DERDE KLASSE VIERDE KLASSE RESERVE 1E KLASSE Mijn kijk op het spel WINTER SPORTBLAD VOETBALNIEUWS SCHERMEN Gala-schermavond. WIELRIJDEN MAANDAG 19 OCTOBER 1936 HAARDE M'S D AGBC'AD AIcm. VictrixE. D. O. (11) Met invallers voor de beide vleugelspelers Gebr. Spek, speelde E.D.O. een fraaien wed strijd tegen het sterke Alcmaria. Ondanks den sterken wind werd er tech nisch goed gespeeld, met E.D.O. het meest in de meerderheid. Eerst toen E.D.O. twintig minuten na rust de leiding nam, zette Alcmaria alles op den aanval en slaagde er in. drie minuten voor het einde gelijk te maken. De Alcmaria-doelverdediger moet van stonde af ingrijpen en doet dat zeer goed. Een kopbal van v. d. Putten weet hij onder de lat weg te stompen, hiermee een schijn baar zeker doelpunt verhinderend. Koppen raakt goed ingespeeld; hij verdeelt het spel uitmuntend. Ook de linkervleugel is op dreef. Perukel speelt bijzonder goed samen met v. d. Schalie Jr. Gevaarlijke aanvallen worden kranig af geslagen; eenige keeren heeft E.D.O. pech. Rust komt met 0—0. In de tweede helft weer een uitstekend spel, met E.D.O. voorloopig in de meerder- heid. Kohier scoort na een fraaien aanval der E.D.O.-voorhoede met een verraderlijk schot van den vleugel. (01). Dan zet de thuisclub (er is nog twintig minuten te spelen) alles op den aanval. De E.D.O.-achterhoede is echter uitstekend De doelman redt eenige keeren mooi, maar drie minuten voor tijd is een voorzet van Hamstra E.D.O. noodlottig. Een misverstand in de E.D.O.-verdediging geeft Keppel een kans om van vlakbij in te koppen. (11). Onder groote spanning komt het einde. E.D.O. had twee invallers; Alcmaria was •volledig. E.D.O. speelde met: Van Roon. v. d. Born. Zandstra, J. v. d. Schalie. Kopppen. Oomen, Kohier. Schijvenaar, v. d. Putten, Perukel, C. v. d. Schalie. KinheimBeverwijk (21) De eerste plaatselijke ontmoeting is een sportieve kamp geworden, die met zeer klein verschil door de Velsenaren is gewonnen. Na een eenigszins zenuwachtig begin, waar bij Hoogerwerf tweemaal goed ingrijpt, komt Kinheim er het eerst in. Bij de Velsenaren ligt er een zekere rust over het spel; bij Be verwijk daarentegen blijft 't wat zenuwachtig, waardoor haar spel meer op luk-raak gelijkt. Door goed werk van de Beverwijk-achter hoede en doordat het Kinheim-binnentrio voor het Beverwijk-doel zijn hoofd kwijt raakt, blijven doelpunten uit, waardoor Kinheim's spel nog matter wordt. Als na een half uur een ver schot, dat vlak voor Druyven op den grond komt, hem met veel effect verrast, is dit het sein voor Bever wijk om weer flink aan te pakken. Met dezen voorsprong is ze verder geruimen tijd in den aanval. Kinheim is de kluts kwijt .behalve het ach tertrio, dat weer het onoverkomelijke strui kelblok is. Rust 01. Kinheim krijgt nu den wind schuin in den rug, wat voor Beverwijk geen beletsel is om er direct flink op te zitten. Schoten van Maan- hout en Markx hebben evenmin succes, als aan den anderen kant van Ellen en Raaij- makers. Het begint er voor Kinheim lang niet mooi voor te staan. Beverwijk verdedigt haar voorsprong zoo stevig mogelijk en gaat zich hoe langer hoe meer op verdedigen toeleggen. Een kwartier voor het einde komt het keer punt. Bij een harden voorzet van Kuilenburg komt op het laatste moment Raaijmakers op duiken; hij kopt onhoudbaar in (11). Dit is het sein voor Kinheim om sereius aan te pakken. Vijf minuten later is de dreigende nederlaag in een overwinning omgezet als een goed aangegeven bal van Antonisse door J. Ramakers ineens wordt ingezet (21). Kinheim is ook verder het meest in den aanval; het wordt bijna nog 3—1- Als scheidsrechter v. Tessel voor het laatst fluit, heeft Kinheim een verdiende, doch zwaar bevochten overwinning behaald. De wedstrijd werd in de beste verstand houding gespeeld. ZandvoortT. I. W. (11) De stormwind, die dwars over het veld stond, maakte behoorlijk samenspel vrijwel onmogelijk. Toch gelukte het den middenvoor van Zandvoort vrij spoedig zijn club de leiding te geven (10). Telkens werden de aanvallen op het doel der gasten herhaald, doch de verdedigers wisten, zij het dan ook ten koste van een groot aan tal corners, eiken aanval te breken. De voorhoede van T.I.W. heeft weinig geluk. Een paar goede aanvallen worden besloten met een schot langs den paal en een tegen de lat. Als kort voor de rust de Zandvoort-spil een bal verkeerd op zijn schoen krijgt, gaat de linksbuiten W. IJlander er mee van door en maakt gelijk (11). Na de rust gaat het spel vrijwel gelijk op. De doelen verkeeren om beurten in gevaar. Nog eenmaal schiet H. Bloemendaal keihard tegen den paal, doch gedoelpunt wordt er niet meer De MeteoorZeemeeuwen (41) Zeemeeuwen speelde dezen wedstrijd met drie invallers, waardoor het verband wel eenigszins zoek was. Voor zij aan elkaar ge wend en eenigszins op het veld ingespeeld waren, had de thuisclub reeds twee doelpun ten gemaakt. Geruimen tijd gaat dan het spel vrijwel gelijk op. Kort voor de rust wordt de bal uit de handen van den keeper in het net getrapt (30). Na de rust, als Zeemeeuwen het voordeel van den wind heeft, worden vele gevaarlijke aanvallen op het doel der thuisclub onder nomen. De verdediging blijft evenwel meester van het terrein. Door slecht wegwerken van de Zeemeeuwen-verdediging krijgt de middenvoor van Meteoor gelegenheid, het vierde doelpunt te scoren (40) De Meteoren voelen zich met dezen voor sprong veiiig. Van de verslapping, die als ge volg hiervan intreedt, maakt de middenvoor van Zeemeeuwen G. de Wid gebruik om te scoren (41). HillinenScheveningen (12) De hinderlijke wind belette een goed spel; voor de rust werkte aan beide zijden de ach terhoede zeer betrouwbaar, zoodat doelpunten uitbleven. Toch was de Scheveningen-aanval vlugger en verrassender, zoodat voor het Hil- linen-doel menig benauwd oogenblik ontstond. Na de rust krijgt Scheveningen een doel punt, als Keyzer, terugspelend, den bal in eigen doel trapt; het tweede doelpunt ontstond uit een hoekschop. Als Hillinen dan weder ten aanval trekt, mist de rechtsback een scherpen voorzet van rechts en Verkerk trapt den bal in het ledige doel, langs den uitgeloopen doelverdediger (1—2). In de laatste minuut krijgt Hillinen nog een goede kans voor den gelijkmaker door een vrijen trap, maar Braam trapt den bal rake lings langs de verkeerde zijde van den paal. S. D. W.—D. I. O. (4—1) S. D. W. brengt den bal aan het rollen. De eerste aanvallen zijn voor S. D. W. Als er on geveer 20 minuten gespeeld is, scoort D.I.O. (0—1). Direct daarop maakt S. D. W. gelijk. D.I.O. trekt geregeld ten aanval, maar weet niet meer te scoren, zoodat rust met 11 komt. Direct na de rust een hevig offensief van D.I.O.waarbij het D.W.S.-doel ter nauwer- nood aan een doorboring ontsnapt. Dan neemt S. D. W. het spel inhanden en weet de leiding te veroveren. Het verband bij D.I.O. is geheel zoek. zoodat het aan S. D. W. geen moeite kost, door hun rechtsbuiten nog tweemaal te scoren, zoodat het einde komt met een verdiende 41-ne- derlaag voor D.I.O. SpaarnevogelsT. H. B. (45) T.H.B. speelde eerst met den wind in den rug, wat niet wegneemt, dat Spaarnevogels toch in den aanval was; maar het gemis van R. Meiers werd erg gevoeld. Als F. Elsinga wat te hardhandig wordt bewerkt, geeft de scheids rechter strafschop. B. Tangerman weet aan Spaarnevogels de leiding te geven. Als T.H.B. ten aanval trekt en de midvoor goed inschiet weet B. Veen niets anders te doen dan den bal met zijn handen te stoppen; ook T.H.B. krijgt een penalty, die zij ook m een doelpunt weet om te zetten. Eén minuut voor de rust weet T.H.B. mooi de leiding te nemen. Direct na de rust zit T.H.B weer voor het Spaarnevogelsdoel en weet den stand op 1 te brengen. Dit is Spaarnevogels toch te bar; zij weet door B. Tangerman den stand op 24 te brengen. Dan is het N. Tangerman. die tegen scoort. C. Bilderbeek maakt gelijk. Nu gooit T.H.B. er een schepje op en weet weel de leiding te nemen. Nu gaat T.H.B. zich op verdedigen toeleggen. Onder groote spanning kwam het einde met een zege voor T.H.B. Haarlem 2Blauw Wit 2 (10) Ondanks het feit, dat Blauw Wit vrijwel den geheelen wedstrijd met tien maar speel de, omdat haar aanvoerder Peters wegens zeer gevaarlijk spel door den scheidsrechter het veld uitgestuurd werd, slaagde Haarlem 2 er slechts na veel moeite in, een benauwde 10 overwinning te behalen. Haarlem 2 speelde in de volgende opstel ling: Voogd, Van den Berg, Stammes, Cornet, Goedhart, Urban, Hartog, Van Daalen, Kornmann. Snoek, Hurkmans. In de eerste helft gaat het spel vrijwel ge lijk op, omdat het incomplete Blauw Wit den steun heeft van den zeer straffen wind. Haarlem weet haar numerieke meerderheid niet in doelpunten uit te drukken, zoodat de rust met blanken stand ingaat. Na de hervatting zijn de roodbroeken wat. meer in den aanval, maar de kansen, die de voorhoede zich weet te sheppen. worden ge mist. Na 20 minuten wordt het eenige doelpunt gescoord; een voorzet van rechts komt bij Hurkmans. die den uitstekenden keeper van Blauw Wit passeert. (1—0). Na een aanval van Blauw Wit komt de middenvoor met Voogd in botsing: de Am sterdammer moet het veld verlaten; de in valler brengt er niet veel van terecht. Snoek maakt na een doélworstèling nog een doelpunt, dat echter terecht wegens bui tenspel door den scheidsrechter wordt afge keurd. Het blijft 1—0 E. D. O. 2—R. C. H. 2 (0—3) Dezen uitslag had niemand verwacht, om dat E.D.O. in de eerste helft zeer goed speel de. Maar de R.C.H.-reserves hebben veel ge luk, zoodat zij er in slagen, na een reeks uit stekende E D.O.-aanvallen door Van Eek te scoren. In de tweede helft is R.C.H. II beter. Weer slaagt Van Eek er in te scoren, (02). Nog geeft E.D.O. niet op, maar Van Thiel c.s. geven geen krimp. Weer wordt een ge vaarlijke aanval opgezet. Een hoekschop is het gevolg. De E.D.O.-verdediging werkt slecht weg, zoodat Van Dantzik scoort. (03) Verhagen, de uitstekende doelman der roodzwarten, verhindert meer doelpunten. R.C.H. 2 wint zeer verdiend. Stormvogels 2Ajax 2 (13) Evenals het eerste elftal heeft ook Storm vogels 2 beide punten aan de Amsterdammers moeten laten. Nu troffen de IJmuidenaren het niet, dat zij dezen belangrijken wedstrijd moesten spelen zonder den steun van Woudenberg, Van Pel Jr. en Sr., Bravenboex en Van Dongen. Deze han dicap is te groot gebleken; Ajax 2 profiteerde er dankbaar van. Tot de rust hadden de Vogels aardig stand gehouden, doch toen hadden zij den wind in hun voordeel gehad. In de tweede helft echter is Ajax vrijwel voortdurend in de meerderheid geweest. Door toedoen van haar linksbuiten zag zij kans, twee doelpunten te maken. Voor het overige wisten Jongsma c.s. tegenover deze Amster- damsche overmacht stand te houden. De Vries zagen we o.a. op wonderbaarlijke wijze een vierde Ajax-doelpunt voorkomen. De weinige Stormvogels-aanvallen werden meestal door den linkerwing geleid. Over het geheel waren zij niet gevaai-lijk, zoodat Storm vogels na de rust niet meer scoorde. Ajax 2 won verdiend met 31. RESERVE TWEEDE KLASSE B. K. F. C. 2—H. F. C 2 (6—4) H.F.C. 2 speelt met het volgende elftal: Lips, Bosman. Smit, Ten Have, Beets, Lamp, van Parreeren, Elfers, de Haan, Zur Mühlen, Wepster. K.F.C. heeft den storm in den rug. De H.F.C.-achterhoede moet direct optreden. Daar de Koogers goed op schot zijn, is het niet te verwonderen dat Lips binnen kor ten tijd driemaal gepasseerd wordt (30). De H.F.C.-voorhoede kan niet op tegen de K.F.C.-achterhoede. Na een half uur is de stand 40. Beets werkt zich dan door de geheele ver dediging heen en scoort tegen (41). Voor de rust scoort de middenvoor der thuisclub nogmaals (51). Na de hervatting is H.F.C. 2 in de meer derheid. Het is Beets, die kort achter elkaar tweemaal met harde schoten scoort (5—3) K.F.C. scoort dan nogmaals en tenslotte brengt Lamp den stand op 64. door Criticus. KinheimBeverwijk. Het was van den aanvang af duidelijk, dat het gewicht van deze plaatselijke ontmoe ting zwaar op de spelers drukte, temeer, daar voor beide ploegen een overwinning tevens het bezetten van de eerste plaats op de rang lijst beteekende en het duurde dan ook ge ruimen tijd. voordat er eenige teekening in het spel kwam Dit was mede te wijten "aan den feilen, dwars over het veld staanden stormwind, die zelfs een Engelsch beroeps elftal moeilijkheden zou hebben bezorgd. Het kwam er dus op aan, wilde men door samenspel succes bereiken, om den bal laag te houden en te zorgen, dat het leder zoo veel mogelijk naar diè zijde van het veld ge speeld werd, waar de wind vandaan kwam. Deed men dit niet, dan was een onophoude lijke onderbreking voor ingooien aan den anderen lengtekant van het terrein het on vermijdelijke gevolg. Men mag het dezen twee derde klassers onder deze omstandig heden niet te zwaar aanrekenen, dat zij er niet in slaagden, de gecombineerde handi cap van wind en zenuwen te overwinnen, al is het begrijpelijk, dat de wedstrijd als ge heel daardoor voor den neutralen toeschou wer minder kon boeien. Tot mijn verwondering vond het elftal van Beverwijk, dat pas aan zijn tweede seizoen in de derde klasse bezig is, eerder dan zijn meer geroutineerde tegenstanders, de noo- dige rust om het samenspel in de ploeg tot zijn recht te doen komen. De middenvoor Markx trachtte zich herhaaldelijk vrij op to stellen om. wanneer hij in het bezit van het leder kwam, dit direct naar zijn rechter- buurlui Maenhout en Willems door te spe len. Deze vleugel vertoonde voor de pauze werkelijk vlot spel, waarbij vooral de buiten- voorwaarts zich onderscheidde en Kinheim had het in die periode slechts aan het tac tische werk van den ervaren Stals te dan ken, dat het bij een ernstige bedreiging van haar doel bleef. Op den linkervleugel wilde het niet zoo goed lukken, daar Koning tel kens iets te laat startte, waardoor de als steeds stug op den bal zittende Rozemeyer hem telkens te vlug af was. Daardoor liet de Beverwijk-linksbuiten zich wel wat al te snel ontmoedigen; bovendien moet hij leeren, eerst te kijken, alvorens het leder te plaat sen. Enkele malen had hij gelegenheid, den bal op te brengen of zelf een kans te wagen, maar hij verkoos bijna steeds een directen voorzet, 'aleer zijn collega's zich goed hadden opgesteld. De spil Kuyer heeft voor de pauze met succes getracht, het spel open te hou den, wat hem vooral naar rechts (tegen den wind in) goed lukte. Later werd zijn trappen te hoog en te hard. waardoor geen voordeel werd bereikt. Van de kanthalves was de rechtsmidden de beste, verdedigend heeft hij goed voldaan, hoewel het plaatsen voor ver betering vatbaar is. De backs, die de achter- ballen op de juiste wijze uittrapten, maak ten de fout. op één lijn te spelen, wat hun bij een gewieksten middenvoor duur te staan kan komen. Enkele moeilijke situaties waren hiervan het gevolg, maar doelman Hooger werf heeft zich kranig geweerd. Hij wist het goede moment van uitloopen te kiezen en ook, op zijn opstellen vallen geen aanmer kingen te maken. Alles bij elkaar genomen, beschikt Bever wijk over een elftal, waarvan men in de toe komst nog goede resultaten mag verwachten. Hun balbehandeling was in dezen wedstrijd althans vlotter dan dat bij Kinhelm het ge val was. Echter dient aan enkele tactische fouten aandacht te worden besteed. In de eerste plaats was het niet verstandig, met een 1—5) voorsprong bij het begin van de tweede helft bijna volkomen verdedigend te gaan spelen, waardoor de tegenpartij gele genheid kreeg, langzamerhand een groot overwicht uit te oefenen. Voorts heeft het geen doel, den bal hard naar voren te trap pen. als daar geen enkele medespeler staat opgesteld. De rechtsbuiten, die voor de pauze zoo vlot had gespeeld, beging na de rust voortdurend de fout, meters van zijn lijn af te gaan staan, waardoor de bal, hoog aange geven en voortgedreven door den wind, steeds weer over de zijlijn ging. En thans Kinheim. De ex-tweede Wasser zal zeker niet ontevreden zijn over het re sultaat van dezen wedstrijd, want een gelijk spel zou de verhouding juister hebben weer gegeven. Het overwicht, dat de thuisclub door bovengenoemde tactiek van haar te genstander in de tweede helft verkreeg, mag dan tenslotte twee goals en daarmede de overwinning hebben opgeleverd, het zag er niet naar uit, dat het schieten van te verren afstand, het korte spel van het binnen trio en de te hooge passes naar de vleugels (waarbij de bal meermalen achter in plaats van voor den buitenvoorwaarts terecht kwam) succes zouden opleveren. Raayma- kers. de snelle rechtsbuiten, dien ik in het vorige seizoen enkele zeer goede matches zag spelen, bleef aanvankelijk beneden mijn ver wachtingen, doch later ging het beter. Hij kwam toen op het juiste moment naar binnen en scoorde een fraai doelpunt. Ook Ellen heeft verdienstelijke dingen gedaan, terwijl het harde werken van Antonisse en Kuilenburg vermelding verdient. De spil W. Groeneveld was de beste halfback; zijn spel zou zeer aan kracht winnen, indien hij wat meer aanvallend zou optreden en het leder iets sneller zou afgeven, voornamelijk naar de vleugels. Schoo paste zich goed bij hem aan. De backs vormden het beste deel van de ploeg en vooral Stals heeft bijzonder goed gespeeld. Keeper Druyven moet er aan den ken, bij het stoppen van een schot, zelfs van ver af, zijn lichaam achter den bal te brengen. Het Beverwijk-doelpunt was een ge volg van een verzuim op dit punt: overigens heeft hij zijn doel goed verdedigd. Beide elftallen speelden den bal veel te hoog: beide ploegen schoten te onnauwkeu rig en van te grooten afstand, terwijl de Kinheim-halves en voorwaartsen, met uitzon dering van Raaymakers het snelle stoppen en doorspelen van den bal ernstig moeten beoefenen. Het doet mij genoegen te kunnen vermel den, dat de wedstrijd in de beste verstandhou ding werd gespeeld. CRITICUS. VOETBAL IN ENGELAND Uitslagen van Zaterdag: BirminghamHuddersfield Town 42 Charlton AthleticArsenal 02 ChelseaSheffield Wednesday 11 Grimsby TownBrentford 20 Leeds UnitedEverton 3—0 LiverpoolBolton Wanderers 00 Manchester CityDerby County 3—2 MiddlesbroughSunderland 55 Portsmouth—Manchester United 2—1 Stoke CityPreston North End. 0—2 W. Bromw. Albion—Woblverh. Wanderers 2—1 DE JUISTE GIDS voor de wintersport is ons dat wij bij al onze bureaux gratis verkrijgbaar stellen VRAAGT DAAROM! (Adv. Ingez. Med.) Z. V. V. 2Kennemers 2 (23) De Kennemers-reserves speelden niet in hun besten vorm, doch het moet gezegd worden dat een enthousiaste tegenpartij ontmoet werd. Z.V.V. heeft eerst wind mee en is dan ook direct in den aanval. Eenige corners worden met moeite weggewerkt. Aan de overzijde schiet Boom eens rakelings naast. In de voor hoede houden de binnenspelers het spel te kort. Z.V.V. komt steeds meer opzetten en ein delijk heeft de rechtsbinnen succes (10). Met Z.V.V. in den aanval komt de rust met 10 voor de Zaandammers. Na de rust, als Kennemers den sterken wind achter heeft, forceeren zij direct eenige hoek schoppen. die niets opleveren. Met een ver rassend schot maakt Boom gelijk (11). De zelfde speler weet zijn club de leiding te geven, wanneer hij een voorzet van Ten Wolde on houdbaar inschiet (12). Z.V.V. zet er nog eens alles op en als de Ken nemers rechtsback mist wordt de stand gelijk. (2—2). Tenslotte weet Boom vijf minuten voor tijd de Kennemers de overwinning te bezorgen. Einde 2—3. Zuid-NederlandLuxemburg (44) Bovengenoemde wedstrijd werd Zondag te Heerlen gespeeld. De wedstrijd eindigde met een 44 gelijk spel, welke uitslag voor onze landgenooten bijzonder gunstig was. Rust kwam met 21. WalesEngeland (21) Voor 45000 toeschouwers is Wales er Zater dagmiddag te Cardiff in geslaagd den En- gelschen een verdiende 2—1-nederlaag toe te brengen. Voor de rust waren de Engelschen in de meerderheid, doch Bastin kon slechts eenmaal scoren. Na de rust speelde Wales een enthou siaste partij, waarbij zoowel Morris als Glo- ver het Engelsche doel konden doorboren. Hierbij bleef het, zoodat het einde kwam met een 21-overwinning voor Wales. IerlandDuitschland (52) Zaterdagmiddag heeft het Iersche elftal te Dublin een 52-overwinning op Duitschland behaald. De zegen was volkomen verdiend, maar de cijfers waren eenigszins geflat teerd. Er waren 40.000 toeschouwers; ook 600 Duitsche supporters. Donelly gaf na 22 minu ten met een scherp schot aan Ierland de lei ding (10). maar reeds na een minuut maak te Kobierski gelijk (11). Szepan schoot daar na op 12 meter afstand in. waardoor de Ier sche keeper verrast werd (12). De scheids rechter kende vervolgens aan Ierland 'n straf schop toe. Davis schoot den bal onhoudbaar in het doel (22) Hiermee kwam rust. Een kwartier na de hervatting kopte de Iersche linksbuiten Geoghegan vallend den bal in het doel (32). Met eenig geluk werd deze voor sprong tot 42 verhoogd. Het enthousiasme van de Duitschers verdween toen; Davis bracht den eindstand op 52. Tsjecho-SlowakijeHongarije (52) Deze wedstrijd werd Zondag te Praag ge speeld. De Tsjechen wonnen onverwacht met niet minder dan 5—2. Rust kwam met 2—2. Zaterdag had in de Schermzaal Brassinne een gala-schermavond plaats. De talrijke be langstellenden werden door den heer Bras sinne welkom geheeten: hij deelde mede dat deze schermavond was georganiseerd ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan dei- zaal. Als openingsnummer maakten zes jonge dames het groot saluut floret onder leiding van haar leeraar; door de goede uitvoering en de keurige belichting was dit een zeer ge slaagd openingsnummer. Vervolgens brachten vier leden van de schermclub „Droste" het saluut sabel, ge volgd doos een les, om daarna een individu- eele partij met den leeraar te demonstree- ren. Twee militairen schermers demonstreerden vervolgens een partij floret. Als laatste nummer vóór de pauze gaf de heer Brassinne een uitstekende les sabel aan een juniorleerling. Na de pauze kregen we een intermezzo te zien. waarvan de strekking was, dat men zich maar niet moet verbeelden als beginneling direct een match te kunnen trekken, doch goed toegerust met een eenvoudige les moet beginnen. Het belangrijkste nummer was wel de partij sabel tusschen Haarlemsche en Alk- maarsche schermers, waarbij Haarlem de sterkste bleek met 15 gewonnen partijen tegen Alkmaar 1. Een goede match was die tusschen de heeren Langeveld en Muloch Houwer, welke door laatstgenoemde met 4—3 werd gewonnen. Een partij degen werd gegeven door de militaire schermers Suk en Drenth; zij kregen voor hun keurig schermen een luid applaus. Het slot was een spannende match op sabel om 10 touchés tusschen de heeren Steffens en Drenth. Eerstgenoemde was in het begin sterker. Drenth liet het er niet bij zitten en haalde van 4—2 op tot 4—4. Daarna ging het steeds gelijk op tot de stand 9—9 werd. Met een fraaie touché werd de heer Stef fens winnaar. De welgeslaagde avond werd met een bal besloten. OLYMPISCHE SPELEN. Een stadion voor 120.000 personen in Japan. Uit Tokio: De ervaring heeft geleerd, dat de Olympische Spelen op steeds grootscher wijze worden georganiseerd, dan in een land dat vier jaar eerder deze spelen mocht voorbe reiden het geval is geweest. Japan schijnt hierop geen uitzondering te willen maken, lettende op de geweldige plannen, welke er bestaan voor de in 1940 in Tokio te houden eerste Olympische Spelen in het Verre Oos ten. Men heeft geen tijd verloren laten gaan en reeds thans zijn de voorbereidingen in vollen gang. Een uitgave van ongeveer tien millioen yen, welke moet gedaan worden voor de werk zaamheden aan stadia en terreincomplexen, is reeds door het Japansche Olympische Comité, dat onder voorzitterschap staat van prins Iyesato Tokogawa, goedgekeurd. Een aantal plannen ligt reeds in teekening ge reed en zal spoedig worden uitgevoerd. Men hoopt binnen twee jaren met de werkzaam heden klaar te zijn. Overeenkomstig de plannen zullen de ter reinen worden aangelegd op de buitenste tuinen van het Meiji-helligdom een der grootste Japansche sport-centra. De terreinen voor de Olympische hippische sport e.d. zullen ergens anders worden aan gelegd, maar toch te Tokio. Het Olympische dorp. dat onderdak zal verschaffen aan 2000 personen, zal in de voorsteden van Tokio worden gebouwd. Voor de wedstrijden, welke op velden of banen worden gehouden, zal het bestaande Meiji- tempel-stadion worden vergroot tot een reus achtig bouwwerk, plaats biedend aan 120 )00 toeschouwers, het grootste aantal, dat ooit in de geschiedenis van de Olympische spelen in een stadion kon worden ondergebracht. Voor de zwemwedstrijden zal het prachtige Meiji-tempel-zwembad worden uitgebreid tot een capaciteit van 30.000 toeschouwers, ter wijl een hockey-en voetbalterrein, benevens een wielerbaan zal worden aangelegd op de schietbanen van Acayama (Tokio), waar 50.000 personen de wedstrijden zullen kunnen bijwonen. De zeilwdestrijden zullen worden gehouden in de Tokio-baai nabij Yokohama. Excelsior. Bovengenoemde vereeniging hield een re cordwedstrijd om den Wijnand- en Rense- beker. De uitslag is als volgt over 60 K.M. A KI. No. 1 W. Fennis 2 uur 17 min. 30 sec.; 2. B. Matsen 2 uur 22 min. 5 sec. B. KI. reden 50 K M. No. 1. J. Jas 1 uur 44 min. 41 sec.; 2. Bos 1 uur 47 min. 10 sec.; 3. v. den Berg 1 uur 51 min. 45 sec.; 4. Lasschuit 1 uur 53 min. 31 sec.; 5. J. Jansen 2 uur 4 min. 15 sec. (pech). C KI. reden 40 K.M. No. 1. Kruif 1 uur 25 min. 35 sec.; 2. v. Es 1 uur 27 min. 7 sec.; 3. Bouman 1 uur 27 min. 31 sec.; 4. F. de Nijs 1 uur 28 min. 44 sec.; 5. Baars 1 uur 30 min. 45 sec. Tevens reden de juniores een wedstrijd over 15 K.M. De uitslag is als volgt: No. 1 Kleef; 2. v. Dijk. De andere renners uitgevallen door pech. H. S. V. „De Kampioen". Trainingsrit rond de Haarlemmermeer voor A-, B- en C. klassers: 1. Fruitema, 2. Klnket, 3. Moerkerk. 4. Dalfsen, 5. Esveld, 6. Hessels, 7. Schenk, 8. P. Bakker. Juniores: 1. Koelemeijer, 2 Keizerswaard, 3 Joubi. Achilles. KAMPIOEN LANGE AFSTAND 1936. Zondag liet „Achilles" haar lange afstand kampioenschap verrijden tusschen de A- en B-klassers over 135 K.M. Er verschenen 24 A en B renners aan dqm start. Er werd direct een flink tempo gereden. De eerste die wegliep was Ligthart, doch Klinkenberg wist bij hem te komen. Buijs was de eerste die een lekken band kreeg. Na 10 K.M. hadden ook Gruijters en Rusman zich bij Ligthart en Klinkenberg gevoegd. Na 30 K.M. was de stand: aan den kop Rus- #man en Gruijters op 1 KM. Ligthart die had 'moeten lossen op V/2 K.M. Strijk. Kemp. v. Wees op 2 K.M. P de Klerk op 3 K.M. Oos- terbaan, Groenendijk. Moison p 4 K.M. Klin kenberg op 4 1/2 K.M. Buijs. Na 70 K.M. was Rusman door het peloton ingehaald en 10 K.M. verder wisten ook Ruijs, Klinkenberg, de Klerk en Groenendijk zich er bij te voegen. Doch Klinkenberg de marreerde en wist met Buijs een voorsprong te nemen. Kemp en Strijk wisten zich na een verwoede jacht bij hen te voegen. Deze inspanning bleek voor hen echter te groot, want eenige kilometers later moest eerst Kemp en daarna Strijk lossen. Klinkenberg wist ondanks den zwaren wind zijn voorsprong te vergrooten, hij won in 4 uur 30 min. 2e werd Toon Buijs 4 uur 40 min. 3 Rusman 4 uur 48 min. 4 de Klerk 4 uur 56 min. 5 Groenendijk 5 uur 5 min. De anderen hadden opgegeven. Ook de C-klassers reden een zeer geani meerd en wedstrijd over 70 K.M. De uitslag was: 1 Claassen 2 uur 25 min. 30 sec. 2 Van Egmond, 3 Stel, 4 v. Sprundel, 5 Koelemij. De juniores reden 35 K.M. waarvan de aankomst was: 1 Portegies, 2 v. Norden, 3 Ekel, 4 v. d. Enden. Na afloop reikte de voorzitter aan Klin kenberg de kampioenstrui uit. De Jonge Kampioen. Zondag hield bovengenoemde vereeniging haar sprintkampioenschappen op den weg. De uitslagen zijn; A- B- en C-klasse: le serie: 1 Verboom, 2 J. Munk. 3 Ham- mersveld. 2e serie: 1 Smit. 2 Hoogland. 3 H. Munk. 3e serie: 1 Veerman. 2 W. Vonk, 3 F. Jan sen. 4e serie: 1 C. Bijster, 2 Tichelaar. Herkansing: le serie: 1. Tichelaar. 2 H. Munk. 2e serie: 1 F. Jansen. 2 Hammersveld. Achtste finale: le serie: 1 Veerman, 2 w. Vonk, 3 F. Jansen. 2e serie: 1 Smit. 2 J. Munk. 3 C. Bijster. 3e serie: 1 Verboom, 2 Hoogland. 3 Tichelaar. Start finale: le serie: 1 Veerman, 2 J. Munk, 3 W. Vonk. 2e serie: 1 Smit. 2 Verboom, 3 Hoogland halve finale le serie: 1 Smit. 2 J. Munk 2e serie: 1 Veerman. 2 Verboom. Groote finale: 1 Veerman. 2 Smit. Kleine finale: 1 Verboom. 2 J. Munk Juniores: le serie: 1 K. Neeft. 2 K Meijer 2e serie: 1 Keijers. 2 de Groot, 3 Bruggink' Herkansing: 1 k, Meijer. 2 Brugglnk Halve finale: le serie: 1 Weijers, 2 de Groot 2e serie: 1 K. Neeft. 2 K. Meijer Groote finale: 1 Weijers, 2 k. Neeft kleine finale: 1 K. Meijer, 2 de Groot.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 13