Zandvoort en zijn toekomst. Als Duitschland.. HAAEIE M'S DAGBLAD TI PER'/2POND 1 ZANDVOORT RAADSVERGADERING. De gemeenteraad van Zandvoort kwam Donderdagavond half acht in openbare ver gadering bijeen. Voorzitter: de heer H. van Alphen, burge meester. De Vorstelijke verloving. De Voorzitter herinnert in het begin van de zitting aan de verloving van Prinses Juliana met Prins Bernhard. „Zelden hebben we in ons land zulk een geweldig enthousias me bijgewoond als bij de verloving van Prin ses Juliana met „onzen Prins Bernhard". Het Nederlandsche volk heeft op onvergetelijke en spontane wijze uiting aan zijn blijdschap gegeven en tot mijn genoegen heeft ook de Zandvoortsche bevolking overtuigende bewij zijn van haar medeleven met het Vorstenhuis getoond. Moge deze verloving een voorbode zijn van een gelukkig huwelijk", (applaus) De monetaire toestand. De Voorzitter deelt mede. dat de Ne derlandsche regeering door den huidigen mo- netairen toestand moeilijke tijden heeft mee gemaakt. „Laten we hopen, dat de genomen belangrijke besluiten aan ons land ten goede mogen komen". Geschenk voor de raadszaal. De Voorzitter deelt mede, dat de heer Van der Mey, een zoon van het vroegere raadslid, aan spreker verzocht heeft, twee teekeningen op glas in lood voor het groote middelste raam van de raadszaal te mogen aanbieden. Spreker heeft, overtuigd dat hij in den geest van den raad handelde, dit ver zoek ingewilligd. Mede namens -den raad be tuigt spreker nog eens en van deze plaats zijn dank aan den heer Van der Mey voor dit fraaie geschenk (applaus). Ingekomen stukken. De heeren Van Toombergen Molenaar (partijloos) hebben voorgesteld een commissie te benoemen, die ten spoedig ste onderzoeken zal, welke werken geschikt zijn, om ten uitvoer te brengen. De heer E1 f f e r s (Gemeentebelang) ont raadt dit, omdat deze commissie toch niet in verband met aanhangige uitbreidingsplan nen, alles kan »overzien. Wethouder Siegers (R.K.) spreekt in den zelfden geest. De uitbreidingsplannen houden er ten nauwste verband mee. Bo vendien bestaat toch de commissie voor Pu blieke Werken. Het lijkt hem niet gewenscht daar. nog een commissie naast te benoemen. De heer Van Toombergen merkt op. dat Jilt voorstel is ingediend in het. belang van de talrijke werkloozen in Zandvoort. Z.i. jvordt er niet genoeg spoed achter de zaken gemaakt. Steeds maar wordt gesproken van uitbreidingsplannen, maar er gebeurt niets. Spreker hoopt, dat de raad dit voorstel zal aannemen. Het wordt verworpen met 9 tegen 4 stem men. Hamerstukken. De volgende voorstellen werden zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd:' "tot wijziging van de verordening op de heffing van een belasting op vermakelijk heden; tot het verleenen van uitstel van betaling- van het restant van de pacht van het restau rant van de gemeentelijke zee- en zonnebad inrichting „Zuiderbad"; tot vermindering van de door een pachter van parkeerterreinen verschuldigde pacht; tot verkoop van grond aan de Heeren straat; tot wijziging van de verordening tot aan wijzing der stemlokalen in de stemdistricten. Borgstellingsfonds voor Kennemerland. Een bedrag van f 1000 wordt beschikbaar gesteld als kapitaalsbijdrage aan het Borg stellingsfonds voor Kennemerland. Deze uit gaaf wordt ten laste van den kapitaaldienst gebracht, omdat op den gewonen dienst voor 1936 een dergelijk bedrag niet beschikbaar is. De heer Molenaar vraagt, of B. en W zich tot de Kamer van Koophandel willen wenden om te verkrijgen, dat de noodige spoed wordt betracht met het behartigen van de belangen van hen, die geholpen moe ten worden. Reclame in het Zuiderbad. Ingediend is een voorstel van B. en W. tot het aangaan van een overeenkomst be treffende de reclame in het Zuiderbad. De heer Paap (partijloos) zal tegenstem men, omdat de pachters ook geen reclames mogen aanbrengen. Het voorstel wordt goedgekeurd met 7—6 stemmen. Vastgesteld wordt de zevende suppletoire begrooting. Huurverlaging. In behandeling komt het bekende voorstel van B. en W. betreffende verlaging van de huur voor woningen van de Woningbouw- vereeniging „Eendracht maakt Macht". De heer Molenaar zou het toejuichen. als men algemeen komt tot huurverlaging Ten aanzien van de huren van bovengenoem de woningen acht spreker dit voorstel echter te voorbarig, vooral met het oog op den on- zekeren toestand van ons geldwezen. Spreker geeft in overweging, dit voorstel aan te houden, om eerst af te wachten wat de re geering inzake dit vraagstuk zal doen. De heer Joustra (Chr.-Hist.) verklaart zich tegen huurprijsverlaging, want de prij- zenn van de bouwmaterialen, die uit het buitenland moeten worden aangevoerd, zul len zeer zeker stijgen. Het gaat ook weer ten koste van de belastingbetalers. De heer Van Rijnberk (SDA.P.) bepleit aanneming van het voorstel. Men kan niet op de maatregelen van de regeering wachten. Wanneer de huizen van deze woningbouwver- eeniging niet bewoond worden, komen er te korten, die door de gemeente zullen moeten worden aangezuiverd. Het pleit voor de ver- eeniging, dat zij bijtijds maatregelen wil nemen, om de tekorten zoo laag mogelijk te houden. De heer Paap juicht het voorstel toe. De beweringen van den heer Joustra noemt spreker onlogisch. Het is ook in het belang van de andere ingezetenen, als deze huren verlaagd worden. De heer Groen (partijloos) acht het voor stel ook overbodig. Hij vindt het beter, om het bij de begrooting aanhangig te maken. Dan weet men misschien ook. wat de re geering zal doen. De Voorzitter zegt. dat B. en W. al lang met het beramen van maatregelen bezig zijn om de tekorten zoo laag mogelijk te maken. Aan den heer Joustra zegt spreker, dat de belastingbetalers juist gediend worden, als het voorstel wordt aangenomen. Spreker ont raadt aanhouding. De heer Molenaar blijft volhouden, dat het een bevoorrechting van „Eendracht maakt Macht" is. Ook de huren van de gemeente woningen zouden verlaagd moeten worden. Het voorstel tot aanhouding wordt ver worpen met 85 stemmen. Dat van B. en W. wordt goedgekeurd. Reglement van orde. B. en W. stellen voor over te gaan tot vaststelling van een nieuw reglement van orde voor de vergaderingen van den raad. De heer Van Rijnberk acht de rond vraag niet in het belang van de gemeente. Men kan zijn wenschen immers bij de al- gemeene beschouwingen voor de begrooting kenbaar maken, De raadsleden kunnen zich ook om inlichtingen tot B. en W. wenden. Verder hebben zij het recht tot interpellatie. Zijn ze dan nog niet bevredigd dan kunnen ze een voorstel indienen. Den laatsten tijd zijn bij de rondvraag onbeduidende dingen behandeld, die het aanzien van den raad naar buiten niet verhoogen. Spreker kan er zich dus mee vereenigingen, als de rondvraag wordt afgeschaft. De heer Molenaar is van oordeel, dat aan de raadsleden juist zooveel mogelijk vrijheid moet worden gegeven om de belangen van de gemeente te behartigen. Sommige i voorgestelde ordemaatregelen gaan hem te ver, vooral de zinsnede, dat beroep op den raad niet mogelijk zal zijn, als aan een lid hot woord moet worden ontnomen. De heer Paap wil evenmin, dat de vrijheid van de raadsleden aan banden wordt gelegd. Speciaal de woorden „onvoegzame uitdruk kingen" geven aanleiding tot verwarring. Dat is geen gelukkige vondst. Waar is hier de grens? Spreker is overtuigd, dat de Voorzitter soepel zal optreden maar hij gelooft ook, dat de Voorzitter het als een onvoegzame uit drukking zou beschouwen, als een lid de uit drukking zou bezigen, die laatst één onzer ministers in het Parlement heeft gebruikt namelijk de woorden „onvaderlandsche schobbers De Voorzitter verzoekt den heer Paap dit hier niet ter sprake te brengen. De heer Paap handhaaft zijn bezwaren. De Voorzitter zegt, dat in tal van ge meenten de rondvraag reeds is afgeschaft De leden hebben dagelijks contact met B. en W. Spreker is altijd bereid, zelfs even vóór het begin van de raadsvergadering, in lichtingen te geven. De rondvraag heeft hier veel te groote afmetingen aangenomen. Het prestige van den raad wordt gediend, als de rondvraag wordt afgeschaft. De bezwaren van den heer Molenaar acht spreker overdre ven. Van den raad aan banden leggen is geen sprake. Het reglement wordt vastgesteld. Rondvraag. De heer Paap vraagt of B. en W. al maat regelen genomen hebben, om ook aan de on der-steunden de f 2.50 te geven als feestgift ter gelegenheid van de vorstelijke verloving. Wethouder Siegers antwoordt, dat B en W. deze aangelegenheid reeds besproken hebben. Wegens dénfinancieren toestand der gemeente is echter besloten, deze gift te verstrekken als het vorstelijk huwelijk plaats heeft. Hierna sluiting. JEUGDCOMPETITIE. Nu door den Ned. Hockeybond ook een jeugd-competitie werd ingesteld heeft de Z H. C. besloten, ook een jeugd-elftal aan de competitie te laten deelnemen. Ongeveer half November zal de competite beginnen. Ge speeld wordt op Zaterdag. BURGERLIJKE STAND. Getrouwd: Hè. W. Harts en M. v. d. Plas. Overleden: P. van den Berg, oud 68 j., Burgemeester Van Alphen zegt: Iets over het verkeer in Nederland, devaluatie en vreemdelingen. Nu er in verband met de devaluatie van den jukten overal scherp op gelet wordt of er winkeliers zijn, die hun prijzen onnoodig ver hoogen, terwijl het publiek zelfs van hooger- hand den raad kreeg, zich onmiddellijk tot de politie te wenden, als het meent gevallen van prijsopdrijving te constateeren, hebben we ons ,ot burgemeester Van Alphen gewend met de vraag of er in Zandvoort ook klachten van het publiek waren binnen gekomen. „Er is geen enkele klacht bij de poli tie binnen gekomen antwoordde de burgemeester en er is geen enkele re den om te veronderstellen, dat er in de naaste toekomst klachten zullen komen. Dus ook in Zandvoort werken de winkeliers in alle opzchten mede om het effect van de devaluatie niet ver keerd te beïnvloeden. Gaarne hadden we 't oordeel van den bur- jemeester gehoord, betreffende de toestand van de badplaats in verband met de gewij zigde monetaire toestand. Burgemeester Van Alpien vond evenwel den toestand nog te nieuw om er nu reeds een oordeel over uit te spreken. In den loop van het gesprek bleek evenwel uit verschillende losse opmerkmgen, dat de burgemeester wel zeer optimistisch gestemd is, betreffende de toekomst van Zandvoort. Zoo acht hij het niet onmogelijk dat Engel- schen m verband met den verhoogden koers van het pond, Zandvoort, met haar mooie, •breede strand en de ideale golflinks, als vacan- tieoord zouden kiezen, 't Was evenwel niet te verwachten, dat de stroom van deze zijde zoo groot zou zijn, dat daardoor een merkbare op bloei van Zandvoort zou ontstaan. Geheel anders zou het zijn, indien Duitschland er toe overging de moei lijkheden uit, den weg te ruimen, die het den Duitschers thans bezwaarlijk maken voor eenigen tijd naar Holland te komen. Uit de groote steden Elber- feld, Barmen, Düsseldorf, Krefeld, Oberhausen. Dortmunr, Solingen, Duisburg, Hagen, Essen, Keulen e. a. zouden honderden gasten naar Zand voort kunnen en waarschijnlijk ook willen komen, zooals trouwens vroeger ook het geval was. De dichtbevolkte industrie-centra van West- falen en het Rijnland liggen immers per auto slechts pl.m. 3y2 uur van onze kust verwijderd. De wegen van daar tot Zandvoort zijn uit muntend terwijl geen enkele hindernis in den vorm van verkeersobstakels in de groote ste den of van tollen of ponten den rijtijd zullen verlengen, indien althans niet over Vrees wijk (tollen) en Utrecht (spoorwegovergangen) gereden wordt. Maar ook als Zandvoort het moet stellen zonder het zeer zeker gewenschte bezoek van vreemdelingen behoeft aan de toekomst aller minst gewanhoopt te worden. Zeer duidelijk is in het afgelooopen seizoen weer gebleken, dat de belangstelling van het publiek voor Zandvoort zeer groot is. Zoodra de zon maar even scheen en het weer maar even behoorlijk was, kwamen de gasten van alle kanten op dagen. Wat de badplaats noodig heeft, is mooi, warm weer, met zoele, windstille avonden! Met de zon kwamen de dagjesmenschen bij duizenden en als dan de avonden in de steden geen afkoeling brachten, trokken 's avonds nog eens honderden er op uit, om op de verschil lende mooie terrassen aan zee verkoeling en afleiding te zoeken. Bij zulk weer leefde de badplaats. Tot 's avonds laat waren dan de straten vol, waarvan ook de winkeliers volop hun deel kregen. De electrische verbinding heeft een groote verb tering gebracht in het verkeer, doch door het ongunstige weer waren de treinen nog niet zóo bezet, als de gemeente en de Directie der Ned. Spoorwegen "gehoopt hadden. Door verkorting van de rijïijden kan in dit opzicht nog wel 't een en ander verbeterd worden. Het autoverkeer was zeer gebaat met de herbestrating van de Zandvoortsche laan. On danks het zeer drukke gebruik van dezen weg heeft het wegdek zich uitstekend gehouden. De regeling op het strand, wat betreft het gebruik maken van kaartjes bij het verhuren van stoelen, bleek een verbetering en was ve len ten goede gekomen. Het weer is ongekend slecht geweest doch zoodra een enkelen dag het kwik in den thermometer steeg en de zo merwarmte de menschen uit de stad direef bleek dat op het strand nog wel een boterham verdiend werd. „Het weer is altijd een der voornaamste fac toren geweset", zoo zei nog de burgemeester, „die over het wel en wee van Zandvoort be slisten. Warmte en zonneschijn overdag met zoele warme avonden! Dat heeft Zandvoort noodig! Dezen zomer werkte het weer geruimen tijd niet mede, doch laten we hopen, dat het in 't komende seizoen beter zal zijn, dan is er geen enkele reden om niet ten volle optimist te zijn betreffende de toekomst van Zandvoort." Nederland niet te duur. Wij vroegen den burgemeester nog of naar zijn meening de prijzen, die door onze hotels, pensions en restaurants gevraagd worden, niet te hoog waren. „Laat men toch ophouden", aldus zijn ant woord, om maar te blijven zeggen, dat Neder land en in dit geval Zandvoort, te duur is. Kijk eens, ik ben zoo juist van een tocht per auto door een achttal landen, teruggekeerd. Graag zou ik zoowel uit een oogpunt van het hotelwezen, als het automobilisme, enfin laten we zeggen het verkeer in die landen, het een en ander schrijven, maar de tijd ontbreekt mij thans. Er gebeurt zoo veel in deze tijden en ook burgemeesters krijgen daarvan hun deel; er valt na een verlof van eenige weken 't een en ander te doen. Naar mijn opinie zet menig Neder lander die de grens overgaat een andere bril op; hij legt een andere maatstaf aan in de beoordeeling van wat hij in het buitenland zieten betaalt. De prijzen in werkelijk eerste klas zaken waar men ook komt, zijn m.i. internationaal en ontloopen elkaar zeer weinig, maar men moet niet de prijzen van eerste klas Neder landsche zaken vergelijken met tweede klasse buitenlandsche! Zooals gezegd, er zou veel over te schrijven zijn maar de tijd ontbreekt mij. Nog een ding, hoewel u mij dat niet vraagt, wil ik u zeggen. Waar vindt men wegen, die zoowel wat aanleg als conditie betreft zich beter aan hetverkeer aanpassen dan in Ne derland en is er misschien een land waal meer op de wegen afgegeven wordt dan zulks in ons land door menig Nederlander ge schiedt? Wanneer men terugkomend uit het buiten land in Limburg, waar ook, de grens passeert, dan treft men van dat punt op weg naar hier tot bijv. aan de buitenwijken van Amsterdam, geen meter slechten weg aan. Laten zij. die op het verkeer in ons land, dikwijls critiek uitoefenen, maar veel in het buitenland gaan rijden, zij komen dan wel tot een andere meening. Echter geef ik toe, dat op de wijze van rij den in Nederland meermalen terecht critiek valt uit te oefenen, maar met een strenge, mits oordeelkundige controle der nieuwe verkeers- voorschriften (waarbij de beurs bij de bestraf fing er van een belangrijke rol kan spelen om weggebruikers fatsoen op den weg bij te bren gen) zal ook in ons land ongetwijfeld een ver betering intreden. BLOEMENDAAL RAADSVERGADERING. VERORDENING OP DE SCHOOLGELDHEF FING GOEDGEKEURD Vergadering van den Raad der Gemeente op Donderdagmiddag, onder leiding van den burgemeester, Jhr. Mr. C. J. A. den Te x. Afwezig de heeren Bier ens de Haan en C a s s e. Verhuur Het Ronde Huis B. en W. stellen voor, aan W. Dijkstra te Overveen voor den tijd van 3 jaar, ingaande 1 Januari 1937, tegen een huur van 1750 per jaar opnieuw te verhuren het terrein hoek Zeeweg en Boulevard, waarop staat het café restaurant „Het Ronde Huis". Goedgekeurd. Subsidie voor de Mica 1936 Besloten wordt een subsidie van 25 (de samenwerkende middenstandsvereenigingen hadden gevraagd -100) - te verleenen. voor de „Mica 1936". Geldleening B. en W. stellen voor, door tusschenkomst der firma Staal en Co. te s-Gravenhage een leening aan te gaan, groot 544.000 tegen 4 pCt. a parikoers ter bestrijding van het na- deelig saldo van den kapitaaldienst 1935. De heer Enschedé (V.B.) vindt een looptijd van 35 jaar te lang voor het onder deel wegdek, omdat wegen het geen 35 jaar uithouden. Spr. zou hiervoor den looptijd op 10 jaar willen stellen. Wethouder Prinsenberg (R.K.) en de heer Noorman (S.D.A.P.) meenen dat de wegen te Bloemendaal zeker langer dan 10 jaar mee kunnen. Het voorstel wordt goedgekeurd. B. en W. zullen met de opmerking van den heer En schedé rekening houden. Grondverkoop Mauricialaan B. en W. stellen voor, voor 8 per M2. een perceel bouwgrond van 1200 M2. te verkoopen aan de Mauricialaan, hoek Cearalaan. Jhr. Quarles van Ufford (V.B.) zou in verband met de devaluatie voor 't ver volg de prijzen voor grondverkoop willen ver hoogen. De heer Cramer (S.D.A.P.) zou dit zeer betreuren en voor de gemeente funeste gevolgen, als huurverhooging enz. vreezen. Wethouder Prinsenberg (R.K.) meent, dat prijsverhooging den grondverkoop niet zou stimuleeren. Het voorstel wordt goegekeurd. Verleening tweede hypotheek B. en W. stellen voor, voor den bouw van 12 arbeiderswoningen aan de Boschlaan, aan de afd. Bloemendaal van den Chr. Nat. Werk mansbond een voorschot te verleenen van 8500. tegen 4Vfe pCt., onder 2e hypothecair verband. De heer Enschedé (V.B.) wil dit aanhouden. Men kan geen hypotheek geven op eigen gronden en de gemeente is eigena resse van de gronden in quaestie. Laten B. en W. de zaak eerst nog eens onder de oogen zien. Besloten wordt tot aanhouding. Ontheffing bouwverordening Ontheffing van bepalingen der bouwveror dening wordt verleend aan: F. Knappe te Bloemendaal voor het bou wen van #en tuinhuisje bij perceel Rusten- burgherweg 4a; J. Schaaper te Aerdenhout. voor het bou wen van een garage bij perceel Zonnebloem laan 1; H. Horjus te Heemstede, voor het bouwen van een garage bij perceel Zonnebloemlaan 7: firma J. Russ en J. Buijs te Haarlem voor het bouwen van drie woonhuizen aan de Spie- gelenburghlaan. Uitbreiding secretarie-personeel B. en W. stellen voor, het secretariepersoneel uit te breiden met een klerk 2e klasse wegens verzwaring der werkzaamheden door de op 1 Juli j.l. in werking getreden bevolkingsvoor schriften. Goedgekeurd. Verkeer Ter Hofstedeweg Bij de rondvraag vraagt Jhr. Quarles van Ufford in den Ter Hofstedeweg verkeer in beide richtingen toe te staan. Waar die weg uitkomt op den Militairenweg is het uitzicht nu uitstekend. De Voorzitter meent dat zij die hierbij belang hebben, maar een adres moe ten indienen. Devaluatie en loonen in werk verschaffing. De heer Schulz (S.D.A.P.) vraagt, nu er devaluatie is, de in de vorige vergadering genomen maatregelen ten opzichte der loo nen in werkverschaffing in te trekken of te verzachten. De Voorzitter meent, dat men moet afwachten wat de gevolgen der devaluatie zullen zijn. De heer B o u v y (R.K.) vraagt o.a., met een bord aan te duiden, waar de aftakking is van den Zeeweg naar den nieuwen weg. Wie van Zandvoort met een auto komt kan dit niet gemakkelijk zien. De Voorzitter zegt een bord toe. Hierna gaat de Raad in besloten zitting. Zonder hoofdelijke stemming werden in den loop der zitting aangenomen de in dit blad vermelde voorstellen betreffende uitbreiding van de kom te Overveen; wijziging verorde ning voor waterlevering voor gebruikers van electrische boilers; uitkeering van 80 pCt. der waarde van de R.K. Jongensschool te Over veen; vaststelling verordening heffing van schoolgeld gewoon 'L. O. en U.L.O.: grond aankoop van A. J. P. Jansen: aanwijzing per ceel Korte Kleverlaan 78 als ambtswoning voor den Commissaris van Politie. Aangehouden werd het voorstel tot wijzi ging van het cursusjaar aan de Graaf Floris- school. PAPOEALAND. Zaterdagavond 17 October zal in het Jeugd huis, Donkerelaan, de film Nieuw Guinea of ^Papoealand" vertoond worden. Eenige dagen geleden toen deze film te Haarlem vertoond werd hebben wij reeds een verslag daarvan opgenomen. Zendeling de Neef, die jarenlang onder dit volk woonde en arbeidde, zal de film toe lichten. HET VRIJE TOONEEL. Wie gelegenheid krijgt, een voorstelling van het kleine maar illustre gezelschap van het Vrije Tooneel, onder leiding staande van Chris de la Mar, op zijn tournée bij te wonen, moet werkelijk hiervan gebruik maken. Donderdag avond is 't opgetreden in Hotel Boekenrode alhier, 't Heeft toen bewezen, eerste klas krachten onder zijn leden te tellen, 't Program ma bevatte een groot aantal nummers, waar in de lachnummers wel den boventoon voer den. Hierin had de heer De la Mar begrijpe lijkerwijs de hoofdrol. En 't was hem toever trouwd Wij denken hierbij in de eerste plaats aan de vroolijke schets „De slag bij Waterloo", waarin hij op oer-komische wijze Napoléon imiteerde. Verder in zijn proloog, waarin aller lei onzin over Julius Caesar wordt verbid. „Om te gieren" was zijn thuiskomst na -een vroolijken avond, als hij een scène krijgt met zijn vrouw. Ook in „De handige kruiers" was hij uitmuntend. Maar ook kan hij zijn publiek in 't hart grijpen en tot tranen toe bewegen. Dat bewees hij met z'n tragische voordracht ,De werklooze" van Clinge Doorenbos. De overige nummers van 't programma wa ren hoofdzakelijk gewijd aan zang en dans. Oharles Aerts en Rob Stars, hadden evenals mevr. Kaptein hierbij veel succes. Alles bij el kaar dus een avond van vroolijkheid en jolijt die zeker een volle zaal had verdiend. Don derdagavond was zij echter maar matig bezet. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN Gevonden en terug te ontvangen bij: B. Bousema, Oranje Nassaulaan 28. Overveen, een kleine portefeuille met inhoud; Visse, Bloemendaalscheweg 216. Overvee.n een blau we Angorakat: Ingenhuls, Bakkerlaan 9 Bloe mendaal. een autosleuteltje F.B. 329; Arends, Zijlweg 275, Haarlem, een ruigharige fox-ter rier; B. Boxem. Lambrecht van' Dalelaan 4, Haarlem, een hockeystick; J. v. d. Linden, van Twiskplein 10, Haarlem, een verm. gouden ring met steen; J. ter Maat, Stoels Hofje 3. Bloemendaal, een belastingmerk in étui; J. Meyer, Teding van Berkhoutlaan 15, Aerden hout, een langharige zwarte hond; Kloos, Hospeslaan 6. Haarlem, dameshandschoen, A. Zaalberg. Vogelenzangscheweg 370, Voge lenzang, een dameshandschoen, Breukink, Adr. Stoopplein 12, Overveen, een damespor- temonnaie met inhoud: Kennel Haerlem. een fox-terrier; v. Putte. Tramweg 9. Aerdenhout, een abonnement op Stadsschouwburg; B. van Leeuwen. Bosch en Duinlaan 8. Bloemendaal, een kinderportemonnaie met inhoud: Sem- plonius, Noorder Stationsweg 19, Bloemen daal, een ceintuur van kindermantel; Hoo- gendoorn, Croesestraat 24 Haarlem, een zwar te kinderportemonnaie: C. van Duin, Stol berglaan 9 b. Aerdenhout. een zilveren haar speld: aan den politiepost te Aerdenhout, een haarkam, een beursje met inhoud; aan het bureau van politie Overveen, een nikkelen heerenhorloge: een kerkboekje; een pet, een paar handschoenen; een paar dameshand schoenen; een paar nappa dameshandschoe nen; een wollen handschoen; Politiepost Aer denhout, een Wilka sleutel. HILLECOM NUTSAVOND. Donderdagavond had in het Nutsgebouw de eerste Nutslezing plaats die zeer goed be zocht was. Na de opening door den voorzitter, den heer J. Bijl van Duyvenbode. waarin hij een woord van aanbeveling sprak voor de Nutsbibliotheek. hield de heer J W B. v. d. Stigchel. conservator van het Haagsche ge meente-museum van onderwijs, een causerie over de geschiedenis, het land en het volk van Prins Bernhard von Lippe-Bïesterfeld. Een en ander werd verduidelijkt door een uitge breide serie fraaie lichtbeelden. Dat de lezing in den smaak der aanwezigen was gevallen bewees het dankbare applaus aan het einde.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 11