Het monetaire accoord der drie mogendheden. De devaluatie van den franc Thijs IJs krijgt een huisgenoot Snipverkouden DAMPO daar lucht ie van op DINSDAG 13 OCTOBER 1936 HAARLEM'S DAGBLAD Onderlinge uitwisseling van het goud geregeld. Uit Parijs 12 October: Direct na de Fransch- Britsch-Amerikaansche verklaring van 25 September zijn besprekingen begonnen tus- schen de monetaire autoriteiten der drie mo gendheden. teneinde in het kader, door be doelde verklaring bepaald, nader de technische voorwaarden hunner samenwerking vast te stellen. Deze besprekingen hebben thans ge leid tot regelingen, waarbij de verhoudingen tusschen de wisselkoersen tusschen de drie plaatsen worden verzekerd. Het bericht is hedenavond officieel gewor den door een verklaring van Morgenthau, den Amerikaanschen minister van Financiën, die gelijktijdig te Washington, Londen en Parijs gepubliceerd is, en die te Londen en Parijs vergezeld gaat van de publicatie van een ge lijkluidend commentaar. De verklaring van Morgenthau luidt als volgt: „In vervolg op de mededeelingen door hem gedaan op 31 Januari en 1 Februari 1934, be treffende den aankoop van goud door de schat kist, en op 31 Januari 1934. betreffende den verkoop van goud voor uitvoer, verklaart de minister van financiën, dat voortaan voor zoover na een praeadvies van 24 uur deze aan kondiging niet geannuleerd of gewijzigd zal worden de Ver. Staten eveneens voor on- middellijken uitvoer (of consignatie van „ear marked" goud) goud zullen verkoopen aan de fondsen tot egalisatie of stabilisatie der wissel koersen, die op dezelfde wijze bereid zijn, goud aan de Ver. Staten te verkoopen, mits dergelijke aanbiedingen worden gedaan tegen de koersen en op de voorwaarden, die de mi nister van financiën uit een oogpunt van openbaar belang het voordeeligst kan achten. De minister van Financiën zal van nu af een lijst publiceeren van de landen, die vol doen aan de boven aangegeven voorwaarden en deze lijst zal eiken dag worden aangevuld. Alle verkoopen van baar goud zullen ge schieden door bemiddeling van de Federal Reserve Bank te New-York, die optreedt als financieel agent der Vereenigde Staten op de hierna gemelde voorwaarden, die de minister van Financiën van» het standpunt van het openbaar belang de voordeeligste acht. Het goud zal verkocht worden tegen den prijs van 35 dollar per ounce fijn, verhoogd met een kwart procent voor kosten, en de verkoopen en consignaties zullen onderwor pen zijn aan de bepalingen, ingesteld krach tens de „Gold Reserve Act 1934". Zooals hierboven gemeld, is te Parijs een commentaar op deze verklaring gepubliceerd, dat vrijwel gelijkluidend is aan dat hetwelk te Londen is uitgegeven „Een nieuw type gouden standaard." WASHINGTON, 12 October (Reuter). „Een nieuw type gouden standaard" is de omschrijving, die Morgenthau heeft gegeven van het nieuwe accoord. dat tusschen Enge land, Frankrijk en Amerika tot stand is ge komen voor de vrije uitwisseling van goud tusschen de stabilisatiefondsen der drie lan den. De voornaamste uitwerking van het ac coord zal, naar de minister verder verklaar de. zijn, dat aan onverantwooi-delijke specu lanten de macht wordt ontnomen om handel te drijven in goud en deze macht in handen der regeeringen wordt gelegd. Andere landen zullen, indien zij tot het accoord willen toetreden, welkom zijn. Deze overeenkomst kan door elk der par tijen worden opgezegd na een prae-advies van 24 uur. Het accoord dat morgen van kracht wordt, stelt geen vaste verhoudingen voor de drie deviezen vast, en goudtransacties door par ticuliere personen zullen niet toegestaan zijn. De regeling beteekent, naar Reuter nader uit Londen meldt, geenerlei wijziging van de monetaire politiek noch verandert'iets aan het feit, dat het Pond Sterling een vrije valuta blijft. Oosten rijk Mussolini stemt in met Schuschnigg's maatregelen. De organisatie van het Vaderlandsche Front heeft aan de pers het volgende com muniqué verstrekt „In een onderhoud met den op het oogen- blik te Rome vertoevenden leider van het Vaderlandsche front in Stiermarken heeft de duce zich in goedkeurende en optimistische bewoordingen uitgelaten over de jongste evo lutie der Oostenrijksche politiek en verklaard, met voldoening vast te stellen, dat voortaan in Oostenrijk slechts één geünificeerde en wel omlijnde politieke beweging zal bestaan, en slechts één militie, georganiseerd volgens mi litaire beginselen, onder eenhoofdige leiding". (Reuter) Duitse Mand Duitsche bezwaren tegen het Britsch-Russische vlootverdrag De Duitsche zaakgelastigde, prins Bis marck heeft gisteren vergezeld van den Duitschen marine-attaché een bezoek ge bracht aan het Foreign Office om de opmer kingen van de Duitsche regeering inzake den tekst, welke kortgeleden is voorgelegd aan de vlootmogendheden naar aanleiding van de Britsche Sovjet-Russische besprekingen. Deze behelsde de amendementen op den standaard vorm van de voorgestelde bilaterale verdra gen tuschen Engeland en de verschillende vlootmogendheden, welke geen deelnemers zijn aan de verdragen van Londen, tot ver dere uitbreiding van de uitwisseling van ge gevens over de vlootbouwprogramma's en de kwalitatieve definities. De Britsche regeering zal de Duitsche op merkingen bestudeeren. De Duitsche regeering is van oordeel, dat de concessies aan Sovjet Rusland gedaan buitensporig zijn. Rusland wordt de handen vrij gegeven in het verre Oosten, indien de Sovjet Unie niet het initiatief neemt tot het bouwen van oorlogsbodems, welke niet in ver houding zijn tot de limiet van het verdrag van Londen. Ook is Rusland het recht gegeven zeven kruisers te bouwen kleiner dan 8000 ton, doch gewapend met geschut van 18 cM. inplaats van 15.5 cM. en het bouwen van twee slag schepen gewapend met geschut van 38 cM. in plaats van 35.5 cM. zooals te Londen werd vastgesteld onder voorwaarden, dat Japan tot deze beperking van kaliber zou toetreden. Het schijnt evenwel niet, dat Duitschland verlangt, dat het Britsch-Duitsche vlootver drag wordt gewijzigd. België Degrelle's beschuldigingen jegens minister Marcel Jaspar. Na de heftige beschuldigingen door den leider der Rexisten, Léon Degrelle, geuit jegens Marcel Henri Jaspas, den minister van verkeerswezen, heeft deze laatste De grelle voor de rechtbank gedaagd wegens beleediging, smaad en laster. Degrelle aldus Reuter heeft daarop een brief gezonden aan minister-president Van Zeeland, waarin hij dezen vroeg zich te ont doen van zijn minister, daar hij anders een afdoend document zou publiceeren. Van Zeeland weigerde rechtstreeks te ant woorden en droeg zijn kabinetschef op Degrelle te schrijven daar de justitie in de zaak gemengd was, deze alle documenten in kwestie moest bestudeeren. Degrelle heeft evenwel de betreffende documenten zoo juist gepubliceerd in zijn dagblad „Le Pays Réel". Hij beschuldigt den minister er van valsche balansen te hebben gepubliceerd en verdui steringen te hebben gepleegd. In politieke kringen worden deze gebeur tenissen druk besproken. De burgeroorlog in Spanje. Rechtsche zender meldt aanzienlijke verliezen der regeeringstroepen. Gevechten in Oviedo duren voort. Reuter meldt uit Rabat, 12 October: De radiozender van Sevilla heeft in zijn uitzen ding van half negen o.m. medegedeeld, dat de opstandelingen in Andalusië Espiel heb ben bezet na Villa Harte te hebben ingeno men. In de streek van Cacares gaat „de zuive ring van Marxistische elementen" voort. In Asturië heeft de Galicische colonne na Soto te hebben veroverd San Julian bezet en zij bereidt thans den aanval op Najanro voor. In de'provincie Avila hebben de opstandelin gen een feilen strijd geleverd bij Navas del Marques. De regeeringstroepen verloren on geveer 400 dooden. In den sector San Martin de Valde Iglesias hebben de regeerihgsge- trouwe troepen een tegenaanval gedaan, waarbij zij 500 dooden verloren. In San Mar tin hebben extremisten ruim 300 personen gedood. In El Tiemplo hebben militietroepen getracht een tegenaanval te doen. doch zij werden teruggeslagen. De meesten gaven zich toen zij achtervolgd werden, over. In Avila bevinden de opstandelingen zich na hun laat ste opmarschen zeer dicht bij het Escuriaal. vanwaar zij vandaag den aanval op Madrid zullen voorbereiden. Uit Madrid Maandagavond is een of ficieel communiqué gepubliceerd, dat meldt, dat het aan het noordelijk, noord-westelijk en een deel van het oostelijk front rustig is De loyale troepen strijden in Oviedo, waar zij de wijk San Lazaro hebben bezet. Voorts heb ben zij den opmarsch der opstandelingen tus schen Algusiere en Lecinan in de Provincie Huesca gestuit. In den sector Caspe heeft men een lichte beweging der opstandelingen waargenomen ten noorden van Belchite, waar de artillerie hen bombardeerde. Aan het zuidelijk front zijn de regeerings troepen aan het einde van den dag slaags geraakt met een colonne opstandelingen uit den sector Hino Sosa del Duque (provincie Cordova). Er ontspon zich een buitengewoon hevig gevecht, waarbij de opstandelingen zich moesten terugtrekken zonder dat zij hun doel hadden kunnen bereiken. In den sector van den Taag hebben de re geeringstroepen een hevigen aanval onderno- Dan wat Dampo diep opsnuiven. Doos 30, Pot 50 ct. Bij Apoth. en Drogisten. (Adv. Inge2. Med.) men op de stellingen der opstandelingen bij Bargas (provincie) Toledo) waarbij zij den vijand dwongen zich terug te trekken. In de straten van Oviedo hebben nog hevige gevechten plaats tusschen de regeeringstroe pen en opstandelingen. De regeeringstroepen hebben de begraafplaats van San Salvador bezet. Op de begraafplaatsen hebben zij vele lijken van opstandelingen aangetroffen. De regeeringstroepen zetten hun opmarsch voort. Zij hebben thans de stadwijk San La zaro geheel in bezit genomen. De opstandelin gen trekken zich steeds verder naar de bin nenstad terug. STARHEMBERG IN HONGARIJE. Naar te Weenen verluidt heeft Starhemberg zich naar het Hongaarsche slot Totie, eigen dom van graaf Esterhazy begeven. N. S. B.-vergaderingen in de hoofdstad. Ervaringen van Ds. Van Duyl in Indië. Gisteravond heeft de N.S.B. in de hoofd stad twee groote vergaderingen gehouden. Een in de Apollohal en een in het Concert gebouw. Ds. Van Duyl, die van zijn reis in Ned.-Indië is teruggekeerd, heeft van zijn ervaringen gesproken, die hij in Insulinde heeft opgedaan. Hij zeide volgens de Tel. o.m., dat het leger daar te lande in zijn leiding in groote meerderheid aan den kant van de N.S.B. staat. Menigmaal had spr. tijdens het zingen van het Wilhelmus militairen, o.w. een overste, den rechterarm zien strekken op de gebruikelijke fascistische wijze. Ds. Van Duyl critiseerde vervolgens den toestand der defensiemiddelen, die er z.i. nog altijd treurig voorstaan. Het lijkt, volgens hem wel of Nederland ons Indië losgelaten heeft. Wat de situatie der nationaal-socialistische beweging in Ned.-Indië betreft, spreker meende te kunnen verklaren, dat Sumatra voorzeventig procent en Java „voor onge veer de helft" aan de zijde der N.S.B. staat. In zijn rede gewaagde ds. Van Duyl verder van een toenemende belangstelling in heel Indië voor de idealen der nationaal-socialis tische beweging. Voor de eerste maal trad vervolgens in een massa-meeting in den N.S.B.-kring als spre ker op de heer M. M. Rost van Tonningen, oud-commissaris van den Volkenbond in Oostenrijk. Slechts een kort woord sprak hij, naar de Tel meldt. Eerstens om zijn toetreding tot de N.S.B. te verklaren. Sympathie heb ik voor deze beweging gekregen, zoo zeide de spreker, toen ir. Mussert en de heer Van Geelkerken zoo flink stand hielden, ook nadat zij genood zaakt waren uit hun betrekkingen in dienst der provincie Utrecht te treden. Ik wilde niet, vervolgde spreker, aan den kant blijven staan en anderen de kastanjes uit het vuur laten halen. De heer Rost van Tonningen gaf nu verder eenige-verklaringen van 't geen hij onder „na tionaal" verstaat. Voorts sprak hij eenige woorden over ziin komende journalistieke functie in de N.S.B. Ir. Mussert heeft ook nog gesproken Fietser van achteren aan gereden. Man op slag gedood. Maandagavond om acht uur is op den Rijksweg HeerlenSittard, ter hoogte van het dorp Doenrade in de gemeente Oirsbeek. de 49-jarige heer Hendriks uit Susteren, die daar per rijwiel van zijn werk in Heerlen kwam, van achteren aangereden door een vrachtauto van T. uit Vierlingsbeek, waar schijnlijk doordat de bestuurder van de auto door het licht van een tegenligger werd ver blind. H. was op slag dood. De auto is in beslag genomen door de ma rechaussee, die het onderzoek leidt. Het rij wiel van H., die gehuwd en vader van zes kinderen was. is geheel vernield. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING. Hier zie je de twee trouwe vrienden op weg. Sim heeft er geen spijt van, want het valt best mee op straat en bovendien is het sneeuwen al heel wat minder geworden. Ze stappen snel aan om warme voeten te krijgen. Waar de tocht naar toe gaat? Och, dat weten ze zelf eigenlijk niet. De twee vriendjes behoeven zich niet om tijd te bekommeren. Het sneeuwlandschap ziet er overal zóó prachtig uit ,dat ze er niet genoeg van kunnen krijgen en voorloopig nog niet aan omkeeren denken. Naar herstel der wereldeconomie? Door GEORGES BONNET, oud- minister van financiën in Frankrijk. Sedert, vier jaar heeft de Fransche regee ring bij alle internationale conferenties en alle diplomatieke besprekingen hetzelfde denkbeeld ondersteund. De welvaart der vol keren zal niet duurzaam kunnen herleven vóór den dag, waarop de normale economische betrekkingen tusschen hen hersteld zullen zijn en de verschillende valuta's definitief zijn gestabiliseerd. Frankrijk is dit devies respectievelijk te Lausanne in 1932, te Londen in 1933 en te Ge neve in 1935 blijven voeren. Maar gedurende die periode is het voortdurend op een onover- winlijken tegenstand blijven stuiten. Toen drie jaar geleden minister-president Daladier en ik ons naar Londen hadden be geven hebben wij tevergéefs gepoogd van de zijde van Engeland een formeele overeen komst op monetair gebied af te sluiten. Zeker, de minister van de Schatkist, de heer Neville Chamberlain en zijn financieele deskundigen, in het bijzonder Sir Frederic Leith Ross, hebben ons altijd verzekerd, dat zij er zich volkomen van bewust waren, dat Frankrijk en de landen van het Goudblok wel eens eenmaal verplicht zouden kunnen zijn, de waarden van hun valuta's te wijzigen. Zij bevestigden, dat zij er zich in een dergelijk geval van zouden onthouden, bij wijze van re presaille, hun toevlucht te nemen tot deva luatie van hun eigen devies. Maar zij weiger den een definitieve verbintenis aan te gaan en het pond weer tot den gouden standaard terug te brengen. Waarom? In de eerste plaats bevonden Groot Brit- tannië en zijn Dominions zich opperbest bij de beweeglijkheid van het pond sterling. Zij schreven er het herstel van hun economische welvaart aan toe. Maar voor alles maakte de regeering zich ongerust over de regeling van een aantal han gende kwesties met de Vereenigde Staten: in het bijzonder de oorlogsschulden en de han delsverdragen. Zij was van oordeel, dat zij bij haar onderhandelingen en besprekingen met de groote republiek een machtig wapen in de hand had: de beweeglijkheid van haar valuta. Zeker, zij hoopte, dat zij er geen gebruik van zou behoeven te maken. Maar het was noodig. dat men elders wist. dat zij het zou kunnen doen en dat zij, als de omstandigheden het eischten, haar bedreiging ten uitvoer zou brengen. Ten overvloede had de Amerikaansche re geering drie maanden vroeger den dollar van het goud losgemaakt juist tijdens de reis van Hetriot naar Washington. Het was klaar blijkelijk onmogelijk in die periode een duur zame verbintenis van de zijde van Amerika te verkrijgen. De afgevaardigden der Ver eenigde Staten, als Cordell Hull, Sprague. Bul litt, Warburg waren weliswaar van oordeel, dat het eens noodzakelijk zou worden de stabiliteit der muntwaarden te herstellen en deze weer aan het goud te verbinden. Maar het was duidelijk dat daar geen kwestie van kon zijn voor den dollar van Juni 1933. In den loop van het jaar 1934 deed Ger mainMartin, Fransch minister van finan ciën, pogingen om te komen tot een definitieve stabilisatie van de voornaamste deviezen der wereld. De ondernomen stappen zijn op niets uitgeloopen. Maar Frankrijk bleef onvermoeid doorgaan met het verbreiden van zijn plan. welks uitvoe ring onvermijdelijk leek voor het bereiken van economisch herstel. In 1935 trachtte de Fransche regeering te Genève de naties te verplichten de stabili teit harer valuta's te verzekeren langs den weg van commercieele onderhandelingen. De regeeringen van Engeland en Amerika ver zochten Frankrijk bij herhaling een meer li berale economische politiek te volgen. Wij meenden, dat het oogenblik gunstig was om opnieuw een poging ten behoeve van de mo netaire stabilisatie te doen. Namens Frankrijk deponeerde ik als minister van handel, een jaar geleden, bij het Bureau van den Volken bond een duidelijk opgestelde nota. ..Frank rijk". zoo zeiden wij, zal bereid zijn in de toe komst tot een meer liberale politiek over te gaan op voorwaarde, dat zij er verzekerd van kan zijn, zich te bevinden tegenover landen die eenerzijds, in economisch opzicht, bezield zijn met denzelfden wil en anderzijds bereid zijn de verplichting op zich te nemen tijdens den geheelen duur der handelsaccoorden hun muntwaarden stabiel en op een bepaalde pa riteit te houden." Engeland betuigde na langdurige bespre kingen zijn instemming met dit voorstel, waarmede zich successievelijk alle te Geneve vertegenwoordigde staten accoord verklaar den. Maar een belangrijk feit zou tusschenbeide komen: hoewel de Vereenigde Staten geen lid zijn van den Volkenbond zond staatssecretaris Cordell Huil een belangrijke boodschap, waar in de groote Amerikaansche republiek haar adhaesie betuigde met het Fransche voorstel. Aldus ontwikkelde zich een gemeenschappe lijke idee bij de drie democratieën: den vas ten wil den valutastandaard te handhaven: een gemeenschappelijke poging voor het her stel der normale economische betrekkingen in de wereld teneinde tot politieke pacificatie te geraken. De inhoud van die verklaring was zeer be langrijk. Niettemin vertegenwoordigde hij slechts een overeenkomst betreffende een monetaire stabilisatie een overeenkomst, die Frankrijk het eerst in zijn handelsverdra gen had ingevoegd. Dit hield voor Engeland allerminst de verplichting in het pond sterling te stabiliseeren door het weer aan het goud te verbinden. De nieuwe Fransch-Engelsch-Amerikaansche verklaring van 26 September gaat van precies hetzelfde principe uit en zij is in veelal de zelfde termen vervat. Maar zij is vollediger en nauwkeuriger. Deze verklaring brengt het zelfde verlangen tot uiting het huidige sy steem van contingenteeringen en andere be lemmeringen zoo spoedig mogelijk terug te dringen. Zij bevestigt den wil om den vrede te handhaven en de orde in de economische betrekkingen te herstellen. Zij behoudt zich wat Amerika en Engeland betreft, het recht voor „rekening houdend met de eischen van hun binnenlandsche welvaart" de waarde van hun munten te wijzigen. Zij erkent, dat de betrokken regeeringen moeten trachten het grootst mogelijke evenwicht op de wisselmarkt te hervinden. Maar de Amerikaansche en Fransche re geeringen nemen er nota van, dat het Fran sche kabinet de vroegere waarde van zijn franc gewijzigd heeft. Zij bevestigen, „dat zij de geschiktste te hunnen dienste staande mid delen zullen gebruiken om te vermijden, dat moeilijkheden de nieuwe grondslagen van de uit het bereikte vergelijk voortgekomen ver anderingen kunnen beïnvloeden." Zoo hebben de Amerikaansche en Engelsche regeering dus. zooals sedert 1933 het geval was, niet toegestemd in een definitieve stabi lisatie van hun munten. Zij zijn van oordeel, dat de algemeene toestand te onzeker is om een overeenkomst aan te gaan, die hen op staanden voet zou binden. „De wettelijke sta biliteit schijnt nog ver verwijderd te zijn," luidt een officieus commentaar. Het nieuwe feit is, dat zij de devaluatie van den Franschen franc aanvaarden. Zietdaar de kern van de kwestie, die aan leiding tot zooveel polemiek is, geweest. Er was een tijd, dat niemand zelfs het woord wilde uitspreken. De eersten, die openlijk over de valuatie dorsten te spreken en haar aanbe velen aan het Fransche volk, waren gering in getal. Het was Georges Boris, sinds 1932, en later de heeren Patenötre en Paul Reynaud. Frankrijk heeft thans dus de amputatie van zijn devies verwezenlijkt. Alle Franschen moeten aan die zware operatie medewerken. Succes zal bereikt worden, wanneer de prij zen in verhouding tot de devaluatie niet te zeer stijgen. Resultaten zijn slechts te ver krijgen door de nationale discipline en de waakzaamheid der openbare lichamen. Ons streven zal vergemakkelijkt worden door de samenwerking der andere landen, die overi gens niet bij ons land zullen achterblijven. (Nadruk, ook bij gedeelten, verboden.) 23 GEWONDEN BIJ TREINBOTSING IN FRANKRIJK. PARIJS, 12 October. (Reuter-A.N.P.) Bij het station Mourmelon in het departement Marne heeft een treinbotsing plaats gehad, waarbij 23 passagiers gewond werden. Drie hunner verkeeren in ernstigen toestand. ERNSTIG MIJNONGLUK IN JAPAN. TOKIO, 12 October (D.N.B.-A.N.P.) Te Foe- koeoka in de provincie Kioesjoe heeft een ernstig mijnongeluk plaats gehad. Door een ontploffing werden talrijke arbeiders bedol ven. Negentien mijnwerkers zijn gedood zes zwaar en zes minder zwaar gewond RAMJD PBLERAMMA WOENSDAG 14 OCTOBER 1936. HILVERSUM I 1875 M. NCR V-uitzending. 8.Schriftlezing. 8.159.30 Gram. platen. 10.30 Morgendienst. 11.—12.— Ensemble van der Horst. 12,15 Gram. platen. 12,30 Ensemble van der Horst. 1,30 Gram. platen. 2.Bariton en piano. 3.— Chr. Lectuur. 3.303.45 Gram. platen. 4.Orgelconcert. 5.Kinderuur. 6.— Landbouwhalfuur. 6.30 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart. 7.— Berichten. 7.15 Gram. platen. 7.45 Reportage. 8.— Berichten ANP. 8.15 Muziek- en Zangavond. 9.— Ouderuurtje. 9.30 Vervolg concert. 10.05 Berichten A.N.P. 10.10 Schaakcursus. 10.25—12.Gram. platen. Hierna schriftlezing. HILVERSUM II, 301 M. VARA-uitzending. 8.Gram. platen. 9.30 Onze Keuken. 10.— Morgenwijding VPRO. 10.15 Gram. pla ten en causerie over het Plan. 11.30 „Is massa werkloosheid onontkoombaar?" causerie. 12.— Gram. platen.. 12.30—1.45 „De Bohe mians", ij gram. platen. 2. Gram. platen, 2.30 Voor de vrouw. 3.Voor de kinderen. 5.30 Dansmuziek. 6.15 VARA-orkest. 7.Sportuit- zending. 7.15 „De Roodborstjes". 7.40 „Sociale verzekering". Causerie. 8.— Herhaling SOS- berichten. 8.03 Berichten ANP., VARA-Varia. 8.15 Gram. platen. 9.Radio-tooneel met mu ziek. 10.Berichten ANP., 10.05 Vocaal kwin tet. 10.30 Orgelspel. 11.— „Huwelijksverhou dingen", causerie. 11.3012.Gram. platen. DROITWICH, 1500 M. 1.05 Orgelspel. 11,3511,50 Gram. platen. 12.05 Het BBC-Northern-Ireland-orkest en sopraan. 12.50 Jazzmuziek. 1.202.20 Het Bir- minghamsch Hippodrome-orkest. 3.10 Het Fo- den's Motor Worls orkest. 3.50 Pianorecital. 4.20 Vesper. 5.10 Het Mac Arthur kwintet. 5.35 Dansmuziek. 6.20 Berichten. 6.40 Causerie „Vendages et vins". 7.Falkman en zijn Apacberi-orkest en zang. 7.50 Van Philips en zijn twee orkesten. 8.20 Het BBC-Sympho- nie-orkest. 9,20 Berichten. 9.40 Vervolg con cert. 10.25 Cabaret-programma. 10.30 Het Olofsextet. 11,3512,20 Dansmuziek. RADIO PARIS. 1648 M. 7.20 en 8,20 Gram. platen. 11,20 Orkestcon cert. 2,50 Concert. 4.20 Gram. platen. 5.50 Or kestconcert. 8.20 Piano en zang. 9.05 Radio- tooneel. 11,0512,35 Dansmuziek en populair concert. KEULEN. 456 M. 5.50 Orkestconcert. 11,20 dito. 12.35 Landes- symphonie-orkest Saarpfalz. 1 35 Gram. pl., 3.50 Bonnsch Kamerorkest. 5.20 Gram. pl., 7,35 „Pflug und Schwert", rijkszending 3.05 Om roeporkest. 9.50—11,20 Omroep-klein-orkest, Keulsch piano-trio en solisten. BRUSSEL 322 en 484 M. 322 M. 12.20 Gram. platen, 12.50 Omroepoi-- kest. 1,30 Dansmuziek 1.502.20 6,20 Gram. olaten. 6 35 Klein-orkest. 7.20 Zang. 8.20 Om roeporkest 9.05 Gram, platen. 9.15 Radio-too neel. 9.35 Symphonieconcert. 10.30—11,20 Dans muziek. 484 M.: 12,20 Gram. platen. 12.50 Dansmu ziek. 1,30 Omroeporkest. 1.50—2.20 Gram. platen. 5 25 Klein-orkest, 6.35 Gram, pl. 8.20 Symphonie-concert. 9.20 Omroeporkest. 9.50 Reportage, 10.3011,20 Gram. platen. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.35 G. Hoffmann's orkest. 8.05 „Pflug und Schwert", rijkszending. 8.35 Orkestconcert. 9.20 Berichten 9.50 Fluit en piano. 10.05 Weerbe-< richt. 10.2011,20 Het Omroeporkest. s

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 6