S 7 BRIEVENBUS ZATERDAG 17 OCTOBER 1936 H A A R L E M'S DAGBLAD 3 Deze raadsels zijn Ingezonden door Jon gens en Meisjes die Onze Jeugd lezen. Iedere maand worden onder de beste op lossers vier boeken verloot. AFDEELING L (Leeftijd 10 jaar en ouder.) 1. (Ingez. door Puzzelgraag.) Verborgen vruchten. 2. (Ingez. door Magda.) Vul de stipjes aan met klinkers, zoodat er een bekend rijmpje ontstaat. W.. h..r .ls vr..nd n..r b.nn.ng..t K mt n...t t. vr..g m;r st..ds t. l..t. 3. (Ingez. door Mosplantje.) Met sch een grap of zotternij Een delfstof zonder sch erbij. 4. (Ingez. door de Ruyter). Rebus. 5. (Ingez. door Tromp.) Zoek uit onderstaand vierkant een berijm de spreuk. Wie den raad laat klaagt naar te goe Die zich hoort be vaak niet 6. (Ingez. door Magnolia.) Plaats tusschen de letters van elk der on derstaande vier woorden een zelfde letter, foodat er vier nieuwe woorden ontstaan. Boer veer lier meer. AFDEELING II (Leeftijd 9 jaar en jonger.) 1. (Ingez. door Leo Halle.) Strikvragen. a. Hoe heette vader Abraham, toen hij klein was? b. Roode kool, die koud is en drie dagen oud is Hoe heet men die? c (Ingez. door Pietje Bell.) Er vloog een vogel snel Over de diepe del. Hij droeg botten en beenen En had er zelve geene 2. (Ingez. door Clara R.) Rebus. Welk spreekwoord staat hier? Schaadt DAAD 3. (Ingez. door Boterbloempje.) Welke stad in Drente vind je ook aan wa gens en fietsen? 4. (Ingez. door Orchidee.) Maak van het volgende potjeslatijn den naam van een man, die zeer nuttig werk ver richt. Kramenoesch. 5. (Ingez. door Klein Duimpje.) Mijn geheel bestaat uit 11 letters en is een gezellig meubelstuk. I 4 5 is de naam van een zoon van Noach. II 6 2 3 is het tegengestelde van boffen 10 9 9 is een jonge viervoeter. 11 6 4 7 is een lekkere vrucht. 6. (Ingez. door Belleroontje.) Zeg mij eens voor welke draden zijn De grofste naalden nog te fijn. Maar ken je nu ook di'aden zoo fijn, Die voor geen enkele naaister te gebruiken zijn? RAADSELOPLOSSINGEN De raadseloplossingen der vorige week zijn: AFDEELING I. 1. Puzzelgraag. 2. Willie den Ouden. 3. Geld dat stom is, Maakt recht dat krom is. 4. a. De letter e. b. Het woordje en. c. Ko kend water. d. Tot hij wakker wordt. e. In de maand Februari. 5. 46 sigaren van 3, 28 van 4 en 26 van 5. 6. October. AFDEELING H 1. a. Tomaat, b. Noot. c. Druif. d. Appel. e. Peer, f. Dadel 2. Pel, pil, pol. 3. Graafwesp. 4. Nichtje, Grootmoeder, Grootvader. 5. Herfst. 6. Olifant. Goede raadseloplossingen ontvangen van: Natuurliefhebbertje 5 De kleine Tuinman 5 Pietje Bell 5 Leo Halle 5 Toes 5 Turnstertje 5 Kabouter Puntmuts 6 Vergeet mij nietje 6 De kleine Figuurzager 5 Tony v. d. Horst 5 D. de Vries 5 Vlinderbloempje 5 De kleine Rekenbaas 5 Juffertje Spring in 't veld 5 Turnstertje 5 Poppenverpleegstertje 6 Poesenmoedertje 6 Pinksterbloempje 6 Cactusteekenaar 5 Freddy 5 Doornroosje 5 Borduurstertje 5 Dierenvriendin 5 Water nimf 5 Zondagskindje 5 Chrysantje 5 Die renvriendin 5 Sterreglans 5 De kleine Boek binder 6 De kleine Schoorsteenveger 6 Ka boutertje Slim 6 Eenigst kind 5 Astrid Todd 5 Jan Backhuys 3 Narcis 4 Puzzelgraag 5 Merel 5 Beery 6 Tinterlanteentje 6 Kindermeisje 5 Naaistertje 6 Linderbloesem 4 Zonnepit 4 Toes 4 Cellist 6 Moeders Schat 6 Eikeldopje 5 Vaders Oudste 6 Prikkebeen 6 Iris 6 Gymnast 5 Frederik Hendrik 5 Korenbloem 6 De kleine Timmerman 6 Machteld 5 De Ruyter 6 RUILRUBRIEK Mw. B., President Steynstr. 25 heeft: 12 de Wereld in Beeld III. 110 Felix Kattenbrood. 14 Hillebons, 15 Verkade Boerderij, Hans de Torenkraai no. 80, Bloemen en haar Vrien den no. 59, 133, 5 Erdalpunten. Hiervoor gaar ne terug D. E. punten. Quaker bons of H.K. punten. Ik heb nog in voorraad: Plaatje voor kwar tetspellen, doozen met legkaarten en spellen, die gecartonneerd moeten worden, busjes voor spaarpotten, keukengerei, meubeltjes. Hartelijk dank ik zuster S. voor 't gezonden speelgoed. Doornroosje, Rustenburgerlaan 121 vraagt een popje om aan te kleeden. Cactus-Teekenaar. Rustenburgerlaan 121, vraagt behangselpapier voor een poppenka- mer. KO HOES, Olieslagerslaan 13. heeft: Bui- tenlandsche postzegels, Hilmos, Boerderij, Keg, Patria, Era, Haka, Wijbert. Dobbelmann, Caramel Works. H. O.. Indianen gum. Bleko. Rademakers pl. en bons. Coelingh. Hoe heet die vogel? Franken's pl. Koopman, Koorn. Wennex, Ufa, Albert Heijn. Carels Roodband De Zeeuw Hans de Torenkraai Bloemen en haar vrienden, Vetplanten, Paddestoel, Langs de Zuiderzee, de Vecht. Naardermeer, Zeewa ter. Blonde duinen, de IJsel, Friesland, van Nelle. Klaverblad, Haas en Brero. Haas azijil 5 en 6 Filmsterren. Stark, Sterio, Funke, V.S. Vlaggenserie W. I., Shirley pl., Bruintje Beer. van Beek, Cassabons, van Kluitenburg, Laan tje, Verhagen, Lammens. Weijers, Liga, B'en- tap, K. H. C. Sluitzegels. Hiervoor gaarne terug: Sunlight, enz., Droste. Duif merken, Scholten, Everlasting, Bussink, Leupen's kleederdracht, Hag, van Houten's tijcis., Hille (alle bons), ook Sluitzegels, Kwatta, Pette plaatjes, Franken's beschuitkaartjes, Weeg- RIEKJE LUYTEN bedankt tante Corry vriendelijk voor de ontvangen bonnen. MEJ. W. SMIT, de Clercqstraat 7lr„ b. h. Leidscheplein heeft bonnen de Boerderij, Paul C. Kaiser 3 tegen 1 Sunlightmerk. Droste bonnen 1—1, Sunlight merk. SINT-NICOLAAS RUBRIEK. Jacobus Severijnse. Meester Joostenlaan 29 vraagt een figuurzaagboog, daar de zijne gebroken is Bij voorbaat vriendelijk dank. RUBRIEKERTJESLIJST Tony v. d. Horst, oud 12 jaar, Reitzstr. 21r. Dini de Vries, oud? Gen. Cronjéstraat 136. Ita Choufour, oud 11 jaar, Langendijk- straat 23. DIEREN-ZOEK-WEDSTRIJD. Tusschen het werken voor Sint-Nicolaas nog even voor de verandering een gemakke lijke wedstrijd, waaraan allen kunnen deel nemen. Hieronder vind je 30 plaatsen, waaruit je 30 dieren moet halen. Als voorbeeld geef ik: Leeuwarden (leeuw), Amsterdam (ram). Haarlem (lam' enz. Enkhuizen. Leersum, Honselaarsdijk (4). Dordrecht Westkapelle (2), Finsterwolde (3) Groningen, Schaarsbergen (3) Valkenburg (3 Breukelen (2) Harlingen (2) Sappemeer Purmerend. Borne, Zaltbommel, Boxtel. Ben- nebroek (2' Berkhout, Kuilenburg, Krom menie Haaksbergen. Batenburg. Rotterdam (2), Broekerhaven (2), Bleiswijk (2) Engel- bert (2) Buitenpost Blokker, Gieten, Vollen- hove. Onder de goede oplossers verloot ik 6 boeken. 1 November moeten de oplossingen in mijn bezit zijn. Denk om naam en leeftijd. W. B.—Z. Illillllllllllllllllllllllillllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllli Brieven aan de Redactie van de Kinder- Afdeeling moeten gezonden worden aan Mevrouw BLOMBERG—ZEEMAN, Stuyve- santplein 11. DE KLEINE FIGUURZAGER. Zooals je ziet. heb ik aan je verzoek voldaan, Laten we nu maar hopen, dat er een goede fee komt opdagen, zoodat je weer aan 't zagen kunt gaan. VERGEETMIJNIETJE. Mogen jullie ook wel eens snoepen van wat je zelf hebt ge kookt? Nu kook je zeker ook wel eens voor moeder. Jij zult vast een knap huishoudster tje worden. KABOUTER PUNTMUTS. Hoeveel stuks brei je? Met verschillende kleurtjes? Ik zal er verder maar niet over uitweiden, hè? Die slaappantoffeltjes zullen heel welkom zijn. TURNSTERTJE. Gelukkig, dat de puist jes verdwenen zijn. Of ik je een paar dinge tjes wil noemen voor den St. Nicolaaswed- strijd? Om te breien: kruikezakjes. Om te ha ken: muts en das. Om te plakken: kwartet spel. Alles op poppengebied is natuurlijk ook welkom. TOES. Ik hoop toch zoo, dat het pop penhuis afkomt. Je hebt nog tot December den tijd. Het is zoo'n heerlijk cadeau voor een ziekenzaal. Heb je er nog iets voor noodig, Mpaag er dan maar om. VLÏNDERBLOEMPJE. Ja, zeker kan je op Woensdag nog raadsels inzenden. Ik zal je foto terugvragen, maar deze week wordt het nog niet geplaatst. Postpapier is ook altijd een aardig cadeau. Kun je ook nog iets zelf maken? ZILVERSCHOON. Je moogt dezen naam houden, 'k Vind het aardig van je. dat je meteen aan den St. Nicolaaswedstrijd gaat beginnen. Of ik wat weet? Kun je soms een pop aankleeden, of baby-goed maken? Of een kruippakje? AKKERWINDE mag haar schuilnaam hou den. Poppekleertjes zijn altijd gewild. En 't is nog heerlijker, als de pop er ook bij is. Noodzakelijk is het echter niet. Ingelijste platen zijn ook welkom. LEO HALLE. Zooals je zult bemerken heb ik de aardigste raadsels geplaatst. Het doet me genoegen, dat het boek naar je zin in Houd je veel van lezen? Heb -je al veel boeken? PIETJE BELL. Ook van jou heb ik de aardigste strikvragen geplaatst. Wat had je die kabouters leuk geteekend. Je teekent ze ker graag. Je bent toch hoop ik niet zoo'n stoute jongen als je schuilnaam was. NAPOLEON. Dat wordt Zondag een ge wichtige dag voor je. Je hebt het zeker ver gebracht. Kan moeder haar bezigheden weer waarnemen? Het boek heb ik in goede orde terug ontvangen. Waren er veel belangstel lenden voor die excursie. MACHTELD. Ik kan je nog wel helpen aan sigarenbandjes. Wou je er die mosterd potjes mee beplakken? Dat kan aardig wor den. VADERS OUDSTE. Dat was aardig van die onderwijzeres om je eventjes alles duide lijk te maken. Nu ben ik heel benieuwd te hooren, wat je in je gedachten hebt voor den St. Nic. Wedstrijd. Nu niet te lang na denken. MOEDERS SCHAT. Heb je het boek al uit? Ben je dadelijk aan 't werk gegaan om de bedjes leuk te maken? Als moeder je helpt, zal alles zeker heel mooi worden. CELLIST. Prettig, dat jullie nu opgeno men zijn in de Postzegel-Rubriek. Je zult wel weer gauw de portefeuille ontvangen. Na tuurlijk wist ik wel. dat jij mee zou doen aan den St Nic. wedstrijd. Ben je al aan je keuken bezig? Het Duitsche werk viel reus achtig mee, hè? Ga maar zoo voort. TOES. Je raadsel is goed. Ja, je vorige UIT DE NATUUR SCHILDLUIZEN. Bekijk gedurende de wintermaanden eens een appelboom of meidoorn, dan vind je sommige takken dicht bezet met kleine bruine lichaampjes, die door een goed ver grootglas bekeken op een heel klein mossel tje gelijken. Het zijn echter schilden van de mossel-schildluis, een boomgaardziekte, die bijna overal voorkomt. De schildluizen of Coccidae behooren tot een eigenaardige groep, waarvan vele voor den mensch schadelijk en maar weinige van nut zijn. Wordt in den winter een groot schild opge tild, dan zijn daaronder wel een 50 a 100 witte eitjes zichtbaar als je tenminste door een microscoop kijkt. Het schild is afkomstig van het wijfje, dat zich in verschrompelden toestand aan het ééne einde van het schild bevindt. De 6-pootige larven komen in de lente te voorschijn en verspreiden zich over tak en twijg, waar ze een goed plaatsje uit zoeken, b.v. waar de opperhuid teer is, om dan de snavel in te boren en de sappen van de boom op te zuigen. Zoo'n klein diertje ge bruikt natuurlijk niet zoo veel. maar als er millioenen van die snoepers over de plant verspreid zitten, is het voor den boom zeker wel te merken. Ook op de bladeren en zelfs op de vruchten komen ze wel eens voor. Daarom is het ook goed de vruchten vóór het eten door afborstelen of schillen goed en grondig te reinigen. Hebben de larven hun plekje gevonden, dan groeien ze zittend. Ze beginnen dan ook een wasachtige zelfstandigheid af te schei den, die zich verhardt en het schild vormt. De vrouwelijke larve verlaat haar schild nooit, maar sterft na het eierenleggen. De manlijke larve wordt een soort pop en komt als volwassen insect als een klein vlieg je met lange sprieten en goed ontwikkelde vleugels te voorschijn. Ook aalbessen hebben last van schildlui zen. Een soort, de katoenschildluis vertoont kussentjes van witte wasachtige draden, die de wijfjes afscheiden om de eieren te bedek ken. Het verharde lichaam van het volwassen wijfje ligt als een bruin voorwerp op het kussentje. De grootste schildluis leeft in Zd.- Afrika, lijkt op een sterk vergroote aalbessen- schildluis en wordt wel eens 3 c.m. groot. Een meer bekende soort is de Vilten Beu kenschildluis. Het is duidelijk te zien op stam en takken van beuken door de witte tint van het deksel, dat door de wijfjes wordt afgescheiden. Dit insect veroorzaakt een ernstige ziekte aan de beukenbosschen. Er zijn ook soorten, die ons waardevolle stoffen verschaffen, b.v. de Ericeris Perla geeft de witte was en komt in China voor. Een Mexicaansche soort scheidt een vettige zelfstandigheid af, die een bijzonder zuur bevat, waarvan vernis gemaakt wordt, dat opdroogt en hard wordt in de lucht. In Zuid- Afrika komen de zgn grondparels voor, die eigenlijk alleen de schilden der Parelschild luis zijn, daar tot kettingen worden geregen en aan reizigers worden verkocht. Lak en karmijnroode cochenulle zijn de belangrijkste producten der schildluizen. Lak wordt door de lakschildluis afgescheiden op de planten waarop ze leven, vijgen en wege- doorn. S. Illllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllll briefje kwam te laat. Daarom krijg je er nu twee. Dus vergeef het vader maar, dat hij zoo professoraal was. Je raadsels tellen nog mee. Wat aardig van je piano-juffrouw om je zooveel wol te geven voor den St. Nicolaas wedstrijd. Wat maak je er allemaal van? STER. Jij hebt in lang niet geschitterd. Heb je alle dagen zooveel huiswerk? Aardig hoor, dat je toch nog wat maken wilt voor de zieke kinderen. Op 't oogenblik heb ik alleen maar restantjes wol. Maar misschien stuurt een of andere goede fee mij wel om een truitje te kunnen breien. Kom de volgende week maar eens even bij me kijken. NAAISTERTJE. 'k Hoop, dat grootmoe der nu veel beter is. Als ik wol krijg, zal ik ook wat voor jou bewaren. Ben je nu aan de boekomslagen bezig? Restantjes wol om te borduren, heb ik nog wel. MEREL. Wat zal moeder blij zijn met het servet, dat jij zoo mooi geborduurd hebt. Hebben Janny en Bep gezellig gelogeerd? Wat is dat een leuke dag geweest, toen de juffrouw jarig was. Draagt Gerrit zijn pols horloge alle dagen? Dat is een prachtig ca deau. FREDERIK HENDRIK. Vraag maar eens aan je tante, of wij elkaar ontmoet hebben. Ik ben in 't voorjaar op Brederode-duin we zen vertellen. In dit nummer zul je je kiekje vinden. Ik zal aan den drukker vragen of ik het terug krijg. GYMNAST. Je raadsel is goed. Tc Heb je foto nog niet ontvangen, 'k Zal er weer eens naar vragen. Leuk, dat Prikkebeen bij jou in de klas zit. Je hebt zeker kans op een raad- selprijs, maar de verloting is pas over 14 da- gne. Vond je Rob de Woudlooper geen prach tig boek? PRIKKEBEEN. Dat is een heele eer voor Prikkebeentje om rechts-back te zijn in het elftal. Nog grooter eer vind ik het, dat je een 9 voor je Fransche proef hebt, Zus was na tuurlijk blij, dat je mee mocht naar N. Krij gen jullie goede berichten van haar? RIEKJE L. 't Was zeker prettig, dat jij de vorige week zoo voordeelig hebt geruild. Ben je nu klaar met je album? PUZZELGRAAG. Je raadsel is goed. Je schreef over raadsels, die je inzondt, maar ik zag alleen het kamraadsel. 't Doet me ge noegen, dat Janny geen pijn meer in haar rug heeft en dat jouw knieën ook weer ge nezen zijn. Aardig van dien jongen om een poppenkleerkastje te willen maken. Waar zijn jullie aan bezig? Janny kan best een geestig prentenboek maken. Doet ze 't? NARCIS. Je raadsels zijn op een klein foutje na goed. Grauwe katjes hebben geen o. En het plaatje Grouw wel. Ik zal er wel iets anders van maken. Is het nestkastje klaar gekomen? Prettig jongen, dat het je zoo goed bevalt op de Avondschool. ASTRID TODD. Je raadsels zijn goed. Heb je nog iets van de wol kunnen fabrieken? Wat vind ik het aardig, dat je dat sigaren kistje hebt omgetooverd in een naaidoos je. Ik hoop, dat je ook die sokjes nog kunt breien. Reuze-lief van moeder, dat je nog een pop mag koopen. KABOUTERTJE SLIM. Prettig, dat je prijs zoo naar je zin is. Is je botter al weer eens uitgevaren en zonder averij terugge keerd? Je doet toch zeker ook mee met den Sint-Nicolaaswedstrijd DE KLEINE SCHOORSTEENVEGER. Ik hoop, dat ik gauw een kiekje van mijn schoorsteenvegertje krijg. Wat ben je aan 't maken? Als je nog aan niets bezig bent, wil je misschien een paar doozen met spellen be plakken. DE KLEINE BOEKBINDER. Op de fiets naar school. Of dat eventjes gemakkelijk is. Hoeveel heb je al gespaard voor de lantaarn? Tante was maar goed op je. Die mag nog eens terugkomen, hè? CHRYSANTJE. Gezellig, dat jij ook weer op komt dagen, Prettig voor allemaal, dat het nieuwe huis zoo goed bevalt. Deze schuilnaam MALLE DRIES door W. B. Z. (12de vervolg.) Dries ziet een doodsbleek vrouwengezicht voor de opening. Hij luistert niet, wat er ge zegd wordt. Hij luistert alleen naar zichzelf. Hij hijscht zich op. De dame slaat de armen om hem heen en met deze zware jammerende vracht bereikt hij den oever. Men schijnt nu het portier te hebben geopend. Twee bewuste- looze menschen worden in een bootje getild. Daar is Dries weer. Hij heeft zijn vracht af gegeven. Daar aan den wal zullen ze er wel verder voor zorgen. ..Zoek in den auto", wordt hem toegeroe pen. De auto staat vol water en in dat water drijven scherpe stukken glas. Al gauw voelt Dries, hoe de scherven hem steken en wonden. Wat hindert het? Er zijn menschen te red den. Nu niet dooden, maar redden, maar la ten leven. Hij hoort gekerm. Hij ziet een vrouw liggen met een meisje in haar arm gekneld. ,,'k Zal u helpen. Slaat u de armen maar om mij heen," zegt hij tot de dame. „Mein Madchen!" gilt ze. Dries verstaat Duitsch heel goed. Hij stelt voor eerst het kind mee te nemen. Maar het kind is bewusteloos of dood. Daar is gelukkig meer hulp. Het bootje is opnieuw genaderd en men tracht moeder en kind binnen boord te krijgen. Maar de moeder wil haar kind niet loslaten. „Het moet, of u zult beiden verdrinken," roept Andries. En de mannen, die hem hoo ren, staren hem verbaasd aan. Straaltjes bloed sijpelen langs zijn wangen, zijn armen zijn beenen, maar 't schijnt wel, of hij gevoel loos is. Hij luistert naar niemand, maar allen luisteren naar hem. „Zorg jij dan voor mijn kind?" vraagt de moeder op een toon, waarin angst en ver trouwen dooreen warrelen aan Dries. „Ik zal uw kind naar den oever brengen," zegt hij eenvoudig. Hij drukt het meisje te gen zich aan. Gelukkig ze beweegt. Haar handen sluiten zich om zijn hals. Nu doet ze hem pijn, want ze grijpt het metalen ket tinkje, waaraan de sleuteltjes hangen van zijn wonderkastje. Ze trekt zoo hard, dat de schakeltjes hem in 't vleesch dringen. Maar hij kan haar niet weren, want hij kan geen hand loslaten, uit angst, dat het kind weg zal glijden. Gelukkig, nu zijn ze in deboot, maar waar is de moeder? Hij vraagt, hij roept. Er is immers al een dame vervoerd naar 't doktershuis. En dan nog twee heeren. Waar is de moeder van dit kind?" schreeuwt Dries. „Hier neem 't kind. Ik ga terug." zegt hij tot Jan van den smid. Als hij 't meisje in an dere handen wil overgeven, hoort hij gegil. „Daar is de moeder," schreeuwt Dries. Hij springt van de boot voor de zooveelste maal in 't water, waar hij een uitgestoken hand ziet. In een ommezien is hij bij de vrouw, die haar laatste krachten aanwendde om naar den wal te zwemmen. „Mein kind," gilt ze „Die is gered," zegt Dries eenvoudig. Dan grijpt hij de vrouw bij de kleeren en zwemt naar den wal." Nog een slag, nog één. Aan den kant heeft men vol spanning toe gezien-, hoe malle Dries zich weerde. Illlllilillillllllllllllillillllilllllllilllllllll was er nog niet. Waar blijft je vriendin toch? ZONDAGSKINDJE. 't Lijkt me lang niet gemakkelijk een pot met geraniums te tee kenen Heb je er een 7 voor gekregen? Dat vind ik reusachtig knap. Hoe ver ben je met je schortje? 't Is prettig, dat je de naden op de machine mag naaien, Gaat het mooi recht? Heb je al een open zoom aan je nachtzak gemaakt? Wat heeft moeder weer veel moois voor haar Zondagskindje gekocht Hoe was 't op je handwerkclubje? Ben je aan de pull-over begonnen? De wanten en sokjes zullen heel welkom zijn. Wat heerlijk, dat moeder voor de baby's zorgt. Boeken, speelgoed en spellen zijn ook welkom. WATERNIMF. Als je de oplossingen ziet, zul je zeker met me toestemmen, dat de raadsels van de vorige week niet moeilijk waren. Wat je kiekje aangaat, ken je nie mand. die je eens op een plaatje wil zetten? BORDUURSTERTJE. 'k Heb nog niet veel wol, alleen maar kleine restjes. Als ik witte wol krijg voor een camisool, zal ik vast om je denken. Kom Woensdag maar om die Hollebonnen. DOORNROOSJE en FREDDY. Heeft Doornroosje 't heele boek al voorgelezen aan Freddy? Vond de schooljuffrouw het ook een mooi boek? Ik zal in de St. Nicolaas-Rubriek om het popje vragen. CACTUS-TEEKENAAR. Heeft vader de kist kunnen vermaken? 'k Zal ook in de St. Nicolaas-Rubriek om dat behangselpapier vragen. Er zijn altijd zooveel goede feeën in wereld. POESENMOEDERTJE. Ben je een flinke hulp in de huishouding? Hoe was 't Woens dag op de vriendinnen-visite? Als ik op tijd van jou een briefje krijg, kun je Vrijdags ook een briefje van mij in de Brievenbus vinden. TURNSTERTJE. Nu was je goed op tijd. Als je je briefje naar de Groote Houtstraat brengt, is 't zeker secuurder dit voor Woens dag te doen. Krijg ik van jou ook eens een kiekje voor ons Foto-Album? JUFFERTJE SPRING IN 'T VELD. Wat heerlijk voor jullie, dat moeder weer thuis is. Hoe gaat 't nu met moeder? Ik denk, dat je nu gauw aan den St. Nicolaaswedstrijd gaat beginnen Raad ik dat goed? DE KLEINE REKENBAAS. Moeder zal zeker het nummer van Onze Jeugd, waar jij instaat, wel heel goed bewaren. Is 't niet zoo? Fijn hè, dat moeder weer thuis is. Wat doe je 's Woensdagsmiddags op 't sportterrein? Voetballen? ITA C. Je bent welkom. De volgende week zet je je schuilnaam maar onder je raadsels en briefje. Gezellig voor je dat je bij Zwemgraag je briefje kunt schrijven Heb je ook een velletje van haar leuke post papier gekregen? ZWEMGRAAG. Prettig voor je, dat je buurtje nu ook Rubriekertje is geworden. Nu lossen jullie zeker samen de raadsels op en gaan misschien ook samen wat maken voor de zieke kinderen. Die zelfgemaakte schil derijtjes .kunnen heel aardig zijn. DE KLEINE TIMMERMAN. Nu is er van de tuintjes zeker niets meer te halen. Of ik het goed vind, dat jij meubeltjes gaat zagen? Wat fijn, dat je zoo'n beste zaag hebt. Heb je van vader triplex gekregen? Het is maar heerlijk, dat vader ook een~model voor je wi1 maken. Als Miep al kan breien, kan ze mis schien wel bedsokjes breien of een das. KORENBLOEM. Voor wie was het jurk je? Wat is dat Zondag een reuze fijn dagje voor je geweest. Hadden jullie veel bekijks bij de volksdansen? Is de kleine Nurse ook mee geweest? Hoe was de Horde-avond? Leuk, dat je dadelijk aan 't werk bent gegaan voor den St. Nicolaaswedstrijd. Wat maak je? Of moet 't een geheim blijven? W. BLOMBERG—ZEEMAN Stuyvesantplein li Haarlem, 16 October 1936. UIT HET FOTOALBUM VAN ONZE RUBR1EKERTJES. Daar komt ze aangesneld, Onze „Juffertje Spring in 't veld". Op stelten loopt „Frederik Hendrik" heel vlug Langs 't pad van den tuin en ook weer terug „Hij kan niet meer. Help! Help!" Neen, Dries kon niet meer. Het laatste vrachtje heeft hij gelukkig behouden aan wal gebracht. Nu ligt hij doodstil en overal sijpelt maar bloed Dokter van den Oever heeft de handen vol. De nieuwsgierige menschenmassa mag het nog zoo goed bedoelen, maar hij wil, dat ze alleen heen gingen. De burgemeester heeft opgebeld naar de naastbijzijnde stad om hulp. Twee heeren en een oude dame zijn in een boerderij ondergebracht. Daar nadert de hotelhouder van 't Bosch hotel. Men had hem van 't ongeluk verteld. Als 't zijn gasten eens waren, die hij vandaag uit Duitschland hier verwacht. (Wordt vervolgd)'. Ans verschrikt: O, Mies, word eens wak ker. Ik droom zoo akelig, dat er een muis in de kamer loopt. Mies: Droom dan ook maar, dat onze poes in de kamer is. POSTZECELRUBRIEK 1928 1 1. 2 3 5 7.50 10 1928 Jub. Besarabie. 11. 2 3 5 1928-'29 ROEMEN lë. (Romania) XVI. In 1928 stierf Koning Ferdinand en de jeugdige Michel volgde hem op. Wij krijgen dan ook zegels met zijn beeltenis in twee soorten, de maten zijn 30 x 26 mM. De lage waarden geven het groote formaat 25 b. (zwart) 30 b. (bruin) 50 b. (olijf); iets klei ner van afbeelding zijn 1 leu (violet) 2 1. (groen) 3 1. (rose) 5 1. (bruin) 7.50 1. (ultra marijn) 10 1. (blauw). Ter gelegenheid van den lOden verjaardag dei- annexatie van Bessarabië in 1928 verscheen een serie met gezichten uit die landstreek. Onder den landsnaam staat Unirea Basara- biei. de waarden zijn 11. (groen) 2 1. (br.rood) 3 1. (bruin) 5 1. (karmijn) 7.50 1. (ultramarijn) 10 1. (blauwgroen) 20 1. (violet en zwart). Grootte der vakjes 25 x 45 mM. In 1928-29 verschenen nog enkele zegels in het kinderkopjestype met een watermerk gegolfde lijnen, nl. 25 b (zwart) 7.50 1. (ultr). 10 1. (blauw). Zie het schetsje. Nieuwe deelnemers: 98. Henk Fortgens, Jan Stuijtstraat 24. 104. Corn. Rep, All. Piersonstraat 15. 105. Joop v. d. Domhof en 106. Henny v. d. Domhof, beiden v. d. Hulststraat 6 rd. 116. Han v. Beaumont, Zaanenstraat 54rd. Rustenburgerlaan 23.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 10