VRITDAT, T6 OCTOBER 193? TT A A" REE M'S D A "G B E A D '8 Een bijna geheel nieuw Engelsch elftal; Jonge spelers hebben de voorkeur; Bijzonderheden uit de League; Len Harvey bokst om gen wereldtitel; Het succes van den athleet San Romani; Het vliegende paard; De Corinthian P. Walters; Een witte cricketbal en de bezwaren; De veteranen op den voorgrond. Het team van de English League, dat meestal in dezelfde verhouding tot de offi- cieele Engelsche ploeg staat als ons Bonds- elftal tegenover het Nederlandsch elftal, heeft eenige weken geleden tegen de Irish League te Belfast zoo slecht voldaan, dat men algemeen voor den internationalen wedstrijd tegen Wales te Cardiff enkele wij zigingen in de opstelling verwachtte. Wel licht mede als gevolg van de nederlagen te gen Oostenrijk en België heeft de keuze commissie thans radicale maatregelen ge nomen en een team gekozen, waarvan het meerendeel der spelers uit opkomende krach ten bestaat en nog nooit in vertegenwoordi gend voetbal is uitgekomen. Van de ploeg, die te Brussel in Mei 1.1. zoo smadelijk ver loor. hebben slechts de spil Barker van Derby County en linksbuiten Bastin van Ar senal hun plaats behouden. De matige prestaties van Arsenal, waar over wij vorige week het een en ander schre ven. vinden thans hun terugslag in het feit, dat slechts één speler van de Highbury-club In het nationale team wordt opgesteld. Zelfs de twee achterspelers Male en Hapgood. die zich een even vaste plaats leken te hebben veroverd als jaren geleden het beroemde paar Pennington (West Bromwich Albion) en Crompton (Blackburn Rovers), zijn ge- passeerd. Overigens zullen beide laatstge noemden wel nimmer hun gelijken vinden, want dit waren een paar zoo buitengewoon goede en geroutineerde backs, als men ze slechts zeer zelden ziet. Hapgood en Male waren daarmede feitelijk niet te vergelijken, want terwijl Hapgood een goed allround voetballer zonder meer is, die zijn succes als verdediger voornamelijk aan zijn snelheid dankt, is Male een speler, zooals er op de Engelsche velden tientallen te vinden zijn. Dat hij desondanks vele wedstrijden achter een in de nationale ploeg werd gekozen, dankt hij dan ook vrijwel geheel aan de re sultaten van de goede samenwerking, die er tusschen hem en Hapgood bestaat, waar door Arsenal een der sterkste defensies in den lande had. Het team, dat Zaterdag as. tegen Wales in het veld zal komen, heeft de volgende sa menstelling: Holdcroft (Preston North End)Sproston (Leeds United) en Catlin (Sheffield Wed nesday); Smalley (Wolverhampton). Barker (Derby County) en Keen (Derby County); Crooks (Derby County). Scott (Brentford), Steele (Stoke City)Westwood (Bolton Wan derers) en Bastin (Arsenal). Dat de aanvallende spil Barker ondanks zijn slechten wedstrijd te Belfast gehand haafd is, kan men beschouwen als een uit vloeisel van het streven om met de W-for matie en den stopper-centrehalf te breken. Evenals Westwood. de jeugdige Bolton linksbinnen. speelde Barker vorig jaar tegen Nederland te Amsterdam. Keen is een oud- Sheffield Wednesday-speler. die als zoodanig reeds internationale ervaring op deed; ook de rechtsbuiten Sammy Crooks is voldoende bekend. Van den middenvoor Steele koestert men groote verwachtingen; deze jongeling was oorspronkelijk een binnen voorwaarts, doch de manager van Stoke probeerde hem noodgedwongen als aanvalsleider en hoewel zijn eerste wedstrijd op deze plaats een mis lukking werd, heeft hij in de volgende mat ches een reputatie gevestigd. De rechtsbin nen Scott van Brentford is een bedachtzaam speler van het type Carter (Sunderland), wiens fraaie baltechniek hem in staat stelt openingen voor zijn collega's te maken. Of S'maley. die nog slechts korten tijd voor Wo'verhampton uitkomt, en Sproston hun keuze zullen kunnen rechtvaardigen en of ze het ..big match" temperament bezitten, za! moeten worden afgewacht. De linksback Catlin daarentegen is zonder twiifel een der beste achterspelers van het oogenblik. Hold- croft, de keeper van Preston, heeft evenals Steele zijn plaats te danken aan zijn pres taties in dit seizoen; zijn club, die op de tiende plaats staat, heeft slechts elf tegen- punten in negen matches, terwijl nummer twee van de ranglijst, Derby County, er al 19 heeft. Uit de samenstelling van het Engelsche team blijkt wel, dat men terecht geen reke ning houdt met de plaats, die de clubs op het competitie-iijstje innemen, want de ge- heele achterhoede bestaat uit spelers van vereenigingen. die dit seizoen moeite zullen hebbenr zich in de hoogste afdeeling te handhaven, ook al staat Preston er momen teel oogenschijnlijk niet slecht voor. Kan de Engelsche keuze-commissie uit honderden spelers kiezen, de voetbalbond van Wales staat er niet zoo gunstig voor. want behalve Swansea. Cardiff City en Wrexham telt Wales geen clubs, die in stan ding en kracht met zelfs maar een Engel- schen derde klasser kunnen wedijveren. Dat is ook de reden, dat er geen Welsh League team tegen de ploegen van de Engelsche, Iersche en Schotsche Leagues speelt. Het na tionale elftal van Wales moet dus in de meeste gevallen geheel uit spelers worden samengesteld, die wel in het land geboren zijn. doch voor Engelsche clubs uitkomen. Het kan dus zeer goed mogelijk zijn, dat in zulk een internationalen wedstrijd, waarbij Wales betrokken is. twee spelers van de zelfde club, b.v. Wolverhampton, aan ver schillende zijden strijden, de een voor En geland, de ander voor Wales. In verband met de competitiewedstrijden komt het. dikwijls voor. dat een Engelsche club een Welshman, die voor zijn lands-elftal gekozen is. geen verlof geeft om in de internationale match uit te komen. Dat Wales er desondanks eeni ge malen in geslaagd is, het, in een halve competitie versneelde kampioenschap van Groot-Brlttannië te veroveren, is voor een groot deel te danken geweest aan den en thousiasten en ijverigen secretaris van de Welsh F. A., Ted Robbins. Na tien wedstrijden is er van de 88 League clubs thans nog maar één ongeslagen, te weten Hull City in III Noord, dat vorig jaar uit de tweede klasse degradeerde. Voor de verrassing van den dag zorgde Southport (10). door Chester, de leiders van de Noor- de1 iike derde klasse, hun eerste nederlaag toe te brengen, nos wel op eigen terrein, nadat laatstgenoemde club in 9 matches 17 punten had verzameld. Millwall In UI Zuid schijnt het met haar nieuwen manager goed getrof fen te hebben, want na een zeer slecht be gin bezet deze Londensche club thans de vijfde plaats op de ranglijst en won van Newport met niet minder dan 72. De aan staande tegenstanders van het Nederlandsch elftal, Doncaster Rovers, speelden wederom een puntlooze draw, ditmaal tegen Swansea. Slechts het goede verdedigen van den spil Bycroft en keeper Bradshaw voorkwam een nederlaag. Arsenal gaat voort op eigen veld punten te verliezen, tegen Sheffield Wednesday mochten de bekerhouders zich gelukkig ach ten met een gelijk spel. Hun rechtsbuiten Beasley is inmiddels naar Huddersfield ver kocht en de overwinning van deze club op Sunderland was voor een groot deel zijn werk. In de tweede divisie behaalde Burnley (12) een 31 overwinnnig op Tottenham Hotspurs (15) waarbij de nieuwe 17-jarige middenvoor Lawton in zijn eerste match als professional de hattrick verrichtte. Onze oude bekende. Southend United, heeft tot dusverre een best seizoen, althans wat de wedstrijdresultaten betreft, want te Bristol versloeg zij de Rovers voor 65000 toeschou wers met 12 en bezet nu de zevende plaats. Vermelding verdient voorts nog, dat Portsmouth, Derby County en Brentford met 13 punten uit 10 matches gezamenlijk de kopgroep in de eerste klasse vormen. In de tweede divisie begint Newcastle (5) de lei ders ernstig te bedreigen. Bury heeft, door Blackpool gevolgd, nog steeds den kop, doch de nummers drie tot en met acht hebben alle 12 punten. Aston Villa (3) blijkt nog steeds een groote bekoring op het publiek uit te oefenen, want na de 65.000 toeschou wers bij den thuiswedstrijd tegen Coventry waren er Zaterdag jl. te Plymouth 40.000 kij kers, wat meer dan dubbel zooveel is als bij de meeste andere matches op het veld van de Argyle (4). Het resultaat was een 22 gelijk spel. dank zij vooral de weder in de Villa-ploeg opgenomen Gardner en Astley. Len Harvey, een der beste Engelsche bok sers uit de jaren na den oorlog, is sinds kort matchmaker voor 't Wembley Stadion, d w.z. hij moet voor attractieve bokswedstrijden in den Empire Pool zorgen. Daarin is hij ditmaal zeer zeker in geslaagd, al moet hij dan ook zelf als hoofdpersoon fungeeren. Op 9 November toch zal hij trachten den Ame- rikaanschen neger John Henry Lewis diens wereldtitel in het halfzwaar gewicht 'te ont nemen. Weliswaar is Harvey reeds 30 jaai en zijn tegenstander 22, maar de Engelsch- man heeft in zijn lange boksersloopbaan, waarin hij achtereenvolgens midden-, half zwaar- en zwaar gewicht-kampioen van zijn land was, zooveel ervaring opgedaan, dat men hem een goede kans mag geven, te meer. daar Lewis niet over een harden stoot beschikt. Reeds in 1922, toen de Hollandsche bok sers Van Dijk en Van 't Hof in Londen triom fen vierden, bleek de 16-jarige Harvey veel natuurlijken aanleg te hebben, waardoor hij, ofschoon hij toen nog slechts in bij-partijen optrad, vee] publiek naar den ouden Black- friars Ring trok. Zijn fraaie stijl en de vol komen kalmte, waarmede deze knaap zijn wedstrijden bokste, liet geen tweiifel aan een toekomstig kampioenschap bestaan. Zijn tegenstanders waren eenvoudig nergens en verloren, zonder dat zii de gelegenheid had den gekregen, een enkelen doeltreffenden stoot te plaatsen. Nu we toch over boksen praten, kan hier vermeld worden, dat Captain Prince-Cox, die eenige jaren geleden een paar wedstrij den van het Nederlandsch Voetbal-elftal ar- bitreerde en later manager van Bristol Ro vers werd, deze betrekking thans heeft op gegeven ten einde zich uitsluitend als pro motor van boksmatches te vestigen. Het heeft jaren geduurd, alvorens een athleet er in slaagde, het mijlrecord van W. G. George in den tijd van 4 min. 12 3/5 sec. te verbeteren. Toen men eenmaal deze grens overschreden had, werden er telkens snel lere tijden gemeld en tenslotte was 4 min. 6 sec. de beste prestatie. Ofschoon Jack Lovelock in zijn laatste race door den Ame rikaan Archie San Romani in 4 min. 9 sec. werd verslagen, blijkt dit toch een buitenge woon fraaie wedstrijd te zijn geweest. Ro mani maakte In verhouding tot zijn 1500 Me ter te Berlijn, op welken korter en afstand hij vierde werd. omgerekend over de 1609 Meter van de mijl, vrijwel denzelfden tijd. Hieruit volgt dus, dat Lovelock belangrijk langzamer dan op de Olympische Spelen moet hebben geloopen. Echter was bij die gelegenheid het tempo gedurende de eerste ronde reeds zeer hoog, terwijl dat te Prince ton met opzet gedrukt werd om San Romani de kans te geven, zijn bekende snelle slot- ronde af te leggen. De 20-jarige Amerikaan slaagde daarin volkomen, want hij maakte over deze laatste ronde een tijd van 56 4/5 sec., wat nog niemand eerder heeft gepres teerd. Men moet intusschen niet uit het oog ver liezen, dat Lovelock na zijn succes te Ber lijn gedurende twee maanden niet meer in races was uitgekomen, waardoor zijn neder laag alleszins verklaarbaar is. Nog sneller dan Lovelock en San Romani is Thankerton, het driejarige renpaard van Mrs. James Sand, dat einde dezer week per Oceaanboot van Engeland naar Amerika reist. Thankerton heeft het voornemen, in Februari e.k. te Los Angeles aan de Santa Anita Handicap-ren deel te nemen en dat o_p zichzelf is niets bijzonders. Maar het paard gaat gaarne met zijn tijd mee en daarom zal het de terugreis maken perluchtschip Hindenburg. Een van de beroemde voetballers uit vroe ger jaren, Mr. P. M. Walters is op 73-jarigen leeftijd te Ashtead in Surrey overleden. Te zamen met zijn jongeren broer, even als hij een steunpilaar van de Corinthians, vormde hij de achterhoede van het Engel sche elftal van 1885 tot 1890. Zij hielpen En geland de sunrematie over Schotland her overen. nadat "de Schotten tevoren vijf inter nationale matches achtereen hadden gewon nen. De gebroeders halters behoorden tot de elf Corinthians, die met elkaar in één wedstrijd het vertegenwoordigende Engel sche team vormden. Op het hoogtepunt van hun vorm namen zij, op wensch van hun ouders, afscheid van de voetbalsport, nadat een familielid tengevolge van een ongeval op het veld was gestorven. Wij hopen, dat het volgende bericht de cricketers, die juist hun winterslaap zijn in gegaan. niet veel zal opschrikken. Lord Cobham, een ex-voorzitter van de M C.C.. heeft bii een lunch ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de War wickshire Cricket Club als zijn overtuiging te kennen gegeven, dat het gebruik van een witten ba] het spel zeer ten goede zou ko men. Het wil ons toeschijnen, dat daarte gen eenige ernstige bezwaren zijn in te bren gen. al was het alleen maar, omdat het de spelers zou verplichten, dan met blauwe ..flannels" in plaats van in de witte kleeding naar de wickets te trekken. Bovendien zou een witte bal te weinig afsteken bij het ang stige gezicht van dep,.batsman, die voor de eerste maal een extra-snellen fastbowler moet weerstaan. Tenslotte een bericht, dat ons ouderen weer moed geeft voor de toekomst. De 80- jarige golfspeler Mr. Dash wood (what's in a name!) heeft dezer dagen te Stoke Poges de zevende „hole" in één slag bereikt. De af stand was 154 yards, dus laat dit voor ons veteranen een aansporing zijn om door te gaan met de tien diepe kniebuigingen vóór het ontbijt. VOETBAL. Ned. ElftalDoncaster Rovers F. C. Yoorloopig Ned. Elftal samengesteld. Het voorloopig Nederlandsch elftal, dat op Woensdag 21 October a.s. des middags twee uur op het Sparta-terrein te Rotterdam een oefen-wedstrijd tegen de Engelsche tweede divisie club Doncaster Rovers F. C. zal spelen, is als volgt samengesteld: Doel: Halle (Go Ahead.) Achter: Weber (A.G.O.V.V.) en Calden- hove (D.W.S.) Midden: Paauwe 'Feijenoord), Anderiesen (Ajax) en Van Heel (Feijenoord). Vóór Wels (Unitas), Drok (R.F.C.) Bakhuys (H.B.S.), Smit (Haarlem) en Van Nellen (D.H.C.) Als reserves zijn aangewezen: Van Male (Feijenoord). Wilders 'Blauw Wit), Pellikaan (Longa), Van der Bout (Martinit), Vrauw- deunt (Feijenoord), en Van Spaendonck (Neptunus). KINHEIM—BEVERWIJK. Het Kinheim-elftal is als volgt: C. Druyven, Rozemeijer, Stals, v. d. Kant, W. Groene veld, Schoo, Raaymakers, Ramakers, H. Groeneveld, Ellen, Kuilenburg. H. F. C.KENNEMERS. Het elftal van Kennemers is: Van Urk, Dinkla, Bos, Effern. Horeman v. d. Wal, Veenstra, Steeman, Groot, Heideman, Brethouwer. Z.V.V. 2—KENNEMERS 2. Kennemers 2 speelt met: Grapendaal, P. Versluis. B. Biethouwer, Hoen. Vessies, Blom, ten Wolde, Rekveld, Boom, F. Versluis, Dekker ZATERDAG-MIDDAG COMPETITIE V. V. IJ 2 en V. J. B die tot dusver nog onge slagen waren, hebben j.l. Zaterdag hun eerste nederlaag geleden. De V. V. IJ-reserves waren bij Kennemerland op bezoek; de gastheeren speelden een vlotte partij en bleven met 4—1 in de meerderheid. V. J. B. verloor op eigen terrein van Tweede Jeugd met 2—0. een resultaat, dat wij zeker niet verwacht hadden. Telefonia boekte haar Centrale Tandheelkundige Kliniek. KENAUPARK 26 A TELEFOON 12644 KUNSTTANDEN EN GEBITTEN ZIEKENFONDSTARIEF. SPREEKUREN 9—11 en 1—2, Dinsdags- avonds 6.308.30. (Adv. ingez. Med.) eerste overwinning door V. G. S. uit Velsen met 21 te kloppen. In de tweede afdeeling herstelde V. E. W. zich na een zwak begin. Met 64 werd de uitwedstrijd tegen de S. I. Z. O. reserves ge wonnen. Voor morgen is het volgende programma samengesteld: A VVTJ 2— Telefonia, 3 u. W. F. Maas. SIZOVJB. 3 u. H. Hurkmans. Tweede Jeugd—VGS. 3 u. J. v. d. Werda. Kennemerland 1WIJ, 3 u. Chr. Klerk. B Kennemerland 3—WRA. 3.30 u. A. Wildschut. Johez—SIZO 2, 2.30 u. A. Zomer Jr. ZSVKennemerland 2, 3.30 u. H. D. Kist de Ruijter Jr. WB—VEW, 3 u. J. Kramer. C VEW 3—Johez 2, 2.30 u. A. Burgerhout Kennemerland 5ZSV 2, 3 u. G. H. Hesselink Jr. De belangrijkste ontmoeting wordt aan de Ramplaan gespeeld, waar Kennemerland be zoek ontvangt van V.V.IJ. De wedstrijden tus schen deze teams zijn steeds spannend, hoe wel de IJmuidenaren de laatste drie seizoenen op beide punten beslag wisten te leggen. Thans ontloopen de elftallen elkaar weinig in kracht, daar V V.IJ. minder sterk is dan voorheen en Kennemerland over een betere voorhoede be schikt, dan de laatste jaren. De thuisclub heeft o.i, wel een kans. de bovenste plaats te behouden. Tweede Jeugd heeft het tegen V. G. S. niet moeilijk en zal haar tweeden thuiswedstrijd wel in een overwinning weten om te zetten. In Hillegom op het terrein van Hillinen heeft de ontmoeting S.I.Z.O.V.J.B. plaats. V.J.B. heeft meer succes gehad den S.I.Z.O.doch daar de tegenstanders der Hillegommers veel zwaar der zijn geweest, dan die van V.J.B., valt hier uit niet af te leiden, dat de Velsenaren morgen zullen winnen. Integendeel, wij houden het op de thuisclub Telefonia trekt naar Velsen om den strijd tegen V.V.IJ. 2 aan te binden. Deze ontmoeting loopt o.i. op een nederlaag voor de bezoekers uit. SPAARNEVOGELS—T. H. B. Spaa me vogels komt Zondag met het vol gende elftal uit: Kalt, Bosch, Veen, Kiekens. B Tangerman, H. Bilderbeek, C. Bilderbeek, N. Tangerman. N. N., Koppen, Boeree. SCHAKEN. DE ACHTKAMP. Euwe heeft nog de leiding. De schaak-achtkamp van „De Arbeiders pers" werd Donderdagavond te Amsterdam voortgezet. Deze avond was voor de hangpar- tijen bestemd. Het eerst werd met de partijen FineGruen- feld en KmochVan Scheltinga begonnen. In eerstgenoemde partij was Fine voor het afbreken een stuk voor, zoodat de winst slechts een kwestie van techniek was, vooral omdat hij voldoenden tijd had, de partij te bestu- deeren. Inderdaad gaf hij zijn tegenstander geen enkele kans meer; toeon Gruenfeld zich van 't hopelooze van de stelling overtuigd had, gaf hij op. Ook Kmoch maakte korte metten met zijn tegenstander. In de eerste zitting kwam hij reeds een pion voor. De vrije h-pion vormde hier een groote macht. Toen deze het veld h7 bereikt had, gaf Van Scheltinga op. Direct na het einde van de partij Fine— Gruenfeld werd ook de hangpartij Gruenfeld Landau uit de vierde ronde hervat. De alge- meene verwachting, dat Landau deze partij niet zou kunnen houden, bleek onjuist te zijn. Hoewel Gruenfeld een pion won en een ge vaarlijken vrijen a-pion verkreeg, wist Landau zich aanval te scheppen op den anderen vleugel. In een zeer ingewikkelde stelling stel de hij remise voor, wat Gruenfeld onmiddellijk accepteerde. Daar Fine en Van Scheltinga beiden vroeg hun hangpartijen eindigden, besloot de wed strijdleiding de achterstallige partij Van Schel tingaFine uit de 2de ronde te laten spelen Fine verdedigde zich in het orthodoxe dame gambiet met den ouden zet Lb4 vermoedelijk om in den Manhattan-variant, dien hij bij voorkeur speelt, over te gaan. Hij veranderde echter van koers en speelde c7c6 inplaats van c7— c5. 'Het gevolg was, dat de dames ge ruild werden. Men ging toen over tot het eind spel. Fine hoopte profijt te trekken van een dubbelpion op de b-lijn. Van Scheltinga bezat echter in de open a-lijn voldoende compen satie. Toen wit reeds gerocheerd had, gaf zwart de rochade op en bracht zijn koning naar den damevleugel. Door zijn fijne manoeu vres wist. Fine tenslotte eenig stellingsover- wicht te verkrijgen. Hij snoerde den vijande lijken looper met g5 en h5 in en ruilde hierna dezen looper tegen zijn paard. Zijn looperpaar verschafte hem groote bewegingsvrijheid en maakte het mogelijk, dat hij met zijn pionnen beide vleugels lam legde. Scheltinga probeerde nog een reddingspo ging door een stuk te offeren om met een vergevorderden vrijpion een laatste kans te wagen. Fine weerlegde dit offer en stelde zijn tegenstander voor de keus, een eindspel met drie pionnen minder te spelen of zich in een mat-net te begeven. Van Scheltinga liet het zoo ver niet komen en gaf op. De stand. Na de vierde ronde luidt de stand: Dr. Euwe 3 (uit 4), dr. Aljechin 2j4 (uit 4), Kmoch 2»/2 (uit 4). Fine 2)A (uit 4), jhr. v. d. Bosch en Landau beiden V/2 (uit 3), Gruen feld iy2 (uit 4), van Scheltinga 0 (uit 4). Het programma voor heden. Hedenavond wordt het tournooi voortgezet in het gebouw van de A.M.V.J. te Amsterdam. Te 7 uur wordt begonnen. Het programma luidt: dr Aljechinvan Scheltinga, dr. Euwe Kmoch, LandauFine, Gruenfeldjhr. v d. Bosch. De match Springer-Vaessen. Springer wint de match met 173. Een waarschuwing voor Rai- chenbach! De match tusschen onzen landgenoot en ex-wereldkampioen B. Springer en den Belgi schen kampioen Léon Vaessen is thans ge ëindigd. Springer won met de record-score van 173, een resultaat dat nog nimmer in een belangrijke match werd behaald. Het record stond op naam van den Fran- schen meester Dr. Alfred Molimard, die in 1911 Weiss met 21—9 versloeg. Deze match heeft aan de Hollanders de overtuiging geschonken dat eindelijk de aan dacht gevallen is op een meester die In staat zal zijn den wereldtitel wederom in ons land te brengen en voor Raichenbach beteekent deze uitslag een waarschuwing! Wanneer Springer in denzelfden vorm de match tegen Keiler speelt, verwachten wij een overwinning voor Springer, al zijn wij ervan overtuigd dat het tegen Keiler niet zóó gemak kelijk zal gaan als tegen Vaessen. Mocht dus Springer in Januari 1937 tegen Raichenbach uitkomen, dan verwachten wij een strijd die bijzonder spannend belooft te zullen worden. Door zijn veeljarig verblijf in Frankrijk en zijn vele matches tegen de Fransche meesters kent Springer het Fransche spel door en door en dit, gevoegd bij Springer's ongetwijfeld geniale spelcapaciteiten, zal voor onzen land genoot een stimulans zijn om den geduchten Raichenbach te overwinnen. KEGELEN. Stedenwedstrijd Haarlem Alkmaar. Zondag a.s. zal vooi de vijfde maal de eerste ronde van dezen wedstrijd te Haarlem in het Kegelgebouw aan de Tempeliersstraat worden gespeeld. In 1932 werd voor dezen wedstrijd door de firma Van der Storm's Limonadefabrieken alhier een zilveren beker beschikbaar ge stel'1 er werd bepaald dat deze beker drie maal htereen of vier maal in het geheel door een der bovengenoemde Bonden moest worden gwonnen om definitief eigendom te worden. In 1932, 1933 en 1935 werd de beker door Haarlem gewonnen met resp. 12819, 12606 en 13284 houten; Alkmaar bleef met 12363, 1247? In 1934 werd de beker door Alkmaar ge en 12871 houten in de minderheid, wonnen met f2229 houten, daar Haarlem het slechts tot 11992 bracht. Zou Haarlem dus dit maal wederom ais overwinnaar uit den-strijd komen, dan wordt de Haarlemsche Kegelbond eigenaar van dezen beker, aangezien hij hem dan vier maai in totaal heeft gewonnen. Daarom zuilen de Haarlemsche kegelaars ongetwijfeld Zondag hun beste beentje voorzetten; hetzelfde kan van de Alkmaar- sche menschen worden verwacht, omdat die bij een overwinning kans blijven houden, eigenaar van den beker te worden. Alles wijst erop, dat het dus Zondag een felle strijd zal worden. De tweede ronde, waarin de definitieve beslissing valt,, wordt Zondag 8 November a.s. te Alkmaar verkegeld. Ongetwijfeld zullen vele liefhebbers van de mooie kegelsport Zondagmiddag in het Kegel gebouw present te zijn. De Haarlemsche kleuren zullen worden verdedigd door de volgende 25 kegelaars: A. Benraadt. A. F. Boogaart, B. A. Cassee. H. B. Denkers Sr., W. F. de Dood. L. Dost, H. van Duynen, H. Frantzen, A. ter Horst, H. van der Kaa, J. van Kessel, L. Ketellapper, C. J Landman, J. Leenheer. L. J. van Leeuwen, H. Loerakker, J. C. W. de Paus, H. van Rigte- ren, G. Sneiders, M. van der Storm, L. Stroucken, T. Timmer, P. N. L. Tummers. H. N. Verdel en J. B. Weyers. DAMMEN. CLUBKAMPIOENSCHAPPEN DAMCLUB HAARLEM. De resultaten van de gespeelde partijen uit de zesde ronde van de wedstrijden om het kampioenschap 1936'37 van de Damclub Haarlem, luiden: Hoofdklass: C. F. VisseW. van Daalen 20 Th, van WamelW. Stroo afgebr. P. Mollema Sr.F. Mollema 02 H. A. van AbsG. P. Heek 02 P. van WamelJ. J. P. Kraayer 1l G. P. Roet—C. v. d. Werff l—l H. W. ZitmanF. A. Berkemeier 20 A. P. de ZwartG P. Roet 11 C. DikkeboomF. A. Berkemeier 11 C. DikkeboomA. P. de Zwart 02 Tweede klass: J. H. BurghoutA Burghout. 11 J P Exel Sr.—A. Eising 20 A. RussG. Eising 11 D. SibieF. Terpoorten. 20 SCHERMEN. GALA-SCHERMAVOND BRASSINNE. Ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan der schermzaal „Brassinne" aan den Raamsingel zal een gala-schermavond gehouden worden Zaterdagavond 17 October in bovengenoemde schermzaal. WIELRIJDEN. EXCELSIOR. Bovengenoemde vereeniging houdt a.s. Zondag een record wedstrijd om den Wijnand- en van Rense-beker. De wedstrijd begint 9 uur. Vertrek 8.45 van de Nagtzaambrug. BILJARTEN. ZILVEREN JUBILEUM „B. C. HAARLEM". De nederlaagwedstrijden ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan werden voortgezet. De Amsterdamsche vereeniging „Rembrandt" nam den strijd op tegen de jubilaresse in afd. A cadre. Er werden 3 partijen gespeeld, waarvan de uitslag alsvolgt was: pnt. brt. h.s. gem. Knoop (Rembrandt) 250 25 49 10. Metz (B. C. Haarlem) 225 25 44 9.— De Jager (B. C. Haarlem) 136 26 27 5.13 Davidson (Rembrandt) 200 26 40 7.69 Houtkooper (B. C. Haarlem) 200 30 26 6.66 Blog (Rembrandt) 112 30 14 3.73 Het resultaat van deze ontmoeting luidt: „B. C. Haarlem" behaalde 561 caramboles en „Rembrandt" 562 caramboles, zoodat „Rem brandt" wint met 1 punt. Maandag a.s. komt „H. E«T. E. IJ." uit Am sterdam in afd A. DOET UW RUG PON? Gelukkig ls hij. die nooit rugpijn, gewrichts pijnen. hoofdpijn, duizeligheid, onnatuur-, lljke moeheid enz. kende. Andere mlndeB, gelukkige menschen dienen Foster's Rug pijn Nieren Pillen te gebruiken om mogelij ke verstopping der bloedfiltreerende organen, op te heffen, Foster's Pillen kunnen met! vertrouwen worden toeeeuast. Sedert 50 ja ren met succes gebruikt door tal van dank bare mannen en vrouwen tegen aandoenlnw gen als bovengenoemde. 1.>1.75 en (Adv. Ingez. Med.) HOLLAND AMERIKA LIJN Veendam, 14 van New-York n. Rott. Bilderdijk, 15 v. N.Orleans te Rott. Damsterdijk, Vancouver n. Rott. 14 te Glasgow. Spaarndam, 15 van Velsen te Rott. Lochkatrine, Vancouver n. Rott. 12 van Seattle HOLLAND AFRIKA LIJN. Jagersfontein (thuisr.) 14 van Lissabon, Meliskerk (uitr.) 14 van Port Natal. Springfontein 15 van Beira te Rotterdam. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Reggestroom, 15 v. Rott. te Hamburg. Amstelkerk (uitreis) 13 van Dakar. HOM.' -■ t CJN. Almkerk (uitr.) 14 te Fremantle. Nijkerk (uitr.) 14 van Livorno. HOLLAND- OOST-A7.IP LIJN. Gaasterkerk (thuisr.) 14 te Manilla. Serooskerk (uitr.) 15 van Suez. HALCYON LIJN. Stad Haarlem 15 v. Rott. n. Dubrovnik 2. Stad Dordrecht 14 v. Bona n. Rott. Stad Amsterdam, Vlaard. n. Lulea pass. 15 Holtenau. Flensburg, 15 v. Narvik n. Rott.-Vlaard. KON NEL) ST'IOMBOO'I MIJ Ajax. 14 van Alicante n. Valencia. Berenice) 14 van Kopenhagen n. Gdynia. Ceres, 14 v. Stamboul n. Rodosto. Hercules, 15 v. Amst. te Hamburg. Irene, 14 van Danzig te Kopenhagen. Orestes, Piraeus n. Constantza pass. 14 Dardanelles Orion. 14 van Hamburg n. Amst. Perseus. 14 v. Rott. te Oporto. Poseidon, 14 v. Jaffa naar Haifa. Triton, Bourgas n. Amst. p. 14 Gibraltar. Ulysses, 14 v. Volo n. Salonika. Vesta, 15 van Amsterdam te Rotterdam. Baarn, Chili n. Amst. 11 van Valparaiso. KON HOLLANDSCHE LLOYD Salland (thuisr.) 14 (12.32 v.m.) 310 mljl Z.Z.W. van Land's End 16 (5 v.m.) te TJmui- den verw. ROTTER.D LLOYD Mod joker to (thuisr.) 15 v. Londen. Baloeran (uitreis), 15 te Singapore, (ndrapoera, 15 v. Rott. te Batavia. HOLLAND -BRITSCH-INDIë LIJN Streefkerk (uitr.) 14 van Madras. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alcyone, 14 van Rott. te Buenos-Ayres. Alchiba 16 (7 v.m.) v. B.-Ayres te Rott. vw. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Tawali (thuisr.) 14 van Marseille. Marnix van St. Aldegonde (uitreis) 14 van Genua.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 10