VRIJDX'G 30 OCTOBER '1935 HAÏSEE M'S D A G B E A D EJ Hebben de negers meer aanleg voor athletiek dan het blanke ras Zelfs deskundigen kunnen zich ieelijk ver gissen De Franschman Richard en het wereld-uurrecord Het Haarlemsche elftalWaardevolle doelpunten in com petitie- en internationaal voetbalBastin's kostbaar goaltje voor Arsenal. Er Is de laatste maanden veel geschreven over de opvallende superioriteit van de ne gers bij de Olympische Spelen en in Amerika is er zelfs een enquête over gehouden. Men vroeg rich af, of de vertegenwoordigers van het zwarte ras over meer spierkracht en le nigheid beschikken dan de blanken, kortom, of ze met betere physieke gaven toegerust zijn. Verschillende bekende persoonlijkheden in de athletiekwereld hebben hierover hun meening te kennen gegeven, waarvan wij er hier enkele laten volgen. Jesse Owens zegt: „De negers hebben niet meer aanleg voor de sport dan andere vol ken. De reden van de huidige groote succes sen is geen andere, dan dat er momenteel toevallig een groot aantal negers tot de beste internationale klasse behoort. Het is zeer wel mogelijk, dat er bij de volgende Olympische Spelen geen enkele zwarte athleet tot de overwinnaars behoort". Lawson Robertson, de chef-trainer van de Amerikaansche Olympische ploeg komt tot de volgende conclusie: „De negers bezitten een groot imitatie-talent en zijn daarbij zeer leergierig, zoodat ze veel van de „sterren" van het blanke ras hebben overgenomen. Zij hebben geen betere spieren of een ster keren lichaamsbouw dan wij, maar daar ze eerst sinds korten tijd op de Amerikaansche universiteiten worden toegelaten, zijn zij thans in de gelegenheid, zich onder de beste leiding en met de modernste hulpmiddelen in de sport te perfectionneeren. Daardoor zijn zij op het oogenblik in staat om elk re cord te verbeteren". De bekende Amerikaansche 1500 Meter - looper Glen Cunningham komt tot een ge heel ander oordeel: lo De negers hebben, over het algemeen genomen, langere, spieren met meer sou plesse en grooter reactie-vermogen. 2o. Zij beschikken over meer kracht bij het starten en bij het plotseling aanzetten tot grooter snelheid, omdat hun lange spieren zich ongelooflijk snel kunnen ontspannen. 3o. Ze hebben meer natuurlijken strijdlust en den wil om tot het uiterste te kampen. Men ziet uit het bovenstaande, dat de ge leerden het er niet over eens zijn. Jesse Owens' oplossing van het probleem lijkt de eenvoudigste en daarom de beste, ofschoon de op de universiteiten geboden gelegenheid tot intensieve training waarschijnlijk ook een rol speelt. Het is bekend, dat vele Ameri kaansche athleten met aanleg aan een uni versiteit worden ingeschreven met het eenige doel. door successen op sportgebied reclame te maken voor deze hoogeschool, want niet zelden zijn zij totaal ongeschikt om het on derwijs met succes te volgen. Dat men zich overigens ook als deskundige kan vergissen, moge blijken uit de drie vol gende voorvallen uit de bokswereld. In 1912 kwam op het kantoor van den bekenden Amerikaanschen manager OHourke een ha veloos gekleede reus binnen stappen, die er uitzag als een beer, die gereed was om zijn prooi te verslinden. ..Wilt u", zoo luidde zijn vraag, ..mijn ma nager zijn? Ik ben in staat om Jack Johnson (den toenmaligen wereldkampioen) te ver slaan". O'Rourke antwoordde: „Ik ben alleen ma nager voor boksers; je doet dus beter je bij een directeur van een circus aan te melden". Vijf jaar later verloor Jack Johnson op Cuba in de 26e ronde met knock-out van Jess Willard, die destijds door O'Rourke was weggestuurd De tweede historie betreft een half zwaar gewicht bokser, die zich kort na den oorlog onder contract van manager Bagley bevond. Laatstgenoemde liet zich tegenover zijn col lega Gibson als volgt uit: „Ik ben bang, dat er met dezen jongen bokser weinig te ver dienen is Het bevalt hem niet erg bij mij en zijn liefste wensch is. naar New-York te gaan om daar een cursus in literatuur te volgen. Is dat niet om uit je vel te springen?" .Misschien", antwoordde Gibson. .Maar ik geef je 50.000 dollar, als je me jouw contract met dien bokser wilt overdoen". „Afgesproken", zei Bagley, „maar laat ik je ronduit zeggen, dat je een idioot bent". Twee jaar later veroverde Gene Tunney, de student in de literatuur, het wereldkam pioenschap zwaar gewicht door Jack Demp- sev op punten te verslaan En nu de derde geschiedenis. Op een win teravond in 192,6 werd de Duitsche manager Fuchs, die o.a. den kampioen Heinz Dom- goergen onder zijn leiding had aan de deur van zijn restaurant geroepen. Een hongerig uitziende jonge man, die wel eens voor Fuchs gebokst had, vroeg hem om een paar boter hammen. „Ik ben je manager niet meer: zoek maar een betrekking, dan heb je ook te eten". „Ik wil op wedstrijden, wilt u mij niet daaraan helpen?" „Neen, want het publiek heeft geen be langstelling voor je prestaties". De jongeman ging heen en den volgenden dag leende een vriend hem het reisgeld naar Berlijn. Ook deze bokser heeft zijn weg ge vonden; zijn naam is Max Schmeling. Zoo is de Franschman Maurice Richard er dan wederom in geslaagd, het werelduur record wielrennen op zijn naam te brengen. Op de voor een dergelijke poging bij uitstek geschikte wielerbaan van Milaan heeft hij den. door den Italiaan Olmo afgelegden af stand van 45 Kilometer 90 Meter met 308 Meter overtroffen. Als men bedenkt, welk een kracht en uithoudingsvermogen er voor noodig is. om geheel alleen een uur lang op regelmatige topsnelheid ronden van 400 Me ter te rijden, zonder dat de tijd voor zulk een ronde boven de 32 seconden komt, dan kan men hier met recht van een geweldige athletische prestatie spreken. Richard bereed een extra licht rijwiel, waarvan het totale gewicht 7 Kilo bedroeg, met een „verzet" van 24 op 7 (d.w.z. dat met elke volledige rondwenteling van de trap-as een afstand van 7 meter 10 wordt afgelegd) De kans op een lekken band en daarmede de teleurstelling van een vergeefsche recordpo ging was wel zeer groot, want de extra-dunne banden wogen iederslechts110 gram. dus iets meer dan één ons. Dit wereld-uurrecord staat sinds jaren in het middelpunt der belangstelling van de wielerwereld In 1893 reed Desgange. de huidige „vader van de Tour de France" op de Buffalo-baan te Parijs 35.325 Kilometer en deze afstand werd geleidelijk vergroot tot 44.247 Kilometer, in 1914 door den Zwitser Oscar Egg afgelegd. De oorlog maakte toen voorloopig een ein de aan verdere pogingen en het zag er naar uit, dat dit record niet gemakkelijk zou wor den overtroffen. Op 25 Augustus 1933 echter was het zoo waar onze landgenoot Van Hout, die er te Tilburg in slaagde 341 Meter meer te fietsen, alvorens het uur verstreken was. Groote verontwaardiging van Oscar Egg, die persoonlijk naar ons land kwam om de Til- burgsche baan na te meten en tot de con clusie te komen, dat- Van Hout een korteren afstand had afgelegd. Doch vier dagen later maakte Richard aan alle oneenigheid een einde door nog weer 189 Meter verder te ped delen, zoodat de Franschman met 44.777 on betwist recordhouder was. Verschillende renners van naam hebben daarna meerdere pogingen ondernomen, die echter alle mislukten, totdat de Italiaan Guiseppe Olmo na lang zoeken een baan ontdekte, die voor dit doel uitstekend ge schikt was. Immers, de luchtweerstand en de atmosferische condities spelen bij een derge- lijken rit een groote rol en daarom kiest men meestal de maanden September en October, omdat de omstandigheden dan het gunstigst zijn. De Vigorelli-baan te Milaan nu biedt het voordeel dat het rijvlak door het overhan gende dak van de tribunes beschut wordt. Weliswaar kan men dus feitelijk niet van een onoverdekte baan spreken (een condi tie. die voor een dergelijke recordpoging ver- eischt wordt), maar het reglement spreekt slechts van een baan in de open lucht en van deze onnauwkeurigheid hebben zoowel Olmo als Richard geprofiteerd. Want terwijl Olmo het vorige jaar 45.090 K.M. aflegde en iedereen meende, dat daar mede het uiterste bereikt was. heeft Richard er. zooals gezegd, nog een paar honderd me- tertjes bijgetrapt. En nu maar afwachten, of er in 1937 iemand hem dit verbeteren kan. Maar 45 Kilometer per uur op de fiets het is geen kleinigheid. Het Haarlemsch Elftal dat Zaterdag a.s. te Amsterdam tegen het hoofdstedelijk team zal uitkomen, is, wat de verdediging en half- linie betreft, uit „oude", beproefde krachten samengesteld. De sterkte van het achtertrio, Hollenber^, Karei Haak en Prevost, laat niets te wenschen over en ook de middenli nie: de la Mar, de Koning en Van Gooi is ruimschoots voor haar taak berekend. In de voorhoede zien we enkele nieuwe gezich ten, want de rechtervleugel wordt gevormd door Hartman (Bloemendaal). en Schijve- naar (ED.O.). Beide spelers behooren tot de meestbelovende voetballers, niet alleen uit ons district, maar uit het geheele land. wat wel blijkt uit het feit, dat er ook van K.N.V3. zijde belangstelling voor hun vorderingen is getoond. De vraag is slechts, of zij het met elkaar kunnen vinden: is dit het geval, dan behoeven we ons over dezen rechtervleugel niet bezorgd te maken. Links zal de ervaren Perukel wel zorgen, dat Polanen voldoende gelegenheid krijgt, om zijn kunnen te too- nen. terwijl Van der Horst als middenvoor ook nu weer het noodige enthousiasme in den aanval zal brengen. Als zijn medespelers hem de kansen geven, is de R.C.H.'er altijd goed voor een paar doelpunten, want aan doorzettingsvermogen ontbreekt het hem niet. Als voetballers over hun sport beginnen te praten, komen er altijd vraagstukken op het tapijt, waarover verschillende meeningen be staan. Onlangs kwam het gesprek op de waarde van een doelpunt Men weet, dat in de Engelsche competities elk doelpunt meer of minder beslissend kan zijn voor kam pioenschap, promotie of degradatie. In ons land speelt het doelgemiddelde geen rol; een 10 overwinning brengt evenveel voordeel als een 100 zege. Tbch herinneren we ons enkele gevallen, van in ons land gespeelde wedstrijden, waarbij één bepaald doelpunt van bijzondere waarde was. Het is al jaren geleden, dat Haarlem aan den Schoterweg een competitiewedstrijd te gen D.F.C. speelde, die in een 11 gelijk spel leek te zullen eindigen. In de laatste halve minuut kreeg D.F.C. een hoekschop te ne men, die, door Van Breda Kolff genomen, door den Haarlem-back Karei Koster werd weggewerkt. De Dordtsche spil Dirk Lotsy ving het leder op en, met den laatsten trap van den wedstrijd, schoot hij het tusschen tal van beenen door, langs doelman Van Eek in het nét. Zoo won D.F.C. met 21. Een meer recent geval: In 1933 speelde H.F.C. een promotiewedstrijd tegen Zeebur- gia, die. na een aanvankelijk Haarlemsch overwicht, bij een 11 stand, de Amsterdam mers sterk in den aanval vond. Het zag er naar uit, dat de H.F.C.-verdediging den voortdurenden druk op haar doel niet zou kunnen weerstaan, toen plotseling Chapon volkomen onverwacht den Zeeburgia-keeper Van Wijk passeerde. Dit gaf de thuisclub zoo veel vertrouwen en deprimeerde de tegen partij zoozeer, dat de strijd daarna gelijk op ging en H.F.C, een noodzakelijke 21 over winning uit het vuur sleepte, die den weg naar promotie belangrijk vergemakkelijkte. Ook in internationale wedstrijden is de eene goal meer waard dan de andere. In 1919 was Zweden in het Amsterdamsche Stadion op bezoek en tot teleurstelling van velen be hielden de Skandinaviërs tot acht minuten voor het einde een 10 voorsprong die mo gelijk veel grooter zou zijn geweest, als Göbel het Hollandsche doel niet zoo buiten gewoon had verdedigd. Reeds ging het pu bliek het terrein verlaten toen binnen één minuut Dé Kessler en Gupfert twee doelpun ten scoorden en den achterstand in een voorsprong werd omgezet. De tweede goal was een meesterlijk staaltje van opportuni- teitsvoetba! van Gupfert, die den nerveuz-en Zweedschen doelman den bal uit de handen liep en in het verlaten doel trapte. De vijan delijke achterhoede raakte toen zoodanig van streek, dat één der backs den eindstand met een keihard schot in den bovenhoek op 31 voor Holland bracht. In 1921 was Italië te gast en de Zuiderlin gen hadden tot drie minuten voor het einde een 20 voorsprong. Doch nog was Holland niet verloren, want vóór het eindsignaal hadden Dé Kessler en Van Gendt (de Spar taan) den stand gelijk gemaakt. Met recht kan men in deze gevallen van waardevolle doelpunten spreken. Waardevol in meer dan enkel sportief op zicht was het doelpunt van Clarence Bastin voor Arsenal in den Cup-semifinal van 1932 tegen Manchester City, op onzijdig terrein gespeeld In de allerlaatste minuut scoorde de Londensche linksbuiten met een zeer ver en hard schot via den paal de eenige goal van den wedstrijd, waardoor hij zijn club in de finale op Wembley bracht, met al de fi- nancieele voordeelen van dien. In den eindstrijd tegen Newcastle was Ar senal niet zoo fortuinlijk, want de TJnited- middenvoor Allen scoorde de winnende goal uit een voorzet van rechts, nadat de bal, on zichtbaar voor den scheidsrechter, over den achterlijn was geweest. ATHLETIEK. PRACHTIGE SPRONG VAN RUSSISCH ATHLEET. 3.48.2 M. zonder aanloop. Uit Tibisi: De Russische athleet Yoseliani heeft alhier een schitterende prestatie ge leverd, door bij het verspringen zonder aan loop een afstand van 3.48.2 M. te springen. Het wereldrecord staat op naam van den Ameri kaan Ewry, die op 29 Augustus 1904 in St. Louis een afstand van 3.47 M, haalde. De sprong van Yoseliani zal echter niet als we reldrecord kunnen worden erkend, daar Sovjet Rusland niet bij het internationale lichaam, de LAAT., is aangesloten. DAMMEN. DE MATCH SPRINGER—VAESSEN. Vóór het begin van de match tusschen onzen landgenoot B. Springer en den Bel gischen kampioen Léon Vaessen, was de Belgische pers vrijwel algemeen van meening dat Springer aan Vaessen zijn handen vol zou hebben en dat een zeer spannende strijd verwacht mocht worden, waarin beide spelers dezelfde kansen zouden hebben. Thans, nu de Belg door onzen landgenoot met de fabelachtige cijfers 173 verslagen werd, lezen wij in de Belgische bladen dat Springer zeer verdiend gewonnen heeft en dat deze uitslag tevens heeft bewezen dat Springer in staat mag worden geacht, tegen wien dan ook zijn vrijwillig prijsgegeven wereldtitel terug te winnen. DAMCLUB HAARLEM. Hieronder laten wij de resultaten volgen van de Woensdagavond j.l. gespeelde partijen van de wedstrijden om het clubkampioen schap 1936-'37 van de Damclub Haarlem. Hoofdklasse: J. J. P. KraaijerA. P. de Zwart 02 F. A. BerkemeierP. Mollema Sr. 20 G. P. HeckP. van Wamel 11 A. W. ZitmanC. Dikkeboom 20 Tweede klasse: A. RussJ. H. Burghout afgebr. R. GroosG. Elzing 11 B. GabriëlF. Terpoorten 11 J. P. Exel Sr.—A. de Mol 2—0 L, P. Huges—A. Elzing 1—1 ZWEMMEN. NIEUW NED. RECORD 200 M. SCHOOLSLAG. De Rotterdamsche zwemmer Kruithof heeft Donderdagavond blijkens een bericht in het Alg. Handelsblad zijn eigen Nederlandsch record op de 200 M. schoolslag met 2.4 sec. verbeterd en het gebracht op 2 min. 49.4 sec. DE KIKVORSCHENWEST-DUITSCHLAND. Het Kikvorschen-zevental, dat Zaterdag a.s. in het zwembad aan den Heiligeweg te Amster dam tegen het West-Duitsche poloteam uit komt, is als volgt samengesteld: Doel: Veenstra (Het IJ). Achter: Moolenaar (Het IJ), Regter (R.Z.C.) en Den Hamer (H. Z. en P. C.). Vóór: Franken (Zwemlust), Stam (H. Z. en P. C. en Maier (Het LD. De sterke Duitsche zwemster Gisela Arendt zal eveneens aan den start verschijnen. WIELRIJDEN. DE JONGE KAMPIOEN. Bovengenoemde vereeniging houdt Zon dag 1 November haar revanche-kampioen schappen op den langen afstand. Bijeen komst te 8 uur Nagtzaambrug. EXCELSIOR. Bovengenoemde vereeniging houdt Zondag 1 November den record-wedstrijd die j.l. Zon dag wegens regen is uitgesteld. Gezamenlijk vertrek te 8 uur 45. KRANIGE RIT VAN PELISSIER. Uit Parijs: De bekende Fransche wielrenner Charles Pelissier heeft Donderdagmorgen het traject MortagneParijs, een afstand van 159 K.M., afgelegd in den fenomenalen tijd van 2 uur 21 min. 52 sec. Pelissier, die achter een motor reed, welke van een specialen windvanger was voorzien, heeft dus dit geheele traject met een gemid delde snelheid van 67.656 K.M. afgelegd. Dit is de grootste snelheid, welke ooit door een wielrenner op den weg bereikt is. VOETBAL. Uit het Voetbaljaarboekje. De spelers van het Ned. elftal. In het laatst uitgekomen Voetbaljaarboekje vinden we de lange lijst met namen van de spelers, die in den loop der jaren uitverkoren waren, de Oranjetrui te dragen. Aan het hoofd staat Dénis, die 56 maal in de nationale ploeg gespeeld heeft. Op hem volgen Van der Meulen met 54 en Van Heel met 52. Hieronder volgen de namen der spelers, die vijf en meer keeren in het Nederlandsch elftal mochten spelen: Van Kol en Tap 33. De Kor- ver 31, Van Run en Wels 25, De Natris 23. Mannus Francken, GÖbel en Van Nellen 22, Dé Kessler 21. Weber 20. Le Fèvre (Kampong), K. Heyting iH.V.V.) en Welcker (Quick Haagi 17, Kools (N.A.C.) en Jan Thomée 16, Elfring (Alcm. Victrix), Lagendaal, Smit en Jan Vos 15, Groosjohan (V.O.C.). Krom. Lutjens (Ve- locitas Breda), Sigmond, Smeets en Weber (Sparta) 14. Van Linge. Steeman (Spartaen Wijnveldt (U.D.) 13. Massy (Roermond) en Otten (Quick) 12, W. M. Buitenweg (U.V.V.), Peilikaan. Snethlage (Quick) en Ben Verwey 11, Dirk Lotsy 10. Ghering (Longa), Gielcns (Willem II). Huug de Groot (Sparta), Leo Hal le 9, Hordijk (Ajax>, Tonny* Kessler. Bas Paauwe, Stom (Velocitas Breda en H.F.C.), Van Tilburg en Vente 9. Constant Feith H. V. V.), Fortgens (Ajax en Haarlem), Van der Heijden «Wageningen». Heijning (H.V.V.), Am. Hörburger (V.O.C.), Landaaï (A. G. O V V.), J. B. Paauwe. Pijl (Feijenoord). Ruf- felse (Sparta), Tetzner iBe Quick) en Verlegh (N. A. C.) 8. Drok, Mac Neill (H.V.V. en H.F.C.) Ruisch (D.F.C.), Visser «Storm'vogels), Vol kers (Ajax) en Van der Wildt (V.U.C.) 7, Horsten (Willem n>. Peltzer ('t Zesde), Snouck Hurgronje (H.V.V.)Vernietten en Van der Wolk (Sparta) 6, Van Diermen (Blauw Wit), Van Dort (Ajax), Van Gelder (V.U.C.)Van Gendt (De Spartaan), Van de Griend (Hermes-D.V.S.), Groen (Be Quick), Kuipers «H.F.C.), Van Male, Mol, Mijnders, Rodermond (Be Quick». Stevens (Willem II) en De Wolf (Haarlem) 5. Verder vinden we nog uit Haarlem en om geving: Bieshaar 4, P. Boelmans ter Spill en F. van der Vinne (beiden H. F. C.) 3. Baay. Jur Haak, P. C. Stol, P. Tekelenburg «allen Haarlem) en H. Wamsteker (A.S.C. en H.F.C.) 2, Breeuwer, Van Daalen, M. Houtkooper (al len Haarlem), G. Bouwmeester (Haarlem en H.V.V.), Jacq. Francken, M. Henny, R. C. van der Nagel (allen H. F. C.) en C. Oldenburg (Stormvogels en Haarlem.) 1. (De namen der spelers, waarachter geen clubnaam vermeld is. achten we bij de lezers van onze Sportrubriek bekend). Amsterd. ElftalHaarlemsch Elftal. Het Amsterdamsche elftal, dat a.s. Zater dagmiddag half drie op het A.F.C.-terrein te Amsterdam tegen het Haarlemsche elftal zal spelen is als volgt samengesteld: Doel; Ferwerda (Blauw Wit); achter: Die penbeek (Ajax) en Van Stokken (D.W.S.); midden: Hellingman (Blauw-Wit), Huisman (D.W.S.) en De Lange (Blauw Wit): voor: Van Nek (A.F.C.), Blomvliét (Ajax), Lungen (A.F.C.), Jaap Mol (D.W.S.) en Ooms (D.W.S) Dr. Van der Meulen over de nieuwe spelregels. Dr. Van der Meulen heeft aan de Tel. zijn meening over de gewijzigde spelregels mede gedeeld. Die is als volgt: „Ik vind den nieuwen uittrapregel een be sliste aanwinst voor het spel, al acht ik het tijdstip, waarop hij bindend werd verklaard, verkeerd gekozen. M.i. had er een langere tijdsduur moeten worden gegeven aan de doel- verdedigers om zich aan de nieuwe omstan digheden aan te passen, m.a.w. de nieuwe regel is te laat bekend gemaakt. Waarom ik voor staander ben? Eenvoudig op sportieve gron den. Wanneer een aanvallende partij een mooien aanval heeft opgezet en de bal juist is naast gegaan, de aanval dius niet eens af geslagen is dan vind ik het onbillijk, dat de verdedigende partij als 't ware een extra- belooning daarvoor krijgt, doordat de keeper den bal, nah te beroemde wipje, desnoods di rect in het strafschopgebied van de andere partij kan plaatsen. Daarbij spreek ik nog niet eens over het feit, dat iedere keeper den bal eerst bij de rand van het strafschopgebied kon wegtrappen, aldus een groote „winst" makend. Wat den nieuwen regel betreft van het trappen naar den bal, als de keeper dezen in de handen heeft, ook dien acht ik logisch. Alleen reeds op grond van het verminderen van het gevaar voor kwetsuren van doelver- dedïgers is deze nieuwe regel toe te juichen". LEZING N. J. TWISTERLING. Woensdagavond hield de heer N. J. Twister- ling, secretaris van de scheidsrechterscommis- sie van den Haarl. Voetbalbond in Hotel „Rusthoek" te Bloemendaal een causerie over de spelregels voor de leden van de Voetbal vereniging „De Kemphaan". Verschillende onderwerpen werden door den heer Twisterling behandeld, o.a. de taak van den aanvoerder op- en buiten het voetbal terrein, waarbij speciaal het nut van een goe den aanvoerder in het daglicht werd gesteld. Vervolgens werden eenige spelregels behan deld, waarna een korte pauze werd gehouden. Na de pauze was er gelegenheid tot het stellen van vragen, waarvan veel gebruik werd gemaakt. Alle magen werden door den heer Twisterling duidelijk beantwoord. De avond werd verder met voordrachten en diverse spelen gevuld. De voorzitter, de heer P. Altena Sr., dankte den heer Twisterling voor zijn nuttige wenken. ZATERDAG-MIDDAG COMPETITIE Dat VGS niet zoo zwak is, als het resultaat van de eerste drie competitie-wedstrijden zou doen vermoeden, bleek j.l. Zaterdag duidelijk in den wedstrijd tegen Kennemerland. De uitslag werd 11, zoodat vfe leiders hun eerste punt verspeelden. VVIJ 2 blijft Ken- nemerland ernstig bedreigen. Dank zij een overwinning (62') op Tweede Jeugd, staan de reserves slechts één punt op de oranje hemden achter. De resultaten van SIZO zijn beduidend slechter dan het vorige seizoen. Tot dusver hebben de Hillegommers al hun wedstrijden verloren, waarvan enkele echter met den oneven goal. Ook Zaterdag was het verschil in doelpunten slechts klein, men verloor n.l. van Telefonia met 1—0. Deze kleine neder lagen zullen o.i. spoedig door overwinningen, worden gevolgd, want SIZO is zeker geen ploeg voor de onderste plaats. VJB past zich wonderwel aan het spel in de hoogste afdee- ling aan. Met groote moeite wist WIJ 1 van deze Velsenaren te winnen (32). In de B-afdeeiing werd VEW op eigen ter rein met sprekende cijfers, n.l. 8—3, door i gesp.gew.gelverl.pnt. v.-t. gem. Kennemerl. 5 4 1 0 9 15—7 1.80 V. V. IJ. 2 5 4 0 1 8 20—11 1.60 V. V. IJ. 1 5 3 0 2 6 16—14 1.20 V. J. B. 5 3 0 2 6 10—7 1.20 Tw. Jeugd 5 2 0 3 4 11—14 080. Telefonia 5 2 0 3 4 8—13 0 80 V. G. S. 5 1 1 3 3 8—12 0.60 S. I. Z. O 5 0 0 5 0 5—15 0.— Johez 4 4 0 0 8 25—7 2.— Kennemerl. 3 5 4 1 0 9 24—11 1.80 Z S. V. 4 3 1 0 7 16—6 1.75 V. E. W. 5 2 0 3 4 19—28 0.80 Kennemerl. 2 4 1 1 2 3 7—9 0.75 V. V. B. 6 2 0 4 4 20—29 0.67 V. V. R. A. 5 1 0 4 2 15—27 0.40 Sizo 2 5 0 1 4 1 12—21 0.20 Johez geslagen. Dat was de vierde overwin ning in successie van Maarse c.s. Daar ech ter ook Kennemerland 3 voor de vierde maal achtereen won. blijft de strijd om de leiding interessant. ZSV is in deze afdeeling de derde ploeg, die groote plannen heeft. Voor Zaterdag is het volgende kleine pro gramma samengesteld: X WIJ—VGS, 2.30 uur. Chr. Klerk. Kennemerland—VJB. 2.30 uur, A. v. Dam. Tw. Jeugd—SIZO. 2.30 uur, J. Joosten. B Kennemerland 2-VEW. 2.30 u. H. J. Boeree ZSV—WRA, 2.30 uur. J. v. d. Wereld. C VEW 2Kennemerl. 5. 2.30 u. H. C. de Wld Johez 2ZSV 2. 2.30 uur. A. Zomer Jr. Kennemerland 6—VEW 3. 2.30 u. J. Kramer Als VGS met haar sterkste elftal in den wedstrijd tegen VVIJ 1 uitkomt, dan is de kans groot, dat de thuisclub een veer moet laten. Kennemerland krijgt het tegen VJB, dat in uitwedstrijden nog ongeslagen is. lang niet gemakkelijk. O.i. wordt dit een wedstrijd, waarin weinig doelpunten gemaakt zullen worden: daarvoor zijn de resp. verdedigingen te sterk. TelefoniaTweede Jeugd wordt een inte ressante ontmoeting tusschen twee gelijk waardige ploegen. Een verdeeling der punten zou in overeenstemming zijn met de tot he den bereikte resultaten. In de B afdeeling komt het wisselvallig spelende VEW bij Kennemerland 2 op bezoek. Spelen de bezoekers in hun besten vorm. dan zijn ze o.i. wel in staat te winnen. ZSV zal weinig moeite hebben, WRA te kloppen. RANGLIJSTJES TOT HEDEN: AFDEELING A: AFDEELING B: Het speciaal adres voor WATERMAN'S VULPEN is bij den Vulpendokter 0.1h.9ai(Utnta ZI3LSTRAAT 90 - HAARLEM - TEL. 11161 (Adv. Ingez. Med.) LIJDT NIET AAN RUGPIJN!» Het leven wordt ondraaglijk, als gij voort» durend lijdt aan rugpijnl duizeligheid, pijn ln de gewrichten, hoofdpijn, rheumatlek of Ischias Het gestel behoeft dan onmiddellijk verzorging, immers de organen voor het flltreeren van het bloed kunnen verstopt zijn en dit wordt het best hersteld door een dluretisch middel. Foster"» Rugpijn Nieren Pillen dienen alleen voor dit doel. Gedurende 50 Jaren hebben z^J duizenden dankbare gebruikers van hun pijn bevrijd. 1 1.1.75 en 3.per doop. (Adv. Ingez. Med.) HANDBAL. HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Het handbalprogramma voor a.s. Zondag luidt: Dames: 2 uur: Rapiditas—Amst. Dames Athletiek Club. 1.40 SimsonNiloc. 12.40 G.V.A.—Zeeburg. 11.30 Carna—D.O.S. Heeren: 3 uur: Rapiditas—Tonido. 12.20 SimsonLijnden. 10.45 OlympiaAalsmeer. 1.40 TurnoNiloc. 10.15 Concordia (Zaandam)D.O.S. De belangrijkste wedstrijd zal ongetwijfeld te Haarlem gespeeld worden tusschen de da mes van A.D.A. en de dames van Rapiditas. Willen laatstgenoemde winnen, dan moet de voorhoede een zeer vlug aanvalsspel spelen, want daarin ligt ook het succes van A.D.A. Een spannende wedstrijd staat ons in ieder geval aan de Kleverlaan te wachten. Simson en Zeeburg zullen hun wedstrijden wel winnen; Carna zal wel verliezen. Voor de Rapiditas-heeren hopen we. dat de nederlagenreeks gestuit wordt. In ieder geval speelt Rapiditas Zondag aan de Kleverlaan weer volledig. Met eenig enthousiasme kan van Tonido gewonnen worden. De opstelling van Rapiditas luiden: Dames: L. Roosenhard, B. van den Hardweg, T. Bakker, C. Bakker, L. Bakker, W. van Dijkhorst, A. van der Schaaf, B. Tanis, M. Poorter, E. Daudey, B. Joosten. Heeren: J. van Beek, A. Schweitzer, F. Hartendorp. Br. van Leeuwen, D. Bakker, R. de Leeuw, P. Brusse, G. Bakker, W. van Gorkum, M. Pal. H. Hutcr. Lijnden speelt een lastige uitwedstrijd tegen Simson evenals Niloc tegen Turno: Concordia (Z.) zal van D.O.S. wel verliezen, evenals Olympia van Aalsmeer. Westelijke Eerste en Tweede klasse: Dames: 9.30 uur: Hercules Hebe—Rapiditas 2. 10.30 A.V. ZaanlandConcordia. 10 S.S.S.Lijnden. 9.30 Concordia 2Odin Heeren 10.30 uur: ConcordiaLijnden 2. 9 Concordia 2A.V. Zaanland, te Zaandam. 10 Aalsmeer 2Concordia 2 (H'lem). 9.30 Olympia 2—Achilles 11 S.S.S.—Rapiditas 2. Van de dames gaan Concordia en Rapiditas 2 beide naar het Sportpark In Wormerveer. Vertrek per autobus te 8.30 uur van de Groote Markt. Concordia zal haar overwinningen reeks wel voortzetten. Zal Rapiditas II weer met 1—0 verliezen? Lijnden kan een klein overwinning op S.S.S. behalen; Concordia n wint waarschijnlijk aan de Kleverlaan van Odin.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 7