Haau's wei IJsbezetenheid. breit met Gewogen en te zwaar bevonden! Hd Bcfak&ttikstc 54e 'Jaargang No. 16369 Verschijnt dagelijks, HeKalve op Zon- èn Feestdagen Maandag 2 NovemHer 1936 HAARLEM S DAGBLAD Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM. UITGAVE LOURENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM. ABONNEMENTENper week 0.25, per maand 1.10, per 3 maanden ƒ3.25, franco per post ƒ3.55, losse nrs. ƒ0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week 0.05, p. maand f 0.22, p. 3 mnd. 0.65, franco p. post 0.72J4. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos-: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10132,12713 O Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38810 Bijkantoor: Soendaplein 37, Haarlem-Noord, Telefoon 12230. ADVERTENTIëN 15 regels f 1.75, elke regel meer f 0.35. Reclames ƒ0.60 per regeL Tarieven regelabonnementen op aanvraag. Vraag en aanbod 1—4 regels 0.60. elke regel meer 10.15. Onze Groentjes zie hoofd rubriek. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange on Idem voor Abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad: Levenslange Alles indier geschiktheid 600.-, Overlijden 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400.-, Duim ƒ250.-, Wijsvinger f 150.-, Elke andere vinger 50.-, Arm- of Beenbreuk f 30.-, ongeschiktheid ƒ2000.-, Overlijden ƒ600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400.-. Verlies Duim ƒ75.-. Verlies Wijsvinger 75.-. Verlies andere vinger /30.-. het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. DIT NUMMER BESTAAT UIT VEERTIEN BLADZIJDEN. Een school voor Luchtbescher ming te Haarlem. Plannen in een vergevorderd stadium. Naar wij vernemen is het vrijwel zeker dat te Haarlem een school voor Luchtbescherming geopend zal worden. Het initiatief daartoe is uitgegaan van de Vereeniging van werkzoekende intellectuee- len, die daarvoor samenwerkt met de Neder - landsche vereeniging voor Luchtbescherming in den Haag, de eenige door de regeering er kende organisatie voor burgerlijke luchtbe scherming, dus feitelijk een semi-officieele instelling. De Minister van Binnenlandsche Zaken Mr. J. A. de Wilde bekleedt het eere voorzitterschap van den Raad van Toezicht. De school die te Haarlem komt zal, althans voorloopig, de eenige op dit gebied in ons land zijn. De bedoeling is, dat de school ondergebracht zal worden in de door het onderwijs ontruimde school der gemeente in de Prins Hendrik straat. De opening zal plaats hebben in het midden van November, vermoedelijk op den 16de. Er is veel kans, dat de openingsrede ge houden zal worden door den Minister van Bin nenlandsche Zaken. De 1ste cursus die aan deze Luchtbeschermings school gegeven zal worden is bedoeld voor de leiders der Luchtbeschermingsdiensten in de verschillende gemeenten van ons land. Het onderricht op dien cursus zal geschieden door bekende autoriteiten op het gebied der lucht bescherming in ons land. Daarna volgen er cursussen voor autoriteiten, medici, personeel van geneeskundige diensten, enzoovoort. De Haarlemsche lucht bescherming. Wij hebben indertijd reeds medegedeeld, dat tot hoofd van den Haarlémschen Lucht beschermingsdienst benoemd is de Commissa ris van Politie, de heer E. H. Tenckinck. Reeds lang wordt aan de organisatie van dezen dienst gewerkt, maar naar buiten kon nog niet veel daarvan blijken omdat eerst geld middelen voor dit doel beschikbaar gesteld moeten worden. Er is nu evenwel kans dat bin nenkort de beschikking gekregen wordt over gasmaskers. Als die er zijn zal begonnen wor den met het oefenen van het personeel dat aangewezen zal worden om deel uit te maken van den Luchtbeschermingsdienst. Ook de vereenigingen die aan den Ongevallendienst medewerken zullen daarbij betrokken worden. Voor de oefeningen met de gasmaskers moet het personeel nog eerst door medici gekeurd Worden. Indertijd heeft de Commissaris ons reeds bijzonderheden medegedeeld over het aan brengen van waai-schuwingsapparaten in de buitenwijken (waarvan de politie ook voor den gewonen politiedienst zal kunnen profiteeren) en het inrichten-van een waarschuwingsdienst bij luchtaanvallen door middel van sirenes. Deze plannen worden nog nader uitgewerkt. Ook weet men dat de Luchtbeschermings dienst zal profiteeren van de vrije lijn van de Haarlemsche Radio Distributie. 25-JARIG A3IBTS JUBILEUM. Vrijdag 6 November a.s. viert de heer J. P. van der Meulen, bureauchef bij de Arbeids inspectie alhier, zijn 25-jarig ambtsjubileum, in dienst 25 jaar geleden trad de heer van der Meulen in dienst bij de Arbeidsinspectie te Amsterdam. Nadien was hij nog werkzaam te Maastricht en Dordrecht, waar hij reeds de functie van bureauchef vervulde. In No vember 1932 werd hij in deze functie te Haarlem benoemd. Het zal den jubilaris Vrijdag wel niet aan belangstelling ontbreken. De ontwikkelingscursussen voor jeugdige werkloozen. De algemeene cursusleider van bovenge noemde cursussen schrijft ons: Huis aan huis zijn 34000 circulaires verspreid met ingesloten kaarten, die tot tweeërlei doel gelegenheid boden: a. tot aanmelding als cur sist of cursiste; b. tot toezegging van moree- len of financieelen steun. Wat de aanmeldingen betreft hebben ruim 300 jongeren waarvan het meerendeel jonge mannen den wensch te kennen gegeven aan den cursusarbeid te willen deelnemen. Zij ontvangen in den loop dezer week allen een oproep, om de keuze van hun of haar cursus sen te komen vaststellen. Allen, die alsnog wil len meedoen worden verzocht de aanmeldings kaar t zoo spoedig mogelijk te willen inzenden of zich persoonlijk te komen melden in het schoolgebouw Haarlemmerliedestraat no. 29. Een aantal dames en heeren hebben hun wel willende diensten aangeboden voor het geven van lessen, of het houden van voordrachten. Ook het verzoek om financieelen steun heeft een willig oor gevonden. Vele Haarlemsche ingezetenen hebben hun sympathieke gevoe lens ten opzichte van deze jeugdzorg in een tastbaar i*esultaat willen omzetten. De leiders van deze cursussen zijn dank baar gestemd en hopen dat nog meer men- schen financië'elen steun zullen verleenen. Gif- tèn kunnen gestort worden op gironummer 67519. De heer, die een toezegging deed van 10 per maand en zijn kaart met blauw-violette inkt beschreef, wordt vriendelijk verzocht zich nader bekend te maken. Haarlemsche werklooze jongeren, de cursus- arbeid heeft de belangstelling van vele zijden. Wie zich nog niet meldde, wachte er niet lang meer mee. Haarlemsche belangstellende lezers (essen), die hun gift nog niet toezegden, worden hier toe alsnog uitgenoodigd. (Uit Chicago wordt bericht, dat aldaar zekere Gus Simmons een wereldrecord heeft gevestigd, door 26 uur lang op een groot blok ijs te blijven zitten.) Een etmaal en dan nog twee uren, Te zitten op een groot blok ijs, Is een van die verfrisschingskuren, Die ik verwerp tot eiken prijs. Ik weet niet wat dien dwaas der dwazen, Tot die „bezitting" heeft geleid, Dit lijkt al kan niet veel verbazen, Het summum van be.,zetenheid" Als Gus niet-anders kan bewijzen Dat iets hem koud laat, dan juist zoo, Dan kan 'k zelf voor den stakker ijzen, Dien zelfverheven Eskimo. Hij heeft er, naar ik heb vernomen, Geen blijvend nadeel van gehad, Hij is er weer goed afgekomen, Al heeft hij dan wat kou gevat. Heeft hij wat ijs„pege!s" gekregen, Voor 't winnen van een weddenschap, Of is hij op het blok gestegen, Als een wel wat misplaatste grap? Ik weet het niet, maar 'k wil wel zeggen, Het was aanmerklijk beter, dat Men hem wat ijs op 't hoofd zou leggen, Voordat hij op zijn ijsblok zat. P. GASUS. De toedracht van het jacht- ongeluk te Heemstede. Het slachtoffer Zaterdag nog overleden. HEEMSTEDE Maandag. Zooals wij. Zaterdag reeds gemeld hebben is bij een jachtpartij op het buitengoed Meer en Berg een droevig ongeluk gebeurd. Over de toedracht hiervan kunnen wij nog het volgende mededeelen: Zaterdagmorgen zouden een 5-tal perso nen een jachtpartijtje houden op het bui tengoed Meèr en Berg, gelegen aan den Glipperweg. Deze heeren waren in 3 auto's gearriveerd. Nadat deze binnen het hek waren geplaatst, zou men zich gereed maken voor de jacht. Terwijl een der drijvers, de heer Majoor, bezig was iets uit een kist, geplaatst achter op den wagen, te halen, laadde een der ja gers zijn gewoon dubbelloops jachtgeweer. Nadat de patronen (12 m.m. kogel) in den loop waren gadaan, wilde de jager het geweer dicht klappen. Tot ieders grooten schrik klonk een schot en doordat de loop van het geweer in de richting van den drijver ge richt was, die op pl.m. 3 M. afstand stond, kreeg deze het volle schot in de linkerzijde van zijn rug. De maix stortte naast de auto. neer. Hoe het schot af is kunnen gaan, is voor loopig nog een raadsel. Zoodra de sluiting van den loop en de kolf wordt los gemaakt, komt het geweer in den ruststand en na het dichtslaan blijft de sluiting automatisch op veilig staan. Het slachtoffer had zeer veel bloedverlies en geen wonder, want de schotwond had een breedte van ongeveer 5 c.M. Dr. Laeyendecker. die spoedig ter plaatse was, liet het slachtoffer direct naar de Ma- ria-Stichting overbrengen, waar hij om on geveer 1 uur overleed. M. was 36 jaar, en ongehuwd. Hij was de oudste zoon van een weduwe, wonende te Soestdijk. Vroeger had hij op het Paleis Soestdijk gewerkt. Hij genoot een klein pen sioentje en verdiende er iets bij door als drijver op jacht mee te gaan. Zoo was hij nu ook naar Heemstede ge komen. Door bemiddeling van de politie te Soest werd zijn familie met de droeve gebeurtenis in kennis gesteld. De politie heeft het geweer in beslag ge nomen. JUBILEUM ZUSTER B. OUWERKERK. Zaterdag was zuster B. Ouwerkerk 25 jaar aan het Diaconessenhuis werkzaam. De laat ste 16 jaar heeft zij zich geheel gewijd aan de wijkverpleging in wijk II der Ned. Herv. Gemeente. Daarom had de huldiging Zaterdagmiddag plaats in het Wijkgebouw, waar Zuster Ouwerkerk door het wijkbestuur ontvangen werd. Nadat mevr. Hartman haar met eenige hartelijke woorden bloemen had aangeboden, was het woord aan den voorzitter van het bestuur Ds. W. J. van Elden, die een zeer waardeerende toespraak hield en zuster Ouwerkerk namens de geheele wijk een tasch met zilveren beugel aanbood. Hierna bood mevr. van Elden haar namens het bazar- comité (ieder jaar wordt een bazar gehouden in hot Wijkgebouw, ten bate van de wijkver pleging, zoo ook a.s. Dinsdag, Woensdag en Donderdag weer en Zuster Ouwerkerk maakt zich altijd zeer verdienstelijk) een fauteuil aan. Voorts ontving de jnbilaresse niet minder dan 50 bloemstukken, eenige vruchtenman den en nog vele cadeaux, waarbij een enve loppe met inhoud van de wijkleden. Na afloop van de huldiging hield Zuster Ouwerkerk een druk bezochte receptie, waar o.a. hun opwachting kwamen maken Dr. van Paassen. geneesheer-directeur van het Diaco nessenhuis: Zuster Voorhoeve, besturende Zuster van het Diaconessenhuis. wijkzusters en diaconessen en velen uit de kringen van Wijk II. het bespaart U er vele Gen. Cvonjéstraat 129 VAKKUNDIG mSSSSSEL (Adv. lngez. Med.) Verlichting hoofdstraten. Advies van de Kamer van Koophandel. Wij hebben inzage gehad van een concept brief van het bureau der Kamer van Koop handel aan B. en W. van Haarlem, over de verlichting der hoofdstraten, waarin o.m. ge zegd wordt, dat de gebruikelijkste verlich- tings-methoden zijn met natriumlicht en met gemengd kwiklicht. Het eerste is ongetwijfeld economischer, doch heeft een groot nadeel: de etalages worden er uiterst ongunstig door beïnvloed. De natuurlijke kleuren vervagen n.l. De Kamer verzocht daarom de gemengd- kwiklicht-lampen te willen gebruiken in die stadsgedeelten, waar het winkelbedrijf over- heerscht, waardoor de belangen van hen, die étalages hebben, in hooge mate zullen worden gediend. PERSONALIA. Tot onderwijzer aan de Dr. H. Bavinck- school alhier is benoemd de heer J. Beet-sma te Harkema-Opeinde. Vierjarig meisje door auto aangereden. Ernstig gewond naar het ziekenhuis gebracht. Hedenmorgen te ongeveer 10 uur heeft op den Vogelezangschen weg te Vogelenzang een ernstige aanrijding plaats gehad. Een bijna 4-jarig meisje, dat daar vlak bij haar woning op het trottoir liep, stak met haar vriendinnetje plot-seling den weg over, juist toen uit de richting Noordwijk een luxe-auto naderde. Het vriendinnetje liep op het laatste moment nog terug, doch het andere meisje werd door de auto gegrepen. In ernstigen toestand is zij, nadat een dok ter de eerste hulp had verleend, per zieken auto naar de Mariastichting te Haarlem ver voerd. De remmen van de auto werkten goed. Den bestuurder treft vermoedelijk geen schuld. Ontploffingsramp eischte vermoedelijk 14 dooden. De toestand der gewonden. (Zie ook pag. 3). Blijkens een hedenochtend door den burge meester van Schiedam gedane mededeeling bedraagt het aantal personen, dat bij de ont ploffingsramp is omgekomen 13, terwijl bo vendien nog 1 slachtoffer wordt vermist. Van de ernstig gewonden, die in het Alge meen, Ziekenhuis te Schiedam verpleegd wor den, was de toestand van H. J. Voort, die zwaar gewond was, hedenmorgen iets gunsti ger. De toestand van J. Onderdelinden blijft ernstig, terwijl hedenmorgen in den tóestand van den 59-jarigen P. v. d. Broek een achter uitgang was ingetreden. Van de in het R.K. Ziekenhuis verpleegde zwaar gewonden, N. van Genderen en P. de Smit, was de toestand hedenmorgen vooruit gaande. Deelneming van de Koningin. HM. de koningin heeft den burgemeester van Schiedam verzocht haar oprechte deelne ming over te brengen aan de nagelaten be trekkingen van de slachtoffers van de ramp bij Wilton-Fijenoord, en heeft naar den toe stand-der gewonden laten informeeren. De directie van Wilton-Fijenoord deelt verder mede, dat zij van minister Gelissen een telegram heeft ontvangen van den volgenden inhoud: „De groote scheepsbrand met zoo noodlot tig verloop heeft mij diep getroffen. Terwijl ik gaarne hulde breng aan de dappere redders, geef ik u tevens de verzekering, dat ik met het lot der slachtoffers zeer begaan ben". Na den storm. Vele trawlers hadden stormschade. Het blijkt hoe langer hoe meer, dat de jong ste storm, die vooral op de Nederlandsche en de Deensche kust (er worden ongeveer hon derd Deensche visschers vermist) zulk een onheil heeft gesticht, over de geheele Noord zee heeft gewoed, daar nog steeds visschers- vaartuigen met schade binnenkomen. De SGH. 68 en de SCH. 179 Met het bergen van den in de buitenhaven verongelukten logger SCH. 68 zal spoedig be gonnen worden. Reeds heeft de bergingsblazer Meermin van de N.V. W. A. van der Tak's Ber gingsmaatschappij te Rotterdam een voor loopig onderzoek ingesteld. Er wordt thans gewacht op de aankomst van het noodige ma teriaal om het wrak te kunnen lichten. Het bezoek van vreemdelingen en plaatsge- nooten op de pieren en het strand was weer zeer druk. Het was prachtig, helder herfst weer; zoo ver was het zicht, dat men de stuk ken mast, die van het bij de brulboei gelegen wrak boven water uitsteken, duidelijk van de pieren en het strand af kon zien. Zondag is in de buitenhaven nog een reddingboei, voorzien van het merk SCH. 179 aangespoeld, zoodat het aan tal stille getuigen weer vermeerderd is. Eenige opvarenden van de loodsboot zijn met een jol naar het wrak ge roeid. Zij hebben in den mast flarden haringwant gezien, zoodat als vast staand kan worden aangenomen, dat het wrak van een haringlogger af komstig is. En de aangespoelde breel en reddingsboeien laten haast geen twijfel over of het is de SCH. 179. On danks dit alles lijkt ons een grondig onderzoek nog steeds zeer gewenscht. Hedenochtend had een aantal Rijks ambte naren, geassisteerd door de politie zich op den Janswea: ter hoogte van de Parklaan opgesteld. Elke naderende auto werd aangehouden, en de chauffeur was zoo goed niet of hij moest met zijn papieren op de proppen komen. Dit maal ging het speciaal om de wegenbelasting en zij. die niet in het bezit waren van een z.g. ..weegbriefje", moesten zich met hun wa gen naar de Parklaan begeven, waar het ge wicht op de weeginstallatie gecontroleerd werd. Stemde dit gewicht niet overeen met dat van de belastingkaart. hetgeen bij meer dan de helft der gecontroleerde wagens het geval was dan volgde bij groote ver schillen. een proces-verbaal. De anderen kre gen een „weegbriefje'' en zijn voorloopig weer veilig. De heer Paardebek, die de wegingen ver richtte, vertelde ons nog, dat men te voren zijn auto kan laten wegen en dan een weeg- briefje ontvangt. Veel automobilisten ver zuimen dit, en geven bij aangifte het ge wicht op. dat door de fabriek is vastgesteld. Vooral na een paar jaar rijden kan dit be langrijk afwijken van het werkelijke ge wicht, terwijl de fiscus geen pardon kent. Het is dus raadzaam het gewicht tijdig offi cieel te laten vaststellen, waardoor men zich moeite er. kosten kan besparen. Natuurlijk trok een en ander in de drukke morgenuren op de Jansweg en op de Park- ■aan de aandacht van het publiek. Het wegen had echter een vlot verloop, zoodat geen stag natie ontstond. Het woord is aan.... Archimedes: Geef m\j een vast punt, en ik zal de aarde bewegen. Voor het Nationaal Huwelijks geschenk. Eerste verantwoording van de bij ons blad ingekomen giften. De volgende giften kwamen reeds bij ons binnen voor de aanbieding van een Nationaal Huwelijksgeschenk aan H.K.H. Prinses Juliana en Z.K.H. Prins Bernhard. Haarlem's Dagblad f 100, I. A. L. f 5. P. L. Wzn. f 1, H. T. J. v. V. f 5, mej. J. G. Br. f 2.50. Wed. M. W.—V. f 1. J. V. f 1. mej. M. J. K. f 1.50. D. J. W. f 5. H. K. f 25. Ph. K. f 10, B. K. f 7.50, A. A. P—B. te H. f 25, N. S. f 2.50. T. V. f 1. J. J. B. Jr. f 2, J. G. W. f 5, A. M. W. f 2.50, mevr. N.N. f 2.50. Carima f 2.50 mej. H. v. M. f 2.50. B. W. f 1, mevr. A. S.—H. f 2, J. B. S. f 2. R. J. f 1.25. mevr. R. J. f 0.50, A. f 0.25, P. f 0.25, E. f 0.25, R.P. f 5. P. C. f 1, E. P. f 1, K. J. f 0.25. V. L. 0.25, W. f 0.25, A. A. f 1, F. H. f 0.25, KI. f 0.25. J. G. f 0.25, M. W. B. f 0.25 v. W. f 0.25, K. f 0.25, v. M. f 0.25, K. B. f 0.25, J. Zw. f 0.25, M. C. f 0.25, G. P. f 0.10, F. C. L. E. f 0.25, B. E. f 0.25, P. f 5, C. K. f 5, E. f 0.25. I. f 0.25, G. K. f 0.25, J. H. A. E. f 2.50. C. J. v. T. f 2.50, J. D. v. T. f 2.50, mej. C. v. T. f 0.50. mej.J, v. T. f 0.50; spaarpot J. W. f 0.25, J. H. V. f 1, J. J. Z. f 0.50 J. J. P. f 1, J. C. E. f 1.50, L. f 1, J. H. D. K. f 1. Aan onze bureaux worden gaarne giften in ontvangst genomen. Feest bij de Indische Vereeniging. De Indische Vereeniging Haarlem en Om streken heeft Zaterdag op feestelijke wijze haar driejarig bestaan gevierd. En waarmee zou een Indische vereeniging een dergelijk feest beter kunnen herdenken dan met het aanrichten van een echte rijst tafel? Voor dit typisch Indische maal was dan ook de animo der leden groot. Een hon derdtal van hen verzamelde zich om 5 uur in café-restaurant Dreefzicht, waar vroo- lijk en smakelijk gerijsttafeld werd. Welis waar was het bier. dat bij de spijzen gebruikt werd, geen echte „koentji", maar de rest was onvervalscht Indisch. Na afloop van de rijsttafel werd de dans vloer in gereedheid gebracht voor het groote avondfeest, dat een zeer prettig verloop had. Eenige kinderen van leden zorgden voor wat afwisseling door zang en guitaarmuzlek. De champagnebar had het heel druk. De stem ming steeg dan ook van uur tot uur en toen. eindelijk om 4 uur in den nacht de „Indisch- gasten" uiteen gingen, waren allen het er over eens, dat het feest buitengewoon ge slaagd was. De heer Steen, de organisator van het festijn, kan dan ook groote voldoening van zijn omvangrijk werk hebben. De Indische Vereeniging. die thans haar driejarig bestaan heeft herdacht, heeft in dien korten tijd een grooten bloei genomen. Zij telt op het oogenblik 4 a 500 leden, wél een bewijs, dat de oud-Indischgasten deze club op prijs stellen. Zij zijn hier in de gelegen heid de oude banden vaster aan te halen, zy vinden hier een sfeer, waarin zij zich thuis- voelen, waar zij kunnen spreken met men- schen, die evenals zij rijke herinneringen hebben aan Insulinde. ..dat zich daar slin gert om den evenaar als een gordel van sma ragd". Vooral ook Indische verlofgangers waardeeren het bestaan van deze vereeniging waar zij tijdens hun verblijf in het moeder land, een pied a terre en een aangename verpoozing vinden. Er is dan ook geen twijfel aan, of de In dische Vereeniging zal aan dit eerste tijdperk nog een reeks van vele malen drie jaren van grooten bloei toevoegen. Mussolini heeft te Milaan een groote rede gehouden over Italië's internationale po sitie. pag 4 De havenstakingen in Amerika hebben zich tot de Atlantische kust uitgebreid. pag. 4 Bij een vliegramp in Duitschland zijn tien personen om liet leven gekomen. pag. 4 De ontploffingsramp te Schiedam heeft 14 dooden geëischt. pag. 3 Te Oegstgeest is een echtpaar door een auto auto overreden en gedood. pag. 3 De monopolieheffing op granen wordt voor loopig niet verlaagd. pag. 3 De plannen voor een school voor luchtbe scherming te Haarlem verkeeren in een vergevorderd stadium. pag. 1 Het Nederlandsche elftal heeft Zondag tegen Noorwegen gelijk gespeeld. pag. 6 Het internationale zwemfeest van H. P. C. is goed geslaagd. pag. 7 ARTIKELENENZ. K. de Jong: Ochtendconrn t O.V. pag 13 K. de Jong over: Sissy. pag. 13 II. D. Vertelling: Doktershanden. pag. 2 De Burgerlijke Stand van Haarlem is opge nomen op pag. 11.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 1