AMSTERDAMSCHE BEURS DINSDAG 27 OCTOBER 1936 HAARLE M'S DAGBLAD 7 tAAT/TEJEERICHlIN De scheepsramp te IJmuiden t De Positie van het wrak. Omtrent de positie van het gezonken vaar tuig kan nader ter waarschuwing van de scheepvaart worden medegedeeld, dat het wrak vast zit binnen de pieren van de buiten haven in de lijn op noordpier naar zwarte ton no. 1, maar dan ongeveer veertig meter naar de as van de haven toe. De mast steekt boven water uit. Alle loodsen zijn door den loodscommissaris in kennis gesteld van de positie van het ge zonken schip. De loodsboot blijft echter voorloopig, in ver band met den nog altijd hevig woedenden storm, binnen. Vt rakhout drijft rond in de buiten haven van IJmuiden. In de buitenhaven van IJmuiden en in het buitentoeleidingskanaal tot de Noordersluis drijven wrakhout en de luiken rond van den verongelukten logger Sch. 68. Scheveningsche visschers verne men het nieuws De storm giert over Scheveningen en zwaar rollen de brekers tegen de pieren en op het strand. De wolkenflarden worden door den storm weggevaagd en een grauwe herfstzon ligt over de straten en over de haven. Toch heerscht er een trieste stemming op enkele punten, waar kleine groepjes visschers bijeenstaan. Het droeve nieuws, dat heden ochtend uit IJmuiden werd gemeld is nog niet algemeen bekend, doch langzamerhand dringl het tot dt visschersbevolking door: De Sch. is vergaan voor IJmuiden. De omvang van den ramp is beperkt, want gelukkig zijn tien van de veertien opvarenden gered en reeds in IJmuiden binnengebracht. Doch naar gevreesd wordt zijn er vier Scheveningsche gezinnen in rouw gedom peld. De reeder A. den Duik Pzn., is hedenochtend met zijn zoon per auto naar IJmuiden ver trekken. Een beambte van den havendienst, die het huis achter den vuurtoren verlaat, wordt aangeklampt door een bejaarde vrouw, die hem met betraande oogen aankijkt, zonder iets te zeggen. „Ga naar huis, vrouw" zegt de beambte „je zoon is gered". De tranen stroo men haar nu langs de wangen en nog steeds zonder iets te zeggen, tornt zij tegen den storm op. terug naar haar woning. Nog weten de verwanten van de slachtoffers het droeve nieuws niet. De reederij heeft Ds. Veenstra gewaarschuwd, die de zware taak op zich heeft genomen, de getroffen gezinnen de droeve boodschap te gaan brengen. De Johan van Oldenbarnevelt blijft buitengaats. AMSTERDAM, 27 October. De „Johan van Oldenbarnevelt" van de Stoomvaart Maatschappij „Nederland", die vanmiddag om twaalf uur te IJmuiden zou binnen ko men heeft geseind, dat het van hedenoch tend acht uur af in verband met het storm weer op zee ligt bijgedraaid. Opvarenden der „Schwaben" blijven aan boord. HOEK VAM HOLLAND, 27 October. Om trent den toestand van het stoomschip „Schwaben" van den Norddeutschen Lloyd dat vanmorgen in de monding van den Wa terweg is gestrand, vernemen wij, dat er geen direct gevaar voor schip en opvarenden be staat. De bemanning blijft aan boord. Voorts bevindt zich bij het lichtschip Maas het uit Hamburg afkomstige stoomschip „Kurt Hartwig Siemers" in nood. Het schip meet ruim 1100 bruto register ton. De sleepbooten ..Witte Zee" „President Wiersma" zijn in de Nabijheid. Uit den Helder is bericht ontvangen dat het Duitsche stoomschip .Norburg", dat zich ter hoogte van Terschellingerbank bevindt. S.O.S.-seinen heeft uitgezonden. Blijkbaar zijn de luiken door den storm ingeslagen. Ter assistentie van dit schip, dat 2300 bruto re- gisterton meet, zijn de motorreddingboot "r.mdaris" van de Noord- en Zuid-Holland- sche Redding Mij. en de sleepboot Holland van de firma Doeksen, uitgevaren. ORGELBESPELING. in de Groote- of St.-Bavokerk te Haarlem op Donderdag 29 October 1936. des namiddags van 34 uur, door den heer George Robert. Programma: 1. Ein feste Burg ist unser Gott, J. S. Bach. 2. Concert D. gr. t., G. F. Handel. Allegro. Andante con moto. Fuga. 3. Preludium G. gr. t. F.' Mendelssohn- Bartholdy. 4. Choral I, César Franck. 5. Grand Choeur dans la tonalité grégo- rienne. A. Guilmant. VOETBAL. AFDEELING I. Derde klasse B. gesp. gew. gel. verl. v.-t. gem. D.W V. 6 4 2 0 10 21—6 1.67 Schinkelhaven 6 4 1 1 9 15—7 1.50 T.O.G. 6 4 0 2 8 14—6 1.33 D.E.C. 6 3 2 1 8 12—12 1.33 W M.S. 6 3 1 2 7 11—10 1.17 J.H.K. 6 2 2 2 6 23—13 1 Meteoor 6 2 1 3 5 13—18 0.83 D.J.K. 6 2 0 4 4 9—22 0.67 Halfweg 6 1 0 5 2 10—23 0.33 Zeemeeuwen 6 0 1 5 1 7—18 0.17 Derde klasse C. De Volewijckers 6 6 0 0 12 32—5 2.— Zandvoort 6 3 1 2 7 11—12 1.17 V.V.A. 6 3 1 2 7 13—13 1.17 Watergraafsmeer 5 2 1 2 5 17—9 1.— T.I.W. 5 2 1 2 5 11—13 1.— Allen Weerbaar 6 2 1 3 5 11—11 0.83 Rapiditas 6 2 1 3 5 12—17 0.83 Ahrends V.C. 6 1 3 2 5 13—18 083 Oosterpark 6 1 2 3 4 10—21 0.67 S.D.Z 6 2 0 4 4 9—20 0.67 AFDEELING II. Derde klasse A: Scheveningen 6 5 1 0 11 18—6 1.83 Lugdunum 5 4 0 1 8 24—12 1.60 Schoten 5 3 1 1 7 10—10 1.40 Gouda 5 2 2 1 6 15—10 1.20 A.S.C. 6 2 1 3 5 10—15 0.83 Hillinen 5 1 2 2 4 11—13 0.80 Delft 5 1 1 3 3 5—10 0 60 Postduiven 6 1 1 4 3 13—18 0 50 Hillegom 5 .1 1 3 3 fHll 0.40 Het jubileum van den heer F. Keerwolf. Huldiging door den A. N. T. B. De heer F. Keerwolf die zooals onze lezers weten Maandag zijn zilveren jubileum als penningmeester van den Alg. Neda Typogra fen Bond (afdeeling Haarlem) vierde, heeft ook verder op den dag nog vele blijken van belangstelling mogen ontvangen. In zijn wo ning aan de Garenkokerskade werden ontel bare brieven en bloemstukken bezorgd. Maar het hoogtepunt van de huldiging werd 's avonds bereikt in het gebouw ,.De Centrale" aan het Spaarne. waar de heer Keerwolf door bestuur en leden van den A.N.T.B. op buitengewoon hartelijke wijze hebben doen blijken, hoezeer zij hun be scheiden penningmeester en zijn werk waar- deeren. De belangstelling was heel groot. De biieenkomst werd geooend door den voor zitter der afdeeling, den heer W. Sterk, die er zijn teleurstelling over uitsprak, dat me vrouw Keerwolf wegens gezondheidsredenen niet aanwezig kon zijn. In hartelijke bewoor dingen huldigde hii den jubilaris voor de groote accuratesse die zijn werk altijd heeft gekenmerkt en voor den grooten ijver, die nimmer verzwakte Als dank daarvoor werd hem een fraaie boekenkast en een bloem stuk geschonken. Namens het hoofdbestuur van den A.N.T.B. snrak de heer H. Korte Jr.. die eveneens ziin waardeering uitte voor alles wat de heer Keerwolf voor deze groote organisatie heeft verricht. Deze woorden gingen vergezeld van een gouden horloge met de initialen van "den Bond. De beer G. Flarneling bood hem namens den Haarl. Bestuurdersbond hartelijke lukwenschen en een bloemstuk aan. De heeren Visser en Secrève deden hetzelf de namens den Bonds.studiekring ..Alnetybo' en boden bloemen en een keurige montage v?m de door den Zetterskring geteekende ge- lukwenschen aan. Mei. Honing bood namens de meisjesleden van den Bond den heer Keerwolf een mooi boekwerk aan waarbii eveneens vriendelijke woorden werden gebezigd. Ook de werklooze leden van den bond wenschten bü deze huldiging niet achter te bliiven en hadden kans gezien, ook eenig geld voor een bloemstuk biieen te zamelen. Namens de Vereeniein? tot bevordering der gezondheid in de Grafische Vakken sprak de heer Kluit, die den jubilaris soeciaal hul digde voor v/at hij voor de tuberculosebe strijding onder de typografen gedaan heeft. Ook dit ging van een bloemstuk vergezeld. Aardige herinneringen werden vervolgens _.ig opgehaald door de leden Van den Ben en Van Vierssen en door den vice-voorzitter. den heer Vaibracht. De heer Keerwolf, die door al deze ondub belzinnige binken van w??rdeering en vriend schap ten zeerste getroffen was. dankte al len in een uitvoerige en welsprekende rede. Gevaar voor stranding van de ,,Grete Glad". IJMUIDEN. 27 Oct. Het Duitsche tank scheepje .Grete Glad'dat reeds den ge- heelen ochtend noodseinen geeft op korten fstand van IJmuiden, is langzamerhand m een zeer gevaarlijke positie gekomen. De sleepboot .Witte Zee", welke van Hoek vap Holland was uitgevaren naar de .Grete Glad'is teruggeroepen om hulp te verleenen aan een ander Duitsch schip, de .Kurt Hart wig Siemers'dat zooals gemeld, bij den mond van den Nieuwen Waterweg in nood verkeert. Daar er in IJmuiden geen krach tige zee-sleepbooten beschikbaar zijn, kan_ men de .Grete Glad" geen hulp bieden, zoo- dat de kans zeer groot is, dat dit schip zal stranden. Vanmiddag om één uur bevond de tankboot zich tien mijl west ten zuiden van IJmuiden. De .Neeltje Jacoba'had tijdens de red dingswerkzaamheden van hedenochtend een defect gekregen aan den schroef, doordat een gedeelte van de vleet van den gezonken log ger er in verward was geraakt. Vanmiddag om één uur was de .Neeltje Jacoba'weer her steld. Zij wordt gereed gehouden om uit te varen naar de .Grete Glad' Ultimatum van Franco aan Madrid? BURGOS. 27 Oct. CD. N. B.-A. N. P.) Generaal Franco zou voornemens zijn, de regeering te Madrid een ultimatum te over handigen, waarin de onmiddellijke overgave der stad wordt geëischt. Indien na verloop van 48 uur geen antwoord op dit ultimatum is binnengekomen, zouden de rechtsche troe pen de stad met geweld innemen. Moeiliikheden in de tandheel kundige studie te Utrecht. Centralisatie van de leiding noodig (Speciale correspondentie) Groote aandacht werd dezer dagen getrok ken door een adres van dr. van Dorssen, naar aanleiding van een conflict aan het tandheel kundig instituut te Utrecht. Het adres van dr. Van Dorssen uit Den Haag gericht tot den minister van Onderwijs, den voorzitter van de medische faculteit der Rijksuniversiteit te Utrecht en het college van curatoren der Universiteit, heeft uiteraard veel stof doen opwaaien. Niet alleen in den kring van hen. die ten nauwste verbonden ziin met het tandheelkundig onderwijs, dat zijn dus degenen, die werkzaam ziin aan het tandheelkundig instituut te Utrecht en de daar studeerende jongelui, maar ook in de wereld der afgestudeerd? tandartsen en hun •ganisatie en de maatschappij tot bevorde ring van de tandheelkunde. Er is zelfs be- •eerd, dat een groot aantal tweedejaar? tandheelkundige studenten tot staking zou zijn overgegaan. Dit bericht is in een tweetal bladen gepubliceerd, maar bet kan ten stel ligste worden tegengesproken. Er is geen sprake van staking geweest, omdat de vrou welijke lector, tegen wie de actie gericht was. op den bewusten Zaterdag in het geheel geen college gaf. zoodat daardoor ook de mogelijkheid van een staking verviel. De ver- eeniging van tandheelkundige studenten .John Tomes" spreekt dan ook deze berichten ten stelligste tegen. Tenslotte zou een derge lijke staking ook hoogst onpractisch zijn en nimmer goede resultaten kunnen opleveren: omdat en dien indruk hebben wij wel ge kregen uit de gesprekken, die wij met ver schillende en zeer belangrijke figuren uit de tandartsenwereld hebben gehad de moei lijkheden bij het tandheelkundig instituut eigenlijk dieper schuilen dan in het gebrek aan objectiviteit of tact dat mej. Schuiringa aangewreven wordt. In wezen moet men de moeilijkheden zoeken in het feit, dat het tand heelkundig instituut geen eenhoofdige leiding heeft. Er staat aan het hoofd van het insti tuut, een directeur-lector, maar deze is slechts administratief directeur, geen chef van de tandartsenopleiding. Ieder der andere lectoren heeft ten opzichte van de opleiding dezelfde macht als de directeur. Dit leidt tot wrijvingen en tot groote verbrokkeling, waardoor de be langen van de studenten natuurlijk in ge vaar komen. Het adres, dat nu verzonden wordt, zou wellicht ongeschreven zijn geble ven, wanneer er in het onderwijs meer cen trale leiding bestond. Ook zou het peil van het onderwijs, dat ove rigens zeker niet slecht en waarschijnlijk be ter is dan wat elders in Europa gegeven wordt, dan nog kunnen worden opgevoerd, omdat er dan een nieuwe indeeling van de onderdeelen zou kunnen plaats hebben. Er wordt b.v. wel eens geklaagd dat er zooveel meer aandacht wordt besteed aan de techniek dan aan de wetenschappelijke en medische zijde van de tandheelkunde. Misschien kan het adres tot gevolg hebben dat dit onderwijs nog eens gced onder de loupe wordt genomen, opdat de een hoofdige leiding weer hersteld wordt. Deze heeft indertijd ook bestaan, maar toen in 1908 is deze leiding verkeerd gehan teerd door den toenmaligen directeur-lector John Revers, zoodat er toen een werkelijke studenstenstaking heeft plaats gehad, welke tengevolge heeft gehad, dat het principieel juister systeem van de centrale leiding waarvan een verkeerd gebruik werd gemaakt werd vervangen door het in beginsel veel minder goede systeem der gedecentraliseerde leiding, welke thans in de kern de oorzaak is van de nu heerschende moeilijkheden. Moei lijkheden, die overigens al lang latent aanwe zig zijn eigenlijk is er nooit rust geweest sinds 1908 maar die nu eerst tot uitbarsting zijn gekomen. Het spreekt wel van zelf, dat men zich in alle kringen, die met deze zaak iets uitstaan de hebben, zeer gereserveerd toont. Men mag echter verwachten, dat de officieele instanties niet zullen nalaten aan de opleiding van den Nederlandschen tandarts, die zooals men weet alleen te Utrecht plaats vindt, haar volle aan dacht te wijden. De relletjes te Utrecht. Men meldt ons omtrent de relletjes, welke gisteravond in het N.V. huis te Utrecht heb ben plaats gehad, men zie pag 3, nog van andere zijde, dat door de Utrechtsche politie werd verzocht te Amsterdam de auto met N.S.B.-ers aan te houden. De Amsterdamsche politie slaagde erin, en de N.S.B.-ers werden in 't bureau Linnaeusstraat stuk voor stuk ge fouilleerd en verhoord. Wapens werden niet op hen gevonden, hoe wel zij erkenden in Utrecht een vergadering te hebben bijgewoond, die wat rumoerig was verloopen. Aan mishandeling hadden zij zich met schuldig gemaakt, verklaarden zij. Om half drie 's nachts konden de mannen weer vertrekken. De bus werd niet in beslag ge nomen. De heer P. Moltmaker, voorzitter van de Nederlandsche Vereeniging van Spoor- en Tramwegpersoneel, aan welke het N.V. huis toebehoort, verklaarde dat wel degelijk een politierechercheur mishandeld moest zijn. De aanvallers waren wel degelijk bewa pend. met kennelijk meegebrachte wapens, waartoe onder andere behoorden gummi knuppels. stokken met spijkers en een stuk gereedschap dat loodgieters gebruiken om een balk mee ..op te tillen". De heer Molt- makers deelde voorts mede, dat in de zaal een soort bommetje tot ontploffing is ge bracht. en dat kwistig is gewerkt met voet zoekers en rotte eieren. Mr. S. de Jong. die een der woordvoerders was in de bedoelde vergadering, verklaarde dat hem persoonlijk geen ernstig lichamelijk letsel was toegebracht. Het ernstigste vond hij echter dat de over val tot in de puntjes was voorbereid. Op het podium werden voorts vernield de tafel, het spreekgestoelte en de stoelen. De politie die met een man of 5 in de zaal was, heeft haar plicht gedaan. Hij betreurde het echter dat toen de oproermakers uit de zaal verwijderd waren, de politie het bevel gaf om de verga dering te beëindigen. Principieel vond hij dit niet juist 't Utrechtsch Nieuwsblad heeft getracht zich in verbinding te stellen met ir. A. A. Mussert den algemeen leider der N.S.B., die echter niet te bereiken was. De heer van Geelkerken verklaarde aan het blad dat. hoewel hij een optreden als gisteren heeft plaats gehad niet direct toejuichte, hij dit dan ook niet kon afkeuren. Een beweging als die van de ..Da geraad" moet verdwijnen. Zij moet zoo spoe dig mogelijk worden opgeheven of ontbon den. Wij hebben een Gereformeerden minister van Binnenlandsche Zaken en een R.-K. mi nister van Justitie en voor deze beiden moet het een kleine kunst zijn om binnen 24 uur de .Dageraad" te doen ontbinden. De heer Van Geelkerken verklaarde zich te kunnen indenken dat de betrokkenen uit veront waardiging tegen de actie van de „Dageraad" gehandeld hebben, zooals zij deden, omdat die actie in strijd moet worden geacht met het karakter van het Nederlandsche volk. HEEMSTEDE Brandstoffentoeslag voor werkloozen. Géén verstrekking in natura meer. MARKTNIEUWS PURMEREND, 27 October 1936. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 18 partijen, wegende 50.000 K.G. Handel stug. Hoogste prijs f 18. Kleine boerenkaas f 8f 19. Goudsche kaas f 1—f 20. Boter 855 K.G. f 1.35—f 1.42. Weiboter f 1.30—f 1.36. Runderen, totaal 675 stuks. Vette koeien 315. 3860 per kilo. matig Gelde koeien 235. 8 160 per stuk, matig. Melkkoeien 110. 110225 per stuk matig. Stieren 15. 3845 per kilo. matig. Paarden 6, 60130 per stuk. stug. Vette kalveren 91, 2550 per kilo stug. Nuchtere kalveren voor de slacht 347, 512 per stuk. Nuchtere kalveren voor de fok 1015 per stuk. Vette varkens voor de slacht 244, 3841 per kilo, vlug. Magere varkens 31. 1422 per stuk, matig. Biggen 379, 812 per stuk, matig. Schapen 1372 1029 per stuk, matig. Bokken 76, 514 per stuk, matig. Kipeieren 55.59 per 100 st. Eendeieren 3. per 100 st. Piepkuiken 0.500.575 per kilo Oude kippen en hanen 0.2250-40 per kilo. Konijnen 0.40—1.60 per stuk. Eenden 0 20—0 45 per stuk. 41 Eendeneieren A f 2.95. 1879 Kippeneieren A f 4.20 a f 6. COÖP. CENTRALE EIERVEILING PURMEREND G.A. Afdeeling Eieren. Aanvoer 130.000 Eendeieren f 3.15 a f 3.35 .000 Kippeneieren 70/80 KG. f 6.— a f 6.25. 66 K.G. f 5.80 a f 5.90 63 64 K.G. f 5 70 a 5.80, 60/62 K.G. f 5.60 a f 5.75, 58/59 K.G. i f 5.35 a f 5.60. 56 57 K.G f 5.— a f 5.30 53 '55 K.G. f 4-85 a f 5.10, 50/52 K.G. f 4.50 a f 4.85. 45 49 K.G. f 4.20 a f 4.50. Tengevolge van de wijziging in de werkloo- zensteunregeling te Heemstede, waarbij met ingang van 12 October j.l. de uitvoering van Maat-sch. Hulpbetoon naar Burgemeester en Wethouders is overgebracht, behoefde ook de verstrekking van brandstoffen of brandstof fentoeslag nadere voorzieningen. Voorheen werd in de wintermaanden door Maatsch. Hulpbetoon aan werkloozen, voorzoo ver deze daarom verzochten, wekelijks een bon verstrekt, waarop aan de gemeentegasfabriek een H.L. cokes in ontvangst genomen kon worden. Een bezwaar van deze verstrekking in na tura was, dat werkloozen die in de zomer maanden door spaarfondsen e.d. hun brand stoffen voordeelig konden inkoopen. van deze regeling niet profiteerden, waardoor dus een ongelijke behandeling der werkloozen het ge volg was. B. en W. hebben daarom besloten géén brandstoffen in natura meer te verstrekken, doch den werkloozen een brandstoffentoeslag op de steunuit- keeringen toe te kennen. Deze toeslag zal voor een volledig gesteun de f0,60 per week bedragen. Tegelijkertijd is bepaald, dat werkloozen tegen dezen prijs desverlangd één H.L. cokes van de gemeente gasfabriek kunnen betrekken. Bij particuliere handelaars is de cokesprijs hooger; tegen f 0,60 leverde de gasfabriek vorige jaren de be- noodigde cokes ook aan Maatsch Hulpbetoon. Wanneer een werklooze tengevolge van eigen of gezinsinkomsten geen vollediger! steun ge niet, zal ook de brandstoffentoeslag naar evenredigheid worden verlaagd. Voor deze be rekening wordt als steungemiddelde f 15 aan genomen. Voor elke gulden, die wegens andere inkomsten op den steun wordt gekort, zal der- halve de brandstoffentoeslag met 4 cent wor den verminderd tot een minimum van 30 cent zal zijn bereikt. Mocht in den loop van den winter een ver andering in de cokesprijzen komen, waardoor de gasfabriek den vastgestelden prijs van f 0,60 per H.L. zal moeten verhoogen of zal kunnen verlagen, dan zal de brandstoffentoe slag een overeenkomstige wijziging ondergaan. Tenslotte kan nog worden vermeld, dat de nieuwe regeling deze week zal ingaan. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 12 uur. Londen 9.05 7/8. Berlijn 74.60. Parijs 8.62. Brussel 31,21. Zwitserland 42,64'/2. Kopenhagen 40.45. Stockholm 46.75. Oslo 45 55 New-York 1.85 3/8. Praag 6.57*2. MARKT BODEGRAVEN (Dinsdag) Aangevoerd 341 parijen Goudsche kaas. alle met rijksmerk, totaal 15.345 stuks, wegende 138.105 K.G. Prijs met R.M., le soort f23—f24, 2e soort f 20f 22. Handel matig. BURCERLIJKE STAND HAARLEM, 27 October. Bevallen 24 October: D. M. WinterGose- wehr, d.; 25 October: G. Schoen—Zijlstra, d.; E. ZonneveldPauk. z.: S. Tiggelman—Wil- ken, d.: 26 October: J. H. Overbeek—Beuks, z. M. C. Jansenv. d. Meij, z. Overleden 25 October: A. M.. 4 d. z. van A. Kwaak, Slachthuisstraat; J. WoltersJoustra. 68 j.. Ben Viljoenstraat: 26 October: J. Zon neveldHagendorn, 67 jaar, Damiatestraat; 27 October: P. H., 16 mnd., z. v. H. C. Geeris. Gasthuisvest. VORIGE KOERS STAATSLEENINGEN BIN NENLAND. 4 pCt. ld. 1933 II 1C07* 4 pCt. Nederl. Indië 100% - - STAATSLEENINGEN BUI TENLAND. 5*2 pet. Dultschland 1930 21*4 (Youngleenlng) Youngleenlng (met ver- 22'A 2244 2244 B AN K - IN STELLIN G EN Amsterd Bank 147*4 Handel Mpij. Cert van 164*4 f250 Koloniale Bank 73 Ned. Ind Handelsbank 134*4 Rotterd Bank 133 INDUSTR. OND. BINNENL Alg. Kunstzijde Unie 4C7/,-41 407* 40*4 v. Berkels Patent 48 - Calvé Delft Cert IA Ned Ford ex. 40 afst 39'/* Philips Gloeil. Gem.Bezit 234*4 231*4 230*4 233 156 154*4 1547* 1543/g KOERS VAN HEDEN pl.m 1.30 pl.m 1.45 pl.m 2.00 pl.m 2.15 TABAKKEN. Dell Batavia Deli Maatschanplj Senembah SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot Scheeovanrt Unie Konlnkl. Paketvaart Rotterdamsche Lloyd Maatschappij Nederland Holland—Amerika lijn PETROLEUM. Kon. Petr Perlak Petr Shell Union Continental OU Tidewater CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Neö Ind Suiker Unie Vorstenlanden INDUSTR. OND BUITENL Intern Tel and Tel. Anaconda Bethleh Steel Cities Service Gew Steel U. S. Steel Kennec Copper Radio Corp 234*4 293 263 7ëlj 74<i 72 97 399 87iA 20*4 26 Ifr 143, 232 291 258 392*4 89*4 25*4 14 232 291 258 392 89*4 19% 231 291*4 786A 29144 19?,, 14% 234*4 154*4 232 292 78*4-79*4 392*4 19% 14% 398*4 394*4 394*4 395 295 142 142 144 143 144*4 121 120 - 31 29*4 - 9* 93/* 34 33 V 33*4 33 V 33% 52 V 50*4 - 5044 5044 3% 3% 3% 3*4 3% 57 557» 55»/* 55V* 42% 417*. 417* 41% 41% 8% RUBBERS. Amsterd Rubber 2214^ 217*, 217*4 Dell Bat Rubber 130 121*4 121 Indische Rubber 152 - Kendeng Lemboe 187*4 186 186 Serbadjadl 110 111 105 - Rotterdam Tapanoell 564a - Bandar Rubber 170 165*4 165*4 Preanger Rubber 73*a Java Caoutch IcS - Sumatra Rubber 196 194 194 AMER. SPOORWEGEN. Southern Pacific - Wabash Railroad 2Vt Union Pacific 105*4 Chic Wilwaukee - Missouri Kansas Texas 6 - - MIJNBOUW Alg Explor MU 174 Redjang Lebong 270 BUllton n 428 - PROLONGATIE. - - 2174* 122*4 105 Vs 2% 218*4 124*4 106 56*4 '0*4 2% 5*4

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 11