SIERT KUNSTTANDEN MAANDAG 26 OCTOBER 1936 H A A R L E M'S DAGBLAD 3 Man door commiezen dood geschoten. Op sommatie niet halt gehouden. Zondagmiddag omstreeks twaalf uur is te Hazeldonk, gemeente Rijs- bergen, de 33-jarige C. Boot, wonende te 's-Hertogenbosch door kommiezen doodgeschoten. Boot reed met zijn fiets in de na bijheid van de Belgische grens en werd door de kommiezen gesommeerd halt te houden. Hij reed evenwel door, waarop de ambtenaren eenige schoten op hem losten. De man werd geraakt en zeeg ineen. Eenige oogenblikken later is hij overleden. Bij onderzoek werden op hem eenige pakjes sigaret tenpapier gevonden. „Okeanis" is er slecht aan toe. De reparatie van de „Okeanis" die op 21 October in zinkenden toestand den Nieuwen Waterweg is opgesleept, zal te Schiedam geschieden. Uit het onderzoek is geble ken, dat het schip een groote reparatie zal moeten ondergaan voordat het door de scheepvaartinspectie zeewaardig kan worden verklaard. Visschers hebben klachten. Over de steunregeling. Vergadering van den bond van visscherij - vereenigingen. Onder voorzitterschap van den heer J. W. Stevenson werd vandaag in „Boschlust" te 's-Gravenhage een druk bezochte algemeens ledenvergadering gehouden van den Bond van Nederlandsche Visschersvereenigingen. De heer Stevenson wees op de zeer slechte toestanden, waarin de kustvisscherij verkeer de. Deze toestand is de laatste jaren verergerd door de scherpere toepassing van de keuring van visschersvaartuigen. Deze keuring is noo- dig en kan niet gemist worden. Maar waar moet het geld voor de reparaties vandaan ko men? Velen visschers wordt op deze wijze hun schepen ontnomen en zij zijn dan op werkloozea-steun aangewezen. Het geld van dien steun kan beter besteed worden aan re paratie van de schepen, zoodat de visschers aan het werk blijven en meer werk geven aan reparateurs, handelaars enz. Instelling van een fonds, waaruit onder zeer soepele voor waarden gelden geleend worden dus geen steun om 't bedrijf in stand te houden, acht spr. de beste oplossing. Uit de vergadering gingen stemmen op om de oude schepen te sloopen en nieuwe aan te schaffen, waarvan het rendement groot.er is. De voorzitter gaf dit toe, doch wilde niet te hoog grijpen. De heer Duymaer van Twist zeide. dat het Ne derlandsche volk moet weten van hoe groot belang het kustvisschersbedrijf voor ons land Is. Maar ook moet eens het bedrag opgemaakt worden, dat voor dit eventueele crediet-fonds noodig zal zijn. Men moet bij de regeering met concrete voorstellen komen, dan kan de regeering beoordeelen of zij kan helpen. De voorzitter zeide deze aanwijzingen ter hand te nemen. De heer Korstanje van de Scheepvaart inspectie te IJmuiden, schetste de moeilijkhe den. die de inspecteurs vaak met de visschers hebben, voortgesproten uit een ongemotiveerd angstgevoel. Goede outillage (lichten, boeien, kundige reparaties) voorkomt veel onnoodige kosten en onheilen. Spr. zeide, dat de inspectie haar taak altijd op de meest soepele wijze uitvoert. De heer Van Zadelhoff sprak namens de aanwezige Kamerleden en vroeg de vereeni- ging de Volksvertegenwoordiging gegevens te verstrekken, opdat concrete voorstellen kun nen worden gedaan. Vervolgens zeide de voorzitter, dat de steun regeling, die in Juli van dit jaar is ingevoerd, niet ver genoeg gaat. Wij zijn den minister aldus spr., dankbaar voor dezen maatregel, maar wij moeten hem nog meer vragen. En in dit "erband noemde spr. nog de met 1 Janua ri 1937 in te voeren regeling .dat de maas- wiidte der netten 7V2 cM. moet bedragen. Dit is voor de kleine visscherij vernietigend. Wel is tegemoet gekomen in de kosten van ver nieuwing der netten, doch voor derving van visch wordt niets gerestitueerd. De voorzitter wilde gaarne deskundigen omtrent dezen maatregel hooren. Uit ampele besprekingen blijkt, dat het voordeel van de grootere maaswijdte de kleine vischjes blijven vrij geheel te niet wordt gedaan, wanneer er geen internationale regeling tot stand komt. Onze zuidelijke, en oostelijke buren vangen deze vischjes voor onzen neus weg, daar zij w e 1 netten met klei nere mazen gebruiken. Tenslotte werd critiek uitgeoefend op de wijze, waarop de „maaswijdte"-regeling tot stand is gekomen. In de middagvergadering werd allereerst de onrechtvaardige distributie van den steun aan de garnalenvisschers besproken. Deze wordt berekend naar de quantïteit van den garnalenvangst. Hoe meer vangst, hoe meer steun. Het omgekeerde zou juister zijn. De heer Huinink. burgemeester van Veere acht de regeling voor normale tijden wellicht juist, voor deze crisistijden echter onbillijk: van het bedrag, dat voor den steun is be stemd, is, dank zij een goede regeling van het garnalenverkoopkantoor te IJmuiden. slechts een klein gedeelte onder de betrokkenen uit gedeeld. Voorgesteld wordt om via de gemeen tebesturen steun uit te keeren waar zulks noo dig is. De voorzitter merkte echter op. dat in IJmui den de verkoop door enkele ongeorganiseerde visschers geschiedt en daardoor de markt voor de Heldersche en Zeeuwsche visschers bedor ven wordt. Een centraal verkoopkantooi heeft het na deel zeer stroef te werken. Na de bespreking van de klachten van tal van visschers wordt met algemeene stemmen besloten het volgende telegram aan den mi nister van Landbouw en Visscherij te zenden De Nederlandsche Vissrhercbond. in alge meene vergadering bijeen, is van meening. da' de maatregelen der regeering nog niet ge bracht hebben een sober bestaan voor de vis schers, dat daarentegen den kustvisschers ern stige gevaren dreigen, en dat grootere lasten het hpfh-üf zi'i'ev dniifk<m Wïi verzoeken Uwe Excellentie met klem te willen bevorderen dat verbeteringen worden aangebracht, opdat de maatregelen der regeering meer effect kun nen sorteeren Waarom merkte de „Plancius" niets op? Vermoedelijk op te grooten afstand gepasseerd. De ramp der „Van der Wijck" wordt onderzocht. BATAVIA, 24 October. De gegevens, wel ke thans reeds zijn verzameld om de ramp van de „Van der Wijck" geheel tot klaarheid te brengen, zijn nu al zeer uitgebreid. Zij zullen worden verwerkt in een rapport. In verband met het uitvoerig voor-onder zoek kan de eerste openbare zitting van den Raad voor de Scheepvaart dan ook niet ver wacht worden voor midden December. Het hoofdbestuur van de P.T.T. stelde een onderzoek in naar de werking van de auto matische radio-aiarmsignaal-inrichting aan boord van de schepen ..Plancius" en „Pro metheus". die beide in de nabijheid waren, en niet hebben gereageerd op de S.O.S.-sei nen van de ..Van der Wijck". Bij dit onder zoek is gebleken, dat de automatische ont vanger op de „Plancius" 0.2 sec. ontregeld was, terwijl die op de „Prometheus" evenmin in orde was. Zeer vermoedelijk heeft marconist Uyter- merk echter geen tijd gehad streepen uit te seinen, die de automatische ontvangers in werking moeten brengen. Wat betreft het passeeren door de ..Plan cius" op 100 meter afstand van de drenkelin gen, zooals de eerste berichten luidden, wordt door bevoegden opgemerkt dat hierbij de moeilijkheid van het schatten van afstanden op zee. zelfs bi.i daglicht, waarschijnlijk een groote rol heeft gespeeld. De „Plancisus" passeerde vermoedelijk op vrij grooten afstand, mogelijk zelfs wel op eenige zeemijlen. Aneta teekent hierbij aan dat een automa tische radio-alarm-installatie als bovenbe doeld. afgestemd is op seinen ter lengte van 4 seconden. Het schip, dat S.O.S.-seinen wil geven, moet beginnen een aantal stroomstoo- ten (strepen) van 4 seconden te geven, waar door. soms reeds bij den derden stoot, de alarminstallatie aanslaat aan boord van schepen die geen permanente bezetting van het radio-station hebben. Op dat moment gaat op verschillende plaatsen, zooals op de brug, in de radiohut, in de machinekamer, enz., een alarmschei luiden, ten teeken dat S.O.S.-seinen in de lucht zijn. Het komt veel voor dat door technische oorzaken de alarm- Installatie niet precies op seinen van 4 se conden lengte is afgestemd, in welk geval de signaal-inrichting niet aanslaat. Hedelsche branden opgehelderd. Thans drie personen in arrest. De Hedelsche politie blijkt met de arres tatie van Van S. en het echtpaar Q. een zeer goede vangst te hebben gedaan. Behalve de verschillende branden, welke gelukt zijn. heeft men nog gepoogd in vijf boerderijen brand te stichten, terwijl teekeningen zijn gevonden van woningen, waar men geld wist te liggen Gebleken is. dat de vrouw van Q. de leidende rol in het complot heeft gespeeld, daar zij de mannen tot hun daden heeft aan gezet. Motorriider bij botsing doodelijk gewond. Zondagmiddag om twaalf uur kwamen op het kruispunt Gerard van Swietenstraat— Boerhaavestraat te Tilburg een motorfiets en een taxi met elkaar in botsing. De bestuurder van het motorrijwiel de B. en de duo-rijder M„ beiden wonende to Tilburg, werden ovei den weg geslingerd. Zij kregen een hersen schudding en werden naar het St. Elisabeth ziekenhuis overgebracht. In den loop van den avond is de B. aan de gevolgen van het ongeluk overleden. De toe stand van M. was naar omstandigheden rede lijk. BANK VOOR INTERNATIONALE BETALINGEN Op doorreis naar Warschau, van Londen komende, hebben de directeur van de Bahki Polski, Baranski, en één van de oprichters van de Bank voor Internationale Betalingen te Bazel. prof. Feliks Mlynarski korten tijd in ons land doorgebracht en met den president van de Nederlandsche Bank, mr. L. J. A. Trip een bespreking gehad betreffende de Bank voor Internationale Betalingen. Prijzen bacon-varkens verhoogd. Met 3 cent per K.G. Naar wij vernemen heeft de Ne derlandsche Veehouderij centrale de prijzen voor de na 25 October a.s. aan haar te leveren varkens, bestemd voor baconbereiding, verhoogd met 3 ct. per kg. geslacht gewicht. Dornier-vliegboot op Schellingwoude. Wind- en regenvlagen ten spijt, is Zondag middag te 1 55 uur de met vier personen be mande twee motorige Dor nier-vracht vlieg- boot D.O. 18, de „Zephyr" van de Deutsche Lufthansa, onder commando van piloot Bran denburg, vertrokken van het marine-vlieg kamp Schellingwoude. waar zij Zaterdag- midag geland was om olie in te nemen voor de beide Dieselmotoren Het vertrek had eenige uren vertraging on dervonden omdat een aan de olieleiding op getreden defect moest worden hersteld. De „Zephir" vliegt rechtstreeks naar Trave- miinde. waar zij zich voegen zal bij de zus ter vliegboot ..Aeolus" waarmede zij Zater dagmorgen te 6 uur van Lissabon was ver trokken Beide toestellen waren van de Azo- ren gekomen en zijn in gebruik op de expe- rimenteele mailroute Duitschland-Noord- Amerika via de Azoien. dit laatste in ver band met de weigering van der. Ierschen Vrijstaat nm de haven van Gnlwav als steun ■uinl op dp route Noord-Amerika te gehniikev Beide toestellen hebben de laatste twe< maanden elk twee reizen van de azoren naar New York en terug volbracht. guur weer! Met paxapluie en regenjas probeert iedereen zich tegen 't barre, gure weer te wapenen. Denk er aan, uw keel te beschermen Wybert voorkomt verkoudheid en keelontsteking 50 - 35 - 20 ct. (Adv Ingez. Med.i Botsing bij het kruithuis. Chauffeur van vrachtauto veroorzaakt verkeersongeval. Toen Zondagavond te zeven uur de chauf feur van een uit de richting Halfweg komende vrachtauto bij het kruithuis nabij Amsterdam een voor hem rijdende kleine personenauto trachtte te passeeren, kwam het achterste gedeelte van den vrachtwagen in aanraking met het linker voorwiel van de andere auto Het gevolg was, dat de bestuurder van deze auto de macht over zijn stuur verloor en recht op een van den anderen kant komen de personenauto inreed. Met een hevigen klap botsten de wagens op elkaar, waarbij laatst genoemde auto omsloeg en aan den kant van den weg bleef liggen, terwijl de kleine auto in de sloot terecht kwam. Van den tegenligger had de bestuurder ver wondingen in het gelaat opgeloopen. een in zittend meisje had vrij ernstige hoofd won den bekomen, doch kon naar haar woning in het Julianapark te Haarlem worden ver voerd. De inzittenden van de kleine auto kwamen er zonder letsel af. Beide wagens waren zwaar beschadigd. De chauffeur van de vrachtauto, die het ongeluk had veroorzaakt, is in snelle vaart doorgereden. Men heeft echter kunnen na gaan, dat deze auto uit Hilversum afkomstig is, met het gevolg, dat de politie in deze ge meente van het gebeurde in kennis is ge steld. DOOR TABAK AANGESLAGEN aiiÉte^.' 9erti9d Steradent verwijdert schadelijken, hinderlij ken ongezonden aanslag op kunsttanden, wan neer leder ander middel faalt en voorkomt dnarna verdere nieuwe vorming ervan. Meer dan 8000 tandartsen schrijven het thans voor om kunsttanden zuiver en hygiënisch te houden. „Uit persoonlijke ondervinding beschouw ik Steradent als het beste tandreinigingsmiddel", zei de heer W. een vooraanstaand tandarts, toen hij onlangs over het onderwerp tandhygiëne schreef. Steradent is een nieuwe uitvinding. Geen borstelen. Geen zuren. Geen reuk. Volkomen onschadelijk. Leg Uw gebit eenvoudig in water, onder toevoeging van een weinig Steradent. Tandsteen verdwijnt zelfs de zwartste tabakaanslag gaat geheel weg na enkele behandelingen. Verkleurde gebitten krijgen hun natuurlijke vleeschkleur terug. DofTe, geelgetinte tanden worden glanzend helder. Een krachtig steri- liseerend middel geeft bacteriënvrije. gezuiverde gebitten. „Met twee behandelingen maakte Steradent mijn gebit weer als nieuw", schrijft de heer C. D.. Leeds. Prijs 0.50 en 0.90. Verkrijgbaar bij alle apothe kers en drogisten, of franco toezending door G. Lindner Co., Singel 115, Amsterdam-C. (Adv. Ingez. Med.) De benzineprijs stijgt. Met Vï cent per liter. Met ingang van heden is de prijs van de autobenzine van Shell, Standard en Texas met Vb cent per liter verhoogd. Benzine is een import-product, zoodat het te voorzien was, dat een- prijsverhooging on vermijdelijk zou zijn. Men deelt ons verder mede, dat deze Vb cent verhooging slechts een gedeelte dekt van de stijging van den kostprijs, ontstaan door de depreciatie van den gulden. Over de verhooging is van te voren overleg gepleegd met de overheid, opdat de weder ver- koopers van benzine, die natuurlijk op hun beurt genoodzaakt zijn den prijs voor hun af nemers met hetzelfde bedrag te verhoogen, daarmede geen enkele moeilijkheid onder vinden VERGADERING VAN GEPENSIONNEERDE INDISCHE LANDSDIENAREN Zaterdagmiddag is in Diligentia te 's-Gra- venhage een algemeene openbare vergadering gehouden van aen bond van gepensionneerde burgerlijke landsdienaren en locale ambtena ren in Ned. Indië. Gevraagd werd intrekking van de Kortingswet. Arrestatie van P. N. I.-ers. BATAVIA, 24 Oct. (Aneta). Op verschil lende plaatsen vonden huiszoekingen bij en arrestaties van leden van de P. N. I. 'Part-ai Nasional Indonesia) plaats naar aanleiding van pen. zij het zeer beperkte, ondergrondsrhe actie d.e echter voldoende materiaal "oor d' genomen maatregelen opleverde, en welhe ac tie onder meer het vergaderverbod illusoir maakte Te Soerabaja zijn twee hoofdbestuursleden der organisatie in hechtenis genomen, terwijl te Milang een eewesteliik commissar!* en tc Bandoeng een vownon lid van de P. N I wer den gearresteerd. Ook te Batavia hebben huis zoekingen plaats gevonden, maar deze hebben niet tot een arrestatie geleid. Felle brand te Heemstede. Timmermanswerkplaats uitgebrand. Een halve eeuw geleden Heemstede Maandag. Zaterdagavond om circa half 11 werden de bewoners van de Indische buurt opgeschrikt door zware knallen als van vuurwerk. Buiten komend ontdekte men een geweldigen vuur gloed in de omgeving van de Sumatrastraat, waar bleek dat de timmermanswerkplaats van den heer W. A. Turkenburg, achter zijn wo ning in de Sumatrastraat, in volle vlam stond. Deze werkplaats is gelegen boven een groote steenen loods, die gebrukit wordt als berg plaats van den heer T. Kulk. groentehande laar, wonende in de Balistraat 21. De timmer manswerkplaats boven het steenen gebouw is echter van hout opgetrokken, met een dak bedekking van eterniet. Voor de brandweer, die onmiddellijk na het alarm uitrukte, aanwezig was, schoten de vlammen al hoog boven het gebouw uit. daar de dakbedekking door de hitte uiteensprong. Vandaar die geweldige knallen, die tot in het Bronsteepark hoorbaar waren. Het waren in het begin angstige oogenblik ken, daar zeer groot gevaar bestond voor de belendende perceelen. Vlak tcger. het. gebouw, dat als een groote fakkel stond te branden, stonden kleinere loodsjes die dienen voor berg plaatsen van hout. teer en asphaltpapier. en tegen die loodsjes weer schuurtjes van de be woners der Molenwerfslaan, waarvan de hui zen weer hoogstens een 15-tal meters stonden van den vuurgloed. De wind, die in die lichting stond, joeg een zee van vonken op en over de huisjes en schuurtjes, terwijl de stukken van het eter- niet, heetgloeiend tot zelfs over de huizen heen sprongen. Omwoners hadden de tegenwoordigheid, van geest de hit en den groentewagen uit het per ceel te halen; een aantal rollen asphaltpapier werd mede in veiligheid gebracht. De brandweer begon dadelijk het vuui met 6 stralen te bestrijden en na een half uurtje zag enen den vuurgloed verminderen. Echter was de vuurhaard zeer fel. omdat er ook in de werkplaats veel hout geborgen was op rek ken. die een gretig voedsel boden. Gelukkig sprongen de ramen niet, daar deze van draad glas waren, zoodat de wind er niet in kon spelen. Even bestond er gevaar voor de woningen aan de Molenwerfslaan, doch de brandweer wist dit te voorkomen, door ook nog met 2 slangen de woningen nat te houden. Dat dit gevaar niet denkbeeldig was. mag blijken uit het feit, dat de eerste stralen sissend vielen op de heet geworden daken. Uit voorzorg hadden verschillende bewoners der belendende perceelen (een 12-tal huizen) hun kinderen uit bed gehaald en aangekleed, en de meest belangrijke dingen gereed gelegd, om in geval van nood mede te nemen. Maar die voorzorgen bleken overbodig, want tegen half twaalf was men het vuur in zoover meester, dat voor uitbreiding geen gevaar meer bestond. Toch was er nog geruimen tijd noodig voor nablusschen daar het vuur in de stapels hout steeds weer oplaaide. Van het bovengedeelte van het gebouw zijn alleen wat verkoolde planken overgebleven. Binnen is alles door het vuur vernield. Ma chines liggen er als 'n hoopje oud-ijzer tus- schen verkoolde houtresten en gereedschap pen, ook een deze week nieuw geplaatste boor machine. Het onderste gedeelte var. het ge bouw, dat zooals gezegd van steen is opge trokken, is geheel gespaard gebleven, alleen de zoldering is op enkele plaatsen doorge brand. Er is vooral veel waterschade aan het hout en de andere producten, die geborgen waren in de nevengebouwtjes. Een massa triplex- platen ligt op de rekken, kromgetrokken en daardoor onbruikbaar. Ook de heer Kulk heeft veel waterschade aan de opgeslagen groenten. Betreffende de oorzaak van dén brand tast men nog in het duister; mogelijk moet de brand geweten worden aan kortsluiting. Omstreeks half acht was de heer Kulk nog in het pakhuis geweest, en had niets ontdekt Ook de bewoners van de Sumatrastraat wa ren om circa 10 uur buiten geweest achter hun woning, en ook zij hadden niets bijzonders gezien. Een woord van hulde is hier zeker op zijn plaats voor ons brandweercorps, dat ln zoo korten tijd de hevige vlammenzee bedwang. Naar wij vernemen was de heer TurKenburg verzekerd tegen brandschade doch niet tegen bedrijfsschade. Op het terrein van den brand was behalve de staf der brandweer aanwezig wethouder Dr. E. A. M. Droog. Honderden belangstellenden sloegen het vlammenspel gade. Uit Haarlem's Dagblad van 1886 HELER AANGEHOUDEN. Nadat de Enschedesche politie door het arresteeren van een zekeren S. uit Enschede een complot van rijwieldieven op het spoor was gekomen, heeft zij thans den heler, L. H. in wiens woning gestolen rijwielen werden verbouwd, gearresteerd. Meer personeel bij de mijnen. Sedert Juli j.l. is de personeelssterkte bij de Nederlandsche Mijnen toegenomen. Op 1 Juli bedroeg het aantel tewerkgestelde ar beiders 28,604 en op 1 October 29,017. OPENING SANATORIUM KONINGSHEIDF Het sanatorium voor zenuwzieken „Konings heide" aan den Koningsweg te Arnhem is Zaterdag officieel geopend door den minister van Binnenlandsche Zaken, mr. J. A. de Wilde Wielrenner hield links. Ernstige botsing het gevolg. Motorrijder zwaar gewond. Zondagmorgen omstreeks 10 uur heeft op den Abspoelweg, gemeente Oegstgeest. een ernstige aanrijding plaats gehad tusschen een twee-wielig motorrijtuig bestuurd dooi den heer L. van Loon uit den Haag en de wielrenner J. Riethoven uit Leiden. De bot sing was zoo hevig, dat de motorrijder, de wielrijder, zoomede het 13-jarige zoontje van den heer van Loon. dat op de duo zat. over den weg werden geslingerd en ernstig gewond bleven liggen Den motorrijder die er het erg ste aan toe was. is ter plaatse geestelijke bij stand verleend. De wielrijder brak zijn rech terarm. terwijl de 13-jarige A van Loon een lichte hersenschudding kreeg. De gewonden zijn met twee ziekenauto's naar het Acade misch ziekenhuis te Leiden vervoerd Volgen? getuigen moet het ongeva' te wij ten zijn doordat de wielrenner een flauwe bocht geheel links nam en op deze wijze met het motorrijtuig in botsing kwam. 26 October: Men meldt uit Halfweg In de jongste vergadering van den Raad der gemeente Haarlemmermeer is besloten het tramplan-Sanders c.s. fi nancieel te steunen, terwijl later zal be paald worden hoe groot die financiëele steun zal zijn. Een tram ware voorzeker voor deze gemeente, die wel door vaar ten wordt doorsneden, doch waar we gens de inrichting van den polder geen schip of stoomboot in kan komen, en vooral voor de binnen wij ken, een groote aanwinst. Rijwieldieven opgespoord? Goede vangst der Soester- politie. Groot aantal bijna nieuwe fietsen in beslag genomen. Eenige dagen geleden kreeg de gemeente politie te Soest de mededeeling. dat de expe diteur H. J. v. d. W. uit Putten, die een regelmatigen vrachtdienst onderhoudt, tus schen Putten en Amsterdam, bijna geheel nieuwe rijwielen ver beneden den normalen prijs verkocht. Na een te Soest ingesteld onderzoek slaagde de politie erin iemand op te sporen, die on langs een dergelijk rijwiel had gekocht. Over ':~t frame-nummer was een ander nummer geslagen, doch het origineele nummer was nog niet geheel onleesbaar geworden. De fabrikant van het merkrijwiel bracht aan het licht, dat het bewuste rijwiel was af geleverd aan een rijwielhandelaar te Hilver sum die dit op zijn beurt had verkocht aan een dokter te Amsterdam. Deze dokter was kort --'eden het rijwiel ontstolen. Bij verder onderzoek te Soest wist men nog beslag te leggen op een achttal zoo goed als nieuwe rijwielen, alle van bekende merken, die voor f 15 a f 20 van v. d. W. waren ge kocht. Op alle rijwielen was het frame-num mer zoo goed mogelijk weggewerkt en een nieuw nummer er over heen geslagen. Zaterdagmiddag is Van der W. in arrest gesteld toen hij op weg was naar Putten. In zijn vrachtwagen werden nog vijftien zoo goed als nieuwe rijwielen aangetroffen. Ook bij deze rijwielen was het framenum mer weggeslagen en er was een ander voor in de plaats gezet. V. d. W. ont kende, dat de rijwielen van diefstal afkomstig waren en verklaarde, dat hij ze regelmatig te Amsterdam op kocht. Van der W. is naar Amsterdam op transport gesteld. De politie aldaar heeft het onderzoek overgenomen. De vijftien rijwielen zijn in beslag ge nomen. Nog meer arrestaties zijn te wachten. Centrale Tandheelkundige Kliniek. KENAUPARK 26 A TELEFOON 12644 KUNSTTANDEN EN GEBITTEN ZIEKENFONDSTARIEF. SPREEKUREN 9—11 en 1—2, Dinsdags avonds 6.308.30. (Adv. Ingez. Med.) De heeren Heymans en Sluyter te Weenen. Vliegers hebben met slecht weer te kampen. Zondag om 16.45 uur (pl. t.) zijn de sport vliegers Huymans en Sluyter, die Vrijdag met hun Leopard Moth-toestel van Schiphol waren vertrokken voor een retour-vlucht naar Nederl.-Indië, te Weenen aangekomen. De vliegers waren Zondagochtend om 7.35 uur (pl. t.) te Dusseldorf opgestegen en heb ben daarna een tusschenlanding gemaakt te Frankfort, vanwaar om 9.25 uur (pl. t.) weer werd vertrokken. Vervolgens landde men te Neurenberg, waarop om 12.45 uur (pl. t.) naar Weenen werd gestart. De vliegers hadden met slecht weer te kampen. Zij hoopten heden de tocht voort te zetten. „HET HANDWERK DAT ZICH HANDHAAFT" In het Stedelijk Museum te Amsterdam is Zaterdagmiddag de tentoonstelling der V. A. N. K. geopend, welke zich onder den sugge reerenden naam „Het handwerk, dat zich handhaaft" aan het publiek presenteert. De bedoeling van genoemde tentoonstel ling is een overzicht te geven van aesthetisch verantwoorde gebruiksvoorwerpen die ma chinaal vervaardigd zijn. GESCHENK VOOR PRINSELIJK PAAR UIT CURAcAO. WILLEMSTAD (Curasao, 23 October (Ane ta) De bevolking van 't gebiedsdeel Curaqao zal ter gelegenheid van het huwelijk van H. K. H. Prinses Juliana en Prins Bernard, een tapijt aan het prinselijk echtpaar aanbieden. In den rand van dit tapijt zullen de namen worden geweven van de zes eilanden, terwijl de centrale figuur zal worden gevormd door een West-Indië-vaarder. NEDERL.-INDISCH ESKADER NAAR SINGAPORE. BATAVIA. 24 October (Aneta) Vernomen wordt, dat het. voornemen bestaat, dat het Ned.-Indisch eskader half November een be zoek zal brengen aan Singapore, doch dat of- firieele toestemming daarvoor -nt dusver nog •Het uit Nederland is ontvaneen. Indien dit bezoek doorgaat zal het eskader vermoedelijk bestaan uit Hr. Ms. Java en Sumatra, alsmede drie torpedobootjaaers.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 5