.WEERBERICHT BARON TIP. MAANDAG 19 OCTOBER 19.16 H A A R L E M'S DAGBEAD 2 Een VULPEN koopen it 'n vertrouwenszaak. KOOPT daarom bij on» oud vertrouwd adres. ZIJLSTRAAT 90 - HAARLEM TEL. 111«1 (Adv. Ingez. Medj De taak van het onderwijs bij het vredesvraagstuk. Rede van prof. dr. H. Jordan. Zaterdagavond hield pr. dr. H Jordan voor de vierde ronde tafel conferentie der anti- oorlogsbeweging in Nederland, te Utrecht ge houden, een inleiding over de beteekenis van het onderwijs ten opzichte van het vredes vraagstuk. Bij het ontstaan van den oorlog hebben wij aldus spr, tweeërlei te onderscheiden. In de eerste plaats heeft elke oorlog een we zenlijke oorzaak, hij wordt door enkelen nood zakelijk geacht, wegens wat men noemt een „vitaal belang". Dit is dus een kwestie van in zicht in datgeen. wat men van een oorlog als nuttig resultaat kan verwachten. In de tweede plaats heeft het onstaan van oorlog tot voor waarde, dat de leiders het volk kunnen mee slepen. De mogelijkheid om een massa mee te slepen berust op het feit, dat de menschen in veel mindere mate, dan zij zelf beseffen, rede lijke wezens zijn en dat hun doen in ruime mate door instinct of affectiviteit wordt ge leid. Het instinct der massa is dus de irra- tioneele wortel van den oorlog. Hier tegenover heeft het onderwijs de taak door redelijke op voeding het instinctief-affectieve element daar te verdringen, waar het schadelijk is. als mede door het aankweeken van inzicht de menschen zoodanig te bekwamen, dat zij de samengestelde werkelijkheid, dus ook de eco nomische evenwichten tusschen de volkeren, leeren begrijpen en daardoor inzien hoe wei nig de wezenlijke gevolgen van een oorlog aan de daaraan gestelde verwachtingen voldoen. Ook de vredesbeweging zal het begrip „vrede" redelijk moeten begrijpen en zich boven een slechts romantische vredesliefde moeten verheffen. Den vrede te willen betee- kent immers te helpen bevorderen, dat de rede in haar strijd tegen den primitieven instinctie- ven aanleg van den mensch den zege behaalt. Wij moeten met dit doel voor oogen aan de beschaving en hierdoor aan de organisatie der geheele menschheid werken. KAREL VAN MAXI) ER HER DENKING IN HAARLEM De verzameling werken door Van Mander, en bescheiden op hem betrekking hebbende, die te Amsterdam door Dr. J. Q. van Regte- ren Altena was saamgebracht, wordt in haar geheel naar Haarlem overgebracht en, ver meerderd met eenige unica uit het stedelijk bezit dezer stad in een der zalen van Tey- ler's Museum tentoongesteld van 22 tot 29 October. Op Woensdagavond a.s. te 8 uur houdt Dr. Van Regteren Altena. eveneens in Teyler, voor de leden van ..Haerlem" een voordracht over Karei van Mander en zijn werk. Voor deze voordracht zijn voor belangstellenden eenige introducties gereserveerd. In ons blad van Woensdag zal men onder Haarlem's Kunstbezit een artikel over Van Mander vinden. VEREENIGING „HAERLEM". Het bestuur van de Vereeniging „Haerlem" heeft de leden dier vereeniging met hun da mes uitgenoodigd tot het 'bijwonen van een voordracht met lichtbeelden over Karei van Mander (1548—1606), door Dr. J. Q. van Regteren Altena, conservator van de Ge meente-Musea te Amsterdam, op Woensdag avond 21 October a.s, in de aula van Teyler's Museum. De door Dr. Van Regteren Altena samen gestelde tentoonstelling van werken van Van Mander: schilderijen, teekeningen, prenten en boeken van zijn hand of op hem betrek king hebbende, zal naar Teyler's Museum worden overgebracht. In de pauze zullen de aanwezigen in de gelegenheid zijn, het ten toongestelde te bezichtigen. EEN WINTERSPORTCOURANT. Het reisbureau Lissone-Lindeman heeft een „Wintersportcourant" uitgegeven: een extra uitgave van het maandblad „Op Reis". Deze met enkele aardige foto's verluchte courant is een goede leiddraad voor de Ne- derlandsche wintersport-beoefenenaars: spe ciale aandacht is geschonken aan de droog- ski-cursussen die dezen winter in Holland zullen worden gehouden onder leiding van de ski-meesters Josef Dahinden en David Zogg. De vele mogelijkheden in de verschillende landen worden besproken, waaruit blijkt, dat de wintersport thans ook bereikbaar is ge worden voor hen, die slechts over bescheiden middelen beschikken. Aan alle Lissone-Lindeman-Bureaux is de „Wintersportcourant" gratis verkrijgbaar. R.K. HARM. ST. CAECILIA Bovengenoemde vereeniging geeft op Zon dag 25 Oct. a.s. haar najaarsuitvoering voor hare donateurs en genoodigden. Medewerking wordt verleend door den bekenden humorist Louis Contran. AGENDA MAANDAG 19 OCTOBER Stadsschouwburg: Boedapester Strijkkwar tet, 8 uur. Gem. Concertgebouw: Openbare vergade ring Nat. Soc. Ned. Arb. Partij, 8.15 uur. Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Luxor Theater: Muiterij op de Bounty, met Charles Laughton en Clark Gable. 2.30 7 en 9.30 uur. Rembrandt Theater: De Lokkende Stem, met Martha Eg'gerth, 2.30, 7 en 9.15 uux. Frans Hals Theater: Vlucht voor het Noodlot, met Silvia Sidney, 2.30. 7 en 9.15 u. Cinema Palace: Follow the Fleet, met Gin ger Rogers en Fred Astaire, 7 en 9.15 uur. Teyler Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. DINSDAG 20 OCTOBER Gebouw iProv. Griffie: Statenzitting te 11.30 uur. Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. (UN/T IN IITTIREN^j HET TOONEEL. GEZELSCHAP JAN MUSCH. Jan Musch bezit in Haarlem nog altijd een zoo groote populariteit, dat zijn naam op het theater-billet alleen reeds voldoende blijkt om onzen Stadsschouwburg te doen volloopen. Zelfs bij de première van een geheel onbekend stuk. Men schijnt van dit nieuwe stuk verwach tingen te hebben gehad als van „Ehas Weet het Beter" en in het programma konden wij zelfs lezen dat Baron Tip een blijspel in het genre van deze bekende Schlager is, „maar met nog amusanter verwikkelingen en situaties en met een schitterend menschelijk komische rol van Jan Musch". Of het publiek het Zaterdag ook met deze uitspraak eens is geweest, betwijfel ik wel 'n beetje. Baron Tip kan naar mijn meening niet „tippen" aan Elias, niet qua stuk en niet qua rol. Erwin Trowbridge, het goedige manneke, dat op bestelling versjes rijmt en wegens zijn hel derziendheid, die hem in staat stelt altijd weer te voorspellen, welke paarden op de races zul len winnen, door een stelletje bookmakers ge ëxploiteerd wordt, is in zijn eersten opzet geen onaardige kluchtspelfiguur, maar het blijft bij den opzet. Er zijn te weinig facetten aan deze rol om dezen „baron Tip" zooals hij wegens zijn „zesde zintuig" door de bookmakers ge noemd wordt zelfs door een Jan Musch tot een prachtige, levende creatie zooals inder tijd Elias van hem was, te maken. Wanneer wij hem door Jan Musch ongetwijfeld zeer geestig en zelfs fijn getypeerd eenmaal heb ben gezien, kunnen wij in de volgende tafe- reelen geen nieuwe kanten aan hem ontdekken. Hij is en blijft het manneke, dat buiten het reëele leven staat, en hij moet zich telkens onder alle omstandigheden, waarin hij door de schrijvers geplaatst wordt, herhalen. Wij lachen in het begin, wanneer hij zijn versjes ook in de meest penibele situaties rijmt, maar later weten wij 't wel en gaat de aardig heid daar dus 'n beetje af. Maar fnuikender is het voor dezen „Baron Tip", dat hij als komi sche figuur in dit stuk geheel alleen blijft staan in een omgeving, die op den duur nog al banaal en plat is. De wijze, waarop de schrijvers bijvoorbeeld Erwin zich laten ver wijderen in het tweede tafereel, wanneer hij te veel gedronken heeft, getuigt nu niet be paald van veel smaak en fijnen humor en het is dat gebrek aan fijne nhumor, dat ons in dit stuk ook verder nog al eens hindert. Daarom kon Jan Musch ondanks zijn dikwijls zeer komisch spel dit stuk, dat meer klucht dan blijspel is, niet redden. O zeker, er is dikwijls gelachen om Baron Tip, maar het was meer de luide circus-lach, dan de fijne glimlach, die ons nu eenmaal liever is. vooral, wanneer een zoo groot artist als Musch speelt. Dat Musch een pracht-acteur is, bewees hij ook zelfs in deze rol. Zoo was zijn flauw vallen in het tweede tafereel een staaltje van bewon derenswaardige realistische tooneelspeelkunst en er waren in zijn spel tal van details, waar door hij de rol van dit buiten het reëele leven staande manneke, boven het stuk uithief, al moest hij het in het laatste tafereel om het stuk op te houden, ook in het kluchtige zoeken. Hoe knap ook gespeeld, is dit toch feitelijk een rol beneden het formaat van een geniaal too- neelspeler, zooals Musch nu eenmaal is en daarom vooral stelde Baron Tip mij teleur. Behalve dezen baron Tip bleef er en dat is het groote verschil met Elias weet het beter weinig over. Een heerlijk komisch tooneel bijvoorbeeld als dat tusschen Living stone en Elias, indertijd zoo schitterend door Ko van Dijk en Jan Musch gespeeld, misten wij geheel en daarom was het niet verstandig om in het programma ons te herinneren aan 't groote succes van „Elias weet het beter". De bookmakers vormden een onguur stelletje en heel de omgeving, waarin Erwin Trowbridge was geplaatst, kon ons moeilijk enthousiast stemmen. Het was alles ook qua spel vrij grof en banaal, nu en dan zelfs lichtelijk triviaal. Zoo bleef alleen Baron Tip van Jan Musch over als eenzame figuur en voor een heelen avond bleek dat toch te weinig. Ik schreef reeds, dat er dikwijls luid ge lachen is en aan het slot was er ook harte lijk en langdurig applaus. Succes had de opvoering van Baron Tip dus ontegenzeg gelijk bij een groot deel van het publiek, maar ik sprak zoowel in de pauze als na afloop der voorstelling ook velen, die hun teleur stelling niet onder stoelen en banken scho ven. Baron Tip lijkt mij een stuk voor een Zondagavondpubliek, dat graag „voor plezier uit is", en niet vraagt met wat voor midde len de spelers de lachspieren in beweging brengen. J- B. SCHUIL. VAN DELDEN'S REVUE IS DAT SOMS WAT VOOR U? Het begin van de nieuwe revue van Van Delden: „Is dat soms wat voor U?" is aardig gevonden en ook actueel. Op den achtergrond een automaat, waaruit letterlijk alles te halen is. De „automatiek-boy" behoeft maar een kwartje in de gleuf te gooien en op den knop te drukken, en alles, wat Henk Smal voor zijn revue noodig heeft, komt te voorschijn: een komiek, een zanger, een zangeres, een tap- dancer, een stelletje girls en aan het slot van den proloog is heel het gezelschap compleet en zingt in koor: „Is dat soms wat voor U?'J Dat is dus goede revue. Wat er verder komt, is volgens het bekende recept in elkaar gezet. Leo van Norde en Henk Smal zorgen voor de kluchtige sketches, Willy White en Alice van Huet zingen geza menlijk of afzonderlijk van „Moeder's Stem" en „Königin der Liebe", de acht „Footlight- Girls" dansen, zooals wij het van hen gewend zijn en Johnny Pirns verrast weer als lilliput ter-komiek door zijn vrijmoedigheid en zijn losse, aardige voordracht. Voor Johnny is eigenlijk het succes van den avond en hij zingt met zijn heldere, zuivere jongensstem dan ook zijn liedjes met een op merkelijk gemak en een flair, zooals je het van een kind want dat is Johnny nog nauwelijks zult verwachten. Een miniatuur Lou Bandy, zooals hij daar heel kleintjes staat op het groote tooneel en het publiek uit- noodigt het refrein mee te zingen. Als Johnny door dit wat al te vroegtijdig succes niet be dorven wordt, kan er een uitstekend chanson nier uit hem groeien. Henk Smal en Leo van Norde mochten reeds in heel wat revues van Van Delden meewerken en zij hebben ook nu weer een ruim aandeel in ,.Is dat soms wat voor U?" Niet alle sketches, waarin zij optreden zijn even geslaagd. Zoo is „Hein Sabbel gaat trou- I wen met Sien Snabbel" wel erg zouteloos, Momenteel is bij de firma VROOM DREESMANN een stand ingericht van Dr. WILL'S Schoon heids instituut. Een specialiste van genoemd instituut is aan wezig om iedere dame kosteloos alle inlichtin gen te verstrekken over den aard van haar huid en de verzorging welke deze behoeft. Tevens toont zij na zorgvuldig huidonderzoek zonder eenige verplichting de producten (waarvan de prijzen zeer laag gesteld zijn) die voor de verzorging van haar uiterlijk het meest geschikt zijn. Wij raden alle dames aan deze week een kijkje te gaan nemen bij den stand van Dr. WILL in de Parfumerie afdeeling. (Adv. ingez. Med.) De Bilt voorspeltt Matigen tot krachtigen tijdelijk storm- achtigen Zuidwestelijken tot Noordwes telijken wind betrokken tot zwaar be wolkt, met regenbuien. Later tijdelijk opklarend, aanvankelijk kouder. BAROMETERSTAND Hoogste 767.1 m.M. te Biarritz. Laagste 736.6 m.M. te Helsingfors. Koud en buiïg. De diepe depressie die gisteren op de Noord zee nog toenam, en zwaren Noordwester storm veroorzaakte, is Oostwaarts afgetrokken, maar een secundaire, die in den nacht over de Britsche eilanden trok. veroorzaakte opnieuw toenemenden wind en regen De hooge drukking trok Westwaarts terug. Een uitlooper ligt nog over de Alpen, zoodat daar in de hoogere streken nog fraai weer heerscht. Op de Britsche eilanden stormt het uit West en Noordwest over Ierland en de Iersche Zee waait het krachtig uit Zuidwest met regen om het Kanaal. In Noord-Duitschland waait het nog krach tig tot. stormachtig uit West met regen in het Oosten. Zuid-Frankrijk heeft windstil en fraai weer met ochtendnevel, ook in Zuid-Duitschland is het nog rustig, maar zal de wind toenemen. In Scandinavië blijft in het binnenland de vorst matig oi iicht. Hier en daar valt sneeuw. In verband met de sterke temperatuur daling in de bovenlucht, is koude en buiig weer te wachten. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 10 uur 754 m.M. Stand van gister 758 m.M. Neiging: Achteruitgang. Opgave van: CAREL v. HUIZEN, Opticien KI. Houtstraat 13 Tel. 14112. HOOG WATER TE ZANDVOORT Maandag v.m. 4.40 uur; n.m. 16.53 uur. Strand berijdbaar van 9.45—15.00 uur. Dinsdag v.m. 5.13 uur; n.m. 17.25 uur. Strand berijdbaar van 10.1515.30 uur. maar „Josef Stamel en zijn debutentjes" was een aardige persiflage op de radio-debutan- tjes, ■die voor de microfoon hun kunstjes moeten vertoonen. En in een komisch duet als „Een dooie Boel" vormen 'zij samen een goed span. Jos Wesh heeft nog niet de routine van zijn confraters en zijn „Jos beeft een kind gevonden!" behoorde niet tot de gelukkigste nummers.. Wanneer men bedenkt dat Van Delden met zeer bescheiden middelen moet werken kan men waardeeren wat hij steeds weer in zijn revues weet te bereiken. De decors zijn goed verzorgd evenals de costuums en zoo'n num mer als „Het Poederdoosje spreekt", mag dan ook gezien worden. En de finale ,.Ode aan Apollo" was een lang niet slecht slot. Alice van Huet is een revue-zangeres met een aardige stem en de girls dansen met animo, als is er dan ook niet veel variatie in hun dansen. Er was niet veel publiek in de gemeente lijke Concertzaal, maar zij, die er waren heb ben zich blijkbaar wel geamuseerd, zoodat Van Delden toch tevreden kan zijn over de ontvangst van zijn revue. J. B. SCHUIL. JUBILEUM J. P. L. PENNOCK. In een der gebouwen van de Ripperda- kazerne werd Zaterdag aan den mr. geweer maker J. P. L. Pennock de zilveren medaille voor 24-jarigen dienst uitgereikt. Te 11 uur waren' daartoe de in het garni zoen aanwezige officieren, onderofficieren en dienstplichtigen opgesteld en kreeg, na een korte inleiding doro den commandant van den Motordienst, de garnizoenscommandant Luitenant Kolonel H. J. van Steensel gezegd, v. d. a, het woord. Na ophechting van het eere-metaal op de borst van den jubilaris werd hij door den overste toegesproken en gelukgewenscht met- de verkregen onderscheiding. De overste A. M. M. van Loon overhandig de den heer Pennock, namens de officieren, een kleine draagmedaille. Ook de onderoffi cieren van het garnizoen deden den jubilaris een stoffelijk huldeblijk, ter herinnering aan dezen dag, toekomen. Eén der D. C. Ill-toestellen over den Oceaan? Denkbeeld in studie genomen. Het denkbeeld is geopperd één der nieuwe D.C. III toestellen den Oceaan te doen over steken. De K.L.M.-directie heeft het plan in studie genomen, doch er is nog niets van te zeggen of deze idee werkelijkheid zal worden. LEZING Dinsdagavond 20 October hoopt Ds. J. Rot tenberg van de Nederlandsche Vereeniging voor Zending onder Israël „Elim", in het ge bouw van de Vrije Evangelische Gemeente, Parklaan no. 106 een lezing te houden over het onderwerp: „Israëls verleden, heden en toekomst". CURSUSVERGADERING VN HET INSTITUUT VOOR ARBEIDERS ONTWIKKELING. Op Dinsdag 20 October a.s. zal voor boven genoemde organisatie de heer Ir. Stokvis uti Den Haag sprekn over het onderwerp: „Het Communisme economisch gezien". De heer Stokvis, die eenieg jaren geleden in Rusland is geweest, beheerscht dit onderwerp volkomen. De cursus wordt gehouden in de boven zaal van den heer Meijers, Cornelissteeg 79 De cursus begint om 8 uur. KIND GESTIKT. Het drie-jarig dochtertje van den heer Tim merman te Nijverdal had het ongeluk, toen het bezig was met het eten van een wortel, een stukje daarvan in de luchtpijp te krijgen. Of schoon de geneesheer nog getracht heeft dit te verwijderen, mocht hij daarin niet slagen, met het gevolg, dat het kind na eenigen tijd is gestikt. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukkenge-plaatst oj niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. Inzameling van oude metalen. Mijnheer de Redacteur, In uw blad van Donderdag 8 October heb ben wij een oproep gelezen tot inzameling van oude metalen door het comité ter bevordering der belangen van t.b.c.-patienten in Neder land. Deze oproep heeft ons onaangenaam getroffen. Niet echter om het doel. Ook wij steunen de t.b.c.-bestrijding naar onzze draagkracht. Waarom echter gaat het comité oude metalen inzamelen, waardoor het velen onzer, die het toch reeds zoo zwaar hebben, het brood uit den mond stoot. Er zijn toch wel andere manieren om de tuberculose te bestrijden? Wij hopen dat het comité zijn woord „Op voor de lijdende menschheid" in daden zal weten om te zetten, maar dat heb het bestaan van de lompenventers niet aan tast. Het bestuur van de lompenventersver. „DOOR EENDRACHT SAAMGEBRACHT". Het 29ste Sint Nicolaasfeest. Van den Bond van Ned. Onderwijzers. Hoewel 5 December nog verre is, is de Sint-Nicolaascommissïe van den Bond van Ned. Onderwijzers reeds met de voorberei dende werkzaamheden voor haar aanstaand Sinterklaasfeest begonnen. Gedurende 28 jaar stelden ons de inkomsten in staat, ons feest op ruime schaal te vieren. Niet alleen de kinderen der gewone lagere scholen, ook die der Buitengewone en Doopsgezinde scho len deelden in de pret. In vele arbeidersgezinnen is de toestand nog geenszins veranderd en voor vele onzer leerlingen is ons feest de eenige Sinterklaas vreugde. Ongaarne zouden we daarom tot inkrimping overgaan. Ieder, die onze feesten heeft bijgewoond, zal dit met ons instemmen en het is dan ook met de grootste vrijmoedig heid, dat we een beroep doen op allen, ons door een bijdrage, groot of klein, in staat te stellen, ons 29ste feest te vieren. Wederom stelde een 150-tal personen zich beschikbaar, ons bij het inzamelen der gel den ter zijde te staan. In den loop der vol gende weken zullen zij U onze lijsten aan bieden, welke voorzien zijn van het stempel van den Commissaris van Politie en het op schrift dragen: 29ste Sint-Nicolaasfeest. Bovendien zijn alle collectanten voorzien van een legitimatiebewijs, dat geteekend is door henzelf en den penningmeester onzer Commissie. Indien u geen lijst wordt aangeboden, kunt DE SEINE VERSPERD. De schippers van de Seine, die in staking zijn gegaan, nebben met hun schepen een barrière in de rivier gevormd, waardoor de toegang naar de hoofdstad via het water onmogelijk geworden is ge uw bijdrage storten op giro 139828 van onzen penningmeester. Met busjes wordt voor onze feesten niet gecollecteerd De Sint-Nicolaas-Commissie: TJ. BAKKER, voorzitter, Zaanenlaan 133. MEJ. A. MELCHIOR, secretaresse, Molijnstraat 16. S. P. Doek, penningmeester, K. van Manderstraat 50. Mevr. A. JETSES—BALDER. H. SCHUURMAN. G. BROUWER. Het bioscoopconflict. Geachte Redactie! Gaarne zag ik het onderstaande in Uw blad geplaatst. Nu het besluit van den Haarlemschen Ge meenteraad tot verhooging der vermakelijk heidsbelasting van de bioscopen, bij Ged. Staten in goede aarde is gevallen, en het wachten alleen nog is op de beslissing der Kroon, is de kans dat de theaters zullen slui ten, weer sterk vergroot. Zooals bekend, heb ben zoowel de Ned. Bioscoopbond, de Haar- lemsche directies, als het bioscooppersoneel alle krachten ingespannen om dit conflict te voorkomen, allen echter zonder eenig resul taat. Eén categorie echter, (en wel een der belangrijkste) liet tot heden nog niets van zich ■hooren, n.l. het publiek, dat toch eveneens tot de gedupeerden gaat behooren. Dat de Haar- le-msche filmliefhebbers geen interesse hebben voor een geval, waar zij zelf zoo nauw bij be trokken zijn, is niet, denkbaar! Wij kennen echter de rasechte Hollandsche gewoonte van „de kat uit den boom kijken" nietwaar? Met afwachten komen wij er echter niet. er moet iets gedaan worden alvorens het beslis sende woord gevallen is. Ik stel daarom het volgende voor: De directies laten in hun theaters een pro- testgeschrift circuleeren (of leggen dat ter inzage) hetgeen door alle bezoekers, die het daarmee eens zijn (en wie is dat niet) wordt onderteekend, welk geschrift of petitionne ment binnen den kortst mogelijken tijd met eenige duizenden handteekeningen ter kennis van de bevoegde instantie wordt gebracht. Dit lijkt me werkelijk nog het eenige redmid del, wil Haarlem binnenkort niet filmloos en vreugdeloos zijn. Nog velen zijn er, die de film alleen maar als vermaaksobject beschoiwwen, en de cultureele en opvoedende waarde ervan geheel ovea: het hoofd zien. Onze gemeente raad gaat nog een stapje verder en ziet in haar alleen een winstobject. Er is echter een goed Hollandsch spreekwoord, dat luidt: „Wie het onderste uit de kan wil hebben", enz. Mochter de directies het met mijn voorstel eens zijn, dan hoop ik, dat de Haarlemsche filmvrienden zich niet onbetuigd zullen laten en allen teekenen met de gedachte: Open de Bioscopen! C. NEDERKOORN. Het minste tandbederf, indien U poetst met wat goeds, dus met Tube 60 en 40 ct. Doos 20 ct. IVO ROL (Adv. Ingez. Med.) PROGRAMMA DINSDAG 20 OCTOBER 1936. HILVERSUM I, 1875 M. KRO-uitzending 4.00.500 HIRO. 8.00—9.15, en 10.— Gram.pl. 11.30—12.00 Godsd. halfuur. 12.15 KRO-Orkest en Gram. platen. 2.Vrouwenuur. 3.Modecursus. 4.Gram.pl. 4.10 Causerie over de ontwik keling der wereld. 4.35 Hiro-post. 4.40 Gram. platen. 4.45 Causerie over het Jack Londen- Verbond. 5.10 K. R. O.-Melodisten en solist (Om 5.45 Felicitatiebezoek)6.40 Esperanto- cursus. 7.Berichten. 7.15 „Durf te leven", causerie. 7.35 Sportpraatje. 8.Berichten A.N.P. Mededeelingen. 8.10 Cabaretrevue „De vroolijke golf". 10.10 Gram.pl. 10.30 Berichten A.N.P. 10.35 KRO-Orkest. 11.25—12.00 Gram. platen. HILVERSUM H. 301 M. AVRO - uitzding. 6.30—7.00 RVU. 8.00 Gram.pl. 10.Morgenwijding. 10.15 Gram.pl. 10.30 Ensemble „Marcello". 11. Huish. wenken. 11.30 Vervolg concert. 12.30 Kovacs Lajos' orkest. 1.30 Omroeporkest (i.d. pauze zang en piano). 3.Kniples. 4. Pianorecital. 4.30 Kinderkoorzang. 5.— Voor de kinderen. 5.30 Omroep-orkest. 6.30 Psycho logische causerie. 7.Voor de kinderen. 7.05 Dansmuziek. 7.30 Engelsche les. 8.Berich ten A.N.P. Mededeelingen. 8.10 Bonte Dins- dagavondtrein. 10.Gram.pl. 10.20 Bridgeles 11.Berichten. A.N.P. 11.1012.00 Dans muziek. DROITWICH 1500 M. 11.2011.50 Gram.pl. 12.10 Populair con cert. 12.50 Het Blackhall Colliery Orkest m. m. v. solast. 1.502.20 H. Engleman's kwin tet m.m.v. solist. 4.20 „Death on the road", causerie. 4.40 Het Forum-Theater-orkest. 5.05 Gram.pl. 5.35 „De Continentals". 6.20 Be richten. 6.45 Het Crook-kwintet. 7.20 Het Stratton Strijkkwartet 7.50 „The village causerie. 8.20 BBC-Theater-orkest, orgelspel en dansmuziek. 9.05 Muzikale causerie. 9.20 Berichten. 9.40 Plantkundige causerie. 10.— Het Roth-strijkkwartet en bariton. 11.20 12.20 Dansmuziek. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 11.20 Ovkestconcert. 2.50 en 4.20 Gram.pl. 5.50 Parijsche Symphonie orkest. 9.05 Zang. 11.0512.35 Dansmuziek en populair concert. KEULEN, 456 M. 5.50 en 11.20 Orkestconcert. 12.35 Omroep orkest. 1.35 Gram.pl. 3.20 Omroeporkest. 5.10 Omroep-Schrammelensemble. 6,— Omroep- kleinorkest. 7.30 Koorconcert. 8.359.20 Li- terair-muzikaal programma. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Omroeporkest. 1.30 Sa lonorkest. 1.502.20 Gram.pl. 5.20 Salon orkest. 6.50 en 7.20 Gram.pl, 8.20 Symphonie- concert en Gram.pl. 10.3011.20 Gram.pl. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Salonorkest 1.30 Om roeporkest 1.50—2.20 Gram.pl. 5.20 Muzikaal nieuws. 6.35 Gram.pl. 6.50 Dansmuziek 8.20 Orkestconcert. 9.35 Omroeporkest. 10.30—11.15 Gram.pl. DEUTSCHLANSENDER, 1571 M. 7.30 Populair concert 9.20 Berichten. 9.50 Pianorecital. 10.05 Weerbericht. 10.2011.20 Populair concert.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 2