Mijn kijk op het spel DERDE KLASSE VIERDE KLASSE RESERVE 1E KLASSE NEDERLAND-NOORWEGEN. BILJARTEN LAWNTENNIS M A A X'DAG 26 OCTOBER 1936 H A A R L E M'S DAGBLAD 7, door Criticus. V. S. V.Hermes-D. V. S. Vergeleken met andere elftallen uit Haar- lem en omstreken, die ik dit seizoen zag spe len, heeft V. S. V. als ploeg wel een zeer gunstigen indruk achtergelaten. De samen werking tusschen de verschillende linies on derling, het snelle doorspelen van den bal, het begrip voor elkanders bedoelingen en het goe de plaatsen, dit laatste althans vóór de pauze, brachten een zoodanig evenwicht in het elf tal, dat men in vele opzichten een sterk ploegverband kon spreken. De eerste helft van den wedstrijd was, uit dit oogpunt bezien, de beste. Alle elf spelers lieten toen degelijk en goed voetbal zien, dat zoowel technisch als tactisch dikwijls op een hoog peil stond. De fraaie open aanvallen, meestal opgezet door Sterk en De Koning, ga ven den vleugelspelers de gelegenheid keer op keer verwarring in de vijandelijke achterhoe de te stichten en indien er in deze periode wat beter zou zijn geschoten, was de voor sprong bij de rust zeker grooter geweest dan een enkel doelpunt. Na de pauze, met den steeds sterker wor denden wind in den rug, ging het, ondanks het aanvankelijk grootere overwicht, minder vlot en dit was vrijwel geheel te wijten aan het veel te hard en ook te hoog aangeven van het leder. De backs en de doelverdediger Michel, waarvan laatstgenoemde vóór de rust liet zien, hoe goed hij den stilliggenden bal, zelfs tegen den wind in, kan uittrappen en naar de zijkanten van het veld kan plaatsen, zetten in de tweede helft teveel kracht achter hun trappen. Het gevolg was, dat de bal wel iswaar herhaaldelijk voor het H. D. V. S.-doel neerkwam, maar van een dergelijke hoogte en met zulk een vaart, dat de eigen voorwaartsen hem niet of onvoldoende onder controle kon den krijgen, wat trouwens begrijpelijk is. De halfbacks deden het beter, zoowel aanvallend als verdedigend vormde dit drietal een sterke linie, met De Koning en rechtshalf Van Os als de besten, voor zoover men in dit homo gene geheel van uitblinkers kan spreken. Ook het samenspel tusschen de halfbacks onder ling was goed verzorgd. In de voorhoede was Sterk de man, die van begin tot einde buitengewoon knap werk heeft verricht. Het openen van den aanval, de combinatie met den buitenspeler Teeling, die tal van vrije ballen op de juiste manier in de open ruimte vóór hem kreeg aangegeven, het dribbelen en schieten, het getuigde alles van een degelijk begrip van zijn taak als binnen- voorwaarts. Met schieten was hij dikwijls niet gelukkig, doch wanneer Sterk er in slaagt, zijn rechterbeen wat meer te gebruiken, zal hem dit in staat stellen, op die wijze meer kansen te benutten. Van Leeuwen als rechtsbinnen ls, te oor- deelen naar dezen wedstrijd, naar mijn mee ning een speler met toekomst; hij liet althans enkele staaltjes voetbal zien, waaruit bleek, dat hij het spel begrijpt. Zijn opstellen was zeer goed en het was voor hem wel jammer, dat rechtsbuiten Iïeins t .t driemaal toe hem een zekere kans op een doelpunt ontnam, dooi den bal voor zijn voeten weg en over de lat te trappen. Deze Heins kan overigens het leder snel opbrengen wanneer hij den bal vrij heeft, maar in de buurt van een tegenstander treu zelt hij vaak te lang met afgeven, terwijl zijn voorzetten dikwijls te hard, te hoog en te scherp zijn. Als de weg naar het doel' geblok keerd is, dient hij eerst te kijken, waar zijn mede-voorwaartsen staan; dat kan hem in vele gevallen de moeite besparen om te trach ten, een tegenstander „aan den buitenkant" te passeeren, een manoeuvre, die hem door zijn kleine gestalte niet steeds gelukt en waardoor hij bij de hoekvlag in de verdruk king komt. Zijn collega Teeling op den linkervleugel had, zooals reeds gezegd, aan Sterk een groo- ten steun, wat het leveren van een behoorlijke prestatie natuurlijk zeer vergemakkelijkte. Af en toe hield hij den bal iets te lang bij zich en wanneer de Schiedamsche rechtsback wat meer begrip van buitenspel zetten had gehad, zou de V. S. V.-middenvoor Michel daarvan tallooze malen het slachtoffer zijn geweest. Wat Heins teveel doet, doet Teeling te weinig; de linksbuiten komt niet altijd genoeg naar binnen en laat het schieten teveel aan an deren over. Toch heeft deze linksbuiten ruim voldoende gespeeld. Michel is een flink door zetter, maar hij maakt het zichzelf moeilijk door zich steeds met den rug naar het vijan delijke doel op te stellen. Sterk gaf hem en kele through-passes om van te smullen, doch daar de middenvoor zich steeds eerst moest omdraaien, was hij telkens juist dat onder deel van een seconde te laat om den doelman der tegenpartij te vlug af te kunnen zijn. Ook moet hij opletten, dat hij niet in den buiten- spelval loopt, vooral, wanneer de vleugelspe lers aarzelen met voorzetten. Broek en Van der Griendt, de twee backs, hebben goed gespeeld: Broek zelfs zeer goed met uitzondering van zijn te hooge en te har de trappen na de pauze. Van der Griendl houdt het leder soms te lang bij zich in de nabijheid van zijn doel; dat kan tegen een betere voorhoede als van H. D. V'. S. gevaar opleveren. Bij sterkeren tegenstand moeten de backs er aandacht aan schenken, dat ze zich niet op één lijn opstellen. Doelman Michel heeft zijn doel naar behoo- ren verdedigd: hij heeft het trouwens niet erg moeilijk gehad. H. D. V. S. is tegengevallen. Met uitzonde ring van spil Bergkotte, den linkshalf Trom- berg en, na de rust, den invaller Stojk, heb ben de Schiedamsche spelers weinig fraais te zien gegeven. Wel werd er tot het einde hard gewerkt, doch zonder veel nuttig effect. Het plaatsen was slordig: het duurde te lang, voordat de bal aan een medespeler werd af gegeven en het samenspel in de voorhoede liet alles te wenschen over. De beide vleugelspelers De Jong en Borzani. anders het sterkste deel der ploeg, waren er dezen middag volkomen uit en alleen gedurende een klein kwartier na de rust, toen V. S. V. met een 2—0 voorsprong even verdedigend ging spelen, kwam de H. D. V. S.-aanval wat beter tot zijn recht. De rechtsback Van Gulik had vele hachelijke mo menten voor zijn doel kunnen voorkomen door zijn tegenstanders, vooral middenvoor Michel, keer op keer buitenspel te zetten. Deze tekort koming kostte zijn club het derde doelpunt Tenslotte gebiedt de waarheid te zeggen, dat de tweede goal van V. S. V. niet had mogen worden toegekend, daar Heins zijn tegen stander met den elleboog wegduwde, alvorens te scoren. Het is voor een scheidsrechter steeds aan te bevelen, het spel van nabij te volgen en zich dus zoo snel mogelijk te ver plaatsen. Hij behoeft dan niet af te gaan op het vlaggen van de grensrechters om, al ol niet vermeend, buitenspel te constateeren. V. S. V. werd hier eenige malen het slachtoffer van. Ik ben benieuwd, hoe de Velseroorders zich tegen sterkere tegenpartijen zullen houden want zij beschikken over een veelbelovend' combinatie. CRITICUS A. F. C.Bloemendaal (73) Op het zwaar te bespelen A.F.C.-terrein waren de Bloemendalers lang niet zoo goed op dreef als wij de laatste weken van hen gewend waren. De Bock werd extra bewaakt; de rechter vleugel der witten kon maar niet op dreef komen. Deze verdiende maar geflatteerde overwin ning danken de gastheeren voornamelijk aan het sublieme spel van Lungen, die niet min der dan zes doelpunten scoorde. Reeds spoedig na het begin zag Lungen zijn kans schoon nag een zwak moment in de Bloemendaal-verdediging (10). De witten kwamen daarna meer in den aanval, maar de A.F.C.-verdediging zat fel op den bal. Onverwacht passeerde Lungen de Bloemen daal-verdediging en scoorde zijn tweede doelpunt (20). Nog voor rust kopte de A.F.C.-midvoor een voorzet van Van Nek wederom langs Huis man (30). Na de hervatting was P. Leemhuis vervan gen door De Vries. Bloemendaal gaf zich nog lang niet ge wonnen; na goed werk van Hartendorp had De Bock slechts voor het intrappen (31). De thuisclub raakte er daarna leelijk uit; het verwonderde dan ook niemand dat door toedoen van De Bock en Hartendorp de balans weer in evenwicht kwam. Ook daarna bleef Bloemendaal nog aan vallend, maar bij een uitval van A.F.C. kopte Lungen bij verrassing het leder langs Huis man (43). Van der Bijl raakte daarna geblesseerd; het spel der gasten werd ineens veel minder. Met korte tusschenrpoozen wisten Lungen en Kamminga den stand tot 73 op te voeren, waarbij de scheidsrechter echter een paar buitenspelgevalletjes niet zag. Het Bloemendaal-elftal was als volgt samen gesteld: Hulsman, v. d. Bijl, v. d. Meij Immer, H. Beijk, P. Leemhuis, Hartman, v. Bragt, Ch. de Bock, Tuilenaar, Hartendorp. AlkmaarKinheim (15) Met Huib Groeneveld weer op de center voorplaats ging Kinheim met vertrouwen naar Alkmaar. Al spoedig bleek, dat de Vel- senaren een klasse beter speelden, dan hun tegenstanders, die een stevig partijtje voet bal speelden. Toen het achtertrio, dat weer een solide partij speelde, goed bijgestaan doof de halflinie, het eerste offensief afgeslagen had, kwamen Raaymakers en zijn mannen in actie. Geruimen tijd wist de Alkmaar- keeper zijn doel schoon te houden, totdat Raaymakers een bal toegespeeld kreeg, naar binnen zwenkte om daarna onhoudbaar te scoren (0—1). Bijna was de stand direct hierna gelijk, maar de Alkmaar-midvoor kopte een fraaien voorzet van zijn rechtsbuiten naast. Langzamerhand kreeg Kinheim tegen wind in de overhand, maar voor de rust werd niet meer gedoelpunt. Toen Kinheim na de rust het windvoordeel kreeg, was ze doorloopend in den aanval, wat na 10 minuten een doelpunt opleverde van Ellen, na keurig samenspel met H. Groene veld 0—2. Stug doorzetten bracht Alkmaar een en kele maal voor het Kinheim-doel, waar de achterhoede het wel afkon. Na 20 minuten ontstond uit een der vele Kinheim-aanvallen een hevige schermutse ling voor het Alkmaar-doel, waaruit H. Groe neveld scoorde (03). De Alkmaar-linksbinnen kreeg een kans, waarvan hij profiteerde (13). Verder was Kinheim steeds aan het woord. H. Groeneveld liet zien dat hij 't nog niet ver leerd was toen hij op keurige wijze den stand op 14 bracht. BeverwijkZaandijk (11) Direct forceeren de Wijkers een corner, die wordt weggewerkt en aan den overkant ge schiedt hetzelfde. De middenvoor van Bever wijk is niet fortuinlijk met zijn kopballen. Bij een der vele goede aanvallen van de Wijkers schiet Maenhout hard op doel. Markx wil koppen, maar één der Zaandijkers is hem voor en sooort in eigen doel, waardoor Bever wijk op fortuinlijke wijze aan de leiding komt. Dit is voor de bezoekers een aansporing om stevig aan te pakken. Eenige hoekschoppen blijven zonder resultaat, zoodat de rust in gaat met een 1—0 voorsprong voor Beverwijk. Na de rust worden aan beide zijden aanval len onderbroken door buitenspel. Nadat Be verwijk een corner heeft genomen, breken de Zaandijkers door; na eenige vergeefsche po gingen weet de rechtsbuiten de partijen op gelijken voet te brengen (11). De bezoekers lebben den smaak beet; voortdurend zijn zij in den aanval, maar de Beverwijksche ach terhoede doorstaat den druk. Goed verdedigen van Zaandijk aan den anderen kant staat een overwinning van Beverwijk ih den weg. Even min slagen de bezoekers er in den Wijker kee per te verschalken. Einde 1—1. HillegomLugdunum (13) Het veld is erg glad en modderig, zoodat de bal telkens in den zachten bodem vast blijft liggen. Na een halft uur wordt Schrama zoo danig bewerkt, dat hij het veld moet verlaten. Even voor de rust kwam hij terug, maar speelde verder op halve kracht. Nadat de Leidsche midvoor uit een corner gescoord heeft, komt Verschoor bij een botsing zoo to vallen, dat ook hij het veld verlaat. Na de rust is Verschoor vervangen door Pijnacker. Na vijf minuten weet de Leidsche linksbuiten een voorzet van rechts met het hoofd uitstekend in het doel te loopen. Een half uur later weet Winkel na een goeden voorzet in te schieten (12), waarna een der Leidsche spelers wegens natrappen uit het veld wordt gezonden. Toch is het overwicht zoo groot dat nog een derde doelpunt komt als de keeper onoordeelkundig uitgeloopen is. (1—3). ZeemeeuwenW. M. S. (24) Gesteund door den sterken wind bedreigt Zeemeeuwen onmiddellijk eenige malen het doel der gasten. Een schot tegen de lat wordt opgevangen en weer ingeschoten. De keeper stompt evenwel den bal weg, die voor de voe ten van W. Terol komt. Deze schiet onhoud baar in (10l Als even later na een corner een scrimmage voor het doel ontstaat is het weer W Terol, die inschiet (20). Voorloopig weet de Zeemeeuwenkeeper het gevaar te bezweren. Even later wordt hij ech ter door den middenvoor Van Noort gepasseerd (21). Dezelfde speler neemt na mooi samen spel ook den gelijkmaker voor zijn rekening (2—2). Na de rust gaat het spel geruimen tijd vrij wel gelijk op. Bij een doorbraak brengt de linksbinnen G. Damman den stand op 23- Gedurende tien minuten belegert Zeemeeuwen het doel der gasten De middenvoor van W M.S schiet nog eens onhoudbaar in (24). T. H. B.—S. D. W. (5—6) Er ontwikkelt zich direct een spannende strijd. Het is voornamelijk de rechtsbuiten dei- gasten, die in de T.H.B.-achterhoede verwar ring sticht. Als de linksbinnen der Boys te stevig wordt bewerkt krijgt T. H. B. een penalty te nemen, die echter geen resultaat heeft, Meteen daar op gaat de rechtsbuiten van S, D. W. er van door; diens voorzet wordt ingeschoten (01). De Boys spelen enthousiast verder; het is de linksbinnen die scoort (11). De S.D.W.- rechtsbuiten ontsnapt telkens aan zijn bewa king; door zijn toedoen wordt de stand 1—2. De Boys geven de moed niet op; wederom scoort de linksbinnen uit een fraaie pass van den midvoor (22) Maar even later is het weer 23, als de rechtsbuiten van S. D. W. doelpunt. Na de rust zetten de Boys er direct alles op; S. D. W. wordt teruggedrongen. Geheel tegen de verhouding in echter vergroot S. D. W. haar vooisprong als de linksback faalt (24). De Boys loopen echter hun achterstand in als de linksbinnen onhoudbaar inknalt (34). T. H. B. is in de meerderheid, maar juist weer aan den anderen kant komt een doel punt uit een voorzet van rechts (35). De Boys krijgen weer een strafschop te nemen, maar deze heeft wederom geen re sultaat. Toch weet de linksbinnen door twee goede doelpunten den stand weer gelijk te maken. Wederom wordt een snelle uitval van S. D. W. den Boys noodlottig (5—6). Met dezen stand komt het einde. D. I. O.—E. H. S. (2—0) Vier doelpunten wegens buitenspel afgekeurd. D.I.O. stelt zich met twee invallers op voor E. Smit en J. de Nieuwe. E.H.S. heeft ook één invaller. E.H.S. brengt den bal aan het rollen en heeft bijna direct succes. D.I.O. weet het spel te verplaatsen en heeft spoedig succes (10). Zij blijft het meest aanvallend, echter zon der succes. Driemaal wordt een doelpunt voor D.I.O. wegens buitenspel afgekeurd. Rust komt met 10. Na de thee zijn de geastheeren direct zeer in het offensief. Ettelijke malen ontkomt het E.HjS.-doel aan een doorboring. Bij een scrimmage voor het EJLS.-doel wordt de bal ten tweeden male in het E.H.S.-doel gedepo neerd (20). E.H.S. doet nog eenige wanhopige pogin gen om alsnog de eer te redden, echter zon der succes. Een E.H.S.-doelpunt werd óók wegens bui tenspel afgekeurd. SwiftSpaarnevogels (21) Swift zet er meteen een flink tempo in; de achterhoede van Spaarnevogels blijkt in goe de conditie te zijn. Als Spaarnevogels ten aan val trekt, weet een Swift-speler niets anders te doen dan den bal in eigen doel te schieten. Zoo doende kwam Spaarnevogels goedkoop aan de leiding (0—1). Onophoudelijk zit Swift voor het Spaarne- vogelsdoel, maar de achterhoede is op haar post. Als Swift weer doorbreekt, weet zij ver diend gelijk te maken (1—1). Spaarnevogels doet dan nog een paar aan vallen en dan is het rusten. Direct na de rust neemt Spaarnevogels het spel in handen, maar haar voorhoede is slecht op schot. Daar ook Swift het er niet bij laat zitten, wordt het een mooie en spannen de wedstrijd. Een kwartier voor tijd wordt een misverstand in de Spaarnevogels-achterhoede haar noodlottig; de Swift-rechtsbinnen weet er mooi van te profiteeren. (2—1). Een minuut voor tijd gaat B. Tangerman er van door; vlak voor doel wordt hij van den bal gegooid, waarvoor de scheidsrechter ech ter geen penalty geeft, zoodat een mooie kans op gelijk spel verloren ging, want dadelijk daarop was het tijd; Spaarnevogels heeft eer vol verloren. A. V. O. G.Ripperda (12) Als Roode den bal aan het rollen brengt, gaat Ripperda direct op het AVOG-doel af. Zij moet een corner nemen; deze gaat echter achter. AVOG komt er steeds beter in; me nige aanval volgt; steeds kan Koster redding brengen. Na de thee speelde Ripperda zeer goed; na een kwartier geeft Spoor, na goed werk van Roode, aan Ripperda de leiding (0—1). Hierdoor aangemoedigd kwam Ripperda steeds met goede aanvallen terug. AVOG gooit er ook een schepje op, Peeperkoorn geeft met een hard schot Ripperda een vei- ligen voorsprong (0—2). Bij een aanval van AVOG maakte Harwijne free-kick. De pe nalty werd ingeschoten (12). Met dezen stand kwam het einde. R. C. H. 2Spartaan 2 (14) R.C.H. 2 heeft danig teleurgesteld door met 41 te verliezen van Spartaan 2. Na een gelijk opgaand begin was het de Racing, die het eerst wist te scoren, doch nog voor de rust werd de gelijkmaker langs den invaller doel man geschoten (11). Daarna bleef R.C.H. geruimen tijd de moge lijkheid op een overwinning behouden, doch daar een goal maar niet gescoord werd, ging de verdediging door to ver opdringen trachten een doelpunt te forceeren; het resultaat was, dat er juist een aan den tegenovergestelden kant gescoord werd. Wel werd toen hard ge werkt om den achterstand in te loopen, maar het lukte niet. Wel wist de Spartaan nog twee maal het net te vinden. Het resultaat werd een verdiende 41 overwinning voor de Am sterdammers. R.C.H. 2 speelde met: van Raay, van Thiel, Kaestner, van Esch, van Dantsik, Prevost Jr., Brandse, van de Bel. van Leeuwen. Hellingman. Hut. Stormvogels 2E. D. O. 2 (40) Ondanks het feit, dat Stormvogels 2 tal van invallers telde vooral haar voorhoede was nog al „gehavend" is zij er in ge slaagd, E.D.O. 2 met sprekende cijfers te kloppen. De overwinning was ten volle verdiend, want het spel der rood-zwarte Haarlemmers viel erg tegen zoodat de IJmuider-achterhoe- de het dezen middag niet al te lastig heeft gehad. Het merkwaardige van deze ontmoeting was wel. dat Stormvogels reeds met de rust met 40 leidde. In deze eerste helft speelde de blauw-witte voorhoede een vlot spel. waar tegenover de Haarlemsche defensie vaak machteloos stond. Geyteman opende de score, waarna Van der Steen volgde. Dit goede voorbeeld van deze beide inval lers werkte zóó aanstekelijk op den derden invaller in de voorhoede. Schipper, dat hij twee punten voor zijn rekening meende te noeten nemen (40). In de tweede helft pakte Stormvogels dt -.aak kalmer aan en daar E.D.O.'s voorhoede I tot scoren niet in staat bleek, bleef de 40 stand ongewijzigd. I Het Noorsche elftal samengesteld. Uit Oslo: Het Noorsche elftal, dat Zondag 1 November te Amsterdam tegen Nederland uit komt, is als volgt samengesteld: Doel: Henry Johansen. Achter: Nils Eriksen en Oeyvind Holmmsen. Midden: Magdalen Monsen, Joergen Juve en Odd Holmberg. Vóór: Odd Franzen, Reidar Kvajmmen, Alf Martinsen, Arne Boerresen en Arne Brustaad. Het elftal zal Donderdag a.s. uit Oslo ver trekken. Dit elftal is bijna hetzelfde, als hetwelk te Ber lijn tijdens de Olympische Spelen den derden prijs in het voetbaltournooi won. Z. F. C. 2Haarlem 2 (13) Haax-lem 2 heeft het klaar gespeeld in de vette Zaansche klei een nuttige overwinning te behalen. Met eenige invallers uitkomend, was de opstelling van Haarlem 2 als volgt: Voogd, Van Duyn, Van Vreeden, Cornet, Goedhart, Urban, Geerlings, Van Daalen, Kommann, Snoek, De Vries. De eerste aanvallen zijn voor Haarlem. Zij heeft reeds na tien minuten de leiding, als Van Daalen een voorzet van De Vries goed inschiet. (01). Z.F.C. komt hierna meer in den aanval, maar haar voorhoede stuit op een goede Haarlem-verdediging. Toch kunnen de roodbroeken niet ver hinderen, dat Z.F.C.'s linksbuiten gelijk maakt, als Van Duyn aarzelt met wegwerken (1—1). Na ongeveer een half uur pikt Kornmann een voorzet van De Vries op en scoort met een mooi schot. (12). In de tweede helft geeft Haarlem vrijwel steeds den toon aan. Reeds na tien minuten wordt de voor sprong- van Haarlem vergroot, als Kornmann na een goed aangegeven bal van Goedhart inschiet. (13). Beide partijen doen hierna pogingen om te scoren, maar de verdedigingen zijn paraat. Voogd raakt, geblesseerd; hij wordt vervan gen door Mulder. Veel bijzonders gebeurt er niet meer, daar de spelers ook langzamer hand hinder beginnen te krijgen van het zeer slechte veld. In den stand komt dan ook geen wijziging meer RESERVE TWEEDE KLASSE B. De Kennemers 2V. S. V. 2 (43) De Kennemers-reserves gingen op den goe den weg voort, door aan een sterk V.S.V.- elftal de beide punten te ontnemen. Bij de Velsenaren zijn o.a. Hillekamp, Bot en Kraak van de partij. De Kennemers hebben direct het beste van het spel; na fraai werk van. Bakker weten Pauw en Rekveld de thuisclub een 20 voorsprong te bezorgen. Een derde doelpunt wordt geannuleerd. De V.S.V.-ers ondernemen echter ook goede aanvallen en uit een hoekschop scoort Bot (21). Dezelfde speler weet op fraaie wijze gelijk te maken (2—2). Na de rust hebben de Kennemers weer de overhand; het gelukt Vessies den stand op 32 te brengen. Beide elftallen werken zeer hard. Hoen weet met een keihard schot den stand op 42 te brengen. De Wijkers spelen thans een gewonnen spel. V.S.V. krijgt tenslotte nog een strafschop, die ingeschoten wordt, zoodat het einde komt met een 4—3 overwinning voor de Kennemers. H. F. C. 2—H. R. C. 2 (3—5) Wederom hebben de H. F. C.-reserves een nederlaag geleden. Met eenige invallers stelt H. F. C. zich als volgt op: Lips, Van Baasbank, Smit, Ten Have, Beets. Lamp, Van Parreeren, Kuyk, Elfers, Bouricius, Wepster. H. R. C. begint met den wind in den rug direct eenige aanvallen, die echter afgeslagen worden. Wepster onderneemt enkele snelle rushes; het binnentrio ziet echter geen kans zijn dikwijls uitstekende voorzetten in doel punten om te zetten. Na 20 minuten doelpunt Beets uit een cor ner van rechts (10). De H. R„ C.-ers spelen enthousiaster dan de thuisclub; spoedig weet hun linksbuiten den stand te nivelleeren (11). Hoewel H. F ,C. beter combineert in het veld, blijven de aanvallen der bezoekers gevaarlijk; nog voor de rust geeft de rechtsbinnen zijn club met een hard schot de leiding (12). Na de hervatting heeft H. F. C. het wind- voordeel en is dan ook in de meerderheid. De schotvaardigheiod laat echter veel te wenschen over. Het is niet H. F. C., dat scoort, maar de linksbuiten der bezoekers (13). Wel verkleint Elfers den achterstand, maar als H. R. C. kort achter elkaar tweemaal scoort is de strijd beslist. Van Parreeren brengt den eindstand op 35. Incidenten bij N. A. C.B. V. V. Uit Breda: In den Zondagmiddag te Breda gespeelden wedstrijd N.A.C.—B.V.V. is een ernstig incident gebeurd. Drie minuten voor het einde, met den stand 5—2 in het voordeel van N.A.C., ontnam de N.A.C.-achterspeler Van der Linden aan den B.V.V.-speler De Rooy op zeer hardhandige wijze den bal. De B.V.V.- speler keerde zich toen tot Vander Linden en schopte hem flink, terwijl een zijner mede spelers een dreigende houding aannam. Scheidsrechter Van der Spek, die tusschen- beiden wilde komen en De Rooy naar de kleedkamers verwees, liep eveneens een klap op. In minimum van tijd was het veld toen overstroomd met opgewonden supporters, die op verschillende plaatsen onderline handge meen werden. De politie kwam er aan te pas. De kanton rechter Mr. I. A. A. ter Veer, die bij den wed strijd aanwezig was. liet in zijn kwaliteit van hulpofficier van justieie proces-verbaal tegen De Rooy opmaken wegens mishandeling. Hij verbood den verderen voortgang van den wed strijd, tot dat na een kwartier de inmiddels gewaarschuwde wachtmeester van de maré chaussee met tien manschappen was gearri veerd. De wedstrijd werd nu zonder de B.V.V - spelers De Rooy en Van Beek verder uitge speeld. waarbij in den stand geen verandering meer kwam. Kampioenschap van Nederland 4e kl. gr. biljart. De einduitslag was als volgt: gew. tot. brt. h.s. alg.gem. Knoop 5 972 181 42 5.36 V. a. Jagt 5 993 223 32 4.49 v. d. Heyden 4 975 171 48 5.70 Niessen 4 899 180 39 4.99 De Vogel 3 867 215 40 4.03 Vink 3 913 248 37 3.68 Dubois 2 910 217 46 4.19 Duian 2 860 219 32 3.92 Door dit resultaat is Knoop kampioen ge worden; hij zal promoveeren naar de derde klasse, evenais Van der Heyden, aangezien beiden met een algemeen gemiddelde van bo ven de 5 hebben gespeeld. Competitie Ned. Biljartbond. De wedstrijden in de verschillende klassen en afdeelingen van de competitie van den Ned. Biljartbond zijn in de afgeloopen week begonnen Klasse D. afd. 2. D.E.S. ging naar Amsterdam, om den strijd op te nemen tegen K.R.A.S. De D.E.S.-speler J. D. Ronde gaf het goede voorbeeld door zijn partner Mcibergen gedéciaeerd te slaan; doch zijn clubgenoot v. d. Hoek moest het afleggen tegen H. v. Vliet van K.R.A.S. Daar na behaalde de Haarlemmer G. Vooges een overwinning op den Amsterdammer S. Kooi- stra. De beslissende partij tusschen J. Vlug (D.E.S.) en A. v. Lennep (K.R.A.S.) verliep met goed spel van den laatste in 't voordeel van K.R.A.S., waardoor deze ontmoeting met i 4—4 gelijk spel eindigde. In dezelfde klasse ontving D.E.S. Onder Ons uit Amsterdam. Ook hier begonnen de Haarlemmers goed doordat J. D. Ronde den Amsterdammer H. P. Buyen met flinken voorsprong achter zich liet, Maar toen begon de débacle G. Vooges (D.E.S.) kreeg geen kans tegen P. Leidner. die vooral op 't laatst hard vooruit liep. De strijd tusschen v. d. Hoek en F. Pronk (Onder Ons) was van het begin af aan in 't voordeel van den laatste. Wel maakte v. d. Hoek nog een serie van 26. maar daarmede had hij zijn kruit verschoten, hij verloor met groot verschil. De laatste partij tusschen J. Vlug Jr. (D.E.S.) en A. Stailer was eveneens ongelijk. De Amsterdammer speelde zeer constant en liep steeds verder uit, zoodat hij gemakkelijk won en daarmede ook de beslis sing ten voordeele van zijn club bracht: 2—6. Klasse F afd. 2. In deze afdeeling kwamen twee Haarlem sche clubs tegen elkaar'in het krijt. De spe lers van Haarlem-Noord kwamen bij de DE,S.-mannen op bezoek. Hun krachten ble ken tegen elkaar op te wegen. Dat was reeds bij de eerste twee partijen het geval. A. Steenkist opende den strijd tegen Groot Sr. (Haarlem-Noord) en speelde een goede par tij, zoodat hij zijn tegenstander weinig kans gaf en met groot verschil won. II. Tuninga (D.E.S.) moest tegen Snoeks het onderspit delven. Hij bleef ver achter. Vervolgens won W. Out met regelmatig spel van J. van Vel- zen (Haarlem-N.) onbedreigd; doch de laat ste strijd tusschen J. van Wunnik (D.E.S.) tegen Derks viel in het voordeel van den Haarlem-Noord-man uit: de stand was dus gelijk: 44. Het tweede team van D.E.S in klasse F ging naar de hoofdstad, om tegen Onder Ons n te spelen. Het begon voor de Haar lemmers slecht. L. Vlug (D.E.S.) bracht er niets van terecht en leed een groote neder laag tegen C. ten Oosten. Het zag er voor de D.E.S.-spelers slecht uit, toen ook H. Wesse- ling het moest afleggen tegen J. Amesz. J. A. Roosen deed echter de hoop herleven door onbedreigd te winnen van J. Verhoek (On der Ons). In de slotpartij wist de Korte (D. E.S.) de zege te bevechten op den Amster dammer E. Hoek, zoodat deze strijd ook ein digde met 44 gelijk spel. Federatie van Biljartverenigingen. Stand der Competitie tot op heden: Insulinde 3 1 2 0 8 4 4 Soc. Vriendenkring 3 2 0 1" 8 4 4 O. V. S. 3 1 2 0 7 5 4 Volharding 3 1 2 0 7 5 4 Vriendenkring n 3 0 3 0 6 6 3 Zandvoort 3 0 3 0 6 6 3 Excelsior 3 0 3 0 6 6 3 T. O. G. 3 0 3 0 6 6 3 Telescoop 3 0 2 1 5 7 2 Excelsior (H.N.) 3 0 2 1 5 7 2 Flora 3 0 0 3 1 11 0 Klasse B T. O. G. 3 3 0 0 10 2 6 Soc. Vr. Kring 3 1' 2 0 8 4 4 Excelsior 3 2 0 1 7 5 4 Flora 3 1 2 0 7 5 3 Insulinde 3 1 1 1' 7 5 3 A. D. O. 3 1 1 1 6 6 3 Groene Woud 3 0 3 0 6 6 3 Vriendenkr. II 3 1 1 1 6 6 3 O. V. S. 3 1' 0 2 5 7 2 Telescoop 3 0 2 1 5 7 2 Volharding 3 1 0 2 3 9 2 Zandvoort 3 0 0 3 2 10 0 Klasse C Insulinde 3 2 1 0 9 3 5 O. V. S. 3 2 1 0 8 5 5 T. O. G. 3 2 0 1 7 5 4 Soc. Vr. Kring 3 1 2 0 7 5 4 Telescoop 3 1 2 0 7 5 4 A. D. O. 3 1 1 1 6 6 3 Onderl. Genoegen 3 1 1 1 6 6 3 Zandvoort 3 1 1 1" 6 6 3 Excelsior (H.N.) 3 1 0 2 5 7 2 Vriendenkring II 3 0 1 2 4 8 1 Flora 3 0 1 2 4 8 1 Volharding 3 0 1 2 3 9 1 Klasse D O. V. S. 3 3 0 0 11 1 6 Groene Woud 3 2 0 1 8 4 4 Zandvoort A 3 1 2 0 7 5 4 Onderl. Genoegen 2 r 1 0 6 2 3 A. D. O. 3 1 1 1 5 7 3 Vr. Kring 3 0 3 0 6 6 3 Telescoop 2 0 2 0 4 4 2 Insulinde 2 0 2 0 4 4 2 De Doelen 3 0 2 1 4 8 2 Vr. Kring II 3 0 0 3 2 10 0 Zandvoort B 3 0 0 3 1 11 0 Om den Koning Gustaaf-beker. DENEMARKEN—NOORWEGEN Uit Kopenhagen: Het dubbelspel van den wedstrijd tusschen Denemarken en Noorwe ien voor de eerste ronde om den Koning "ïustaafbeker werd door de Denen" gewonneru Zondag kwamen de belde laatste enkel- »elen aan de beurt: beide landen behaalden en punt De eindstand werd 3—2 voor De- lemarken Dit land komt nu in de volgende onde uit tegen het winnende land van de ontmoeting België—Duitschland. waarvoor de data 6, 7 en 8 November zijn vastgesteld.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 11