NEDERLAND—NOORWEGEN. KON. NED. VOETBALBOND VOETBALNIEUWS MAANDAG 2 NOVEMBER 1936 HAAEIK M'S DAGBLAD 5 VOETBAL Aan de Noren ontgaat op het laatste oogenblik de overwinning. De Bock scoorf de gelijkmaker. Matige wedstrijd van onze landgenooten. P. Laat ons beginnen met een conclusie. Daar lijkt geen bezwaar tegen, omdat u toch allen reeds lang den uitLsag weet. De conclusie namelijk; het wil toch maar niet goed tegen die Noren. Het speltype van deze Scand'inaviërs ligt den onzen niet goed. evenmin als het trouwens den Duitschers te Berlijn goed lag, of den Italianen, ook in het Olympisch voetbaltournooi. Het moet voor een Nedeiiandsch elftal veel prettiger zijn, te spe len tegen Denen of Zweden, met hun korte spel, waarop veel gemakkelijker vat is te krij gen. En wat moeten wij nu denken van de verklaring, van Noorsche zijde vóór dezen wedstrijd afgelegd', dat het speltype, in de verschillende gedeelten van dit bijzonder uit gerekte land gevolgd, naar districten gere kend, zeer ver uiteenloopt? Als dat waar is, aioet het toch uiterst moeilijk zijn, een homo gene Noorsche ploeg te vormen, want van ge regelde indoortraining kan daar, door de groote afstanden, niets komen. Maar als er één ding van deze Noorsche ploeg gezegd kan worden, dan is het, dat zij homogeen was. En in die homogeniteit was zij ons nationaal elf tal vooral in de eerste helft, verre de baas, alle geregelde indoortraining van de onzen ten spijt. Prachtige voetballers zijn het, deze Noren en het heeft het Nederlandsch elftal drie kwar tier spelen gekost, voor het hen uit hun be- heerschte spel kon brengen. In de eerste helft hing het Nederlandsche spel zoo als droog zand aan elkaar, dat de ongewone lauwheid van het publiek verklaard kon worden door het algemeen heerschende gevoel: hoe komen zij er ooit doorheen. Dat wordt niets vandaag. Oranje was in deze eerste periode soms ook wel sterk in den aanval, maar het besef drong zich op: als Nederland scoort, dan zal het eens een keertje gelukt zijn. maar van dat veel gaver en beheerschte Noorsche spel moet op den duur een doelpunt komen. Het kwam, een volkomen zuivere goal, hoe Halle ook, versla gen op den grond zittende, zwijgende mocht protesteeren. Wanneer Paauwe niet op het laatste moment was teruggeloopen, ja dan maar hij liep terug en van buitenspel was geen kwestie. Toen de rust met 01 inging was dat volkomen verdiend en wij waren er tot dat oogenblik zelfs goedkoop a-fgekomen. Want in die eerste drie kwartier was het spel van de voorhoede te moeizaam geweest, het plaatsen door de achterhoede te onnauwkeurig. Calden- hoven en Anderiesen waren niet erg op dreef, maar Van Heel en Paauwe hadden er prach tig het oog in. Alleen, de Noren stelden zich zoo uitstekend op, dat er voor de onzen geen doorkomen aan was. Smit liep een beetje van het kastje naar den muur, Van Nellen werd te weinig in het spel betrokken, Bakhuys werd uiterst scherp bewaakt en alleen De Bock en Wels konden eigenlijk hun gewone spel spelen. Na de rust stegen de Nederlandsche papie ren met een sprong. Na een paar minuten had Bakhuys op beproefde wijze d'en stand gelijk gemaakt en zes minuten later kopte Smit in, waarmede de mooiste goal van den dag was gemaakt en de roodbroek veel goed maakte van zijn, over het geheel genomen, slechts ma tig spel. Na drie kwartier van Noorsche over- heersohing, kwam de Nederlandsche superiori teit, die helaas echter veel korter duurde, want na een kwartier was de injectie uitgewerkt. Onze middenlinie soeelde nu ver opgedrongen en toen de Noren zich herstelden van den schrik, konden Van Heel en Anderiesen het niet goed meer bijbeenen. Er kwamen angstige ooeningen in de oranje-achterhoede. Een tijd lang werd het gevaar nog afgewend maar na 25 minuten was de stand weer gelijk. Oranje bleef geheel op winst spelen en daar was on getwijfeld veel voor te zeggen. Waarom zou het niet weer lukken? Maar nu was de beurt weer aan de Noren en zij slaagden er uit een van hun uiterst snelle aanvallen zoowaar in, de leiding te hernemen. Dat gebeurde tien minuten voor tijd en het zag er zwart uit. Nederland zette er nu weer alles op, de vaart van het eerste kwartier na rust kwam opnieuw in het spel van de onzen, maar de Noorsche achterhoede sloeg voorloopig vastberaden alle stormloopen af. Zij speelden nu echt voor het behoud van de zege en het leek hun te wil len lukken. Maar slechts twee minuten voor het einde kreeg debutant De Bock een bal goed toegespeeld op slechts enkele meters voor het doel. Inplaats van wild te schieten, legde hij rustig den bal goed, bracht daarmee ongetwij feld den Noorschen doelman in de war en plaatste zuiver en kalm in den hoek. waardoor de Nederlandsche eer met een gelijk spel was gered. Dit was een prachtig staaltje voetbal van den Bloemendaler en zij het dan het voor- deeligste, zeker niet het eerste, dat hij in dezen wedstrijd vertoonde. De vierde kamp tegen Noorwegen is in een gelijk spel geëindigd en zoo is het goed. Oranje had stellig niet verdiend, te winnen. En nu is het ons een buitengewoon genoe gen, te kunnen verklaren, dat wij in lang niet zulk een succesvol debuut in het Nederlandsch elftal hebben gezien als deze eerste wedstrijd van den Bloemendaler De Bock. Wij moeten ons al erg vergissen, als hij zich niet voor langen tijd in het nationale elftal heeft ge speeld op dezen middag. Hij heeft zich vrij wel van het begin af aangepast, toonde een uitstekend anticipatie vermogen, deed vele handige, weldoordachte dingen en toonde zich in overleg en beheersching een waar veteraan. Het experiment De Bock is geslaagd, met zijn doelpunt vlak voor het einde zette hij de kroon op een goeden en moedigen wedstrijd. Wat moet ik nog meer van het elftal zeggen. Het speelde niet den grootschen strijd, dien het publiek langzamerhand is gaan verwach ten. In dit opzicht was er een teleurstelling. De schuldigen waren niet zij zelf, maar de Noren. Smit is weieens beter op dreef geweest en van Van Nellen kan hetzelfde gezegd worden, hoewel voor hem mag gelden, dat hij het. door het „zwerven" van Smit wel extra moeilijk heeft. Bakhuys werd duchtig „op zijn huid" gezeten en dat is bij zulke tegenstanders niet plezierig. Hij bewees nog eens zijn bijzondere schutterstalenten, toen hij, een goed gericht schot van het uitgestoken been van een Noor terugkrijgend, onmiddelijk weer een schuiver loste, dien de Noorsche doelman uit den hoek moest grabbelen. Dat is een schotvaardigheid die typeerend is voor Bakhuys. Na de rust speelden Caldenhoven en Weber voor wat zij waard waren en vooral de D.W.S.'er was er toen goed in, na een zeer cnatige eerste helft. Maar vooral zij moeten gevoeld hebben, dat het tegen die Noren dek sels lastig spelen is. Het Nederlandsch elftal heeft dezen Zondag geen nieuwe lauweren geoogst, dë eindcon clusie moet zijn, dat het zich met moeite heeft gehandhaafd. Hetgeen echter tegen tegen standers als deze geen reden tot schaamte is. Toespraak van wethouder Boekman. Voor het begin van den wedstrijd hield wet houder Boekman een korte toespraak. Dit was een nieuwigheid, dat een vertegen woordiger van het Amsterdamsche gemeente bestuur door een toespraak een zeker cachet aan een internationalen voetbalwedstrijd ver leende. Hij zei dan ook, dat een bijzondere ge beurtenis daartoe aanleiding moest geven. Die gebeurtenis was het feit, dat Zondag voor de 50ste maal een internationale voetbalwedstrijd in de hoofdstad werd gespeeld onder de auspi ciën van den K.N.V.B. „Sinds 1909 is de bond Amsterdam trouw ;ebleven en als deze wedstrijd door onze spelers gewonnen Wordt, kan een tweede jubi leum gevierd worden, want dan zal het Neder landsch elftal de 25ste zege in het Amster damsche stadion behaald hebben in interna tionale wedstrijden". Het lot heeft het echter anders gewild: dat tweede jubileum kon Zondag niet gevierd worden, want de Oranjeploeg is er niet in ge slaagd, aan de Noorsche gasten een neder laag toe te brengen. DE WEDSTRIJD. Eenige minuten voor half drie komen de Noren, gekleed in witte broek en rood shirt, op het veld. De Postharmonie speelt het Noor sche volkslied. Dan volgen de oranje-mannen, begroet met het Wilhelmus door velen meege zongen. Scheidsrechter Birlem roept de aanvoerders tot zich; Nederland verliest den toss en speelt vóór de rust tegen den zwakken wind, die over de lengte van het veld staat. De elftallen stellen zich als volgt op: Nederland: Halle, Weber, Caldenhove, Paauwe, Anderiesen, Van Heel, Wels. De Bock, Bakhuijs, Smit, Van Nellen. Noorwegen: Brustad, Boerresen, Martinson. Kvammen, Frantzen. Holmberg, Juve. Monsen, Holmsen, Eriksen, Johansen. Bakhuijs trapt af; de bal komt al gauw bij de Noren, die echter ook niet ver komen, r n trekt Nederland voor het eerst ten aanval; Van Nellen krijgt den bal op den vleugel vrij, zet voor, maar De Bock kopt naast. Even latei- wordt een schot van Bakhuijs gestopt. Dan komt ook de voorhoede der gasten in actie; Halle moet reeds ingrijpen als Frantzen een gevaarlijk schot naar den hoek van zijn doel zendt. Halle stompt het schot corner; de hoek schop wordt door onze verdediging slecht beoordeeld, maar dat heeft geen ernstige ge- volgen. doordat een Noor over het doel schiet. In de eerste minuten is het .tempo niet snel, vooral aan Nederlandsche zijde: de Noren ziin vaak een fractie van een seconde eerder bij den bal en oefenen eenigen druk uit. Halle stopt een harden schuiver, nadat onze achterhoede gepasseerd is. Aan de andere zijde schiet De Bock in vrij goede positie naast. n? eerste Nederlandsche corner wordt door Wels genomen: de Noorsche doelverdediger stomnt het leer het veld in. Het gebrek aan tempo doet zich dan op nieuw gevoelen: wederom brengt Noorwegen ons doel in gevaar: eerst na een felle scrim mage weet de achterhoede ruimte te maken. Eenige Noorsche aanvallen worden door off-side onderbroken. De gasten laten zich daardoor niet onmoedigen; hun middenlinie staat goed opgesteld en stuwt de voorhoede steeds weer ten aaval, zoodat Halle, Weber en Caldenhove lang geen gemakkelijke taak hebben. Smit, die nog weinig fraai werk heeft laten zien, schiet bij een aanval der onzen in, maar te zacht. Johansen houdt den bal gemakkelijk. Het is lanazamerhand duidelijk geworden, dat Nederland dezen wedstrijd nog niet ge wonnen heeft: dat er zelfs hard zal moeten worden gewerkt, om een eervol resultaat te bereiken. De Noren stormen weer op ons doel af; het ae va ar dreigt thans van den rechtervleugel. Halle werpt zich naar voren, grijpt mis. maar de bal gaat juist langs zijn doel uit Ook de Nederlandsche voorhoede probeert het telkens weer. Van een belangrijk overwicht van één der partijen kan niet gesproken worden. Smit krijgt een vrij behoorlijke kans, die hij mist. Als de linksback Holmsen de situatie ver keerd beziet, heeft de Bock den bal in goede positie, maar ook zijn schot faalt. Na deze eerste periode van ongeveer 25 mi nuten worden de Nederlandsche aanvallen wat veelvuldiger, maar de Noorsche verde diging is sterk; voorloopig wordt het doel der gasten niet al te veel bedreigd. Bakhuys wordt stevig bewaakt. Bijna neemt Nederland de leiding. Smit duikt voor het doel op, krijgt den bal toege speeld en schiet hard: de bal ketst buiten het bereik van Johansen tegen den paal. Juve, de Noorsche spil, verlaat het veld; hij wordt vervangen door Andersen. De Noor sche aanvalskracht heeft daar blijkbaar wei nig van te lijden, want. nadat Johansen een schot van den even ontsnapten Bakhuys on schadelijk heeft gemaakt, is het oogenblik voor het eerste Noorsche succes gekomen. Na 33 minuten 01 Na 33 minuten appelleert onze achterhoede bij een Noorschen aan val voor buitenspel, ten onrechte, want wel is Weber naar voren geloo- pen maar denkt er niet aan, dat Paauwe zich dicht bij het doel be vindt. De Noorsche middenvoor Mar- tinsen kan dan ook gemakkelijk den bal langs Halle jagen, terwijl onze backs werkeloos toezien (01). Met dezen achterstand trekken onze jon gens opnieuw naar voren. Terwijl 't binnen- trio den bal heeft, loopt Johansen uit; hij is nogal fortuinlijk, als hij nog juist een schot kan stoppen. Na een fraaien aanval schiet Bakhuys naast. Het wil niet lukken! Wels, die overigens een goede partij speelt, plaatst eenige malen achter. De tijd verstrijkt zonder dat de oranjeploeg zich een veldoverwicht kan verschaffen. Halle moet zelfs nog tweemaal handelend optreden. Zoo golft het spel heen en weer, maar de rust komt met een 10 voorsprong voor de Noren. De tweede helft. De tweede helft is nog maar nau welijks begonnen, als de toeschou wers reden tot juichen krijgen. Even zijn de Noren aan het woord; dan snelt Wels langs de lijn, geeft den bal aan Bakhuys, die zich, door even naar links te zwenken, vrij speelt en die daarna met een onhoudbaar schot in den linkerhoek de partijen op gelijken voet brengt (11). Luide aangemoedigd snelt de Oranje-aan val weer naar voren, maar de Noorsche ach terhoede laat zich niet zoo gauw overrompe len. Het spel is thans vooral bij de Neder landers vuriger, feller en dus gevaarlijker. Een corner op het Noorsche doel wordt ge forceerd, waaruit de bal naast gekopt wordt. Nederland neemt de leiding Het blijkt nu, hoe productief een voorhoede kan spelen, als de vleugel spelers in de combinatie betrokken worden, want Wels, die den grondslag legde voor het eerste doelpunt, heeft ook een belangrijk aandeel in het tot stand komen van den tweeden goal. Na snel te hebben opgebracht, plaatst hij den bal voor het Noorsche doel, waar Smit gereed staat om met een goeden kopbal Johansen te passeeren. Zoo is de stand na acht minuten 2—1 in het voordeel van Nederland. Het tempo is intusschen veel sneller ge worden, maar het blijkt spoedig, dat de Noren er geenszins van overtuigd zijn, dat zij hun wedstrijd verliezen zullen. Ons doel komt weer in gevaar. Vallend stopt Halle een schot van Brustad en dan kan Caldenhove na een hevige doelworsteling redding brengen. Niettemin is Nederland in dit tijdvak be langrijk sterker. Dat overwicht wordt echter niet behoorlijk uitgebuit, vaak wordt de bal zóó ver naar voren geplaatst, dat de voorhoe de hem onmogelijk kan bereiken. De voorzetten van Van Nellen belanden meermalen achter het Noorsche doel. Weer is het Wels, die het binnentrio een kans geeft; De Bock dringt zich naar voren, doch juist als hij schiet kan een Noor nog reddend ingrijpen. Dat de Noren ook vaak gevaarlijk zijn, komt voor een belangrijk deel op rekening van onze Smit. Bakhuys. verdediging, die den linksbuiten Brustad meestal vrij laat staan. Zijn landgenooten zijn dan ook zoo verstandig, zoo dikwijls mo gelijk op dezen man te spelen. De stand wordt 2—2 Als er nog 18 minuten gespeeld moet worden, heeft een der Noorsche aan vallen succes. Frantzen is snel door- geloopen en naar binnen gezwenkt; zijn schot wordt nog even gestopt, maar de bal springt in het veld terug, waarna de toeschietende Brustad van dichtbij scoort (2—2). Vergeefs trachten onze landgenooten een voorsprong te herkrijgen. Van Nellen kan de goede richting niet vinden: als onze voorhoe de tot dicht bij het Noorsche doel genaderd is, schiet hij hoog over. Wels probeert het we derom; een ver doorschietenden bal weet hij juist bij de achterlijn nog in te halen en voor te zetten, maar succes brengt ook dat niet: na een doelworsteling is het gevaar voor de Noren geweken. Onze tegenstanders laten intusschen de oranje verdediging geen rust; eens kan Halle slechts redden, door zich moedig op den bal te werpen. Negen minuten voor het einde wordt een Noorsche aanval Nederland weer noodlottig. Een schot van den rech tervleugel stopt Halle. Hij raakt den bal echter kwijt en het is weer Brustad die daarvan gebruik maakt. Hij scoort weer van dichtbij (2—3). Het lijkt er dan reeds op, dat Nederland een nederlaag te slikken zal krijgen. Maar met een uiterste krachtsinspanning vallen de Oranjemannen aan. Tweemaal nog gaat een schot naast, doch dan gebeurt toch nog, wat niemand meer had durven hopen. Eindstand 33 Twee minuten voor het einde krijgt De Bock den bal in een goede positie voor het Noorsche doel: hij schiet den gelijkmaker ln het net. onder groote vreugde van het publeik (3—3), Op het laatste oogenblik heeft Nederland dus een gelijk spel weten te bevechten. DE UITSLAGEN. AFDEELING I. Reserve derde klasse: Rapiditas 3Blauw Wit 4 00 AFDEELING II. Tweede klasse A: OvermaasO. D. S. 04 Kampioenschap van Haarlem. De KennemersH. F. C. 53 BUITEN DE COMPETITIE Amsterdam-Haarlem (1-2) Na een zeer spannenden en fraaien wed strijd heeft het Haarlemsch elftal Zaterdag middag op het A.F.Ci-terrein met 21 van de Amsterdamsche ploeg gewonnen. Over het algemeen zat er meer teamver band in de Haarlemsche ploeg, die boven dien een uitstekende middenlinie had; hier aan is het te danken, dat zij de overwin ning behaalde. Het is echter een zwaarbevochten zege geworden, want de Haarlemsche verdediging kreeg het in de tweede helft hard te ver duren. De Amsterdammers hadden toen kansen te over om gelijk te maken, maar deze werden niet benut. Vooral het zwakke spel van de Amsterdamsche vleugelhalfs had tot gevolg, dat de Haarlemmers al spoedig na het begin aanval op aanval konden onder nemen. Een dezer leverde succes op, toen Van der Horst, die zich een handige mid denvoor toonde, uit een voorzet van Hart man aan Ferwerda geen kans gaf (01). De Haarlemsche aanvallen bleven talrijker en ook beter van opzet. De Amsterdamsche voorhoede, waarin Lungen wederom een uit stekend aanvalsleider was, werd te veel aan zich zelf overgelaten, daar de middenlinie waarin Huisman een gave partij speelde, zich alleen aan haar verdedigende taak kon wij den. Ferwerda moest nog herhaalde malen in grijpen. maar de Amsterdammers wisten voor de rust verdere doelpunten te voorkomen. Lungen kon even voor de rust de partijen op gelijken voet brengen, toen hij na een fraaien voorzet van Ooms, het leder in het net plaatste, waarbij een der Haarlemsche verdedigers den bal nog een extra zetje gaf (1—1). Na de hervatting hadden de Haarlemmers weldra weer de leiding genomen door een goed doelpunt van Schijvenaar (12). Het spel bleef nu vlug heen en weer golven De Amsterdammers waren veel meer in den aanval dan vóór de rust. Lungen had echter met zijn schoten geen geluk, evenmin als Blomvliet en Mol. Naarmate het einde naderde werd de druk op het Haarlemsche doel grooter. De Haar lemmers wisten het spel geregeld te ver plaatsen, zoodat ook Ferwerda nog herhaal de malen moest ingrijpen. Er werd niet meer gescoord. Het einde kwam dus met een 21 over winning voor de Haarlemmers. De elftallen waren als volgt samenge steld: Amsterdam: Ferwerda, Van Diepenbeek, Van Stokken, Hellingman, Huisman, De Lange, Van Nek, Blomvliet, Lungen, Mol, Ooms. Haarlem: Van Polanen, Perukel, v. d. Horst, Schijvenaar, Hartman Van Gooi, De Koning, De la Mar, Prevost, K. Haak, Kollenberg. Kampioenschap van Haarlem. De KennemersH. F. C. (53) Zaterdagmiddag had in het Beverwij ksche Sportpark de eerste wedstrijd om het kam pioenschap van Haarlem plaats, die een over winning bracht voor de Kennemers. De Beverwijkers hebben wel spoedig revan che genomen voor de aan de Spanjaardslaan geleden nederlaag. De Kennemers plaatsten zich dus in de vol gende ronde tegen Haarlem. Te 3 uur laat de heer Wesselink de volgen de elftallen opstellen: De Kennemers' Van Urk, Versluis, v. d. Bos, Steeman, Horeman, v. d. Wal, Schipper, Boom, Groot, Heideman, Brethouwer. H. F. C.: Chapon, Zur Muhlen, Koper, Kermer, Höck, Hagenaar, Kruijer, Van Olphen, Langendam, Drijver, Van der Togt. Beide partijen werpen zich met veel élan in den strijd, doch voorloopig blijven de verdedi gingen de baas. H. F. C. heeft onverwacht succes als de Kennemers-spil een voorzet ver keerd beoordeelt en debal onhoudbaar langs Van Urk vliegt (01). De Kennemers doen thans veel goede aan vallen; eens schiet Boom hard tegen de lat. Het gelukt aan Groot, na keurig samenspel gelijk te maken (11). Koper schiet hoog over. Wanneer de Kennemers een hoekschop krijgen te nemen, schiet Groot dien ineens in (21). De strijd gaat verder gelijk op; zonder verdere doelpunten komt de rust. De Kennemers zijn na de rust sterk in de meerderheid, wat zij spoedig uitdrukken in een derde doelpunt van Heideman (31). Een vol gende goed opgezette aanval wordt door den zelfden speler in een goal omgezet (41). H. F. C. geeft zich echter nog niet gewonnen; na enkele vergeefsche pogingen wordt Chapon tien minuten voor tijd wat te hardhandig be werkt. De strafschop wordt ingeschoten.' (42). Enkele minuten voor tijd scoort Koper een fraai doelpunt (43). Brethouwer maakt er onmiddellijk daarna 53 van. Hierna komt het einde. VOETBAL IN ENGELAND De uitslagen van de wedstrijden van Za terdag luiden: Birmingham—Bolton Wanderers 1—1 Charlton AthleticCheffield Wednesday 1—0 ChelseaDerby County 11 Grimsbij TownPreston North End 64 Leeds UnitedBrentford 31 LiverpoolArsenal 21 Manchester CitySunderland 24 Middlesbrough—Everton 20 PortsmouthWolverh. Wanderers 11 Stoke CityManchester United 30 West Bromw. AlbionHuddersf. Town 2—1 Het programma voor Zondag. AFDEELING I. Eerste klasse: XerxesAjax. Excelsior—D.F.C. StormvogelsD-H.C. Blauw WitR.CH. Tweede klasse B: De KennemersA.F.C. 't GooiH.R.C. H.F.C.—E-D-O. B.F.C.De Spartaan. Alcm. VictrixBloemendaal. AFDEELING II. Eerste klasse: HaarlemKF.C- D.W.S.—V.S.V. Hermes-D.V.S.Sparta. V.U.C.—H.B.S. Z.F.C.Feijenoord. A. Drees gehuldigd. Zondagmorgen 10 uur, vóór het begin van den wedstrijd V. V. H. 2—Haarlem 8 verzamel den alle spelers en vele belangstellenden zich op het veld om den 50-jarigen heer Drees, die al 29 jaar bij V. V. H. speelt, te huldigen. De voorzitter van V. V. H., de heer D. Vring, richtte het woord tot hem. Hij schetste de zeer groote verdiensten van Drees voor V. V. H. en feliciteerde in de eerste plaats den jubilaris met zijn 50sten verjaardag en in de tweede plaats de vereeniging met zoo'n lid. „Ge zijt 29 jaar lid van V. V. H.'\ zei spre ker; „29 jaar hebt ge voor ons op de bres ge staan, niet alleen op het voetbalveld, maar ook als commissie- en bestuurslid. Nooit is vergeefs een beroep op je gedaan, waar het gold, voor onze V. V. H. op te komen; daarom is het mij een groot genoegen je het eere- teeken van onze vereeniging te mogen aan bieden". Hierop overhandigde de voorzitter aan den heer Drees het clubspeldje in goud en een fraaie bloemenmand. De heer J. Erdtsieck overhandigde namens het Veteranen-elftal met een zeer geestig speech je den jubilaris eenige boeken. De Haarlemsche Voetbalbond was vertegen woordigd door de heeren v. d. Aart en Kluit, resp. voorzitter en secretaris. Op de hem eigen sympathieke wijze sprak de heer v. d. Aart den heer Drees toe en zette hem in de bloe men. De heer P. Dankelman bood namens de H. F. C. „Haarlem" een bekertje aan, waarop de datum gegraveerd was, plus een Haarlem- en V.V.H.-schildje. De heer Drees zei, dat hij niet vermoed had, zoo het middelpunt van zulk een aardige hul diging te zijn. Hij dankte de sprekers voor hun vriendelijke woorden en ook voor de ca- deaux. Hierna floot de scheidsrechter voor den wedstrijd; de jubilaris speelde weer zijn par tijtje met een vlugheid, lenigheid en trap- vastheld, welke menig jonge speler hem kan benijden. Helaas voor den heer Drees moest V. V. H. het onderspit delven met 4—3. Ook G. Zwaan gehuldigd. Tijdens de rust werd door den voorzitter van V. V. H. ook aan den heer G. Zwaan, die even een reeds tientallen jaren de blauwwitte kleu ren verdedigt, de gouden clubspeld overhan digd. Een zeer verdiende onderscheiding. IerlandSchotland (13) Zaterdag is te Belfast voor 45.000 toeschou wers de wedstrijd Ierland—Schotland ge speeld. In de eerste helft gingen de partijen vrij wel gelijk op, waarbij de Ieren iets meer aan vielen. De rechtsbuiten Kernoghan gaf na on geveer een half uur spelen Ierland met een vliegend schot de leiding. (10). Veel plezier hadden de Ieren hiervan echter niet, want twee minuten later maakte de linksbinnen Napier met een prachtig schot gelijk. (11). Tot de rust wist niemand meer te scoren. Na de hervatting nam Schotland het spel in handen. Reeds na een minuut kopte de linksbuiten Munro na prachtig samenspel den bal onhoudbaar langs Breen. Eenigen tijd la ter bracht midvoor Mc Culloch den stand op 13„ waarmede de verdiende overwinning der Schotten bezegeld werd. Haarl. Scheidsrechters- vereeniging. Secretariaat: Marnixstraat 152. Clubavond: Aan de leden wordt herinnerd, dat de eerstvolgende clubavond gehouden zal worden op Dinsdag 3 November a.s. in de bo venzaal van cafe-rest. ..Suisse" aan den Rijksstraatweg 189-191, Haarlem. De Jeugdafdeeling van „Beverwijk". De commissie van de jeugdafdeeling van de voetbalvereeniging „Beverwijk" verzoekt ons opneming van het volgende: De training van de adspiranten is vast gesteld op de Woensdagmiddagen, te half drie. De adspiranten A trainen te 6 uur, de B-adspiranten te half acht. Ter aanmoediging van het bezoek aan de training heeft de commissie een paar voet balschoenen uitgeloofd voor de adspiranten, die de juiste uitslagen voorspellen van de eerstkomende zes competitiewedstrijden van het eerste elftal, te beginnen met Helder Beverwijk. Deze uitslagen moeten op de Za terdagen, voorafgaande aan de te spelen wedstrijden, ingezonden worden bij den se cretaris van de jeugdafdeeling, Alkmaarsche weg 41. Beverwijk. iniiiiiiiiiiiiiiiiiim Om den Gouden Onafhankelijk heidsbeker. Voor den op 15 November a.s. op het Sparta-veld te Rotterdam te spelen wed strijd tusschen het Nederlandsch Bonrlself'al en het Rotterdamsch elftal om den gouden onafhankelijkheidsbeker, is het Bondselftal als volgt samengesteld: Doel: Halle (Go ahead). Achter: Weber (A.G.O.V.V.) en Van der Hoven (Longa). Midden: Pellikaan (Longa). Wilders (Blauw Wit) en Punt (D.F.C.) Vóór: Wels (Unitas). De Bock (Bloemen daal), Bakhuys (H.B.S.), Smit (Haarlem en Van Nellen (D.H.C.) Als reserves ziin aangewezen Jongste 'Excelsior), Van Eysden (O.DB.). Dubbelman (Xerxes), Den Engelsman (Excelsior) en Van der Bout (Martinit).

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 10