Dampo De burgeroorlog in Spanje. Thijs IJs krijgt een huisgenoot De Scandinavische samenwerking. PTNSDAG 27 OCTOBER 193(1 HAAELE M'S DAGBLAD Troepen van Franco naderen het Escuriaal. Madrid opnieuw gebombardeerd. Reuter meldt van het „front van het Es curiaal", d.d. 26 Otctober: De strategische posities, die de drie groote wegen welke naar Madrid leiden beheerschen, zijn thans in han den der nationalisten. De rechtsche colonnes, die aan het front van St. Rafael opereeren, zijn 3 K.M. in de richting van het Escuriaal opgerukt. Radio Sevilla deelt mede: Te Navalcarnero hebben regeeringstroepen getracht, uitvallen te doen, doch zij werden met kracht terugge dreven. In den sector-Toledo heeft de vijand een aanval gedaan op Sesena, gelegen aan den weg van Aranjuez naar Madrid. Na een hevig gevecht werden de aanvallers teruggeslagen met achterlating van 300 dooden. Aan het front van Huesca is een aanval van Catalaansche regeerings-aanhangers op Santa Quintenia af geslagen. Aan het front van Oviedo hebben de troepen onder bevel van Aranda over groo- ten afstand de verbindingen tusschen Oviedo en Gijon verbroken. Havas meldt uit Saint Jean de Luz dat twee oorlogsschepen van de opstandelingen, de „Espana" en de „Velasco" in de golf van Biskaye zijn verschenen, waar zij het verkeer tusschen Bilbao en het Spaansche consulaat te Bayonne belemmeren. Aan het front tegen de Baskische nationalisten liggen leden van de Phalanx verschanst tusschen Etchebaria, Placencia, Elgueta en Mondragon: Zij hebben opdracht niet aan te vallen. Mola acht het juist Bilbao eerst na den val van Madrid aan te vallen. De artillerie van de opstandelingen is hier sterker dan die van de regeeringstroepen. De Baskische nationalisten hebben een aan val gedaan bij Marquina, waarbij zij 200 doo den verloren. Te San Sebastian en Irun worden recruten gedrild. Zij zullen na hun opleiding naar het front van Biskaye worden gezonden. De radioclub van Teneriffe meldt, dat zeer binnenkort bevel zal worden gegeven tot den definitieven aanval op Madrid, en dat de rechtsche troepen Donderdag vlakbij de hoofd stad zullen zijn. De luchtmacht der opstandelingen heeft de kazernes en spoorwegstations van Madrid gebombardeerd. Op het burgerluchtvaartter rein van Barajas zijn alle civiele vliegtuigen vernield. De magazijnen en een benzine-op- slagplaats gingen in vlammen op. Méde deeling van regeeringszijde. Volgens officieele mededeeling der regeering hebben haar aanhangers aan het Noordelijk front volledig bezit genomen van den Alcu- bierre-pas. Aan het Zuidelijk front zijn de stellingen der regeeringstroepen te Pozo- blanco en Benalua de la Vinas door de lucht macht der opstandelingen gebombardeerd, waarbij echter slechts geringe schade werd aangericht. Aan het middenfront heeft een xegeeringscolonne in de zone van Navazuela een belangrijke operatie verricht en zich van uitstekende stellingen verzekerd. Een esca drille vliegtuigen der opstandelingen heeft de stellingen der regeeringstroepen te Cruz Ver- de. Santa Maria de la Alameda en Villa Se- quilla gebombardeerd. De leider der Catalaansche generaliteit, Luis Companys heeft voor de pers een ver klaring afgelegd, waarin hij mededeelde, dat een der decreten, die Zaterdag door den raad zijn goedgekeurd de vergoedingen vaststelt voor personen die vorderingen hebben op door opstandelingen bezet gebied. Ter vereffe ning dezer vorderingen zal gebruik worden ge maakt van vorderingen van Spaansche in- dustrieelen en financiers op Catalonië. Een decreet van het ministerie van oorlog roept de lichtingen 1932 tot '35 onder de wape nen. De militietroepen worden gemilitariseerd en onderworpen aan de militaire wetten en decreten. Voorts is een decreet uitgevaardigd betref fende de collectivisatie van de groote indus trie. waarbij compensaties voorzien worden voor de kleine burgerij en den middenstand. Tenslotte deelde Companys nog mede, dat het raadslid voor cultureele zaken een bezoek heeft gebracht aan Léon Blum in Toulouse. België Procesverbaal tegen Degrelle. Naai- aanleiding van de ongeregeldheden, die Zondig te Brussel plaats hebben gehad, is tegen den Rexleider Degrelle proces verbaal opgemaakt wegens overtreding van het verbod van samenscholingen. Een andere maatregel is tegen hem niet ge nomen. Tegen zijn politieke vrienden, den graaf de Girunne en twee andere Réxistische afgevaar digden, is eveneens proces verbaal opgemaakt. Naar het D. N. B. verneemt, zijn alle perso nen, die gearresteerd zijn, weder op vrije voe ten gesteld. Socialisten voor onafhankelijk- heidspolitiek binnen het kader van den Volkenbond Het congres van de Belgische Socialistische Partij heeft een motie aangenomen, na wij ziging van den oorspronkelijken tekst waar in o.m. gezegd wordt: Plet congres constateert, dat met uitslui ting van ieder militair bohdgenootsehap bin nen het kader van den Volkenbond een poli tiek gevoerd moet worden van volkomen on afhankelijkheid. Zonder vooruit te loopen op de preciseeringen of beperkingen, die kun nen worden aangebracht in de verplichtin gen van België jegens de Locarnomogendhe- den ter gelegenheid van de herziening dezer accoorden, spreekt het congres den wensch "uit, dat de autonomie van België niet tot uitdrukking komt door een passieve houding. Integendeel moet het Volkenbondshandvest versterkt worden door een krachtige actie, moet de collectieve veiligheid, de wederzijd- sche bijstand, de getrouwe uitvoering van in ternationale verplichtingen en de solidari teit tot ontwikkeling worden gebracht. De Spaansche republikeinen begroetende, ver klaart het congres, dat het niet mogelijk is neutraal te blijven tusschen de democratie en haar aanvallers. Er wordt een plicht tot solidariteit vervult, wanneer men actieve, sympathie betoont jegens hen. die voor de democratie en de vrijheid strijden. Voorts vraagt het congres de regeering ge lijkheid van militaire dienstverplichtingen in te voeren en de oorlogsindustrie te nationa- liseeren. Het wenscht de regeering geluk, gisteren energiek de orde te hebben gehand haafd door de „belachelijke klucht" der Rexisten te hebben onderdrukt. Het congres heeft een motie aangenomen, waarbij'de rege'ering wordt gevraagd direct strenge maatregelen te willen nemen om te verhinderen, dat buitenlandsche mogendhe den steun zouden kunnen verleenen aan Belgische politieke formaties, welke de vei ligheid van den staat benadeelen. Het schijnt dat deze motie de Rexistische beweging op het oog heeft. De socialisten hebben Rex er van beschuldigd door het buitenland te wor den gesteund. Duitsch-Italiaansche samen werking met de Kleine Entente Joego-Slavië zou Abessiynië als Italiaansch bezit erkennen. Te Rome verluidt volgens Havas. dat Ciano en Von Neurath het bij de besprekingen over het Donauvraagstuk zouden zijn eens gewor den over de opportuniteit van een samen werking met de Kleine Entente. Men brengt dit in verband met het haastige vertrek van den Tsjecho-Slowaakschen gezant te Berlijn naar Praag. Verder doet het gerucht de ronde, dat de Italiaansch-Oostenrijksch-Hongaarsche con ferentie, die op 9 November te Weenen zou beginnen, zou zijn uitgesteld tot December, opdat de voorbereidingen grondiger zouden kunnen zijn. De Italiaansche pers schenkt veel aan dacht aan de uit Londen komende berichten, volgens welke Zuid-Slavië aanstalten zou maken om de bezetting van Abessynië te er kennen. Naar de correspondent van de Daily Tele graph te Belgrado in welingelichte Joego slavische kringen verneemt, zijn Joego-Slavië en Roemenië er van overtuigd, dat een ern stig conflict dreigt tusschen de fascistische en de democratische staten van Europa, en doen zij al het mogelijke om gewapende neu traliteit op den Balkan te verkrijgen. Zoo dit niet mocht gelukken, dan is Joego Slavië van meening, dat het genoodzaakt zou zijn, zijn lot te koppelen aan dat van Duitschland en Italië. De correspondent verklaart te kunnen me- dedeelen, dat de Joego-Slavische minister president. Stojadinowitsj, een Italiaanschen vertegenwoordiger heeft laten weten dat, in dien Joego-Slavië door het erkennen van de Italiaansche heerschappij over Abessynië betere economische en politieke verdragen zou kunnen verkrijgen, hij de kwestie der erkenning niet een beletsel zou laten zijn. Bij de onderhandelingen, die gevoerd zijn om Joego-Slavië er toe te brengen, zich aan te sluiten bij een Duitsch-Italiaansch front, is, naar men gelooft, de Roemeensche mi nister-president Tatar,escu de voornaamste tusschenpersoon geweest. Naar mén meent, is dit het hoofddoel geweest van het bezoek, dat hij kort geleden aan Belgrado heeft ge bracht. APPèL VAN MACMAHON VERWORPEN. Uit Londen: Het Hof van Appèl heeft het hooger beroep van MacMahon, die door de rechtbank tot 12 maanden gevangenisstraf was veroordeeld, omdat hij in Hydepark een revolver naar het paard van Edward VIET had ;eslingerd ten einde daardoor den koning schrik aan te jagen, verworpen. VLIEGONGELUK IN VIGINIA EISCHE VIJF DOODEN. MARIN. (Virginia), 26 October (A.N.P.). Nabij Marin (Virginia) is een vliegtuig neer gestort. Hierbij zijn vijf personen om het leven ge komen. MOORDENAAR VAN CHINEESCHEN GOUVERNEUR BEKEND. BANKOU, 26 October (Reuter). De moor denaar van den gouverneur van Hopei, beken de, dat hij Yang Yung Tai heeft vermoord omdat deze een aanhanger was van de politiek van diplomatieke onderhandelingen, inplaats van krachtdadig optreden tegen Japan. Nog vijf andere Chineezen zijn gearresteerd in verband met dezen moord. I daar lucht je van op. Pot 50, Doos 30 ct. Bij Apoth. en Drogisten. (Adv. Ingez. Med.) Italianen rukken verder op in Abessynië. Opmarscli naar Gore. Naar het persbureau Stefani uit Rome meldt zal de colonne, die Lekemti, 300 Kilo meter ten westen van Addis Abeba, bezet heeft, met steun van andere afdeelingen den op- marsen naar Gore voortzetten om de verove ring van het geheele Abessynische gebied tot aan de grens van den Soedan tot een feit te maken. Arnoux en Japy uitgeschakeld in de luchtrace. Toestel bij landing te Karatsji ernstig beschadigd. Het toestel van Arnoux en Japy is gisteren te Karatsji geland en daarbij ernstig bescha digd. De inzittenden bleven ongedeerd, doch verklaarden, dat zij er van afzagen hun vlucht naar Saigon voor te zetten. Challe, Bril en Henry, die naar Le Bourget teruggekeerd zijn, herstellen den oliedruk meter van hun „Goeland". Zij hopen hun vlucht te hervatten zoodra het weer dit zal toestaan. Detroyat bevindt zich op het oogenblik te Bagdad. RUSLAND VERWERPT EEN BRITSCH- FRANSCH VOORSTEL. LONDEN, 26 Oct. (D.NB.-AH.P.) Het of ficieuze voorstel van Engeland en Frankrijk om een commissie van onafhankelijke waar nemers naar de Spaansche kusten te zenden, is, naar heden vernomen wordt, door den Sovjet-Russischen vertegenwoordiger verwor pen. De non-interventie-commissie, zal evenwel dit vorostel nog Verder bespreken. Non-interventiecommissie be handelt Russische nota. Moskou moet nadere inlichtingen geven. In de te Londen gehouden bijeenkomst van het subcomité der niet-inmengingscommissie heeft men geprobeerd aldus Reuter, den hachelijken toestand, ontstaan door de nota der regeering, van Sovjet Rusland, op te hel deren. Onder den krachtigen druk der overige le den van het sub-comité heeft Maisky op zich genomen zijn regeering meer bijzonder heden te vragen over haar tot lord Plymouth gerichte nota. De specifieke "vraag voor de commissie is. aldus meent men, of" Rusland zich nog ge bonden acht door de niet-inmengingsovereen- komst op denzelfden voet als de overige par tijen. Bij de opening der beraadslagingen ver klaarde Lord Plymouth, wat hem betreft, niet de beteekenis van den brief te begrijpen. Grandi hield staande, dat Rusland in zijn brief zelf had beslist dat andere landen het pact hadden geschonden, zonder de beslis sing der commissie af te wachten, hetgeen in overeenstemming zou zijn geweest met de procedure, welke door alle gedelegeerden is goedgekeurd. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELUNC. Gelukkig, het ongeluk is nogal meegevallen. Thijs is er tenminste alleen maar met een buil afgekomen. De vriendjes lachen al heel gauw over het gebeurde. Maar plotseling hooren ze voetstappen in de verte. „Daar komt iemand aan." fluistert Sim, niets op zijn gemak. Behoedzaam gluurt Thijs om den hoek, waar het geluid vandaan komt en dan ziet hij in het donker een vreemde man aankomen, met een lantaarn in de hand en een slaapmuts op! Verschrikt staren Thijs en Sim het rare mannetje aan; Een voorbeeld voor het buitenland. De „Dag van het Noorden". Saamhoorigheidsgevoel sterker band dan pacten en verdragen. (Van onzen correspondent.) Stockholm. 24 October. Wanneer Dinsdag in Denemarken, Finland. Noorwegen, IJsland en Zweden een nieuwen „dag" aan de al lange reeks van speciale da gen toegevoegd wordt en men op school en via de radio, in bioscoop en schouwburgzaal, op vergaderingen en aan banketten voor de eerste maal „Nordens Dag", den „Dag van het Noorden" viert, geschiedt dat niet omdat de verstandhouding in het Noorden niet goed zou zijn en nu een beetje reclame zou be hoeven, want zij is zoo goed als men het, voor al in dezen tijd van internationale span ningen en conflicten, maar wenschen kan. Er heerscht een verstandhouding als tus schen oude kameraden, er leeft onder de overgroote meerderheid van de Scandinaviërs een saamhoorigheidsgevoel, dat natuurlijker wijze uit verwantschap in velerlei opzicht en gemeenschappelijke levensomstandigheden en tradities gegroeid is en dat de volkeren van het Noorden hechter aaneen bindt dan pac ten en tractaten ooit zouden vermogen te doen. Er is al zoo vaak geconstateerd, dat een oorlog tusschen de Scandinavische landen uitgesloten is. En ook, dat men het onder el kaar altijd weer goed vinden kan, wat soms ook tijdelijk verwijdering of koelte teweeg mag brengen. Voor een Fin of een Noor is een Zweed of een Deen of een IJslander niet een buitenlander, maar een mede-Scandinaviër. De Scandinavische Staatshoofden spreken Dinsdagavond ter gelegenheid van „De dag van het Noorden" voor de radio. Voor. hen vormt dat machtige brok. Noord- Europa tusschen de Russische grens in de Ka- relische wouden en de Duitsche grens in het Sleeswijksche als 't ware een apart stuk van de wereld, een wereld-deel' op zichzelf, waar van het eigen vaderland een deel uitmaakt en de rest door' broedervolken bewoond wordt, bij wie men zich toch altijd veel beter thuis voelt dan in het „echte" buitenland. Als er ergens ter wereld internationale broederschap heerscht, als men ergens ter wereld elkaar over de grenzen heen hartelijk en openhartig tegemoet treedt, zonder beleefdheids-strijka ges maar ook zonder wantrouwen, dan is dat zeker hier in het Noorden, dat juist voor een goed deei tengevolge daarvan tegenwoordig „de rustige hoek van ons werelddeel" ge noemd pleegt te worden. Maar in dezen tijd van internationale on rust en van isolatie op cultureel en economisch gebied hebben de Scandinaviërs elkaar meer noodig dan tevoren. Hun eensgezindheid en saamhoorigheid vormen de beste grondslagen voor een uitbreiding en intensifiëering van de samenwerking en het is dan vooral om die thans reeds krachtige en veelzijdige samen werking te kunnen versterken, dat de vijf landelijke vereenigingen „Norden" dezen „Dag van het Noorden" hebben georgani seerd. Men hoopt vele nieuwe leden te krijgen, opdat de penningmeesters meer geld zullen kunnen afschuiven voor conferenties en pu blicaties, voor het verspreiden van kennis over leven en werken in de buurlanden, voor het steunen van inter-Scandinavische con gressen en cursussen en studiereizen en wat niet- al meer, dat het onderlinge contact ver sterken kan. Maar deze dag zal mede tot een manifestatie worden van de eensgezindheid en de saamhoorigheid der Scandinaviërs, een manifestatie, die niet alleen voor den eigen kring bedoeld is, doch ook buiten Scandina vië de aandacht zal trekken. Men gelooft, juist in dezen tijd, een missie te vervullen te heb ben; om zoo te zeggen propaganda te kunnen maken voor vrede en broederschap, voor sa menwerking en vooruitgang door het eigen voorbeeld. Waarschijnlijk zou het er in de wereld veel minder somber uitzien als andere landen, andere volken het voorbeeld van het Noorden wilden volgen. Op den „Dag van het Noorden" zullen de staatshoofden van Denemarken en IJsland, Finland, Noorwegen en Zweden voor micro foons, waarop alle Scandinavische zenders aangesloten zijn, getuigen van hun opvattin gen over de beteekenis van de Scandinavische i samenwerking. Ministers van buitenlandsche zaken zullen op reis gaan, de Finsche minister Holsti naar Stockholm, zijn Zweedsche collega Sandler naar Oslo en de Noor Koht naar Go- thenbu'" en men weet van tevoren zoo onge veer wa i zullen zeggen. Want de Scandina vische poutiek is duidelijk: gemeenschappelijk streven naar buiten toe, steun aan den Vol- enbond en pogen daarvan iets beters te maken dan hij thans is. vrede en vriendschappelijke betrekkingen met allen en voorts en vooral strikte neutraliteit. Maar het is ook bekend, dat de samenwerking zich niét uitstrekt tot een defensief verbond of een entente of een „Scandinavisch blok". Nog op vele andere manieren zal men den „Dag van het Noorden" vieren. Met gala-voor stellingen en Scandinavische concerten en feestsoupers-met-dans-na. Met de vijf kruis- vlaggen naast elkaar op straten en pleinen, met de nationale gerechten van de vijf landen op de menu's van de restaurants en met spe ciale films en speciale radio-uitzendlingen. Maar vooral zal men de jeugd in de viering van dezen dag betrekken. Er zal op alle scho len tenminste een uur gewijd worden aan het Noorden en de samenwerking van de Noorsche volken, er zal ook in de komende dagen extra aandacht worden besteed aan het lezen en verstaan van de verwante buurland- talen. En er zal op dezen dag een lijvig boek verschijnen, dat zich tot een beperkt deel van de Scandinaviërs richt en slechts op een klein maar zeer belangrijk, onderdeel van de sa menwerking betrekking heeft en dat op zich zelf ook vele andere landen ten voorbeeld kan strekken. Het boek is een rapport, het na vier jaar van conferenties en onderzoe kingen klaargekomen rapport van de ge schiedkundigen, die op initiatief van de- vereenigingen „Norden" een herziening van de geschiedenisboeken en -boekjes hadden voor te bereiden, opdat fouten betreffende de geschiedenis van de Scandinavische buur landen maar ook beschouwingen, die aan stoot kunnen geven of animositeit kunnen wekken of nationale gevoelens ten nadeele van het Scandinavische gevoel kunnen aanwakke ren, voortaan geweerd zouden kunnen wor den. Al jaren geleden heeft aartsbisschop Söder- blom geconstateerd, dat verscheidene Deen- sche schoolboekjes, voor wat de behandeling van de tallooze Deensch-Zweedsche twisten en oorlogen betreft, in vertaling uitstekend op de Zweedsche scholen kan gebruiken. Maar er blijken dan ook nog punten van geschil te zijn, niet doordat men „gekleurde" geschie denis wil schrijven maar doordat de geleerden tot verschillende resultaten zijn gekomen. In dergelijke gevallen zal voortaan in de boekjes en anders in de handboeken van de leerkrach ten de eene opvatting naast de andere ge geven worden, zoodat men de zaak van twee kanten kan leeren bekijken. Opvallend is, dat een van de twistpunten is, wie, van de Denen en de Noren, zich de meeste eer voor de tochten der Noormannen naar de lage landen bij de zee kan toerekenen. C. G. B. NED. REISVEREENIGING. HAARLEM Dinsdag. De afdeeling Haarlem van de Nederland- sche Reisvereeniging houdt a.s. Donderdag in het Gemeentelijk Concertgebouw een winter sportavond. De Zwitsersche ski-leeraar Her man Steuri uit Grindelwald zal een causerie houden. Eenige leden van den Haarlemschen N.R.V.-ski-cursus zullen eenige ski-oefeningen uitvoeren. De voorzitter de heer J. Panman zal over de wintersportreizen spreken ook zal er 'n tentoonstelling van wintersportbenoodigd- heden worden gehouden. IIA&IC PDOEKAMNA WOENSDAG 28 OCTOBER 1936, HILVERSUM I, 1875 M. N.C,R.V.-nitzending. 8.Schriftlezing. 8.15—9.30 Gram. platen, 10.30 Morgendienst. 11.0012.en 12,15 Ensemble van der Horst. 1,15 Orgelspel. 2. Gram. platen. 2,15 Zang en piano. 3.00 Chr. Lectuur. 3.303.45 Gram. platen. 4.00 Grarn.- platen. 5.00 Kinderuur. 6.00 Landbouwhalfuur. 6.30 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart. 7.00 Berichten. 7.15 Causerie over het 4de Intern. Christ. Schoolcongres. 7.45 Reportage. 8.00 Be richten ANP. 8.15 NCRV-orkest. 9.00 Zendings praatje. 9.30 Vervolg concert m.m.v. soliste. 10.00 Berichten ANP. 10.05 Schaakcursus. 10.20 Vervolg concert. 10.4511,30 Gram. platen. Hierna: Schriftlezing. HILVERSUM n, 301 M. VARA-uitzending. 8.Gram. platen. 9.30 Keukenpraatje. 10. Morgenwijding VPRO. 10.15 N. V. V.-Maand- revue (gr. pl.)Plan-causerie en gram. platen. 11.30 „Is massa-werkloosheid onontkoom baar?" causerie, 12.00 Gram. platen, 12,30 1,45. „De Bohemians" en gram. platen. 2.00 Gram. platen 2.30 Voor de Vrouw. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 „Melody Circle", 6.15 „De Flie refluiters", m.m.v. solist. 7.00 Causerie over de Arb. Olympiade 1937. 7.15 Zang. Hierna gram. platen. 7.40 „Sociale verzekering", cau serie. 8.00 Herh. SOS-Ber. 8.03 Berichten ANP, VARA-Varia. 8.15 Gram. platen. 8.45 Radio- tconeel. 9.30 Cello en orgel. 10.Berichten ANP. 10.05 Voordracht met muziek. 10.20 VARA-orkest. 11.00 „Huwelijksverhoudingen", causerie. 11)3012.00 Gram. platen. DROITWICH, 1500 M. 11.05 Orgelspel. 11,3511,50 Gram. platen. 12.05 BBC-Northern Ireland-orkesf, m.m.v. solist. 12,50 Dansmuziek. 1,202,20 Het Bir- minghamsch Hippodrome-orkest. 3,10 Gram. platen. 4.20 Sportreportage. 3.50 Pianorecital. 4.20 Vesper. 5.10 Het MacArthur kwintet. 5.35 Dansmuziek. 6.20 Berichten. 6.40 Fransche causerie. 7.00 BBC-orkest. 7.35 Variété-pro gramma. 8.20 Biologische causerie. 8.35 Dans muziek. 9.20 Berichten. 9.40 Operette-uitzen ding. 10.40 Piano-recital. 11.00 Het Bridgewa- ter-kwintet. 11.3512,20 Dansmuziek. RADIO PARIJS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram. platen. 11.20 Orkestcon cert. 4.20 Gram. platen. 4.50 Zang, 5.05 Gram. platen. 5.50 Orkestconcert. 8.20 Zang en piano. 9.05 Radio-tooneel. 11,05—12,35 Dansmuziek. KEULEN, 456 M. 5.50 en 11,20 Orkestconcert. 12,35 Landes- Symphonie-orkest S-aarpfalz. 1,35 Omroep- kwinfet. 3.50 Kamerorkest. 5.20 Gram. platen. 7.35 Rijkszending. 8.05 Westduitsch Kamer orkest. 9.5011,20 Omroepklein-orkest. BRUSSEL 322 M. 12,20 Gram. platen. 12,50 Klein-orkest. 1.30 Salon-orkest. 1.50—2.20 Gram. platen. 6.20 dito 6.50 Salon-orkest. 7.20 Piano-recital. 8.20 Om roeporkest en radio-tooneel. 9.20 Gram. pla ten. 9.35 Bachconcert m.m.v. orkest en koor. 10.30—11,20 Gram. platen. BRUSSEL. 484 M. 12.20 Gram. platen. 12,50 Salon-orkest. 1,30 Klein-orkest. 1,502.20 Gram. platen. 5.25 Omroeporkest en radio-tooneel. 6.35 Gram. platen. 6 55 Kamermuziek. 8.20 Symphonie- concert. 9.20 Hoorspel. 1.3011.20 Gram. platen. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M. 7.35 Hans Busch' orkest en solisten. 8.05 Rijkszending. 8.35 Het Elly Ney-Trio. 9.20 Be richten. 9.50 Karl Ristenpart's Kamer-orkest. 10.05 Weerbericht. 10.2011,20 Dansmuziek.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 6