KORFBAL HANDBAL OLYMPISCHE SPELEN WATERPOLO TAFELTENNIS MAANDAG '19 OCTOBER 1936 H A' 'A R E E M'S D A "G B E A D NED. KORFBALBOND. De supporters van Oosterkwartier hadden reden tot juichen, want het eerste van Ooster kwartier wist Koog-Zaandijk 2 te kloppen met T.H.B. l bracht er tegen haar stadgenoote weinig van terecht; tegen veler verwachting wonnen de gasten en wel met 5—1. Sport Vereent l bleek op eigen veld heel wat sterker dan de Amsterdammers. D.V.D. 2 ging met een 05 nederlaag naar huis. In het Noordersportpark deed Haarlem 2 goed werk en behaalde haar eerste overwin ning en wel op Swift 2, dat met 31 verslagen werd. De Uitslagen. Eerste klasse: SportiefSwift 52 Koog ZaandijkKattenburg 33 Blauw WitD.T.V. 62 LutoD.V.D. 22 H.S.V.—H.K.V, 5—5 Het ZuidenOns Eibernest 26 D.K.C.Rozenburg 32 DeetosFluks 21 Tweede klasse: SpartaK.V.D. 22 NieuwendammerhamAvanti 33 ExcelsiorBilthoven 51 VolhardingHercules 24 VestaRohda 54 Blauw Wit IIID.E.D. 24 OosterkwartierKoog Zaandijk H 30 D.D.V.—Z.K.V. 5—1 B. E. P.—Westerkwartier II 21 Kattenburg IIOosterpark 34 Allen WeerbaarBlauw Wit II 61 Derde klasse: Zuiderkwartier—Koog Zaandijk IH 64 D.E.D. HSportief II 4—1 EltoOosterpark II 30 Z.K.V. H—De Wester 1—2 Groen Geel—Togo 30 T.H.B.Haarlem 15 D.T.V. nAmstelodamum 81 Luto IIHercules n 12 Sport VereentD.V.D. EC 50 Haarlem IISwift II 31 District VijfWester kwartier V 61 T. H. B.—Haarlem (1—5) In de eerste tien minuten was T.H.B. aan merkelijk sterker. Toen dat echter geen resul taat opleverde, zakte het spel der groen- witten zóó af. dat Haarlem de leiding kon nemen door Licht (01). Tot rust bleef deze stand gehandhaafd. Spoedig na rust verhoogde Mej. Voetelink voor Haarlem den voorsprong met een keurig schot (02). Kort daarop echter scoorde invaller Lubeek een uitstekend doelpunt (12). De tweede Haarlem-aanval stelde onder aanvoering van Voetelink alle pogingen in het werk om den voorsprong te vergrooten. Inderdaad slaagde genoemde speler erin om den stand tot 13 op te voeren. Toen was het gedaan met de Boys. Achtereenvolgens scoorden nog Mej. van Maren en Vinke voor Haarlem. Aldus eindig de deze wedstrijd met een 51 nederlaag voor T.H.B. Haarlem 2Swift 2 (31) Haarlem koos den sterken wind mee en ging het eerst ten aanval. Het middenvak kon menigen bal onderscheppen en zette steeds den aanval aan het werk. Een doelpunt kon dan ook niet uitblijven. Na een kwartier moest Philippo weges een enkelblessure uit vallen; hij werd door De Boer vervangen. Di rect daarop krijgt mej. Eekhout den bal mooi vrij; het is 1—0 voor Haarlem. Swift zwoegt hard voor een tëgenpunt, doch voorloopig weet de Haarlemverdediging van geen wijken. Als echter een der Swift-menschen even vrij wordt gelaten, is de stand gelijk. Na de rust zet Swift eens extra op, doch ook thans weet het middenvak meermalen te onderscheppen. Spoedig is het mej. Vink, die Haarlem op keurige wijze de leiding weer be zorgt. In den Swift-aanval is Born de ge vaarlijke man. Door te veel van verre te schie ten gaan echter alle kansen te niet. Haarlem weet door Pruschen den stand op te voeren tot 3—1. Haarlem 3Oosterkwartier 3 (15) Het begin is voor de thuisclub, die dan ook vrij spoedig weet te scoren door D. v. d. Vel den. Nu gaat de strijd meer gelijk op. Ooster kwartier is in den aanval lang niet ongevaar lijk. Met een mooien verren bal weet zij ge lijk te maken (11). Kort voor de rust neemt Oosterkwartier de leiding (1—2). Na de rust ziet het er voor Haarlem donker uit. Haar verdediging, door ziekte slechts uit 3 personen bestaande, weet zich keurig staan de te houden. Toch weet O. K. na een half uur te scoren. Haarlem is nu geslagen; de te genpartij maakt in het laatste kwartier nog 2 doelpunten. OosterkwartierKoog Zaandijk 2 (3-0) Precies 2 uur wordt begonnen. Direct een aanval van Oosterkwartier, die op niets uitloopt. Dan volgt een aanval van Koog Zaandijk, die door goed verdedigen ook niets oplevert. Koog Zaandijk komt in den aanval, maai de verdediging van Oosterkwartier is heel goed. In den aanval van Oosterkwartier wil het niet vlotten: wel denken wij enkele malen dat zij de leiding zal nemen, maar het lukt niet. Rust 00. Na rust aanvankelijk het zelfde spel. Het duurt pl.m. 15 minuten alvorens H. Hommers scoort (1—0). Als er 20 minuten gespeeld is weet Th. Poel geest van dichtbij te doelen f2—0). Na de vak verwisseling blijkt, dat de verde diging van K. Z. ook aanvallend zeer snel is. N. Struikenkamp maakt er 3—0 van. Er volgt dan een inzinking bij Koog Zaan dijk, waardoor Oosterkwartier sterk in de meerderheid komt. De enkele aanvallen van Koog Zaandijk zijn echter ook niet van gevaar ontbloot. In den stand komt echter geen verandering meer, zoodat het einde met een 30 overwinning voor Oosterkwartier komt. WatervlietOosterkwartier 2 (10) Oosterkwartier 2 komt met 5 dames en 6 heeren in het veld. Watervliet speelt de eerste helft met den wind mee, wat voor Oosterkwartier geen be letsel is om doorloopend in den aanval te zijn. Als rust komt is door geen van beide par tijen de korf doorboord. Na rust heeft Oosterkwartier het wind- voordeel; Na 5 min. scoort Watervliet (1—0); als een dame een schot lost, komt de bal reeds over den korf: maar de wind blaast den bal terug, precies in den korf. Oosterkwartier weet daarna stand te hou den ondanks het vele werk, dat zij te doen krijgt. HAARL KORFBALBOND Oosterkwartier. Secretaris A. Engberink, Busken Huetstr. 14. Gespeeld Zaterdag 17 October: Oosterkwartier A—D. E. S. 7—0 Zondag 18 October: Oosterkwartier 1—Koog Zaandijk 2 3—0 Watervliet 1—Oosterkwartier 2 1—0 Haarlem 3—Oosterkwartier 3 1—5 Flora 2—Oosterkwartier 4 4—2 Te spelen Zaterdag 24 October: Haarlem A—Oosterkwartier A 2.30 uur Oosterkwartier B—Meerlebos C 2.30 uur Zondag 25 October: Hercules 1—Oosterkwartier 1 2 uur Oosterkwartier 2—Amstelodamum 12 uur Oosterkwartier 4—Aurora 3 10 uur Oosterkwartier 5—Flora 3 12 uur Flora 2Oosterkwartier 4 (42) Oosterkwartier 4 heeft weer eens een neder laag te slikken gekregen. Met 4—2 moest zij de meerderheid erken nen van de Flora-reserves, T. H. B. 2Always Ready 2 (10) Hoewel A. R. den wind mee had, was T. H. B. meer in den aanval, doch de verdediging van A. R. zorgde er voor, dat doelpuntjes uitbleven. De stand was met rust 00. Na de rust had T. H. B. den wind mee, doch ook nu scheen het, dat doelpunten uit zouden blijven. Onge veer vijf minuten voor het einde had Lieffe- ring succes (10), waarmede het einde kwam. T. H. B. Secretariaat; P. Uljee, Amsterdamstraat 76. Gespeeld Zondag 18 October: T. H. B. 2Alw. Ready 2 lo T. H. B. 2—Flox-a 3 0—6 T. H. B. I—Haarlem I 1—5 Te spelen Zondag 25 October: T. H. B. I is vrij af Voor het 2de en 3de twaalftal zie men het H. K. B. programma. Nieuw lid mej. D. v. d. Haas, Zuidpolder straat 48. d. s. v. Secretariaat; Romolenstraat 17. Gespeelde wedstrijden: D.S.V.-adspd.Zwaluwen b. adsp. 01 Aurora 3—D.S.V. 1 31 D.S.V. 2Meerlebosch 3 20 Te spelen op Zaterdag 24 Oct. om 3.30 uur (adsp.) Animo (Hillegom)D.S.V. Zondag 25 October: D.S.V. 1T.H.B. 2 2 uur, Zomervaart. Aurora 4D.S.V. 2 10 uur, Vergierdeweg. Oefenen: Woensdag en Zaterdag van 25 uur. Nieuwe leden: aangenomen de heeren G. Schel en H. Jansen, Aurora 3D. S. V. (31) In de eerste helft, toen D.S.V. met den straf fen wind meespeelde, gingen de partijen vrij gelijk op. De bezoekers misten de vrije kan sen, zoodat de rust met blanken stand kwam. Na rust bleef de bal grootendeels in den aan val van Aurora, zoodat het spoedig 20 was. Na de vak verwisseling bracht W. Nachtegaal met den eersten worp den stand op 3—0, waar na Deen onmiddellijk met een tegenpunt ant woordde (3—1). De derde opstelling was voor D.S.V. weer gunstiger, zoodat nu om beurten de korven in gevaar werden gebracht. Gedoelpunt werd er niet meer. Einde 31 D. S. V. 2Meerlebosch 3 (20) Aan den wind is het te danken dat de ne derlaag van Meerlebosch niet in meer doel punten werd uitgedrukt. Zuiver schieten was onmogelijk Aurora. Secretaris J. H. F. Overweter, Timorstraat 196 Gespeeld op 18 October: AuroraAlw. Ready 2—3 MeerleboschAurora 2 1—1 Aurora 3D.S.V. 3—1 Meerlebosch 2Aurora 5 3—0 Te spelen op 25 October: Oosterkwartier 4Aurora 3 10 uur Aurox-a 4D.S.V. 2 10 uur (Heeren). LijndenAalsmeer (31) Van der Pol zette zijn voorhoede steeds goed aan het werk; de snelle Lijnden-aanvallen hadden dan ook succes. Driemaal gelukte het Witziers, den Aalsmeer-keeper te passeeren. Af en toe trachtte Aalsameer het spel te for- ceeren, maar dit lukte niet. Het einde kwam met een verdiende overwinning voor Lijnden. ConcordiaRapiditas 82) Met twee invallers trok Rapiditas naar Zaan dam. Concordia nam de leiding (10) maar weldra maakte Pal gelijk, waarna voor rust de stand nog op 12 gebracht werd. Na rust was Rapiditas direct weer in den aanval, maar wederom hadden de Haarlem mers pech met schieten. Doelman v. Beek moest uitvallen; even daarna verliet ook Buter het veld wegens een blessure. Rapidi tas speelde nu tegen den storm in met 9 man; niets wilde meer gelukken. De Zaan dammers wisten nu hun numeriek overwicht uit te buiten. Het einde kwam dan ook met 8—2. Olympia (Aalsmeer)—D.O.S. 2—1 (Dames). Concordia (Haarlem)S. S. S. (41) Direct na het begin is Concordia met wind- voordeel in den aanval. Na goed combineeren weet mevr. BlokkerBoes haar club de lei ding te geven (1—0). Een enkele S.S.S -aanval wordt keui-ig afgeslagen. Voor rust scoorden mej. Sleeman en mej. Duyff ieder ïxog een keer (30). In de tweede helft heeft S.S.S. met wind- voordeel eenige goede kansen, waarvan er slechts één succes heeft (31)-. Mej. Sjouwer man brengt deix stand op 41. Athletiek Ver. „Zaanland" Rapiditas 2 (10) Voor de derde maal achtereen verloor Rapi ditas II met 10 en thans ook wederom in de laatste minuut. Het schieten was zeer slecht. Zaanland kreeg bijna geen schietkansen. LijndenConcordia 2 (22) Voor rust scoorde mej. Gerritsen voor Lijn den, waarna Concordia gelijk maakte. Na de rust speelde Lijnden tegen den wind in, maar wist toch haar meerderheid in een doelpunt uit te drukken (2—1). Het harde zwoegen van Concordia wordt beloond met een doelpunt (2—2). (Heeren) Concordia (Haarlem)Olympia 2 (8-0) Vooral de Concordia-speler Andree had een productieven dag (4). Rust 20. Na rust werd er door de Haarlemsche voorhoede te veel op rechts gespeeld, maar toch was zij Olympia verre de baas. Na de rust beheerschte zij het spel volkomen. Einde 8—0. Rapiditas 2Concordia 2 (15) In het veld speelden de Rapiditas-reserves beter, maar voor het doel waren de Concor- dianen sneller en beter. Rust 03. R. de Leeuw redde na rust de eer (13), waarna Concordia door Braaksma en Drost den stand op 15 bracht. Onderscheiding voor Karei Lotsy. Officier in de Orde van Oranje- Nassau. Aan een maaltijd die Zaterdagavond in hotel De Witte Brug te 's-Gravenhage door het bestuur van het Nedei'landsch Olympisch Comité werd aangeboden ter eere van de ver lichtingen der Nederlandsche deelnemers bij de Olympische Spelen te Beiiijn en Gar- misch-Partenkii-chen, heeft de voorzitter, mr. A.Baron Schimmelpenninck van der Oye, voorlezing gedaan van een telegram van den Minister van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen Prof. Dr. J. R. Slotemaker de Bruine waarin melding werd gemaakt van het feit, dat het H. M. de Koningin had behaagd, den heer K. J. J. Lotsy, chef de mission van de Nederlandsche ploeg te Berlijn, te benoe men tot Officier in de Orde van Oranje Nas sau. Over de taak van Lotsy als chef de mission had de vooi-zitter niets dan lof „Je hebt je ge geven aan je taak, zooals je dat gewend bent, te doen. Ik breng je dank voor je toewijding". Een corverdoovend „lang zal hij leven!" klonk uit de zaal op. Nog vele heeren voerden het woord. Namens de deelnemers aan de Olympische Spelen dankte de heer Osendarp den heer Lotsy voor zijn leiding. Beslissing Kampioenschap van Nederland. In het Sportfondsenbad te Haarlem. De beslissingswedstrijd om het waterpolo- kampioenschap van Nederland tusschen Het IJ (Amsterdam) en de Haagsche Zwem- en Poloclub zal op Zondag 25 October a.s., des avonds om acht uur, in het Sportfondsenbad te Haarlem worden gespeeld. Haarl. Tafeltennisbond. Nieuwe leden. Voor het lidmaatschap van den H. T. T. B. heeft zich de T. T. C. Zandvoort aangemeld, Secretaris: H. Gold berg, Wilhelminaweg 20, Zandvoort. Aangenomen als lid is de Hillegomsche Ta feltennis Club. Secretaresse: mej. B. L. Scholz, Stationsweg 148. Hillegom. Trainings- avond, iederen Maandag van 2023 uur, in café „Zomei'zorg", Meerstraat te Hillegom. De competitie. Alle coi-respondentie de competitie betreffende, gelieve men voorloo pig te zenden aaxi den heer F. Vetter, Fraixs Lizstlaan 7, Heemstede. Volgens artikel 28 van het competitiei-egle- ment van den N. T. T. B. zal voor ieder deel nemend team van elke vereeniging f 0.25 in rekening worden gebracht. Het totaal ver schuldigde bedrag moet uiterlijk 1 November in het bezit van den penningmeester van den H. T. T. B. zijn. De Statuten. Binnenkort zullen deze aan de vereeixigingen worden toegezonden. RIJWIELPLAATJE SDIE VEN IN GROOTEN GETALE AANGEHOUDEN. In den loop van den Zaterdag en Zondag heeft de politie 13 personen aangehouden, van wie 11 woonachtig zijn te Haaidem en 2 te Heemstede. Zij worden verdacht van diefstal of heling van rijwielbelastingplaatjes. 11 van de aangehoudenen werden inbewaring gesteld. 2 werden na vei'hoor weer vrijgelaten. Door deze massa-arrestatie was de ruimte in het politiebureau te klein gewoi-den, waarom enkele verdachten naar het Huis van Bewa ring overgebracht werden. De aangehoudenen hebben bekend gedu rende de laatste drie maanden een groot aan tal belastingplaatjes te hebben ontvreemd. 0.a. zouden zij deze waardevolle voorwerpen hebben weggenomen van fietsen, staande resp. voor café Dreefzicht, voor een dansinsti tuut aan den Kleine Houtweg, voor de R.K. Kerk aan de Jansstraat, een woning aan het Santpoorterplein, de kathedraal aan de Leid- schevaart, een school in de Schneevoogtstraat en een school aan de Dreef. Van de vermis sing van deze plaatjes is nooit aangifte ge daan. Derhalve verzoekt de politie, belang hebbenden zich zoo spoedig mogelijk aan te melden. Opnieuw drie inbraken gepleegd. Allen tijdens afwezigheid der bewoners. De reeks inbraken in woningen, die tijdelijk door de bewoners zijn ver laten, is gedurende het week-end weer met drie uitgebreid in Haar lem, terwijl ook, zooals elders in dit nummer woi'dt gemeld, te Heemstede inbrekers hun slag weer hebben ge slagen. Zoo ontdekte Zaterdagmoi-gen een bewo ner van de Gijsbrecht van Amstelstraat, dat onbevoegden zich door het openbreken van een keukendeur toegang hadden verschaft tot een huis in die straat, waarvan de bewoners tijdelijk elders vertoefden. De inhoud van een buffet in een der kamers was over de tafel uitgespreid. Wat er ver mist wordt, kon door de afwezigheid der be woners nog niet worden vastgesteld. Zaterdagavond werd een twee ie inbraak ter kennis van de politie gebracht. Tusschen 7.45 en 10.15 uur had men zich met een val- schen sleutel toegang verschaft tot een per ceel aan den Heerensiixgel. Alle kasten werden doorzocht en uit het buffet in de achterkamer werden 2 gouden ringen 1 gouden broche en 1 zilveren collier ontvreemd. Tenslotte werd Zaterdagnacht tusschen 8.30 uur en 2.30 uur eveneens tijdens afwezig heid van de bewoners ingebroken in een huis aan het Lorentzplein. De dieven ver schaften zich ook hier door middel van een valschen sleutel toegang. Op de slaapkamer wei-d een linnenkast ge forceerd waaruit een bedrag van f 75 werd ontvreemd. In al deze gevallen stelt de politie een on- dei*zoek in. VEREENIGING TOT STUDIE VAN STAAT. De Vereeniging tot Studie van den Staat houdt Vrijdagavond 30 October a.s. een bij eenkomst in de Sociëteit „Vereeniging", Zijl- weg. Ir. B. Wigersma zal een voordracht houden over ,De beweging van de binnen- en buiten- landsche politiek". WIE WAS GETUIGE VAN DEZE AANRIJDING? Zaterdag 3 October j.l. heeft op het Plein een aanrijding plaats gehad om 3 uur na middag tusschen een auto en een motorrijder, waarbij de motorrijder gewond werd. Getuigen van deze aanrijding worden ver zocht zich ten spoedigste te vervoegen aan het Politiebureau in de Smedestraat. In het bijzonder wordt opgeroepen de heer die getuige was van het ongeluk en die een zwart pak en een bolhoed droeg en gezeten was op een damesfiets. OUDERAVOND SCHOOL 25. Vrijdag 16 October hield de Oudercommïs- sie van School 25 een goed geslaagden Ouder avond. De heer P. Kion, hoofd der school sprak een woord van hartelijk welkom tot de ouders, die in zoo grooten getale waren opgekomen, en in het bijzonder tot den heer A. van der Hoek, die een lezing zal houden over het onderwerp „Het nut en het doel van Esperanto voor het kind". Alvorens de heer Kion het woord gaf aan den inleider werd eerst overgegaan tot het verkiezen van twee leden voor de Oudercom missie. Hiervoor werden gekozen de heer S. Nieuwenhuis en mevr. Wieman. Hierna hield de heer A. van der Hoek een interessante lezing over het doel en nut van Esperanto voor het kind. Na de inleiding dankte de heer Kion den inleider voor deze zeer geanimeerde en nut tige lezing, den ouders werd de gelegenheid gegeven het schriftelijk wei'k der kinderen te bezichtigen, waarvan een druk gebruik werd gemaakt. PAPOEA-FILM. Door overvolle zalen moesten bij de ver tooning te Haarlem honderden teleurgesteld worden, waaronder ook houders van plaats bewijzen. Daarom zal zoo spoedig mogelijk, waarschijnlijk in de Zendingsweek in No vember. opnieuw een filmavond worden ge organiseerd, waarvoor die plaatsbewijzen dan geldig zijn PERSONALIA. Voor het doctoraal examen Indisch recht is te Leiden geslaagd de heer A. M. van Hooff. MAATSCHAPPIJ TOT NUT VAN 'T ALGEMEEN. Het in ons nummer van Zaterdag opgeno men stukje over lezingen voor leden der Mij. tot Nut van 't Algemeen deed vermoeden, dat het betrekking had op Haarlem. Dit is ech ter niet het geval. Het had betrekking op Be verwijk. Kinheim-elftal. Eerste rij v. 1. n. r.: Raaymakers, Ramakers, Antonissen, Ellen, Kuilenburg. Tweede rij: v. d. Kant, W. Groeneveld, Schoo. Derde rij: Rozemeyer, C. Druyven, Stals. Het elftal van Beverwijk. Eerste rij v. 1. n. r.: Willemse, Maanhout, Marks, Gruiter, Koning. Tweede rij: De Ruiter. Th. Kuier, W. Kuier. Derde rijBruins. Hoogewerf, J. Kuier

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 16