frANS Hals 75 DINGERS Mededeeling De scheepsramp in Ned. Indië De ondergang van de Van de Wyck. DE KEIZER VAN CAUFORNIË Dagmeisje gevraagd PRESBURG PEDICUREN HAARDEN EEN V.B. COrtSET De Vrind Bus -- Regenpijpen steeds met DINSDAG 20 OCTOBER 1936 HAARDE M'S DAGBEAD 13 Oorzaak nog niet bekend. Schip was pas uit het dok gekomen. Ter plaatse was het weer vrij goed. (Vervolg van pag. 1.) Omtrent, de ernstige scheepsramp in Ned.- Indie, waarbij zoovele personen om het leven zijn gekomen, kunnen wij nog de volgende bij zonderheden vermelden. Weersomstandigheden kunnen niet de oor zaak zijn van de ramp. Van de opvarende passagiers werden heden morgen 9 uur (Ned. tijd) nog vermist: het echtpaar G. P. Carli, de heer S. Raaff. de heer Exley, mevrouw Wisse en baby, de heer J. van Egmond en het echtpaar Matatita met twee kinderen. Van de bemanning werden nog vermist: de marconist M. J uytermerk, de ladingklerk I. J. M. Hengst, de leerling-ladingklerk J. Latupe- rissa. Voorts worden van de bemanning en dekpassagiers nog 59 inlanders vermist, wier namen nog niet bekend zijn. Van de passagiers werden gered: de heer M Franken het echtpaar R. H. Kamer, de hee- A. Cranen, mevrouw S Raaff. de heer N. .«ngelaar Meertens, de heer E. C. Hudson, de heer Rochester, het echtpaar D. Polsky, de heer A. M. Schoevers, de heer G. G. Gerdingh, mevrouw Hartman met twee kinderen en me vrouw Brandes. Van de bemanning werden gered: de gezag voerder B. C. Akkerman, de stuurlieden H. J M. Hermsen, C. Harder, H. C. Verseput, en J. F Stada de werktuigkundigen G. A. Weyhenke, Chr. van Oversteeg, H. G. Geysen, J. H. Bax, A. L. Goossens, A. F G. Smeets en P. Lolkema. Voorts zijn van de bemanning en dekpassa giers gered 121 inlanders, waarvan de namen nog niet bekend zijn. De kantoren van alle scheepvaartmaat schappijen heschen na het bekend worden van de ramp de vlaggen halfstok. Weersomstandigheden kunnen in geen geval oorzaak van de ramp ge weest zijn, het weer was goed en de wind was matig. Ter plaatse waar de ramp geschiedde, stond 22 meter water. Omtrent de ramp zelf meldt Aneta: In den afgeloopen nacht kreeg het s.s. „Van der Wijck", tijdens gun stig weer, eenige uren na het ver trek uit Soerabaya naar Semarang, zware slagzij waardoor het schip bin nen enkele minuten zonk, nadat nog het noodsein „S. O. S. zware helling" was uitgezonden. Het schip voer in den sneldienst van de K. P. M. Van de 226 opvarenden zijn tot dusverre 154 gered, terwijl 72 wor den vermist onder wie acht Europee- sche passagiers, drie Europeesche kinderen en drie Europeesche leden van de bemanning. De overigen be hoorden tot de inlandsche bemanning en de inheemsche passagiers. De mijnenvegers keerden terug, terwijl de „Banckert", het gourvernementsvaartuig „Rigel" en het K. P. M -schip „Reaal" met zonsondergang worden terugverwacht. Momenteel wordt de zee rondom de plaats van de ramp, met een zeer ruime straal, zopwel te water als uit de lucht, afgezocht, zoodat het practisch kan worden aangeno men, dat na dit zoeken geen verdere dren kelingen kunnen worden aangetroffen. De mogelijkheid is echter niet uitgesloten dat nog hier of daar aan de kust door vis- schersprauwtjes enkele overlevenden zijn aangebracht. Ons Kerkconcert op Donderdagavond. -Wie er aan medewerken. Zooals wij reeds mededeelden geven wij a.s. Donderdag een concert voor onze abonnés in de Groote of St. Bavo Kerk, 's avonds om 8.15 uur. Medewerkenden zijn: het gemengd koor „Polyhymnia" uit Haarlem (dirigent Willem Hespe), het kinderkoor van de vereeniging „Zanglust" te Amsterdam eveneens onder W. Hespe). mevrouw Ankie van Wickevoort Crommelin sopraan te 's Gravenhage, Jac. Bijster, organist te Haarlem en mej. Willy Maly te Amsterdam (begeleiding). Het programma namen wij op in ons blad van Maandag 12 October. Het belooft een mooi concert te worden, zoodat wij de lezers die tot heden verzuim den kaarten aan onze bureaux te halen f 0.25 per persoon, stedelijke belasting en een tekstboekje inbegrepen alsnog raden dit ten spoedigste te doen. OVERIJSELSCH-GELDERSCH-DRENTSCHE VEREENIGING „DE OOSTHOEK". Men schrijft ons: Zondagavond j.l. gaf de Overijselseh-Gel- dersch-Drentsche Vereeniging „De Oosthoek" een gezelligen avond in de Tuinzaal van het Gem. Concertgebouw. Op dezen avond had „Geldersche Jan" al gauw de lachspieren in beweging. De stampvolle zaal heeft volop ge noten. Geldersche Jan, gekleed als boertje uit den Achterhoek met kloinpen aan, bracht in dialect eenige stukken ten gehoore, o.a. „Een brief van Tante Dette", ..Gaitjan noa Amsterdam", en in duo „Jan en de Vrouwe" met „Driekusman, Wie bint te gruun". Ook de vrouw van Geldersche Jan bracht nog enkele stukjes ten gehoore. Alles viel goed in den smaak, want er werd voortdurend gelachen en na elk stukje was er daverend applaus. Het programma was dezen keer bijzonder goed gekozen en alles werd correct en vlug afgewerkt, zoodat er nog ruim voldoende tijd voor een dansje overbleef. Nog een woord van lof aan de Accordeon- In enkele minuten heeft de ramp zich voltrokken. Wat opvarenden vertellen. Men telefoneert ons uit Soerabaya: Alle oorden zijn opgeschrikt door de vreeselijke ramp. Men kan nauwe lijks aannemen dat een zoo groote ramp met een groot passagiersschip zou kunnen geschieden. Eenige uren heeft men geschommeld tusschen hoop en vrees, totdat tegen acht uur het noodlottige bericht kwam: De „Van der Wijck" ligt op den bodem der zee. Het is verbijsterend dat een zoo zeewaardig schip onder de kust in onze Indische wate ren kon vergaan. De „Van der Wijck" is des avonds tegen 9 uur met 226 koppen aan boord naar Batavia vertrokken. Het passeerde op normale wijze het lichtschip. Om 10.03 werd te Soerabaja het volgende bericht ontvangen: „S. O. S. Zware helling". Daarna werd niets meer van het schip vernomen. Wat er pre cies nadien op zee gebeurd is, is op het oogen- blik nog een mysterie. Uit verdere mededee- lingen der geredden is gebleken dat het schip is omgeslagen en dat het bijzonder onver wacht in zijn werk is gegaan. Het schip begon te zwaaien, te hellen, sloeg om en binnen en kele minuten was alles afgeloopen. Dank zij het alarm van den kapitein, dat hij door mid del van de stoomfluit heeft kunnen geven, hebben velen zich nog naar het dek kunnen spoeden. De kapitein heeft de stoomfluit vastgehouden totdat hij over boord is gesla gen. Voornamelijk de passagiers, die hun hutten aan stuurboord hebben gehad, blijken zich nie gered te kunnen hebben. In verband met de twijfelachtige berichten omtrent het lot van de passagiere mevrouw Wisse verne men wij dat aanvankelijk nog gehoopt werd op haar redding, doch dat haar lijk te Soe rabaya is aangespoeld. De marconist, de heer Uytermerk, bleef tot het laatste oogenblik op zijn post en behoort ook tot de vermisten. De passagiers kwamen in het zeewater terecht hebben daar ge- ruimen tijd op tafels, stoelen en andere drij vende voorwerpen, die van het dek waren gespoeld, zich drijvende gehouden. Een dikke olielaag op het water hield de haaien op een afstand Verschillende der passagiers zijn gered door visschersprauwen, die hen aan land zetten. Anderen, onder wie de kapitein, hebben zeven uren en langer in het water rondgedreven. De uitgezonden marinevlieg tuigen konden namelijk in het donker de drijvenden niet ontdekken. Toen het licht werd, zagen zij pas de passagiers, die zich in het water bevonden en zeven opvarenden, die in sloepen of op wrakstukken ronddre ven. De groote Domier-vliegtuigen hebben 68 drenkelingen opgepikt en naar Soerabaja gebracht. 86 opvarenden zijn door visschers prauwen. die in de nabijheid van de Van der Wijck voeren, naar Roemboeng een plaats aan de Noordkust van Java, en naar Toeban gebracht en vandaar per auto naar Soera baja vervoerd. Relaas van de opvarenden. Hoe het ongeluk in zijn werk is gegaan blijkt uit het relaas van een werktuigkun dige, die in zijn hut lag te slapen en die plotseling wakker werd doordat het schip zwaar slagzij maakte Hij liep zoo snel mo gelijk naar boven en zag daar nog juist dat de gezagvoerder met de stoomfluit het alarm signaal gaf. Toen was het ook reeds afge loopen. Het schip kapseisde en een ieder sprong over boord. Den gezagvoerder zag men ook overboord springen. Een passagier, de heer Kamer vertelde dat hij zich met zijn echtgenoote in zijn hut bevond, toen het schip plotseling zwaar begon over te hellen. Hij werd ongerust en begaf zich naar boven. Daar zag de heer Kamer, dat er iets ernstigs ging gebeuren. Hij rende naar zijn hut terug en wist nog juist de zwemvesten te bemach tigen, waarvan hij er een aan zijn vrouw gaf. Toen sloeg het schip om en iedereen raakte te water. Wie van de leden van de bemanning en de passagiers wij ook spraken, allen wezen telkens weer op den snellen af loop van deze ramp, Kapitein Akkerman verklaarde: ,,De oorzaak van de ramp is een groot mysterie. Binnen enkele minuten was alles afgeloopen". De eerste stuurman legde een dergelijkp verklaring af. Wat de kapitein vertelde. Wij hebben een kort onderhoud gehad met den gezagvoerder, den heer B. C. Akkerman, die te zamen, met drie stuurlieden met een taxi uit Roemboeng arriveerde. De gezag voerder was slechts gekleed in een pyama- broek en borstrok, terwijl hij evenals de an dere leden °eheel overdekt was met de olie. die na het zinken van het schip aan de op pervlakte kwam te drijven. In totaal, zoo vertelde kapitein Akkerman heb ik zeven uren in het water gelegen. Rond mij dreef van alles wat van het schip was weggespoeld zooals tafels, stoelen, zwemvesten en derge lijke. Na eenigen tijd bemerkte ik mevrouw Hartman met haar baby. Ik heb deze daar na zoo goed en zoo kwaad als het ging aan mij vastgebonden, zoodat zij niet kon af drijven. Tot tweemaal toe passeefde ons een prauw, die reeds boordevol geladen was, doch tenslotte werden wij door een derde prauw opgenomen en aan land gebracht. 22 der op varenden hebben zich in een sloep weten te redden en zijn onder aanvoering van den eersten officier daarmede te Roemboeng ge land. V/ijdag première vóór Amsterdam van de juper- film der Tobis met LOUIS TRENKER. als JOHANN AUG. SUTTER, pionier en kolonisator nauw verbonden met de ontwikkelingsgeschiedenis van de ..Far West (Adv Ingez Med.) band „The Funny Players" die zich dezen avond zoo bijzonder van taak hebben ge kweten. De voorzitter deelde mede, dat in den loop van den avond 17 nieuwe leden werden inge schreven. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 10.15 uur. Londen 9.11^ Berlijn 75. Parijs 8.67pJ. Brussel 31.371/2. New York 1.86 5,'8. MUZIEK Budapester Strijkkwartet. De eerste kamermuziekavond van de M. t. B. d. T.: Maandagavond in den Stads schouwburg gegeven, was een dier betrekke lijk zelden in een concertseizoen voorkomende muzikale gebeurtenissen, die het den recen sent tegelijk gemakkelijk en moeilijk maken. Gemakkelijk, omdat hij niet behoeft te zif ten, te wikken en te wegen; immers op de zeef zou niets achterblijven en de weegschaal zou het volle gewicht fijn goud aantoonen. Moeilijk, omdat hij zich onmachtig voelt om passende woorden te vinden voor een samen spel en een vertolkingskunst als die van het Budapester Strijkkwartet, die door haar transcendentale volmaaktheid alle beschrij ving tart en in haar magische kracht schier huivering-wekkend werkt. Een volstrekt homo gene viereenheid die elke nuance der meest verscheiden effecten tot pure schoonheid sublimeert: ziehier misschien nog de beste karakteristiek van dit ensemble de beste althans, die ik op dit oogenblis zou weten te vinden. De voorgedragen werken: het „Lerchen- quartett" van Haydn, het „Jagdquartett" van Mozart en het Quatuor van César Franck zijn voor de meeste kwartetliefhebbers goede be kenden. En toch, hoe nieuw klonk veel daar in! Hoe werd Haydn's naieve kunst op een hooger plan gebracht en de Finale tot een virtuosenstukje gemaakt dat de oude meester zelf voor een onmogelijkheid gehouden zou hebben, maar dat hem in verrukking zou heb ben gebracht! Dan het diepgevoelde Adagio en de statige Menuet en de geestsproeien.de Finale van Mozart's kwartet, een der zes, die hij den vereerden Haydn opdroeg en waarmee hij tevens zich diens rivaal 'toonde! Zwaarwichtigen stof werd ons later op den avond geboden. In Franck's kwartet, het eenige dat de Fransche meester schreef, her kent men niet alleen alle eigenaardigheden van zijn artististieke persoonlijkheid en van zijn muzikale techniek: men vindt ook veel directe aanknoopingspunten en gelijkenis sen met andere zijner hoofdwerken, als de Symphonie, het poême symphonicjue „Les Bolides", de groote Orgelkoralen. Ja, het orgel vooral schijnt vaak uit dit kwartet te spre ken. De vorm is, als die van alle groote meer- deelige werken van Franck, cynisch: het beginthema gaat door het heele werk, hetzij episodisch, hetzij in combinatie met andere thema's, hetzij ook als kiem voor nieuwe evolutie. De uitwerkingen zijn ten deele wel wat lang en niet gemakkelijk in haar struc tuur te overzien; daarbij werken de onophou delijke meest chromatische harmonische veranderingen eenigszins vermoeiend. Het voor Franck meest ongewone deel is het Scherzo, dat „een sordini" als een spook achtige onwerkelijkheid voorbij vliegt. Hier was het spel wel het verbluffendst. Het Adagio klinkt nagenoeg geheel als een orgelkoraal: de sonoriteit van het kwartet voltooide de suggestie. Het talrijke gehoor werd reeds door Haydn tot laaiende geestdrift gebracht en elke vol gende vertolking verhoogde die nog. En we hebben ook weer eens duidelijk bemerkt welk een enorm verschil er nog is tusschen de best mogelijke radio-ontvangst en directe auditie: deze laatste was na de uitzendingen die buiten het concertseizoen de eenige lafe nisbron der dorstigen naar muziek vormen, niet minder dan een openbaring, die al het voorafgegane tot een slechts in geval van nood te aanvaarden surrogaat terug bracht. K. DE JONG. HET TOONEEL. ALBERDINCK THIJM. ,CELD". De R.K. Rederijkerskamer „Alberdingk Thijm" gaf gisteren in het gebouw St. Bavo voor de werkloozen een opvoering van „Geld", het stuk dat zij voor de feestavonden van de af- deeling Haariem van den R.K. Volksbond dit jaar heeft uitgekozen. De groote aandacht, waarmee de stampvolle zaal dit „spel van stemmingen" van H. van Oirschot volgde en het warme applaus aan het slot waren de beste bewijzen, hoe zeer deze voorstelling in den smaak van het publiek is gevallen. Voor een groot deel was dit succes aan de over het algemeen zeer goede opvoering van Alber dingk Thijm te danken, maar het stuk heeft er toch ook toe bijgedragen. De Woekeraar had dit stuk van van Oir schot ook kunnen heefcen. Het is geheel ge maakt naar een oud stramien en zoowel de intrige als de uitwerking doen denken aan het tooneel van een halve eeuw terug. Zoo slecht als de woekeraar is hij heet niet voor niets Sip de Gier zoo edelaardig is Gonda, de huisnaaister, die als een deus ex machina in het laatste bedrijf Arie de Bruin, den braven winkelier in muziekinstrumenten uit de wor gende greep van den vrek redt. De schrijver is een man met een veel te goed hart, om Arie de Bruin voor altijd het slachtoffer te laten worden van Sip de Gier en hij zorgt er dus voor. dat Gonda een dik spaarbankboekje heeft, waarmee zij de Bruin en zijn dochter nog juist bijtijds kan redden. In het werke lijke leven zijn wel is waar huisnaaisters met dikke spaarbankboekjes, die haar werkgevers redden, zeldzaam, maar laten wij op het too neel nog maar de illusie behouden, dat zij be staan. Zeker is het. dat een groot deel van het- publiek dit veel liever ziet dan dat een braaf man als Arie de Bruin het. slachtoffer wordt van een ploertigen woekeraar. Van een zekere naieveteit is de schrijver van Geld niet vrij te pleiten. Zoo rees bij mij de vraag, waarom Arie de Bruin niet een hypo theek had genomen op zijn huis, dat zoo als bij herhaling ons werd verzekerd onbe last was en een aardige som vertegenwoordig de. Als je zoo gemakkelijk geld tegen 4'/2 pro cent kunt krijgen, ga je je toch niet met han den en voeten binden aan een woekeraar, die 15 procent eischt en bij niet betaling van de rente je dreigt met het in bezit nemen van je huis. Of dit bovendien alles wel juri disch in den haak is, betwijfel ik ook, maar een groot deel van het publiek volgt een schrijver nu eenmaal zonder kritiek, ook al voert hij ons op dwaalwegen en 't is tevreden, wanneer de schurk aan het slot zijn straf en de edele menschen hun belooning krijgen. Van Oirschot weet zoo'11 ouderwetsch gegeven op ouderwet-sch gemoedelijke wijze uit te werken. Wij twijfelen er geen oogenblik aan, dat het niet alles in orde komt en de verschillende rollen stellen de spelers niet voor moeilijke problemen, .daar zij allen clichés zijn. Voor Alberdingk Thijm bleek het dan ook een dankbaar speelstuk en zij heeft er een zeer goede vertooning van gege ven. Voor een groot deel is dit te danken aan de regie van Hei-man Moerkerk, die precies bleekste weten hoe dit stuk gespeeld moest worden. Voor Jan Icas van Dijk was Sip de Gier. de woekeraar, een kolfje naar zijn hand. Hij maakte er een krom vergroeiden vrek van, een osort Harpagon, die ais een echte gier zijn slachtoffers in zijn kiauwen houdt. Van Dijk is de beste karakterspeler bij Alberdingk Thijm en liet dan ook niets na om van dezen man een vampier te maken. Hij mocht het er in deze rol wat dik op leggen, maar ging toch niet over de schreef. Het was voor een dilettant zeer verdienstelijk spel, geheel passend in den geest van dit stuk. Zoo zwart als Sip de Gier was, zoo lelie klank was Gonda, de huisnaaister, van me vrouw NielenVlekke. Mevrouw Nielen, die wij anders meestal in jongere rollen zien, speelde deze nobele huisnaaister in den juisten toon, sympathiek en braaf, maar toch ook niet al te zoetig. Een knap gespeelde rol. Tusschen deze twee uitersten bewoog zich de middenstof, Gerard Nielen, als de wat sullige, goedige winkelier Arie de Bruin met een zeer mooien „zorgelijken" kop, Jeanne Rubeling als Jetje, het kwieke, aardige doch tertje, Joop Kruyver, die naar den niet erg bij dezen ïevenslustigen, uitbundigen musicus passenden naam van Jo Slak luisterde en Miep B'eik, die de pensionhoudster alle kwa liteiten tot de spraak toe van dit men- schenras meegaf. Zoo werd het een zeer goed geheel, dat dit ouderwetsche stuk speelde in den trant, zooals het gespeeld moest worden. Dat de volle zaal dit ten zeerste waardeer de, schreef ik reeds. Na afloop der voorstel ling sprak de heer Luyken namens het Cen traal Comité voor werkloozen zijn dank uit voor deze opvoering van Alberdingk Thym, welke dank hij vergezeld liet gaan van bloe men aan de dames en den regisseur, den lieer Herman Moerkerk. J. B. SCHUIL. Frans - Duits - Engels Conv. en Berlitz Meth., d. Dame. Tevens speciale opl. voor verbl. in 't buitenl. in eenige maanden Privaatles 4.50 p. m.. 2 p. 3. Br. Mej. N. GROOTENBOER Spaarne 5 zwart Tel. 170D3 g. k. koken. Zich aan melden Prinsessekade 2. Gevraagd: Hulp in de Huishouding oolc bekwaam werkzaam te zijn in zaak, annex Postagentschap, in- of extern. Santp.straat 62. HULP IN DE HUISHOUDING B. z. a. besch. dame, 40 j.. P.G. als hulp in de huish. of als huis houdster daar. waar de vrouw des huizes ontbreekt. V. z. g. g. v. Br. G 5644 bur. v. d. blad HUWELIJK Dame, 43 j„ met eigen inboedel, z. kennism. met net Heer. liefst vaste pos. Br. te laat ontv. Br. no. 5639 1jur. van dit blad Gevraagd per 1 Nov. een net DIENSTMEISJE zelfst. k. werken. P.G., v. g. g. v Duitsche. pf Hollandsche. Leeft 20 a~25 jaar. Loon 25 p. mnd. Katoen dragend. Mevr. GROOT, Zandvoorter Allee 41, Heemst. Gevr. per 15 Nov. GEMEUB. WONING of gedeelte, m. centr. verw., m. of zonder pension. Omtrek H'stede. Br. no. 5 641 bur. van dit blad MAISON SCHREIBER, Sclioter- weg 18, vraagt gevorderde LEERLING KAPSTER kunnende wasschen en inkrullen. Aanm. na S uur vriendinnen, 24 jaar, b. 5 filiaalhoudsters Zijn als zoodanig wcrltz. Br. no. 5640 bur. van dit blad KANTOOR Meisje, 18 jaar, dipl. Mulo. Steno. Typen, b. z. a„ ook v. winkel. Br. no. 5643 bur. van dit blad Electrische Rijwiellantarens compleet al vanaf 3.25 met garantie Electrisch achterlicht 19 cent H. J. VAN DER MEEIt Schagehelstraat 7 on 2 en hoek Cronjósiraat Een van oyds beken- nli de vulling, omhuld •f' WË met onze'nieuwe flfl ;witte chocolade. .'.30 cents per o'n's. - op da. ncia/n PIANO f 150.— Te koop. Dultsche Piano, voor 150.met volle garantie. Ook termijnbetaling, W. BOEREE, Schagehelstraat 9 BLIJF NIET MET PIJN LOOPEN MAAR GA NAAR GROOTE HOUTSTR. 29 HAARLEM EN IAAT U EVEN CENT SLECHTS PER VOLLEDIGE BEHANDELING Volkorenbrood Indien U nog geen gebruiker bent van dit HEERLIJKE BROOD be stelt U dan eens een proefbroodje Electrische bakkerij P. C. BRUIJN Oude Groenmarkt 22 Tel. 10705 Wij brengen WARMTE in uw huis! in diverse eerste klas fabrikaten. HAARDKACHELS in verscheidene prac- tische modellen. HAARDCENTRALES Meerdere vertrek ken verwarmen door één haard. Model-in stallatie in werking te bezichtigen in onze magazijnen. 'een£ outstrgg aarfem a/c/Verwarming Mag. open: vm. half 9-n.m. 8 uur. Zaterdags tot 9 uur <T7/Ti VERKOOPHUIS DE RIDDER. taxeert dagelljk.- gratis uw goederen. Taxatieprij zen worden zoo noodig direct uitbetaald. II. W. DAMES. Ridderstraat 24 Telefoon 16910 J*ltj&K&OCJk e«. p. stuk enorme keuze, 0.95, 0.75, 0.65, 9.55. AMSTERDAM (10 Fil), HAARLEM LEIDEN, DEN HAAG (7 Filialen)' ROTTERDAM (4 Fil.), ARNHEM VPEID00RN, DEN BOSCH EIND- 'OVEN, UTRECHT, HILVERSUM Vier moderne Paskamers HAARLEM GR. HOUTSTR. 71 hoek Ged Oude Gracht. Telef 13020 teu kuustwfrk n wordt voor net grootste deel be paald door den vorm. geeft U den ge- wenschten vorm.| Het is vakkundig werk. Dit zegt| alles. - Firma Groo.t Houtstraat 135 Telefoon 15499 Huiskamer- ot Salonkappen Nergens grooter keuze, al van af compl1.89 Ophangen gratis II. J. VAN DER MEER Schagehelstraat 7 en 2 en hoek Cronjéstrnnt Dames Bij ons kunt U op ALLE soorten Stoffen alles wat U wenscht laten teekenen. Gez. CORBIèRE, CR. HOUTSTRAAT 136. GROOTE SORTKEKING Dames en Heeren HetAmerikaansche Huis 24 BARTELJORISST 1124 Telefoon 13439 JACK MORRIS ZIEKENVERVOER Vakkundige bediening Billijke tarievenTELEFOON 14003 BOUCKAERT Wegens ontruiming gedeelte kwee- kerij worden aangeboden: Extra zware vruchtboomen 50 ct. Grootbloemige struikrozon 5 ct. Grootbl. stamrozen op bot tel, m. bamboestok cadeau 25 ct. Bloemheesters 25 c.t Ligustrum groenbl5 ct. Vaste planten 15 ct. Etc. etc. etc. Planten zijn nog ongerooid en de wortelgestellen drogen dus niet uit. Alles is van uitstekende kwa liteit. ziektevrij en wordt ten volle gegarandeerd. Tuinaanleg zeer billijk. Tuinondei-houd vanaf f 10. Bloemisterij „de Morgenstond" Haltsma Mulicrslrnnt 54 Haarlem Noord Verzendt Uw Goederen naar Amsterdam en t Gooi, den Haag. Rotterdam ei. -mg. als billijk Snel ver voéi „DE SNELLE VISSER" Haarlem, Tel. .12-1001170Q

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 3