DERDE KLASSE VIERDE KLASSE RESERVE 1E KLASSE GYMNASTIEK. T. V. IJ. 35 jaar. SCHAKEN GOLF. HENCELEN BILJARTEN WIELRIJDEN MAANDAG 12 OCTOBER 1936 H A A R L E M'S DAGBLAD HoIIandiaKinheim (13) Direct na den aftrap kwam HoIIandia op zetten, zoodat de Kinheim-aehterhoede alles m het werk moest stellen om doelpunten te voorkomen. Nadat het spel eenigen tijd gelijk op was gegaan, kwam Kinheim in de meerder heid. Ramakers kwam voor het doel. doch de keeper stopte zijn schot. Ellen schoot een bal hoog over. De Hollandia-spelers konden de Kinheim- backs niet passeeren. Ook greep keeper Druy- ven op rustige wijze in Rust 0—0. Na de thee eerst weer even eenige vinnige Hoilandia-aanvallen, doch dan neemt Kin heim het spel in handen. De Hoornsche keeper moet zwichten voor een kopbal van Rama kers, uit een voorzet van Ellen (0—1). Kinheim begint steeds beter te spelen. Als Kuilenburg zijn bewaker te snel af is, zet hij goed voor; Ramakers kogelt den bal in de touwen (02). Een mistrap is even later oorzaak, dat Druyven voor het eerst in dit seizoen moet visschen, doch spoedig hierna maakt Anto- nisse er 13 van. Als Ramakers een overtre ding begaat, wordt hij het veld uitgestuurd. Met tien man is Kinheim nog in de meer derheid, doch gescoord wordt er niet meer. AlkmaarBeverwijk (00) Het is den Wij'kers niet mogen gelukken, de overwinning te behalen, ofschoon hun spel veel beter was dan dat van de gastheeren, Direct na den aftrap zijn de Wijkers voor het Alkmaarsche doel, doch buitenspel doet de kans verloren gaan. De Wijkers komen terug; de rechtsbuiten kogelt buiten bereik van den keeper rakelings over de lat. De Alkmaarsche voorhoede brengt een be zoek aan Hogewerff, maar ook haar schoten falen. De achterhoeden blijven meester van het terrein. Rust komt met dubbel blanken stand. Na de rust vrijwel het zelfde spel, doch nu zijn de gastheeren iets meer in den aanval Hun schoten treffen geen doel. De Wij kers we ten ten slotte het spel te verplaatsen en ne men het Alkmaarsche doel onder schot, maar ook daar treft geen der kogels doel. Eenmaal denken wij Maenhout te zien doelpunten toen de Alkmaarsche keeper ver was uitgeloopen, maar zijn schot gaat langs het verlaten doel. De hoekschop levert niets op. De gastheeren nemen weer het initiatief. Een vrije trap gaat naast. Het einde komt met 00 3. D. W.Spaarnevogels (13) Na wat ingespeeld te zijn komt Spaarnevo gels flink opzetten; de achterhoede van S. D. W. krijgt het zwaar te verantwoorden. Het is Meiers, die aan Spaarnevogels de lei ding geeft (01). S. D. W. weet mooi gelijk te maken (1—1). Als Spaarnevogels weer aftrapt, bemach tigt C. Bilderbeek den bal; hij zet mooi voor en het is R. Meiers die met een mooien kopbal den stand op 1—2 brengt. Dnriect na de rust valt S. D. W. heftig aan, maar de achterhoede van Spaarnevogels is in goeden vorm. De wedstrijd blijft het aan kijken waard. Als er nog 1 minuut te spelen is krijgt C. Bilderbeek den bal; hij weet den voorsprong te vergrooten (1—3). Als weer wordt afgetrapt kondigt de scheidsrechter het einde aan. Spartaan 2E. D. O. 2 (30) De E.D.O.-reserves hebben het in den Spaarndammerpolder niet tot een overwin ning kunnen brengen. Na 20 minuten wist de Spartaan midvoor onhoudbaar te doelpun ten. (1—0). In de tweede helft is E.D.O. geruimen tijd in de meerderheid; door slecht schieten en goed verdedigen van de Spartaan-achter hoede blijven doelpunten voor E.D.O uit. Bij een plotselingen uitval van de Am sterdammers volgt een scrimmage voor het E.D.O.-doel, waarbij Spartaan den stand op 20 brengt. Even hierna, als de E.D.O.-verdedigïng voor buitenspel appelleert, en blijft staan, kunnen de Amsterdammers natuurlijk ge makkelijk den stand op 30 brengen. E.D.O. doet nog wanhopige pogingen om de eer te redden, doch zonder resultaat. De stand blijft 30. Zeeburgia 2Haarlem 2 (14) Haarlem 2 is er in geslaagd door een ver dienstelijke overwinning twee zeer nuttige pun ten te behalen. De opstelling' was als volgt; Voogd, Van den Berg, Stammes, Cornet, Goedhart, Urban, Geerlings, Van Daalen, Kornmann, Snoek, Hurkmans, Aanvankelijk is Zeeburgia wat sterker, maar weet door goed verdedigen der Haarlemmers niet tot doelpunten te komen. Integendeel, na een half uur zijn het de roodbroeken, die scoren, als Hurkmans op een center van Korn mann doorloopt (01). Onmiddellijk hierna komt echter de gelijkmaker, als na een corner de bal bij den linksbinnen van Zeeburgia komt, die geen moeite heeft om te scoren (1—1). Kornmann zorgt er dan voor, dat Haarlem met de rust een 2—1 voorsprong heeft. In de tweede helft is Haarlem veel sterker en dringt Zeeburgia vaak geheel op eigen helft terug. Hurkmans speelt een goede partij en het is dan ook uit een voorzet van hem, dat Geer lings het derde doelpunt inkopt (13). Even later komt de bal na een mislukt schot van Kornmann bij Van Daalen, die op zijn ge mak het vierde doelpunt scoort (14). Een kwartier voor tijd komt Zeeburgia krachtig opzetten, maar krijgt tegen de goed op dreef zijnde verdediging der roodbroeken geen schijn van kans, zoodat Haarlem ten slotte zeer verdiend met 41 wint. R. C. H. 2Ajax 2 (2—9) Was het enkele weken geleden het eerste elftal van R.C.H. dat een 92 nederlaag te incasseeren had tegen Xerxes, thans waren het de reserves die met dezelfde cijfers tegen Ajax 2 onder gingen. Ajax, dat over een goed spelend elftal be schikte, scoorde er lustig op los en had met de rust reeds een 50 voorsprong. Daarna werd de achterstand door een strafschop tot 15 verkleind. Hoewel de R.C.H.-voerhoede ook nog eenmaal een doelpunt wist te fabri- ceeren, maakten de Amsterdammers er nog Vier bij, zoodat de eindstand 29 werd. R.C.H. 2 speelde met: Bergsma, Van Thiel. Kaestner, Van Esch, Van Dantsik, Van Eek, Lam, Van de Bel, Brandse, Koene, Hut. RESERVE TWEEDE KLASSE B. H. F. C. 2—D. W. V. 2 (3—2) De H. F. C.-reserves hebben een zwaar be vochten overwinning behaald op de reserves van D. W. V. Het H. F. C.-elftal is als volgt: Lips, Wittebol, Smit, Ten Have, Beets, Lamp, Van Parreeren, Kuyk, Van Zwijndregt, Zur Mühlen, Ligtenstein, H. F. C. begint direct in een hoog tempo, waartegen de Amsterdammers een vrij forsch spel stellen. Het Haarlemsche overwicht wordt door Zur Mühlen in een goed doelpunt uitge drukt. Als D. W. V. zich los werkt blijkt het, dat de schotvaardigheid niet groot is, waar door Lips niet veel werk krijgt. Beets zet telkens zijn voorhoede aan het werk, maar de D. W. V.-keeper is in goeden vorm. Rust komt met een kleine voorsprong voor de thuisclub. Na de hervatting slaar Zur Mühlen er direct in, met twee uitstekende doelpunten aan H. F. C. een 30 voordeel te geven. De D. W. V.-achterhoede zet de buitenspel val open; telkens loopt een der H. F. C.-ers hierin. Hierdoor verplaatst het spel zich naa.r de H. F. C.-helft; en is het keeper Lips, die zich onderscheidt. Tenslotte zijn het eerst de middenvoor en daarna de rechtsbinnen van D. W. V., die hem met goede schoten passeeren. Met inspanning van alle krachten houden de H. F. C.'ers tenslotte stand. De Kennemers 2O. S. V. 2 (52) De rood-zwarte reserves bleven ongeslagen dooi een fraaie overwinning op O.S.V. 2. Reeds direct na den aftrap toont de thuis club een betere spelopvatting. De Kennemers zijn dan ook terstond gevaarlijk. Uit een voor zet van Bakker geeft Boom zijn ploeg de lei ding 10, maar als even later doelman Gra- pendaal het uitzicht belemmerd wordt, is de stand gelijk (1—1). De Kennemers zijn na de rust aanmerke lijk sterker. Nadat beide partijen door hun rechtsbuiten een doelpunt gemaakt hebben (22), geeft Boom met een mooi schot aan Kennemers weer een voorsprong (32). Even later redt een back van O. S. V. met zijn handen; uit den strafschop scoort Boom het vierde Kennemers-doelpunt (4—2). Kort voor het einde is het weer Boom, die den eindstand op 5—2 brengt. De receptie. Hoewel tot bijwoning van de receptie, die de T.V. IJmuiden Zaterdagmiddag in Kenne- merhof ter gelegenheid van haar zevende lustrum hield, alleen sportvereenigingen wa ren genoodigd, bleek het getal personen dat de T.V.IJ. gelukwenschte, verre van gering te zijn. Dat was niet te verwonderen, want de bij uitstek sportieve jubilaresse heeft zich ge durende haar 35 jarig bestaan veel warme vrienden verworven. De receptie werd geopend door T.V.IJ.'s voorzitter, den heer J. A. van der Zee De lei ding' van deze feestelijke gebeurtenis was ver der ïnhanden van den K.T.K. nestor, den heer A. W Driessen. Een betere keus kon niet wor den gedaan. Want wie is met de T.V.IJ.- historie zóó nauw verbonden als haar oprich ter, oud-leider en oud-voorzitter? Nog altijd zelfs draagt het karakter van de ÏJmuider vereeniging 't stempel van den heer Driessen 't Lag dus voor de hand, dat reeds de eer ste, die T.V.IJ. complimenteerde, n.l. de heer J. Hop, dit alles memoreerde namens het K.N.G.V. en den K.T.K Voorts lieten vrijwel alle vereenigingen uit den kring haar belang stelling blijken. Gesproken werd verder namens Thalia, de Kennemer Jagers, de V.Z.V. en de Bonds- Wandelcommissie. De oud-secretaris en de oud-voorzitter van T.V IJ. resp. de heeren J. Boon en Th. Bank voerden ook het woord. Mej. T. Rijkeboer verrastte het bestuur na mens de leden met een fonds ten bate van een eigen kleedhuis op het athletiek-terrein. De leidster van T V.IJ., mevr. A. HazevoetTijm bracht hulde aan de secretaresse, mej. T Peek. Vrijwel alle sprekers boden bloemen aan Vele telegrammen en andere gelukwenschen waren ingekomen. De feestavond. Na een openingswoord van den heer Van der Zee, voorzitter van de jubileerende ver eeniging, werden 's avonds in Thalia de keur korpsen van het KN.G.V., onder leiding van de heeren G. Kleerekoper en A. Metz, aan het publiek voorgesteld. Vrijwel de geheele uitvoering werd door deze korpsen verzorgd, zoodat de avond er één werd van internationale turn kunst, die het publiek dikwijls kreten van bewondering ontlokte. Een dergelijke avond van hoog gymnastisch genot had IJmuiden nog niet gekend en de demon straties, die TV.IJ. ondanks de slechte tijden ook financiëel op zich durfde te nemen, zullen de reeds gevestigde reputatie van de vereeni ging nog verhoogd hebben. Zelden zal Thalia dan ook van de toejuichin gen zóó hebben gedaverd. En inderdaad werd door de keurturnsters en keurturners van het K N.G.V. schitterend werk geleverd. De keurkorpsen blijken geen gebrek te heb ben aan opkomende krachten; Wij zagen in de keurgelederen althans ook dezen avond verschillende nieuwe gezichten. De individueele vrije oefeningeneen num mer. dat zelden op een programma voorkomt bleken haar opneming wel waard. Merk waardig is dat in de vrije oefeningen voor dames het rhythmisch element (dat daarin vroeger opgeld deed) nu geheel ontbrak, wat de stijl van de oefeningen sterk ten goede kwam al hadden wij dezen avond gaarna een volkomen rhythmische oefening gezien. Wat de persoonlijke stijl betreft, wonnen de dames 't in alle nummers van de heeren. Zou den deze laatsten in 't bezit zijn van de door hun vrouwelijke collega's getoonde stijl, dan zou hun werk in uitvoering meer nabij komen aan dat b v. van de Hongaren, die de Neder landers in turnen verre de baas zijn. Geoefend voor de demonstraties van Zater dag was er voor de turnsters en turners wel, wat. bleek uit de weinige mislukkingen, of schoon er ook wel eens merkbaar (zooals in de vrije oefeningen voor heeren) geïmproviseerd werd, in welk geval een climax in de oefening ontbrak. Het meest vielen in den smaak het ringen- werk van de dames en het rekturnen van de heeren. Maar ook de overige nummers slaag den uitstekend. Albert Klein, die met conférence en liedjes het programma aanvulde, behoefde er dan ook de stemming niet in te brengen. Maar deze zakte door zijn optreden evenmin, want dit vond een uiterst dankbaar onthaal. Een bal besloot dezen jubileum-avond. Leeraren en onderwijzers Lich. Opvoeding. De afdeeling Haarlem van de Vereeniging van leeraren en onderwijzers in de Lichame lijke Opvoeding in Nederland vergaderde Za terdagavond in café-restaurant Brinkmann onder leiding van den heer R. Verwers. Na het openingswoord werd het agendapunt „Lighaluitvoering" in bespreking gebracht. De voorzitter deelde bijzonderheden mee van de vorige uitvoeringen. Er gingen stemmen op, dat de afdeeling Haarlem deze uitvoering zou organiseeren. doch de tijd van voorbereiding was toen reeds te ver gevorderd, zoodat de afdeeling daar niet toe kon besluiten. Het bestuur der afdeeling is bereid de organisatie op zich te nemen indien dit de goedkeuring van de le den en van het bestuur der vereeniging tot bestri.jding der tuberculose weg draagt. De beer Meijerink verzocht aan de afdee ling de organisatie op zich te willen nemen omdat dan meer collega's in het werk wor den betrokken en het voortbestaan dezer nuttige uitvoeringen meer verzekerd is. Alle leden stemden in met het bestuurs voorstel. Indien op dit punt overeenstem ming te krijgen is met de Ver. tot bestrijding der t.b.c. zullen in een gecombineerde ver gadering nadere besprekingen worden ge houden en eén werkprogramma vastgesteld. Het winterprogramma werd besproken: daarna werd aan den heer J. A. B. van Pagée. lid der afd het woord gegeven om een voor dracht te houden over de Olympische Spelen in Berlijn. We vernamen van de voortreffelijke orga nisatie tot in de minste onderdeelen door gevoerd. De aanwezigen genoten van athle- tiek. van de zwemsport, van worstelen, scher men en vooral van de prachtige gymnastiek, door Denen, Zweden en bovenal van Duitsch- land. Tenslotte werden nog tal van beelden getoond van de Kunsttentoonstelling. Aan den heer Van Pagée werd voor zijn dui delijke voordracht dank gezegd door den voorzitter De Schaak-achtkamp. ZATERDAG BEGONNEN. De achtkamp, georganiseerd door de N.V. de Arbeiderspers, is Zaterdagavond in het Muzieklyceum te Amsterdam geopend met een welkomstwoord van den directeur der Arbei derspers den heer Y. G. van der Veen. Hij hoopte, dat ook deze wedstrijd tot nog ver- hoogder belangstelling in de schoone schaak sport voeren zal. De heer E. Boekman, wethouder van onaer- wijs, sprekende namens het gemeentebestuur, verheugde zich over de organisatie van dezen belangrijken wedstrijd, waardoor wederom Amsterdam in het centrum van de belang stelling der schakers over de geheele wereld zal komen te staan. Spr. achtte het een aan gename plicht, de medaille van de stad Am sterdam, beschikbaar voor de beste resultaten van een deelnemer aan de jubileumwedstrijden van den Amst. Schaakbond, thans uit te rei ken aan Fine, tot wien hij eenige hartelijke woorden richtte in de Duitsche taal. De heer G. van Harten bracht de beste wenschen over van den Kon. Ned. Schaakbond, Mr. M Leven bach, voorzitter van het Euwe Aljechin-comité bracht den dank van de vijf organisatoren aan de Arbeiderspers over, dat zij de leiding in handen van hen heeft willen stellen. Hij deelde mede. dat de wedstrijdleider voor Zaterdagavond was de heer Striek van Linschoten. Voor Jhr. van den Bosch, die ongesteld was. zou voorloopig medespelen Scheltinga, die dus tegen Prins uitkwam. Als Van den Bosch niet spoedig hersteld is, zal Scheltinga blijven deelnemen. Na deze redevoeringen begon de wedstrijd. De uitslagen van Zaterdag zijn: Fine wint van Prins. Euwe remise men Gruenfeld. KnochFine afgebroken. AljechinLandau afgebroken. Van ScheltingaPrins afgebroken. Van Zondag: AljechinEuwe afgebroken. Kmoch remise met Gruenfeld. Fine wint van Prins. Landau wint van Van Scheltinga. De afgebroken partijen worden hedenavond zeven uur in het Muzieklyceum afgespeeld. Uit Parijs: Het Oosten. De uitslagen van de wedstrijden voor de bekers luiden: Groep I: PiersHuizing 10 Beinema—v. Beem 10 Groep II: BijsterSierveld 10 SierveldTraksel Jr. 10 Groep III A: KoningTraksel Sr. 1—0 VeermanZwaanswij k 10 HoogendoornKwaak 10 Groep HIB: HoofdBijl (afgebroken) Blokde la Court 10 BergmanTork 01 Bergman—Koster 01 Op Zaterdag 7 November a.s. viert de schaakclub ..Het Oosten" haar één-jarig be staan in intiemen kring, in ,,De Korenbeurs". KennemersDen Haag (53) Op de banen van de Kennemer Golf en County Club te Zandvoort Is Zondag de com petitiewedstrijd KennemerDen Haag ge speeld, die met 53 door de Kennemer is ge wonnen. De uitslagen luiden: Foursomes. M. Wetselaar en W. F. Loo- man winnen van jhr. mr. A. M. Snouck Hur- gronje en mr. A. Kerkhoven met 3 en 2. Ch. E. Veltman en ir. T. F. Hubrecht win nen van K. van Leyden en P. A. Ramaer met 2 up. Jhr. P. Quarles van Ufford en C. Dekker verliezen van jhr. H. Trip en J. Patterson met 1 down. Singles. M. Wetselaar en mr. A. Kerk hoven spelen all square. W. F. Looman verliest van jhr. mr. A. M. Snouck Hurgronje met 2 down. Ir. T. F. Hubrecht wint van K. van Leyden met 2 en 1. Ch. E. Veltman wint van jhr. H. Trip met 7 en 6. Jhr. P.. Quarles van Ufford wint van P. A Ramaer met 2 up. C. Dekker verliest van J. Patterson met 3 en 2 De Jeugdige Hengelaar. Zaterdagmiddag had een wedstrijd plaats van de vischclub ,,De Jeugdige Hengelaar", onderafdeeling van het college „Voor Onthou ding en Sport". Er namen 12 jongens aan deel. Er werd gevischt in de Kruisvaart. De prijzen werden gewonnen als volgt: le prijs H. Ven- nus, 2e prijs J. Baiters, 3e prijs J. Lindhorst, 4e prijs S. Voges. De prijzen werden door den jeugdleider uitgereikt. Morgenrood. Bovengenoemd college hield Zondag een onderlingen wedstrijd op baars tusschen Ben- nebroek en Hillegom. De vangst bedroeg 36 stuks. De wisselbeker, die in het bezit was van P. van Woerkom, moest dien definitief af staan aan R. v. d. Aar. De uitslag was als volgt: 1. R. v. d. Aar, 2. N. van Dijk, 3. J. C. Schouten, 4. J. v. Dijk, 5. A. van Dijk, 6. P. van Woerkom, 7. F. Jansé- Kocak, 8. v. d. Meer, 9. Van Werven, 10. M. Sieraad, 11. Durger, 12 Berkhout, 13. B. v. d. Poll. De prijzen werden uitgereikt in het club gebouw „Het Hoekje" aan de Zuid Polder straat. Spoedvergadering Ned. Biljart bond. Nederlanders mogen weer in Duitsch- land spelen. Dommering lid van verdienste. Zaterdagmiddag werd in Krasnapolsky te Amsterdam een buitengewone spoedeischende vergadering van den Ned. Biljartbond ge houden. waarop werd besloten het verbod voor Nederlandsche spelers, om in Duitsch- land op wedstrijden uit te komen, op te hef fen. waardoor de schorsing van den N.B.B. door den U.I.F.A.B. (Internationale Biljart- jartbond) automatisch ophoudt. Jhr. Dr. J. C. Mollerus sprak woorden van dank voor de belangstelling bij het onlangs gehouden 25-jarig jubileum van den N.B.B. Vervolgens bracht Mr. A. L. Heybroek ver slag uit van de op 28 en 29 Augustus te Bern gehouden U.I.F.A.B.-vergadering, waarheen hij met den heer <ie Wekker was afgevaardgid en op welke vergadering de N.B.B. werd ge schorst. Naar aanleiding van eenige opmerkingen over dit verslag zeide de voorzitter dat er in de reglementen van den U. I. F. A. B. wijzi gingen dienen te worden gebracht. Op de vergadering te Bern bijv. waren van de elf aangesloten leden slechts vijf landen, o.a. Nederland, aanwezig, zoodat het schorsings besluit door slechts vier landen werd geno men. Spreker achtte het dan ook zijn per soonlijke taak. om op een volgende algemeene ledenvergadering van den NF.B. met wij zigingen in het U.I.F_A.B.-reglement voor den dag te komen. De voorzitter achtte den U.I.F.A.B. geen representatieve organisatie voor de biljartwereid. Na een langdurig debat werd gestemd over het bestuursvoorstel. Hierin werd gezegd, dat het bestuur, hoewel het sterk blijft protes teeren op het standpunt staat, dat de ver houdingen met den U.I.F.A.B niet mogen worden verbroken. Gelet op de beslissing van de in Bern gehouden vergadering, is het slechts mogelijk in den U.I.F.A.B. te blijven of uit te treden. Het algemeen bestuur acht een blijvend contact met den U.I.F.A.B. ge- wenscht en stelt daarom voor, het standpunt van de organisatie in het algemeen te aan vaarden en mitsdien de besluiten van de algemeene vergaderingen te Amsterdam en Rotterdam in te trekken. Van de 92 uitgebrachte stemmen waren er 55 vóór, 35 tegen en twee blanco, zoodat dit voorstel werd aangenomen. Tenslotte werd besloten den bekenden biljarter Dommering voor zijn vele uitste kende prestaties in een lange reeks van jaren verricht, tot lid van verdienste te benoe men. Federatie van Biljartvereenigingen. De stand der Competitie tot heden luidt: Klasse A: Vriendenkring 2 2 0 0 7 1 4 Volharding 2 1 1 0 5 3 3 O. V. S. 2 1 1 0 5 3 3 Excelsior (Lisse) 2 0 2 0 4 4 2 Insulinde 2 0 2 0 4 4 2 T. O. G. 2 0 2 0 4 4 2 Vriendenkring 22020442 Zandvoort 2 0 2 0 4 4 2 Soc. Vriendenkring 2 10 14 4 2 Telescoop 2 0 1 1 3 5 1 Excelsior (H.N.) 2 0 1 1 3 5 1 Flora 2 0 0 2 1 7 0 Klasse B: T. O. G. 2 2 0 0 7 1 4 Soc. Vriendenkring .2 1 1 0 6 2 3 Insulinde 2 1 1 0 6 2 3 Vriendenkring 2 2 1 1 0 5 3 3 Excelsior (H N.) 2 1 0 1 4 4 2 O. V. s. 2 1 0 1 4 4 2 Flora 2 0 2 0 4 4 2 Telescoop 2 0 2 0 4 4 2 Groene Woud 2 0 2 0 4 4 2 A. D. O. 2 0 1 1 3 5 1 Zandvoort 2 0 0 2 1 7 0 Volharding 2 0 0 2 0 8 0 T. O. G. 2 2 0 0 6 2 4 Insulinde 2 1 1 0 6 2 3 A. D, O. 2 1 1 0 5 3 3 Onderl. Genoegen 2 1 1 0 5 3 3 O. V. S. 2 1 1 0 5 3 3 Soc. Vriendenkring 2 0 2 0 4 4 2 Telescoop 2 0 2 0 4 4 2 Volharding 2 0 1 1 2 6 1 Flora 2 0 1 1 3 5 1 Vriendenkring 2 2 0 1 1 3 5 1 Zandvoort B 2 0 1 1 3 5 1 Excelsior (H.N.) 2 0 0 2 2 6 0 Zandvoort 2 2 0 0 7 Onderl Genoegen 2 2 0 0 7 O. V. S. 2 2 0 0 7 Groene Woud 2 1 0 1 5 Insulinde 2 1 1 0 5 Telescoop 2 1 1 0 5 A. D. O. 2 1 0 1 3 De Doelen 2 0 1 1 2 Vriendenkring 2 0 1 1 3 Volharding 2 0 0 2 2 Vriendenkring 2 2 0 0 2 1 Zandvoort B 2 0 0 2 1 De Parijsche Zesdaagsche. De stand van de Parijsche zesdaagsche was hedenochtend: 1. Olmo—Dl Pa co 523 pnt. 2. Guimbretière—Magne 314 pnt. 3. Aerts—Buysse 277 pnt. 4. Ignat—Diot 272 pnt. 5. PijnenburgWals 262 pnt. 6. Schön—Pellenaars 241 pnt. 7. ArchambauwLepébie 218 pnt. 8. Leducq—Dayon 148 pnt. Op één ronde: 9. S. Maes—Depauw 175 pnt. Op twee ronden: 10. WambotDeneef 482 pnt. Op negen ronden. 11. Peckueux—Gilliberti 291 pnt. Op 12 ronden: 12. Bouchard—Lamoureux 197 pnt. De Jonge Kampioen^ Bovengenoemde vereeniging hield Zondag haar laatsten recordrit voor den Kikkert en D J. K.-beker De uitslag A-B klasse 60 K.M. is: A-klasse: 1. Thoma 1.48.44, 2. W. Vonk 1.50.48. 4. Verboom 1.51.4. B-klasse: 1. Hoogland 1 54.29, 2. F. Jan sen 2.1.9. Smit opgegeven. C-klasse 40 K.M.: 1. J. Munk 1.09.40. 2. H. Munk 1 10.17, 3. Duyns 1.11.3, 4. Tichelaar 1.18.33 onder protest van Duyn Jan 30 K.M. 1. K. Neeft 1.0.7, De anderen opgegeven Volgende week kampioenschappen op den weg. Achilles. Zondag hield deze vereeniging haar laat» sten rit voor de Record-competitie over 60 K.M. Er verschenen slechts 35 renners aan den start- De uitslagen waren als volgt: A-klasse 60 KM.: 1 A. Buys 1 uur 41 min. 23 sec.; 2 N Kemp 1.41.31; 3 J. Klinkenberg 1.43.14. 4 D. Groenendijk 1.56.52; 5 J. v. Hon- schoten 1.57.54, De uitslag der B-klasse wordt nog niet gepubliceerd aangezien daarover diverse pro testen binnen kwamen, welke nader moeten worden onderzocht. C-klasse 40 KM.: 1 T. de Klerk 1.10.37 2'5; 2 Clemens 1.10.45 3/5; 3 W. Drogtrop 1 12.43; 4 P. Moison 1.12.28; 5 v. Egmond~ 1.13.17. Junioren 20 K.M 1 A. v. Sprundel 34 min. 31 sec.: 2 J Ekel 36.28 3/5; 3 v. Norden 36.28 4/5; 4 Portegies 37.20 4/5; 5 v. d. Ende 37.29 2/5. De totaal-uitslag dezer competitie is: A-klasse: 1 A. Buys 19 pnt. 2 Klinkenberg 13 pnt., 3 D. Groenendijk 7 pnt.; 4 N. Kemp 6 pnt. C-klasse: 1 Stet 13 pnt. 2 T. de Klerk 12 pnt.. 3 Moison 11 pnt. Junioren; 1 v. Sprundel 15 pnt.. 2. 3 en 4 Schoorl. Waterreus en J. Ekel ieder 4 pnt., 5 en 6 v. d. Ende en v. Norden ieder 3 pnt. Excelsior. Bovengenoemde vereeniging hield haar kampioenschap over den korten afstand over 1 K.M. De series verliepen als volgt A. kl. le serie: 1. Bouman, 2. Bas Fennes. 2e serie: 1. Kleef; 2. Matzen; 3e serie: 1. Wim Fennes; 2. Schell: 3, Th. Duinvenvoorde. B-kl. le serie: 1. Van de Berg; 2. Jas. 2e serie 1 Bos; 2. J. Walgien; 3e serie; 1. G. Jansen; 2. Lasschuit. C-kl. le serie: 1. Kruif; 2. Dok- kum; 2e serie: 1. H. v. Es; 2. Baars 3. Evers. Jun. le serie: 1. van Dijk, 2. Sinderen; 2e serie: 1. De Jong, 2. W. Kleef. Herkansing A-kl. 1. B. Matzen. 2. Duivenvoorde, 3. Bas Fennis n.g. B-kl. 1. Jas 2. Walgien, 3. Las schuit n.g. C-kl. 1. Evers, 2. Dokkum. Jun. 1. W. Kleef 2. Van Sinderen. Demi-finale A-kl. le serie: 1. Kleef, 2. Matzen, 3. Schell n.g. 2e serie: 1. Wim Fennis, 2. Boumans. 3. Dui venvoorde n.g. B-kl. le serie: 1. Van den Berg 2. Walgien, 3. Jansen n.g. 2e serie 1. Jas, 2. Bos. Finale B-kl. 1. Van de Berg. 2. Walgien 3. Jas. Finale C-kl. 1 Kruif, 2. Baars. 3. Evers. Vervolgens na loting de volgende serie voor de titel. Van iedere serie 1 geplaatst voor de finale; no, 2. voor de kleine finale, le serie 1. Kruyf C-kl. 2. Kleef; A-kl 3. Jas; B-kl. 2e serie: 1. Van de Berg; B-kl. 2. Bouman; A-kl. 3. Baars; C-kl. 3e serie 1. W Fennis; A-kl. 2. Walgien: B-kl. 3. Evers; C-kl. Finale 1 Wim Fennis (kampioen) A-kl. 2. Kruif; C-kl. 3. van de Berg; B-kl. Kleine finale: 1. Bouman, 2. Kleef; A-kl. 3 Walgien; B-kl.: Finale Jun. 1. De Jong (Kampioen); 2. Kleef; 3. Van Dijk. Olympische middag. De Vereeniging „De Amsterdamsche Sport pers" heeft Zaterdagmiddag in „Krasnapols ky" te Amsterdam een Olympischen middag georganiseerd, waarvoor veel belangstelling bestond. De voorzitter van het Nederlandsch Olym pisch Comité, Mr. A. Baron Schimmelpen- ninck van der Oye, sprak over de toekomst der Olympische Spelen. Hij erkende dat bij elke O. S. incidenten voorgekomen zijn, maar die moet men niet' alleen belichten zonder het talrijke goede en het vele moois over het hoofd te zien.. Spr. gelooft in het voortbestaan van de Spelen en zegt dat de regeering van wel meer dan 50 naties toch elke 4 jaar het nut der Spelen beamen en erkennen. Tenslotte besprak de heer Schimmelpen- ninck Tokla in 1940. Hij hoopte dat Neder land ook daar vertegenwoordigd zou zijn en prees het breede en royale gebaar van den K.N.V.B. die het N.O.C. al zoo menigmaal geholpen had ook al deden de Nederlandsche voetballers niet mee. De heer J. de Vries voorzitter van den Kon. Ned. Zwembond gaf antwoord op de vraag waaraan de zwemsuccessen te danken waren geweest. Welaan: goed materiaal, goede sa menwerking en goede coaches. Hij prees de dames Van Wuyckhuijsen. Braun en Den Dood, die al haar krachten geheel belange loos schenken aan haar pupillen. De samenwerking is subliem geweest. Daarna heeft de heer H. A. Meerum Ter- wogt de journalistieke reportage van de O. S. van 1936 vergeleken met die van vorige O.S. van 1908' (Londen) af. Na de pauze heeft de heer K. J. J. Lotsy verteld van zijn ervaringen als Chef de Mis sion in Berlijn; in een betoog heeft hij om regeeringssteun gevraagd voor de vijf kampers en de ruiters. We moeten nu al beginnen aan de voorbereiding van Tokio. Spr. bracht hulde aan den heer Van Rossem die heel veel voor de voorbereiding heeft ge daan. Hij prees hei Olympische dorp en ver telde van de toewijding der dames-coaches en eindigde met allen te danken voor den steun die men hem had gegeven. Daarna heeft Jhr. L. J. Quarles van Uf ford een smalfilm vertoond ovqr de Spelen, die veel succes oogstte.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 11