Prijsregeling bij uitvoer Hevige storm beukt onze kust. naar België. SITTERS^KAR MAANDAG 19 OCTOBER 1936 H A A R E E M'S DAGBtAD Geen goederen tegen spotprijzen. Volgens het socialistische dagblad „le Peuple" heeft onze gezant te Brus sel, Mr. J. A. N. Patijn een onder houd gehad met den Belgischen mi nister van Buitenlandsche Zaken, Spaak. Nederland zou zich volgens het blad bereid hebben verklaard een zekere controle uit te oefenen op de prijzen, teneinde te verhinderen, dat Nederlandsche producten tegen spot prijzen aan de Belgische markt zou den komen. De in België toe te laten maande- lijksche contingenten van Nederland sche producten zouden zijn vastge steld op 25.000 K.G. boter, 75.000 K.G. varkensvleesch, zoomede een herstel van den vroegeren toestand aan gaande rundvleesch. Onderhandelin gen zouden de volgende week wor den geopend tot nauwkeurige rege ling van het ruilverkeer tusschen de beide landen. (Reuter) VALSCHE STUIVERTJES IN OMLOOP GEBRACHT. De politie heeft bij het regelmatig contro leeren van de volkslogementen te Heerlen, den zwerver P. aangehouden, die in het bezit was van tien gemaakte stuivertjes. Men vermoedt, dat verschillende van deze stuiver stukjes reeds in omloop zijn gebracht. De politie stelt een onderzoek in. Ned. Bond in Duitschland viert zijn derde lustrum. Minister Slotemaker de Bruine spreekt een feestrede uit. Met groote animo hebben onze landge- nooten in Duitschland Zaterdagavond te Es sen het derde lustrum gevierd van den Neder - landschen bond in Duitschland, de organisa tie, die vijftien jaar geleden door een aantal in Duitschland gevestigde Nederlanders werd opgericht om te voorkomen, dat de banden tusschen die Nederlanders, die in Duitschland hun arbeid hadden gevonden en daar sedert jaren gevestigd waren, en het vaderland aan hechtheid zouden verliezen. In den loop der Jaren heeft de bond niet alleen mooi werk verricht, om net Nederlandsch nationaal be wustzijn van de in Duitschland levende land- genooten te versterken en de cultureele ban den met het vaderland te verstevigen, maar sedert ook de in Duitschland levende land- genooten door de crisis geteisterd zijn is de bond steeds op doeltreffende wijze voor de materieele belangen der Nederlanders in Duitschland in de bres gesprongen en heeft hij de in nood verkeerende landgenooten waar mogelijk met moreelen en materieelen steun ter zijde gestaan. Minister Slotemaker de Bruine sprak de feestrede uit en zeide o.m.: Als wij spreken over ons nationaal gevoel, spreken wij over iets dat voor ons een zeer bepaalden inhoud heeft, maar dat wij niet onder woorden kunnen brengen. Men voelt het in het hart trillen, wanneer men in den verren vreemde plotseling de eigen taal hoort. Spreker wil eraan herinneren, dat dit gevoel niet eigen is aan Nederlanders alleen. De menschheid is niet een grauw allerlei of een verzameling van individuen, doch in die menschheid hebben zich gevormd en gekris talliseerd volksgroepen. Wij zien de taak van de menscheheid juist, als wij haar zien als een lichaam met vele leden. Elk lid is een aparte grootheid met een eigen taak, het lichaam kan eerst zijn taak als geheel ver vullen, als elk onderdeel zijn plicht doet. Ook het volksbestaan, dat uit de historie is ge groeid, kan niet onder woorden worden ge bracht, maar is iets zeer concreets. Dit krachtig nationaal bes? is het tegen deel van chauvinisme, steeds moeten wij ons herinneren dat naast ons ook andere volke ren leven. Een lichaam met vele leden kan niet hebben dat de hand zegt dat alle leden handen moeten zijn; of dat het oor zegt dat alle leden ooren moeten zijn. Dit vage besef van nationale gevoel, moet echter een inhoud hebben, en als spreker zich afvraagt, wat de inhoud is van het Neder landsch nationaal besef, dan komt hij uit de historie tot de conclusie, dat wij Neder landers hebbej/. een ingeboren, spreker zou bijna zeggen fcn ingekankerde, drang, naar geestesvrijheid/ Bovendien toonen wij niet graag wat wij voelen en spr. is juist den laat- sten tijd tot de conclusie gekomen dat wij Nederlanders van binnen warmer zijn dan wij van buiten .lijken. Spreker riep de in Duitschland wonende Nederlanders toe: „Houdt het geheel in het oog en in het hart, nu ge toeft buiten de grenzen van het oude vaderland. Gij vervult dan een plicht van erkentelijkheid jegens God, en jegens de menschheid". Hierna voerde nog de bondsvoorzitter, de heer P. H. Mooren uit Krefeld het woord, waarna een feestprogramma werd afgewerkt. Zondag hield de bond zijn congres. De heer P. H. Mooren heette alle aanwezigen en in het bijzonder den minister hartelijk welkom en sprak in zijn openingsrede de beste wenschen uit voor het verdere verloop van het congres De jaarverslagen werden goedgekeurd en nieuwe controle-commissies werden benoemd terwijl ook andere huishoudelijke aangelegen heden werden afgehandeld. Tot leden van verdienste werden benoemd de heer Frans van Ogtrop uit Kleef, Theo Lamens uit Duisburg en Jacob Vreeswijk uit Oberbausen. die zich in het afgeloopen jaa' voor den bond bijzonder verdienstelijk hebber gemaakt. De bondswisselbeker, die jaarlijks word toegekend aan de aangesloten vereeniginr die in het afgeloopen jaar de beste resultatr heeft bereikt. Onder applaus deelde de voo- zit-ter mede. dat de wisselbeker dit jaar w? toegekend aan de nog jonge vereenigir „Concordia" te Keulen, die in een jaar tijd gegroeid is van 20 tot 100 leden. Bij de herkiezing van den bondsvoorzitte deelde oud-luitenant-eeneraal E. J. M Witte' mede dat de Konin-in den heer .Mom-en b" noemd had tot ridder in de orde van Oranje- Nassau. Noorsche Walvischvaarder als onderzeeër. Door storm opgehouden schepen vóór de Middensluis te IJmuiden. Negentien zeeschepen te IJmuiden opgehouden. Het was gisteren op den dag af een jaar geleden, dat het s.s. Kerkplein en later de sleepboot Drente bij Egmond op het strand liepen. Ook gisteren raasde een zware N. W. storm over zee en strand en alhoewel voor zoover ons bekend, strandingen in onze omgeving niet geschiedden, heeft toch weer me nige zeeman bange uren doorgemaakt. Stagnatie van de scheepvaart. De scheepvaart onderging veel stagnatie, doordat het weer Zaterdagmiddag zoo ruw werd, dat alleen eenige flink beladen zeewaar dige stoomers konden vertrekken, o.a. de Poeloe Laut van de Mij. Nederland. Dit m.s. had eerst buskruit in Buitenhuizen ingenomen, in verband waarmede de passagiers niet te Amsterdam, maar in IJmuiden aan boord gingen. Het aantal schepen, dat door den storm werd opgehouden, en dat Zaterdagmorgen reeds acht bedroeg, groeide gestadig aan, zoodat er Zondag reeds een vloot van 18 schepen voor de sluizen lag te wachten. Zondagmiddag kwam hierbij nog de motortankboot Josiah Macy, waardoor het aantal tot 19 steeg. Walvischjager nauwelijks den dans ontsprongen. Onder de schepen, die het hard te verant woorden hebben gehad behooren twee wal- vischjagers. de Globe III en Globe VI, twee nieuwe stoombootjes van naar schatting ca. 4 a 500 ton. Deze schepen waren op weg van Larvik in Noorwegen naar de Zuidelijke IJszee voor het uitoefenen van hun bedrijf, het jagen op walvisschen, die dan op de moederschepen, de bekende drijvende traanfabrieken worden verwerkt. De Globe III kreeg het reeds te kwaad even ten Z. van het Haaksvuurschip, waar het doordat de luiken waren ingeslagen, in nood geraakte. Met veel water in de ruimen is het vaartuig ten slotte in Nieuwediep binnenge- loopen. Een zusterschip, de Globe VI geraakte meer zuidelijk in een noodtoestand. Ook aan boord van dit schip kreeg men moeilijkheden met de luiken, waardoor een der voorruimen ge deeltelijk vol liep. Toch slaagde de kapitein er in, zijn schip behouden in IJmuiden binnen te brengen. Hoe, is menigeen 'n raadsel. Zooals op de foto te zien is, ligt de stuurboord ver schansing nauwelijks eenige decimeters boven water en het vaartuig moet dan ook meer on der water door, dan over de zeeën het laatste gedeelte van zijn reis hebben afgelegd. De kapitein verklaarde, zulk een reis nog nooit te hebben meegemaakt en dat beteeken t voor zulk een Noorschen zeerob heel wat. De Globe VI is door de Middensluis geschut en voer daarna naar het Spuikanaal. Het schip is Zondagmiddag naar Amster dam gevaren, waar het bij de Amsterdamsche visch-catchers, welke doordat de moeilijkhe den met de Unilever waren opgelost, verleden week uit Narvik, een haven in de nabijheid van de Lofoten, waren vertrokken, bestemd voor de Zuidelijke IJszee om deel te nemen aan de jacht op walvisschen. Eenige van deze bootjes hebben het voor de Nederdandsche kust zwaar te verantwoorden gehad. De Globe 6 kreeg in het bijzonder moeilijkheden, door dat het kettingruim vol water was geloopen. Tot overmaat van ramp was de lenspomp de fect geraakt, zoodat het scheepje steeds dieper wegzakte. Het getuigt wel van het zeemanschap van den kapitein, dat hij onder de moeilijke om standigheden, waarin hij verkeerde, en dan nog zonder hulp van een loods er in slaagde, de haven binnen te komen. Grieksch stoomschip in nood. Zondagmorgen 6 uur gaf het 5400 ton groote Grieksche s.s. Atlanticos dat op weg was van Londen naar Amsterdam noodseinen 10 mijl Z.W. van den Helder. Drie sleepbooten, n.l. de Utrecht, de Holland en de Witte Zee voeren resp. van den Helder, Terschelling en Hoek van Holland uit, om assistentie te verleenen. De Utrecht maakte 8V2 uur Zondagmorgen vast op 5 mijl uit de kust tijdens vliegend storm weer. De Atlanticos bevond zich op dat oogen- blik midden in de gevaarlijke Haaksgronden Om half twaalf was de Utrecht met den Griek in veilige haven. Een knap stukje zeemanswerk van kap. Moerman en zijn mannetjes. Hoog water in IJmuiden. Zondagavond ca. 5 uur bereikte het water zijn hoogsten stand. n.l. 127 palm, d.w.z. 15 palm (IV2 M.) boven normaal hoog water. Vooral in de Visschershaven, waar een acht tal trawlers aan den kant lag, was dit een eigenaardig gezicht. Het water stond bijna ge lijk met de loskade, zoodat men hoog tegen de voorstevens van de trawlers op moest kijken, terwijl men anders laag op het dek neerziet. Van enkele trawlers zagen wij den kop gelijk liggen met het afdak boven de kade! De hou ten remstoelen in de buitenhaven, die gewoon lijk ver boven het water uitsteken, leken hou ten vlotten, die op het water dreven. Op het eerste sluiseiland werden zelfs de ratten uit hun holen tusschen de steenen door den vloed verjaagd. Zij zochten een goed heenkomen in het gras. Lichters op drift. In de haven van de Hoogovens geraakten Zaterdag- op Zondagnacht eenige lichters op drift. Met behulp van de sleepboot Nestor, wer den de weggeslagen schepen weer naar hun ligplaats gebracht. Groote belangstelling voor het golvenspel. Als altijd trok ook gisteren het golvenspel veel belangstelling. Tal van anto's kwamen uit de provincie naar het plateau bij de Zuider- pier of naar den kop van de Visschershaven en ook vele IJmuidenaren hebben genoten van het grootstche natuurtafereel. Huizenhooge golven sloegen over de pieren. Loodsboot staakte den dienst. De loodsboot kwam ca. 12 uur Zondagmig- dag naar binnen, om achter het fort schuil te gaan. Gedurenden geruimen tijd was men ge noodzaakt, den dienst te staken. De Neeltje Jacoba paraat. De motorreddingboot Neeltje Jacoba had haar home in de Haringhaven verlaten. Als altijd bij stormweer werd het vaartuig aan den kop van de Visschershaven gelegd, gereed om op het eerste SOS-bericht ter hulp te snellen Gelukkig was haar hulp niet noodig. Ernstig ongeval tengevolge van den wind. Zaterdagmiddag waren twee werklieden be zig met het aanbrengen van asbestplaten op de in aanbouw zijnde leerfabriek aan den Meent te Huizen. Zij waren op vier platen na klaar met het aanbrengen der bedekking, toen tengevolge van een rukwind een der platen werd opgenomen, waardoor de beide arbeiders door het dak heen sloegen. De 25-jarige V. uit Schiedam kwam op den betonvloer der fabriek terecht. Hij werd ernstig gewond. Men vreest voor zijn leven. De andere arbeider bleef aan de ijzeren binten van het dak hangen en kwam er met den schrik en eenige ontvel lingen af. Hoog water bij Schiermonnikoog. De hevige storm veroorzaakte bij Schier monnikoog buitengewoon hoog water. De veerboot „Brakzand" die Zondagochtend omstreeks elf uur te Schiermonnikoog wilde binnenloopen, kon in verband met het hooge water den steiger niet bereiken. Met behulp van een vlet werd met groote moeite de post aan wal gebracht. Van eenige vrachtschepen en andere vaartuigen, die aan den steiger gemeerd lagen, braken de trossen, waardoor deze op drift gingen. Later zijn de schepen vastgemaakt. Doordat een gedeelte van het jachtveld van graaf Berstorff onder water liep, is veel wild verdronken. De duinvoet aan het Noorderstrand heeft bovenal veel van den storm te lijden gehad. Op verschillend gedeelten zijn meters duin weggespoeld. Rijnschip in brand gevlogen. Het te Rotterdam thuisbehoorende rijnschip „Majo", schipper Wilson, geladen met 5500 pakken stroo, ko mende van Zoutkamp met bestemming naar Brussel is Zondagmorgen tijdens de vliegende Noord-Westerstorm ten Westen van Ameland op het Friesche wad van zijn ankers geslagen en daar na in brand geraakt. Met groote moeite is het schipper Visscher van de sleepboot „Leba" thuishoorende te Zwartsluis, gelukt, de vijf opvarenden, de schipper, zijn vrouw, een knecht en twee kleine kinderen te redden. Hij heeft ze te Oostmahorn aan wa' eebrae^* T"tu«rhen w - b-t «*roo van de „Majo" van voor tot achterschip in lichter laaie geraakte. Het schip dreef Zondag middag in de richting van de Friesche kust. De „Majo" is Zondagmiddag te vijf uur op ongeveer 500 meter van den aanlegsteiger te Holwerd gestrand. Op het schip is de geheele deklast verbrand, terwijl groote kans bestaat, dat de „Majo' totaal zou worden vernietigd. De brand is vermoedelijk ontstaan doordat een vonk uit de kachelpijp in het stroo is ge vallen. De Prinses naar Duitschland. Prinses Juliana is Zaterdag naar Duitsch land vertrokken tot het brengen van het aan gekondigde familiebezoek. DE UNIFORM VAN DEN NATIONALEN JEUGDSTORM De Kantonrechter te 's-Gravenhage, mr A. Fontein, heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen een lid van den Nationalen Jeugd storm, die de uniform van deze vereeniging in het openbaar had gedragen. De kantonrechter sprak verdachte vrij, over wegende, dat uit het costuum van verdachte niet gebleken is, dat de uniform uitdrukking was van eenig staatkundig streven. Gouda's kerkramen zijn gerestaureerd. Gedenkraam onthuld. De restauratie van de beroemde gebrand schilderde glazen in Gouda's machtige St. Janskerk is voltooid. Zaterdag zijn de laatste herstelde ramen aan de kerkvoogdij overge dragen, terwijl de vertegenwoordiger van de Koningin, mr. W. J. baron van Lijnden het gedenkraam heeft onthuld, dat een uiting is van dankbaarheid voor den grooten steun tot behoud van de kostbare vensters. SRnpDÉH h n fi SCHOTERWEG 1, TELEFOON 16659 (Adv. Ingez. Med.) Tentoonstelling „Oude Kunst" gesloten. Expositie een groot succes geweest. Zondagmiddag is onder groote belangstel ling van de zijde van den kunsthandel de tentoonstelling oude kunst welke ter herden king van het 25-jarig bestaan der vereeniging van handelaren in oude kunst in Nederland in het Rijksmuseum te Amsterdam is gehouden. Deze tentoonstelling, waarvoor de geexpo- seerde stukken bijeen zijn gebracht door de leden van de vereeniging, is een zeer groot succes geworden. Duizenden hebben de fraaie verzameling bezichtigd en ook de Koningin en Prinses Juliana brachten haar een bezoek. Ook vele buitenlandsche kunstliefhebbers hebben voor deze kunsthistorische gebeurtenis een be zoek aan de hoofdstad gebracht. Tentoonstelling „De Onaf- hankelijken". De schilder C. J. Maks gehuldigd. Zeer veel belangstelling was er Zaterdag middag voor de opening, in het Stedelijk Mu seum te Amsterdam, van de tentoonstelling van werken door leden van de vereeniging van Beeldende Kunstenaars „De Onafhanke- lijken", welke plechtigheid verricht werd door den heer C. J Maks, die zich daarbij geplaatst zag voor de moeilijkheid dat hij zoowel had te spreken als voorzitter van de vereeniging en als jubilaris, voor wien, ter gelegenheid van zijn zestigsten verjaardag, in de eerezaal van het museum een eere-tentoonstelling is ingericht. Het was vervolgens de heer Ger Gerrits. tweede voorzitter van de vereeniging. die 11a mens de andere bestuursleden en de leden zelf in den persoon van den heer Maks hulde bracht aan een goeden en trouwen kameraad, dien men bij het bereiken van den zestigjari gen leeftijd gaarne had willen eeren door aan zijn werk op deze tentoonstelling een groote plaats in te ruimen. Poging zweefvliegrecord te verbeteren mislukt. Toestel maakt noodlanding. Hoe de Globe VI te IJmuiden binnenliep. De instructeur van de Rotterdamsche Zweefvliegclub, de heer H. Jansen, heeft Za terdag een poging gedaan het uithoudingsre cord zweefvliegen, dat op naam staat van den heer Neyenhof te Amsterdam, te verbe teren. Deze poging is op eenigszins ongeluk- -ige wijze mislukt. Zaterdagmorgen om elf uur is de heer Jan- en opgestegen met de Grunau Baby no. 2. Iet toestel werd getrokken door de P.H -A.I.T. en motorvliegtuig van het Nederlandsche istituut voor zweefvliegen, dat speciaal voor it doel beschikbaar was gesteld en uit Ypen- urg naar Waalhaven was gevlogen. Er stond m noordwesten wind met een snelheid van tot 60 K.M. per uur, hetgeen zeer gunstig as. Het lag in de bedoeling de beide toestellen ven Noordwijk los te koppelen. Toen men enwel op ongeveer 2 K.M. afstand van 'aalhaven vloog, brak plotseling de sleepka- ;1, waarop het zweefvliegtuig genoodzaakt as een gedwongen landing uit te voeren, elke geschiedde op een bietenveld. Alles ver- j •ep vlot. Het zweefvliegtuig heeft bij deze oodlanding dan ook geen schade ipgeloopen 1 Iet toestel is gedemonteerd naar Waalhaven vervoerd. Een halve eeuw geleden Uit Haarlem's Dasblad van 1886 19 October: Er is gevraagd, waarom aan het proef station voor de suikerindustrie in de residentie Tegal alleen Duitschers, en geen Nederlanders, zijn aangesteld. In een brief uit Indië wordt het volgende, voor ons land beschamend, antwoord op die vraag gegeven „Het plan tot oprichting van het proefstation is uitgegaan van de ver- eenigde suikerfabrikanten der residen- tiën Cheribon, Tegal en Pekalongan. De benoemde commissie droeg aan eenige heeren in Holland op, geschikte perso nen te zoeken; maar geen enkele leer ling van de landbouwschool te Wa ge it ingen, geen enkele dokter in de natuur wetenschappen kon in aanmerking ko men, omdat niemand zich speciaal op suiker-onderzoek en de studie van suikervoortbrengende planten had toe gelegd, volgens ingewonnen berichten bij hoogleeraren en leeraren. Het is dus de schuld van de Hollandsche jongelui zelf, die er niet aan denken, dat hier in de koloniën nog zoo verbazend veel te studeeren (en te verdienen!) valt. Met de thee-cultuur, wellicht met die van koffie en kina, zal het denzelfden weg gaan. In Holland legt zich geen enkel jongeling op de studie van die producten toe, zoodat misschien Engelschen ge nomen zullen worden om proefstations te leiden." Zou het niet r r wenschelijk zijn, dat aan onze inrich ~:gcn voor onderwijs meer gelet werd op de behoeften, welke onze koloniën hebben aan degelijke jongelui? De ramen in het paleis op den Dam. Debat in de vergadering van den Oudheid kundigen Bond. Zaterdagmiddag hield de Nederlandsche Oudheidkundige Bond in hotel Krasnapolsky te Amsterdam een algemeene vergadering. De vergadering werd gepresideerd door den voorzitter van den bond. jhr. mr. A. van Rijckevorsel. In hoofdzaak was deze vergadering belegd tot voortzetting van de op 2 Juli j.l. op de al gemeene vergadering te Middelburg afgebro ken bespreking van het vraagstuk der restau ratie van de ramen van het koninklijk paleis ■te Amsterdam. Ir. J. Gratama gaf als inleider een over zicht van zijn uitgebracht prae-advies. De pri maire eisch van schoonheid moet aan de pa- leisramen worden gesteld en spr. heeft de grootste bewondering voor den ernst, waar mede de commissie heeft gewerkt. Ik wil niet beweren, aldus spr., dat de restauratie slecht is. doch critiek kan in dit geval niet uitblij ven. De schoonheid van een gebouw wordt sterk beïnvloed door het karakter van het raam. Het raam spreekt bij de eerste aanschouwing van het gebouw het sterkst. Bij de onderver deeling van het raam krijgt men direct een schaal, die van het allergrootste belang is. Bij restauratie moet allereerst getracht worden die schaal te herstellen. Ir. Gratama concludeerde, dat de vormge ving in strijd is met de regelen en dat de res tauratie een aesthetlsche mislukking is. Ir. J. de Bie Leuveling Tjeenk, lid van de rijkscommissie, kreeg daarna het woord. Bij deze restauratie heeft de rijkscommis sie erkend, dat hier sprake is van een com promis. Het betreft en dat dient niet te worden vergeten een 17e eeuwsch raadhuis dat in de 20e eeuw gerestaureerd moet worden tot een bewoonbaar paleis voor de Koningin. Met een houtconstructie zou men er niet geko men zijn, zonder een sterke vormverandering, die zou detoneeren. De schoonheid dient hier voor de historie te gaan. Na het betoog van den heer De Bie Leuve ling Tjeenk namen verschillende sprekers aan het debat deel. waarbij o.a. werd opgemerkt, dat schoonheid een zeer betrekkelijk begrip is: men kan er lang over praten, zonder het ooit eens te worden. Vóór- en tegenstanders belichtten uitvoerig hun standpunt. ENKHUIZEN HEEFT WEER EEN BEIAARD. De overdracht aan het gemeentebestuur van de uitgebouwde en gerestaureerde beiaard in de St. Pancrastoren te Enkhuizen, welke tengevolge van plaatselijke moeilijkheden op 29 Augustus j.l. uitgesteld was. geschiedde Za terdagmiddag te 3 uur in de raadszaal van het stadhuis. De burgemeester J. C. Haspels, aanvaardde den prachtigen beiaard als symbool van een heid en burgerzin. Hij wees erop. hoe dit ca rillon (dat de eeuwen verduurd had. waar an dere steden in Noord-Holland hun beiaarden verloren hadden), thans een verandering heeft ondergaan, die wel de meest ingrijpende in ons land genoemd mag worden. Dr. W. J. A. KERNKAMP TOT BIJZONDER HOOGLEERAAR BENOEMD Dr. W. J. A Kernkamp is benoemd tot bij zonder hoogleeraar in de instelling van den Islam van de Indologische faculteit te Utrecht. Dr. Kernkamp is 18 Juli 1900 te Edam ge boren. Op 29 Mei 1935 promoveerde hij met lof te Utrecht. Van de hand van den nieuw-benoemden bij zonderen hoogleeraar verschenen artikelen in diverse tijdschriften. Twee kinderen bij verkeers ongelukken gedood. Zaterdagmiddag omstreeks vijf uur is het 6-jarig dochtertje van den heer Baeten. wo nende te Valkenswaard, dat plotseling den Leenderweg overstak, door een motorrijder aangereden. Het kind werd vrijwel op slag gedood Nog een kind overreden Zaterdagavond ongeveer te zes uur is het zevenjarig zoontje van den heer A. Smit. dat den Rijksweg nabij het station Woudenber^- Scherpenzeel wilde oversteken, door een per sonenauto gegrepen, in ernstigen toestand werd het knaapje door een passeerenden ge neesheer naar het ziekenhuis de Lichtenberg te Amersfoort overgebracht, waar het in den 'oop van den avond aan de opgeloopen ver wondingen overleed. Den chauffeur treft geen schuld

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 5