wij reeds het voorwoord van B. en W. opgenomen, waaruit men heeft kunnen zien, dat het een heele toer is geweest om een slui tende begrooting te verkrijgen, hetgeen wel niemand verwonderen zal. Ditmaal heeft het college 't niet kunnen redden zonder de raming van een belastingbijdrage uit het Werkloos- heidssubsidiefonds. Ter nadere toelichting hiervoor diene, dat in art. 8. derde lid der wet van 4 Maart 1935 wordt bepaald, dat de gemeenten, voorzoo ver zij tengevolge van de inperking van haar belastinggebied ingevolge de bepalingen van die wet, moeilijkheden ondervinden, uit het werkloosheidssubsidiefonds een bijdrage kun nen bekomen. Deze belastingbijdrage kan ten hoogste beloopen een som, welke noodig is te achten voor verkrijging van evenwicht tus schen de gewone uitgaven en inkomsten van een dienstjaar, doch in geen geval meer dan de som der belastingopbrengsten, welke ge acht kunnen worden ingevolge de bepalingen der wet van de gemeente naar het fonds te zijn overgebracht. B. en W. nu becijferen het bedrag, dat de gemeente door de inperking van haar belas tinggebied een bedrag van 229.115 aan in komsten derft. Voor het sluitend maken van de begrooting is noodig 229.000. Het al of niet sluiten der begrooting hangt dus daarvan af of het Rijk bereid is, deze bijdrage aan de gemeente te verleenen. Hoofdstuk I (Vroegere diensten) houdt weinig verband met het gemeentelijk leven. De volgnummers bevatten in hoofdzaak pos ten van administratieven. Vermelden we slechts, dat het nadeelig slot van dit hoofd stuk 70.392.37 bedraagt. Hoofdstuk H (Algemeen beheer) is wat belangrijker. Onder de inkomsten van dit hoofdstuk vinden we o.a. geraamd voor uit- keering uit het gemeentefonds 369.031.94 (v. j. 386.568.38), voor secretarie-leges en rechten van den burgerlijken stand 8900 (v. j. 8500). Onder de uitgaven: jaarwedde burgemeester (onv.), jaarwedden wethouders 7500 (onv.). secretaris 6800 (onv.), ont vangen 4850 (onv.), presentiegelden leden van den raad 1620 (onv.) jaarwedden secre tarie-ambtenaren enz. 68.441.61 (v. j. 71.562.45), druk- en bindwerk 4200 (onv.), onderhouden en schoonhouden van het ge meentehuis en het kantoor van den ge meenteontvanger 3755 (v. j. 3720), ver lichting en verwarming van deze gebouwen 1975 (onv.) kiezerslijsten en het uitoefenen van kiesverrichtingen 1905 (v. j. 300). pen sioenen oud-wethouders enz. 45284685.86), kosten wegens verificatie 1283 (van totaal 11.333). Het batig slot van dit hoofdstuk is 238.935.10. Hoofdstuk III (Openbare Veiligheid) Uitgaven: Jaarwedde commissaris van poli tie 5000 (onv.), belooning van de inspec teurs, dienaars en verdere beambten van po litie 119.690.16 (v. j. 114.876.50). Het corps telt thans onder den commissaris: 1 hoofd inspecteur, 2. inspecteurs, 2 inspecteurs-titu lair), 5 hoofdagenten, 1 hoofdagent-tit., 1 agent-rechercheur, 7 brigadiers, 4 kring- agenten, 17 agenten, 7 agenten 2e klasse, 4 leerling-agenten, 1 hoofdklerk, 2 klerken, ter wijl alsnog zullen worden aangesteld 2 ver- Uiterlijk einde Maart zal de inrichting geopend worden. Het gewijzigde plan. Donderdagavond vond onder voorzitter schap van den heer J. H. Levenkamp de op richtingsvergadering plaats van de N.V. „Vel serbad", welke Naamlooze Vennootschap de zweminrichting aan het Tiberiusplein, tot den bouw waarvan reeds besloten werd. zal ex- ploiteeren. De statuten werden vastgesteld, waarop on verwijld de Koninklijke bewilliging zal worden aangevraagd. Als commissarissen werden benoemd de heeren P. Borst, Velsen, A. W. Kalff, Velsen. A. Koster. Haarlem, dr. L. van Leeuwen. LJmuiden. J. H. Levenkamp, IJmuiden H. Rutge~s. Velsen. mr. dr. W. P. Vis. Heemstede. P.~ Visman, IJmuiden en J. P. Weijburg, Velsen, waaruit als president-com missaris werd gekozen de heer J. H. Leven- kamp, terwijl de heeren A. Koster en P. Borst als gedelegeerd commissaris werden aange wezen. Teneinde de voorbereidingen een vlot ver loop te doen hebben, werden de volgende werk- commissies vastgesteld: Bouwcommissie: de heeren P. Borst, dr. L. van Leeuwen en J. H. Levenkamp. Financieele commissie: de heeren J. H. Le venkamp en H. Rutgers. Propaganda-comissie: de heeren P. Borst, H Rutgers en P Visman Als secretaris der N.V zal voorloopig fun geeren de heer P. Visman. Kennemerplein no. Als bouwkundige voor de N.V. is aangesteld de heer Th. Verzijlbergh alhier. Na een geanimeerde bespreking over interne aangelegenheden sloot de voorzitter de ver gadering. Met de oprichting der N.V. „Velserbad" heb ben thans alle voorbereidingen haar beslag gekregen, niet alleen wat den bouw, maar ook wat de exploitatie van de inrichting aangaat en staat thans vast, dat onze gemeente het volgend voorjaar een overdekt zwembad zal bezitten, dat zoowel wat uiterlijk als inrich ting betreft, zich met dergelijke inrichtingen in de groote steden van ons land kan meten. Zou reeds hierom alleen de totstandkoming van de „overdekte" een groot belang voor onze gemeente genoemd kunnen worden, des te meer is dit het geval, omdat de voltooiing be- teekent, dat het Tiberiusplein eindelijk het monumentale gebouw, waarop het al jaren ge wacht heeft, zal krijgen. Het zwembad zal. na wijziging van het oorspronkelijke ontwerp in de gebouwenreeks, die !wt Tiberiusplein om sluit: U.L.O. school. Rijks i-I.B.S en Nijver heidsschool. dit plein de groot needsche allu res geven, die de overheid het heeft toebedacht. Om den indruk van een massaal geheel te be vorderen, Is het oorspronkelijke plan zoodanig gewijzigd, dat de ingang in den rechterhoek komt. Ook de kapconstructie is gewijzigd. Het dak wordt hooger en voorzien van een bedek king van pannen Van den bouw van het open bad wordt voor- j loopig afgezien. De N.V. behoudt echter de optie op den benoodigden grond. BURGERLIJKE STAND VELSEN Bevallen: P de Koe-Westein. d., Kon. Wil- helminakade 19, IJmuiden. E. Kraak-Dek- ker, z.. James Wattstraat 13, IJmuiden. M. Groenendijk-de Ronde, z., Planciusstraat 73, IJmuiden. A. P. Duijn-Klous. d., Bie- zenweg 14, Santpoort. J. C. Lootsma-van Leeuwen, z., v. d. Vondellaan 28. Velsen. H. Koning-Hogeland. z.. Lippersheystraat 23, IJmuiden. T van Eerden-Schilling, z., Ka naalstraat 89 rd., IJmuiden. Overleden: K. v. d. Meer. 41 jaren, echtgenoote van B. van Duijn. Hadleystraat 37, IJmuiden. A. Volgers, 31 j.. echtgenoot van L. Gorter, Ha- gelingerweg 335. Santpoort. A. Wijbran- dus. 70 j.. weduwe van T. Fierstra, Hilversum Gehuwden: M. P. Wiebenga en N. G. F. v. d. Broek. Meerweidelaan 11. Velsen N. W. v. d. Belt en E. v. d. Zwet Slotenmaker, Be verwijk. K. M. Brouwer en M. A. Klinge, Heidestraat 10 IJmuiden. J. J Drijver en L W. Döring. Sne'i'iusstraat 55, IJmuiden. A. F. G. Smeets en H. P. Verschuren. Ned.- Indië. P, Hollenberg en J. M. v. Gelder, Julianakade 1. IJmuiden. G. H. v. d Bronk en C. J. A. M. Huijg. Haarlem. Ondertrouwden: K. Sander en J. Haas noot, Annastraat 30 IJmuiden. H. H. v. d. Braber en E G. J Eising. v Speijkstraat 18, IJmuiden. Princestraat 14. Velsen N J. Lub en A. Hekhuis. Zeeweg 114, IJmuiden. Kennemerlaan 131 IJmuiden. H. van Pijkeren en W. ce Jong. Monnickendam. IJ. Noordzij en G. van Zonderen. Snellius- straat 18. IJmuiden. Napierdwarsstraat 5, IJmuiden W Maasland en W Schaap, Wi'lemsbckwes 97 TTmuiden. Stat,r>n<?weg '1 IJmuiden - J C Flenbaas en C C 4b- spoel. Beverwijk. C Braam en C. W. Braam. Evertsenstraat 30, IJmuiden Plan ciusstraat 6, IJmuiden. t keersagenten en 6 leerling-agenten. Kosten van buitengewoon tijdelijke politieagenten 2000 (onv.), kleeding en uitrusting 11.385 (v.j. 13.076), kosten van wachtgebouwen en bureau incl. verlichting en verwarming 3857 (v. j. 4102), belooningen en premiën aan brandmeester en brandspuitlieden 3175 (v. j. 3135), onderhoud der lantaarns en verdere onkosten der verlichting 44.000 (v. j. 45.700), burgerwacht en B.V.L. 1200 (onv.), luchtbeschermingsdienst 1500 (onv.). Het nadeelig slot van dit hoofdstuk be draagt 209.384.32. Hoofdstuk TV (Volksgezonodheid) Onder de inkomsten worden gemeld keiur en slachtloonen 30.000 (v. j. 28.000), in komsten in verband met de uitvoering van de landbouwcrisiswet 1933 28760, bijdrage van de provincie in de kosten van bestrijding der tuberculose 3050 (v. j. 2992.43), keur- loonen ten behoeve van het rijk geheven bij invoer van vleesch f 2000 (onv.), vergoeding van het rijk voor het keuren van ingevoerd vleesch 1000 (onv.), inkomsten in verband met de uitvoering van de warenwet 2400. En onder de uitgaven: kosten van maatregelen, genomen krachtens de besmettelijke ziekten- wet 3755.29 (v.j. 3981.49), kosten van be strijding der tuberculose 9225 (onv.), kosten van den keuringsdienst (jaarwedden enz. 13.023.80 (v. j. 10.380.80), kosten van bij dragen voor uitzending en verpleging van kinderen in gezondheids- en vacantiekolonies 1120 (onv.), subsidie „Het Wit-Gele Kruis" 1395 (onv.), subsidie Antonius Ziekenhuis 10.000 (onv.), subsidie iWtte Kruis f 7200 (onv.), kosten geneesk. en gezondheidsdienst 8352 (v. j. 9070). Nadeelig slot van dit hoofdstuk 30.287.50. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 0.900.54. Griet per 50 K.G. f 2512,50, Tongen per K.G. f 1.16—0.96. Groote schol per 50 K.G. f 14. Middelschol per 50 K.G. f 18. Zetschol per 50 K.G. f 16.50. Kleine schol per 50 K.G. 174.70. Schar per 50 K.G. f 4.80—3.10. Tongschar per 50 K.G. f 3225. ~Tg per 20 stuks f 1614. ieet per stuk f 3,601,70. Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 20. Kleine schelvisch per 50 K.G. f 189. Kabeljauw per 125 K.G. f 5540. Wijting per 50 K.G. f 6—1.10. Makreel per 50 K.G. f 5.504.25. Heilbot per K.G. f 0.72. Leng per stuk f 1,601,15. Koolvisch per stuk f 10.65. Versche haring per kist f 4.40—2,25. BESOMMINGEN. Trawlers: Glorie IJM 37 940 manden f 4730 Logger: KW 89 f 570 Versche haring; KW 167 f 760. ANSJOVISMARKT. 1927 gedaan tot f 12. 1930 gedaan tot f 12. MINIMUM-EXPORTPRNJZEN VAN ANSJOVIS VERHOOGD? Naar wij vernemen, moet het in de bedoe ling liggen van de Vereeniging van Ansjovis exporteurs de minimum-exportprijzen, in verband met de depreciatie van den gulden, verhoogd te krijgen en zouden zij die mini mum-exportprijzen gebracht willen zien voor 1930er van f 14.— op f 16.— per anker. 1931er van f 17.50 op f 20.— per anker. 1932er van f 19.50 op f 22.— per anker. 1933er, soort 25/2800 stuks p. a. van f 20.— op f 22.50 per anker. 1933er, soort 13/1600 stuks p. a. van f 18.50 op f 21.50 per anker. 1934er, soort 23 2700 stuks p. a. van f 20.25 op f 23.per anker. 1934er, soort 13 1600 stuks p. a. van f 18.75 op f 22.per anker. 1935er, soort 23/2700 stuks p. a. op f 22.-^ per anker. 1935er, soort 13/1600 stuks p a. op f 21.— per anker. 1936er, soort 23/2700 stuks p. a. op f 21.50 per anker. 1936er, soort 13/1600 stuks p. a. op f 20.50 per anker. Verwacht mag worden, dat deze verhoog de minimum-exportprijzen zullen worden geaccepteerd. Te meer heeft deze verwachting reden van bestaan, daar de prijzen voor ansjovis reeds zoo laag staan en bovendien de prijzen niet met het volle depreciatie- verschil worden verhoogd. Wanneer men ten volle rekening had gehouden met de ca. 20 pet. tot 22 pet. geldende depreciatie van den gulden, dan hadden de minimum-exportprij zen hooger gesteld moeten worden. Het gevolg van deze te verwachten verhoo ging van de minimum-exportprijzen.zal zijn een verhooging van de minimum-inkoopprij zen hier te lande. Deze zullen dan gebracht worden voor 1930er ansjovis op minimum f 12 p. anker. 1931er ansjovis op minimum f 15 p. anker.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 10