D AMSTERDAMSCHE BEURS Instantine MAANDAG 12 OCTOBER 1936 HAARDE M'S DAGBCSD Tl' IAAT/TE BEKICUUN Met dertien slangen te bed! Jongen klaagde over koude voeten KOPENHAGEN. 12 Oct. (A.N.P.) Zonder dat iemand er iets van merkte, hebben niet minder dan dertien slangen verscheidene nachten lang doorgebracht in het bed van een tienjarigen jongen. Wel klaagde de knaap er over, dat hij den laatsten tijd des nachts zulke koude voeten kreeg, maar zijn moeder gaf hem een paar dekens meer en meende de moeilijkheid daarmede te hebben opgelost. Dit bleek echter niet het geval en de werke lijke oorzaak kwam eerst aan het licht toen de jongen op een gegeven avond al het bed- degoed lostrok en luid gillende tot de ontdek king kwam. dat er een paar slangen in ver borgen lagen. Zijn moeder snelde toe en stel de een nader onderzoek in. Er kwamen der tien slangen te voorschijn. Men veronderstelt, dat de reptielen het huis binnengedrongen zijn om beschutting te zoe ken tegen de herfstkoude en dat zij een on derkomen hebben gevonden in het bed van den knaap. Des nachts kropen zij dan waar schijnlijk onder de matrassen vandaan en nestelden zich aangenaam in de nabijheid van de voeten van den jongen. Collecte van het Roode Kruis. Opbrengst 637.38. Naar wij vernemen heeft de Zaterdag ge houden collecte van het Roode Kruis opge bracht een bedrag van f 637.38. Dit is aanmerkelijk minder dan verleden Jaar. toen de opbrengst was f 1007. Men meent dat dit verschil veroorzaakt wordt door het betrekkelijk gering aantal collec tanten dat zich dit jaar beschikbaar had ge steld. Het taxibedrijf te Haarlem. De ordening. In het vakblad van den Centralen Bond van Transportarbeiders wordt omtrent het Hair'.omsche Taxibedrijf het volgende ge schreven: Den laatsten tijd hebben er weder bespre kingen plaats gevonden ter zake het taxi bedrijf, o.a. met het hoofdbestuur van den Nederlandschen Bond van Luxe-Verhuur en Taxi-Ondernemers en de drie werknemers organisaties. Dit laatst gepleeed overleg tus- schen de werkgeversorsanisatie en de drie werknemersbonden heeft er toe geleid, dat gezamenlijk een uitvoerig schrijven is ge zonden aan B. en W. der gemeente Haarlem, teneinde hier ter stede te komen tot orde ning in dit bedrijf. De werkloozen te Heemstede. De nieuwe steunregeling. Als gevolg van het, in de laatst gehouden raadszitting genomen besluit tot wijziging van de plaatselijke steunregeling voor de werkloozen te Heemstede, is thans door B. en W. besloten dat deze wijziging heden, datum 12 October, in werking treedt. Naast verschillende kleine wijzigingen in de voorheen geldende regeling is er wel een belangrijke verandering gekomen, welke in artikel 5 van de regeling vermeld wordt. Daar in wordt bepaald, dat alle tot werken in staat zijnde niet-verdienende leden van 15 jaar of ouder van een gezin, waarvan de kostwinner steun ontvangt, verplicht zijn zich als werk zoekende bij het orgaan der Openbare Ar beidsbemiddeling te laten inschrijven. Deze verplichting geldt ook voor de vrouwelijke gezinsleden, uitgezonderd de echtgenoote. De ze vrouwelijke personen moeten zich melden iederen Dinsdagmorgen van 10 tot 11 uur ten Raadhuize of bij het verrichten van loon dienst op dat tijdstip op een der volgende ochtenden der week. De eerste aanmelding moet geschieden op 13 October a.s. Omtrent de te houden controle op het inge schreven staan van alle huisgenooten der steuntrekkenden bij een ziekenfonds en een fonds voor ziekenhuisverpleging, zal door B. en W. nog een nadere beslissing genomen worden. GYMNASIUM. Dr. D. M. Hoogeveen te Haarlem wordt door B. en W. aanbevolen voor de benoeming tot tijdelijk leeraar in de oude talen voor den cursus 1936-1937 aan het Gymnasium. ZENDINGSFILM „PAPOEALAND". Maandagavond 12 October zal om 8 uur in het gebouw van den Protestantenbond aan de Jacobstraat de nieuwe zendingsfilm „Papoea- land" vertoond worden. Deze buitengemeen goed geslaagde rolprent werd oogenomen door ..Polygoon" te Haarlem. Wij krijgen hier in drie deelen een goed over zicht van land, volk en zending. Het eerste deel laat ons zien een reis „door de Molukken naar Nieuw-Guinea". Daarna volgt „Uit het stamleven van de Papoea's" en het derde deel geeft .grepen uit het zendingswerk". Waar vooral den laatsten tijd zoo sterk de aandacht gevestigd wordt op dit land. wordt aan Ne derland in woord en beeld gelegenheid gegeven hiervan kennis te nemen. De Oostersche we reld richt met gespannen aandacht de blik op Nieuw-Guinea. De film zal door zendeling de Neef voor en tijdens het vertoonen worden toegelicht. De volgende week zal deze film vertoond worden in Spaarndam, Zandvoort, Heemstede, Haarlem-Noord en Bloemendaal. BURGERLIJKE STAND HAARLEM. 12 October. Bevallen 9 October: M. E. H. van Opzee- land—Schlirmann. d.; H. M. KinjetValk, z.; C. Kettingde Jong. d.: E. J. Smoorenburg— v. d. Linde, z.: 10 October: M. T. HoltBak ker, z.; J. E. HulsbergenStremming, d.; J. VosWierda, z.; 11 Octber: J. Hartman Schippers, z.; C. DuineveldRuijtenschildt, d. Overleden 9 October: G. Welagen, 74 j., Tuinlaantje: 10 October: R. Veldhuvzen van Zanten; Hazepaterslaan; A. Drommelde Wit, 48 j„ Hazepaterslaan; 11 October: J. T. v. d. Helm, 57 j., Rijksstraatweg. Dreigend conflict in Oranje Nassaumijn? Mr. T. J. Verschuur bemiddelaar. HEERLEN, 12 Oct. Ingevolge de bepalin gen van de collectieve arbeidsovereenkomst voor het mijnbedrijf, bedraagt de arbeidstijd der ondergrondsche mijnwerkers des Zater dags zes uren. Zonder eenig overleg met de gecontrac- tueerde arbeidersorganisaties is verleden week op de Oranje Nassau-mijn 3 te Heerlerheide de Zaterdagnachtdienst verschoven naar Zon dagnacht, met dien verstande dat op den zes den dienst inplaats van slechts zes uren, acht uren moest worden gewerkt. De Nederlandsche R.K Mijnwerkersbond heeft zich met een schrijven gewend tot de directie van de Oranje Nassau-mijnen waarin hij zijn bezwaren tegen deze eigenmachtige veranderingen ontwikkelde. Van de directie is daarop bericht ontvangen, dat de twee uren, die langer worden gewerkt, als over-uren zullen worden betaald, dat de dienstversehuiving uit bedrijfstechnische over wegingen heeft plaats gevonden en dat deze. bij wijze van proef, nog eenige malen zal wor den herhaald. Het dagelijksch bestuur van den Nederland schen R.K. Mijnwerkersbond staat op het standpunt, dat, ingevolge vroeger reeds ge voerd overleg, van het inleggen van een Zon dagnachtdienst is afgezien en dat de directie zich daaraan had dienen te houden. Het ziet in het optreden een volkomen negeering van de arbeidersorganisaties mede-contractanten. Bedoeld dagelijksch bestuur heeft aan de be sturen van den Algemeenen Nederlandschen Mijnwerkersbond en den Protestantsch Chris- telijken Mijnwerkersbond medegedeeld, dat het voornemens is aan zijn hoofdbestuur voor te stellen, den betrokken arbeiders te adviseeren, aanstaanden Zaterdagnacht niet langer dan zes uren te werken en Zondagnacht niet aan het werk te gaan. Het verzoekt dezen vakbonden te willen be richten, of ook naar hun oordeel krachtig stelling dient te worden genomen, in welk ge val het voorstelt, aanstaanden Woensdag een bespreking te houden over de te treffen maat regelen. 's-GRAVENHAGE, 12 Oct. Naar aanlei ding van het dreigend conflict in de Oranje Nassau-mijn 3 te Heerlen, heeft de rijksbe middelaar mr. T. J. Verschuur zich tot de par tijen gewend met het verzoek om inlichtingen. HET RADEN VAN VOETBALUITSLAGEN ALS OVERTREDING DER LOTERIJWET. De Hooge Raad behandelde heden een cas satieberoep van de officier van justitie te Amsterdam contra L. P. aldaar. Deze stelde in een periodiek de gelegenheid open om te raden naar de uitslagen van te houden voet balwedstrijden, waarin de ambtenaar van het openbaar ministerie te Amsterdam een over treding der loterijwet zag. De kantonrechter veroordeelde P. tot 50 boete subs. 10 dagen hechtenis. In hooger beroep heeft echter de recht bank te Amsterdam ontslag van rechtsver volging gegeven op grond, dat in de dagvaar ding niet was gesteld, dat de deelnemers geen overwegenden invloed konden uitoefenen op de oplossing van dit prijsraadsel. De officier betwistte dit en ging van het voorstel -in cossatie. Mr. J. J. van der Velden uit Amsterdam heeft het beroep tegengesproken. Hij be toogde, dat de officier had dienen aan te geven, hoe men door redeneering tot de con clusie kon komen als waartoe de officier ge komen was. PI. concludeerde tot niet-ontvan- kel ijkver klaring van het beroep, subs, tot ver werping. Voor wat het .subsidiaire betreft, merkte pleiter nog op, dat berekeningen heb ben aangetoond, dat de kans om door bloot toeval den juisten uitslag van de le klasse voetbalwedstrijden der competitie te raden bedraagt: 1 op 531.441. Die kans is dus vrij wel uitgesloten. Om dus met kans op succes werkzaam te zijn, dient men allerlei omstan digheden te bestudeeren, statistieken te raad plegen enz.. Het publiek, dat aan deze prijs vraag deelneemt, oefent dan ook overwegen den invloed uit op de kanspepaling. De advocaat-generaal, mr. Van Lier, zal conclusie nemen op 26 October. AVONDSCHOOL VOOR HANDELS ONDERWIJS. B. en W. stellen den raad voor A. J. Hekkel- man, J. Kal, L. J. F. van der Meulen, J. L. Nanninga, J. W. Schotman, S. E. H. de Vries en W. Barneveld voor den cursus 1936-1937 te benoemen tot tijdelijke leeraren aan de Gem. Avondschool voor Handelsonderwijs. VOOR DEN- -KANTONRECHTER Wie zij niet was. „Hoe is uw naam?" vroeg op een kwaden dag een Bloemendaalsche veldwachter aan een meisje, dat daar rondfietste zonder belasting plaatje. „Gerardina van Santen", was het antwoord, doch toen Gerardina van Santen gezocht werd. bleek ze niet te bestaan. Dit is een heel ernstig feit volgens den ambtenaar van het Openbaar Ministerie en de kantonrechter Mr. Van de Vegt, sloot zich hierbij aan. .Waarom hebt u dat nou gedaan? U ziet toch. dat dat altijd uitkomt!" .Ja, ik weet niet waarom." Maar de kanton rechter noch de ambtenaar twijfelden er aan, waarom en het werd dan ook f 8, een gevoelige straf bij een inkomen van drie en een halve gulden in de week. Hengels van de zoontjes Het was een morgen van de kleine, heel kleine overtredingen, die blijkens de leege tri bune niemand, die er niet bij betrokken was. interesseerden. Natuurlijk ontbraken temidden van de aan rijdingen. links-houderijen en wat er al meer op den weg misdreven wordt, ook de vissehers niet. Vissehers. die met twee hengels gevischt hadden (zonder actei en die nu in eentonige regelmaat op hun beurt verklaarden, dat die andere hengel van hun zoontje of broer of een ander familielid was. die juist even weg was. Pijnlijk was deze verklaring van één der verdachten, toen de veldwachter opmerkte, dat de man midden op het water in een bootje zat te visschen. Maar de koene visscher was voor geen klien geruchtje vervaard en „deed", zooals dat in de taal der tooneel- schrijvers heet ..zijn zoon in een ander boot je overstappen". Wat hem misschien gered zou hebben, als hij maar met zijn vingers van de tweede hengel af gebleven was. Des neen! Wat hem twee gulden per hengel kostte. „Van Moskou naar Golgotha". Uit het leven van George Oversteegen. Dit is de titel van een brochure van 24 pa gina's (verschenen bij de zendings- en evan gelisatie-drukkerij G. J. Kruiderink te Heem stede! waarin het vroegere Haarlemsche raadslid George Oversteegen vertelt hoe hij het Communisme den mg toekeerde en zich tot het Christendom bekeerde. Eerst zet hij uiteen hoe hij zich onder de revolutionnairen schaarde en in 1927 als oppo sant in den Haarlemschen gemeenteraad ge kozen werd. Om een weddenschap te winnen verscheen hij den eersten keer met een hoogen hoed en klompen in de raadszaal. In 1929 trad hij toe tot de Communistische Partij onder voorwaarde dat hij zijn raadszetel meebracht, hoewel hij zelf den wensch geuit had den zetel ter beschikking van zijn kiezers te stellen. 6 Mei 1931 trok hij naar Rusland om daar een jaar te studeeren aan het onderwijsinsti tuut van de Sovjet-Unie te Moskou. Het ver blijf daar bracht hem een ontgoocheling. „Moskou, de rots waarop ik bouwde, bleek in de praktijk een kunstmatige rots te zijn, op geworpen door onwaarachtige menschenhan- den, een misleidende luchtspiegeling, een rots des duivels". Uit angst voor wraak heeft Oversteegen eerst geen blijk willen geven van zijn veranderde inzichten. Hij schrijft; „Het liep tegen het einde van het jaar 1931, toen ik door akelige droomen geplaagd, 's nachts badend in 't zweet, ontwaakte. Het licht van de lantaarn op de binnenplaats weerkaatste tooverachtig tegen de bevroren ruiten, die hier en daar versierd waren met silhouetten van ontbladerde takken. Behou dens het getik van de collectieve wekker op tafel en de ademhaling van een viertal mede- kanerbewoners, hoorde ik geen andere gelui den. Ik draaide me om en was juist op het punt gekomen om opnieuw door de slaap op- geëischt te worden, toen ik duidelijk mijn naam hoorde roepen, waarvan ik notabene al drie maanden afstand had gedaan! Mijn hart bonsde mij in de keel. van schrik durfde ik geen adem te halen. „Oversteegen! Houd goe den moed en gehoorzaam je beulen", wer'd mij duidelijk toegeroepen. Nu werd het mij toch te machtig. Ik sprong uit bed en doorzocht nauwkeurig de kamer. De deur bleek nog steeds op slot te zijn en de Noor, Portugees of beide Finnen kon ik toch moeilijk ergens van verdenken. Geen van ailer. kenden ook maar een woord Hollandsch. Ik moest dus gedroomd hebben. Ik geloofde wel niet en beschouwde deze roepstem bij 't ontwaken wel als een hallucinatie, maar toch gehoorzaamde ik haar instinctief, zoolang ik op Russische bodem ver toefde. Ik bleef hierdoor voor concentratie kamp of kogel als communist in de oppositie, gespaard." Toen Oversteegen in Nederland tenig was, heeft hij ook (naar hij schrijft) uit angst nog aan de zijde der Communisten gewerkt, maar eindelijk verbrak hij die banden. Hij kwam in dien tijd in aanraking met evangelisten, wat leidde tot zijn bekeering. „De zoo innig verlangde rust en levens vreugde, die ik vroeger anderen benijdde, werd mij nu geschonken. Wat God mij gaf is in geen woorden, hoe schoonklinkend ook, in juiste waarde uit te drukken". Oversteegen besluit zijn boekje aldus: „Uit de duisternis naar het licht, Van bestrijder tot belijder, Van Moskou naar Golgotha." LAGER ONDERWIJS. Door B. en W. zijn de volgende voordrach ten bij den Raad ingediend: Voor onderwijzer aan de school voor U.L.O. letter A (Jacobstraat) le J. Blad te Haarlem, 2e J. W. Fossen te Haarlem, 3e mej. ivt S. de Boer te Haarlem. Voor onderwijzer aan de school voor U.L.O. letter C (Parklaan) le J. W. Fossen te Haar lem en 2e J. Blad te Haarlem. De voorgedragenen waren voorheen als vaste leerkracht bij het U.L.O. te Haarlem werk zaam. Centrale school voor gewoon L.O. no. 1 (Wel tevredenplein)le vacature: le Mej. G. Can- crinus te Haarlem, 2e Mej. J. Smit te Haar lem en 3e Mej. D. A. M. Geelen te Haarlem, en 2e vacature: le de heer H. F. Schultheiss te Haarlem, 2e de heer W. F. Louwrier te IJmui- den en 3e de heer D. H. Querner te Haarlem. Centrale school voor gewoon L.O. no. 2 (Lin- schotenstuaat,)le de heer D. H. Querner te Haarlem, 2e Mej. G. Cancrinus te Haarlem en 3e Mej. J. J. Schouten te Haarlem. Centrale school voor gewoon L.O. no. 3 (Friesche Varkensmarkt)le Mej. J. Smit te Haarlem, 2e de heer D H. Querner te Haarlem en 3e Mej. D. A. M. Geelen te Haarlem. School no. 17 (Wiihelminastraat)le Mej. M. S. de Boer. 2e Mej. J. J. Schouten en 3e Mej. G. Cancrinus. TOONEELVEREENIGING „JACOB VAN LENNEP". In het eerste nummer van den nieuwen jaargang van „Jacob van Lennep". maandblad van de gelijknamige tooneelvereeniging her denkt E. M. het heengaan van den bescherm heer Jhr. O. van Lennep. Gemeld wordt, dat Jhr. A. van Lennep te Amersfoort het beschermheerschap heeft aan vaard. Enkele woorden worden voorts gewijd aan het overleden lid. den heer van Zandber gen en aan het afgetreden bestuurslid, den heer F. H. Meyer. „Jacob van Lennep" opent het seizoen met een reünie voor leden met hun dames in de cosy-corner van cafc-restaurant Lido cp Don derdag 15 October. De eerste tooneelvoorstelling wordt Dinsdag 20 October in den Stadsschouwburg gegeven. Opgevoerd wordt dan „Amor op dwaalwegen" van Jaap van de Poll. OUDERAVOND VAN SCHOOL 33. Dezer dagen hield de school 33 haar laat ste ouderavond van dit jaar. Als spreker trad dien avond op de heer M. •J. F. Ehrbecker. hoofd van school 37. met het onderwerp: „Wij en onze kinderen in dezen tijd". De lezing werd door de ouders ten zeerste op prijs gesteld. Den heer Ehrbecker viel dan ook na zijn lezing een hartelijk applaus ten deel Om circa half elf werd deze zeer geanimeer de avond door het waarnemend hoofd der school 33 gesloten. „ONS GENOEGEN". De Haarl. Verg. van Kanarievrienden „Ons Genoegen" organiseert met medewerking van den Alg. Nederl. Bond voor Kanarieteelt en Vogelbescherming een Propaganda-avond met lichtbeelden op Donderdag 15 October 's av. 8 uur. in het Hotel, Café-Restaurant „Spoor- zicht" Stationsplein (ingang voorzijde). Er zullen lezingen gehouden worden dooi de heeren F. P. van Beuzekom en J. W van Hees. resp. voorzitter en propagandaleider van 1 den Bond, die een aanschouwelijke les geven zullen n de Kanariesport. IJMUIDEN MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 0.64f 0-46. Griet per 50 K.G. f 24f 15. Tongen per K.G. f 1.10—f 0.93. Groote schol per 50 KG. f 22f 17. Middelschol per 50 K.G. f 21—f 18. Zetschol per 50 K.G. f 20f 16. Kleine schol per 50 K G. f 15f 5.70. Schar per 50 K G. f 10. Tongschar per 50 K.G. f 26f 20. Rog per 20 stuks f 16—f 4.50. Vleet per stuk 2.45f 1. Groote schelvisch per 50 K.G. f 25f 24. Middelschelvisch per 50 K G. f 25f 20. Kleine middelschelvisch p. 50 K.G. f 22f 15. Kleine schelvisch per 50 K.G. f 16f 7. Kabeljauw per 125 K.G. f 54f 45 Groote gullen per 50 KG. f 22f 17. Kleine gullen per 50 K.G. f 16f 3 80. Wijting per 50 K.G f 5.70—f 2. Makreel per 50 K.G. f 5-40f 2.20. Heilbot per K.G. f 1.15—f 0.72. Leng per stuk f 1.45f 0 40. Koolvisch per stuk f 180—f 0.60. Versche haring per kist f 4.40f 2.80. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Dinsdagmarkt: Henriette Jacoba. IJm 190. vangst 25 m. schelvisch, 60 m. braadschelvisch, 70 m. ka beljauw en gul. 15 m. platvisch. 35 m. wijting. 650 m. makreel. 10 m. varia. Totaal 865 m. be nevens 150 stuks stijve kabeljauw en 30 leng. Catharina Duyvis, IJm. 60, Vangst 25 m. schelvisch, 45 m. braadschelvisch 60 m. gul en kabeljauw, 20 m platvisch, 235 m. radio. 35 m. wijting. 170 m. makreel, 10 m. varia, to taal 600 m. Alma IJM. 44. vangst 35 m. schelvisch. 6d m„ braadschelvisch 55 m. Kabeljauw en gul, 60 m. wijting en witjes 35 m haring. 600 m makreel. Totaal 850 mn. benevens 300 stuks stijve kabeljauw. Christine IJM. 2. Vangst 650 m. makreel. 100 m. haring, 130 m. stripvisch. Totaal 880 manden. Utrecht, IJm. 73, Vangst 1000 kisten ver sche haring. Naa<n stilt en voorkomt pijnen! (Adv. ingez. Med.) BESOMMINGEN. Trawlers: Clasina Luther, IJm 59. 1090 m. f 3560 /Amsterdam IJM 58. 1030 m. f 3140 Gerberdina Johanna IJM. 68 1400 m. f 3800 Maria R. Ommermg IJM. 7, 1150 m. f 2310 Rotinus IJM. 85. 835 m. f 2980 Adelante IJM. 19. 1150 m f 2940 Poolzee. IJM. 77. 390 m. f 2360 Azimuth, IJM 195. 1020 m. f 2980 Sperwer IJM. 133. 140 m. f 1620 Betje RO 16 215 m f 2420 Aneta IJM. 82. 1200 m. f 1480 Julie Streiff. IJM. 159. 95 m. f 1860 Raaf IJM. 432. 85 m. f 1530. Versche haring KW 153 f 620. Besommingen van een kotter en 25 loggers nog niet bekend. VORIGE KOERS KOERS VAN HEDEN pl.m. 1.30 pl.m 1.45 pl m 2.00 pl.m 2.15 STAATSLEEN1NGEN BIN NENLAND 4 pCt ld 1933 II ICO'A 100V» 4 pCt Nederl. Indiê 100V, 10016 - - STAATSLEEN1NGEN BUI TENLAND. 5V2 pet. Duitschland 1930 .OH 21 (Youngleening) 21 Youngleenlng (met ver 234 234 klaring) 2336 BANK - INSTELLINGEN. 1394 Amsterd Bank Handel Mpij Cert van f250 172 Koloniale Bank 74 H 754 72 754 Ned. Ind Handelsbank 129'A - Rotterd Bank 130 INDUSTR. OND. BINNENl. Alg Kunstzijde Unie 284 39?A 39'A v. Berkels Patent 49 - - Calvé Delft Cert 764 784 784 Ned Ford ex 40 afst 354 740 Philips Gloeil Gem.Bezü 201H 1994 2004 2034 2014 IfcO 1594 1594 1004 TABAKKEN. Dell Batavia 2414 242 243 247 Deli MaatschanpiJ 1-914 290 299 - 303 Senembah 2644 264 267 272 372 SCH FEPVAARTEN. 34 Kon. Ned Stoomboot - - —Tirt Unie 794 784 784 784 Konlnkl Paketvaart 1 5 135 - Rotterdamsche Lloyd 694 - Maatschappij Nederland 6") 65 - Holland—Amerika lijn 88 PETROLEUM. Kon Petr 378 U84 -'78 76 378 794 Periak Petr 904 92 - Shell Union 18' 18 V 187» - 18% Continental Oil 6% 15 '^74 27% '7% Tidewater '5 V 15% 15% 1536 CULTUUR MAATSCH. H V A 4014 410 408 4094 4C9 Java Cultuur 152 155 154 Nco l-1"- Suiker Unie 123 1 5 1254 125 Vorstenlanden 32tj 334 - - INDUSTR OND BUITENL Intern Tel and Tel. 9?A 9», 9% Anaconda 31% 311» 317» Bethleh Steel 564 Cities Service 3*A 3*/» 3% Gew Steel - 58% U. S. Steel 58% 5.-4 8% 394 397A 39'A 97/g 8 - RUBBERS. Amsterd Rubber 222 2274 2c7 253 228 Dell Bat Rubber 130 150 154 159 144 Indische Rubber If 7 - Kendene Lemboe 196 - - Serbadjadl 114 - - 1 5 Rotterdam Tapanoell f0 - Bandar Rubber 180 - - 197 82 Preanger Rubber 75 - 78 Java Caoutch '-.5 - - Sumatra Rubber -05 - - AMER- SPOORWEGEN. Southern Pacific 354 - Wabash Railroad 2»A - 24 5% 2% Union Pacific 44 - Chic Wilwaukee - Missouri Kansas Texa- 67» - MIJNBOUW Alg Explor Mij 173 - Redjane Lebong 2654 Billiton n 440 - - PROLONGATIE. - - -

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 7