AMSTERDAMSCHE BEURS 8.AAT/TE BIKICUIIN - MAANDAG 2 NOVEMBER 1936 H A A REE MrS D" A G E E A D IT De burgeroorlog in Spanje. Regeeringstroepen slaan een aanval der nationalisten af. MADRID, 2 November (Reuter-A.NP.) In een officieel communiqué van de regeering wordt medegedeeld, dat aan het front van Siera de opstandelingen poogden op te ruk ken naar Brunete; zij werden evenwel door de regeeringstroepen afgeslagen. Aan het zuidelijk front aan de Taag be zetten de regeeringstroepen een strategische positie, welke het dorp Paria beheerscht, ter wijl eveneens een stelling ten zuiden van het dorp Fuen las Rada werd bezet- Een afdeeling opstandelingen viel krach tig Cendejas de la Torre aan als ook Vilaseca en Dehanares. Zij werd afgeslagen door de regeeringstroepen, die na een hevigen tegen aanval het dorp villatoba binnenrukten. De opstandelingen leden zware verliezen. De minister van luchtvaart deelt verder mede. dat een escadrille regeeringsvliegtui- g«i het vliegveld der opstandelingen bij Sa lamanca heeft gebombardeerd, waarbij vijf vliegtuigen ernstig werden beschadigd. LA CORUNA, 2 Nov. (Reuter-A.N.P.) In een officieel communiqué van het hoofd kwartier der opstandelingen wordt gemeldt. dat aan het front van Biskaye verscheidene vuurgevechten zijn geleverd, doch de front lijn werd niet gewijzigd. Aan het Guadalajarafront rukt de rechter vleugel van het opstandelingenleger op en bezet de hoogten, welke de Dulce-rivier beheerschen. Onder de krijgsgevangen welke zijn gemaakt bij de bezetting van Valdemoro. bevinden zich 116 leden van de Guardia Civil. Russisch schip door opstandelingenkruiser aangehouden. Het Russische agentschap Tass publiceert een commentaar van de Prawda over het onderzoek dat de bemanning van de opstan delingenkruiser „Almirante Cervera" in de Straat van Gibraltar heeft ingesteld aan boord van het Sovjet-Russische stoomschip „Dn jester". „Wij hebben hier", zoo schrijft het blad o.m. .,te maken met een nieuwen schakel in den keten van schendingen van het interna tionale recht. De opstandelingen schijnen te meenen, dat zij op zee eigenmachtig kunnen optreden. Zij zochten blijkbaar naar wapens, die zij natuurlijk niet vonden. Wie echter heeft aan deze vijanden van het Spaansche volk het ïecht gegeven, op de internationale zeewegen Sovjet-Russische zeeschepen aan te houden?'" Nieuwe luchtbasis te Barcelona? TENERIFFA 2 November (Havas) De radio-club deelt mede, dat Azana een decreet zou hebben onderteekend, waarbij een nieuwe luchtbasis zal worden gebouwd in Catalonië, waarheen de vliegtuigen van de vliegvelden van Madrid zullen worden overgebracht. Een „Roode Pimpernel" gearresteerd. Naar het Duitsche Nieuwsbureau mede deelt, is uit Gibraltar bericht ontvangen, dat de Engelschman G. W. Grice Hutchinson door aanhangers van de regeering te Ma laga is gearresteerd. Men zou bezorgd zijn voor zijn lot, aan gezien hij sedert maanden Spanjaarden, die door de regeerinas-aanhangers werden be dreigd, zou hebben gered. Eenige honder den Spaansche vrienden, voornamelijk Spaansche aristocraten, zouden door hem weggevoerd zijn. De Britsche torpedojager „Gallant" ligt voor Malaga en naar verluidt zou dit schip ingrijpen om dezen „Roode Pimpernel" te bevrijden. Mevrouw Companys in Frankrijk. De echtgenoote van den presient der ge neraliteit van Catalonië, mevrouw Compa nys, is per vliegtuig te Toulouse aangeko men Zij is onmiddellijk doorgevlogen naar Parijs, waar zij twee weken zou blijven. Mussolini's jongste rede. LONDEN, 2 Nov. (Reuter). De rede van Mussolini wordt in officieele Britsche krin gen met voorzichtigheid ontvangen. Men wil eerst de woorden, welke betrekking hebben op de verhoudingen tusschen Italië en Enge land nader bestudeeren. De Times schrijft, dat het klaarblijkelijk verlangen van Mussolini tot verbetering van de betrekkingen met Engeland in dit land waardeering zal vinden, waar niettegen staande de jongste moeilijkheden een tradi tioneel gevoel van vriendschap bestaat voor het Italiaansche volk. Het is een kardinaal punt in de Britsche politiek, dat de Middellandsche Zee een open weg zal blijven in het internationaal verkeer en het is algemeen bekend, dat Engeland alles zal doen om deze vrijheid te handhaven. In dezen toestand is niets nieuws en geen over eenstemming kan iets toevoegen aan de erken ning van de Italiaansche rechten in dit op zicht. De Daily Telegraph schrijft, dat de rede van den Duce een koude douche is voor hen, die Europa een dieper inzicht willen bijbrengen van de veiligheid. Het blad schrijft verder, dat de pösitie in de Middellandsche Zee niet door dictaten kan worden geregeld, doch alleen door vriendschappelijke aanpassing; dit wordt niet bevorderd door vragen om concessies onzerzijds, noch door woorden, welke bijna be dreigingen zijn. De Morning Post is van oordeel, dat de rede van Mussolini het begin is van een ernstige poging om de kloof tusschen Italië en Groot Brittannië te overbruggen. COMPLOT TEGEN KONING CAROL? Te Londen doen geruchten de ronde als zou in Roemenië een complot bestaan tegen konin« Carol. Dit zou ook de reden zijn, waarom de koning besloten heeft kroonprins Michael mee te nemen naar Tsjecho Slowakije. Het zou namelijk de bedoeling der samen zweerders zijn den prins tot hoofdfiguur te maken van het complot tegen den troon. Ook prinses Helena, de vroegere gemalin van ko ning Carol zou -bij dit complot betrokken zijn. De leider der Nationale Boerenpartij, dr. Ju lius Maniu, heeft een feilen aanval tegen den koning gericht, waarin hij diens fascistische neigingen verweet. NEDERL. NATUURHISTORISCHE VEREENIGING. Het minder mooie weer van Zaterdagmiddag schrikte de leden der afd. Haarlem N.N.V. niet af en ruim twintig leden hebben onder lei ding van de heer P. Cornet en G. A. van Schaik bij de pieren in IJmuiden gezocht naar schelpen en zeedieren, die de zee hier had aangespoeld. Tusschen de pieren lagen kokkels en groote strandgapers in groote hoe veelheden. Mooie exemplaren van de groote zeester en van de slangster, nog hèel mooi oranjerood gekleurd werden gevonden. De heer van Schaik gaf een korte uiteenzetting over den bouw en de wijze van voortbeweging van deze dieren. Wonderlijk zijn ook de uit zandkor reltjes opgebouwde kokertjes van kokerworm en het mooie goudkammetje. Een zwemkrab werd gevonden, en aardig waren ook de nog zeer jonge, levende, exem plaren van de heremietkrab. Verder lagen er mooie exemplaren van de groote strandschelp, ruwe boormossel en een buitengewoon gaaf exemplaar van de hartegel. Bovendien vond men nog een drieteen- meeuw en een zeekoet. welke laatste een slachtoffer van de stookolie bleek te zijn. JUBILEUM FIRMA HOGENBIJL. Zooal? wij reeds eerder schreven, was het 1 November den dae, waarop de firma H. Hogenbijl haar vijftig-jarig jubileum her dacht. De leveranciers en cliëntèle hebben gemeend, dezen dag niet ongemerkt voorbij te mogen laten gaan. Bloemstukken, brieven en telegrammen getuigden van het medeleven in deze gebeurtenis terwijl velen in den loop van den dag persoonlijk de beide firmanten kwamen complimenteeren. PROPAGANDA VOOR HAARLEM. Naar wü vernemen zal in Januari bij den heer H. F. Wagenaar Reisiger, uitgever te dezer stede een fraai geïllustreerd maand blad van Haarlem verschijnen. Het ligt in de bedoeling van den uitgever te trachten, zooveel mogelijk vreemdelingen naar Haar lem te trekken. Ook onder de terugkeeren den uit. Indië zal met dit maandblad propa ganda voor vestiging in Haarlem worden ge maakt en wel door toezending van het blad aan alle repatriëerenden uit Indië. EEN ZIEKENHUIS VOOR DIEREN. Te Los Angeles is enkele maanden geleden een dierenziekenhuis in gebruik genomen, dat door de dierenliefhebbers met groote vreugde is begroet. Tweehonderd zieke die ren kunnen hier een goede verzorging ge nieten en met de meest moderne middelen verpleegd worden. Er zijn kooien en hokken voor katten, honden en vogels, maar on langs zijn ook twee slangen en een kleine tijger opgenomen. Dag en nacht blijven dok toren en oppassers in het ziekenhuis, en zelfs in den nacht kunnen dierenliefhebbers hun zieke lievelingen onder doktershanden laten stellen. VRIJE EVANGELISCHE GEMEENTE. Dinsdagavond 3 November zal de heer Kuiper uit Bilthoven een lezing houden over het onderwerp „Jodenhaat en Bijbelchristen Waar ligt de schuld", in het gebouw der Vrije Evangelische Gemeente, Parklaan 106. Twee dooden op onbewaakten overweg. Op den onbewaakten overweg te Heiliger - lee is Zaterdagmiddag een vrachtauto door een uit V/inschoten komenden trein gegre pen en totaal vernield. De twee inzittenden de zeventigjarige J. Pinkster en zijn zoon, de 33-jarige A. Pinkster, werden op slag ge dood. De vrachtauto, een groote truck met trailer geladen met zakken kalkpoeder, kwam uit de richting Westerlee. De zoon bestuurde den wagen en wilde juist den overweg passeeren toen de personentrein, die om 2,34 u. uit Win schoten was vertrokken, naderde. Blijkbaar heeft de autobestuurder tengevolge van den regen en ook doordat het uitzicht op de spoorbaan door een huis wordt belemmerd den trein niet zien aankomen. De truck werd gegrepen en over een af stand van 200 meter meegesleurd. De beide mannen moeten op slag gedood zijn. Door de aanrijding is de locomotief ontspoord en heeft het treinverkeer aanmerkelijke vertraging on dervonden Vestiging groot bedrijf te Beverwijk. Bezwaren van de Middenstands Centrale. De Beverwijksche Middenstands-Centrale heeft van den Minister van Handel. Nijver heid en Scheepvaart, in verband met het feit, dat de firma Vroom en Dreesmann te Beverwijk panden heeft aangekocht, met de bedoeling zeer binnenkort te Beverwijk een zaak te vestigen, verzocht deze vestiging af te wenden in het belang van den Beverwijk- schen middenstand. Tevens verzocht de Middenstands-Centrale aan de Kamer van Koophandel en Fabrieken in dit district, dit verzoek te steunen. Kamer van Koophandel adviseert overlegpleging. Het Bureau der Kamer van Koophandel heeft een concept-antwoord op dit schrij ven opgemaakt, waarin wordt medegedeeld, dat de Kamer aan het verzoek, bij den be trokken Minister het verzoek der Bev. Midd. Centrale te steunen, niet kan voldoen, daar het treffen van maatregelen tegen de vesti ging van één bedrijf nooit op haar weg kan liggen. Intusschen wijst de Kamer er op. dat de organisatorische weg. door het openen van overleg, voor de Midd. Centrale openstaat en dat het middenstandsbedrijf middelen ter beschikking heeft, om de bedoelde concur rentie te temperen. WISSELKOERSEN. Amsterdam 10.15 uur. Londen 9.03 Berlijn 74.30 Parijs 8.58V-> Brussel 31.18 New-York 1.84 11/16 Londen 9.02 3/8 Berlijn 74.40 Parijs 8.59 Brussel 31.18 Zwitserland 42 44Vfe Kopenhagen 40.30 Stockholm 46.55 Oslo 45.35 New-York 1.84 13/16 Praag 6.54 1/4 Amsterdam 12 uur. „Et-en een lettertje van groote bewondering voor Uw Steradent. Ik had alle mogelijke reinigingemiddelen voor nio-i kunstgebit gebruikt, maar niets scheen die gelige tint te kunnen wegnemen. Ik zag Uw advertentie en kocht een doosje en na twee nachten behandeling had ik nieuwe tanden terug. Ze icaren prettiger in mijn mond en hadden weer dien mooien glans alsof ze nieuw waren. Ik heb thans Steradent onder vrienden en kennissen ten sterkste aanbevolen." G. M. Uw valsche tanden behoeven er niet langer uit te zien als oude piano-toetsen aangeslagen, dot en geelgetint als oud ivoor. Hoe oud of vergeeld Uw gebit ook is. Steradent zal het gegarandeerd vlekkeloos schoon maken en een frisch en natuurlijk uiterlijk geven alsof ge het den eersten dag nieuw had en Uw gebit ral zoo blUven. Leg Uw gebit eenvoudig in water en voeg er een weinig Steradent bij. Aanslag verdwijnt als bü too- verslag, z.elfs de zwartste tabakvlekken van jaren her zullen verdwijnen. Verkleurde deelen krijgen weer een frissche, rose vleeschkleur. Uw gebit doet aan als heldere tanden, met den aantrekkelijken glans van levende tanden. Alle slijmerige aanslag wordt door het sterlc steriliseerend middel verwij derd. Het zuivert het gebit en geeft een koelen, verfrisschenden smaak. Geen borstelen. Geen zuren. Geen nare smaak. Gegarandeerd onschadelijk. Tand artsen zeggen, dat Steradent verreweg het beste reinigingsmiddel is. dat ooit gefabriceerd werd. Prijs ƒ0.50 en ƒ0.90. Verkrijgbaar bij alle apothe kers en drogisten, of franco toezending door G. Lindner Co., Singel 115, Amsterdam-C. (Adv. Ingez. Med.) IJMUIDEN Het bezoek van de Kon. Familie. HEEMSTEDE Gouden jubileum Christel. Jongelingsvereeniging. MARKTPRIJZEN. Tarbot per KG. f 1.70f 1.20. Griet per 50 K.G. f 40—f 20. Tongen per K.G f 1.50—f 1.25. Groote schol per 50 K.G. f 30f 23. Middelschol per 50 K.G. f 28—f 25. Zetschol per 50 K.G. f 28f 22 Kleine schol per 50 K.G. f 23f 8.50. Schar per 50 K.G. f 12f 6.50. Tongschar per 50 K.G. f 37f 20. Rog per 20 stuks f 23—f 18. Vleet per stuk f 3—f 2.10. Kleine poon per 50 K G. f 6f 4.10. Groote schelvisch per 50 K.G. f 36f 35. Middelschelvisch per 50 K.G. f 36—f 28. Kleine schelvisch per 50 K.G. f 16f 6.20 Kabeljauw per 125 K.G. f 70—f 49. Groote gullen per 50 50 K.G. f 19—f 5. Wijting per 50 K.G. f 6—f 2.40. Makreel per 50 K.G. f 9f 1.75 Heilbot per K.G. f 0.90—f 0.80. Leng per stuk f 3f 1 25. Koolvisch per stuk f 1.60—f 0.23. Versche haring per kist f 3.40—f 1. Klein middel hake per 50 K.G. f 49. Kleine hake per 50 K G f 17. BESOMMINGEN. Trawlers: Claesje RO. 46. 890 manden, f 2950. Libra IJM. 98. 600 manden f 4420. Schoor! IJM. 39, 1450 manden f 2630. Uiver IJM. 384, 635 manden f 1890. Sylvain 116, 645 manden f 2350. I. S. Groen IJM. 130. 1005 manden f 2510 Zeehond IJM. 70. 70 manden f 1900. Ewald IJM. 48, 800 manden f 3350. Martha 165, 70 manden f 1590. Kotters: E 19 f 1060 E 508 f 1110. Loggers: KW 35 f 900, KW 104 f 820, KW 52 f 540. Versche haring- SCH 250 f 430. SCH 412 f 1420. KW 26 f 470, KW 167 f 540, KW 153 f 8.40, KW 18 f 590, KW 101 f 530, KW 34 f 580, Besommingen van 6 trawlloggers en van 1 haringlogger nog niet bekend. De kruiser „De Ruvter" wordt weer door de Noordersluis geschut. Naar wy vernemen zal de kruiser De Ruy- ter, die alhier binnenkomt, om a.s. Woensdag de Kon. Familie aan boord te nemen, binnen de sluis vastmaken, zoodat de kruiser weer door de Noordersluis geschut wordt Het is nog niet bekend, of de Kon. Familie aan de ligplaats binnen de sluis dan wel in de sluis aan boord zal gaan. Wanneer de kruiser met de hooge gasten aan boord uit de haven vertrekt, zullen geen andere schepen mogen binnenkomen of uit gaan. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Dinsdagmarkt: Am sterdam IJM 58. Vangst: 100 manden strip- visch, 600 m. makreel 200 m. haring, 60 m. koolvisch. totaal 960 m. Maria R. Ommering. IJM, 7. Vangst: 130 m. stripvisch. 700 m. makreel, 60 m. haring; totaal 890 manden. BURGERLIJKE STAND HAARLEM. 2 November. Bevallen: 30 October: K. BoereeSchreiber, z.: C. H. P. BoerlageKortmann, z.\ 31 No vember: C. F. de VriesVlaanderen, d.; J. H. SchoorlVeldhuizen, d.: 2 November: I. Bakkerv. Deventer, z. Overleden 30 October: J. M, A. Piers—Luij- ken, 70 j„ Klaverstraat; J. A. Beltzer, 53 j., Rijnstraat; 31 October: S. VermentBrouwer, 80 j., Jansstraat; 31 October: A. J. H., 15 mnd., d. v. G. v. d. Weerdt, Lootsstraat; H. P. Majoor, 36 j„ Kamperlaan; C. Stroetv. d. Bogaard, 98 j„ Schotersingel; 1 November: P. van Elde- ren, 30 jHazepaterslaan; J. Selhorstv. Ham. 82 j„ N. Kerksplein; C. H. Mommers, 47 j„ Zijlstraat. VORIG t KOER? Herdenksbijeenkomst op Meer en Bosch, j Er was Zaterdag feest op Meer en Bosch. De Christelijke Jongelingsvereeniging „Waar lief de woont gebiedt de Heer Zijn zegen" her dacht haar gouden jubileum. De feestavond werd ingezet met een feest maal in het Boschhuis, waaraan bestuur en leden aanzaten. Na afloof» van dit maal vond in een andere zaal van het Boschhuis de herdenkingsbijeen komst plaats. Hier waren o.m. aanwezig: de eere-voorzitter, de besturende broeder F. H. Jonker, de beschèrmheer de heer H. W. Dui- vendak, deputation der verschillende organi saties van Meer en Bosch, van de Heemsteed- sche Chr. Jongemannenvereeniging, van de meisjesvereeniging „Groeien en Bloeien" van Huize Sarepta te Haarlem, Dr. Ledeboer, ge neesheer-directeur der inrichting, en vele broeders der inrichting. De voorzitter, de heer C. J. Oostenrijk hield een openingsrede. Spr. gaf een overzicht van het ontstaan der vereeniging. 50 jaar geleden kwamen eenige vrienden bijeen om de vriendenband, reeds in een vorige inrichting in Bielefeld in Duitsch- land gelegd, hier vaster aan te halen. Verschillendè namen zijn aan de oprich ting verbonden, o.a. die van Ds. Creutzberg, den toenmaligen directeur der inrichting, Tenslotte deelde de voorzitter mede, dat vele schriftelijke felicitaties waren binnengeko men van vrienden oud-leden en oud-be- stuurderen, van verschillende afdeelingen van het Chr. Jongelingsverbond, waarbij de afdee ling is aangesloten. Ook werden tal van bloemstukken ontvangen. Vervolgens sprak de eere-voorzitter, Br. F. H. Jonker. Vele jaren heb ik het werk der vereeniging gade geslagen, aldus spr., en ik heb den grooten zegen gezien, die zij gebracht heeft aan de inrichting Meer en Bosch. In de vergaderingen hebben de leden geleerd el kander te waardeeren en begrijpen. Inni< dankbaar ben ik, aldus spr., dat ik als bestu rende broeder hier heb gearbeid, en den zegen heb mogen ondergaan, die van deze vereeni ging is uitgegaan. Spr. noemde als steunpilaar der vereeni ging den oude v. d. Kraats. Hulde bracht hij aan het tegenwoordig bestuur, dat zoo trouw en toegewijd is aan de vereeniging. Tenslotte overhandigde spr. mede namens den beschermheer een vlag van het Ohr. Jon gelingsverbond, het symbool der eenheid, met den wensch, dat deze banier er toe bij moge dragen heil en vrede te brengen ook in het ge moed der leden. De geestelijke verzorger, de heer Duivendak vestigde de aandacht op den datum van 31 October, den hervormingsdag. Dit is geen toe val geweest, maar het heeft voor de oprichters een beteekenis gehad. Hun daad is tot iets groots uitgegroeid. Dr. Ledeboer wenschte hierna bestuur en leden geluk. Uw vereeniging, zoo zeide hij tot het bestuur, heeft haar groote waarde tot op dit moment behouden. Meer en Bosch kan deze vereeniging niet meer missen. Het woord werd nog gevoerd door vertegenwoordigers van verschillende andere organisaties en door een der oudste broeders, Br. de Haan, die het ver schil tusschen vroeger en nu schetste. De avond was verder gewijd aan muziek en zang, afgewisseld door de verslagen van se cretaris en penningmeester, deels behelzende de beschrijving van vele voorgaande jaren. Zondagavond vond een herdenkingsdienst plaats in „Irene", waar de heeren J. Tabak, als vertegenwoordiger van het Ned. Jongelings verbond, H. W. Duyvendak en Broeder C. J. Oostenrijk het woord voerden. Na het votum las de heer Duyvendak enkele vera en uit Psalm 63, Ps. 103 en P.s. 133, welke schriftlezing werd afgewisseld door gemeen schappelijk zingen. De heer J. Tabak sprak naar aanleiding van van het bijbelwoord uit Kronieken 30, het 8ste vers: „Geef den Heere de hand". Zijn warm, hartelijk en ernstig woord heeft stellig velen getroffen, evenals het gezang van het patiënten koor. Broeder C. J. Oostenrijk, voorzitter der jubi- leerende vereeniging, hield een rede naar aan leiding van Nehemia 8 11, „Want de blijd schap des Heeren die is uwe sterkte". Na het zingen van het 5de vers van het I Bondslied zingt het patiëntenkoor onder lei - ding van Br. Jac. Lagas allen toe: De Heere j zeeg'ne en behoede U. STAATSLENINGEN BIN NENLAND 4 pCt. ld. 1933 II 4 pCt Nederl. Indië STAATSLEENINGEN BUI TENLAND. 5V2 pet. Dultschlandl930 (Youngleening) Youngleenlng (met ver klaring) BANK-INSTELLINGEN. Amsterd Bank Handel Mpij Cert van f250 - Koloniale Bank -Ned Ind Handelsbank Rotterd Bank INDUSTR ONÜ BINNENL Alg Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert Ned Ford ex 40 afst Philips Gloeil. Gem.Bezii Unilever ICO7/» ïoo 22* 24* 14(* 162 74* 132* 43* 48 77 <42* 251V, 159* KOERS VAN HEDEN pl.m 1.30 22* <3 74* 132* 43!* 77»/g ,43 253 161 pl.m 1.45 22* 23!* 43'/» 77'/» 252* 161!* pl.m 2.00 237» 43'/» 78* 253 162 pl.m 2.15 lOOVa 74!* 43* 79 253 163* TABAKKEN. 241* Dell Batavia 242 244 240* Dell MaatschanplJ 203 3C4 ,99* 305 308 Senembah 265* 268 267 SCHEEPVAARTEN 3* Kon. Ned. Stoomboot -vaart Unie M7» 84 84 84—84!* Konlnkl Paketvaart 135* 36 - Rotterdamsche Lloyd 75* 75* Maatschappij Nederlanc 73!* 73 Holland—Amerika lijn 97 PETROLEUM. 9 t* 404 402* 305 89* 89 89* Shell Union 197» 20% 207» - 20V. Continental Oil 27 V 11% 27* 27% Tidewater 14% 15V 157, 15V* CULTUUR MAATSCH. H. V A 409 418 417 Java Cultuur 148 150 150 - Nca Ina Suikér Unie 122* 124 124* 124!* Vorstenlanden 31 31 - INDUSTR. ONI) BUITENL Intern Tel and Tel n 9* n 9* 95(1 Anaconda 36 :6% 361,, 36 Bethleh Steel 53'V 53* 53» 5 547» 33/, 3s/» 3'<, 3s/» 3'/» - 57* - U. S. Steel 57 V 57* 577» 57V 43* 45* 457» 45* 45V 87» RUBBERS Amsterd Rubber 247* 258 256* Dell Bat Rubber 13L*» 145 - 143 Indische Rubber ieo - 164 Kendeng Lemboe 195* - Serbadjadl 119!* - Rotterdam Tapanoeli 64* - Bandar Rubber 184 188 - Preanger Rubber 81 81* 83 Java Caoutch 128 - Sumatra Rubber 205* AMER. SPOORWEGEN. Southern Pacific 33* Wabash Railroad 2* - 1% 2V Union Pacific 104* 105 - Chic Wilwaukee - Missouri Kansas Texas 5% - - MIJNBOUW. Alg Explor MiJ 176 176 Redjang Lebong 267* - Bllliton n 455 - - PROLONGATIE. - 2 - - -

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 7