D ZWANENBERGS H.D.* 1 VERTELLING fok fftOUW ScUdift.. DINSDAG 3 NOVEMBER 1036 H A A R E E M'S D A G B E A D 9 VOOR DEN- r -POLITIERECHTER De vertrapte fiets. Een juffrouw reed op haar rijwiel in de Spaarnwouderstraat en sloeg links af een zijstraat in. Een jongen, die achter haar aan kwam, botste tegen haar op en beiden kwa men te vallen, waarbij de japon der juffrouw scheurde. Dit zijn de feiten, waartegen niets is in te brengen, maar minder vaststaand is, wie de oorzaak van de botsing was, immers de juffrouw zei, dat de jongen met woeste vaart had gereden, iets wat, gezien de pres taties van jongelieden per rijwiel, niet direct ongeloofwaardig is, en de jongen zei, dat de juffrouw te laat den arm had uitgestoken, wat ook al weer niet tot de onmogelijkheden be hoort, als we zien hoe wielrijders het aange ven van richtingverandering veelal opvatten. Wij kunnen daarin geen beslissing nemen, omdat de rechter het ook niet deed en keeren dus naar de twee gevallen fietsers terug. De zen waren inmiddels opgestaan en begonnen te kijven, als gevolg van hun verschillende in zichten. Misschien ware het daarbij gebleven en hadden we het feit niet aan de vergetelheid ontrukt, wanneer de juffrouw geen gescheur de japon had gehad, maar een japon is voor een vrouw een te kostbaar artikel om een groote scheur daarin onopgemerkt te laten en daarom bleef het niet bij woorden, maar ging de juffrouw den jongen met haar boori- schappentasch op het hoofd timmeren, wat de voorbijgangers in de Spaarnwouderstraat dermate interesseerde, dat ze van alle zijden kwamen toegesneld om van het schouwspel te genieten. Wel tweehonderd menschen, zei een jongen, die een vriend van den aangevallene was en daardoor wellicht wat ruim schatte, want tweehonderd menschen is een heeleboei. De jongen weerde de klappen wat af, maar de juffrouw werd daardoor nog meer opgewon den en toen begon zij haar woede op het rij wiel te koelen, dat nu wel de scheur had ver oorzaakt, maar toch feitelijk onschuldig was. Ze ging op het achterwiel staan dansen, zei den getuigen, die niet bedoelden walsen, maar meer krachtdadig steppen; een nuchter mensch zou zeggen: ze trapte het achterwiel in elkaar. Een agent, die in vrijen tijd passeerde, be moeide zich met het geval, toen de fiets reeds gedeukt neerlag en nam een verhoor af, clat hij later in de Smedestraat voortzette en waarbij de juffrouw een verklaring teekende, dat zij op de fiets had getrapt. Ze moet het wel erg op de zenuwen hebben gehad, want nu wist zij niet meer, dat ze had staan dansen en ook niet, dat ze de verklaring had geteekend, zoodat ze zich thans geheel onschuldig vond en meende, dat de jongen in het beklaagdenbankje moest staan en zij voor het getuigenhekje. Maar zoo was 't nu een maal niet en zij werd wegens mishandeling en vernieling veroordeeld tot een week ge vangenisstraf, omdat ze de 30 boete, die de officier had geëischt, niet kon betalen. De jongen had 9.— schadevergoeding geëischt, onder meer voor een vernielde achterband, die hem. zei hij, een kleine f 4.— kostte. Alle des kundigen waren het er echter over eens, dat dit een te hooge prijs was voor een buiten band, zoodat die van de rekening werd ge schrapt en de schadevergoeding werd bepaald op f 5.50. De juffrouw zei, dat ze in hooger beroep zou gaan Een geheimzinnige accu. Een accu is geen ding, dat zoo maar uit eigen beweging van de eene auto in de andere overgaat, dus als iemand een accu mist en hij vindt die later in de auto van een ander, gaat hij denken, dat die ander het ding ge stolen heeft. Zoo was het ook nu het. geval en daarom moest de man, in wiens auto de accu door de politie was aangetroffen, voor diefstal van dat voorwerp terecht staan. Bij het onderzoek bleek het echter een in gewikkelde en geheimzinnige zaak te zijn en na het hooren van alle getuigenverklaringen staan we voor het raadsel, hoe de accu in de auto, waar ze is gevonden, is terecht gekomen, De accu zelf. die daar stijf en zwaar op de rechterstafel stond, was de stomme getuige, die alleen opheldering had kunnen geven, als hij had kunnen spreken. Er gebeurden in de garage, waar de accu was aangetroffen, meer vreemde dingen; op een dag was er een electrische soldeerbout ver dwenen en den volgenden dag stond die weer, waar hij den vorigen dag had moeten staan. Er verdwenen fietsbanden en andere dingen, die nooit meer terug kwamen en een paar meisjes hadden van haar balcon een jongen met een sleuteltje de garage zien ope nen om er binnen te gaan. De jongen was er, volgens zijn zeggen, niet binnen gegaan. Maar die jongen had toch een sleuteltje, waarmee hij op verzoek van een agent de deur had open gemaakt om naar de accu te zoeken, want die jongen was een broer van den eige naar van de vermiste accu en dat alles maak te. als gezegd, de zaak hopeloos verward. Voe gen we daarbij, dat de man, in wiens auto de accu was gevonden, als een behoorlijk mensch bekend stónd, die een zeer aannemelijke ver klaring gaf, hoe hij in het bezit van andere accu's was gekomen, dan is er reden om te •gelooven. dat iemand anders de bewuste accu in zijn garage had gezet en hij bij ver gissing dat ding in zijn wagen had geplaatst. Hoe het zij. de officier vond geen termen •om straf te eischen en de politierechter sprak den man vrij. FAILLISSEMENT SCHOUWBURG JANSWEG Het weekblad Handelsbelangen neemt o.a. op de crediteurenlijst in bovengenoemd fail lissement. De lijst telt 62 crediteuren met een totaal passief van 22.487.89 waarvan prefe rent 8710.84. De baten zijn nog niet volledig bekend. De voornaamste crediteuren zijn: N.V. Heinekens bierbrouwerij geleverde goederen en geldleening 5493.91; Erven Muller geld- leening 2350; N.V. Almeria huur 3360.30 preferent „WELDADIGHEID NAAR VERMOGEN1' Pandpoort, Koningstraat. Noteer vooral het nummer hieronder vermeld, Waarmede ..Weldadigheid" kan worden opgebeld, In de Telefoongids treft ge het nu nog niet aan. Maar komt een nieuwe uitgaaf, dan vindt ge 't daar staan. Postgiro 212793. Telefoon 11855. N.V. HOLLANDSCHE BETON MAAT SCHAPPIJ In de te 's-Gravenhage gehouden tweede buitengewone algemeene vergadering van aandeelhouders in de N.V. Hollandsche Beton- Maatschappij zijn de voorgestelde wijzigingen der statuten met algemeene stemmen aange nomen. VLEESCH- EN GR0ENTEC0NSERVEN (Adv. Ingez. Med.J STADSBIBLIOTHEEK EN LEESZAAL PRINSENHOF. Nieuwe aanwinsten. Boek- en Bibliotheekwezen. Greve: Dertig jaren openbare leeszaal in de residentie. Menn: Die wissenschaftlichen Bibliotheken Hollands. Reichner: Jean Grolie, der König der Bi- bliophilen. Rechtswetenschappen. Kooiman: De Nederlandsche gemeente In de Negentiende en twintigste eeuw. Pagel: Die Feme des deutschen Mittelalters. Tieman: Politiebevoegdheid. Toelichting op de voorschriften voor de be grooting en rekening der gemeente. Geneeskunde .Gezondheidszorg, Sport, Spel. Dinand: Kruidenboek. Heeg: Lichaamstraining voor voetballers. Manger: Zwemmen. Pilaar: De hygiënische beteekenis van auto- mobielgassen. Voorhoeve: Homoeopathie in de praktijk. Geschiedenis. Bouman: Jaurès, Wilson, Rathenau. De Kadt: Van Tsarisme tot Stalinisme. Steinberg: Maria Spiridonowa. Thorbecke: Brieven aan zijn verloofde en aan zijn vrouw. Nederl. en i. h. Nederl. vert. romans: Masefield: Klipperschepen jagen naar Lon den. Nordhoff en Hall: De muiterij op de „Boun ty". Rilke: Vertelsels van Onzen lieven Heer. Roselaar: Het geldschip. Streuvels: De blijde dag. NED. BOND TOT HET REDDEN VAN DRENKELINGEN. De droeve lijst In het tijdvak van 28 September tot 28 October 1936 verdronken in ons land 12 jon gens beneden 16 jaar, 1 meisje idem, 17 man nen en 4 vrouwen, te zamen 34 personen; bij het te water rijden van auto's verdronken 2 mannen, in totaal 36 slachtoffers. In hetzelfde tijdvak werden gered of wis ten zich te redden: 8 jongens beneden 16 jaar, 7 meisjes idem, 23 mannen en 2 vrouwen te zamen 40 personen. Van dit getal 40 werden zwemmend gered 14, zelf wist 1 zich te redden, door middel van botohulp 12, door handreiking 11, met reddingshaak 1 en met een ladder 1. Door den voorzitter van den bond, den heer A. A. Bierlee werd een jongmensch in Amsterdam zwem mend gered. Uit auto's werden gered of wisten zich te redden 29 personen, in totaal gered 69. Er reden te water in die 4 weken 12 auto's bus sen en vrachtauto's. l|l||l|l'll||lllllll|!|lili||i|i||lllillll[l|!lllllllllllllllllM lllillillllllllllll De geschiedenis van een edelsteen door KATHY WALSH. Peter Jettyson, de juwelier, zat in zijn kleinen winkel in het noorden van Londen en was het weer volkomen met zich zelf eens, dat de tijden slecht waren. In zijn étalage werden de zilveren poederdoozen stof fig. de gouden armbanden groenachtig en de horloges roestig. Niemand kwam bij Jetty son iets koopen, zoodat er geen sprake van was, dat hij van het leven ook maar iets kon genieten. In de dalende schemering dacht hij na over zijn treurig bestaan, waarom niemand zich bekommerde behalve zijn ouden vriend Thomas Green. Thomas was, tot twee jaar terug, zelf han delaar in edelsteenen gewest; hij was nu over de zeventig en had zich met een klein ver mogen uit de zaken terug getrokken. Trots het groote verschil in leeftijd waren hij en Peter dikke vrienden geworden. Toen op dezen lenteavond lang en aan houdend aan de gesloten winkeldeur gebeld werd. dacht Peter: Dat is Thomas! Hij stond op, opende de deur en het was inderdaad de oude Thomas. „Veel te doen?", vroeg de oude. De vraag ergerde Peter. Zij scheen een bespotting van de slechte conditie, waarin zijn zaak verkeerde. „Kom binnen!", antwoordde hij kortaf. I^Een oogenblik maar. Ik wou je een klei nen dienst verzoeken. Je moet dit juweel hier voor me bewaren". Hij bracht een lederen étui te voorschijn opende het en legde het vóór Peter op de tafel. In het étui lag, bevestigd aan een dun platina kettinkje, een blauwwitten bril jant van ongeveer twintig karaat, twintig duizend dollar waard. „Leg hem meteen in je safe", verzocht Thomas. „Waarom breng je zooiets hier? „Ik vertrouw je! Morgen haal ik den steen weer terug en breng hem in de brandkluis van de bank. Die is nu gesloten. Anders zou ik je niet lastig gevallen zijn Door dit bewijs van vertrouwen was Peter wel gevleid, maar hij kon toch maar niet be grijpen, waarom Thomas het juweel niet in zijn eigen huis hield. Alsof deze de onuitge sproken vraag had gehoord, zei hij: „Weet je. Peter ik heb 'n gevoel alsof mij vandaag iets zal overkomen. Wat, weet ik niet. Voorgevoel noemt men dat". „Goed, goed", mompelde Peter. Hij nam HAARLEMSCHE REDDINGSBRIGADE. De gediplomeerde led neder brigade wor den opgeroepen zich beschikbaar te stellen voor het volgen van een gascursus, in ver band met eventueele gasaanvallen. Het be stuur der brigade doet een beroep op de leden zich zoo spoedig aan te melden bij het secretariaat. De cursus omvat gasmasker oefeningen en ook het hulp verleenen aan slachtoffers. Voorts wordt bericht dat de Medische cursus om de brigade-diploma's te behalen, begint op Vrijdag 6 November in het Sportfondsen- bad. Dr. Veen zal om de 14 dagen cursus houden. Op den tusschenliggenden Vrijdag zal de heer G. de Lugt het practische werk leiden. Op Dinsdag 24 November wordt de jaar lij ksche brigade-feestavond gehouden in „Dreefzicht". De avond wordt doorgebracht met onderlinge wedstrijden en dansen. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. (Inlichtingen over gevonden voorwerpen aan het bureau van politie, Smedestraat, uit sluitend tusschen 11 en 13 uur.) Terug te krijgen: Handschoenen en ceinturen, portemonnaie met inhoud, actetasch met inhoud, Politiebu reau Smedestraat; armbandhorloge, Boeree, Kastanjestraat 39; rekenboekje, v. d. Manak ker, Meidoornplein 10; briefopener, Dekker, Rijksstraatweg 308; étui met getuigschriften. Lausberg ,Harmenjansweg 53; hond, van Dammen, Modderpad 63 te Hoofddorp; hond, Kuijper, Nieuwe Gracht 17 boven; jumper. Duik, Borneostraat 19, Heemstede; muts, Zui derduin, Seringenstraat 21; idem, van Zwol, Zomervaart 156; portemonnaie met inhoud, Baan, Weltevredenplein 13; idem, Butot, Popu lierstraat 11; idem, Stolwijk, Gierstraat 58: idem, van Emmerik, Welgelegenstraat 23: idem, Verhagen, Wijde Geldeloozepad 14; da- mesparapluie, Stoute, Paviljoenslaan (con- vierge Prov. Griffie)actentasch, Meester Panman, School 3 aan de Botermarkt- zak met haven en brood, Eikelenboom, Nieuwe Gracht 50. Centrale Tandheelkundige Kliniek. KENAUPARK 26 A TELEFOON 12644 KUNSTTANDEN EN GEBITTEN ZIEKENFONDSTARIEF. SPREEKUREN 9—11 en 1—2, Dinsdags avonds 6.30—8.30. (Adv. Ingez. Med.) IIlillllllllllllllllllllllllllllllllM het étui aan en draaide aan het mechanisme van zijn brandkast. Thomas keek opmerkzaam toe en nam daarna afscheid van zijn vriend. Een weinig onzeker als versuft ging hij heen. Peter sloot de deur achter hem. Hij kon niet nalaten zijn gedachten over den steen te laten gaan. Hoe kwam Thomas aan zoo'n kostbaar stuk? Had hij het gekocht? Ge stolen? Verduisterd? Peter zuchtte. De waar heid echter zou hij nooit te weten komen. Tegen acht uur maakte Peter aanstalten om zijn voorraad uit de vitrines te nemen en in de brandkast te sluiten, toen er weer ge beld werd. Hij dacht, dat het Thomas was, die misschien nog iets over den briljant te zeggen had. Maar het was Thomas niet. Het was een jonge man, die vriendeiljk vroeg: „Meneer Jettyson?" „Jawel. Wat wenscht u?" Toen zag Peter, dat de jongeman Charles Green, de zoon van den ouden Thomas, was dien hij, omdat hij er zoo vreemd uitzag, niet terstond herkend had. „Meneer Jettysonis mijn vader in den vooravond bij u geweest?" „Je vader, Charles? Waarom? Is er wat ge beurd?" „Was hij niet hier?" Jettyson keek rustig in Charles' oogen?" „Hoe kom je aan dat vermoeden?" Er was iets niet in den haak. Charles maakte een abnormalen indruk. De briljant een niet te verklaren gevoel zei hem, dat de steen de oorzaak van Charles' onrust was. Nu zei de jongeman plotseling: „Vader is dood!" „Genadige hemel!", riep Jettyson geschrok ken, Charles ging voort: „Tegen zeven uur liep vader op het Totten- hamplein tegen een auto op. Hij was terstond dood", „Verschrikkelijk!" Peter was hevig aange daan, doch beheerschte zich. „Hij had iets van huis meegenomen, dat nu verdwenen is". „Iets, dat u toebehoorde?" „Nneen, toen nog niet. Waar kan hij het naar toe gebracht hebben?", dacht Char les hard op. „Dat weet ik nietdat weet ik werke lijk nietzei Peter langzaam. De steen had Thomas toebehoord. Aan wien hij nu behoorde, was nog een vraag. Als hij hem aan Charles gaf, dan deed hij misschien iets onwettigs. Het beste was dus maar van hem af te komen. Hij zei: ,,'t Was zeer attent van je hier te komen en mij de treurige boodschap te brengen. Het doet mij erg veel led. Arme oude Thomas". Charles zag in, dat hij nu moest heen gaan, Toen hij weg was. keek Peter in den halfduisteren winkel rond. De luiken waren voor de ramen en voor de deur. Niemand had ets gezien. Hij begon ingespannen te den ken. Charles wist niet, waarheen zijn vader den steen had gebracht. VOOR DEN- -KANTONRECHTER De duikelaar. De duikelaar woonde in Hoofddorp en was kwade vrienden met de burgerij. Dat was mis schien wel de oorzaak dat alles gegaan was. zooals het was gegaan. Op den hoek van den Nieuwen Weg en den Kruisweg in de gemeente Hoofddorp sloeg de bestuurder van een auto rechts af, waarna hij van achteren werd aangereden door een wiel rijder. Maar dit was natuurlijk niet aan hem te wijten. Doch hij was uitgestapt en was nogal heftig opgetreden. Dies had men er hem van verdacht, dat hij een slok te veel op had. En inderdaad, hij had wat gedronken al verklaarde de caféhouder, dat het maar twee borrels waren, wat ook de ambtenaar van het O. M. niet veel vond. Wartaal zou hij gesproken hebben. Doch bij het verhoor van de getuigen bleek wel. dat die wartaal heelemaal niet zoo verward was Zoo bleek, dat hij met de vuist op tafel had staan slaan in het politiebureau, en dat ter wijl de inspecteur van politie zei, dat dat on derhoud zeer rustig was verloopen. Het geval was nauw verbonden met een ze kere gespannen verhouding tusschen verdach te en de Hoofddoi-psche burgerij. De omstan ders, die dadelijk na de botsing waren toege sneld, hadden zich met spottende opmer kingen in het geval gemengd en dat zou ver dachte geïrriteerd hebben. Want verdachte heeft in Hoofddorp den bijnaam „duikelaar" (over de oorsprong waarvan geen zekerheid bestaat) wat hij zich nogal aantrekt. Er was nu eenmaal een ambtseedig proces-verbaal en daar hield de ambtenaar zich aan. waarom hij dan ook zeven dagen hechtenis requireerde. De verdediger, Mr. T. A. M. A. v. Löben Seis wees echter op de vele getuigenverklaringen, die juist er op wijzen, dat verdachte heele maal niet dronken was. Hoe vaak men ook afgaat op een ambtseedig proces-verbaal, hier is het dan toch maar één getuige tegenover velen. De kantonrechter achtte het ten laste ge legde bewezen en legde 50.— boete op. JOHANNA DE HEUS ZINGT IN DEN STADSSCHOUWBURG. Men schrijft ons: De vermaarde Hollandsche zangeres Johan na de Geus hoopt op Dinsdag 10 November in den Stadsschouwburg alhier op te treden Zij zal uitsluitend liederen van den compo nist Hugo Wolf ten gehoore brengen, hierbij terzijde gestaan door den fijnzinnigen pianist Hendrik Andriessen, die voor ons ook geen vreemde is. Hier laten we eenige recensies uit de grootste Haagsche dagbladen volgen: De Residentiebode schreef o.m.: „Als de zangeres den eersten schroom heeft overwonnen stijgt zij steeds meer boven zich zelf uit en ten laatste zou men niets liever doen dan maar blijven luisteren en er zich in verheugen, dat het ons gegeven is om op een dergelijke wijze de Wolf-liederen te mogen hooren. En dan zouden we in de eerste plaats willen noemen: „Schlafenden Jesukind". Het is alsof de zangeres zelf in diepe beschouwing voor dat schilderij verzonken staat en of zij ons daarvan haar indrukken vertelt in een zoo teederen verteltrant, dat men met groote ont roering dit gebeuren ondergaat." De Avondpost schrijft: „De muzikaliteit van deze zangeres is zoo puur en de intelligentie zoo groot, dat men onafgebroken geboeid blijft." De Haagsche Courant schrijft o.a.: „De zangeres is een begaafde, muzikale en intelligente kunstenares, wier streven is ge richt op en uitziet naar de geestelijke waar den der liederen, waarvan zij zich tot tolk maakt en waarbij vooral dat gene wat niet in de noten staat geschreven haar kunstzinnige aandacht heeft." Hiillllülll lllllllilllllllillllilllllillllllllllllllll Rijkdom! Charles zocht naar den steen. Maar hij had slechts vermoedens. Rijkdom! Alles wat er nu te doen was, was den steen maar rustig te laten liggen en geduld te heb ben. Gras over de zaak laten groeien. Daarna zou hij het juweel kunnen verkoopen. Toen op een dag een „smart American" zijn winkel binnen trad en vroeg of hij „iets fat soenlijks" te koop had, draalde hij niet den steen uit de safe te halen en den klant voor te leggen. „Een bijzondere gelegenheidskoop, meneer", zei hij. „Voor tienduizend dollar sta ik u den briljant af. Hij is zeker vijftien waard". De Amerikaan marchandeerde niet. Zwij gend haalde hij een pakje honderddollar bil jetten uit zijn zak, die in het midden vast gebonden waren. „Hier! Telt u maar", zei hij, terwijl hij het bundeltje op de glazen toonbank wierp en het étui met den diamant in zijn zak stak. Tevergeefs trachtte Jettyson het dunne touw, dat eenige malen om de stijf saamge- perste biljetten gedraaid was, los te maken. Hij moest duim en vingers bevochtigen om de banknoten aan den kant te kunnen tellen. Het klopte! Het pakketje bevatte honderd biljetten van honderd dollar. Met een diepe buiging begeleidde Jettyson den Amerikaan naar de deur. In een zwijmel van vreugde keerde hij in zijn winkel terug en haalde een schaar om het touw door te knippen. Nou wou hij nogmaals rustig de ban- noten natellen. Hè hij vertrouwde nauwe lijks zijn oogen. Staken de onderste biljetten niet van 't bo venste af? Was de kleur en de teekening niet iets anders? Hij boog zich over de bankbil jetten, spreidde ze uit, haalde kuchend adem. Geen twijfel! Negen en negentig biljetten van de honderd waren valsch! Alleen het bovenste was echt! Hij vloog naar buiten. Geen spoor van den Amerikaan meer te zien. Wat moest hij doen? Naar de politie gaan? Onmogelijk! Hoe kon hij het bezit van den steen verklaren? Men zou vragen, uitvorschen. Jettyson sloot zich in zijn winkel op en weende bitter. Als hij den oplichter nog maar één keer ontmoette! Hij zou hem onmiddellijk herken nen. Alle duivels! Die zou niet meer lachen! Na eenige dagen werd Jettyson's wensch vervuld. Hij zag den Amerikaan terug. Die zat achterovergeleund in een gemakkelijke auto en wachtte op het wisselen van het verkeers licht om Downing Street in te slaan. Jettyson verliet de straat en liep ademloos op den wagen toe. Plotseling echter bleef hij als vastgenageld staan. Rechts van den Amerikaan zat een jongeman. Het was Charles Green. Charles zag Jetty son. Hij lachte en nam heel even zijn hoed af, terwijl de auto zich langzaam in beweging zette. Nadruk verboden. i Vervelende vrouwen. Iedereen is er van overtuigd, dat er ver velende vrouwen zijn en iedereen (ook de vervelende!) is er vast van overtuigd niet tot die categorie te behooren. En tochwaar komen dan de vervelen de vrouwspersonen vandaan? Er zijn vrou wen, die vervelend zijn omdat ze te veel pra ten en er zijn vrouwen die vervelend zijn omdat ze. niets te vertellen hebben. Als de eerste soort onderhoudend en gees tig weet te vertellendan zijn dat nog lang niet de ergs ten. Het is over haar die niets te vertellen heb ben, dat we hier een woordje willen zeggen. Je kunt toch niet altijd over het weer pra tenis het vaste gezegde van dezulken. En de mode interesseert ook niet iedereen trouwens, van al die nieuwe snufjes ben ik toch niet op de hoogte De politiek volg ik niet, ik weet er eerlijk gezegd niets van afEn om altijd over anderen te praten, hè nee Wat blijft er nu eigenlijk over om te pra ten? Arme, vervelende stakkerds! Gij gaat door het leven met uw oogen stijf dicht. Ge merkt niets op ge ziet niets om datge niets wilt zien. Zijt ge lui? of laksch? of qnverschillig Of alle drie tegelijk? Want wanneer ge zegt: ik ben er niet van op de hoogte of: ik weet er niets van, dan geeft ge hiermede u zelf een brevet van on verschilligheid. Wanneer ge ergens niet van op de hoogte bent, zorg dan dat ge er van op de hoogte komt! Gij stelt geen wezenlijk belang in de din gen, omdat vermoedelijk uw gemakzucht u parten speelt. Niemand zal van u verlangen, dat ge een bepaalde studie gaat maken van elk voor werp of onderwerp, maar we zouden u wil len toeroepen: Slaap niet in! Word wakker enblijf wakker Wakker voor al wat nieuw en origineel is, wakker voor het waardeeren van iets goeds en iets moois, wakker voor de belangen en verdrietelijkheden van anderen. Vervelende vrouwen lezen meestal geen couranten en wanneer zij het doen, dan kij ken zij vluchtig het feuilleton door Wie des morgens en des avonds aandachtig de krant leest, komt altijd iets tegen wat de moeite waard is. Wie de coux-ant ter hand neemt met het vooropgezette doel( iets te vinden om over te praten of om van te vertellen, die vindt altijd iets. En dit zoeken kweekt vanzelf die soort van oplettendheid en op merkzaamheid aan. die ons op de wandeling, op reis en op bezoek te stade komt. „Een vliegende kraai vangt altijd wat" is een oud spreekwoord en daarom: laat uw belangstelling en uw opmerkzaamheid vrije lijk uitvliegen. En wanneer gij al hetgeen gij vergaard hebt in gezelschap te pas zult weten te brengen, zult gij tot de ontdekking komen, dat het u geen moeite kost, aan het ge sprek deel te nemen, AMY GROSKAMP-TEN HAVE. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIOCENTRALE OP WOENSDAG 4 NOVEMBER 1936. Programma I: Hilversum II. Programma H: Hilversum I. Programma III: 8.05 Parijs Radio. Gym nastiekles. 8.20 idem. Gramofoonmuziek. 9.05 Keulen. Tijdsein. Nieuwsberichten. Wa- terstandberichten. 9.20 Diversen. 11,20 Ra dio Danmark. Uurslag en klokkenspel van den Raadhuistoren. Jens Warny's ensemble uit Hotel „d'Angleterre. 12,20. Vlaamsch Brussel. Gramofoonmuziek. 12,50 idem. Salonorkest o.l.v. Walter Feron. 1.20 idem. Gesproken dagblad van het N.I.R. 1,35 Keulen. Concert door het groote omroeporkest o.l.v. Otto Ju lius Küm. 2,25 Diversen. 2,25 Parijs Radio. Concert o.l.v. Henry Tomasi m.m.v. Mady Hardy. 4.20 idem. Gramofoonmuziek. 5,20 Fransch Brussel. Het Omroeporkest o.l.v. Paul Douliez. 6.20 London Regional. BBC-orkest van N.-Ierland o.l.v. T. H. Morrison. 7.20 Bero- münster. Concert door het omroeporkest o.l.v. C. Bernhard. 7,50 idem. Zeemansmuziek. Wal ter Kohier bespeelt het Schifferklavier. 8.00 idem. Zeemansuitzending. 8.30 idem. Vervolg Zeemansmuziek. 8.35 idem. Concert door het omroeporkest o.l.v. C. Bernard. 9.20 Fransch Brussel. Gramofoonmuziek. 9.35 idem. Popu lair concert o.l.v. Paul Gason. 10.20 Vlaamsch Brussel. Gesproken dagblad van het N.I.R. 10.35 Weenen. Populaire- en dansmuziek, gr. platen; 11.20 idem. Schrammelmuziek. Programma IV: 8.— Vlaamsch Brussel. Gymnastiekles. 8.20 idem. Tijdsein. Gramo foonmuziek. 8.30 idem. Kroniek van den dag: 8.30 idem. Gramofoonplaat: 8.45 idem. Ge sproken dagblad van het N.I.R. 9.— idem. Gra mofoonmuziek. 9.30 Diversen. 10.35 Droitwïch. Korte Godsdienstoefening. 10.50 idem. Tijd sein van Greenwich. Weei-bericht. 11.05 idem. Orgelrecital door Sidney Torch. 11.35 idem. Gramofoonmuziek. 11.50 London Regional. Serge Krish en zijn orkest. 12.50 Droitwich. Gramofoonmuziek ..Kings of Jazz". 1,20 idem. Het Birminghamsch Hippodrome Orkest o.l.v. Harry Pell. 2.20 Londen Regional BBC-Welsh orkest o.l.v. Mansel Thomas. 3.10 Droitwich. Het Friary orkest o.l.v. David Aspinall. 3,50 idem. Pianorecital door Kathleen Dunn Da- vies. 4.20 idem. Vesper in St.-Paul's Cathe- draal. 5.10 idem. Het John MacArthur Kwin tet. 5.35 idem. BBC-dansorkest o.l.v. Henry Hall. 6.20 Diversen. 7.Droitwich. Claude Hulbert en Robbie Comber. 7.20 idem. Het Al fredo Campoli Trio. 7.50 idem. Brian Lawrence met zijn dansorkest. 8.35 Droitwich. Concert in de Queen's Hall. Londen, door het BBC-Symphonie orkest o.l.v. W. Mengelberg. Paul Beard, viool en Myra Hess, piano. 9.40 idem, Weer- en nieuws berichten., 10.Tweede deel van het concert. 10.45 Londen Regional Jack Chapmann met zijn orkest. Programma V: 8.007.00 Diversen. 7.Eigen Gramofoonplatenconcert: Orgel en pianomuziek. 1. Blaze away. Reginald Dixon. 2. Blackpool Switchback. Reginald Dixon. 3. Rose Marie Selectie. Patricia Ross- borough; 4. Viennese Memories of Lehar. Re ginald Dixon. 5. The town talks. Patricia Rossborough; 6. Song of the Islands. Eddy Dunstedter. 7. Dixon Hits No. 3. Reginald Dixon. 8. Piano Medley No. R. 12. Charley Kunz. 9. Alohoe Oe, Eddy Dunstedter, 10. Dixon Hits No. 4, Reginald Dixon. 11. Piano Medley No. R. 14. Charley Kunz; 12. With sword and lance. Reginald Dixon. 8.00—12.00 Diversen.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 10