België's buitenlandsche politiek, Thijs IJs krijgt een huisgenoot VA 't P.&C.-Nieuws van heden: PEEK CLOPPENBURG 42. Internationale Zeeliedenc onferentie te Genève. DONDERDAG 29 OCTOBER 1936 HAARLE M'S dagbcab Rede van Minister Spaak in de Kamer. Zelfsfandigheidspolitiek zonder dat de J in steun aan de collectieve veiligheid wordt prijsgegeven. fGeen doorgang of bezettingsbasis". BELGIë. De Kamer heeft gisteren de interpellatie over de buitenlandsche politiek der regeering en de beteekenis, die moet worden gehecht aan de recente redevoering van den koning, behandeld De socialistische afgevaardigde Hubin zeide o.m.: Wanneer neutraliteit de definitie is van onze onafhankelijkheid, wanneer dit wil zeg gen, dat wij te allen tijde het recht hebben te handelen volgens onze belangen, gaan wij daarmede accoord. Men mag echter niet de aardrijkskundige ligging van België vergeten, die het land in een oorlog kan meesleepen als in 1914, Wij kunnen verplicht zijn te strijden, niet om Frankrijk, te behoeden voor een aan val, maar om ons gebied te verdedigen. Door de organisatie van de defensie van ons land kunnen wij helpen den vrede te hand haven. Spreker vroeg of met dit doel België het accoord der generale staven zal hand haven, wanneer natuurlijk deze overeenkomst geen enkele politieke of militaire verplichting voor België met zich mede brengt. De communist Relecom verklaarde, dat al leen een overeenstemming tusschen alle vrede lievende mogendheden de wereld voor een oorlog kan behoeden. Hij wil niet, dat België in een oorlog wordt meegesleept. De Rexisten dienen vervolgens een motie in, waarin zij zeggen te betreuren, dat de re geering het Locarnoverdrag en het accoord betreffende overleg der generale staven met Frankrijk nog niet heeft opgezegd. In antwoord op de ten aanzien van de Bel gische buitenlandsche politiek gestelde vra gen heeft de minister van buitenlandsche zaken Spaak in de Kamer o.m. het volgende gezegd: Wij willen de veiligheid van België aan geen enkel belang opofferen, aan geen enkele ideologie. Wij willen ons niet mengen in de zaken van andere landen en wij zuilen niet toestaan, dat zich in de zaken van België mengen. Wij willen, dat onze verbinte nissen duidelijk en nauwkeurig zijn. Wij zul len een Belgische politiek voeren, rekening houdende met de historische tradities, de aardrijkskundige ligging en de Belgische mo gelijkheden. Minister Spaak vervolgde: Wij willen in den Volkenbond blijven en deelnemen aan alles, wat de collectieve veilig heid en wederzijdschen bijstand kan verzeke ren. doch wij kunnen onze nationale veilig heid niet uitsluitend op deze principes basee ren. Twee ernstige problemen moeten onder zocht worden. Ten eerste de onbeslistheid der artikelen van het handvest, waarvan de wer king niet nauwkeurig is omschreven. Het zou gevaarlijk zijn in een dergelijken toestand te blijven en verplichtingen te onderschrijven, die niet nauwkeurig bepaald zijn. De Volken bond moet algemeen zijn, wil hij doeltreffend zijn. Zoolang Italië er vijandig tegenover staat en Duitschland en de Vereenigde Staten er niet in zijn, zullen zijn mogelijkheden buiten gewoon beperkt zijn. Ten tweede werpt de schending van het verdrag van' Locarno door Duitschland een toestand omver, dien wij als stevig en essen tieel hadden beschouwd- De huidige toestand is een angstige en een voorloopige toestand. Doelend op de tegenwoordige onderhandelin gen, zeide minister Spaak: Ik herhaal, dat de Belgische politiek volledig onafhankelijk is en zal blijven, wanneer het er om gaat, een Wes telijk pact tot stand te brengen. België heeft een buitengewone rol te vervullen. Deze rol is noch die van Duitschland, noch die van Frankrijk. Onze rol is aan elk onzer buren de verzekering te geven, dat in geen geval ons grondgebied als doorgang of bezettingsbasis zal dienen voor een aanval op een naburig land- De rede van den koning, de militaire en buitenlandsche politiek vormen een samen hangend geheel. België doet een belangrijke en noodzakelijke militaire poging. Wij wen- schen den vrede te handhaven, doch zoo een oorlog zou uitbreken is de voornaamste voor waarde, dat het land één zij. Duitschland Goering over het verwerven van grondstoffen. In het sportpaleis te Berlijn heeft minister Goering gisteravond een rede over het te Neurenberg aange kondigde vierjaarplan gehouden. Hij zeide, dat dit plan kan worden sa mengevat in één fundamenteelen zin: „de beveiliging van de Duitsche eer en het Duitsche leven." Die bevei liging moet in de eerste plaats wor den gezocht in de versterking van de economische kracht. Het treurigste hoofdstuk uit de Duitsche geschie denis is afgesleten en het nieuwe hoofdstuk is begonnen onder het devies: vrijheid en eer zijn het fun dament van het Derde Rijk, aldus spreker, het is thans zaak. Duitsch land onafhankelijk te maken, opdat niet meer een hand van buiten het aan de keel kan grijpen. Men zal tot ons zeggen, aldus Goering: „be taalt grondstoffen met goud". Wij zouden daartoe bereid geweest zijn, indien men ons niet al ons geld door de herstelbetalingen had ontnomen. Wij willen thans eerlijk en vreed zaam bewerken, dat Duitschland de grond stoffen krijgt, die het buitenland ons ont houdt. In Duitschland wonen nu eenmaal 136 menschen op een vierkanten kilometer, in Engeland 137. Engeland bezit een derde dei- wereld als koloniën en wij hebben niets. Als wij een klein deel dier koloniën zouden heb ben, zouden wij er niet over behoeven te spre ken, dat er gebrek aan grondstoffen is. Wij zullen ons tot het uiterste inspannen om ook het laatste uit den Duitschen bodem te halen. Wij zullen nieuwen grond voor den landbouw ontginnen, de veeteelt bevorderen. Ook de productie van vetten zullen wij doen toenemen, wij zullen zorgen, dat ook het laatste afval niet verloren gaat. Het belang rijkste is, dat de minderbemiddelden en voor al de bevolking die zwaren arbeid verricht, onder alle omstandigheden zullen krijgen, wat voor hun arbeid noodig is. Niemand zal honger lijden. Wij moeten al lereerst nagaan, welke grondstoffen wij zelf kunnen producecren. Het spreekt van zelf, dat nieuwe fabrieken zullen ontstaan, waar wij zelf rubber maken, waarin wij onze en kleeding uit vezelstoffen maken, zoodat wij geen behoefte meer zullen hebben aan de katoen, die ons thans millioenen aan de viezen kost. Wij zullen uit de Duitsche steen kolen benzine en olie trekken. Het woord van den ..Fuehrer": binnen 18 maanden is de Duitsche benzine gereed, zal ik vervullen, wij zullen er niet langer tevreden mede zijn, dat slechts een tiende van den bodem geëx ploreerd is. Steenkolen, hout en ertsen zullen de basis zijn, waarop Duitsche fabrieken van eigen productie zullen ontstaan. Aan het slot van zijn rede zeide Goering nog. dat tegen degenen, die hamsteren en degenen, die op onrechtvaardige wijze de prijzen verhoogen, met de uiterste gestreng heid zou worden opgetreden, om niet te zeg gen met barbaarsche middelen. Goering wees er op, dat de nat. socialistische leiders zich met de zelfde discipline onderwerpen, „ik zelf heb geen boter meer gegeten. Ik ben 20 pond afgevallen. Weet ook, dat de Fuehrer boter noch vleesch eet, Kanonnen maken de natie sterk, vet maakt den mensch dik. Gij kunt u een beetje ontzeggen, indien dat noo dig is". Italië. De marsch naar Rome herdacht Geheel Italië heeft Woensdag, den 14den verjaardag van den marsch naar Rome Ge vierd. Ter nagedachtenis aan de 1547 zwart- hemden. die gedurende het bestaan van deze orgamastie zijn gesneuveld werd een „Sacra- rium" onthuld. Des morgens vereenigden de fascisten zich te Rome voor het Palazzo Venezzia met hun vaandels en standaarden om den .stichter van net imperium" te huldigen. Toen Mus solini verscheen werd hij luide toegejuicht. decoreerden hij de studenten, die zich hebben onderscheiden in den veldtocht in Abessyme. Vervolgens keerde hij terug in het Palazzo Venezzia en hield van het balcon af een toespraak, waarin hij o.a. zeide, dat de zen dag in geheel Italië met de uitvoering van openbare werken zou worden begonnen Indien, zoo vervolgde hij het jaar 14 gun stig is geweest, het jaar 15 zal het niet min der zijn. want dit is ons geloof en onze wil, even puntig en gehard als het staal van onze bajonetten. Ons geloof is zoo sterk, dat het bij het ontmoeten van een hindernis zich hier overheen werpt. De duce besloot zijn rede met de woorden: Italië staat thans rechtop om tot den laat- sten druppel bloed zijn overwinning en zijn imperium te verdedigen. Na deze rede bleven zoo meldt Reuter de toejuichingen van het publiek zoo lang aanhouden, dat de Duce eenige malen op het balcon terug moest komen. In het gevolg van den Dpce bevonden zich de Duitsche gasten onder leiding van den leider van de Duitschers in het buiteland. Scheepsramp nabij Alexandrië. Egyptisch stoomschip met vijftig opvarenden vergaan. Naar Reuter uit Kaïro meldt is het Egyp tische stoomschip „Abd el Latif Loefty" op 15 mijl afstand van Alexandrië gezonken. Vijftig passagiers en leden der bemanning worden vermist. Slechts een der opvarenden is gered. ZAL ENGELAND KELLNERS MOETEN „IMPORTEEREN"? De Londensche hotel-, restaurant- en nacht clubeigenaars verwachten, naar de „Daily Telegraph" meldt, dat er het volgend jaar, wanneer stroomen bezoekers de kroningsfees ten zullen komen bijwonen, te Londen een tekort aan kellners zal zijn. Reeds thans, zeven maanden voor de kro ning. is er een tekort aan vakkundige kellners. Men schat het aantal extra kellners, dat het volgend jaar noodig zal zijn op 150 pet. van dat in normale tijden. Deze extra krachten zullen waarschijnlijk voor drie maanden noo dig zijn. De hotel- en restauranteigenaars vragen zich af, waar zij dit extra personeel vandaan moeten halen. Eenige der leidende directies gelooven, dat de eenige oplossing van het vraagstuk is, dat de regeering toe stemming geeft om gedurende de drukke maanden van het volgend jaar een veel grooter aantal buitenlandsche kellners te „importeeren" dan normaal is toegestaan. Het blad meent te weten, dat zonder eenigen twijfel pogingen zullen worden aangewend, om de regeering er toe te bewegen, de tegen woordige regeling, krachtens welke buiten landsche hotelbedienden in Engeland slechts op basis van uitwisseling mogen werken, al thans tijdelijk te wijzigen. Mollison voor Oceaanvlucht gestart. Poging tot het vestigen van een record. De bekende Britsche vlieger Jim Mollison is naar Reuter meldt te New York opgeste gen met een vliegtuig, dat een snelheid van 400 K.M. kan bereiken teneinde te trachten via Harbour Grace op New Foundland in recordtijd Londen te bereiken. Nader wordt gemeld, dat Mollison te Harbour Grace aangekomen is. FURTWAENGLER DIRIGEERT BIJ DE ENGELSCHE KRONINGSFEESTEN. De beroemde Duitsche dirigent Wilhelm Furtwaengler heeft de uitnoodiging van het Royal Opera House aangenomen om in Mei van het volgend jaar bij de Kroningsfeesten in Engeland twee opvoeringen van den „Ring der Nibelungen" van Richard Wagner te dirigeeren- KAPITEIN BRITTEN OVERLEDEN. Naar Reuter uit Londen meldt is kapitein Britten, de gezagvoerder van de ..Queen Mary", die Woensdag door een beroerte werd getroffen, in het ziekenhuis overleden, ONZE Mfi&T-AFDEELING IN TOPVORM! Natuurlijk! Mooie stoffen, prima coupe, zorgvuldige afwer king. Prijzen vanaf GROOTE HOUTSTRAAT - HAARLEM - TELEFOON 10390 (Adv. Ingez. Med.) Eindelijk weer eens een Geneefsch succes! Vijf con venties met groote meerderheid van stemmen aangenomen. Ondanks vele meeningsverschillen geen enkel te scherp woord gesproken. De belangrijkste conventie: die over den arbeidstijd aan boord van schepen. GDNéVE, 24 October 1936. (Van onzen correspondent) Voor het eerst sinds langen tijd heb ik vanmiddag aan het slot van een langdurige internationale conferentie alhier weer eens warmen, lang-aanhoudenden bijval en eerlijk .emeende verklaringen van tevredenheid aangehoord en bijna overal, waarheen ik keek, opgewekte gezichten gezien van ge delegeerden. die zich erover verheugden dat hun harde arbeid van drie weken lang niet vergeefsch was geweest en met een succes was geëindigd. De Vierde Internationale Zee liedenconferentie, de voortzetting van de be ruchte Derde van October 1929, die juist het maximum van feilen strijd en toorn ver wekt had, heeft al deze goede wonderen waarlijk weten te bewerken! Men weet, dat ieder jaar in den zomer de gewone Internationale Arbeidsconferentie de vertegenwoordigers der regeeringen, der werk gevers en der arbeiders van de verschillende landen tot een bespreking van de sociale belangen der arbeiders bijeenbrengt. Op de jaarlijksche conferentie worden nu eens de belangen der fabrieksarbeiders, dan weder die van het handels- en kantoorpersoneel In het bijzonder behartigd. Menigmaal ook spreekt men over de belangen van alle ar beiders in het algemeen, zonder beperking tot eenige bijzondere groep. Met deze ééne uitzondering echter: de zeelieden hebben zich van het begin der Internationale Arbeidsor ganisatie af het recht weten te veroveren dat hun speciale belangen op een bijzondere conferentie zullen worden behandeld, waar naast de regeeringsvertegenwoordigers alleen de woordvoerders der reeders en der zeelieden zelf aanwezig zullen zijn. De zeelieden, en ook de reeders, vinden, dat de vraagstuk ken betreffende de lotsverbetering van den zeeman zich zoodanig van alle andere ar beiderskwesties onderscheiden, dat deze op bij-zondere conferenties door personen, die het zeemansbedrijf uit persoonlijke ervaring kennen, moeten besproken worden. Wij hebben dan ook reeds in vorige jaren drie buitengewone Internationale Arbeids- conferenties gehad, die uitsluitend aan zee liedenkwesties gewijd waren: in 1920, in 1926 en in 1929. Deze maand heeft thans de Vierde Internationale Zeeliedenconferentie plaats gehad en zelfs uit louter formeele redenen waarop ik hier niet verder zal ingaan, een Vijfde, die slechts drie dagen geduurd heeft en evenals de Vierde vanmiddag op zeer be vredigende wijze is geëindigd. Een gevolg van de Vijfde Internationale Zeeliedencon ferentie zal zijn, dat kinderen voortaan tot hun vijftiende levensjaar zullen moeten wachten, voordat zij tot het verrichten van betaalden arbeid aan boord van schepen zullen wol-den toegelaten. De Vierde Internationale Zeeliedenconfe rentie heeft de wereld met niet minder dan vijf nieuwe conventies verrijkt! In de eerste plaats heeft zij met 809 stemmen een con ventie aangenomen, die in het belang van de veiligheid ter zee: voorschrijft, dat de offi cieren der koopvaardijvloot althans aan eenige minimum-eischen van bekwaamheid en zeemanservaring zullen moeten voldoen. In de tweede plaats is met 60 tegen 15 een conventie tot stand gekomen, die in navolging van de in Juni van dit jaar door de gewone Internationale Arbeidsconferentie voor alle andere arbeiders aangenomen regeling thans ook den zeelieden het recht op betaalde va- canties verleent: minstens 12 dagen voor de officieren, minstens 9 dagen voor de verdere bemanning der handelsscheepen. De Zee- liedenconferentie heeft verder nog een derde en een vierde conventie aangenomen (resp. met 7014 en 605 stemmen), die in nauw verband met elkander staan en die beide de bescherming van den ziek geworden of door een ongeval gewonden zeeman ten doel heb ben. Bij deze conventies wordt den reeders voor den eersten tijd der ziekte de verplich ting opgelegd voor den ongestelden zeeman te zorgen, terwijl de tweede conventie be oogt, dat deze daarna, wanneer de reeders- verplichtingen zullen hebben opgehouden voort te duren, de voordeelen eener ziektever zekering genieten zal. Tenslotte heeft de Zeeliedenconferentie nog een vijfde con ventie aangenomen, die algemeen als de be langrijkste der vijf wordt beschouwd en die den arbeidstijd aan boord van schepen regelt en tevens voorschriften geeft over de tal rijkheid van de bemanning, die zich aan boord der) handelsschepen zal moeten be vinden. Deze conventie is tenslotte eveneens met een verrassend groote meerderheid, met 62 tegen slechts 17 stemmen aangenomen. Zooals men ziet, was de meerderheid voor alle vijf conventies zeer groot Alleen eenige reeders en zoo nu en dan ook de regeerings- gedelegeerden van Engeland en Japan stem den tegen enkele conventies. Voor het overige bestond er algeheele overeenstemming over de wensehelijkheid der genomen besluiten. In de laatste, aan de eindstemming vooraf gaande dagen der conferentie, was er dan ook niets te bespeuren van de vaak zoo zenuw achtige stemming achter de schermen, wan neer voor- en tegenstanders van een ont- werp-conventie trachten de aarzelende ziel tjes te overreden, opdat de vereischte twee- derden-meerderheid nog juist wél of juist niet bereikt worde! Niemand twijfelde in de laatste dagen aan het succes der conferentie, En ondanks het feit, dat Duitschland en Italië natuurlijk weder afwezig waren, zoo dat een ratificatie der conventies door deze groote zeevarende mogendheden wel niet te verwachten zal zijn, heeft men over het al gemeen toch goed vertrouwen, dat het bij de aanneming der conventies niet blijven zal en ook de noodige ratificaties zullen volgen. Niet alleen echter het resultaat der confe rentie was voor de groote meerderheid der ge delegeerden en voor directeur Harold Butler met zijn getrouwe en hardwerkende ambte- narenschaar een reden tot verheugenis, doch ook de gansche geest der beraadslagingen. En in dit opzicht was de tevredenheid een parig. Ook de weinigen, die in verschillende opzichten in de minderheid zijn gebleven prezen bij het naar huis gaan de voortreffe lijke stemming, die voortdurend tusschen alle gedelegeerden en alle groepen der confe rentie geheerscht had. Tusschen de vertegenwoordigers der reeders en die der zeelieden was ditmaal, in tegen stelling tot 1929. geen scherp woord gespro ken. Ondanks de nog niet geheel opgeloste meeningsverschillen heeft deze Zeelieden conferentie tot de sociale verzoening in het zeemansbedrijf bijgedragen. Typisch was in ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELUNC Met dat al hebben de twee vriendjes een geweldigen slaap gekregen. Zij vlijen zich dus in het hooi neer om te probeeren eens fijn uit te rusten. Maar het duurt niet lang of Sim meent alweer iets gehoord te hebben. „Luister 's," zegt hij tegen Thijs, „wat zou dat voor een ge schuifel zijn?" Thijs spitst z'n ooren en hoort 't geluid nu ook. En dan ineens ontdekken ze iets heel vreemds. Want daar komt het is haast niet te gelooven! een muis aanzetten, die een grooten appel voor zich uitduwt. En of dat nog niet wonderlijk genoeg is ver schijnt er een tweede muis, die een blaadje keurig in zijn poot houdt! .Vol verbazing kijken Thijs en Sim naar dat rare tafereel. dit opzicht, het slotwoord van den woordvoer der der reeders, den Noor Odfjell, die per soonlijk het record in het tegenstemmen be haald had. Hij kon dus natuurlijk het resul taat der conferentie niet prijzen, doch ook hij liet zich in de warmste bewoordingen uit over de persoonlijke betrekkingen, die hier ononderbroken tusschen allen, ook tusschen de reeders en de zeelieden, bestaan hadden. En tot slot hief hij zijn handen tezamenge- drukt boven zijn hoofd, om onder algemeenen bijval aldus te symboliseeren, hoe hij bij het heengaan na drie weken van arbeid en strijd van allen, geestverwanten en tegenstanders, met een warmen handdruk wenschte afscheid te nemen. Waarlijk, er heerschte op dezen afscheidsdag der Zeeliedenconferentie een weldoend warme stemming van vréugde over de bereikte resultaten van algemeene weder- zijdsche persoonlijke waardeering, ook voor den tegenstander, zooals wij in langen tijd hier niet meer hadden mogen beleven! Het was niet altijd in deze drie weken zoo zeker geweest, dat de Zeeliedenconfertie met een volkomen sucpes zou eindigen. In de com missie voor den arbeidstijd aan boord van schepen hadden de zeelieden de vorige week een overwinning behaald, die menigeen met groote bezorgdheid vervulde. Want de uiterst kleine meerderheid, waarmede de zeelieden- groep haar maximum-wenschen had zien aangenomen worden (42 stemmen tegen 40!) maakte het duidelijk, dat voor een conventie op dezen grondslag geen tweederden-meer derheid bij de eindstemming te bereiken zou zijn. Toen had de zeeliedengroep onder leiding van den voortreffelijken Bevins (Engeland) den moed niet op haar standpunt te blijven staan. Zij stemde erin toe, dat de commissie op haar genomen besluit terugkwam en in plaats van het te radicale voorstel der zee liedengroep een meer gematigd bemidde lingsvoorstel der Zweedsche en Noorsche re geeringen aannam, dat den zeelieden toch nog voordeelen genoeg bood en voor bijna alle regeeringen en zelfs verschillende reeders aannemelijk was. Dit wijze inzicht van Bevins en de zijnen heeft de conferentie gered en maakte het mogelijk, dat voorzit ter Paal Berg en directeur Butler in hun slotwoorden de conferentie niet slechts kon den prijzen om de bereikte resultaten en den goeden geest der beraadslagingen, doch ook omdat zij door haar succes aan de wereld een nieuwe overwinning van de methode der in ternationale samenwerking gebracht heeft! B. DE JONG VAN BEEK EN DONK. Theeprijzen worden hooger. Naar wij vernemen, is in verband met de stijging van de theeprijzen van regeeringswege goed gevonden, dat de verkoopsprijs van thee in den detailhandel met ongeveer 10 cent per pond wordt verhoogd. (A. N. P.) MIJN HARDT'S laxeer- tabletten werken zacht en zeker^ DOOS 60CT (Adv. Ingez. Med.J BAD!® PPDEWAMMA VRIJDAG 30 OCTOBER HILVERSUM I, 1875 M. Algemeen programma, verzorgd door den KRO. 8.00—9.15 en 10.— Gram.pl. 11.3012. Bijbelsche causerie. 12.15 KRO-orkest en Gram.pl. 3.004.— en 4.05 Gram.pl. 4.15 Zang en piano. 4.30 Gram.pl. 4.45 Vervolg zang en piano. 5Gram.pl. 5.30 Verkeerspraatje. 5.45 KRO-Melodisten en solist. 6.— Land- en Tuin bouwcauserie 6.20 KRO-Melodisten. 7.Be richten. 7.15 Lezing over Liberia. 7.35 Musica Catholica. 8.Berichten ANP. 8.10 KRO- orkest. 9.— Paul Godwin s orkest. 9.45 Zi- geunermuziek. 10.15 Gram.pl. 10.30 Berichten ANP. 10.35 De KRO-Boys, solist en gram.pl. 11.30—12.— Gram.pl. HILVERSUM n. 301 M. 8.00 VARA. 12.00 AVRO. 4.00 VARA. 8.00 VPRO. 11.00—12.00 VARA. 8.Gram.pl. 10.— Morgenwijding VPRO 10.15 Voordracht 10.35 Gram.pl. 11.— Voor dracht 11.20 Gram.pl. 12.— Dansmuziek 12.45 Kovacs Lajos' orkest en Gram.pl. 2.10 Knip- les 2.30 Omroepork. en solist 4.05 De Fliere fluiters en Gram.pl. 5.Kinderuur. 5.30 Me lody Circle, en Gram.pl. 6.30 Politiek Radio journaal. 6.50 Gram.pl. 7.— Causerie over het Plan van den Arbeid. 7.20 Zang en orgel. 7.50 Berichten ANP. 7.57 Herh. SOS-berich- ten. 8.— Berichten VGP 8.05 Wat dunkt U van den mensch, lezing. 8.30 Concert 9. Jeugd en Godsdienst, lezing. 9.30 Reportage jeugdwerk. 10.30 Gram pl. 10.40 Avondwij ding. 11.— Berichten ANP 11.05 Opvoeding van de rijpere jeugd, causerie. 11.3012. Gram.pl. DROITWICH, 1500 M. 11.40—11.50 Piano-recital 12.10 Orgelcon cert 12.50 Dansmuziek 1.352.20 Viool en piano 4.20 BBC-Midland-orkest. 5 35 Het Wethmar Trio en. soliste. 6.20 Berichten 6.45 Orgelspel 7.20 Muzikale causerie. 7.50 Dans muziek 8.20 Revue-programma 9.20 Berichten 9.40 Scheepvaartcauserie 19.Pianorecital 10.20 BBC-orkest 11.3512.20 Dansmuziek. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 11.20 Nat. orkest 2,50 Gramofoonpl. 4.20 Blaaskwintet 5.50 Orkest concert 3 20 Viool-recital 9.05 Operette uitzen ding 11.05 Gram.pl. 11.201.05 Orkestconcert KEULEN, 456 M. 5.50 Orkestconcert 11.20 Westduitsch Ka merorkest 135 Gevar. concert 3.20 Literair- muzikaal programma 5.20 Dresdensch Philh. orkest en solisten. 6.20 Solistenconcert 7.30 Voor soldaten 10.2011.20 Orkestconcert. BRUSSEL. 322 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Klein-orkest 1.30 Om roeporkest 1 50—2.20 Gram.pl. 5.20 Klein-or kest 6.20 Gram.pl. 6.50 Salon-orkest 7.20 dito 3.20 Gram.pl. 8.35 Hoorspel 9.20 Omroeporkest 10.3011.20 Dansmuziek. BRUSSEL. 484 M. 12 20 Gram.pl. 12.40 Zang. 12.50 Omroep orkest 1.30 Kleinorkest 1.50 Zang 2.00—2.20 Gram.pl. 5.20 Accordeonmuziek 5.50 Verdi- programma 6.20 en 6.35 Gram.pl. 6.50 Piano recital 7 35 Zang 8.20 Symphcnieconcert en zang 10.30—11.20 Gram.pl. DEUTSCnLANDSENDFR. 1571 M. 7.30 Vroolijke gramofoonmuziek 8.30 Ra- dio-tooneel. 9.20 Berichten 9.40 Nieuws uit Amerika 9.50 Sextetconcert. 10.05 Weerbericht 10.2011.20 Dansmuziek.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 6