HOCKEY DAMES-HOCKEY ROEIEN De geheimzinnige Gastheer ZWEMMEN MAANDAG 12 OCTOBER 1936 TT A A R L E M'S DAGBLAD 10 NED. HOCKEY-BOND De Uitslagen. Westelijke afdeeling. Eerste klasse: AmsterdamHOC 5_1 Hilversum—HDM 4o TOGO—Gooi 32 HHIJCSCHC 5_0 Promotie-afdeeling: Strawberries—Alkmaar 3—1 BMHC IILeiden 26 HDM II— Kieviten 5—1 HHIJCDelftsche Studenten 4l BHVHilversum II 91 ne Fair—Amsterdam n 5 Gooi IIPinokkio 40 LarenBMHC I 39 Tweede klasse: HOC IIVictoria 21 De VierdeDelftsche Stud, n ll RijswijkTOGO II 90 Leiden II—BMHC III 2—4 SOS—HDM III 6—1 AllianceHBS 3—0 BMHC IV—Amsterdam IV 3—4 FomosGooi III 12 Oh Kay—AMVJ 1—1 KameleonBe Fair H 20 SCHC IILaren II 24 AmersfoortSchaerweyde 24 Derde klasse: BMHC V—Leiden III 9—1 HBS II—Clubh. Te Werve 1—3 ZandvoortBMHC VI 10 KraaienStrawberries II 20 Pinokkio II—BMHC VU 11—1 Amsterdam VTHC '25 50 Laren III—SCHC III 0—5 AMVJ IIAlkmaar III 40 Strawberries III—HBS IV 60 Harlekijn IIZandvoort III3 Amsterdam VI—Kraaien II 10—1 Zandvoort IIAlliance II 22 Hurley IIHarlekijn 15 Competitiestanden. rromotie-afdeeling A: gesp. gew. *el verl. pnt,v.-t. HH.IJ.C. 2 2 2 0 0 4 8-4 Strawberries 2 2 0 0 4 7—4 Leiden 2 1 1 0 3 84 H.D.M. 2 2 1 0 1 2 8—5 Alkmaar 2 1 0 1 2 3—3 Delftsche Stud. 2 0 1 1 1 3—6 B M.H.C. 2 2 0 0 2 0 5—10 Kieviten 2 0 0 2 0 1—7 Promotie-afdeeling B. gesp. gew. gel. verl. pnt.v.-t. B.H.V. 2 2 0 0 4 12—3 BMHC. 2 2 0 0 4 134 Be Fair 2 2 0 0 4 8—4 Gooi 2 2 1 0 1 2 5—4 Hilversum 2 2 1 0 1 2 4—10 Amsterdam 2 2 0 0 2 0 4—8 Laren 2 0 0 2 0 4—12 Pinokkio 2 0 0 2 0 2—7 Laren—B. M. H. C. (3—9) De Haarlemmer1; verschenen weer met een Invaller, doch dit bleek geen hinderpaal voor een groote overwinning. Uit een strafcorner scoort A. de Roos het eerste doelpunt. Sebmeink zorgde voor num mer twee. A. de Roos en v. Gijn maakten er vervolgens 04 van. Laren bleek echter lang niet ongevaarlijk. Ook met medewerking van de Haarlemsche verdediging werd de achterstand tot 24 in- geloopen. Maar nog voor de rust maakte SchnYeink een vijfde doelpunt. In de tweede helft even een heftig opdrin gen van Laren. De Haarlemsche verdediging doet wet zenuwachtig; Laren maakt 35. Maar dan is het verder B. M H. C., dat den toon aangeeft. Sebmeink weet in de tweede helft nog drie maal te scoren, zoodat toen de stand 38 was. Het negende doelpunt kwam van Van Gijn, waarna het einde kwam. B. M. H. C. 2—Leiden (2—6) De Haarlemmers hebben een teleurstellen den wedstrijd gespeeld. Toch was Leiden niet overwegend sterker. Wel waren er vele perioden van overwicht. De Leidsche aanval wist wel van de kansen ge bruik te maken. Zoodoende kwam de rust met 31 voor de gasten. Het Haarlemsche doelpunt was door Oei al vallende gescoord. De tweede helft gaf een gelijk beeld, nu werd het doelpunt door Mulder na doorzetten ge scoord. Het einde kwam met 62 voor Leiden. Leiden 2—B. M. H. C. 3 (2—4) De Haarlemmers beginnen zwakjes. Leiden is dan ook wat sterker. Met de rust geniet Leiden een 10 voorsprong. In de tweede helft heeft B. M. H. C. 't goede spel te pakken. M Gunning maakt gelijk, waarna N. de Keyzer aan B. M. H. C. de lei ding geeft. Pliester vergroot den voorsprong tot 3—1. Uit een scrimmage komt het vierde Haarlemsche doelpunt. Wel slaagt Leiden er nog in, een tegen goal te scoren, maar het ein de brengt toch een verdiende overwinning voor B. M. H. C. 3. AllianceH. B. S. (30) Deze wedstrijd gaat gelijk op; er wordt van beide zijden nog al forsch gespeeld. Na eenige mislukte aanvallen op het H. B. S- doel slaagt A. Bosch er in. aan Alliance de lei ding te geven (1—0). Het verdere verloop van den wedstrijd blijft gelijk opgaand. Alliance slaagt er in te doelpunten, maar H. B. S. weet het doel niet te vinden. Vooral tegen het einde komt H. B. S. opzetten, maar de soiled spelen de verdediging van Alliance voorkomt alle gevaar. B. M. H. C. 4Amsterdam 4 (34) Dank zij beter spel ging de rust in met een 31 voorsprong voor B. M. H. C., dank zij twee doelpunten van Rhodius en een van De Haas. In de tweede helft kreeg Amsterdam straf- corners toegewezen. Het werd 23, zelfs 33 en toen nog onverwacht 34. B. M. H. C. viel toen wel weer onstuimig aan, maar de speeltijd was dra verstreken. Overzicht. Van de eerste-klasse rs heeft 't Gooi het er het best afgebracht door een flinke 41 over winning op Amsterdam te behalen. Blijkbaar houden de Bussummers een traditie vol en la ten zich op eigen terrein niet kloppen. B. D. H. C. slaagde er eindelijk weer eens in, van H. O. C. te winnen, zij het slechts met 10. De partijen wogen vrijwel tegen elkaar op en de uitslag had eigenlijk met evenveel recht andersom kunnen zijn. De Haagsche ontmoeting H. D. M.H. H. IJ. C. bracht de thuisclub een 32 overwinning. In de overgangsklasse behaalde B. D. H. C. II, dat met eenige invallers uitkwam, een moeilijk bevochten 32 zege op Leiden. Dat B. H. V. mét dezelfde cijfers van Hilversum won, is een verrassing. Kieviten voldeed aan de verwachtingen door met 31 van Amster dam II te winnen. In klasse 2 A hebben de Haarlemmers het er minder goed afgebracht. Rood Wit II moest met 32 op eigen veld het onderspit delven tegen het Rotterdamsche Victoria, terwijl B. D. H. C. III het in den Haag met 10 tegen H. H. IJ. C. II aflegde. Te Werve en Togo deelden vier doelpunten eerlijk. 22. Dat in 3 B H. B. S. van de eigen reserves zou winnen, lag' voor de hand; 40 werd het re sultaat. B. D. H. C. IV wist een 10 achter stand tegen Zandvoort nog in een 21 over winning om te zetten, terwijl H. D. M. II B. D. H. C. V met een 51 nederlaag naar huis terug liet keeren. Klasse 4 D. Zijn de berichten juist, dan is Rood Wit IV geweldig uit haar slof geschoten en heeft met 111 van Amsterdam V gewon nen. Strawberries II versloeg B. D. H. C. VI met 20 en de Kraaien behaalden zoowaar een overwinning met 10 op de nieuwe ploeg in deze afdeeling, Hurley II. De Uitslagen. Westelijke afdecling. Eerste klasse: HDM—HHIJC 3—2 BDHC—HOC 1—0 GooiAmsterdam 41 Overgangsklasse: Leiden—BDHC II 2—3 Amsterdam IIKieviten 13 BHV—Hilversum 3—2 Tweede klasse: HHIJC n—BDHC III 1—0 Rood Wit II—Victoria 2—3 Te Werve—TOGO 2—2 Gooi HIOh Kay 33 SCHC—Hurley 4—0 Hilversum IIBe Fair 02 Derde klasse: Victoria IIKieviten II 61 HOC II—HDM ni 4—0 De StaartLeiden II 80 BDHC IV—Zandvoort 2—1 HBS II—HBS 0—4 HDM II—BDHC V 5—1 Vierde klasse: Rood Wit IV—Amsterdam V II—1 Strawberries nBDHC VI 20 Hurley IIDe Kraaien 01 B. D. H. C.—H. O. C. (1—0) Bij een voor hockey vrij hooge temperatuur hebben Bloeanendaal en H. O. C. een wedstrijd gespeeld, waarin de partijen ongeveer tegen el kaar opwogen. B. D. H C. speelde nog wat on wennig. Bij H. O. C. vlotte het samenspel in de voorhoede beter, doch in den slagcirkel waren de Haagsche speelsters niet doortas tend genoeog. De keepsters behoefden er wei nig aan te pas te komen. Rust kwam met blanken stand, Na de hervatting was de thuisclub wat meer in den aanval; haar middenlinie was nu beter op dreef dan in de eerste helft. Een paar maal ontsnapte het Haagsche doel dan ook nauwe lijks aan het gevaar. Uit een vrijen slag gaf mej. N. v. d. Brandeler aan B. D. H. C. de lei ding, (10). Bloemendaal verdedigde dien voorsprong hardnekkig: bij de Haagsche da mes deed zich toen de vermoeidheid gelden. De spil, mej. D. v. d. Velde, probeerde nog wel door opdringen een doelpunt te forceeren, maar het wilde niet lukken. Toen de heeren Jonker en Rigbers het einde floten had B. D. H. C. een 10 overwinning behaald. Het B. D. H. C.-elftal was als volgt: H. Andreas, D. Roos, G. Rigbers, T. de Roos, A. de Vletter, A. Qorsman, B Venema, M. KammeijerStrebe, W. v. Bueren, N. v. d. Brandeler, N. v. Thiel. Rood en Wit 2Victoria (23) Victoria speelde een open en snel aanvals- spel. De middenlinie van de thuisclub Korrin- gaEverardv. d. Zouwe blonk uit, Victoria scoorde het eerst, waarna Mej. Wildschut ge lijk maakte: Mej. Heybroek bracht den stand op 21. Een strafbully en een goed doelpunt van den rechtsbinnen bezorgden aan Victo ria in de tweede helft de verdiende zege. Rood en Wit 4Amsterdam 5 (111) Amsterdam V had weinig in te brengen tegen Rood en Wit IV, dat een uitstekend voorhoede- spel te zien gaf. Vóór de rust werd reeds een 4—1 voorsprong verkregen. In de 2de helft kwamen er nog zeven bij. De doelpunten werden gescoord door mej. Jonker (4), v. d. Poll (3), Gunning (2) en Swens (2). Wedstrijden Westelijke Roei- bond. Delftsche Sport wint A'oor het eerst den West. Roeibond-beker. Zeer slechte dag voor Het Spaarne. De Westelijke Roeibond organiseerde Zon dag op de Trekvliet te 's Gravenhage zijn jaarlijksche roeiwedstrijden, waaraan werd deelgenomen door de vereenigingen De Schie, Het Spaarne, De Laak, Delftsche Sport en Die Leythe. De baan, ter lengte van 1200 meter, liep van de Laakhaven tot de Geestbrug. De uitslagen luiden als volgt: Jonge vier: le heat: 1. Delftsche Sport in 4.19 4/5 sec 2. Het Spaarne. Row over voor De Schie, Die Leythe en De Laak. 2e heat: 1. Delftsche Sport in 4.19; 2. De Schie. 3e heat: 1. Die Leythe in 4.24 4/5; 2. De Laak. Beslissing: 1. Delftsche Sport in 4.18 2/5; 2. Die Leythe. Jonge vier dames stijlroeien. Ie heat: 1. De Laak. 2, Het Spaarne. 3. De Schie. 2e heat: 1. Die Leythe, 2. Delftsche Sport. Beste tweede Het Spaarne. Beslissing: 1. De Laak. 2. Die Leythe, 3. Het Spaarne. Jonge skiff. lste heat: 1. De Laak in 439: 2. Het Spaarne. Row over voor Die Leythe, De Schie en Delftsche Sport. 2e heat: 1. Die Leythe in 4.42 1/5; 2. De Laak. 3e heat: 1. Delftsche Sport in 5.02; 2. De Schie. Beslissing: 1. Die Leythe (C. Teunissen) in 4.40; 2, Delftsche Sport (P. J. Kok). Jonge skiff dames stijlroeien. le heat: 1. Delftsche Sport: 2. De Schie. 2e heat: 1. Het Spaarne, 2. De Laak. Beslissing: 1. Delftsche Sport, 2. Het Spaarne. Oude vier. le heat: 1. Die Leythe in 4.07 3/5; 2. De Laak. 2e Heat: 1. Het Spaarne; 2. De Schie, boot defect. Beslissing: 1. Die Leythe in 4.04 1/5, 2. Het Spaarne. Oude vier dames stijlroeien. 1. Die Leythe: 2. Het Spaarne; 3. De Laak. De uitnoodigingswedstrijd achtriemsgieken tusschen De Laak en Het Spaarne kon geen doorgang vinden aanaez ien de acht van De Laak den vorigen Woensdag bij een aan varing met een groote boot in puin is ge varen. De wisselbeker werd gewonnen door de Delftsche Sport met 7 punten; 2. De Laak 3 punten; 3. Die Leythe 2 punten. Voor het eerst sinds de oprichting van den Westelijken Roeibond (in 1926) won De Delftsche Sport den wisselbeker uitgeloofd voor het hoogst aantal punten in de vier be ginnelingen-nummers. Het Spaarne had Zondag een buitenge woon slechten dag. Nog nooit was het op de W-R.B-wedstri.jden voorgekomen dat het FEUILLETON door ELSA KAISER. 24) „Hoe kwam hij eigenlijk opeens hier?" vroeg William. ,,Kon je dat uit hem krijgen, hij lijkt mij een zeer zwijgzaam heer". „Neen", antwoordde Lutton, „hij heeft mij niets gezegd, hij droeg mij alleen op de men- schen naar bed te sturen, ik heb geen flauw idee wat hij voor heeft. Wie zou er hebben geschoten, daarstraks in het bosch? Heb jij daar eenig vermoeden van?" Voordat William kon antwoorden stond Dennis weder in de kamer en zeide: „Neen. ik heb ook geen idee wie het geweest kan zijn, ik deed het in ieder geval nietwacht eens even, ik weet niet zeker wie het geweest kan zijn". Hij keek de twee jongemannen aan. „Zullen we nog even in de groote zaal gaan?" vroeg hij op een toon alsof hij zeide: „Laten we een partijtje biljart gaan spelen". Zonder antwoord af te wachten ging hij reeds de gang in en liep op de deur toe. Lutton en William Kincs waren beiden te verwonderd om een woord te kunnen zeggen. „Hoe weet hij alles vroeg hij opeens aan Lutton. „Neen", riep Dennis. „alstublieft maakt u geen licht", toen hij zag dat William de groote kroon in het midden der zaal wilde aan steken. Hij liet zijn zaklantaarn schijnen en liep nanr het groote glas in lood venster, bekeek het nauwkeurig en mommelde „Ja. ja. hot is eigenlijk wel waar.... Heb je de menschen beneden gezegd dat zij naar bed konden gaan?" vroeg hij opesen aan Lutton. „Ja". „O, wees dan zoo goed en vraag hen op te blijven. Zij moeten op een bevel wachten maar het liefst in de dienstbodenkamer en geen licht aansteken". Toen Lutton verdwenen was wilde de jonge Kings den detective het één en ander ver tellen maar deze wenkte met de hand. „Zegt u maar niets mijnheer Kings, voordat ik mij hier heb georienteerd" wees hij af en liep vastbesloten naar het paneel tusschen de twee gebrandschilderde vensters. Hier bukte hij zich tegen het onderste deel van het met prachtig lofwerk versierde beschot. William zag dat een gedeelte van ongeveer een halven meter groot week en met een schurend geluid in twee onzichtbare hengsels draaide. Dennis knikte. „Dat komt uit, juist wat ik had gedacht". Hij knipte zijn electrische zak lantaarn aan en belichtte de holle ruimte achter het weggeschoven paneel. Nu wenkte hij William naderbij te komen. „Ziet u", fluisterde hij, „dit is den ingang van de geheime gang van het kasteel. Deze gang staat in verbinding met het jachthuisje van Kolonel Grand. Uw geheimzinnige be zoeker maakte gebruik van dezen weg.... dat is te zeggen één der bezoekers". Hij lachte en sloot den ingang weder af. Nadat hij zijn lantaarn had geblindeerd, keek hij William bij het schijnsel der maan in het gelaat. De jonge man verroerde zich niet. hij staarde naar het paneel en schudde het hoofd. „Ik ben dit eerst kort geleden te weten gekomen", legde Dennis uit. „Eigenlijk om nauwkeurig te zijn. gisteren, nadat ik een be zoek had gebracht aan het jachthuisje. Kolo nel Grand is een best mensch, niet? U kent hem toch? Ja, ja", vervolgde hij, zonder ant- woord af te wachten, „een best mensch. zeer te vertrouwen". „Het is een openbaring voor mij", mom pelde William. „Ach neen sir. ik bedoel dat met die gang. dat ik zelf niet op het idee kwam als ik ge luid hoorde", antwoordde William. „Hoe zou u?.", zei Dennis. „Bovendien is het heel aangenaam voor mij, dat u niet op dit idee bent gekomen. Trouwens, ik moet eerlijk zijn, ikzelf vermoedde dit, doch uw vader be vestigde mijn vermoeden. Ik vroeg hem naar de werking van deze deur, dat was het wat ik op het kaartje schreef", voegde hij er lachend aan toe. William schudde het hoofd. „Ik kan er maar niet bij dat ik zoo stom kon zijn", bromde hij. Juist trad Lutton weer binnen. William keerde zich om. „Zeg. Jack luister eens, mr. Dennis vertelt mij daar iets zeer interessants. Er is hier een geheime gang. hij liet mij den toegang zien. De deur ervan maakte het vreemde geluid dat wij hoorden". Als William gedacht had dat zijn vriend verwonderd zou zijn, had hij zich vergist. Zijn gezicht verhelderde plotseling, hij keek Wil liam lachend aan. „Ach hoe dom van mij!" riep hij uit, „je vader heeft het mij indertijd verteld, weliswaar niet dat den ingang hier was. maar wel dat er überhaupt een geheime gang bestond". „Zoooo!" zeide Dennis en floot tusschen de tanden. „Vader?" vroeg William, „hoe kwam hij er toe dat aan jou te vertellen? Maar hoe zei hij het dan?" „Ja. hoe zeide mijnheer Kings het?" vroeg nu ook Dennis. „Ik was pas aangekomen." begon Lutton te vertellen, „de oude heer en ik zaten in de eetkamer te praten. Wij spraken over het huis en de prachtige plafonds, toen de oude heer plotseling zeide. „we hebben hier ook nog een geheime gang". „Wacht eens", bezon Lutton zich, „hij zeide eigenlijk, een onderaardsche gang", maar toen ik natuurliik vroeg waar die heen leidde zeide Mi dat zij dood liep en aan het einde vervallen was". Dennis lachte even maar William stond dom te kijken. „Dat vader dit wist en toch opzet telijk onwaarheid sprak", zeide hij verdrie tig, „zie Je, dat snap ik niet". geen enkel nummer won. De prestaties in de race-nummers waren bepaald onvoldoende. In de stijinummers waren de verschillen ge ring; de jonge vier bereikte de finale en werd met zeer klein verschil geklopt (pun ten resp. 72, 71 en 69), de jonge skiffeuse kwam eveneens in de finale en verloor met gering verschil; de stijlvier seniores was tweede en maakte een goeden indruk. Het is evenwel duidelijk dat veel meer animo voor het raceroeien bij de jonge leden vereischt wordt om een behoorlijk figuur op wedstrijden te blijven maken. Indoortraining „Het Spaarne". Om het volgende seizoen zoo fit mogelijk aan den start te verschijnen, gaan de race- roeiers van „Het Spaarne" dezen winter weel een cursus indoor-training volgen onder lei ding van den heer J. Kammeijer. Met deze nuttige oefeningen wordt reeds dezen Maan dagavond in de Bronsteeschool begonnen. De Nieuwe Roeibaan. Ook de „Varsity" wordt daarheen verplaatst. Einde van de 3000 M.-baan voor het hoofdnummer. Zaterdagavond heeft de vergadering van den Ned. Studenten-Roeibond, na een middag- bezoek aan de in aanbouw zijnde nieuwe vaste roeibaan te Amstelveen, besloten ook de Stu- d e n te n roe i we dstr ij de n (gemeenlijk aange duid als „de Varsity") daarheen te verplaat sen. Dit beteekent dus het einde van de wed strijden op het Noordzeekanaal, dat er overi gens weinig geschiktheid voor bezat. De Var sity-1937 zal reeds op de nieuwe baan verroeid worden. Daar-mee is ook een eind gemaakt aan het roeien van het hoofdnummer Oud Vier over een baanlengte van 300 M. Het zal nu ook tot de internationale baanlengte van 2000 M. te ruggebracht en dus „gemoderniseerd" worden. Sinds bijna 60 jaar werd het over 3000 M. ge roeid en was de eenige ons bekende wedstrijd in vierriemsgieken, die over dien afstand ge houden werd. De verandering beteekent overi- gens geenszins dat voortaan lager eischen aan de senior-vieren der studenten gesteld zullen worden. De ervaring heeft geleerd dat de 2000 M.-baan het maximum aan technische vol maaktheid van den roeier eischt. H. P. C. 20 jaar. Als onderdeel van de viering van het 20- jarig bestaan hield H. P. C. Zondagmiddag in het Sportfondsenbad te Haarlem onderlin ge wedstrijden. Klokslag één uur werd een begin met de wedstrijden gemaakt. Eerst kwamen de jong ste leden van H. P. C. aan den start en wel de jongens en meisjes tot 10 jaar. Mej. F. Broe- kema werd eerste bij de meisjes terwijl Fred Hagen één werd bij de jongens. Vervolgens 25 M. meisjes van 11 tot en met 13 jaar. Mej. Nijkerk werd één, mej. H. Bakker tweede. Het zelfde nummer voor de jongens gaf een aardigen strijd te zien. Op het nummer 66 M. vrije slag meisjes van 14 tot en met 16 jaar dacht men mej. Sevensma te zien zegevieren; in de tweede serie bleek mej. R. Kloots echter iets sneller te zijn geweest. Haar zusje mej. E. Klcots behaalde den derden prijs. Bij de jongens zegevierde M. Maurits in een zeer goeden tijd van 41,2 sec. Ook het nummer 66 M. vrije slag dames bracht een verrassing. Mej. C. Kann zag zich de eerste plaats ontnomen door de school slag-zwemster mej. M. Steenhuizen. Thans kreeg men een zeer spannende serie te zien en wel op 66 M. vrije slag heeren. De cracks van H. P. C. kwamen hier aan den start. Sipkema won na uiterste krachtsin spanning; Ten Hacke zag zich met handslag de tweede plaats ontgaan. Hierna werd begonnen met den schoolslag. Ook thans kwam de jongste generatie het eerst aan de beurt. Op de 25 M. schoolslag werd door hen ernstig getracht, den over kant te bereiken wat alle dan ook gelukte. De jongens van denzelfden leeftijd hadden op dezen baan zelfs nog langer werk, dan de meisjes. Mej, H. Bakker werd op de 25 M. schoolslag eerste. Bij dt jongens was M. Kant de gelukkige. Vervolgens kwam de 66 M. schoolslag voor meisjes tot 16 jaar. waar mej. R. Lommerse den eersten prijs behaalde, op den voet ge volgd door Mies van de Zouwe. Bij de dames behaalde mej. Steenhuizen haar tweeden eersten prijs, door de baan als eerste in fraaien stijl af te leggen. Bij hetzelfde nummer voor heeren kregen we een aardige serie te zien. Kemper en Sip kema zwommen beide de butterfly, die Kem- per het meeste voordeel bracht. Met klein verschil won hij den eersten prijs; Sipkeme kreeg den tweeden. Thans volgde 66 M. vrijen slag voor heeren, geen baanzwemmers. Hier zagen wij den archi- „Wacht u maar een poosje, mijnheer Kings," troostte Dennis. „u zult dadelijk alles te weten komen. Laten we ons eerst eens rustig installeeren want, ik heb het één en ander te vertellen en als ik goed heb nagerekend heb ben we niet veel tijd". Bij deze woorden liep hij naar het andere einde der zaal en legde een bundel papieren op een speeltafeltje. „We hebben dus maar een paar minuten om u het meest onbegrij pelijke uit te leggen, tenminste de dingen die u beiden zoo onbegrijpelijk voorkwamen". „Een oogenblik", verzocht William, „we spraken daareven van de geheime gang, nu herinner ik mij toch dat ik ook zooiets ver moedde. Weet je wei Lutton dat ik je een paar dagen geleden vertelde gegevens voor Angéle te zoeken en dat ik daarbij hier in de wapen zaal stuitte op een figuur?" „Ja. natuurlijk herinner ik mij dat, ik plaagde je met de „witte dame" van 't „een zame huis", zeide Lutton „Ik voelde toen iets als een windvlaag of een koude tocht door het vertrek gaan en daarna was de verschijning opeens verdwenen legde William uit. Dennis knikte ..Juist ziet u wel dat n nï"t.< anders hebt te doen dan goed na te denken en die dingen met elkander te combineeren. dan is alles opeens heel begrijpelijk. Combi natievermogen is het halve werk". Doch laten wij nu terzake komen, want zooals ik reeds zei. onze tijd is kort". Lutton trok de stoelen bij en Dennis ontstak een kaars wier vlam hij echter met een boek afschutte. „Ziezoo,"knikte hij te vreden, „dit is zoover in orde. Ik moet jou eerst mijn compliment maken, Lutton. je brief was buitengewoon, hij gaf mij een wenk waarmede ik het eerst moest besinnen. Ik begreep dadelijk dat er gevaar dreigde en toog dus onmiddellük aan het werk". Lutton boog even grappig en lachte stra lend. Dennis legde zijn horloge op de tafel. De twee anderen keken toe en Lutton vroeg: varïs van H. P. C. trachten zijn baantje uit te zwemmen, wat hem na veel moeite gelukte. Ook de doelverdedigers Schutter en Kohier zwommen dapper mede. Eldering was echter allen te vlug af. Bij het schoonspringen dames zagen we en kele zeer goede sprongen. Mej. A. Neve won den prijs. Mej. E. Kloots behaalde den twee den prijs. Tot slot de polowedstrijd H. P. C. I van 1926 tegen H. P. C. II van 1926. Het eerste bleek be ter in staat te zijn. doelpunten te maken, dan het tweede. Reeds spoedig had Braam den stand op 40 gebracht. Hierna moest Wim Moolenaar wegens opstellen binnen de 2 M. het water verlaten. De kans voor het tweede om een doelpunt te maken was thans heel gunstig; ook Van Huissteden stelde zich ech ter binnen de 2 M. op; hij kon Moolenaar ge zelschap houden. Toch slaagde Eldering er in, den achterstand te verkleinen. Na de rust weet het eerste den stand op te voeren tot 81, waarna Eldering nogmaals den achter stand verkleint. Het einde van dezen aardigen wedstrijd komt alzoo met 82 voor H. P. C. 1. Hierna had de prijsuitreiking plaats. Met een toepasselijk woord werden de prij zen door den voorzitter, den heer Verspoor, uitgereikt, de eerste-prijswinnaars kregen een aardige medaille als aandenken. Zij zul len, evenals de 2e en 3e aankomende een fraai diploma krijgen. Hierna had de aanbieding van de bekerkast plaats. De heer A. J. Braam, hield' als voorzitter van de Lustrumcommissie een rede; hij rele veerde in het kort nog even de geschiedenis van II. P. C. Tevens dankte hij den heer En gelenberg, die zeer veel gedaan heeft, om het mogelijk te maken, om bij het 20-jarig be staan aan het bestuur van H. P. C. een me- daillekast aan te kunnen bieden. Toen werd de H. P. C.-vlag van de kast af genomen en werd de fraaie kast zichtbaar. Mevr. Schmidt bood namens het bestuur van de Sportfondsen een prachtigen beker aan, die voor een of ander nummer op het Inter nationale Zwemfeest, dat de K. P. C. Zondag 1 November zal geven, als prijs verzwommen zal worden. De heer Schmidt bood een fraaie foto van de nieuwe medaillekast aan. De heer Verspoor bracht namens het be stuur van H.P.C. aan allen dank. Tevens her dacht spreker wijlen Dr. Merens, die veel heeft bijgedragen om tot het oprichten van H. P. C. te komen. Aan mevrouw Merens zal een bloe menhulde worden gebracht. Bridge-drive van „Kinderhulp". Zaterdagavond had de vereeniging „Kinder hulp" ten bate van haar kas een bridge-drive georganiseerd en het is een „ouderwetsche" drive geworden met weer eens een groot aan tal deelnemers. Er worden zoo veel drives ge organiseerd met dit doel, dat het bezoek vaak te wenschen over laat en men al blij moet zijn met een veertigtal deelnemers. Maar Zater dagavond waren er wel geteld honderd spelers bijeen gekomen om hun krachten te meten. De leider-, de heer van der Willigen, had de spelers in drie groepen verdeeld, wit, geel en oranaje en over die drie afdeelingen zwaaide hij den leidersstaf zooals we dat van den heer van der Willigen gewend zijn. Gespeeld werd volgens het Mitchwell systeem met toekenning van spelpunten per tafel. Dit maakte dat de taak van den heer v. d. Willi gen aanmerkelijk minder zwaar werd, elan bij b.v. Howell systeem het geval zou zijn ge weest, maar het was toch een verrassing dat zoo spoedig na afloop van den wedstrijd de uitslag bekend werd gemaakt. Er werd vlot en prettig gespeeld, zonder een enkele dissonant. Veel nagepraat werd er niet over de spellen, want de spelers wisten dat ze dan maar weinig nachtrust zouden krijgen; acht tafels met dcrie spellen nemen nogal wat tijd! Door de beoordeeling per tafel, dus per drie spellen, liepen de resultaten nogal uiteen. Een enkel mislukt spel bederft het resultaat van twee goed gespeelde spellen en daardoor kon het voorkomen dat de een een dikke plus noteerde en een ander, die ongelukkig sneed bij een der spellen of die een verkeerd eind bod bood. in de minlijn kwam. Maar ieder systeem heeft nu eenmaal zijn nadeelen, hoofdzaak was dat er gezellig werd gespeeld en iaan de hazen en fazanten die op de winnaars lagen te wachten, werd daarbij niet gedacht. Iets andei-s was het, toen de prijzen na af loop werden uitgereikt, toen waren de geluk kigen best in hun schik met het wild, dat ten bate van het mooie doel, belangeloos ter be schikking was gesteld. De uitslag was als volgt: Wit. Even lijn. le pr. Mevr. Guldemond m. d. heer Schalken. 2e pr. Mej. Salomon m. d. heer Groen. Oneven lijn. le pr. Heeren Bosse. 2e pr. heer en mevr. Germeraad. Geel. Even lijn le pr. heer en mevr. v. d. Stadt. 2e pr. heer en mevr. Serné. Oneven lijn le pr. heer en mevr. de Groot. 2e pr. heer en mevr. Naessens. Oranje. Even lijn. le pr. heer en mevr. Haa seman. 2e pr. Dames Plugge en Kuiper. Oneven lijn. le pr. dames Bruijn v. Briel en Hartland. 2e pr. Mevr. Huystee m. d. heer Schweitzer. „Wacht je op iemand?" „Inderdaad, ik wacht op een man die sedert 1880 dood is". William kon een uitroep niet onderdrukken. Dennis hief zijn hand op. „Heusch, ik maak geen grapje, ik wacht op een man die meer dan vijftig jaar dood is!" „Wij begrijpen er niets van", stamelde Lut ton onsteld. „Wat heeft een doode er nu mee te maken?" Opnieuw wuifde Dennis met zijn blanke welverzorgde hand. „Ik moet enkele voor vallen ter sprake brengen van een drama waarvan jij hier de laatste dagen bijna het slotbedrijf hebt bijgewoond, ik hoop dat het vóór middernacht geëindigd zal zijn. Om de waarheid te zeggen, je hebt hier een zeer ge vaarlijken buurman gehad, ik bedoel den ath- leet, dien jij, Lutton. eens ontmoet hebt. Tus schen haakjes, ik neem m'n hoed voor je af, het was moedig van je. daar alleen in het donkere bosch tegenover één der gevaarlijkste individuen die ik ooit heb gekend. Deze kerel is werkelijk athleet, kampioen bokser zwaar gewicht en heeft jaren lang in Amerika in den ring gewerkt, hij klimt bo vendien als een aap, was geveltoerist....". „Aha!" riep Lutton en wierp een tromfante- lijken blik op William. „En", vervolgde Dennis iets luider, „wroet als een mol in den grond. Hij had weliswaar het jachthuisje van den kolonel gehuurd, maar woonde in waarheid in een hol onder den grond, precies op de plek waar jij hem ontmoette. In dat huisje woonde een ander. Uw vader", zoo wendde Dennis zich tot Wil liam. „uw vader wist iets, dat de kerel tot eiken prijs verbergen wilde, een misdaad O maakt u zich niet ongerust, ik zeide het u immers al. het einde van het drama nadert en ik hoop. dat het een happy eind zal zijn. Ik zeg. ik hoop. want ik kan op het oogenblik niets meer doen". (Wordt vervolgd)

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 14