De burgeroorlog in Spanje. Is de revisie rechtvaardig R* Thijs IJs krijgt een huisgenoot WOENSDAG 14 OCTOBER 1936 HAARDE M'S DAGBLAD 4 Rechtschen bombardeeren Madrid, Barcelona, Bilbao en Malaga. Te Rome heeft men. aldus meldt Reuter aanvankelijk te verstaan gegeven, dat minister Ciano wanneer hij op 20 October te Berlijn komt, bij de Duitsche regeering zou pleiten ten gunste van het houden van een conferentie van de Locarno staten. Nu Duitsch land heeft medegedeeld, dat het op de des betreffende uitnoodiging zal antwoorden, voor Ciano zal zijn aangekomen, is deze gis sing vervallen. Men gelooft in Italiaansche kringen, dat Berlijn over een nieuw Locamo-pact zal willen onderhandelen op voorwaarde dat de Oostelijke vrijheid op geen enkele wijze aan die in het Westen verbonden zal worden. Volgens diplomatieke kringen zullen de Italiaansche en Duitsche staatslieden te Ber lijn in de eerste plaats de houding ten aan zien van de Sovjet-Unie bespreken. Niets wekt echter het vermoeden, dat Italië meer dan tijdens het congres te Neurenberg ge neigd zal zijn deel te nemen aan een poli tieke kruistocht. Anderszijds zou Duitschland besloten hebben zich niet te laten vertegen woordigen bij de bijeenkomst van de onder teekenaars der Romeinsche protocollen en zich niet bij die protocollen aan te sluiten In één dag om de wereld. Fantastisch plan van Engelsch geleerde. In de British Interplanetary Society van Liverpool werkt men thans aan de vervaar diging van een raket, dat door de wereld ruimte vliegend in twee dagen de maan be reiken kan. Met de uitwerking van eenzelfde vinding houdt zich ook professor A. C. Goddard bezig. Goddard wil een raketluchtschip bouwen, dat per uur een snelheid van 1600 kilometer kan bereiken en waarmede men in een dag de reis om de wereld kan maken. Volgens Goddard zal men binnen drie uur van Europa in Ame rika zijn. Zelfwerkende apparaten zullen de machine in een rechte richting houden en ook zorgen voor het behoud van haar evenwicht (K. W. P.) Vast staatdat zij de ontevredenheid zal doen toenemen. evisïe der verdragen, teruggave van de ons ontnomen landstreken: ziedaar het eenige middel om den vrede op den Balkan zeker te stellen, zegt men in Hongarije. Revisie, dat is gerechtig heid. Maar al te licht is men geneigd om, zoodra het woord „onrecht" weerklinkt, zich aan de zijde van den zoogenaamden onderdrukte te stellen. Laat ons daarom het revisie-probleem eens nuchter bekijken, de voor- en nadeelen ervan tegen elkaar afwegen om zoodoende een helder inzicht te krijgen, dat niet door onge fundeerde gevoelskwesties vertroebeld wordt. Wanneer een volk door een ander volk onderdrukt wordt en uitgebuit, wanneer de burgers rechteloos zijn en bij iedere gelegen heid blootgesteld zijn aan beleediging en mis- handeline, dan is dat onrecht. Daarover hoeft men niet te praten, dit is een vaststaand feit. Doch wanneer een landstreek, een provincie onder het beheer van een anderen staat komt, is het dan hetzelfde geval? Nemen wij Zevenburgen. Voor den oorlog was het Hongaarsch bezit thans behoort het aan Roemenië. Is het Hongaarsche volk daardoor op eeni- gerlei wijze geschaad? Het is moeilijk aan te wijzen hoe. De verbinding tusschen Zeven burgen en Hongarije wordt door niets ge stoord, de burgers van het eene gebied kunnen zonder moeite in het andere komen en om gekeerd. De Hongaren behoefden door dit verlies geen hoogere belastingen te betalen. Men zou ze zelfs hebben kunnen verlagen, want een groot deel der Hongaarsche belastingop brengst vloeide naar Zevenburgen, dat arm was en steun noodig had. Wat de inwoners van Zevenburgen aan belasting inbrachten, vloeide weer naar de Zevenburgsche kassen terug tesamen met een deel van het overige Hongaarsche belastinggeld, om in de onkos ten van het gebied te kunnen voorzien. Op den keper beschouwd kostte Zevenburgen dus geld en moest men blij zijn, dat men van dezen verliespost of was. De hoofdstad op 50 K.M. genaderd? Het radiostation van Burgos deelde gister avond mede, dat het jongste bombardement op Madrid door drie eskaders bommenwerpers en twee escadrilles jachtvliegtuigen van een ongewone heftigheid is geweest. De aanval lers bestookt-en in het bijzonder de kazernes en munitiefabrieken en verschillende concen traties militie-troepen met talrijke bommen. Men kon, zoo wordt medegedeeld, duidelijk waarnemen, dat het bombardement een groote paniek heeft veroorzaakt. Vluchtelin gen uit Madrid deelen mede, dat de nadering der rechtsche troepen tot een duidelijk merk bare verandering in de stemming heeft ge leid. Men ziet den laatsten tijd veel minder roode insignes en vlaggen. Talrijke leden van de militie hebben zich schuil gehouden en geweigerd naar het front te gaan, omdat dit toch geen doel zou hebben. Bij alle bouw werken is het materiaal in beslag genomen voor de werken tot verdediging der hoofdstad. Bovendien zijn voor deze werkzaamheden speciale troepen gevormd. Volgens een Reuterbericht uit Madrid zal vandaag een systeem tot rantsoeneering van levensmiddelen worden ingevoerd en de eva cuatie van kinderen uit de stad worden voort- gtzet. De radioclub te Teneriffe meldt, dat de rechtcr'he luchtmacht Barcelona, Bilbao en Malealsmede het station van Aranjuez heeft s.ombardeerd. De voorhoede van de opstandelingen is blij kens berichten aan het D.N.B. langs den weg TalaveraMadrid tot 50 K.M. van de hoofdstad genaderd. Een andere afdeeling is langs een parallelweg tot ongeveer even ver opgerukt. Ook in de richting van Oviedo zet ten de opstandelingen hun opmarsch voort. Aan het Saragossa-front verloren de regee- ringstroepen bij Ledinana in een verbitterd gevecht 104 dooden. De opstandelingen maak ten 23 mitrailleurs en veel munitie buit. Volgens Havas wordt officieus uit Burgos medegedeeld, dat de uit Galicia komende rechtsche troepen Oviedo hebben ontzet en de verbinding met de troepen van generaal Aranda tot stand zouden hebben gebracht. Daarentegen meldt het radiostation van den Iberischen Anarchistenbond te Feguera dat de regeeringstroepen Dinsdag in den sector-Oviedo verder zijn opgerukt. Zij zou den zich meester hebben gemaakt van een der buitenwijken der stad, waar zich het te huis voor vreemdelingen bevindt, dat totdus- ver absoluut oninneembaar werd geacht. „Alle buitenwijken der stad", aldus voegt het radiostation hieraan toe, „zijn thans in onze macht, en op hot oogenblik wordt in de hoofd straten gestreden. Wij beheerschen thans de kazernes." Uit Valencia wordt gemeld, dat 2000 op standelingen een aanval hebben gedaan op Vivel, dat slechts door weinige mijnwerkers en miliciens verdedigd werd. Een Catalaansche colonne met 2000 man kwam echter te hulp waarna de opstandelingen werden verdreven met achterlating van 40 dooden. Twee regeeringsvliegtuigen hebben de we gen naar Ondarroe Elgoisar en Marquina ge bombardeerd. Verscheidene vrachtauto's waarin opstandelingen vervoerd werden, werden getroffen. Ook het front in Guipezcoa is door de regeeringsluchtmacht gebombar deerd. Rusland Nieuwe nota aan de non-interventiecommissie. Naar in politieke kringen te Londen ver luidt, heeft de Sovjet-Russische zaakgelas tigde te Londen bij de niet-inmengings- commissie een nota overhandigd, waarin hij de beweringen omtrent schendingen van de non-interventieovereenkomst, die ten gunste der Spaansche opstandelingen zou den hebben plaats gehad, herhaalt en voor stellen doet tot doorvoering van de niet- inmenging en eischt, dat de commissie spoe dig weder bijeenkomt. Oostenrijk Belangrijke rede van Schuschnigg aangekondigd. Zaterdag zal te Weenen een groote bijeen komst van het Vaderlandsche Front begin nen, welke drie dagen zal duren. Uit de stad zelf worden 200.000 leden gemobiliseerd, ter wijl nog 150.000 uit de provincie zullen komen Zaterdagavond zal naar Reuter verneemt, bondskanselier dr. Schuschnigg voor 1500 leiders van de beweging een belangrijke ver klaring afleggen. PmtseMamd Een Duitsch protest te Parijs. Volgens een D.NB.-telegram uit Berlijn heeft de rijksminister van buitenlandsche zaken, onmiddellijk na het bekend worden van de communistische betooging in Straats burg, den Duitschen zaakgelastigde in Parijs opgedragen bij de Fransche regeering na drukkelijk te protesteeren tegen smaad, den rijkskanselier en het Duitsche volk aange daan door den secretaris-generaal der com munistische partij Thorez. Dit protest is in middels ingediend. Uit Parijs meldt Reuter nog, dat dr. Forster, de Duitsche zaakgelastigde Zondagavond een bezoek heeft afgelegd bij Bargeton. den direc teur in politieke en commercieele zaken van het departement van buitenlandsche zaken Forster vestigde de aandacht van Bargeton op zekere omstandigheden, die de communis tische betoogingen in den Elzas bijzonder ha telijk hadden gemaakt in Duitsche oogen, vooral op het feit, dat in de zaal waar Thorez sprak een caricatuur van Hitler was opge hangen en gaf als zijn meening te kennen, dat zulk een feit valt onder de wetten inzake beleediging van buitenlandsche staatshoofden De eenige actie, die ondernomen zou kun nen worden, zou volgens Reuter, een proces zijn, door de ambassade aanhangig te maken tegen de organisatoren van de vergadering te Straatsburg. Forster zelf heeft op geenerlei actie gezinspeeld. Stenogram van Thorez' rede zal worden gepubliceerd. Het persbureau van de communistische partij heeft medegedeeld, dat het zich voor stelt zeer binnenkort over te gaan tot de pu blicatie van het stenogram, dat gemaakt is van de rede, die Thorez te Straatsburg heeft gehouden. Dan zal men kunnen zien. aldus het pers bureau, dat Thorez vooral gepleit heeft voor de eenheid van het volk van den Elzas en van het Fransche volk in een democratie. Wat Hitier aangaat. Thorez heeft er zich toe be perkt gedeelten-van „Mein Kampf" te citee- ren. waarin de Führer zich op beleedigende wijze over Frankrijk uitlaat. België Degrelle niet in Frankrijk toegelaten. Volgens den Paris Soir, heeft men Léon Degrelle. den leider van Rex, die per trein op weg was naar Parijs, waar hij een korten tijd verblijven wilde, aan de grens verzocht weer naar België terug te keeren. Het blad meldt verder, dat de Rexistische kameraf gevaardigde Pierre Daye, die zich te Parijs bevindt, bij de autoriteiten hier tegen heeft geprotesteerd. Degrelle daagt bladen voor het gerecht. Volgens de „Rexistische Informatie" heeft de leider der Rexisten, Léon Degrelle, alle bladen voor de rechtbank gedaagd, die bewe ren. dat hij uit Duitschland geld zou ont vangen. De bladen Le Soir. Le Peuple en La Flandre Liberale behooren tot de door Degrelle gedag vaarde bladen. Engeland Bericht over leening aan China tegengesproken. In officieele kringen te Londen wordt ont kend, dat een leening van 10 millioen pond sterling zou zijn verstrekt aan China teneinde dit land in staat te stellen op de Britsche markt te koopen. Wel worden op het oogenblik onderhande lingen gevoerd, waaraan vertegenwoordigers van internationale belangen, o.a. Engelschen en Chineezen, deelnemen tot het verstrekken van een leening aan China. Hoare over de samenwerking der drie wapens. De eerste lord der admiraliteit. Sir Samuel Hoare, heeft. Dinsdagavond te Edinburgh een rede gehouden, waarin hij o.m. zeide, dat de voornaamste eischen van de Britsche defen sie de veiligheid van de overzeesche verbin dingen en de verdediging van de kusten zijn. Engeland heeft sterk medegewerkt aan de collectieve veiligheid, doch 'n eerste vereischte in dit kader is zelf sterk te zijn. Spreker wees verder op het belang van de samenwerking tusschen de drie wapens, leger, vloot en luchtmacht. Door de ontwikkeling van dit laatste wapen in de afgeloopen 20 jaar is het vraagstuk van de defensie meer gecompliceerd geworden. Nieuwe organen zijn noodzakelijk voor de nieuwe en gecom pliceerde functies en deze worden gevormd, geleid door de ervaring. Hoare is van oordeel, dat dit ook in de toekomst zoo moet door gaan. Reeds zijn drie belangrijke organen geschapen, n.l. de commissie van de chefs van de staven, het college van imperiale defensie en het ministerie van coördinatie der defen sie. Voorts zeide Sir Samuel nog, dat de subcommissie voor imperiale defensie, welke de controverse tus schen bombardementsvliegtuigen en kruisers bestudeerde, eenstemmig van oordeel is, dat slagschepen en groote kruisers een essentieel deel van de vloot blijven en dat het in geen ge val veilig zou zijn kruisers te vervan gen door bombardementsvliegtuigen. Minister Collins overleden. Reuter meldt, dat Sir Godfrey Collins, de minister voor Schotland Dinsdag te Zuerich overleden is. Ekins van Manilla vertrokken. Zijn voorsprong behouden. MANILLA. 14 Oct. (ANP) De journalist H. R. Ekins, die zijn mededingers in de race om de wereld een flink stuk voor is, is vanmorgen om 5 uur 20 plaatselijken tijd naar Guam vertrokken als passagier van de Hawaii Clip per van de Pan-American Airways. Van Guam gaat hij met hetzelfde vliegtuig naar San Fransisco. vanwaar hij naar New York zal gaan. Ekins had een oogenblik het gevaar geloopen zijn voorsprong te verliezen ten gevolge van den taifoen, die dezer dagen de Philippijnen heeft geteisterd en die het voor de ..Hawaii Clipper" onmogelijk maakte te starten. JEAN BATTEN TE SYDNEY SYDNEY, 13 Oct. (Reuter-A.N.P.) De aviatrice Jean Batten is hier aangekomen: zij verklaarde naar Nieuw-Zeeland te zullen vlie gen, zoodra de motor van haar toestel in orde zou zijn gebracht, hetgeen eenige dagen in beslag kan nemen. ARGENTIJNSCHE INTERVENTIE TEN GUNSTE VAN PRIMO DE RIVERA? BUENOS AIRES, 13 Oct. (Reuter). Het ministerie van buitenlandsche zaken zou den Spaanschen ambassadeur verzocht hebben, een démarche der Argentijnsche regeering ten gunste van Primo de Rivera, die door de regeeringstroepen gevangen is genomen, te steunen. Berlijn en Locarno. Duitschland's voorwaarde voor toetreding tot een nieuw pact. BRANDSTICHTING IN HET LONDENSCHE FASCISTENLOKAAL? LONDEN, 13 Oct. (Reuter-A.N.P.) Van nacht is een begin van brand ontdekt in het plaatselijk lokaal van den Britschen Fascis- tenbond in Eastend. De buitendeur stond in vlammen. De politie stelt een onderzoek in. Volgens een ooggetuige hebben twee indivi duen de deur met petroleum overgoten en vervolgens in brand gestoken; zij vluchtten in een auto. Comité voor devaluatie. Liquidatie van crisis-steunmaatregelen nood zakelijk geacht. In zijn dezer dagen gehouden vergadering heeft het comité voor devaluatie, waarin o.a. ook dr. R. J. Verhage te Heemstede zitting heeft, den toestand onder het oog gezien zoo als deze geworden is na het besluit van de Nederlandsche regeering van 26 September j.l. om den gouden standaard tot nader order los te laten. Het comité besloot zich voorloopig te be palen tot het observeeren van de verdere ont wikkeling. Algemeen was men van oordeel, dat het wenschelïjk is den toestand van on zekerheid zoo kort mogelijk te doen duren. Zoo spoedig mogelijk moet er naar gestreeefd worden de gulden in een zoodanige verhouding te brengen tot het pond sterling, dat het Ne derlandsche prijsniveau, hetwelk voor de de valuatie zich nog verhield tot het wereld marktniveau als 100 tot 70 of 142.9 tot 100. daarmede in overeenstemming zal worden ge bracht. Geleidelijke, maar niet te langzame, liqui datie van het geheele complex van crisis steunmaatregelen is gewenscht om het Neder landsche prijsniveau in guldens zoo weinig mogelijk te doen stijgen. De devaluatie moet voldoende groot zijn om het dan resulteerende prijsniveau in overeenstemming te brengen met de wereldmarkt. Het comité stelt zich voor de verdere ont wikkeling op dit gebied nauwlettend te blij ven volgen. OPENING KANTTENTOONSTELLING. De opening van de van 27 tot en met 31 October a.s. te houden kanttentoonstelling in huize Kleykamp te den Haag, zal geschieden op Dinsdagmiddag 27 October om half drie door minister Gelissen. Maar: is het rechtvaardig dat Hon gaarsch bezit aan Roemenië overge daan wordt, zelfs al is dat bezit niet of vooralsnog niet productief? Men kan een tegenvraag stellen. Was het rechtvaardig dat juist Hongarije Zevenburgen in zijn bezit had? Oor spronkelijk was het land Roemeensch. De Roemenen hebben dus hun vroe ger eigendom teruggekregen! Men ziet het, op deze wijze komt men niet verder. Doch de inwoners van Zevenbergen zelf, tegenover hen was het toch onrechtvaardig! Het is voor de Hongaren, die met duizenden banden aan hun vaderland verknocht zijn, wier cultuur en taal niet Roemeensch is, een zware slag, dat dit alles hen ontnomen wordt. Ten eerste: de inwoners van Zevenburgen zijn voor een groot deel geen Hongaren. Er wonen zeer veel Roemenen, ruim 40% van de bevolking! Bovendien zijn er nog Duit- schers, Zigeuners, Turken en Joden, die even eens geen Hongaren zijn. Voor hen was het onrechtvaardig onder Hongaarsche vlag te moeten leven. Zelfde burgerrechten. En de Hongaren in Zevenburgen hebben dezelfde burgerrechten als de Roemenen, zij betalen niet meer en niet minder belasting, hun bezittingen zijn hun niet ontnomen. Daarentegen heerschten er, toen Zevenbur gen nog Hongaarsch was, nog middeleeuw- sche toestanden. De Roemenen waren prac- tisch gesproken de lijfeigenen der Hongaar sche grondbezitters, zij waren nog blootge steld aan lijfstraffen en bezaten geen poli tieke- of burgerrechten. In het nu Roemeensche Zevenburgen wordt den Hongaren niets in den weg ge legd. Zij hebben hun eigen "Magyaarsch theater, zij hebben eigen kranten en kunnen in bestuursfuncties gekozen worden, evenzoo als de Roemenen. De kwestie 'van recht en onrecht is in dit geval een zeer netelige. Gaat Zevenburgen naar Hongarije terug, dan zullen de Roe menen protesteeren met evenveel recht of onrecht als thans de Hongaren. Slechts dit staat vast: zouden Hongarije's revisionistische eischen ooit ingewilligd wor- dan het is niet waarschijnlijk, dat het in vredestijd ooit daartoe komt dan zouden er vier ontevredenen zijn, namelijk Roemenië. Joegoslavië, Tsjecho-Slowakije en Oosten rijk, tegen thans één. Men kan geen tevredenheid kweeken door het stuivertje-wisselen met landstreken. Men kan verdeelen en onverdeelen, zonder op houden, steeds zullen er ontevredenen blijven, die de groote trom zullen roeren om hun wenschen vervuld te krijgen. De bevolking wordt er niet gelukkiger door. Integendeel, het systematisch opwekken van ontevreden heid, zooals dat door de revisionistische mach ten geschiedt, maakt haar ongelukkig. Had Hongarije zich in zijn lot geschikt: de be woners der afgescheiden gebieden zouden thans rustig en tevreden leven en Europa zou een dreigende oorlogshaard minder tellen. Een voorbeeld om te toonen dat al deze on rust slechts kunstmatig is: de Poolsche cor ridor! Jarenlang een heftig omstreden ter rein. gansch Duitschland stond op zijn ach terste beenen voor de onderdrukte volksge- nooten, die van het Rijk losgescheurd waren. Terzijde bemerkt: de Duitschers vormden reeds vóór 1914 slechts een kleine minderheid in den corridor! Toen sloot Hitier een vriendschapspact met Polen. En waar is de ontevredenheid, waar de opwinding over het „onrecht" gebleven? Weg is alles, en er heerscht rust en vrede in den veel omstreden Poolsche corridori K. A. (Alle rechten voorbehouden. Nadruk verboden). Vergiftiging te Spekholzer- heide. Twee personen onder verdachte omstandig heden overleden. Gisternacht zijn twee bewoners van Spek- holzerheide onder verdachte omstandigheden plotseling overleden. Het zijn de caféhouder Lemmens en de heer Fisschers uit Kerkrade. Het vermoeden is geopperd, dat beiden het slachtoffer zouden zijn geworden van vergif tiging. Dit zou zijn geschied door i emend met wien het tweetal Maandagavond in het café van den heer Lemmens had kaart gespeeld. Het onderzoek, dat de politie in verband hiermede heeft ingesteld de caféhouder en de werklooze onderwijzer verkeerden beiden in penibele financieele omstandigheden is nog niet geëindigd. Men gelooft echter niet, dat het in deze zaak tot een arrestatie zal komen. De lijken bevinden zich nog te Kerkrade, tot welke gemeente Spekholzerheide behoort. PRUERAMMA DONDERDAG 15 OCTOBER. HILVERSUM I. 1875 M. 8.00.9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO 2.00 NCRV. 8.009.15 en 10.00 Gram. pl. 10.15 Morgen dienst. 10.45 Gram pl. 11.30 Godsd. halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-orkest en gram. pl. 2.00 Handwerkles. 3.003.45 Gram. pl. 4.00 Bijbellezing. 5.00 Handenarbeid v. d. jeugd. 5.30 Viool en orgel. 6.45 CNV-kwartiertje. 7.00 Berichten. 7.15 Gram. pl. 7.30 „Is voetballen een ruw spel?". 7.45 Reportage. 8.00 Berich ten ANP. 8.15 NCRV.-orkest. 8.50 Causerie over de schoolstrijd. 9.20 Vervolg concert m. m.v. solisten (om 9.55 berichten ANP). 10.30-* 11.30 Gram. pl. Schriftlezing. HILVERSUM n, 301 M. 8.00 Orgelspel. 8.15 Gram. pl. 9.00 Ensemble J. Kroon. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gram. pl. 10.30 Vervolg concert. 11.00 Gram. pl. 12.00 Pianorecital 12.30 De Palladians. 1.30 Gram. pl. 2.15 Het Lyra-Trio. 3.00 Naaicursus. 3.45 Gram. pl. 4.00 Voor zieken en ouden van da gen. 4.30 Gram. pl. 4.50 Voor de kinderen. 5.30 Omroeporkest. 6.30 Sportpraatje. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Dansmuziek. 7.30 Engelsche les. 8.00 Berichten ANP. 8.10 Ko- vacs Lajos' orkest en solisten. 9.10 Causerie: Hoe moet ik stoken? 9.30 Omroeporkest, en soliste. 11.00 Berichten ANP. 11.1012.00 Dansmuziek. DROITWICH, 1500 M. zll.25—11.50 Gram. pl. 12.10 Het BBC- Welsch orkest, en sopraan. 1.05 Bariton en sopraan. 1.352.20 Dansmuziek (gr. pl.) 3.35 Sted. orkest Bournemouth en soliste. 5.05 Gram. pl. 5.35 Dansmuziek. 6.20 Berichten. 6.40 Boekbespreking. 7.00 Het BBC-empire- orkest. en soliste. 8.05 Dansmuziek. 8.50 „Freedom and the church", lezing. 9.20 Be richten. 9.40 Voordracht. 10.00 Pianosyncopa- tions en voordracht. 10.20 Korte kerkdienst. 10.40 Dansmuziek. 11.20 BBC-Variété-orkest en komiek. 11.5012.20 Dansmuziek. RADIO PARIS. 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram. pl. 9.50 Orgelconcert. 11.20 Omroeporkest. 2.50 en 4.20 Gram. pl. 7.20 Gram. pl. 8.20 Pianorecital. 9.05 Nat. Orkest. 11.0512.35 Dansmuziek en populair concert. KEULEN, 456 M. 5.50 Orkestconcert. 11.20 Omroepkleinorkest 12.35 Omroep-Amusemenfs orkest. 1.35 Gram. pl. 3.20 Populair concert. 4.40 Gram. nl. 5.20 Omroepkwintet. 5.50 Omroeporkest 7.30 Om roepkleinorkest en solisten. 9.40 Literair-mu- zikaal programma. 10.2511.20 Dansmuziek. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gram. pl. 12.50 Omroeporkest. 1.05 Cabaret. 1.15 Omroeporkest 1.30 Dansmuziek. I.50 Cabaret. 2.002.20 Gram. pl 5.20 Om roeporkest en Gram pl. 6.50 en 7 20 Gram pl. 8.20 Klein-orkest. 8.40 Radiotooneel 8.50 Klein orkest. 9.20 dito. 10.3011.20 Gram. pl. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gram. pl. 12.50 Dansmuziek 1.30—2.20 en 5.20 Gram. pl. 6.35 Salonorkest. 7.35 Gram. pl. 8.20 Symphonie-orkest. 9.35 dito. 10.30 II.20 Dansmuziek. nETTTS«'Hf.ANnSENDFR. 1571 M. 7.30 Radiotooneel. 8.20 Dansmuziek. 9.20 Be richten. 9.50 Strijkkwartetconcert. 10.05 Weerbericht. 10.20—11.20 Gram. pl. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. sneeuwvlakte aankomen. „Laten we maar niet verder gaan," zegt Thijs, „ik ben bang, dat we den weg kwijtraken." „Goed," antwoordt Sim. „Weet je wat we zullen doen? We gaan een groote sneeuwpop maken, dat is een reuzeleuk spelletje!" De twee vrienden gaan onmiddellijk aan het werk en beginnen elk met het rollen van een grooten bal, die als lichaam en hoofd moeten dienen. Zie maar eens hoe ze aan het werk zijn!

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 6