De burgeroorlog in Spanje. Thijs IJs krijgt een huisgenoot Maak los die kou! DAMPO daar lucht ie van op Politieke indrukken uit Tsjecho-Slowakije. DARM) DIN S D A G 20 OCTOBER 1936 HAARLEM'S DAGBLAD Na de ontzetting van Oviedo. Herstellen de regeerings- troepen zich? Per radio is gisteren door de opstandelingen bekend gemaakt, dat generaal Aranda de eerste journalisten, die in Oviedo zijn aange komen, heeft ontvangen. Hij verklaarde, dat van de 77 officieren, waarover hij op 18 Juli beschikte 55 gedood of gewond waren. Van de 2000 soldaten en leden der Guar.dia Civil be nevens vrijwilligers, zijn 400 gesneuveld en ruim 100 gewond. Deze omstandigheid dwong den generaal twee weken geleden het front van weerstand, dat 16 K.M. lang was, kleiner te maken teneinde in het centrum van de stad het verzet te kunnen volhouden. De zender van Sevilla heeft Maandagavond een communiqué uitgezonden, waarin wordt medegedeeld, dat de te Oviedo gevangen ge nomen leden der loyale troepen verklaard hebben geheel onder bevel te hebben gestaan v&n buitenlandsche officieren. Voorts wordt in dit communiqué o.m. nog bekend gemaakt, dat de op standelingen na de verovering van Illescas hun posities hebben ver sterkt en dat generaal Mola heeft ver klaard, dat de rechtsche troepen over enkele dagen Madrid zullen binnen rukken. Tenslotte wordt medegedeeld, dat een door de Duitsche arbeiders gehouden collecte 2 millioen heeft opgebracht, die besteed zullen worden voor den aankoop van win ter kleeding voor de „Spaansche Nationalisten". De zender La Coruna heeft medegedeeld, dat de regeeringstroepen, die in den sector Guadarrama, nabij Chapineria tot den aan val waren overgegaan, verslagen zijn waarbij zij 320 dooden en 210 geweren op het slag veld achterlieten. In den sector Teruel heb ben de opstandige luchtstrijdkrachten een bombardementstoestel, drie jachtvlieg tuigen en een verkenningstoestel,, der loyale troepen neergeschoten. In den sector Huesca hebben de rechtschen zich meester gemaakt van Santa Vltoria, een hermitage die het dorp Tardienta beheerscht, hetwelk nu spoe dig vallen zal. Voorts werd voor den zender bekend ge maakt, dat minister Prieto de nationalisatie heeft voorgeschreven van alle fabrieken van luchtvaartmateriaal. Er zullen raden van be heer worden ingesteld, gevormd door ver tegenwoordigers der regeering en der arbei ders. De geheele Madrileensche pers publiceert een algemeene order van de regeering, lui dende: „de troepen, die niet kunnen opruk ken mogen hun post niet verlaten en moeten zich liever laten dooden dan een stap terug te wijken. Stellingen door dc regeerings troepen heroverd? Berichten' uit Madrid melden, dat de loyale troepen den kring om Oviedo opnieuw ge vormd hebben, zonder de veroverde stellingen te verliezen. De mijnwerkers hebben de omsingeling voltooid, waarbij zij een krachtig offensief ondernemen tegen, de achterhoede, teneinde het binnentrekken van de kolonel Aranda te hulp komende colonne te beletten. Hét gros van deze colonne zit tusschen twee vuren, haar terugtocht is afgesneden. In verschillende sectoren blijven de loyalen optrekken. Zeegevecht bij Malaga. De Times meldt uit Gibraltar, dat vliegtui gen der opstandelingen den regeeringskruiser „Jaime 1" die Zaterdag van Bilbao was te ruggekeerd, uit groote hoogte gebombardeerd hebben. Later verschenen de rechtsche krui sers „Canarlas" en „Almirante Cervera" die de Jaime 1 beschoten. De regeeringskruiser beantwoordde dit vuur met zijn stukken van 12 inch, waarna de aanvallers zich in Zuid oostelijke richting verwij derden, blijkbaar on beschadigd. Het is niet onmogelijk, dat bin nenkort een zeegevecht zal plaats vinden om de beheersching van de straat van Gibraltar. Spaansche delegatie pleit in Amerika voor de regeering. Marcelino Domingo, leider van de links republikeinen in'Spanje, is te New York aan gekomen om in de Vereenigde Staten en Canada een serie voordrachtne te houden over den waren toestand in zijn land en om steun te zoeken voor de zaak der Spaansche regee- ring. Hij is vergezeld van de vroegere afgevaar- digdel-sabella Palencia en den Roomsch- katholieken priester Luis Sarasola. Nederlandsche dank aan Engeland. Het Foreign Office maakt bekend, dat het door bemiddeling van den gezant der Neder landen te Londen, jhr. mr. R. de Marees van Swinderen, en den Britschen gezant in Den Haag, Sir Hubert Montgomery, dankbetuigin- ENGELSCH PASSAGIERSSCHIP MET 600 PASSAGIERS AAN DEN GROND. De „Lancastria" van de Cunard-White Star-lijn is bij den terugkeer van een kruis tocht door de Middellandsche Zee met zes honderd passagiers aan boord, gedurende een hevigen storm in de Mersey aan den grond geloopen. De passagiers snelden naar dek, maar konden spoedig gerustgesteld worden. Het was niet mogelijk de Lancastria onmiddellijk met sleepbooten weer vlot te brengen. Men twijfelde er echter niet aan, dat het gelukken zou bij vloed het schip los te sleepen. PROTEST TEGEN JACHT OP ADELAREN. De Amerikaansche zoöloog Dale, die in op dracht van de universiteit van Californië een p"-!"-zoek heeft ingesteld heeft medegedeeld dat in den laatsten tijd in Noord-Californië meer dan 200 adelaars zijn gedood door ja gers. die van vliegtuigen gebruik maken. Dale spreekt zijn sterke afkeuring uit over deze jachtmethode en voegt daaraan toe, dat de Amerikaansche adelaar zelfs door de wet beschermd is. gen heeft ontvangen door de aan Nederland sche onderdanen in Spanje door de Britscne regeering bewezen diensten. Non-interventic-commissie waarschijn lijk eind der week bijeen De coördinatiecommissie voor de niete inmenging in Spanje zal einde dezer week vergaderen, indien, zooals verwacht wordt, de voorzitter dan de antwoorden van Lissa bon, Rome en Berlijn zal hebben ontvangen op de vragen, gesteld naar aanleiding van de beweringen in het rapport van Del Vayo. Indien deze bijeenkomst plaatsvindt, is het waarschijnlijk, dat de laatste Sovjet Russische nota, waarin onmidellijke instelling van toe zicht op de Portugeesche havens wordt ge- eischt, op de agenda zal voorkomen, doch de behandeling van dit verzoek beschouwt men nog steeds niet als een voldoende aanleiding om op zichzelf een bijeenroeping der gedele geerden te rechtvaardigen. In de omgeving dezer laatsten verwacht men niet, dat de bui tengewone procedure, voorgesteld door de re geer in g te Móskou, zal worden aanvaard. Italië. Erkenning van 't „Italiaansche Imperium" door Berlijn? In welingelichte kringen te Rome heeft men den indruk, dat de minister van buitenlandsche zaken, Ciano, uit Berlijn de erkenning door Duitsch land van „het Italiaansche Imperium" zal mee terugbrengen. In Duitsche politieke kringen verklaart men volgens Havas. dat de besprekingen met den Italiaanschen minister van buitenlandsche zaken betrekking zullen hebben op den strijd tegen het bolsjewisme. Met klem deelt men hier mede, dat „geen enkel accoord geteekend zal worden". De gebeurtenissen in Spanje zul len bij de besprekingen een eerste plaats innemen. Het agentschap Havas vraagt zich af, of het hier zou gaan om een erkenning van de regeering te Burgos en aan den anderen kant van het Italiaansche keizerrijk. Deze veron derstellingen hebben volgens het bureau niets onwaarschijnlijks. De diplomatieke redacteur van het agent schap Stefani, aldus wordt nog uit Rome ge- meldt, ziet in het bezoek van Ciano aan Ber lijn en Berchtesgaden een bijdrage tot een constructieve politiek in Europa. Italië en Duitschland zijn verbonden door belangrijke economische accoorden, die zich tijdens de santieperiode hebben ontwikkeld. Zij spelen bovendien een vooraanstaande rol in het ruil verkeer der Donaulanden. Het is dan ook vol komen natuurlijk, zoo besluit de redacteur van Stefani, dat de Italiaansche en Duitsche lei dende persoonlijkheden met'elkaar voeling houden, waar het hun directe belangen en de algemeene politiek van samenwerking betreft. BuïitscMamd Goering belast met de uitvoe ring van het „vierjaarplan". Rijkskanselier Adolf Hitler heeft de vol gende verordening Uitgevaardigd tot door voering van het vier jaarplan. „De verwezenlijking van het door mij op den „partijdag der eer" afgekondigde vier- jaar plan eischt een eenhoofdige leiding van alle krachten van het Duitsche volk en een straffe samenvatting van alle betreffende instanties van partij en staat. Met de uitvoering van het vierjaarplan belast ik minister-president generaal Goe ring. Hij neemt de maatregelen, welke noodig zijn en heeft de bevoegdheid verordeningen en algemeene voorschriften uit te vaardigen. Verder kan hij voorschriften uitvaardigen voor alle autoriteiten van staat en partij". Aardbeving richtte groote schade aan in Italië. Rust keert weer in het getroffen gebied. Uit Venetië: Geleidelijk aan keert de kalmte terug in het gebied, dat Zondag getroffen werd door aardschokken. Nauwelijks merkbare schokken doen zich zoo nu en dan nog voor. De bewoners der dorpen leven niettemin weer normaal. De schade be loopt millioenen lires. De chef van het kabinet van den minister van openbare werken heeft zich op bevel van Mussolini naar het geteisterde gebied begeven. Uit de geteisterde gebieden worden thans nadere bijzonderheden vernomen omtrent de schade. In de provincie Udine zijn in de ge meente Sacile verscheidene huizen ingestort en ongeveer 150 huizen ernstig beschadigd. In de provincie Treviso zijn in de gemeente Cor- dignano een aantal woonhuizen beschadigd, terwijl in Vittorio de schade meer dan een millioen lire bedraagt. Te San Vendommiano bedraagt de schade 900.000 lire. Te Belluno heeft een aardverschuiving de hoofdstraat over een lengte van 100 meter vernield. De telegraaf- en telefoonlijnen zijn eveneens sterk beschadigd. Ook in Oostenrijk gevoeld. Naar Reuter uit Weenen meldt, is de aard beving ook gevoeld in Tirol en Karinthië. Te Hall nabij Innsbrueck zijn verscheidene huizen gescheurd, evenals in verscheidene dorpen in de omgeving van den Brenner. Fascistisch hoofdkwartier te Londen door brand vernield. Werk van anti-fascisten? Reuter meldt uit Londen, dat het Kingston- gebouw. dat den laatsten tijd als hoofdkwar tier der Unie van Britsche fascisten dienst deed. Maandag door brand gedeeltelijk ver nield is. Op de muren werden anti-fascistische op schriften ontdekt. Uit het ingestelde onderzoek schijnt te blijken, dat lappen stof, wrelke in een ont vlambaar goedje' waren gedrenkt, onder den vloer van de groote zaal waren geplaatst. Doe wat Dampo in beide neusgaten. Doos 30. Pot 50 ct. Bij Apoth. en Drogisten. (Adv. Ingez. Med.) Reis om de wereld volbracht. Ekins na 18'A dag terug te New-York. De Amerikaansche journalist Ekins is Maandag om 10 uur 49 plaatselijken tijd op het vliegveld van New York geland. Hij heeft hiermede de luchtrace om de wereld gewon nen in den tijd van achttien dagen, elf uur en 13 minuten. De directeur van het dagblad, waarvoor Ekins werkzaam is, heeft meegedeeld, dat de officieele tijd, welke de journalist voor zijn vliegtocht om de wereld noodig heeft gehad, achttien dagen, veertien uur en 56 minuten bedraagt, n.l. gerekend van het oogenblik, dat hij zijn redactiebureau verliet tot het tijdstip, dat hij er terugkeerde. Zijn beide mededingers, Kieran en mej. Kil- igallen, bevinden zich nog steeds te Manilla, vanwaar zij vandaag hopen te vertrekken. Gedrieën warep de journalisten Ekins, Kieran en mej. Kilgallen, zooals men weet op 30 September aan boord van het luchtschip Hin denburg van Lakehurst vertrokken. 105-JARIGE ITALIAANSCHE HOFDIGNITARIS OVERLEDEN. Maandag zijn de hertog van Borea Dolmo en de hertog Roberto di Longano, prefect en adjunct-prefect van het paleis van het Ita liaansche hof, l'/2 uur na elkaar, overleden. De hertog van Dolmo heeft dezer dagen zijn 105en verjaardag gevierd; hij leefde reeds vele jaren teruggetrokken op zijn kasteel te San Remo, na vier keer het huis van Savoie te hebben gediend. De hertog Di Longano stierf te Rome tengevolge van een longaan doening. Hij oefende sedert Dolmo zich had teruggetrokken in werkelijkheid de functie van prefect van het paleis uit. Hij is 60 jaar oud geworden Radio-Bloemendaa] zendt 12L> jaar uit. Eenige kerk met eigen zendinstallatie. Dit najaar her-denkt de Radio-Commissie der Gereformeerde Kerk van Bloemen daal het 12V2-jarig bestaan der uitzenndingen van de godsdienstoefeningen. Op 24 Mei 1924 namelijk deelde de toenmalige minister van waterstaat- mede, dat hij bereid was machtiging te ver- leenen voor den aanleg van een radio-telefoon- zendinrichting voor het uitzenden van pleeken en 14 Juni 1924 kwam de officieele zendver gunning af. Van dien tijd dateert de regelmatige uit zending van de godsdienstoefeningen uit de Geref. Kerk te Bloemendaal. Het is een uni cum niet alleen in den lande, maar voor zoo ver ons bekend, in de geheele wereld, dat een kerk een eigen zendinrichting heeft. Geen wonder dat de Radio-Commissie dit gedenk waardig 12^2-jarig jubileum niet ongemerkt wil laten voorbijgaan. Voor de luisteraars is een jubileum-kalender van 1937 uitgegeven, waarop bij iedere maand een fraaie foto, ver vaardigd door den heer H. van den Brink, on derwijzer aan de Chr. School te Bloemendaal, is afgedrukt. Zoo zijn afgebeeld het mooie kerkgebouw, waaruit de uitzendingen plaats hebben en de daarbij behoorende pastorie, in terieurfoto's uit keirk en zendinrichting-, stem mingsbeelden van luisteraars en vooral niet te vergeten de mannen, die de ziel vormen van dit radiobedrijf; de voorzitter der Radio- Commissie, Ds. Joh. C. Brussaard, de vice- voorzitter, de heer J. Tan is, de eerste secreta ris, de heer G. H. Schaap Jzn., de heeren H. M. Krimp en Ir. H. van Riesen, die bijgestaan door den heer L. Vrij, de uitzendingen verzorgen. Verschillende Gereformeerde predikanten hebben een bijdrage geleverd voor dezen ju bileum kalender. Ds. Joh. C. Brussaard, de predikant te Bloemendaal, Ds. W. G. Harren- stein uit Santpoort, Ds. J. W. Siertsema, Ds. L. Hoorweg Jr., Ds. C. Veenhof, Ds. A. M. Boeijenga, allen te Haarlem, Ds. Jac. van Nes Cz. te 's Gravenhage, Ds. J. A. Tazelaar te Rotterdam, Ds. J. Overduin te Kampen, Ds. A. Dondorp te Heemstede en Ds. G. Kerssies te Wildervank schreven allen een stichtelijk woord voor dezen kalender. Duidelijk blijkt, hoe dankbaar de Radio- Commissie is, dat haar werk gedurende al de zen tijd ongestoord voortgang heeft kunnen vinden. Zij spreekt de hoop uit dat dit in de toekomst door kan gaan, want de uitzendin gen kosten uit den aard der zaak veel geld, ongeveer f4000 per jaar. Daar echter radio-Bloemend aal iederen Zondag de gewijde klanken uit haar kerk de aether heeft ingezonden gedurende een reeks van ruim 12 jaren, zal zij ongetwijfeld op den- ingeslagen weg voortgaan. Onderhoud met Dr. Benesj. „Europa kan een oorlog vermijden". (Speciale correspondentie) Een van de groote voordeelen voor de Tsje- cho-Slowaaksche republiek ter Parijsche vre desconferentie was wel, dat zij daar o.m. ver tegenwoordigd werd door een zoo alom als scherpzinnig erkende figuur als Benesj, mi nister van buitenlandsche zaken, van den op 28 October 1918 zich onafhankelijk verklaard hebbenden jongen staat. Behalve zijn groote scherpzinnigheid, zijn ontzaglijke kennis van de historie, van feiten en verhoudingen, bracht Benesj nog iets mede: dat hij zoowel de leerling als de rechterhand van Tsjecho- Slowakije's Grand Old Man, van Masarijk was. In onzen tijd is er bijkans geen staatsman geweest, die in zoo breeden kring, op grond van zijn talenten en van zijn karakter een degelijk aanzien in heel de wereld had ver worven als Masarijk. Dat Benesj uit diens school kwam en dat de president van de re publiek want tot deze functie zag zich de schepper van den nieuwen staat terstond ge roepen en tot een jaar geleden heeft hij haar vervuld om zich toen door Benesj te zien op gevolgd bovenal vertrouwen stelde in zijn nog jeugdigen minister van buitenlandsche zaken, met wien hij ten nauwste samenwerk te, kwam uit den aard der zaak aan diens ge zag ten goede. Wie hem overigens sedert de Volkenbond aan het werk ging, in die omge ving werkende heeft gezien en acht heeft ge slagen op wat hij in en voor Genève wist te bereiken, zal moeten toegeven, dat Benesj he den ten dage ongetwijfeld te beschouwen valt als een der beste, meest vooruitziende kop stukken in de internationale samenleving. Zeker thans zetelt hij op het Hradcany, de burcht, waar eens de Boheemsche koningen dragers van de Stefaanskroon plachten te ver blijven. Doch de Tsjecho-Slowaaksche presi dent is gelukkig niet gedoemd volkomen pas sief te blijven en kan wel degelijk het zijne doen om te trachten een bepaalde politiek te laten volgen. Het ligt dus voor de hand, dat ik het als een buitenkansje beschouwde, dat ik de gelegen heid kreeg met den president der Republiek een onderhoud te hebben. En nog meer, dat het gesprek van heel wat meer waarde voor me was, dan een kort officieel interview, want wel l\'z uur lang heeft Benesj mij open en vrij uit, op de hem eigen klare en levendige ma nier zijn zienswijze omtrent allerlei vraag stukken kenbaar gemaakt, terwijl hij mij uit drukkelijk verzocht eventueele 'bezwaren of critiek of twijfel niet te verzwijgen. Het is duidelijk dat een dergelijk onderhoud niet voor volledige publicatie vatbaar is. Intus- schen gaf het mij een kijk op wat Benesj in ternationaal en nationaal doet en verder wil doen. Slaagt hij in zijn arbeider-nvogramma aan gebrek aan ijver of doorzettingsvermo gen zal het bij dezen energieken werker niet ontbreken! dan zal daarmee voor Europa iets' groots en 'nuttigs bereikt zijn. Veel, om niette zeggen alles, hangt echter af van het inzicht der andere Europeesche ka binetten en hieronder dan vooral ook te ver staan meer dan één West-Europeesche regee ring, waar men dient in te zien, dat voor de internationale verhoudingen funest zou zijn aanvaarding van de wel eens door sommigen gepredikte leer, dat men zich eigenlijk maar alleen om de veiligheid in het Westen moest bekommeren. Thans volgt hier. wat van het onderhoud met het staatshoofd van Tsjecho-Slowakije geopenbaard kan worden. Op mijn vraag, wat het „slachtoffer" van mijn interview dacht van de huidige interna tionale situatie luidde het antwoord: „Ik ge loof, dat elke staatsman zich heden ten dage rekenschap geeft van de ernstige en tragi sche gevolgen, die uit elk internationaal con flict zouden voortvloeien. Wat dat betreft, meen ik. dat Europa een oorlog kan vermijden en dat het er tegelijkertijd in zal slagen de internationale moeilijkheden tot een oplossing te brengen. Trouwens, in den jongste n tijd heeft zich het monetaire vraagstuk als een dringend probleem aangediend, waarvan de oplossing sinds lang de verantwoordelijke in stanties in bijna heel de wereld bezig houdt boven alle andere zorgen. En nu blijkt juist ten aanzien van dit vraagstuk, dat het met goeden wil wel degelijk mogelijk is tot een overeenstemming te komen. Ik hoop, dat ".cl. accoord op monetair gebied dat komende is. tot basis zal strekken voor een economische en politieke verzoening van duv -ard' Hoe denkt u over eventueelen terugkeer van Duitschland in den Volkenbond? „Het is niet twijfelachtig, dat Duitschland's ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. Vergeefs hebben Thijs en Sim nu al een heelen tijd naar den weg gezocht, maar hun dapper zoeken wordt niet beloond. Het huilen staat den twee vriendjes nader dan het lachen! „Als we maar een schuilplaats konden vinden," zucht Sim. „Ik ben zoo nat en zoo moe!" Thijs tuurt scherp om zich heen en eindelijk doet hij een ontdekking, die hem wat hoopvoller stemt. „Kijk, een lichtje in de verte!" roept hij uit. „Laten we er heengaan. Misschien is daar wel een huis." En met nieuwen moed begeeft ons tweetal zich in die richting. uittreding uit den Bond groote moeilijkheden voor de verdere internationale ontwikkeling heeft veroorzaakt en nog veroorzaakt. In elk jeval geloof ik, dat als het tot een (nieuw? Locarno-aecoord zou komen en men de mo netaire kwesties zou regelen, dit een geschik te grondslag en een gunstige atmosfeer zou opleveren om onderhandelingen bcterffende eventueelen terugkeer van Duitschland te Genève aan te vangen". Hoe staat Duitschland tegenover regio nale pacten? „Tsjecho-Slowakije heeft in het idee van regionale overeenkomsten altijd een der meest doeltreffende middelen gezien om den vrede te helpen handhaven en de politiek van den Volkenbond aan te vullen. Zoo levert in feite de reeds sinds 1920 bestaande Kleine Entente het beste voorbeeld op van de juistheid dier opvatting. De Balkan-Verdragen, de Baltische pacten en Locarno bewijzen eveneens in hoe verre deze stelling gegrond is. En zoo zie ik ook in. de tegenwoordige periode in de gedach te van regionale pacten den meest practischen weg voor handhaving van den vrede en een der bijdragen, die de Volkenbondcrisis kan helpen oplossen". Tenslotte raakten we in het gesprek in den breede de verhoudingen tusschen Tsjecho- Slowakije en Rusland aan. „Zoek daar toch niets bijzonders of sensa tioneels achter", aldus het antwoord, „het zijn volkomen normale verhoudingen tusschen twee staten, die een bijstandsverdrag gesloten hebben om den vrede in midden- en Oost- Europa te verzekeren. Dit verdrag maakt deel uit van het stelsel van collectieve veiligheid, gebaseerd op de Volkenbondspolitiek en het is verbonden met het Fransch-Russisch ver drag tot wederzijdschen bijstand. De Euro peesche openbare meening moet zich niét tot verkeerde op vergissingen berustende gevolg trekkingen laten verleiden, dank zij ten aan zien van dat verdrag verspreide valsche ge ruchten. Het Tsjecho-Slowaaksch-Russisch verdrag van wederzij dschen bijstand is een louter defensief verdrag, tegen geen enkelen staat gericht". Zietdaar enkele hoofdzaken uit het gesprek met president Benesj, die, daar kan men van op aan, een der vurigste aanhangers der Vol kenbondsgedachte is, ook nu nog, die de we reld telt. Dr. E. VAN RAALTE IT——"J PRDGMMMA WOENSDAG 21 OCTOBER 1936. HILVERSUM I. 1875 M. N.C.R.V.-uitzending. 8.Schriftlezing. 8.159.30 Gram. platen. 10.30 Morgendienst. 11.Orgelspel. 12.— Be richten. 12,15. Gram. platen; 12,30 Vocaal en instrumentaal concert. 2.— Gram. platen. 2.30 Voor jeugdige postzegelverzamelaars. 3.00—3.45 Viool-recital, met pianobegeleiding. 4.00 Chr. liederenuurtje m.m.v. viool. 5.Kin deruur. 6.Landbouwhalfuur. 6.30 Onderwijs fonds Binnenvaart. 7.— Berichten. 7.15 „Hoe ik West-Friesland zie. 7.45 Reportage. 8. Berichten ANP. 8.15 Arnhemsche Orkestver- èeniging m.m.v. harp en hobo. 9.10 „Neutra liteit". 9.40 Vervolg concert. 10.20 Berichten A. N. P. 10.25 Schaakcursus. 10.40—11,30 Gram. platen. Schriftlezing. HILVERSUM II, 301 M. VARA-uitzending. 8.Gam. platen. 9.30 „Onze keuken"; 10. Morgenwijding VPRO. 10.15 Orgelspel, voor dracht en Plan-lezing. 11,30 „Is massa-werk loosheid onontkoombaar?" 12.Gram. pla ten. 12.15 Concert door de „Melody Circle" I.00—1.45 „De Flierefluiters" en zang. 2.— Gram. platen. 2.30 Voor de vrouw. 3.Voor de kinderen. 5.30 VARA-orkest en gram. pla ten. 7.Schaakpraatje. 7.15 Zang. 7.40 „So ciale verzekering". 8.Herh. S.O.S.-berichten 8.03 Berichten ANP, VARA-Varia. 8.20 Uit Brussel: Het Omroep-sympohnie-orkest en Omroepkoren. 9.20 Radio-tooneel. 9.55 Gram. platen. 10.— Berichten ANP. 10.05 Dansmu ziek. 11.00 „Huwelijksverhoudingen". 11,30 12.00 Gram. platen. DROITWICH, 1500 M. 11.05 Orgelspel. 11,35—11.50 Gram., platen. 12.05 BBC-Northern-orkest en zang. 12,50 Jazzmuziek. 1 20—2.20 Birminghamsch Hippo- drome-orkest. 3.10 Het Morris Motors oi-kest. 3 50 Piano-recital. 4.20 Vesper. 5.10 Het MacAr- thur kwintet. 5.35 Dansmuziek. 6.20 Berich ten. 6.40 Fransche causerie. 7.Piano- syncopations. 7.10 Komische dialoog. 7.20 Dansmuziek. 7.50 Radio-tooneel. 8,35 BBC- symphonie-orkest. koor en solisten. 9.25 Be richten. 9.45 Vervolg concert. 10.55 Vocaal en instrumentaal concert. 11,3512,20 Dansmu ziek. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram. platen. 11.20 Oi'kestcon- cert, 2 50 Concert. 4 .20 Gram. platen 4.50 Zang 5 05 Gram. platen. 5.50 Orkestconcert. 8.20 Zang en gitaar. 9.05 Radiotooneel met mu ziek. KEULEN, 456 M. 5.50-Orkestconcert. 11,20 dito. 12,35 Landes- symphonie-orkest Saarpfalz, 1.35 Gevar. con cert. 3.50 Sted. Orkest Witten-Ruhr. 5.20 Westduitsch Kamerorkest. 6.20 Pianorecital. 8.05 Gram. platen. 9.50—11,20 Omroepkleïnor- kest. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gram. platen. 12,50 Dansmuziek. 1.30 Klein-orkest. 1.50—2.20 Gram. platen. 6.20 Cello-recital. 6.50. 7.20 en 8.20 Gram. platen. 8.50 Radio-tooneel. 9.35 Klein-orkest. 10.30- II,20 Dansmuziek. BRUSSEL 484 M. 12,20 Gram. platen. 12.50 Klein-orkest. 1.30 Dansmuziek. 1.502.20 Gram. platen. 5.25 Dansmuziek. 6.35 Gram. platen. 8.20 Sympho- nie-concert. 9.20 Omroeporkest en reportage. 11.0011,20 Gram. platen. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.35 Solisten-concert. 8.05 Rijkszending. ..Das Werk ist jung und steht auf neuem Grande". 8.35 Populair concert. 9.20 Be richten. 9.50 Gamba en cembalo. 10.05 Weer bericht. 10.2011,20 Europeesch concert uit Brussel. (Gr. platen).

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 6