KT 1irccft Otüidoidiiifla Stichting van een comité „Haarlem's Bloei"? l/oot kieedut# noot maal wrü-oc^ensnadm Met volle garantie N U besteld Bespaartugeid Nog steeds geen nieuws van de SCH. 179. ^WEERBERICHT DONDERDAG 29 OCTOBER 1936 HAARDE M'S DAGBCAC 2 Het spec, adres voor alle 1e kl. merken VULPENNEN en VULPOTLOODEN is ZIJLSTRAAT 90 - HAARLEM TEL. 11161 (Adv. Ingez. Med.) Grootere aantrekkelijkheid der stad beoogd. Men rekent op steun van overheid en burgerij. De door Burgemeester en Wet houders naar aanleiding van het voorstel van den heer Van Tetering ingestelde Commissie voor de bevor dering van den bloei van Haarlem heeft thans aan Burgemeester en Wethouders het resultaat van haar besprekingen medegedeeld en daar bij een plan tot stichting van het Comité Haarlem's Bloei ingezonden Indien dit plan tot uitvoering komt, zal door Burgemeester en Wethouders uit de organisaties en vereenigingen, welke direct of indirect belang hebben bij den bloei van Haarlem, een 40-tal personen worden be noemd tot lid van het Comité Haarlem's Bloei Burgemeester en Wethouders wijzen uit hun midden een voorzitter van het Co mité aan. Het Comité kiest uit zijn midden een dagelijksch bestuur en vormt sub-com missies. Een lid van het dagelijksch bestuur van het Comité woont de vergaderingen der sub-commissies bij. De uitvoering der geno men besluiten berust bij een administrateur, die verantwoording schuldig is aan het da gelijksch bestuur. Er wordt een eigen bureau gesticht als centrum van de propaganda. In het begeleidend schrijven deelt de Com missie het volgende aan Burgemeester en Wethouders mede. De gedachte om de propaganda voor Haar lem in den ruimsten zin te organiseeren had de onverdeelde instemming van de leden der Commissie. Van alle zijden werd de over tuiging geuit, dat zoodanige organisatie te Haarlem wordt gemist en dat dit gemis niet anders dan nadeelig voor de gemeente en haar ingezetenen kan zijn. De Commissie achtte het uitgesloten, dat een doelmatige organisatie door particulier initiatief zou kunnen tot stand komen en juichte het daarom toe. dat dit thans van de overheid is uitgegaan, waaruit zij meent te mogen opmaken, dat bij de overheid de bereidheid bestaat de voor het slagen van het voornemen vereischte medewerking te verleenen. De besprekingen in de Commissie leidden al spoedig tot de overtuiging, dat het optreden der commissie in haar huidige samenstelling en zonder vasten grondslag slechts incidenteel zou kunnen zijn en de gedachte, die tot het initiatief leidde, niet zou kunnen verwezenlijken. Daarvoor was naar haar meening noodig. <jat er een orga nisatie tot stand zou komen, door samen werking van de gemeente en vele vereeni- gingen in Haarlem van grooter verscheiden heid, dan in de bestaande Commissie ver tegenwoordigd; dat men zou kunnen be schikken over een centraal bureau en dat voor de dagelijksche uitvoering iemand zou worden aangesteld, aan wie deze veel om vattende taak zou kunnen worden opgedra gen. Voor het ontwerpen van een plan op dezen grondslag heeft de Commissie daarop uit haar midden een werkcomité benoemd. Na herhaalde besprekingen heeft genoemd werkcomité een voorstel tot stichting van het Comité Haarlem's Bloei vastgesteld. Dit voorstel, door de Commissie in haar laatste vergadering met algemeene stemmen aan genomen, biedt de Commissie hierbij uw col lege ter overweging aan. Bij de opstelling van het plan zijn de vol gende punten onder oogen gezien: le. Wat. zal de taak zijn van het Comité Haarlem's Bloei? 2e. Is actie in dezen geest nuttig en noo dig? lie/jd'ZjOOimf! Een snelwerkend en succesvol mid del bijaandoe ningen der adem halingsorganen, verkoudheden, ca tarrh, kinkhoest, bronchitis en griep. Onmiddellijk merkt U verlichting! Flacons a f 1.50 en 90 cT. (Adv. Ingez. Med.) AGENDA Heden: Stadsschouwburg: Esther de Boer-van Rijk in „Om de ronde tafel 8.15 uur Doopsgezinde Kerk: Solistenconcert voor het Steunfonds tot huisvesting van ouden van dagen, 8.15 uur. Groote Kerk: Orgelbespeling 34 uur. Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Rembrandt Theater: „Rose Marie", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „De keizer van Cali- fomië", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „De Dorpsdokter", 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „De onzichtbare macht". 2.30, 7 en 9 15 uur. Heemstede: Raadsvergadering, 8 uur. VRIJDAG 30 OCTOBER Gem. Concertgebouw: Optreden van de „Wiener SUngerknaben", 8 15 uur. Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Nieuw programma. Bioscopen. Nieuw programma. 3e. Is hetgeen de Commissie voorstelt, te bereiken en wat is daarvoor noodig? Drieledige taak van het Comité. Wat het eerste punt betreft meent de Commissie dat die taak kan worden verdeeld in drie deelen en wel: a. het bevorderen van het zich metterwoon vestigen te Haarlem, b. Haarlem aantrekkelijk maken voor de bewoners, c. het trekken van vreemdelingen, die zich niet vestigen. a. Het behoeft geen betoog, dat het zich metterwoon vestigen in de gemeente van personen, die niet geheel of gedeeltelijk ten laste der gemeente komen, van groot belang is. De taak van de commissie te dezen aan zien zal hoofdzakeijlk van adviseerenden aard zijn, omdat de vestiging veelal afhan kelijk is van de levensvoorwaarden, die voor inwoners van Haarlem gelden, welke voor waarden op haar beurt voor het grootste ge deelte afhankelijk zijn van door de gemeen telijke overheid getroffen maatregelen; b. Het is noodig te trachten Haarlem voor de bewoners zoo aantrekkelijk mogelijk te maken. Daardoor toch kan een opgewekt le ven worden bevorderd, hetgeen de bevolking in alle geledingen ten goede komt. Dat men thans, naar veler oordeel op ruime schaal, zoowel voor amusement als voor inkoopen naar elders gaat, omdat het in Haarlem te saai is, omdat hier „niets te doen" is, doet zeer groote schade aan allerlei zaken en het moet mogelijk zijn, dit euvel zooal niet ge heel op te heffen, dan toch aanmerkelijk te gen te gaan. c. Tengevolge van allerlei ooi-zaken dreigt Haarlem als plaats van vreemdelingenver keer eerlang geheel te zullen verdwijnen. Het lijdt geen twijfel, dat onder die oorzaken ook vermeld moet worden het gemis aan vol doende effectieve propaganda, zonder dat daarvoor aan de V.V.V. een verwijt mag wor den gemaakt. Indien men de beschikking heeft over een centraal bureau, een alles zins geschikte kracht en de noodige geldmiddelen, kan de propaganda veel doelmatiger worden en kan, daar Haarlem zeer zeker niet gespeend is van hoedanigheden, die den vreemde ling plegen te trekken, een herstel van het vroeger zeer aanzienlijke vreemde lingenverkeer tot zekere hoogte wor den verwacht. Er is voortdurende actie noodig. Wat betreft het tweede punt, of voortduren de actie voor den bloei van de stad nuttig en noodig is, daarover behoeft men niet in twijfel te verkeeren, wanneer men nagaat, wat in dit opzicht elders geschiedt en met welke resul taten. Juist al omdat overal om ons heen al het mogelijke gedaan wordt om den bewoner te houden en den vreemdeling te trekken, zal een intensieve actie noodig zijn als tegenhan ger van de actie van anderen. Man zal zich wel niet de illusie maken, dat de trek naar en de belangstelling voor Haarlem vanzelf zullen komen. Is hetgeen de Commissie voorstelt, te berei ken en wat is daarvoor noodig? De Commissie heeft een zeer sterk vertrou wen, dat een doelmatige propaganda de ge hoopte resultaten zal opleveren, al zal dat geleidelijk gaan en al kan men die resultaten uiteraard nimmer in cijfers en percentages uitdrukken. Zonder dat men zich hiervan gouden bergen voorstelt, acht men toch de ver wachting gerechtvaardigd, dat het opleven van de belangstelling voor den bloei van Haarlem in dezen moeilijken tijd althans ver deren achteruitgang zal tegenhouden en dat daardoor de voorwaarden worden geschapen om, wanneer, zooals wij allen hopen, de om standigheden zich in gunstigen zin wijzigen, het volle profijt van de actie te trekken. Bijdragen van burgerij en overheid. De Commissie rekent met haar plan op een ruime bijdrage van de gemeen te. Er moge hierbij reeds terstond worden opgemerkt, dat het in het voor nemen der Commissie ligt om onder de burgerij een groote actie te beginnen ten einde door bescheiden, maar tal rijke bijdragen (zij stelt zich voor die bijdrage op fl te bepalen) mede te werken tot de totstandkoming van dit Comité. De Commissie verwacht daar van een aanzienlijk bedrag. Dit neemt niet weg, dat de hulp, die van overheidswege wordt gevraagd, toch voorals nog van overwegenden aard zal zijn. Bij de besprekingen hierover heeft de Commissie niet uit het oog verloren, dat de ongunstige toestand van de openbare financiën de ge meente groote zorgen baart. Zij meent- noch tans, dat een verzoek om een bijdrage voor dit doel in geenen deele lichtvaardig genoemd mag worden. Immers het belang dat hieimede gediend wordt, is in den ruimsten zin alge meen en ten behoeve en ten nutte van alle ingezetenen. Het is dan ook alleszins gerechtvaardigd, dat hiervoor, voor zoover noodig, een beroep op de publieke middelen wordt gedaan. Daarnevens heeft de Commissie de overtuiging, dat deze uitgave in den vorm van grootere inkomsten, al kunnen deze niet als rechtstreeksch gevolg- worden aangetoond, zal worden gecompen seerd, zooal niet belangrijk overtroffen. In dien althans de organisatie niet op te be krompen voet wordt opgezet. Met vertrouwen wendt de Commissie zich daarom tot het College van B. en W. met het verzoek te bevorderen: le de medewerking van de gemeente voor de samenstelling van en de vertegenwoordigin; in het Comité Haarlem's Bloei en 2e. de beschikbaarstelling van het bedrag dat behoudens de bijdragen van anderen noo dig zal zijn. HERVORMINGSHERDENKING. Evenals het vorig jaar zullen de Remon- strantsche Gemeente en de Vereeniging van Vrijzinnig Hervormden alhier den zegen der Reformatie herdenken. Dit jaar zal deze sa menkomst plaats hebben op Zaterdag 31 Oc tober te 7.30 uur in het gebouw van den Ned. Protestantenbond. De beide predikanten Ds. Moll van Charante van de Ver. van Vrijzinnig Hervormden en Dr. Haentjens van de Remonstr. Gemeente zullen in dezen dienst voorgaan. leder Costuum en Winterjas naar Maat wordt door ons geleverd 1/ööc iïawocfn en Soliditeit. leder Kleedingstulc naar Maat een reclame voor onze Maatafdeel ng. (Adv. Ingez. Med.) Bij de strandvonderij berusten stille getuigen. Zeelieden beweren zulk een storm nog nooit te hebben meegemaakt. Thans kalmer weer. In IJmuiden spoelde de sloep van de SCH 179 aan. Zal de ramp van den logger SCH 68, waarbij vijf menschenlevens verloren gingen, worden overtroffen door een ramp, waarbij haast drie keer zooveel slachtoffers te vreezen zijn? Zal Sche- veningen door dezen najaarsstorm in diepen rouw gedompeld worden? Zal opnieuw de predikant zijn zwaren rondgang moeten maken, om ouders en visschersvrouwen woorden van troost toe te spreken met liet verlies van zoon of echtgenoot? Er is nog steeds geen nieuws van den logger SCH 179. Er leeft nog hoop in de harten van familie en vrienden van de veertien man, die met den logger naar zee waren gegaan, maar naarmate de tijd verstrijkt wordt deze hoop geringer. Nog geen nieuws van de SCH 179. Maar bij de semaphore liggen eenige stille getuigen: strandvonderij-goed. Er ligt een breel, ge merkt SCH 179, er ligt een halve, hoefijzer vormige reddingsboei. Daarop staat alléén .179", De drie hoofdletters staan op de andere helft, die wellicht hier of daar op het strand is aangespoeld. Wie heeft erg in deze alle- daagsche dingen, die gemeengoed zijn in elke visschersplaats? Zal men straks een drama kunnen ensce- neeren rondom deze breel en deze kapotte reddingsboei? En dan is er nog de aangespoelde scheeps- boot. Vele scheepsbooten gaan in zulke stor men als wij thans hebben beleefd verloren. De la-acht van de golven is groot en niet altijd liggen de booten op onze visschersvaartuigen onwrikbaar 'vastgesjord. „Het vinden van deze scheepsboot behoeft geen reden te zijn tot ongerustheid" heet het dan. Óok hier is het geen bewijs ook de boot van de SCH 179 kan zijn losgeslagen, maar de stilte rondom den logger is angstwekkend. Gisteravond tegen zes uur is het Hospitaal kerkschip in IJmuiden binnengekomen. Van de bemanning vernamen we, dat men de SCH 179 niet gezien heeft. Allen visschersvaartui gen is verzocht te laten weten als ze den ver misten logger gezien hebben. Niemand heeft hem gezien. Een angstwekkende stilte; er is reden tot twijfel, maar nog niet om te wanhopen. De Adriatic IJM. 18 verloor den schoorsteen. Een logger bracht gisteren tegen 12 uur het bericht, dat er een trawler, die schoorsteen en brug kwijt was, 7 mijl van IJmuiden in nood verkeerde. De Neeltje Jacoba voer uit, maar ongeveer een uur later kwam de trawler op eie-pn kracM binnen Het was de Adriatic IJM. 18 van de firma v. d. Valk, die het schip echter heeft verhuurd aan een combinatie van in hoofdzaak Noordwijksche visschers. De schoorsteen was voor een deel afgeslagen, een deel „hing aan een zijden draadje". Even nadat de trawler aan den kant lag waren we aan boord, waar de machinist Keirsgieter nog juist even tijd had om ons te vertellen hoe het gebeurd was. Maandagmiddag 5 uur moest het net worden ingehaald, omdat men door den steeds sterker wordenden wind niet meer kon visschen. Dins dagmorgen werd het achterzeil door een over slaande zee meegesleurd, de giek sloeg om den mast en vernielde de staglijnen van den schoorsteen, die daardoor brak. In de machine kamer veroorzaakte het verlies van den schoor steen veel moeilijkheden, doordat de wind in de vuren sloeg, maar met veel moeite heeft men zich daar doorheen weten te slaan. De heer Keirsgieter heeft al een langen staat van dienst en heeft op zee heel wat meege maakt. maar zoo zeide hij ons, „zulk een storm heb ik nog nooit beleefd." De kracht der golven. De meeste onzer IJmuidensche lezers heb ben wel gezien wat een water er over de pieren slaat wanneer het stormt. Het woord „huizenhoog" ter aanduiding van de hoogte der golven is hier zeker niet overdreven. Hoe geweldig de kracht van deze golven is wordt niet duidelijker gedemonstreerd dan door het feit, dat zoowel op de Noorder- als op de Zui- derpier eenige blokken, die duizenden kilo's wegen terecht zijn gekomen. Later werden de blokken er door de golven weer afgespoeld- Men begrijpt nu wel. wat een schip te verdu ren heeft, als aan alle kanten het water er over slaat. Zwemvest aangespoeld Bij de strandvonderij is gedeponeerd een op het strand aangespoeld kurken zwemvest. Op het eene gedeelte er van staat „Horsten", op het andere „s/s Elsfl. Het is waarschijnlijk afkomstig van een te Elsfleth a. d. Weser thuisbehoorenden stoomlogger. Bange dagen voor den loodsdienst. Als de loodsboot het opgeeft, moet het wel heel erg zijn. Dinsdag was het inderdaad zoo erg, dat de loodsdienst moest worden ge staakt. Maar gisteren was ze weer op haar post en danste ze weer lustig, voor de beman ning zeker te lustig, voor de pieren. Het schip steigerde af en toe enorm, dook dan weer met den kop zoo ver omlaag, dat het achterschip ;eheel boven het water kwam uit te steken. Men moet dan wel een paar stevige zeebeenen en een storingvrije zeemaag hebben om zulke capriolen met goed gevolg te doorstaan. Gis termiddag heeft men eenige schepen door vóór-stoomen beloodsd. Als het eens wat al te erg werd, werd met golfstillende olie gewerkt. NOG GEEN NIEUWS VAN DE SCH 179. Ook heden heeft men in IJmuiden nog niets vernomen van den haringlogger SCH 179 In de buitenhaven is een ongeveer 4 meter lange houten pomp van een logger aangespoeld. Men heeft niet kunnen vast stellen van welk vaartuig deze pomp afkom stig. Het is niet onmogelijk, dat de pomp be hoorde aan de in de haven gezonken SCH 68, doch het instrument kan ook van een ande ren logger afkomstig zijn. 33 trawlers vanmorgen uitgevaren. Hedenmorgen was het weer veel beter ge worden. In verband hiermede zijn na twee dagen door den storm te zijn opgehouden de trawlers weer uitgevaren. In totaal vertrok ken hedenmorgen 33 booten naar zee, hetgeen aan de trawlerkade een groote drukte veroor zaakte. Luik van het kolenruim iveggeslagen. De stoomtrawler Perseus IJM. 45 heeft het als vele andere trawlers zeer slecht gehad. Het luik van het kolenruim werd weggeslagen met het gevolg, dat het water in dit ruim kwam, zoodat men een oogenblik heeft gevreesd, dat het schip zou zinken. Tenslotte kwam men PC'->tpv nn-r be^/mden in b«r»r»«m De Bilt voorspelt: Matigen tot zwakken, later wellicht toenemenden Westelijken tot Zuidelij ken wind. Gedeeltelijk bewolkt. Aan vankelijk weinig of geen regen. Geen nachtvorst. Iets zachter overdag. BAROMETERSTAND Hoogste 773.4 m.M. te Rochefort. Laagste 729.0 m.M. te Isafjord. Later zachter en kans op regen. De vorige depressie verdween, op ondiepe secundairen na, in de Oostzee en in Hongarije. De nieuwe werd gisteravond snel dieper, maar bewoog zich grootendeels naar het Noordoosten, terwijl de hooge drukking zich verder over onze omgeving uitbreidt. De Britsche eilanden kwamen reeds onder invloed van de nieuwe depressie, die matigen tot krachtigen Zuidoostelijken wind bracht met veel zachter weer, maar regen in het Westen. Frankrijk heeft grootendeels windstilte met plaatselijk mist, maar fraai weer overdag. In Duitschland valt in het Zuiden en Oosten nog regen, in de bergen sneeuw. In de bovenlucht werd het veel minder koud. Scandinavië heeft opklarend weer. Er kwam weer lichte vorst voor. In het Noorden valt nog een weinig sneeuw. Bij de verplaatsing van den rug van hooge drukking naar het vasteland is aanvankelijk opklaring met weinig of geen regen en nachtvorst in het Oos ten te wachten. Daarna zal de tempe ratuur stijgen, maar neemt de kans op wind en regen weer toe. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 10 uur 767 m.M. Stand van gister 755 m.M. Neiging: Vooruitgang. Opgave van: CAREL v. HUIZEN, Opticien Kl. Houtstraat 13 Tel. 14112. HOOG WATER TE ZANDVOORT: Donderdag v.m. 1.31 uur; n.m. 13.51 uur. Strand berijdbaar van 6.30—12.00 uur. Vrijdag v.m. 2.17 uur; n.m. 14.37 uur. Strand berijdbaar van 7.15—12.30 uur. 7® 't koud of nat Holen van „de Spaacnestad" Fr. VARKENMARKT 6—10 Telefoon 14164 VRAGEN OVER „DE DAGERAAD" Door het Eerste Kamerlid Marchant d'An- sembourg (N.S.B.) zijn de volgende vragen gesteld: Is de Minister van Binnenlandsche Zaken bereid aan de uitzending door den Vrijden kers Radio Omroep een einde te maken? Is de Minister van Justitie bereid de ged- loozen-organisatie, genaamd de Vrijdenkers Vereeniging „De Dageraad", als hebbende ten doel aanranding en bederf der goede zeden, te verbieden en te ontbinden? (Adv. Ingez. Med.) VIJFTIG JAAR MUZIEK. 1 November a.s. zal het vijftig jaar ge leden zijn, dat wijlen de heer H. Hogenbijl op de Oude Groenmarkt 28, een muziek handel opende. Deze zaak mocht zich al spoedig in de algemeene belangstelling van het publiek verheugen, dat de zaak geduren de een halve eeuw trouw is gebleven. Na het overlijden van den heer Hogenbijl zette de weduwe de zaak onder den zelfden firmanaam voort. Natuurlijk heeft de zaak in de loop der jaren verschillende uiterlijke veranderingen ondergaan. Het ingrijpendst was die, welke ongeveer vier jaar geleden plaats vond en waarbij het geheele interieur veranderd werd. De naam Hogenbijl heeft in de kringen der Haarlemsche muziekliefhebbers, en ook ver daarbuiten, een goeden klank. Naast klassieke muziek en studiewerk, ie een ruime sorteering jazz-muziek en littera tuur aanwezig. Verder heeft men steeds een groote voor raad van allerlei muziekinstrumenten, terwijl een half jaar geleden ook een afdeeling voor gramofoons en gramofoonplaten aan de zaak toegevoegd werd. De zaak wordt thans vrijwel geheel gedre ven door den heer H. Hogenbijl Jr. en wij hopen dat het hem gegeven mag zijn, de volgende halve eeuw vol te maken. De vele vrienden en zakenrelaties zullen dit jubileum ongetwijfeld niet onopgemerkt laten voorbijgaan en dien dag voor moeder en zoon tot een onvergetelijke maken. OPPERRABBIJN VOOR NOORD-HOLLAND BENOEMD. In de Woensdagavond gehouden vergade ring van den raad van het synagogaal res sort Amsterdam van het Nederlandsch Israe- lietisch Kerkgenootschap is de rabbijn L. H. Sarlouis benoemd tot opperrabbijn van het ressort Noord-Holland. Het wrak van oen voor IJmuiden gezonken Scheveningschen logger SCH. 68. HONDERD JAAR FRANKEN'S SCHOENENMAGAZIJN. Het koopen van schoenwerk is een zaak van vertrouwen. Het valt voor den leek niet mee, het koren van het kaf te scheiden, en hij is daarvoor dan ook geheel aangewezen op den leverancier. Doch wanneer een schoenenzaak zich gedurende honderd jaar weet te hand haven en dan nog steeds het vertrouwen van het publiek geniet, bewijst dit toch wel over duidelijk, dat dit vertrouwen niet misplaatst is. Reeds honderd jaar levert de firma E. Fran ken schoenwerk aan de Haarlemsche burgerij en er zijn families in onze stad, die reeds ge durende vijf geslachten door deze firma wor den bediend. Men zou het den winkel niet aanzien, dat het perceel waar deze zaak gevestigd is, reeds meer dan tweehonderd jaar oud is. De zaak maakt een modernen en beschaafden indruk, beantwoordt geheel aan de eischen wrlke het publiek en de tijd thans stellen. De zaak werd 4 November 1836 opgericht in de Frankenstraat, ter plaatse van de tegen woordige Doopsgezinde kerk, door den heer Albertus Johannes Franken, die door noeste vlijt zijn zaak belangrijk wist uit te breiden. Zijn opvolger, de heer Eduard Franken had vooral succes met de „K-boots", die tot ver over de grenzen vermaardheid verwierven. In 1862 moest worden omgezien naar een grootere ruimte, welke gevonden werd in het perceel in den Anegang, waar de zaak thans nog gevestigd is. De tegenwoordige eigenaar der zaak, de heer K. Bakker, die een klein zoon is van den oprichter, wist den goeden naam welke de firma zich had verworven, te handhaven en uit te breiden. In October 1923 was ook het perceel in den Anegang te klein geworden, doch een ingrij pende verbouwing, waarbij het achterhuis bij de zaak getrokken werd, kwam aan dit be swaar tegemoet. Op Woensdag 4 November a.s. zal het dus onderd jaar geleden zijn, dat de zaak werd opgericht, en wij zijn ervan overtuigd, dat deze dag voor den heer Bakker niet onopge merkt zal voorbij gaan.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 2