H. K. H. Prinses Juliana te Reclcenwalde. GELD EN LIEFDE Drinkt meer melk I Te Valkenswaard is een eomité begonnen met het verschaffen van fleschjes melk, tegen een zeer gering s*or'n9 in het internationaal telefoonverkeer door de beschadiging van een kabel bij bedrag, aan schoolkinderen. Eenigen die het zich goed laten smaken Zwijndrecht. Met man i .n macht werd het herstellingswerk uitgevoerd verlaat de haven van Marseille voor zijn eerste reis naar Algiers komst te Straatsburg voor de onthulling Yan het doodenmonument Het bezoek van H. K. H. Prinses Juliana aan Reckenwalde. Prins Bernhard filmt zijn bruid. Achter de Prinses de moeder en broer van Prins Bernhard Zou dat karretje van mij nu ook aan de nieuwe voorschriften van het rijwiel- reglement voldoen?.... Mr. dr. W. J. A. Kernkamp is benoemd tot bijzonder hoogleeraar aan de Rijks universiteit te Utrecht H. K. H. Prinses Juliana werd bij haar aankomst met Prins Bernhard te Reckenwalde door de be woners der omgeving hartelijk verwelkomd De auto in de versierde oprijlaan FEUILLETON Roman van HUGO BETTAUER. ((Nadruk verboden,) 6) En bovendien nog vrijgezel! In dit land, waar geld zoo'n belangrijke rol speelde, was deze rijke, sympathieke man vrijgezel geble ven. De heer Schlampovsky zette zich in postuur vergroot een traan over zijn ongelukkig va derland, dat, nu het niet langer verdeeld is, zijn oude klaagliederen niet meer kon zin gen en na zijn derden cocktail bracht hij het gesprek handig op zijn beminde dochter Valeska. Een werkelijk ideaal Poolsch meisje. Zedig en voornaam, huiselijk en mondain, vijf wereldtalen sprekend, uitstekende danseuse en kampioen tennisspeelster en zeldzaam be gaafde pianiste. En charmant, charmant! Dikke zweetdroppels parelden op Fred Hol me's voorhoofd. De overtuigende beschrijving des heeren Schlampovsky greep hem ten zeer ste aan en hij, die nog nooit in Europa as geweest en nog nooit een levend Poolsch edelman te zien had gekregen, was oprecht verbaasd over de achting, die deze hun doch ters blijkbaar toedragen. Valeska kwam terug mi het gesprek werd afgebroken. Inderdaad, ze was van een zeld zame schoonheid, die Valeska. Nieuwsgeirig gluurde Fatty haar aan. Hm, haar papa scheen niet overdreven te hebben. Een gedachte schoot hem door het hoofd: misschien had hij nu reeds gevonden wat Garrick zocht, zoodat hij niet eerst den heelen Europeeschen hooiberg behoefde te doorzoeken. Negentien jaar oud, beschaafd, deugdzaam, zooals haar vader verzekerd had, lief en vriendelijk. Garrick wat kan je nog meer verlangen? Het gesprek werd allergezelligst; Valeska klapte, uitgelaten als een klein meisje, in de handen toen zij hoerde, dat Fred Holme de vertrouweling, vriend en privé-secretaris van den rijksten man ter wereld was en hij vond het heerlijk naïef en kinderlijk onschuldig van het mooie meisje, dat ze zoo intiem met hem was en in het vuur van het gesprek tel kens haar kleine, mooi gevormde handje op de zijne legde. Alleraardigst vond hij het, maar hij kreeg het zoo warm, dat hij de eene whisky na de andere moest bestellen om af te koelen. Den volgenden dag was de zee vrij ruw. Mama Schlampovsky was werkelijk zeeziek, mijnheer Schlampovsky voelde zich ook niet heelemaal lekker en zoo bracht Fred bijna den geheelen dag alleen met Valeska door. 's Avonds na het souper lagen beiden naast elkaar lui in hun dekstoleen. Duizenden ster ren keken op hen neer, de lucht was zoel, Valeska was stil en droomerig en Fred achtte nu het oogenblik gekomen om het hart en de wenschen van het knappe meisjes nauw keurig te peilen. Zij konden elkaar uitstekend verstaan daar Fred, die een Duit-sche moeder had gehad, die taal bijna volkomen mach tig was, bovendien wat Fransch kende en Valeska op haar beurt bijna vloeiend Engelscb sprak. Fred nam de hand van het dicht naast hem liggende meisje. „Miss Valeska, wat zoudt u zeggen als ik u meedeeldedat ik u voor een zeer. zeer rijk man, een verstandig, invloedrijk man van zes en dertig jaar die zich zeer eenzaam voelt, heb uitverkoren? Zoudt u bereid zijn Verder kwam Fred niet, want Valeska sloeg plotseling haar armen om zijn hals, schoof zich met een katachtige beweging half op zijn stoel, drukte haar lippen op zijn gladge schoren wang en fluisterde: „Jij, lieve jongen; ik heb van het eerste1 oogenblik af geweten, dat je mij lief hebt. Ik zeg niet neen, Fred, want ik heb altijd een voorliefde voor dikke en rijke mannen gehad!" Fatty kreeg bijna de stuipen van ontzet ting. Dl zijn verwarring drukte hij het meisje stevig tegen zich aan en hij wilde het fatale misverstand ophelderen, maar Valeska liet hem niet aan het woord komen. „Weet je, Fred, ik ben dood-ongelukkig, ik heb in Warschau enorme schulden. Die wil je zeker wel voor me betalen, nietwaar? Papa bezit zelf niets en heeft zijn gelieele inkomen voor ich zelf noodig. Maar jij lieve jongen, jij wilt me helpen nietwaar?" Fred begon te begrijpen, dat het in Europa eenigszins anders toegaat dan in Amerika en dat hij zich ezelachtig had aangesteld. Hij krabbelde uit den dekstoel overeind en stelde haar voor, het zakelijke deel van hun onderhoud later te bespreken. Toen men op den zesden dag in South ampton aan kwam, nam Fred Holme harte lijk afscheid van Valeska, schudde papa Schlampovsky stevig de hand en overhandig de deze op discrete wijze een chèque waarmee hij de rekeningen van zijn dochter kon be talen en bovendien zichzelf nog een beetje op de been kon helpen. En daarop reisde Fatty naar Londen om in den hooiberg naar de naald te gaan zoe ken Kleine teleurstellingen. In Londen huurde Fred Holme een vorste lijk appartement in Hotel Majestic aan de Oxfordstreet. Onmiddellijk na zijn aankomst wierp hij zich met mannenmoed in deze "Jngelsche hooischelf. Hij slenterde langs de lostzijde van het Hyde-Park tot Hyde-Park- Corner en boemelde daarna door de over drukke Piccadillystreet, Na een uur bleef hij uitgeput staan en leunde wanhopend tegen' een brievenbus, die er uitzag als een choco lade-automaat. Een reusachtige politieagent begluurde den gentleman, in wien men op tien passen af stand aan de kleeding en de gewatteerde schouders den Yankee herkende, trad op hem toe en informeerde belangstellend of hij soms niet wel was. Fred knikte ontkennend, „Ik voel me zoo lekker als kip en als ik binnen niet al te langen tijd een behoorlijken brandy in m'n maag krijg, ben ik volmaakt tevreden". Hij wenkte een taxi en reed terug naar het hotel, om daar met den portier overleg te plegen. ,Man zeg me eens, waar ik hier in Londen knappe, jonge meisjes te zien krijg, ware kinderen van dit land. De portier onderzocht den hem aangebo den sovereign nauwkeurig op zijn echtheid en dacht diepzinnig na. „Gaat u vanavond eens naar Covent Gar den, sir. Groote opera-avond en daar vindt u het beste Londensche publiek". Fatty kleedde zich in rok, waarin hij er zoo voornaam en degelijk uitzag als een Trust president en kocht een geheele loge in Covent Garden. De hotelportier bleek goed op de hoogte te zijn, want werkelijk, in de loges en^de stalles zag men vrouwen in elke kleur en formaat. Sierlijke, slanke, indrukwekkende men majestueuze vrouwen, wier blonde haar rood geverfd was en andere, wier roode haar zwart geverfd was, eenvoudige degelijke vrouwen en andere, die veel op wandelende juwelierswinkels geleken. De onbetwistbaar charmantste vrouw zat in de loge naast Fatty maar hij herkende haar door dee platen van de ..New York Tribune" als de echtgenoot,e van den Amerlkaanschen ;ezant. Deze zat bescheiden achter haar en sprak juist zijn afkeuring er over uit, dat Tannhauser te voet ten tooneele verscheen en niet door een zwaan werd getrokken. In de groote pauze begaf Fred Holme zich na kort beraad, naar de loge van den gezant en stelde zich voor. Zijn naam met de toe voeging „particulier-secretaris van Mister Garrick", deed wonderen. De gezant schud de hem stevig de hand, stelde hem aan bijn gemalin voor en noodigde hem in hun loge te blijven. Henry Garrlck's secretaris! Nu kwam het er op aan voorzichtig te zijn; één woord van Garrick en je werd als gezant overgeplaatst naar Madrid of heelemaal naar Boedapest, of een anderen verren uithoek. Holme stevende regelrecht op zijn doel af. „Excellentie, ik zou hier in Londen gaarne eenige knappe jonge meisjes leeren ken nen. Zoudt u mij daarbij willen helpen?". Mrs. Evelyn Lawrence, de echtgenoote van den gezant, was opeens vuur en vlam. Geen twijfel mogelijk. Fred Holme wilde trouwen! Nu, een betere partij kon men moeilijk vin den, een schitterende gelegenheid dus om de vrouwelijkste aller vrouwelijke 'eigenschappen uit te oefenen en te koppelen. Zij gaf haar echtgenoot die juist Iets wilde zeggen, een wenk dat hij moest zwijgen. „Mister Holme, het zou me een zeer groot genoegen doen, wanneer u morgen bij ons zoudt willen komen thee drinken. U zult dan een aantal allerliefste jongedames leeren kennen". Inderdaad bleek op de tea van de gezants vrouw een heele rij dames van diverse pluimage aanwezig te zijn. Natuurlijk be kommerde Fred zich slechts om die meisjes die voor zijn doel in aanmerking kwamen en zoo op het oog aan de door Garrick ge stelde eischen voldeden. En dat waren de negentien jarige Maud Holborn dochter van een in Tndië overleden generaal en twee zus- les, Blanche en Rose genaamd, van zeer def- tigen, maar verarmden huize, Waar ouders waren overleden en zij woonden bij een fa milielid, de gravin, douab-ière v Parmoor. (Woidi -i-volgd)

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 9