J IBISSHAG De strijd tegen Noorwegen. J.van den Berg TWEE VLEESCHSNIJMACHINES RIJK AAN VITAMINEN DON DERDAG 29 OCTOBER 1936 H A A R L E M'S DAGBLAD BLUE BAND 0 8.19 "B Het internationaal voetbal van Noorwegen. De organisatie en het spel in het hooge Noorden. De kwali teit van het Noorsche spel. Vroegere wedstrijden tusschen beide landen. De ploegen voor den komenden strijd. e Noren spelen reeds internationaal voetbal sedert 1908; ze hebben in totaal reeds meer dan 100 interland wedstrijden gespeeld. Toch kwamen ze tot dusver slechts driemaal tegen een Ne- derlandsc-he ploeg in het veld en heeft men hun elftal nog slechts eenmaal te Amsterdam in actie kunnen zien. De oorzaak hiervan is, dat de Noorsche voetballers blijkbaar zeer hokvast zijn. Ze spelen regelmatig tegen de andere Scandinavische landen, doch het is slechts bij uitzondering, dat ze zich naar het vasteland begeven, om daar hun krachten met de vertegenwoordigende ploegen van het con tinent te me ten Voor aie hokvastheid der Noren is overigens wel een motief. Het Noorsche voetbalseizoen eindigt, tegen den tijd dat het onze pas goed en wel is begonnen, juist in den tijd, dat men op het vasteland allerwege midden in de voet- ballerr zit, hebben de Noren gedwongen voetbalrust, doordat sneeuw en ijs dan hun terreinen voor voetbal ongeschikt 'maken. Het spelen van internationale wedstrijden mid den in den winter komt derhalve overeen met zulke wedstrijden van ons vertegenwoordigend elftal in Juli of Augustus. Van half November tot begin Juni is dan ook vrijwel nooit een vertegenwoordigende ploeg der Noren in het veld geweest. Van de 114 wedstrijden, die het Noorsche elftal tot dusver heeft gespeeld, werd de overgroote meerderheid gespeeld tegen Zweden, Dene marken enFinland.Het grootste aantal werd te gen Zweden gespeeld nl. 38, verder 28 tegenDe- nemarken en 16 tegen Finland. De 32 an dere wedstrijden werden tegen 15 verschil lende tegenstanders gespeeld, waaruit dus wel voldoende blijkt, dat het internationaal ver keer van de Noorsche voetballers zich hoofd zakelijk tot de Scandinavische landen be perkt en dat men slechts af en toe o.m. bij Olympische Spelen ook tegen andere lan den uitkomt. Die Scandinavische landen spelen onderling elk seizoen een soort competitie met hun ver tegenwoordigende elftallen, waarvoor der halve zes wedstrijden noodig zijn zoo dat men reeds een behoorlijk internationaal programma heeft af te werken en aan andere landenwedstrijden niet bepaald groote be hoefte heeft. Toch zijn ook de Noorsche voetballeiders wel overtuigd van het groote nut van inter nationale wedstrijden in verband met de spel- kwaliteit. Vandaar dat ze ook verschillende malen aan de Olympische voetbalwedstrijden hebben deelgenomen. Daarbij hebben de No ren zelfs tweemaal voor een bijzondere ver rassing gezorgd door de favorieten te klop pen. In 1920 te Antwerpen sloegen zij En geland en bij de jongste Olympische voetbal wedstrijden, die te Berlijn, moest Duitsch- land voor hen bukken! De Noorsche Voetbal Bond werd in 1902 op gericht. Men speelde toen echter nog slechts clubwedstrijden. Eerst in 1908 deed men een schuchtere poging met een vertegenwoordi gend elftal tegen Zweden Het werd een 113-nederlaag. Dat schrikte blijkbaar de No ren wat af, doch in 1910 nam men nogmaals de proef. Ook thans werd het een nederlaag, en met 4—0, maar deze wedstrijd gaf toch wat meer moed. In 1912 waagde Noorwegen 't zelfs aan de Olympische voetbalwedstrijden te Stockholm deel te nemen. Echter zonder succes. De Denen slofegen met hun reserve elf tal de Noren met niet minder dan 70. In het Troosttournooi werd met 1-0 verloren van Oostenrijk, dat toen nog geen grootmacht op voetbalgebied was, hoewel Hugo Meisl toen reeds de leiding had. Gedurende den oorlog is er geleidelijk ver betering in het Noorsche spel gekomen, waar aan natuurlijk de invloed van Engelsche trainers niet vreemd was. Bovendien kwamen vrij regelmatig gedurende den zomer Engel sche en Schotsche profclubs in Noorwegen toeren. Had zich de beoefening van het spel aanvankelijk hoofdzakelijk tot Oslo en Om streken beperkt en werd dan ook het beste voetbal in de Noorsche hoofdstad gespeeld, ook daarin kwam tijdens den oorlog veran- dering.Ondanks de groote terrein-moeilijkhe den werd voetbal meer en meer beoefend. Op het oogenblik zijn niet minder dan 635 clubs tot den Noorschen Voetbalbond toegetreden, in totaal hebben die clubs ongeveer 40.000 werkende leden. Door de groote afstanden is competitie over het geheele land uiterst lastig. Tot dusver heeft men zich dan ook beperkt tot het orga- niseeren van plaatselijke competitie. Men deed dat in 7 ronden, zoodat 128 ploegen aan den start- kwamen. De eindstrijd werd in de tweede helft van October gespeeld. Deze eind- wedstrijd had op den jongsten Zondag plaats, waarbij Frederikstad met 2—0 van Mjöndalen won. In de laatste jaren is het voortdurend een strijd geweest tusschen deze twee ploe gen. Frederikstad won het kampioenschap in 1932, 1935 en 1936. Mjöndalen legde beslag op den titel in 1933 en 1934. De belangstelling voor voetbal neemt ech ter in de laatste jaren zóó toe. dat men thans heeft besloten voortaan het kampioenschap te laten verspelen volgens een competitie systeem. Het land is daarvoor in acht af- deelingen verdeeld. De afdeelingskampioenen spelen om het kampioenschap van Noorwegen. Daarnaast blijft voorloopig nog de beker-com petitie bestaan, doch het aantal deelnemende ploegen wordt beperkt. Het is bovendien de vraag of op den duur ook voor de bekercom petitie belangstelling zal blijven. Tegen Nederland hebben de Noren tot dus ver slechts 3 maal gespeeld. De eerste wed strijd vond plaats op 31 Augustus 1919. Dat was tevens de eerste uitwedstrijd van het Nederlandsch elftal na den oorlog. Teneinde m'n geheugen over dezen wedstrijd wat op te frisschen, zocht ik het verslag er van in Het Sportblad (een sindsdien verdwenen week blad), waarbij ik tot de ontdekking kwam. dat het uitvoerige verslag met een behoor- in het nummer van 18 September, derhalve 18 dagen na den wedstrijd! Het publiek was zelfs zoo kort geleden nog niet zoo verwend als tegenwoordig, nu men niet tevreden is of men moet door de radio trap voor trap kunnen volgen. Op hetzelfde oogenblik, dat er ergens in het buitenland, hetzij te Dublin, te Milaan, te Parijs of waar onze ploeg ook speelt, een doelpunt wordt gemaakt, is dat feit in alle Nederlandsche huiskamers bekend en weet men ook, dank zij Hollander, precies hoe het punt werd gemaakt. In 1919 moest men 18 dagen wachten voor men in z'n sportblad de fijnere punten van den wedstrijd kon lezen! Laat ik echter hieraan dadelijk toevoegen, dat de telefonische verbinding na den oorlog nog niet geheel was hersteld en dat ook de post aanzienlijk werd vertraagd. De Scandinavische toer van 1919 is geen succes geweest. Eerst werd te Stockholm met- 41 van Zweden verloren en daarna te Oslo tegen Noorwegen met 11 gelijk gespeeld. Als verontschuldiging kon echter gelden het spelen in Augustus. Dan kan ons vertegen woordigend elftal stellig niet in vorm zijn. Bovendien werd er toen nog niet zooveel zorg aan de samenstelling van het elftal gegeven: aan concentratie en indoor training dacht men toen nog niet. Onze ploeg in dien eersten wedstrijd tegen Noorwegen bestond uit: Göbel; Denis en Verwey; Hordijk, Tekelenburg en Steeman; Van der Wolk, Houtkooper, Buitenweg, Felix en J. H. H. Kessler. Onze achterhoede heeft zich in dien wedstrijd zeer goed geweerd. De voorhoede was minder goed. Het eenige doel punt werd door Wout Buitenweg gemaakt, dezelfde Buitenweg, die eenige maanden ge leden Hercules voor degradatie wist, te be hoeden De tweede wedstrijd tegen Noorwegen werd op 12 Juni 1929 eveneens te Oslo ge speeld. Het leek er op, dat het een gemakke lijke overwinning zou worden, daar onze ploe; in de eerste helft uitstekend speelde, zoodat de pauze met een 30 leiding inging. Doch in de tweede helft waren de rollen omgekeerd. De buitenspelval werd onze ploeg noodlot tig, doordat de Deensche scheidsrechter An dersen niet sterk in den buitenspelregel was. De 30 leiding werd omgezet in een 43 ach terstand. doch in de laatste minuten van den wedstrijd slaagde men er in. nog gelijk te maken. Het elftal, dat Nederland in dezen wedstrijd vertegenwoordigde, zag er als volgt uit: van der Meulen. van der Zalm en van Kol; de Leeuw, Grobbe en van der Wildt; Landaal. Smeets, W. Tap, Kools en Hom burg. Ook aan deze ontmoeting was een wedstrijd tegen de Zweden te Stockholm voorafgegaan Het spel van onze ploeg te Oslo maakte het weer duidelijk, dat het maken van toeren met een nationale ploeg, waarbij 2 wedstrij den kort achter elkaar worden gespeeld, ver keerd is. Met een volkomen frissche ploeg zouden wij vrij zeker te Oslo betere resulta ten hebben bereikt. Reeds enkele maanden later kwamen de Noren te Amsterdam den returnwedstrijd spelen, wat dus hun eerste wedstrijd in ons land was. Wij zaten toen met onze nationale ploeg eenigszins in de put. Maar de neder lagen van toen waren de schade en de schan de, waardoor we ten slotte wijs geworden zijn. Ons vertegenwoordigend elftal, dat voor de eerste maal uitkwam met een geheel uit provincialen bestaande voorhoede, bracht er niets van terecht. Zelfs spelers als van der Meulen en van Heel die toen reeds zijn 22sten interlandwedstrijd speelde konden de zaak niet redden. Het werd een smade lijke 41 nederlaag. Het elftal bestond uit: van der Meulen; de Bruin en van Kol: de Leeuw, van der Wildt en van Heel; Landaal. Kools, van Loon, v. d. Broek en van der Heyden. Het resultaat van de drie wedstrijden te gen Noorwegen was dus dat er twee werden gelijk gespeeld en de derde werd verloren. Fraai is dat voor ons dus niet. Het Nederlandsch elftal, dat a.s. Zondag tegen de Noren in het veld zal komen is een zeer sterke combinatie. Het is vrijwel dezelfde ploeg, die in het vorig seizoen zulke fraaie successen heeft weten te boeken, als b.v. de 53 overwinning te Dublin, welk resultaat men na de nederlaag met 5—2 van het Duitsche elftal voor eenige dagen te Dublin, beter zal waardeeren. Hoewel spelende met een zeer verzwakte voorhoede, wist het elf tal verleden week Woensdag te Rotterdam de Engelsche tweede klasser Doncaster Rovers gemakkelijk met 72 te slaan. Toch zou het verkeerd zijn, indien men op grond van vroe gere successen een overwinning zou gaan voorspellen. Men mag niet vergeten, dat; op het oogenblik het Noorsche voetbal zeer sterk is. Het elftal wist te Berlijn een volko men verdiende 20 overwinning op Duitsch- land te behalen en werd daarna door Italië, de Olympische voetbalkampioen, slechts na 2' uur spelen met 21 geslagen. Het spel van de Noren komt sterk overeen met het Duitsche voetbal, wat eenigszins ver klaarbaar is als men weet, dat Halvorsen. een Noor, die jarenlang voor de bekende Hamburg- sche vereeniging H. S. V. heeft gespeeld, thans trainer van de Noren is. Het. is een stevige, doorzettende ploeg, met een open aanvalsspei. dat zooveel mogelijk in de lengte wordt ge speeld. De Noren gaan daarbij uit van het Duitsche systeem, dat voorkomen beter is dan genezen, m.a.w., dat het voorkomen van te- genpunten no. 1 moet zijn. Ze spelen dan ook met een spil als stopper en met een der voor spelers a.ls assistent in de middenlinie. Behalve Börrsen en, naar ik meen. Frantzen héb ben alle spelers, die Zondag voor Noorwegen dienst zullen doen, ook te Berlijn gespeeld. Hun doelman Henry Johansen heeft te Ber lijn tegen Duitschland geschitterd. Men noem de hem een duizendkunstenaar. De achterhoe de, Eriksen en Holmsen. was hard als staal, beide backs kopten .schitterend. De groote mar was echter de spil Jörgen Juve, die een prach- onbereikbaar was. Zijn koppen vooral was prachtig. Dat viertal heeft eigenlijk Duitsch- land geslagen. Maar ook de beide vleugelhalfs, Magdalon Monsen en Rolf Holmberg speelden hun rol naar behooren. De aanval heeft te Berlijn niet zoo'n grooten indruk gemaakt. De beide doel punten werden toen gemaakt door Isaksen, die echter ditmaal wegens verwonding niet van de partij zal zijn. De aanval zal bestaan uit Kjell Frantzen, die naar ik meen, niet te Ber lijn heeft gespeeld. Toen speelde wel een spe ler Frantzen mee, doch die heette Odd Frantzen. Verder Reidar Kvammen, Als Mar- tinsen, Arne Börressen en Arne Brustad. Ik zal mij maar van het voorspellen van een resultaat onthouden. Wel zie ik den strijd met veel vertrouwen tegemoet, vooral na den goe den oefenwedstrijd tegen de Doncaster Rovers, maar een ploeg, die Duitschland met 20 slaat, moet het toch ook ons elftal uiterst lastig kunnen maken. C. J. GROOTHOFF. VOOR OE PIJP. Dobbelmasin lekkerrasass! Kent U de Ibis-pijp? Zoo niet, vraagt Uw winkelier. (Adv. Ingez. Med.) SCHAKEN. WEDSTRIJD TE ZANDVOORT. Zandvbort III speelde Woensdagavond in lunchroom Rinkel tegen Hoogovens. Zandvoort IIIHogovens. Mevr. G. CrokIr. W. L. Z. v. d. Vegte 01 F. de JongG. v. d. Berg C. SlagveldC. Vogelzang J. WesseliusC. v. Kempen A. Hollenberg Jr.M. v. d. Berg H. VersteegeP. H. v. d. Wel J. Ter mes—C. Michel J. E. BogaerdtP. H. Veldheer S. S. Crok—F. A. v. Linden J. M. BantjesE. Jansen 0—1 1—0 0—1 0—1 0—1 V2"^3 0—1 1—0 3—7 H.S.G 3—A.S.C. 4 Het derde tiental van het Haarlemsch Schaak Gezelschap speelde Dinsdagavond een thuiswedstrijd tegen de Amsterdamsche Schaakclub 4. Het resultaat luidt als volgt: H.S.G. 3 A.S.C 4 J. GroenewoudD. J. da Silva V2V2 J. de VriesD. Hein 1 J. Scheffer—W. v. Somsweerde 01 J. M VesterN. Torenstra V2V2 J. A. Erbrink—D. v. d. Meulen 10 W. J. SaeysMej. Knippenberg V2V2 A. H. Nessenmevr. Echaik-Huinemans >/2V2 H. RiphagenW. Euwe 10 M. v. WaardJ. Dragt 10 A. J. MooyW. H. Roest 10 Totaal 6—4 KIJK UIT—H.S.G. Te Velsen had Dinsdagavond bovengenoem de wedstrijd plaats. Hoewel de voorloopige uit slag geen beslissing bracht, is de stand der drie afgebroken partijen zoodanig, dat een overwinning der Haarlemmers is te verwach ten. Het voorloopig resultaat luidt: Kijk Uit H.S.G. C. PelsG. Kroone H. SchmitzG. Bollebakker KooiJ. H. Marwitz Dr. J. de GraafA. Stevenhagen van DijkJ. K. Veurman van RijswijkPh. Th. Stol J. A. A FalkD. Wielenga A. F. H. HarmsH. D. v. d. Ouw Chr. GordijnM. Rumpff J. A. Stals—J. G. Leibbrandt Voorloopig afgebr. V2—V2 0—1 0—1 V2—V2 afgebr. V2—V2 1—0 0—1 afgebr. 21/24'/2 VOETBAL. Lichtwedstrijd Haarlem-Ajax uitgesteld. Wij vernemen dat de lichtwedstrijd, die hedenavond tusschen Haarlem en Ajax op het terrein aan den Schoterweg gespeeld zou wor den, is uitgesteld. Deze wedstrijd wordt waar schijnlijk over veertien dagen gespeeld Uit het Voetbaljaarboekje. lijke nabeschouwing over het spel, verscheen tige balcontrole had en voor wien geen bal HAARLEMSCH SCHAAKGEZELSCHAP 40 JAAR. Op 3 November a.s. bestaat het Haarlemsch Schaakgezelschap 40 jaar. Het toeval wil. dat deze datum samenvalt met den clubavond; op dien avond zal de jaarvergadering plaats hebben met na afloop een gongwedstrijd DE COMPETITIE. De competitie van den Noord-Hollandschen Schaakbond is begonnen; nu eerst blijkt dui delijk. hoe groot het aantal schakers is toe genomen. Het vorige jaar namen in totaal 35 tientallen deel: thans moesten niet minder dan 57 tientallen worden ingedeeld. Den wed strijdleider wacht dan ook een zware taak. te meer, omdat het nieuwe reglement een stren ge controle op de medespelenden voorschrijft. Wanneer echter alle wedstrijden op den voor geschreven datum plaats hebben, zal reeds op '1 Maart de comnetitie ten °indö zijn "*r>odat met de promotie-degradatiewedstriider tijdig een begin kan worden gemaakt. De kampioenen. In het Voetbaljaarboekje 1936''37 vinden we de volledige lijst met namen van de clubs, die kampioen van Nederland zijn geworden. Aan het hoofd staat H.V.V., die den hoogsten titel acht maal verwierf, waarvan vier keer zelfs achtereenvolgens. Dan volgt Ajax met vijf en Sparta met vier kampioenschappen. De lijst luidt als volgt: 1898 en 1899 R.A.P.: 1900 1901, 1902 en 1903 HVV.; 1904 H-B.S. 1905 H.V.V 1906 H.B.S.: 1907 H.V.V.: 1908 Quick (Den Haag): 1909 Sparta: 1910 H.V.V.; 1911, 1912 en 1913 Sparta; 1914 H.V.V.; 1916 Willem II; 1917 Go ahead; 1918 en 1919 Ajax; 1920 Be Quick: 1921 N.A.C.: 1922 Go ahead 1923 R.C.H.; 1924 Feijenoord: 1925 HBS.: 1926 Enschedé: 1927 Héracles; 1928 Feijenoord; 1929 PS.V.: 1930 Go ahead: 1931 en 1932 Ajax 1933 Go ahead; 1934 Ajax; 1935 P S V en 1936 Feijenoord. (In het seizoen 1914 '15 werd een noodcom- petitie gespeeld, waaraan geen kampioen schap verbonden was.) Voetbaljaarboekje 1936'37. Verschenen is het Voetbalboekje 1936/'37. uitgegeven met toestemming en medewer king van den K. N. V. B. Het boekje, dat niet minder dan 416 bladzijden beslaat, is voor zien van een frisch gekleurden omslag, ont worpen door den oud-speler Maas den Hertog- uit Nijmegen. Met bevat vele foto's van vroe gere en tegenwoordige spelers. Vooral aan de tegenwoordige voetbalgeneratiè raden aan. dit boekje te koopen, om eens kennis te maken met de spelers, die vroeger met eere de oranjetrui hebben gedragen. De voorzitter van den K.N.V.B.. Dr. D. J. van Prooye. schrijft een pakkend voorwoord, waarin hii de wederverschijning van dit boekje met vreugde begroet. Het is samen gesteld onder redactie van den heer C W. Hirschman. die de beschikking had over een grooten staf van deskundige medewer kers. onder wie de heeren Karei Lotsy, H. W. H. Herberts, O. de Vries. ir. J. W. Kips. Ch A Cocheret. enz. De verrichtingen van het Ne derlandsch elftal, van de begin-periode der voetbalsport in ons land af. worden er in ge memoreerd. Men kan er ook bijzonderheden in vinden van de belangrijkste voetbaltour- nooien in ons land en in het buitenland, en ook aan de Olympische Spelen. Ten slotte staan er de volledige competitiestanden van het seizien 1935/'36 in. Het boekje, dat er goed verzorgd uitziet, zal voor vele voetbalvrienden een vraagbaak zijn. DE VOORRONDE OM HET KAMPIOEN SCHAP VAN HAARLEM. Zaterdagmiddag zal in het Gem. Sportpark de wedstrijd KennemersH.F C. worden ge speeld voor het kampioenschap van Haarlem. De Kennemers verschijnen met het vol gende elftal: Van Urk, P. Versluis, v d. Bos. Steeman. Horeman. v. d. Wal, Schipper. Boom. Groot, Heideman. Brethouwer. H.F.C. speelt met het volgende elftal: Van der Togt. Drijver, Langendam, Van Olphen. Kruver Hagenaar, Höck. Kermer, Koper. Zur Miihlen, Chapon. De wedstrijd zal om 3 uur beginnen en geleid door den heer J. B. Wesselink. De win naar komt in de volgende ronde uit tegen Haarlem. KORFBAL. DE OOSTHOEK. Secretariaat Eschdoornstraat 2. 25 November: Oosthoek—Meerlebosch 5 uitgesteld. Te spelen 1 November: Aurora 5Oost hoek 10 uur. 31 October: trainen voor adspirantleden DAMMEN. CLUBKAMPIOENSCHAPPEN HAARL. DAMCLUB. De stand van den wedstrijd om het hoofd klasse-clubkampioenschap 1936-'37 der Haar- lemsche Damclub luidt thans als volgt: gesp. gew. rem. verl. pnt. P. H. Meure J. J. van Kesteren J. W. van Dartelen P. J. van Dartelen B. Sluiter Jr. K. Olij Balk C. Kool P. G. van Engelen J. van Looij Joh. Fabel H. van Lunenburg Jr. H. Greeuw Ph. G. Amelung Jr. Voetbalfeest, Spannend geweest. Radio gehoord, Spel bekoord. Bracht, veel vertier, VAN DEN BERG leverancier. N.V. Techn. Bur. Radio-specialisten Zijlstraat 87A Telef. 11322 (Adv. Ingez. Med.) '.en VULPEft koopen is 'n vertrouwensiaak. fCOOPT daarom bij ons oud vertrouwd adres O-'thdaidunlia ZIJLSTRAAT 90 - HAARLEM - TEL. 11161 (Adv. Ingez. Med.) HONKBAL NAJAARSVERGADERING VAN DEN N.H.B. Met uitzondering van A. F. C. en I.V.O. waren alle aangesloten vereenigingen op de najaarsvergadering van den N.H.B. vertegen woordigd. Bij de behandeling van de verslagen der afgeloopen competities werden eenige opmer kingen gemaakt. Vooral bleek ontevredenheid te bestaan over het feit dat eenige afdeelin- gen niet waren uitgespeeld. Hunik (Haarlem) deelde mee dat ..Haarlem'' een briefkaart had ontvangen, waarin werd meegedeeld dat de tweede promotiewedstrijd van Haarlem n tegen Ajax in het volgende seizoen gespeeld zou worden. Door den voorzitter, den heer E Bleesing, werden hierna de kampioensmedailles uitge reikt. Gegadigden zijn: H.H.C. I, Haarlem II, R.C.H. I E.D.O. Ill, D.E.V. II, D.W.S., D.E.C. en D.W.V. Hierna bracht de voorzitter dank aan den afgetreden functionaris, den heer D. J. Frügte, die veei voor de propaganda heeft gedaan. In zijn plaats werd als tweede secre taris gekozen de heer Notebaard. Hunik vroeg waaro mde scheidsrechters- cursus in Haarlem zoo plotseling geëindigd is. De voorzitter antwoordde, dat hij plotseling op reis moest, maar dat hij hoopte, den cur sus in den winter te kunnen voortzetten. De A.M.V.J. afgevaardigde Smies vroeg of er al plannen bestaan inzake de viering van het 25-jarig bestaan van den bond in 1937. De voorzitter antwoordde, dat er nog geen olannen te verwachten zijn. aangezien de nvddp'en daartoe ontbreken. hebben we steeds in onze zaak voor hen die gaarne vlug bediend worden. Toch prefereeren wij het handsnijwerk, om dat de vleeschwaren sappiger en daardoor smakelijker worden. Probeert U eens onze met de hand gesneden FIJNSTE HAM. Hoe lekker En óók dun TEL 10587 - 11456 QQ WOUT5TR 89 (Adv. Ingez. Med.) WIELRUDEN. DE ZESDAAGSCHE TE ROTTERDAM. Naar wij vernemen zal ook Piet van Kem pen, die oorspronkelijk niet door de directie van de Zesdaagsche te Rotterdam was ge- engageerd, aan den start verschijnen. Beslo ten is, dat zijn broer Jan met hem een koppel zal vormen. Beiden willen revanche nemen voor Londen, waar zij zich achteruitgesteld voelden. Door het vormen van dit koppel is Bras- penninx vrij gekomen. Wij vernemen, dat deze zal rijden met Gerrit. van der Ruit. Deze had oorspronkelijk den Limburger Willy Vroomen tot koppelgenoot, maar deze valt nu uit. om dat hij nog steeds zijn contract niet had ge- teekend. OMPETITIES NED. DAMBOND EN OISTRICTSBOND ..NOORD-HOLLAND Maandagavond a.s. beginnen bovengf -oemde competities De Hnarlemsche Dam ■'ub T ni en V spelen in het club^kr,- bovenhaal ..De Korenbeurs Spaarne 36 rest tegen de Damclub „Zaandam" I. III er v LAWNTENNIS. OM DEN KONING GUSTAAFBEKER. Het is thans wel zeer de vraag of de ont moeting Frankrijk-Tsjecho-Slowakije voor den Koning Gustaafbeker door zal gaan. im mers de Tsjechen zijn nog steeds niet in training. De kans is groot, dat men den wed strijd tegen de Franschen gewonnen geeft. In dat geval komen de Franschen dus direct te gen Nederland uit. Uit Kopenhagen wordt gemeld, dat de mogelijkheid bestaat, dat de ontmoeting tus schen Denemarken en Ierland alsnog door gang zal vinden. DE SPORTVLUCHT VAN HEYMANS EN SLUYTER. De sportvliegers Heymans en Sluyter zijn hun vlucht naar Nederlandsch-Indië Woensdagmorgen om 7.08 uit Stamboel ver trokken en daalden eerst te Konia Van daar startte men om 11.35 om daarna een tweede tusschenlanding te maken te Adana. Uit deze plaats ging men om 13.45 verder en om 14 55 Dl t. bereikten de vliegers Aleppo Mooi weer begunstigde de vlucht. Heden zou men verder vliegen.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 7