Tegen Oorlog en Militairisme. Thijs IJs krijgt een huisgenoot Mussolini over Italië's internationale positie. Tien dooden bij vliegramp. RADIO, MAANDAG 2 NOVEMBER 1936 Leidraad van het fascisme is een gewapende vrede. HAARLEM'S DAGBLAD Berlijn—Rome als basis der internationale samenwerking. Volkenbond mag sterven Te Milaan heeft Mussolini voor een ge weldige menigte een redevoering gehouden. In het gezelschap van den Duce bevonden zich eenige Duitsche gasten, die met het Deutschlandlied en het Horst-Wessellied werden verwelkomd. In zijn rede verklaarde Mussolini, dat hij de positie van het fascistische Italië uiteen wilde zetten wat betreft de betrekkingen tot de overige landen in dit, zoo verwarde oogenblik. „In de eerste plaats moet het internatio naal terrein worden gezuiverd van iedere leugen en illusie van de ideologie van Wil son", aldus de Duce. „Een van deze, de ont wapening, is reeds verdwenen, niemand wil ontwapenen en een ontwapening van allen is onmogelijk. Een andere illusie is de col lectieve veiligheid, die nooit bestaat". Verder moet volgens Mussolini de ondeel bare vrede worden afgewezen. Ten aanzien van den Volkenbond zeide hij dat deze is gegrondvest op de „belachelijke stelling van absolute juridische gelijkheid van alle naties". „De bond moet vernieuwd worden, of ster ven. Aangezien vernieuwing uiterst moeilijk is. kan de bond. wat ons betreft sterven. Wij zullen nooit de duivelsche economische blokkade vergeten, welke de Volkenbond te gen Italië ontketende. Italië toonde zich hier bij in staat tot alle opofferingen en verzette zich tegen de 52 staten, welke aan deze blok kade deelnamen". Sprekend over de betrekkingen met Frank rijk zeide Mussolini, dat zoolang Frankrijk een afwachtende houding aanneemt, Italië niet anders kan handelen. Hierna ging de Duce over op de verdra gen met Oostenrijk en Hongarije, na te heb ben gewezen op de uitstekende verhouding met Zwitserland Hij noemde Hongarije „de groote ver- het Douanegebied, opdat hier vrede heer- minkte" welke recht moet worden gedaan in sche. De betrekkingen tot Joego Slavië, zijn verbeterd en de grondslagen voor een hechte vriendschap tusschen beide landen zijn ge legd. Ten aanzien van de betrekkingen tot Duitschland verklaarde de Duce dat dit groote land de sympathie geniet van het Italiaansche volk. Op de spil BerlijnRome kunnein alle staten van Europa, die van goe den wil zijn, meewerken. Het anti-bolsjewistische vaandel is de oude vaan van het fascisme. Het bolsjewisme is niets anders meer dan een wreed super-kapitalisme". Italië is een eiland in de Middellandsche Zee, verklaarde de Duce verder, zich richtend i tot de Engelschen, die hem hoorden; de Mid- dellandsche Zee is voor Engeland een weg cm zijn overzeesche bezittingen te bereiken Voor Italië is de Middellandsche Zee het leven. Italië wil dezen weg noch bedreigen, noch onderbreken, doch het wil zijn rechten geëerbiedigd zien. De Engelschen moeten zien, dat dit een voldongen feit is, waaraan niet valt te tornen. Indien men Italië in deze zee tracht te verstikken, zal het gte- heele Italiaansche volk zich verhef fen. De leidraad van het 15e jaar van het fas cisme is vrede met allen, doch een gewa pende vrede. Tenslotte verklaarde de Duce, dat Italië derhalve zijn bewapening ter zee, te land en in de lucht zal perfectionneeren. De nationale industrie zal bevorderd wor den. Zich richtend tot het Milaneesche volk besloot de Duce zijn rede met de woorden: „Gij moet de voorhoede zijn om het Imperium waardevol te maken, om hiervan in zoo kort mogelijken tijd een element Van welvaart en voorspoed te maken tot glorie van het vader land". De rede van Mussolini werd herhaalde malen door luide toejuichingen onderbro ken Het Italiaansche vlok werd in de gelegen heid gesteld naar de rede van den Duce te luisteren door middel van luidsprekers, welke op de pleinen van alle steden en dorpen waren opgesteld. aan zekere Hongaarsche eischen in den weg zou leggen Parijs gereserveerd. Te Parijs .is Mussolini's rede met reserve ontvangen De eerste indruk van de essen- i tieele passages is. dat deze minder betrek king hebben op de Fransch-Italiaansche ver houding dan op de buitenlandsche politiek, welke de Duce voortaan zal volgen. Men verheelt de moeilijkheden niet, welke het algemeene standpunt van Rome bij de voorbereidende onderhandelingen voor de Locarno-conferentie en zeker verklaringen van den Duce aangaande problemen van Centraal Europa en de Middellandsche Zee zouden kunnen doen rijzen. In iedei geval is men van meening. dat deze redevoering om de belangrijkheid der kwesties, welke zij opwerpt, nauwkeurig moet worden bestudeerd, aleer het mogelijk zal zijn een gezaghebbend oordeel uit te spreken Tandheelkund. Inrichting voor den Middenstand Rijksstraatweg 25, H.-N. (tegenover het oude raadhuis). MINIMUM-TARIEF Geheel gebit met inb. van trekken 35.met garantie. Spreekuren alle werkdagen v. 9-4 u. Avondspreekuren Maandags, Dins dags en Donderdags van 7-9 uur. T s jecho-Slowakije Kleine Entente bliift trouw aan Frankrijk. De Tsjecho-Slowaaksche minister van bui tenlandsche zaken, Krofta, heeft het resultaat van de politieke besprekingen te Praag in een interview als volgt uiteengezet: 1. De trouw aan de verplichtingen jegens Frankrijk blijft de grondslag van de buiten landsche politiek der drie landen de Kleine Entente. 2. In de betrekkingen met de Sovjet-Unie is niets veranderd. Bevoegde Roemeensche krin gen zijn van meening, dat het Tjechisch- Russische pact van wederzijdschen bijstand voor Roemenië slechts voordeel kan opleveren. De regeering te Moskou zal nooit een dreigen de houding kunnen aannemen tegenover een land. dat zoo nauw met ons verbonden is. 3 Tsjecho-Slowakije verheugt zich op zijn beurt over de verbetering die tot. stand is ge komen in de Roemeensch-Poolsche betrekkin gen en het hoopt, dat de regeering te Boekarest ons. wat Polen betreft, indirect een soort gelijken dienst zal kunnen bewijzen als die, welken wij Roemenië bewijzen op het punt der betrekkingen met Rusland. 4. Volkomen overeenstemming is eveneens bereikt ten aanzien van onze betrekkingen met Duitschland. Daar het een buurstaat van Duitschland is. verwacht Tsjecho-Slowakije voorstellen van dit land, waarmede het bereid is te onderhandelen, waarbij het zijn bond- genooten op de hoogte zal houden. (Reuter). Havenstakingen in Amerika breiden zich uit. Ook voor de Atlantische kust de algemeene staking afgekondigd. In een te New-York gehouden ver gadering van officieele vertegen woordigers van het Internationale Zeelieden Syndicaat heeft de „com missie tot verdediging van zeelieden" eenstemmig verzocht een algemeene staking af te kondigen aan de kust van den Atlantischen Oceaan uit sympathie met de stakers aan de kust van de Stille Zuidzee. De commissie besloot eenstemmig de staking uit te breiden tot alle schepen, die binnen 24 uur New-York zouden willen verlaten. Kleinere stakingen hebben plaats in de havens aan de golf van Mexico. De staking der zeelieden en ha venarbeiders aan de kust van den Stil len Oceaan omvat thans 120.000 man. (Adv. Ingez. Med.) Duitsch verkeerstoestel in het Thiiringerwoud neergestort. Schrijvers zetten hun standpunt uiteen. Elisabeth Zernike A. Viruly, H. Marianne Philips, C. Cannegieter en Jan H. de Groot. Het D.N.B. meldt uit Berlijn 1 No vember: Het vliegtuig van de lijn op Frankfort a. d. Main is vanmiddag in het Thüringer woud tijdens den dikken mist verongelukt, nadat het met den grond in aanraking was ge komen. Het toestel werd vernield. De drie leden der bemanning en zeven passagiers kwamen bij de ramp om het leven, terwijl drie passagiers gewond werden. Nog negen Deensche visschers- booten vermist. Nasporingen zonder resultaat. De Deensche Noordzee-visscherij heeft in de afgeloopen week tengevolge van het storm weer ernstige verliezen geleden. Negen visschersbooten uit Esbjerg, aldus een D.N.B.-bericht uit Kopenhagen met in het geheel 30 man aan boord, worden no^ vermist. a Het onderzoek, dat met vliegtuigen, inspec tie- en reddingvaartuigen was ingesteld, is gestaakt, daar alle nasporingen nutteloos zijn gebleken. Van twee kotters zijn reeds wrak stukken opgevischt. ongeveer Voldoening in Hongarije. Hongaarsche politieke kringen hebben de rede van Mussolini te Milaan met groote voldoening ontvangen, aldus meldt Reuter uit Boedapest. Het Is de eerste maal, dat Mussolini zoo uitgesproken stelling neemt ten gunste van het Hongaarsche revisionis me. Men merkt op. dat het cijfer van 4 mil- lioen Hongaren die buiten de grenzen van Hongarije wonen, aanzienlijk hooger is dan de tot nu toe gemaakte schattingen. In Hon gaarsche statistieken schat men de Hongaar sche minderheden op 3 millioen 400.000. De aanstaande plechtige erkenning der rechten van Hongarije, zal naar men meent ge schieden ter gelegenheid van de bijeenkomst der drie ministers van buitenlandsche za ken te Weenen. Uit het feit, dat Mussolini in dezelfde rede sympathieke woorden heeft gewijd aan Joego Slavië, leidt men te Boe dapest af, dat dit land geen moeilijkheden JAN KIEPURA EN MARTHA EGGERTH IN HET HUWELIJK GETREDEN. Uit Warschau 31 Oct. Hedenochtend zijn op het stadhuis van Kattowitz de beroemde Poolsche tenor Jan Kiepura en de filmster Martha Bggerth in den echt verbonden Feestavond „St. Hubrecht". HAARLEM Ter gelegenheid van haar 41-jarig be staan. had de afdeeling Haarlem van den Ne- derlandschen R. K. Bond van Bi-ood-, Koek en Banketbakkers, Cacao, Chocolade- en Sui kerwerkers „St.-Hubrecht" Zaterdagavond in gebouw „St.-Bavo" een feestavond georgani seerd. Na enkele vroolij-ke muziekstukjes va-n den accordeonband „La Bohème" was het woord aan den voorzitter der afdeeling, den heer H. Bijster. Deze zeide in zijn openingsrede, dat het bestuur ook dit jaar gemeend had een feestavond te moeten orga niseeren, te meer, daar van de zijde der leden, den wensch daar toe meerdere malen was kenbaar gemaakt. Spr. roept ook de afgevaardigden van de ver schillende zusteraf deelingen een hartelijk woord van welkom toe. Hij hoopt dat de pret tige samenwerking, die steeds tusschen de verschillende bonden heeft bestaan, nog lang mag voortduren. Dit komt alle partijen ten goede. Daarna is het woord aan het duo Joe en Nelli, dat het publiek met hun vroolijke liedjes en kwinkslagen al spoedig in den feeststem ming weet te brengen. Luidkeels worden de refreins van de liedjes meegezongen en een hartelijk applaus na elk nummer bewijst, hoe het publiek het werk van de beide artisten op prijs stelt. De pauze wordt opgevroolijkt door muziek van de band. maar na deze pauze is het succes weer voor Joe en Nelli. Een tombola, met fraaie prijzen, werd een waar succes, wat wel vanzelf spreekt, daar deze vooral op aandrang van verschillende leden georganiseerd was. Na afwerking van het feestprogramma volg de een gezellig samenzijn. -Bestuur en leden van St. Hubrecht zullen met genoegen aan dezen feestavond terugdenken, en verlangend uitzien naar den volgenden. HAARLEM Maandag. Zondagavond hield de J.V.A. een propagan- da-avond, waar een vijftal schrijvers gespro ken hebben tegen oorlog en militarisme. Na een openingswoord van den heer B. Harmsen. lid van het hoofdbestuur van de Jongeren Vredes Actie, nam Elisabeth Zernike het woord. Zij ving aan met er op te wijzen, dat het wel opvallend is; "dat wij steeds van den oorlog spreken, als wij den vrede willen. Wie den vrede wil, moet immers den oorlog uitbannen. Wij moeten den oorlog uitbannen doch ook de vrees voor den oorlog. Als wij werkelijk den vrede zouden bezitten, zouden wij de anderen, hen, die ver van onze grenzen wonen, open en eerlijk tegemoet treden. Wij zouden in staat zijn meer te schep pen. Er zijn er velen, die de J.V.A. ondersteü- nen, omdat zij er een wapen in zien tegen het tegenwoordige stelsel. Doch zij rijn het, die er nog wel een laatste klap voor over hebben. Doch zij begrijpen niet, dat ook in hun staat geen vrede zal heerschen en dat hun laatste klap de laatste niet zal zijn. Wij mogen in geen enkelen strijd meer partij kiezen en geen ge weld rechtvaardigen, óók niet dat geweld, dat onze zaak wil dienen. Nooit zal de keten van oorlogen gesloten worden, zoolang de volken den oorlog nog willen gebruiken tot het verkrijgen van hun vrijheid. A. Viruly. Daarna sprak de heer A. Viruly. „Ik weet niet, of wij allen gelijk zijn gestemd. Maar ik weet wel. dat wij tegenwoordig aan den zelfden weg wonen. Namelijk aan den luchtweg. Onze huizen staan allemaal aan den luchtweg". Met deze woorden begon de heer Viruly, en hij vervolgde: Dit begin sel van den luchtweg is in strijd met iederen dorpsgeest en iedere plaatselijke begrensd heid. De mensch moet bereid zijn, den weg, vervuld van goeden wille, te gaan den weg van den vrede. Men moge er voor bewaard worden, te moeten er varen, hoe groot het misverstand is, dat men luchtbescherming noemt. De vliegcommissie van het laatste congres te Brussel heeft ontdekt, dat alles, wat men tegen een luchtaan val wil doen, waardeloos is. Wij moeten bedenken, dat Nederland langs den luchtweg slechts veertig minuten groot is, terwijl de groote centra in twintig minuten te bereiken zijn. Is er nu iemand, die gelooft, in twintig minuten een luchtafweer bij elkaar te roepen? Wij bij elkaar, vormen de ibij het begin al verloren inzet van het spel, Dit alles moet ons leeren, hoe hopeloos deze zaak is. Doch eenzijdige ontwapening lokt uit tot diefstal, waarschijnlijk uitgevochten op ons gebied. De waarborg voor den vrede ligt naar mijn meening in een super-nationale ordening. Het internationale gerechtshof met een poli- tieleger moeten den vrede bewaren en be schermen 1 is niet noodig te hopen, om te beginnen, noch te slagen om vol te houden. H. G. Cannegieter, Het is de taak van de vredesbeweging, al dus de heer H. G. Cannegieter, die daarop het woord nam, zich te wenden tot hen, die in het geweld gelooven. De ooi-log is geen dreiging meer, hij is er. Zijn karakter heeft zich gewijzigd Het is geworden een oorlog tusschen twee volks groepen, die internationaal zijn verspreid. Er is oorlog tusschen de aanhangers van de geweldsmethode. en hen. die met de wapenen van den geest hun rechten willen verdedi gen. Men doet goed te bedenken, dat een oorlog niet kan uitbreken, als de publieke opinie er werkelijk tegen is. Tenslotte sprak de heer Jan H. de Groot, van wiens toespraak wij de volgende opmer kingen weergeven. De oorlog, die men zich thans kan voor stellen, moet men een opperste waanzin noemen. De na-oorlogsche documenten heb ben uitgewezen, wat er voor dwaasheden ge schieden, door de opoffering voor een idee, die als dekmantel voor commercleele belan gen moet dienen. Doch de blindheid van den mensch gaat ver. Men gelooft nog altijd, dat men de we reld kan helpen.'Hebben wij ooit iets ten goede kunnen doen? Heeft men zelfs de kruistochten begonnen in het hoogste idea lisme, niet zien ontaarden tot een roof tocht. Ja zeker, wij worden overstelpt met zege ningen der techniek. Doch wanneer zullen die dienen tot zegen? De feestbijeenkomst in Brussel, ter gele genheid van het vredescongres, vroeg om wapens voor Spanje! En wat zullen wij dan nog hopen op begrip? Wat moeten wij besluiten? Dit. dat wij niets alleen kunnen. Dat wij alleen iets be reiken kunnen met God. die leiding geeft aan ons werk. Zal ik sterk zijn. als men zal dreigen te dooden. God weet het! God geve het! Het minste tandbederf, indien U poetst met wat goed», dus met Tube 60 en 40 ct. Doos 20 ct. IV0R0L (Adv. Ingez. Med.) Marianne Philips Na de pauze sprak allereerst Marion Philips. Deze zeide o.a. het volgende: Voor ons kan de oorlog nooit hetzelfde be- teekenen als een natuurramp. Wij hebben kunnen nadenken, wij hebben kunnen be denken dat wij het hadden kunnen voor komen. Wij kunnen allen weten, dat geweld altijd geweld uitlokt. Het komt pas tot stand, als geen tegengeweld meer wordt gesteld. Daar om zien wij in. dat het niet meer mogelijk is, om met geweld onze cultuur en ons geluk te handhaven. Wij weten, dat tenslotte ge weld doodloopt op lijdelijkheid. Het is geen lafheid. Er is voor iets meer moed noodig dan voor lijdelijkheid. Het is niet mogelijk, aangaande deze lijdelijkheid raad te geven. Iedereen moet dat zelf maar weten. Maar het is dan ook voldoende, volkomen vol komen voldoende, dat men bewust geweld loos is. Velen vragen zich af. wat er kan voortko men uit de actie van eiftelen. Doch zij ver geten, dat aflen altijd enkelingen blijven. Spr. haalde hierbij het veelal aan Willem den Zwijger toegeschreven woord aan: Het Irak's parlement ontbonden. Cycloon teistert Madras. Honderd fabrieksarbeiders omgekomen. Te Madras in Voor-Indië, heeft zich ten gevolge van een cycloon die het noorden van Madras geteisterd heeft, een verschrik kelijk ongeluk voorgedan. Er stortte n.l. een tabaksfabriek onder den druk van den storm wind in. met het gevolg, dat honderd in de fabriek aanwezige arbeiders den dood von den. In het eveneens door den cycloon ge troffen Chirala werden nog 62 personen ge dood. De aangerichte materieele schade isl groot. Drie ministers verlaten het land. Naar Reuter uit Bagdad meldt is het parle ment ontbonden. Per decreet zijn algemeene verkiezingen uitgeschreven. In dit decreet wordt o.m. gezegd, dat de samenwerking, welke de grondwettige beginselen eischen en die op het oogenblik van essentieel belang is met het oog op de uitvoering van de voorgenomen hervormingen, niet bestaat tusschen het Ka binet en de Kamer van afgevaardigden. De nieuwe regeering deelt mede, dat de af getreden premier Yassin Pasja tezamen met twee ministers het land heeft verlaten. Bagdad door troepen bezet. Volgens te Kairo ontvangen berichten is Bagdad door de troepen bezet. Een bericht, dat de minister van Oorlog uit het afgezette ministerie, Dsjapar Pasja, door een officier is dood geschoten, werd te Lon den bevestigd. De „Sunday Express" meldt dat de ver bannen minister van buitenlandsche zaken, Noeri as Said met een vliegtuig der Britsche luchtvloot via Palestina naar Kaïro is gevlo gen, waar hij Zaterdagmiddag is aangeko men. De regeeringsverandering is volgens dit blad zuiver een binnenlandsche aangelegen heid van Irak. Ook de ..Observer" spreekt zich op overeenkomstige wijze uit. Het blad legt de mededeeling van den nieuwen mi nister-president. dat Irak de handhaving der vriendschappelijke betrekkingen met Groot- Brittannië wenscht. uit als een bewijs, dat de staatsgreep slechts van binnenlandsch- politieke be teekenis is. Toch ziet men in Londen niet over het hoofd, dat de hoofd aanstichter van dezen staatsgreep generaal Bekir Sidky. nooit een bijzonder enthousiast aanhanger van het Engelsch-Iraksche bond genootschap is geweest. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. (Adv. Ingez. Med.) PROGRAMMA DINSDAG 3 NOVEMBER 1936. De kabouter heeft al gauw gezien, dat hij de twee vrienden niet behoeft te wantrouwen en meteen begint hij een lang verhaal. „Deze schuur is alleen 's nachts mijn gebied," vertelt hij. „Ik moet namelijk voor de paarden en de koeien zorgen, als ze wat man- keeren. De muizen zorgen voor mijn eten en drinken, zoodat ik geen reden tot klagen heb." Hij vertelt heel veel van die schrandere diertjes, die iederen nacht zoo trouw voor zijn maaltijd zorgen. „Maar," besluit de kabouter, „nu heb ik er gisteren plotseling een gast bijgekregen. Het is een poesje, dat in het hooi te slapen lag en geen huis had. Ik kan jammer genoeg niet voor hem blijven zorgen, want daarvoor is de etensvoorraad te gering. Weten jullie er mis schien iets op te vinden?" HILVERSUM I, 1875 Öf KRO - uitzending. 8.00—9.15 en 10.00 Gram.pl. 11.30—12.00 Godsd. halfuur. 12.15 KRO-Orkest. 1.Gram. platen. 1.20 KRO-Melodisten en zang. 2. Vrouwenuur. 3.05 Modecursus. 4.05 Gram.pl. 4.30 Voordracht. 4.45 Gram.pl. 5.KRO- Kamer-orkest. (Om 5.45 Gelukwenschen)6.40 Esperanto-les. 7.Berichten. 7.15 Causerie „De levende reserves. 7.35 Sportpraatje. 8. Berichten A.N.P. Mededeelingen. 8.10 Gram.pl. 8.30 Revue-programma. 10.KRO-Melodisten en zang. 10.30 Berichten A.N.P. 10.35 Gram. platen. 10.45 De KRO-Boys en zang. 11.15— 12.00 Gram.pl. HILVERSUM n. 301 M. AVRO-uitzending 6.30 RVU. 8.Gram.pl. 10.Morgenwijding. Gram.pl. 10.30 Ensemble J. Kroon. 11.Huish. wenken 11.30 Ensemble J. Kroon. 12.30 Gram.pl. 1.30 Orgelspel. 1.50 Gram.pl. 2.Omroeporkest. 3.05 Kniples. 4.E. Sandor's orkest. 4.30 Kin derkoorzang. 5.Voor de kinderen. 5.30 Ko- vacs Lajos' orkest en orgelspel. 6.30 Psycholo gische causerie. 7.Voor de kinderen. 7.05 Dansmuziek. 7.30 Engelsche les. 8.Berich ten ANP. Mededeelingen. 8.10 Bonte Dins- dagavondtrein. 10.20 Bridgeles. 11.Berich ten A.NP. 11.10—12.— Gram.pl. DROITWICH, 1500 M. 11.05 Huish. causerie. 11.2011.50 Gram.pl. 12.10 Orkestconcert. 12.50 NorthernIreland Fanfare-orkest en zang. 1.502.20 H. Engle- man's Kwintet en xylofoon. 4.20 „A Labour Party in America?", causerie. 4.40 Het Forum Theaterorkest. 5.05 Gram.pl. 5.35 H. Fawcett's orkest. 6.20 Bercihten. 6.45 Zang. 7.20 Ch. Ernesco en zijn kwintet en zang. 7.50 Causerie „Making ends meet in the cottage". 8.20 Van Phillips en zijn twee orkesten en zang. 8.50 Zang. 9.20 Tijdsein, berichten. 9.40 Plant kundige causerie. 10.Operette-uitzending. 11.1512.20 Dansmuziek. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 11.20 Orkestconcert. 2.50 en 4.20 Gram.pl. 5.50 Orkestconcert. 9.05 Zang. 11.0512.35 Dansmuziek en populair concert. KEULEN, 456 M. 5.50 Orkestconcert 11 20 Omroepkleinorkesi 12.35 Omroeporkest. 3.35 Het Fassbender-Trfo en solisten. 4.35 Gram.pl. 6.05 Omroepklein- orkest. 7.309.20 Jachtprogramma. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Omroeporkest. 1.30 Salonorkest. 1.502.20 Gram.pl. 5.20 Omroep orkest 6.50 en 7.20 Gram.pl. 8.20 Symphonie- concert en zang. 10.3011.20 Gram.pl. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Salonorkest. 1.30 Om roeporkest. 1.502.20 en '5.20 Gram.pl. 6.50 Salonorkest 7.20 Gram.pl. 8.20 Dansmuziek 8.50 Radiotooneel. 9.50 Dansmuziek. 10.30— 11.20 Gram.pl. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M. 7.30 Populair concert. 8.20 Orkestconcert. 9.20 Berichten. 9.50 K. Rïstenpart's Kameror kest. 10.05 Weerbericht. 10.20—11.20 Gram.- platen.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 6