DINSDAG 13 OCTOBER 1936 HAARIE M'S DAGBLAD 7 Annie Woud. Het concert van Woensdag in de Gem. Concertzaal. Zooals wij meldden zal Woensdagavond 14 October a.s. het winterseizoen in de groote Gem. Concertzaal geopend worden met een orgelconcert, waaraan medewerking verleenen Annie Woud, To van der Sluys en George Robert. Het uit te voeren programma vermeldden wij reeds. Wat zegt de horoscoop? Lezing voor het Astrologisch Genootschap. Maandagavond hield de heer Th. J. J. Ram voor de afdeeling Haarlem van het Neder- landsch Astrologisch Genootschap een lezing over: „Wat zegt een horoscoop". Een van de grondstellingen in de Astrologie is. aldus de heer Ram: niets kan in een cog- mos geboren worden als een levend organisme, wanneer het niet beantwoordt aan den „toe stand". die op dat oogenblik in het grootere „stelsel" heerscht. Hieruit volgt, omgekeerd, dat men zekere gegevens heeft omtrent iets of iemand, die geboren is, wanneer men den toestand kent van het grootere geheel, d.i. van het zonne stelsel, waarvan de aarde een deel uitmaakt. Hierop zette de spreker uiteen, dat het standpunt van het individu den stand dei- hemellichamen bepaalt, dat dus het meridi- aanvlak, dat loodrecht op het horizonvlak staat zeer belangrijk is. Subjectief, dus voor mijzelf worden plaats en tijd samengekoppeld in mijzelf, in mijn standplaats. Objectief, dus bulten mijzelf, zijn Noord punt en Zuidpunt de polen van de koppe- Iingslijn, de belangrijke punten, die verder steeds centraal blijven, wanneer wij metin gen van tijd of plaats gaan maken. Wij kun nen deze twee vlakken grafisch voorstellen als twee lijnen, die elkaar loodrecht snijden. Dit kruis in een cirkel is dan de grondslag zoowel als de eerste natuurlijke verdeeling van een teekening van den hemelkoepel op eer. gegeven plaats en tijd. In deze vier qua- draten kunnen wij teekenen, ongeveer op de juiste plaats, de planeten en lichten, die voor ons zichtbaar zijn. Daarop zette spreker uiteen de analyse, die er is tusschen de twaalf teekens van den Zodiac (zonneweg) en de twaalf fazen die elke ontwikkeling meemaakt, het zij van een zaadje tot een plant, of van een kind tot een grijsaard. Doch deze wet van twaalf is niet de eenige. Naast deze Wet van Twaalf, die de wet is voor de objectiviteit is er nog een tweede wet, n.l. de Wet van Zeven, die de wet is voor het subject, dat zich in die objectiviteit beweegt. Ook deze zeven zijn weer alleen te onder scheiden maar niet te scheiden en treden op, zoodra in een omgeving een subject begint te functionneeren. Spreker lichtte dit aan de hand van voor beelden toe. Deze twee wetten zijn een wetenschappe lijke fundeering voor de astrologie. Over de beteekenis der hemellichamen voor de horoscoop kon spreker in deze lezing niet uitweiden. Dit blijft gereserveerd voor de cur sussen. Wat nu zégt een horoscoop? De horoscoop zegt alles met deze restrictie, voor zooverre de beschouwer van den horoscoop op de hoogte is van de analogieën op de verschil lende gebieden van zijn en hebben, van wor den en krijgen, van lichaam, ziel en geest. Hoe zou een „astroloog", die niet op de hoogte is van psychologie iets kunnen zeggen over den groei der ziel, over de moeilijkheden van het zieleleven. Wie niet werkelijk de fundamenteele wetten van het bestaan levend in zich heeft, zal uit den horoscoop weinig halen. De horocoop zegt niets anders dan algemeenheden zegt hem niets. Dit stelt hooge eischen aan een practisee- rend astroloog, maar au fond niet hoogere, dan gesteld moeten worden aan een rechter, een priester of een geneesheer. En zoo is het niet te verwonderen, dat velen bevreesd zijn, astrologie verder te verbreiden, uit angst voor profanatie, baatzuchtige toepassing. Aan het einde van den avond werd van de geboden gelegenheid tot het stellen van vra gen, gebruik gemaakt. COMMTSSTF VAN TOF.ZTCHT OP DÉN STADSSCHOUWBURG Op 1 September 1936 zijn twee vacatures ontstaan in de Commissie van Toezicht op de exploitatie van den Stadsschouwburg, wegens periodieke aftreding van de heeren Dr. J. F. M Sterck en M. A. Reinalda. Ter voorziening in de vacature Dr. J. F. M Sterck bevelen B en W. het aftredende lid wederom aan. De heer M. A. Reinalda die als raadslid in de commissie zitting had is herkiesbaar. George Robert. REVUE: „IS DAT SOMS WAT VOOR U?" Zaterdag 17 en Zondag 18 October a.s. komt het Haarl. Cabaret- en Revuegezelschap met de première van de Revue: ,,Is dat soms wat voor U?" in het Gem. Concertgebouw te Haarlem. De revue is geschreven en staat onder leiding van Mart. v. Delden. Medewerkenden zijn o.a.: Henk Smal en Leo van Norde, de jeugdige be kende Johnny Pirns. Alice van Huet, "Willy White, „The Footlight Girls" met revue-, bal let- en tapdansen e.a. Eenige fraaie finales o.a.: „Ode aan de muziekgod Apollo", waarin bewerkt muziek van Alb. Ketelby zijn in deze finales opgenomen. Het revueorkest staat on der leiding van Jo Krab. GEVONDEN VOORWERPEN EN DIEREN. (Inlichtingen over gevonden voorwerpen aan het bureau van politie Smedestraat, uit sluitend tusschen 11 en 13 uur). Terug te krijgen bij: Handschoenen en ceinturen. Politiebureau Smedestraat: damesarmbandhorloge, Stom. Dekkerstraat 38; hond. Kennel Fauna. Fr. Varkensmarkt; idem. Bakker. Gr. Markt 23: idem, Beusekom, Hartenlustlaan 18 te Bloe mendaal; idem. Asyl, Ridderstraat 11; idem, Bötzel, Delftstraat 30 rood; idem. Heijerman, KI. Heiligland 46; idem, v. d. Ban. Wester gracht 59; kat. Kennel Fauna, Fr. Varkens- markt; obligatie, Boekner, Zijlweg 4 rd. 2e étage; rozenkrans. Mensink, Amsterdamstr. 3 I; idem, Warmer, Doelstraat 9a zw.; idem Bonarius, Bilderdijkstraat 58; internationaal rijbewijs, Citeur, Linschoterstraat 68 rd.; huissleutel, Bij postkantoor. Tempeliersstraat; bos sleutels, v. Warmerdam, Lagedijk 10 te Haarlemmermeer; damessjaal, Pater, Cre- merplein 19; zakken, Oppersma, Spaarn- oogstraat 22. AANVULLINGS-AGENDA GEMEENTERAAD. Bij de agenda voor de vergadering van den Raad der gemeente Haarlem op Woensdag 14 October a.s., is nog aan de benoemingen toegevoegd: letter M. Benoeming twee leden van de Commissie inzake Lichamelijke Op voeding. „OM DE RONDE TAFEL". Met haar versterkt en vernieuwd gezel schap. zal mevrouw Esther de Boer-van Rijk in den Stadsschouwburg te Haarlem op Zon dagavond 18 October a.s. de eerste opvoe ring in Haarlem geven van ..Om de ronde tafel" (Family Affairs), een der volgens de Engelscne en speciaal Londensche pers best geslaagde tooneelstukken uit het vorig sei zoen. geschreven door Gertrude Jennings. Onder leiding van den artistiek leider. Nico de Jong. heeft het De Boer-van Rijk ensemble dit stuk ingestudeerd; décors zijn volgens de auteursaanwiizingen ontworpen en vervaardigd door Jan Sonneborn. Mevrouw Esther de Boer-van Rijk speelt in ..Om de ronde tafel" de rol van Lady Ma- dehurst. ,OR ANJEVEREFNIGING HAARLEM-WEST. Het bestuur van bovengenoemde vereeni- ging heeft na de mislukte poging om tot een fusie te geraken met de kindèrvereeniging .Prins Bernhard" zijn taak. welke het had nedergelegd, weder opgevat. Het bestuur deelt. mede. dat het in den loop van de vol gende week een ledenvergadering zal houden en dat zij, die zich als lid wenschen op te ge ven, dit kunnen doen bij den secretaris, den heer B. Dellevoet, Olycanstraat 14. NED CHRISTEN VROUWENBOND. De eerste Winterlezing in dit seizoen, uit gaande van de Afd. Haarlem en Omstreken van den Nederl. Christen Vrouwenbond zal gehouden worden op Woensdag 21 October a.s., des avonds ten acht ure. in het Wijkge- bouw aan de Ged. Oude Gracht nr. 104. A s spreker zal optreden: Ds. A. K. Straats- ma te 's-Gravenhage, met het onderwerp: .Waar het om gaat in den Duitschen Kerk strijd". VERVOEROPBRENGSTEN N. Z. H. T. M. De vervoeropbrengsten van de N. Z. H. T. M. gedurenden September 1936 35 (ongecontro leerd) waren voor 1936 f 45.200, tegen f 60.900 in September 1935. VEREENÏGING DE HAARLEMSCHE MANEGE. Zaterdagmiddag a.s. zullen op Woestdir- ">ok juniores-dreesuurwedstrijden om beker plaats hebben. Tevens staan een tally-ho en een geluksspringconcours op het programma UIT DE OMSTREKEN"]! BLOEMENDAAL R.-K. Jongensschool aan het Zand voorterpad. B. en W. stellen afkoop der jaarlijksche rentevergoeding voor. B. en W. schrijven o.a. aan den Raad: Op grond van art. 205 der Lager Onderwijs wet 1920 werd tot 1 Januari 1936 aan de school besturen voor de in 1921 bestaande schoolge bouwen een rentevergoeding uitbetaald, bere kend naar 6.214 pet. per jaar over de geschat te waarde dier scholen naar den toestand van 1 Juli 1914 of, indien de scholen later waren gebouwd, naar den toestand op het tijdstip van de opening der scholen. Bij de wet van 22 Februari 1936. tot verla ging der onderwijsuitgaven, is de rentevergoe ding nader vastgesteld op 5 pet., te rekenen van 1 Januari 1926 af. Het schattingsbedrag is evenwel onaantastbaar gelaten. Bij genoemde wet is den schoolbesturen te vens de bevoegdheid gegeven door toevoe ging van art. 205 ter aan de Lager Onderwijs wet om, in plaats van de jaarlijksche rente vergoeding. uitgekeerd te krijgen in eens een som, gelijk aan 80 pet. van de geschatte waarde der scholen. De aanvraag daartoe moest vóór l Augustus j.l. worden gedaan aan het bestuur der gemeente. Van bovengenoemde bevoegdheid heeft bin nen den gestelden termijn gebruik gemaakt het R.K. Parochiaal Kerkbestuur te Overveen, ten behoeve van de R,K, Jongensschool voor gewoon lager onderwijs aan het Zandvoorter- pad no. 8. De geschatte waarde van deze school be draagt naar den toestand van de ingebruik neming, n.l. op 15 October 1921:" totaal f 172.000, 80 pet. der waarde is dus f 137.600. B. en W. zijn na onderzoek tot de conclusie gekomen, dat het voordeeliger is de aanvrage in te willigen, waarvoor een geldleening noo- dig zal zijn, die zou kunnen gesloten worden, wanneer de geldmarkt daartoe gunstig lijkt. Zij stellen daarom een wijziging der begroo ting voor (4e suppl, begrooting), waarbij is re kening gehouden met een leening van f 137..600. NEDERLANDSCHE PROTESTANTENBOND. Op Dinsdag 20 October houdt de afdeeling Bloemendaal van den Nederlandschen Pro testantenbond in het kerkgebouw een leden vergadering. De agenda vermeldt o.a. aanvulling van het bestuur door het. aftreden der heeren Schiefer- decker en Teitsma, herkiesbaar i en mevr. WilsonKrijn: aanwijzing van 2 afgevaardig den naar de algemeene bondsvergadering te Utrecht op 28 en 29 dezer. UITSLAG BALLONNENWEDSTRIJD KONINGINNEDAG. De eerste drie prijswinnaars zijn: Elsje Bos. gevonden in Jülich (Duitschland), afst. 200 K.M. 1ste prijs; Wiliemijntje Domhoff. gev. in Hilfarth (Duitschland) afst. 190 K.M.. 2de pr.: Ina Roe lof sz gev. in Maasniel. afst. 171 K.M. 3de prijs. Verder nog zestig prijswinnaars. Uitreiking der. prijzen op Zaterdag 17 Octo ber 1936 des middags 3 uur in. de gymnastiek zaal van de Openbare Lagéie School te Aer- denhout. WINTERLEZINGEN VERFENIGING VOOR JEUGDWERK. De Vereeniging voor Jeugdwerk heeft voor dezen winter een viertal lezingen georgani seerd. De eerste wordt gehouden op Donderdag 15 October. Mr. Roel Houwink zal dan spreken over de dichtkunst der Protestantsche Jon geren. Op 26 November spreekt Dr. P. H. Ritter uit Utrecht over de beteekenis van de Radio in ons leven. Op 7 Januari Prof Dr. L. H. Grondijs te Scheveningen over ,,ln Spanje tijdens den burgeroorlogen op 11 Februari Ds. J. C. van Dijk te Bloemendaal over: „Franciscus van Assisi". OVERNEMING GROND In verband met een voorgenomen herzie ning van het uitbreidingsplan (betreffende het doen vervallen van een doortrekking van de Jan Willem Frisolaan met een bocht naai de Prins Hendriklaan. en het instede daarvan doortrekken van de Prins Hendriklaan met een bocht naar de Julianalaan, ter plaatse waar thans nog het Binnenpad op de Julia nalaan uitmondt), stellen B. en W. voor van A. J. P. Janssen te Overveen eenige strooken grond om niet in vrijen en onbezwaarden eigendom over re nemen. Wijziging verordening water levering. Voor gebruikers van electrische boilers. Daar blijkens schrijven van 11 September 1936 van de Commissie van bijstand in het beheer van 't Gas- en Waterbedrijf bij onder zoek gebleken is, dat in perceelen waar een electrische boiler aanwezig is de afwijkingen van het werkelijke waterverbruik met het verbruik volgens aanwijzing van den water meter zóó gering zijn dat uit dien hoofde het vorderen van een vaste vergoeding boven het tarief voor waterverbruik aanleiding geeft tot onbillijkheden, stellen B. en W. voor vast te stellen een „verordening tot wijziging van de verordening, regelende de voorwaarden voor de levering van water door de gemeente Bloemendaal", waarvan het eenig artikel luidt: Artikel 9 wordt van 1 Januari 1937 af ge lezen aldus: „Het tarief voor waterverbruik bedraagt 0.18 per M3., evenwel met dien verstande, dat tenminste zal worden betaald: a. indien de huurder-waterverbruiker ten genoegen van B. en W. kan aantoonen, dat hij geen hooger jaarlijksch gezinsinkomen geniet dan 1.800.— en dat hij het water zelf moet betalen: voor een verbruik van ten hoogste 24 M3. per jaar een bedrag van 1.08 per kwartaal; meterhuur wordt dan niet be rekend. Meerder verbruik te betalen met. 0.15 per M3. b. door alle andere verbruikers: voor 24 M3. of minder per jaar een bedrag van 4.32 per jaar, vermeerderd met de huur van den me ter. Meerder verbruik te betalen met f 0.18 per M3. Het tarief voor waterverbruik bij een ver bruik van minstens 20.000 M3. en hooger per jaar bedraagt 0.15 per M3„ vermeerderd met de huur van den meter". RAAD. Er wordt een openbare vergadering van den Raad der gemeente Bloemendaal ge houden op Donderdag 15 October 1936 des namiddags twee uur, in het Raadhuis te Overveen. De agenda luidt: 1. Ingekomen stukken. 2. Aangaan van een geldleening. 3. Wijziging artikel 126 der Algemeene Po- litie-veroröening. 4. Wijziging verordening voor waterleve ring. 5 Grond verkoop Mauricialaan hoek Cea- ralaan. 6. Verleenen van een 2e hypotheek voor den bouw van 12 arbeiderswoningen. 7. Uitkeering 80 pet. van de waarde der R.-K. Jongensschool te Overveen. 8. Wijziging verordening op het lager on derwijs. 9. Vaststelling verordening heffing van schoolgeid gewoon lager onderwijs en U.L.O. 10. Grondaankoop van A. J. P. Janssen. 11. Aanwi.izing perceel Korte Kleverlaan 78 als ambtswoning voor den Commissaris van Politie. 12. Ontheffingen bepalingen der bebou wingsvoorschriften. WONINGBOUW CHR. NATIONALE WERKMANSBOND. B. en W. stellen den Raad voor aan de afdeeling Bloemendaal van den Chr. Nat Werkmansbond, ten behoeve van arbeiders woningbouw (voor 12 arbeiderswoningen aan de Boschlaan te Bloemendaal» tegen een rente van 4V2 pet. een voorschot te verlee nen uit de gemeentekas, groot f 8.500. on der verband van tweede hypotheek op de 12 te stichten woningen. VERKOOP GROND. B. en W. stellen den Raad voor, hun mach tiging te verleenen tot verkoop, tegen den prijs van f 8 Der M2.. van een nerceel bouw grond groot 1200 M2„ voor den bouw van een blok van vier woningen, aan de Mauri cialaan, hoek Cearalaan. GELDLEENING. B en W. stellen den Raad voor. door tus- schenkomst van de firma Staal en Co te 's-Gravenhage. een leening aan te gaan groot f 544.CC0. tegen 4 pet. en parikoers (looptijd 35 jaren) ter bestrijding van het nadeelig saldo van den kapitaaküenst 1935. GEEN GRATIFICATIE. B. en W. deelen mede. dat zij seen termen aanwezig achten, aan de gewezen schoon maakster. mej. van Dijk-Korpershoek. een gratificatie toe te kennen, aangezien de Raad od een soortgelijk verzoek van een an dere schoonmaakster aestiids een toelage of gratificatie geweigerd heeft. UITBREIDING VAN DE KOM TE OVERVEEN. Daar het, in verband met te treffen verkeersregelingen wenscheliik is de kom te Overveen uit te breiden, stellen B. en W. den Raad voor, de algemeene politieverordening der gemeente Bloemendaal in dier voege te wijzigen, dat art. 126 voortaan gelezen wordt als volgt: De kom te Overveen wordt begrensd door en ligt binnen een aaneengesloten lijn. die begint bij den Bloemendaalscheweg 60 Meter ten Noorden van de Dompvloedslaan, vervol gens loopt evenwijdig aan- en op een afstand van 60 M. ten Noorden van den Ter Hoff- steedeweg. ten Westen van de Lonbar Petri- laan doorloopende tot over den Tetterodeweg, ten zuiden van d enTetterodeweg, ten westen van den Bloemendaalscheweg in zuidelijke richting, ten Westen van den Korten Zijlweg tot den Duinlustweg, ten Oosten van den Korten Zijlweg langs de grens der gemeente Haarlem, deze grens verder vol gende tot en over den Zijlweg in de richting Haarlem tot de viaduct over de Julianalaan langs de grens der gemeente Haarlem door het water de Delft en deze grens volgende over den spoorweg HaarlemAlkmaar tot waar deze grens gaat loopen langs dien spoor weg en van dit punt af langs een rechte lijn loopt naar het beginpunt. HEEMSTEDE SPELDJESVERKOOP. De opbrengst der speldjesverkoop ten bate van Simavi, de hulp aan de melaatschen in Ned. Indië heeft opgebracht f 240.45. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN Terug te bekomen bij: A. v. d. Zwan, Hee- renweg 55, mandie inhoudende flesschen: Meijer. T. v. Berkhoutlaan 15 te Aerden- hout, hond: bureau van politie, ceintuur, twee dameshandschoenen; Braam, Heeren- weg 116. snoer zwarte koralen: Langeveld, Rijnstraat 42. vulpotlood; P Verhoef. Raad huisstraat 62, glacé heerenhandschoen; S Drijver. Prinsessekade 48. Haarlem, zonne bril. Mevr. Kruger. Molenlaan 11. zwarte poes: A. Willemse. Glipperweg 93, heeren handschoen, Schaep, v. d. Spiegellaan 22, da mesregenmantel, HAARLEMMERMEER OPBRENGST BAZAR. De alhier in de openbare schoo1 No. 1 nabij de Lijnden gehouden bazar die door de Vrouwenvereeniging ..Bidt en Werkt" ten bate van de schuld van de nieuw gebouwde Ned. Hervormde Kerk aldaar, georganiseerd werd mocht zich vooral Zaterdagavond in een druk bezoek verheugen en werd dan ook met gunstig resultaat bekroond. De bruto- opbrengst bedroeg ruim f 800. De tijdsom standigheden in aanmerking genomen, voor waar een mooi succes! AANRIJDINGEN. Maandag werd op den Sloterweg alhier, eem wielrijder, de heer K uit Haarlem, ter wijl hij een erf verliet, aangereden door een passeerende auto. Hij sloeg tegen den grond en kon niet meer overeind komen. Per auto werd hij naar een ziekenhuis ee- bracht. alwaar een beenfractuur geconsta teerd werd. Den autobestuurder txof geen schuld. Te Hoofddorp werd een zoontje van den heer S dat aldaar op den Hoofdwee met an dere kinderen aan 't spelen was. aangereden door een motorrijwiel waarvan de bestuurder nog al het mogelijke deed om een ongeluk te voorkomen. Het kind werd naar de ouderlijke woning gebracht alwaar de huln werd ingeroenen van een dokter die den toestand van het aan een been gewonde knaapje bevredigend achtte. INBRAAK. De heer B. aan den IJweg alhier, kwam Zondag tot de ontdekking dat tijdens zijn af wezigheid ongenoode gasten van deze gele genheid gebruik hadden gemaakt om de woning door opschuiving van een raam bin nen te" dringen. Geld was niet aanwezig. Alleen werden een paar sieraden vermist. De politie stelt een onderzoek in. ZANDVOORT Een gouden huwelijksfeest. "1 De heer J. Beeckman. Mevrouw Bccckman- Gevers. Op Woensdag 4 November hopen de heer en mevrouw BeeckmanGevers den dag te herdenken, waarop zij voor 50 jaren in het huwelijk traden. Voor de familie Beeckman zal deze dag niet ongemerkt voorbij gaan, daar de inwoners van Zandvoort zeker zullen toonen, dat zij hun oud-burgemeester nog niet zijn vergeten. De heer Beeckman werd 30 Juni 1860 te Utrecht geboren en voltooide in 1879 zijn stu die voor marine-officier. Nadat hij in 1886 te Keppel in het huwelijk was getreden, verliet hij in 1887 den dienst bij de marine en begon zich toe te leggen op de studie van de gemeen te-administratie. Na het overlijden van den heer Ter Spil werd de heer J. Beeckman benoemd tot bur gemeester van Zandvoort, welke functie hij tot 1925 vervulde. In den loop der jaren zag burgemeester Beeckman Zandvoort groeien van een arm vis- schersdorp tot een bloeiende badplaats. Oorspronkelijk woonde de burgemeester aan de Haarlemmerstraat. Van een straat was toen evenwel nog niets te bekennen. Langs een zandpad bereikte hij het raadhuis, dat toen tertijd in de Kerkstraat stond. Ter secretarie werkten twee ambtenaren. De politie bestond uit een inspecteur en twee veldwachters. Wa terleiding was er nog niet en de menschen, die zelf geen pomp hadden, haalden het water 's avonds, liefst in houten emmers, uit de ge- meentepompen. Ook de brandweer, die nog zeer gebrekkig was georganiseerd, was bij brand op deze pompen aangewezen. Een groote verbetering was het; toen onder zijn bestuur door het geheele dorp waterlei ding werd aangelegd. Met de gemeente Am sterdam werd een overeenkomst gesloten voor de levering van het noodige water Niet altijd was de druk in de hoogste gedeelten van het dorp voldoende. Een groote verbetering hierin werd gebracht door den bouw van den water tevens uitzichttoren. Ook op het gebied van de rioleering werd onder burgemeester Beeckman veel verbeterd. Een terrein van pl.m. 10 H.A. werd aangekocht en een pompstation werd gebouwd om het rioolwater vlugger te doen afvloeien. De ge meentelijke reinigingsdienst werd gereorgani seerd en een nieuwe belt aangelegd. Het aantal scholen, dat in 1896 nog maar twee bedroeg, breidde zich geleidelijk uit tot zes. Ook werd voor de gezondheid gewaakt door de instelling van een schoolartsendienst. Nog vermelden wij den bouw van vele arbei ders- en middenstandswoningen, de opening van het nieuwe raadhuis in 1912. Toen dit na eenige jaren al weer te klein werd, kocht de gemeente het mooie gebouw aan de Groote Krocht, waar thans de bedrijven zijn onder gebracht. De toegangswegen stonden in de voortdu rende belangstelling van burgemeester Beeck man. Onder zijn bestuur werd de electrische trambaan naar Haarlem geopend, de Zeeweg aangelegd en de Zandvoortsche laan belang rijk verbreed. De overeenkomst met de gemeente Haarlem voor de gaslevering bracht de bevolking alle voordeden aan het gebruik van gas verbonden zonder de nadeelen,, die een eigen gasfabriek met de vele vreemde geuren, speciaal voor een badplaats heeft. Als hoofd van de plaatselijke commissie van de N. Z. H. R. Maatschappij leidde hij meerma len. als oud-marine-officier op deskundige wijze, het reddingswerk bij schipbreuken. Ter geelgenheid van het 100-jarig bestaan van de N. Z. H. R. M. werd de heer Beeckman be noemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau. 't Spreekt wel vanzelf, dat de geheele oude bevolking van Zandvoort meeleeft met het groote feest van de familie Beeckman. te meer daar ook mevrouw BeeckmanGevers steeds toonde met het wel en wee van de bevolking mede te leven. Als lid van het hoofdbestuur van het Cen traal Genootschap voor Kinder-Herstellings en Vacantie kolonies, was zij de stuwende kracht die de afd. Zandvoort van genoemd ge nootschap tot steeds grooteren bloei bracht, waardoor het mogelijk was, honderden kinde ren gedurende eenige weken van de bosch- lucht te doen genieten. Met eenige andere dames richtte zij in 1912 de vereeniging Ziekenzorg op, waarvar, zij vele jaren voorzitster bleef, en daadwerkelijk medehielp om het leed bij ziekte zooveel mo gelijk te verzachten door te zorgen dat de zieken een uitstekende verpleging konden ge nieten. In den mobilisatietijd beijverde zij zich zeer voor de vluchtelingen, in hoofdzaak uitgewe ken Belgen. Van het Roode Kruis ontving zij daarvoor 't Eerekruis van verdienste. Het huwelijk van het gouden bruidspaar werd gezegend met twee zoons. De eene zoon vertoeft momenteel in Zuid-Afrika en zal het groote feest niet van nabij mee kunnen maken. Een troost is evenwel, dat de andere zoon met het eenige kleinkind van het bruidspaar zich reeds eenige jaren te Zandvoort heeft geves tigd en dus zeker van de partij zal zijn De bruidsdagen gaan 14 October in. PACHT RESTAURANT „ZUIDERBAD". De heer A. H. Klein, pachter van het restaurant van de gemeentelijke zee- en zon nebadinrichting Zuiderbad" is van de pacht over 1936. groot f 3500 nog f 1000 aan de ge meente schuldig. De heer Klein heeft aan B en W. verzocht hem van de betaling van laatstgenoemd bedrag uitstel te willen ver leenen tot 15 Mei 1937. in welk geval hij be reid Ls een rentevergoeding te betalen, bere kend naar 5 pet. per jaar. Overeenkomstig het advies van de com missie van bijstand voor genoemd bedrijf stellen B en W. voor op bovengenoemd advies gunstig te beschikken.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 11