ZATERDAG 10 OCTOBER 1936 H A A R L E M'S DAGBLAD ir SPORT EN SPEL VOETBAL. De wedstrijden voor Zondag. Er staan voor morgen heel wat plaatselijke wedstrijden op het programma; in Rotterdam zelfs twee. Maar in die groote stad loopt men elkaar niet in den weg! Daar zijn zóóveel voetballiefhebbers, dat er best nog wel een defde wedstrijd bij zou kunnen. De meeste belangstelling zal natuurlijk wel bestaan voor AjaxBlauw Wit, die geleid wordt door scheidsrechter Boekman. Er zijn extra maatregelen voor het bijwonen van de zen strijd genomen, zoodat aan niet minder dan 29.000 toeschouwers een plaats kan ge garandeerd worden. Een niet minder belang rijke ontmoeting is SpartaFeijenoord. In Spangen zal met stellig wel plaats te kort ko men. Bij Xerxes—Excelsior zal waarschijnlijk geen gedrang bestaan. In Haarlem krijgen we den strijd tusschen de roodbroeken en V. U. C. Onze stadgenooten hebben het j.l. Zondag klaar gespeeld, in Zaan dam van Z. F. C. te winnen. Hoewel de Zaan dammers onder aan de ranglijst staan, durven we de verzekering te geven, dat menige sterke club daar een veer zal moeten laten. De 50 overwinning tegen H. B. S. ging dan ook heel wat gemakkelijker, dan de 21 tegen Z. F. C. Het Haarlem-elftal is intusschen zóó goed ge start. dat ook een overwinning op het nü al in gevaar verkeerende V. U. C. verwacht kan worden, al zal de grootste voorzichtigheid ge boden zijn. In R. C. H.-kringen is men nu natuurlijk hoopvol gestemd. En dat is te begrijpen. Een 22 gelijk spel tegen een in goeden vorm zijnd Ajax is een prestatie, die bewondering af dwingt. We hopen dat dit het begin van het herstel zal zijn. In ieder geval zal R. C. H. nu met meer zelfvertrouwen de reis naar Dor drecht aanvaarden, om daar D. F. C. te be strijden. Van deze club kan men momenteel nog alles verwachten want met één gewonnen één verloren en één gelijk gespeelden wed strijd heeft zij nu een gemiddelde van 1 be reikt. R. C. H. zal goed doen, daar rekening mee te houden en van het begin af even geest drift- ie spelen, als ze tegen Ajax gedaan heeft, xn Dordt zal de gevaarlijke Ruisch zich nu een extra bewaking moeten laten welge vallen. Dat V. S. V. Zondag in Rotterdam van Feijenoord zou verliezen, hadden we zooals men weet verwacht, maar toen dachten we, vertrouwende op de hechte verdediging van V. S. V., aan een kleine nederlaag. Die 52 was echter wel bijzonder teleurstellend. In tusschen hebben deze IJmuidenaren al vier verliespunten uit drie wedstrijden. Dat gaat niet goed! Bedacht moet worden, dat punten, in de eerste helft van het seizoen behaald, van bijzonder groote waarde zijn, want de tweede helft is in den regel veel zwaarder. Morgen krijgt V. S. V. bezoek van Z. F. C., die nog niet veel heeft bereikt, maar tegen wie men toch op z'n hoede moet zijn, zooals Haar-1 lem nog pas ondervonden heeft. Toch geloo- ven we, dat V. S. V. dezen wedstrijd wel zal winnen. Het vertrouwen, dat we in Stormvogels ge steld hebben, is gelukkig niet beschaamd. De overwinning, die we j.l. Zondag tegen Xerxes verwachtten, is inderdaad gekomen. Het werd zelfs een stevige 53 victorie, en dat nog wel zonder den steun van FijenHet eerste schaap is dus over den dam, dus zullen er nog meer komen. Dit kunnen we morgen al constatee- ren, want al zal de uitwedstrijd tegen A. D. O. niet gemakkelijk wezen, een IJmuider zege kan er toch het gevolg van zijn. In Haarlem krijgen we eveneens een plaat selijken wedstrijd, zij het ook in de tweede klas. Het gaat namelijk in het Noorder Sport park tusschen E. D. O. en Bloemendaal, oogen- schijnlijk een spel tusschen kat en muis. Maar zij, die geen vreemdelingen in het voetbal- Jeruzalem zijn, weten maar al te goed, dat in een plaatselijken wedstrijd doorgaans de grootste verrassingen te voorschijn komen. En al gaat het ook hier dus tusschen no. 2 en no. 9, zouden we ons niet gaarne aan een voor spelling van den uitslag durven wagen. De elftallen zullen als volgt tegenover elkaar staan E. D. O.: Van Roon, Van der Borne, Zandstra, Van der Schalie, Koppen, Oomen, S. Spek, Schijvenaar, v. d. Putten, Kohier, P. Spek. Bloemendaal Hartendorp, Tuilenaar, De Bock, Van Bragt, Hartman, Leemhuis, Beijk, Immer, v. d. Mey, v. d. Bijl, Huisman. Wie een beetje vroeg komt kan ook nog een interessanten dames-handbalwedstrijd zien. Die begint te één uur. Voor H. F. C. was het j.l. Zondag wel bijzon der sneu, met 53 van A. F. C. te moeten ver liezen, nadat eenige minuten vóór het einde de stand nog 3—3 was. Vrijwel ieder toeschou wer was toen van meening, dat H. F .C. de eerste overwinning ging behalen, vooral ook omdat haar verrichtingen daartoe aanleiding gaven. De extra bewaking van Lungen werd echter een oogenblik verslapt, met het gevolg dat hij nog twee maal Van der Togt wist te passeeren. Dubbel jammer was net, dat tot twee maal toe een penalty van Koper niet het gewenschte resultaat had. Het is niet prettig voor H. F. C., dat zij nu morgen den zwaren uitwedstrijd tegen 't Gooi moet spelen, want er zullen er niet veel zijn, die aan een overwin ning voor onze stadgenooten durven denken. Wij eerlijk gezegd ook niet. Enfin, moed hou den maar! H. F. C. gaat met het volgende elftal naar Hilversum: Van der Togt,. Dorsman, Langendam, Van Olphen. Kruyer, Hagenaar, Höck, Twiss, Koper, Drijver, Chapon. De Kennemers branden natuurlijk van ver langen, na den rustdag van de vorige week, weer in het strijdperk te treden. Die rust kwam te gauw in het seizoen. De Wijkers zullen zelf nieuwsgierig zijn, of hun verblijf in de tweede klas teleurstelling of vreugde zal brengen, want ze hebben nu één wedstrijd gewonnen en één verloren. Daar valt dus nog geen peil op te trekken. Eén ding is echter vast: als ze morgen op eigen veld van B. F. C. kunnen winnen, dan zullen ze een goede plaats op de ranglijst gaan innemen, want de Bussummers hebben reeds na het spelen van drie wed strijden de leiding in deze af deeling genomen, een plaats, die ons vooralsnog voor hen te hoog lijkt. We zijn benieuwd naar den uitslag. S. D. W.—SPAARNEVEGELS. Zondag trekt Spaarnevogels naar Amster dam om S. D. W. te bekampen met het vol gende elftal: Veenstra, Bosch, Veen. Kiekens, Tangerman, H. Bilderbeek C. Bilderbeek, Tangerman, Meiers, Koppen, Boeree. HAARLEM—V.IT.C. Haarlem komt tegen V.U.C. met het volgen de elftal uit: Vijgeboom. Verhappen, Huysmans, De la Mar. Van Gooi. Vreeken, De Winter, Smit, Van der Hulst, Effern, Van Polanen. 7.EEBURGIA 2—HAARLEM 2. Haarlem 2 heeft de volgende opstelling: Voogd. Van den Berg, Stammes, Cornet. Goedhart, Urban, Hartog, Van Daalen, Kornmann, Snoek, Hurkmans. D. F. C.—R. C. H. R.C.H. verschijnt tegen D.F.C. met het volgende elftal: Metten, Kors, Pre vost, Kloos, Slot, v. d. Gevel, v. Musscher, Hellingman, v. d. Horst, Hoogendoorn, Lenselink. R. C. H. 2—AJAX 2. Deze wedstrijd wordt Zondagmorgen 11 uur in het Heemsteedsche Sportpark ge speeld. D.I.O.AVANTI. Zondagmiddag speelt D.I.O. tegen Avanti aan de Ramplaan. Dio verschijnt als volgt: Biesbrouch, Tjeertes, de Nieuwe, Driehuizen, Zandstra, Oliedam, Poelgeest, Smit, Witkamp, J. de Nieuwe, Konijnberg. Te 11.30 spelen het tweede elftal en Junioren elftal van DIO resp. tegen Swastika 1 en R.C.H.-junioren. DE WEDSTRIJDEN VAN T.HB. T.H.B.Ripperda 2 uur. T.H.B. 2—Hillegom 2 10 uur. Kinheim 6T.H.B. 3 10 uur. T.H.B. 4E.D.O. 8 10 uur. E.H.S. 5—T.H.B. 5 12 uur. T.H.B.—RIPPERDA. De Boys verschijnen met het volgende elftal: Dupon, Dijkstra, Van Straaten, Van der Horst, Oldenburg. Linthout. Aalpol. Veldmeyer, Prent, Van Norden, Vellinga NED. KORFBALBOND De wedstrijden voor Zondag. Op het Haarlemterrein in het Noorder Sport park zal Haarlem 2 den strijd aanbinden tegen Flora, dat zich uitstekend in haar nieuw milieu aanpast. De Haarlem-reserves zullen het Zondagmiddag lang niet gemakkelijk hebben. We achten de gasten het sterkst. T. H. B. zal 's middags aan den Boekerode- weg te Aeraenhout wel raad weten, met Am- stelodamum, tenzij ze zich laat verrassen! Oosterkwartier 1. dat zich een weinig her stelde, gaat naar Rohda en moet met de puntjes thuis komen. Aan de Zomervaart zal D. T. V. 2 uit Am sterdam probeeren het tweede O. K. te over winnen. Zoo zonder slag of stoot zal dat zeker niet gelukken. De wedstrijd begint te twee uur. S. V. I zal om vier uur wel de meerdere zijn gebleken van Luto 2. Toch verwachten we een spannenden strijd achter de Ruïne van Brede- rode. HAARL. KORFBALBOND. Het programma voor morgen. In I bindt Palvu I den strijd aan met Haar lem 3. dat het kind van de rekening wordt. S. V. 2 lijkt ons wel in staat te winnen van Always Ready I. Aurora 1, dat naar Watervliet 2 gaat, kan winnen. In II zijn vastgesteld: Always Ready 2Meerlebos I. Aurora 2 Aurora 3, D. S. V. 1Flora 2. Haarlem 4T. H. B. 2 en Oosterkw. 4—S. V. 3. In 3 A zal Flora 3 Zwaluwen 1 ontvangen. Aurora 4 gaat naar O. K. 3 en T, H. B. 3 en D. S. V. ontmoeten elkaar. In 3 B spelen Aurora 5 tegen Palvu 2, Meer lebos 2 tegen Always Ready 3 en Oosthoek 1 tegen S. V. 4. LAWNTENNIS. WINT AMERIKA IN 1937 DEN DAVIS-CUP? Uit New York: De vroegere Amerikaansche Daviscupspeler Frank Shields verklaarde in een interview, dat hij er zeker van was, dat Perry het volgend jaar niet meer voor de Engelsche Davis-Cupploeg beschikbaar zou zijn, waardoor de winnaar van den cup in 1937 niet gemakkelijk zal zijn aan te wijzen. Shields was de meening toegedaan, dat de Vereenigde Staten in 1937 de beste kansen hebben, maar dan moest de Amerikaansche keuze-commissie volgens moderner opvat tingen te werk gaan HANDBAL. PROGRAMMA VOOR ZONDAG. DAMES. RapiditasSimson: EDO-terrein 1 uur. NilocG.V.A. A'dam 12.40 uur. Kr. en VriendschapD.V.S. A'dam 2.40 uur A.D.A.Zeeburg A'dam 1.40 uur. HEEREN. AalsmeerTurno: Aalsmeer 10.45 uur. TonidoLijnden A'dam 12.20 uur. D.O.S.Niloc A'dam 1.40 uur. OlympiaConcordia-ZaandamAalsmeer 10.45 uur. Rapiditas—Simson Haarlem 2.30 uur. Daar dit de eerste competitie-dag zal wor den, lijken ons voorspellingen uiteraard nog zeer gewaagd, maar dat er verrassingen zullen plaats hebben, is zoo goed als zeker. DE?.?ONSTRATIE OP HET E.D.O.-TERREIN. Voorafgaande aan de plaatselijke voetbal match E.D.O.Bloemendaal spelen de dames teams van Simson (Amsterdam) en Rapiditas (Haarlem) een demonstratie-wedstrijd, tevens competitiewedstrijd voor de Hoofdklasse. De wedstrijd begint te 13.10 uur De Haarl. dames, die o.i. de beste kansen op een overwinning hebben, komen volledig uit met: N.N. Mc. Bakker, T. Bakser, B. v. d Aardweg. L. Bakker C. Bakker, A. v. d. Schaaf, B. Tanis. M. Poorter, E Daudey,B Joosten De Rapiditas-heeren spelen 's middags half drie aan de Kleverlaan als volgt: J. v. Beek, A. Schweitzer, F. Hartendorp, Br. v. Leeuwen, D. Bakker. R. de Leeuw, P. Brusse H. Buter, W. v. Gorkum, G. Bakker, M. Pal. Het eerste klasse programma der 3 Kringen competitie voor het Westerdistrict luidt; DAMES. S.S.S.Rapiditas II 10 uur. A. V. „Zaanland—Odin I 10.30 uur Concordia IConcordia II 9 uur. Hebe ILijnden I 9.30 uur. HEEREN. AchillesLijnden II 10 uur. S.S.S.Concordia (Haarlem) 11 uur. A.V. „Zaanland"—Odin 11.30 uur. Concordia I (Haarlem)Concordia II (Zaandam) 10 uur. Duitsch medelijden met Jack Lovelock Te veel eerste prij zen in één tak van sport?; Ruimere promotie en degradatie in Engeland, met dientengevolge grootere belangstelling Een voorbeeld ter navolging in ons land Arsenal's moei lijkheden Op zoek naar binnenvoorwaartsen Duitschland tegen Schotland en Ierland De nieuwe doelschop-regeling. Het Duitsche sportblad „Fuszball" heeft blijkbaar medelijden met den Nieuw-Zeeland- schen athleet Jack Lovelock, die op de Olym pische Spelen te Berlijn de 1500 Meter won in den wereldrecordtijd van 3 min. 47 4/5 sec. In alle landen zijn de Olympische overwinnaars feestelijk ontvangen en min of meer uitbun dig gehuldigd; in sommige gevallen neemt deze huldiging zelfs het karakter van een feest-competitie aan, die wellicht tot het vol- end jaar zal voortduren. In Duitschland heeft men de winnaars eener gouden medaille, waar dit mogelijk was, in rang bevorderd; dit ging des te gemakke lijker, omdat het meerendeel der deelnemers tot het leger of de politietroepen behoorde. De winnaar van het skiff-roeien was echter .op een kantoor werkzaam, doch ook dit was geen beletsel om hem den titel van „Ministerial- Sekretar" te verleenen. De grootste moeilijk heid leverde de twee met stuurman op, twee leden der bemanning waren militair en dat was dus eenvoudig genoeg, maar de slagroeier was koopman. Men mag nieuwsgierig zijn, op wel ke wijze men dezen kampioen. Damski gehee- ten, voor zijn prestatie heeft beloond. Wel licht behoeft hij een jaar lang geen omzet belasting te betalen. In Hongarije heeft Csik, de 100 Meter-zwem mer, een standbeeld gekregen, dat, merkwaar dig genoeg, midden in een park in plaats van, zooals men logisch zou mogen verwachten, aan den rand van een vijver werd opgericht. Andere landen gaven hun overwinnaars een huis of een auto ten geschenke, terwijl er ook een geval bekend is, waarin de held in het grootste hotel van de stad zijner inwoning een jaar lang g*»atis mag wonen en eten. Deze laatste wijze van eerbetoon vinden wij nog zoo kwaad' niet bedacht, zij heeft voor den be trokkene meer innerlijke waarde dan een lau werkrans of zelfs een eikeboompje. Daarom kunnen wij ook niet goed begrijpen, waarom het blad „Fuszball" zoo met Lovelock te doen^heeft. omdat diens eenige huldiging bestond uit een hem te Londen aangeboden diner door de Nieuw-Zeelandsche club. In officieele Engelsche voetbalkringen is men ontevreden over den algemeenen gang van zaken. Vooral de managers klagen steen en been over de groote moeilijkheden om steeds een representatief elftal in het veld te brengen. De oorzaak schijnt te liggen in den vereenvoudigden buitenspelregel, waardoor de techniek opgeofferd wordt aan de snelheid, met vele botsingen en verwondingen tot ge volg. Daar men terwille van het publiek, dat nu eenmaal graag goals ziet, niet zoo licht tot weder-invoering van den ouden buitenspel regel zal overgaan, schijnt de eenige remedie te liggen in een uitbreiding van de promotie en degradatie, een plan, dat aan het einde van het vorig seizoen op voorstel van Derby County bijna aangenomen werd. Elk jaar zouden er dan vier in plaats van twee clubs degradeeren en evenveel promoveeren, wat voor alle vereenigingen zonder uitzondering voordeel zou opleveren. Immers de sterkste clubs, die zich steeds kunnen handhaven, kun nen hun supporters elk seizoen met vier wedstrijden tegen „nieuwe" tegenstanders verblijden, de clubs uit de lagere divisie heb ben meer kans op promotie, wat eveneens de belangstelling der toeschouwers opwekt en tenslotte hebben die vereenigingen, die moe ten degradeeren, een veel ruimer gelegenheid dan thans om in het volgend seizoen het ver loren terrein te herwinnen. Dit laatste punt geeft den doorslag, want daardoor wordt groo- tendeels het bezwaar van de managers opge heven, wier elftallen alleen door een voortdu rende reeks van verwondingen op de laagste plaatsen terecht komen en daardoor hun sta tus verliezen. Zijn zij onder het huidige systeem in de lagere afdeeling beland, dan is, bij het geringe verschil in kracht tusschen de teams onderling, de kans om een der beide bovenste plaatsen te bezetten, zoo gering en van zooveel kleinigheden afhankelijk, dat bij de groote concurrentie een enkele nederlaag op een kritiek moment reeds voldoende is om de club voor promotie uit te schakelen. Met vier promoveerenden wordt dit bezwaar, prac- tisch gesproken, ondervangen. De tegenstanders van bovengenoemd voor stel meenen, dat het zal leiden tot een ongeli- miteerden handel in spelers, waarbij de clubs uit de lagere afdeelingen ongemotiveerd veel geld zullen besteden om hun team dermate te versterken, dat het één der hoogste vier plaat sen bereikt. Een veelbelovend teeken voor de voorstan ders van het nieuwe systeem is, dat zelfs ver schillende eerste klassers, die dus alles te ver liezen en niets te winnen hebben, hun in stemming hebben betuigd. Men begrijpt volkomen, dat het voetbal- minnend publiek graag iets nieuws wil zien, omdat het tenslotte beu wordt van matches tusschen steeds weer dezelfde tegenstanders. Dat is ook de reden, dat de bekerwedstrijden in Engeland zoo populair zijn, waarin teams uit verschillende afdeelingen, door loting sa mengebracht, elkaar bekampen. We hebben hier al dikwijls uiteengezet, hoe goed het voor het Nederlandsche competitie voetbal zou zijn, wanneer telkenjare frisch bloed naar de hoogste afdeeling kon stroo men en de spelers uit lagere klassen daardoor de gelegenheid kregen, hun capaciteiten ver der te ontwikkelen. Het feit. dat men in Enge land. waar uiteraard de financiëele zijde een veel belangrijker punt uitmaakt, althans uit maken móét, dan bij het amateurvoetbal in ons land, de uitbreiding van promotie en de gradatie in de hand wil werken, bewijst wel duidelijk, dat deze weg inderdaad de juiste is. Het wordt hoog tijd. dat men zulks in Neder landsche voetbalkringen ook eens gaat inzien. Met Arsenal gaat het niet,' zooals men dat sinds de dagen van wijlen Herbert Chapman gewend is. Het extra-talent van een Charlie Buchan, een David Jack en een Alec James, waardoor de club zich boven de concurrenten wist te handhaven, is niet meer aanwezig. Manager George Allison heeft dit weliswaar vroegtijdig ingezien, doch zijn pogingen om den Schotschen rechtsbinnen Walker van Heart of Midlothian voor 12.000 pond of Cor- ter van Sunderland voor 10.000 pond te koo- pen, zijn mislukt. Het gevolg is, dat Arsenal thans met 7 punten uit 8 matches op de 17e plaats staat. De moeilijkheid is, dat het juist de twee binnenplaatsen in de voorhoede zijn, die een sterkere bezetting vereischen. Zoowel midden voor als de vleugelspelers zijn immers in groote mate afhankelijk van het opbouwende werk der binnenvoorwaartsen. Nu is de links binnen Bastin een speler, die alleen een wed strijd kan winnen, doch zijn kracht schuilt meer in het verrassend snel afwerken van een aanval, gepaard aan een gevaarlijk schot. Drake op de middenvoorplaats moet het even eens van laatstgenoemde eigenschappen heb ben. terwijl van de buitenspelers Beasley slechts een middelmatig voetballer is. zooals er tientallen in de Engelsche League te vinden zijn en Dennis Compton eerst kortgeleden zijn debuut heeft gemaakt. Het is duidelijk, dat men van Arsenal met deze „gewone" aanvalslinie geen buitengewone resultaten mag verwachten. d.w.z. prestaties, die andere, even sterke clubs in de schaduw stellen. En per slot van rekening krijgt elk team op zijn beurt een inzinking als gevolg van voetbalmoeheid of de noodzakelijke ver vanging van één of meer spelers op de „sleu telplaatsen". Ook in ons land zijn uitblinkers op de bin nenplaatsen in de voorhoede zeer sohaarsch. Zelfs een club als Feijenoord, kampioen van Nederland, beschikt niet over eerste klasse krachten, evenmin trouwens als Ajax. Kante been en Sinke, Gerritse en Blomvliet zijn in hun besten vorm nuttige spelers zonder meer. Hetzelfde kan van onze Haarlemsche clubs gezegd worden, natuurlijk met dien verstande, dat men Smit als middenvoor dient te be schouwen, wat in zijn club de aangewezen plaats voor hem is, evenals voor de Bock bij Bloemendaal. Binnenspelers, waarvan men in de toekomst vorderingen mag verwachten, zijn: Schijvenaar (E. D. O.), Chapon (H. F. C.) en H. Weber (Zandvoort). De eenige uitblin ker van het oogenblik is, in ons district, Sterk van V. S. V. Vroeger waren we in dit opzicht meer ver wend: we behoeven slechts te herinneren aan spelers als Jur Haak, Martien Houtkooper, Mammis Francken, Dolf Bouvy en Nico van Dam om bij de oudere voetballiefhebbers aan gename herinneringen wakker te roepen. Zooals men weet. gaat het Duitsche voetbal elftal dezer dagen twee wedstrijden spelen en wel tegen Schotland te Glasgow en tegen den Ierschen Vrijstaat te Dublin. De match tegen de Schotten lijkt op papier moeilijker dan de ontmoeting te Dublin, daar het Schotsche voetbal natuurlijk op een veel hooger peil staat, wat techniek en samenspel betreft. Echter is het voor de Duitschers een geluk kige omstandigheid, dat het tempo van het Schotsche spel in verhouding tot het Engel sche en Iersche veel lager is. Of het onzen Oosterburen, die gedurende den geheelen wed strijd stug in de eenmaal aangenomen tac tiek plegen te volharden, desondanks moge lijk zal zijn, een gelijk spel te bewerkstelligen, zooals destijds de Oostenrijkers, mag worden betwijfeld. De Schotten hebben voor deze ge legenheid hun elftal als volgt samengesteld: Dawson (Glasgow Rangers); Anderson (Hearts) en Cummings (Aston Villa)Massie (Aston Villa). Simpson (captain) en Brown (Glasgow Rangers»; Delaney (Celtic). Walker (Hearts), Armstrong (Aberdeen), Mc Phail (Glasgow Rangers) en Duncan (Derby County) Tegen den Ierschen Vrijstaat zullen de Duitschers de grootste moeite hebben het tem po van de vurige tegenstanders te volgen, te meer, omdat de bezoekers het in den regel nu juist niet van hun snelheid moeten hebben. De Vrijstaters hebben Run elftal ditmaal ver sterkt met eenige spelers, die in de Engelsche en Schotsche League uitkomen en voorts tref fen we er vrij veel oude bekenden in aan. min of meer 'n bewijs, dat ook in den Vrijstaat de keuze moeilijk is, evenals in ons land. Het elftal komt als volgt in het veld: Foley (Glasgow Celtic), deze doelman speel de in 1931 te Amsterdam; Gorman (Bury) en O'Neill (Dundalk); O'Reilly (St. James' Gate), Turner (Southend United), deze speler kwam het vorige jaar niet te Haarlem tegen het B-elftal uit, omdat hij toen eveneens aan een internationalen wedstrijd moest deelne men; Connolly (Cork); Ellis (Bohemians), Duggan (Leeds United), Davis (Oidham Athletic), Moore (Shamrock Rovers) en Geoghegan (St. James' Gate). Op drie na heb ben al deze spelers ook reeds tegen Nederland gespeeld. De wijziging in het spelx-eglement, waardoor een doelschop voortaan van den grond af moet worden genomen, heeft tot onze verbazing aanleiding gegeven tot veel commentaar en blijkbaar zijn er vrij veel doelverdedigers, die de nieuwe bepaling verre van aangenaam vin den; ten onrechte, naar het ons wil voorko men. In de eerste plaats immers is het niet noodzakelijk, dat de keeper den doelschop neemt; de backs kunnen dat even goed doen, zoodat men hier dus spreken kan van een ver ruiming der werkgeelgeiïheid. Ten tweede kan men, vooral tegen een krachtigen wind in, een „grondbal" veel beter plaatsen dan wanneer het leder uit de handen wordt getrapt. De hoofdzaak is (en daar dient dan ook op ge let te worden) dat de bal naar de zijkanten van het veld wordt getrapt, zoo mogelijk naar een vrijstaanden kanthalf. die op deze ma noeuvre vóór den wedstrijd attent dient te worden gemaakt. In Engeland was het reeds gewoonte, dat de doelschop op de, thans ver plicht gestelde wijze genomen werd, het risico van een „opwippertje" was bij de inloopende voorwaartsen voor den doelman te groot. Dat er momenteel een aantal doelverdedi gers zijn, die een „dead ball" niet ver genoeg kunnen trappen, is 'n tekortkoming, die men van in den K. N. V. B. uitkomende voetballers niet zou hebben verwacht, omdat het de meest elementaire vereischte van een speler is. Bo vendien, en dit is het grappige van het geval, waren er ook onder den ouden regel (met het opwippertjevele keepers, die den bal niet goed of niet ver genoeg plaatsen of het leder luk raak over de zijlijn trapten. DAMES-HOCKEY. BEGIN DER COMPETITIES. A.s. Zondag gaat het spel beginnen. Dan wordt voor het eerst weer een volledig programma afgewerkt, dat voor Rood Wit begint met een vrijen dag. De Heemsteedsche club zal dit jaar den steun missen van drie harer vroegere speelsters, n.l. de dames M. en W. van Beeck Vollenhoven en D. Lambrechisen. Daar de opvolgsters nog niet zijn ingespeeld in hun nieuwe omgeving, zal dit verlies voor Rood Wit wel een verzwakking beteekenen in de eerstvolgende wedstrijden. B.D H.C. ontvangt Zondag H.O.C. en speelt dus den wedstrijd dien zij bijna nooit kan winnen. Misschien dat de kampioenstitel in spiratie geeft. Bloemendaal heeft haar spil. mej. D. v. d. Velde aan haar tegenstandster van Zondag moeten afstaan. Dat zal voor H.O.C.dat er ook nog één of twee speelsters van Kievieten bij heeft gekregen, een wel kome versterking beteekenen. Mej. F. Kerk hoven wordt dit jaar weer 'door haar voor gangster mej. G. Rigbers vervangen, terwijl de linkshalf E. Leendertz niet geregeld zal spelen. Het kampioensteam is dus wel ter dege gehavend. In Den Haag ontmoeten elkaar H.D.M. en H.H.IJ.C wellicht heeft laatstgenoemde mej. Henny weer in de gelederen. Het Gooi ontvangt bezoek van Amsterdam. De thuisclub zal het nog wel zonder mej. G. Meevers moeten stellen: bij de bezoeksters is mevr. A. Eilers verdwenen, maar zal met Ter- windt. de nieuwe Nederlandsche tenniskam pioene, weer van de partij zijn. In de overgangsklasse Is Gooi n in de plaats van Hurley gekomen. De lagere afdee lingen hebben niet veel veranderingen on dergaan. Voorspellingen kunnen wij voor dezen eersten dag nog niet wagen; daarom widen wij volstaan met het programma la klasse: H.D.M.—H.H.IJ.C. B.D.H.C.—H.O.C GooiAmsterdam. Overgangsklasse Leiden—B.D.H.C. II. B.H.V.Hilversum. Amsterdam IIKievieten. Voor zoover het de clubs uit Haarlem en omgeving in de lagere afdeeling betreft luidt het programma: 2e klasse A: H.H.IJ.C. n—B D.H.C. III. Rood Wit II—Victoria. Derde klasse B: H.B.S n—H.B.S. B.D.H.C. IV—Zandvoort. H.D.M. n—B.D.H.C. V. 4e klasse D: Rood Wit IV—Amsterdam V. Strawbemes IIB.D.H.C. VI. HET 25-JARIG JUBILEUM VAN DEN NED. DAMES HOCKEYBOND. Ter herdenking van het 25-jarig jubileum van den Ned. Dames Hockeybond op Vrijdag 16 October a.s. zal het bestuur van den bond Zaterdagmiddag 17 October van 46 uur in hotel „De Wittebrug" te 's Gravenhage reci- pieeren. In aansluiting daarop heeft dienzelf den avond aldaar een diner plaats. HOCKEY. DE WEDSTRIJDEN VAN ZONDAG. Het programma voor de clubs van Haarlem en omstreken luidt: Promotieklasse A: StrawberriesAlkmaar. B.M.H.C. 2—Leiden. Promotieklasse B: LarenB.M.H.C. Tweede klasse B: Leiden 2—B M.H.C. 3. Alliance—H.B.S. Tweede klasse C: B.M.H.C. 4Amsterdam 4. Derde klasse C: B.M.H.C. 5—Leiden 3. H.B.S. 2—Clubhuis te Werve. ZandvoortB.M.H.C. 6. Derde klasse D: Kraaien—Strawberries 2. Pinokkio 2—B.M H.C. 7. Vierde klasse E: Strawberries 3H.B.S. 4. Harlekijn 2Zandvoort 3. Amsterdam 6B M.H.C. 8. Vierde klasse F; Zandvoort 2Alliance 2. H.B.S. 3—Harlekijn. De Strawberries mogen ook hun tweeden wedstrijd op eigen terrein spelen, hetgeen een voordeel is voor het goed Ingespeeld raken. Vorige week werd van H.D.M. 2 gewonnen; thans komt Alkmaar op bezoek, een sterke tegenpartij. B.M.H.C. 2 speelt op het terrein achter Hotel Zomerzorg tegen Leiden. De Haarlem mers verloren den eersten wedstrijd op het kantje af. Nu op eigen terrein tegen Leiden mag een overwinning voorspelt worden. B.M.H.C. 1 gaat naar Laren, Dit team be schouwt de overgangsklasse slechts als „door gangshuis"; vastbesloten als het is zich een plaats in de eerste klasse te veroveren. Het seizoen werd goed ingezet tegen Gooi 2; ver moed mag worden dat Laren het tweede slachtoffer zal worden. WTFT PT TDFN. DE JONGE KAMPIOEN. Zondagmorgen houdt bovengenoemde ver- eeniging haar laatsten recordrit voor den Kikkert-beker. nT* nTUM MASSAKAMP „KORENBEURS"—D. H. S. De uitslag is 29 caramboles in het voordeel van de Korenbeurs. ZEILEN. HAARLEMSCHE ZEILVEREENIGING. De H.Z.V. hield een ledenvergadering in het gebouw „De Nijverheid". De voorzitter memo reerde dat, hoewel het weer in den afgeloo- pen zomer over het geheel genomen veel te wenschen over liet, de H.Z.V. met voldoening op het achter haar liggende seizoen kon te rugzien. Het verheugde spreker, dat het leden tal ondanks de slechte tijdsomstandigheden nog .steeds toeneemt. Nadat eenige interne aangelegenheden waren behandeld, werd overgegaan tot de be spreking van het winterwerk. Besloten werd, behalve het houden van een knoop- en split- cursus, eenige lezingen en een excursie te arrangecren; tevens zal getracht worden in samenwerking met andere Haarlemsche ver eenigingen. een wekelijkschen zwemavond te houden. Voorts werd een feestcommissie be- na?md voor het a-s. winterfeest. Aangenomen werd een bestuursvoorstel in zake de vaststelling der contributie voor jeugd- en adspirantleden.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 11