Bezoek der Koninklijke Familie. .WEERBERICHT Methode tot zuivering van rioolwater. KUNSTTANDEN en GEBITTEN K. FRED. MEIJER WOENSDAG 4 NOVEMBER 1936 HAARDE M'S DSGBESD 2 IJMUIDEN. Enorme drukte op de Noordersluis. Vorstelijke personen aan boorc van H.M.'s „De Ruijter". Voor de tweede maal in korten tijd kwam Hr. Ms. „De Ruyter" in de ha ven van IJmuiden binnen, ditmaal niet om naar Amsterdam door te varen, maar om de Koninklijke fa milie met gevolg aan boord te nemen, die een oefentocht met onzen nieuwen oorlogsbodem zou maken. Omstreeks half vier kwam de kruiser gis termiddag statig de Noordersluis binnenva ren. In de lucht, die grauw was van de regen wolken cirkelde het katapultvliegtuig van den kruiser, aat later in het binnenwater neer streek. Ondanks het druilerig weer was er op de sluis veel publiek aanwezig. Aan boord van den oorlogsbodem waren vele genoodigden aanwezig, allen leden van den Bijzonderen Vrijwilligen Landstorm, waar onder veel hooggeplaatste legerautoriteiten, die van Rotterdam af den zeetocht hebben meegemaakt en die voldoende gelegenheid hadden, den kruiser te bezichtigen. Voordat de genoodigden in de sluis aan wal gingen, werd op het campagnedek de état-major ge huldigd, welke huldiging door den comman dant kapitein ter zee Van de Sande Lacoste in ontvangst werd genomen. Door de op het achterdek aanwezigen werd het Wilhelmus ge zongen. waarbij alle schepelingen het militair saluut brachten. Commandant en eerste offi cier deden het bezoek bij de valreep uitgelei- de. Nadat de kruiser door de Noordersluis was geschut, werd het schip in het binnenkanaal gezwaaid en vervolgens op de meerstoelen 1. 2 en 3 vastgelegd met den steven zeewaarts gekeerd. Het katapult-vliegtuig werd vervol gens aan boord geheschen. Als straks de krui ser in volle zee is, zal het voor de hooge gas ten worden afgeschoten. Al vroeg in den morgen bewoog zich overal in de gemeente een groote menschenonenigte op straat. Velen hadden zich met Oranje ge tooid en zoo kreeg men den indruk, dat het niet 4 November, maar 31 Augustus was. Ook het weer had de guurheid van de laatste dagen verloren. Het is een heerlijke herfstdag met bijna geen wind. Nu en dan breekt een flauw zonnetje door de lichtbe- dekte lucht. Het ziet er niet naar uit, dat we vanmorgen regen krijgen. Alles stroomt in de richting van de sluizen, vooral veel wandelaars, want van de Zuid zijde af zijn de sluizen voor het wielrijiders- verkeer afgesloten. Velen waren al om half tien op stap gegaan om toch maar een goed plaatsje op de Noordersluis te bemachtigen. De duizenden, die om tien uur al aan de Noordersluis waren, hadden een aardige af leiding in de manoeuvres van den kruiser De Ruyter, die omstreeks dien tijd zijn lig plaats op de boei had verlaten en statig de sluis invoer, daarbij geassisteerd door twee sleepbooten. Overal langs den weg stonden honderden menschen. De weg was afgezet door gemeente- en rijkspolitie en marechaus- sées te voet en te paard. Geweldige drukte op de sluizen. Reeds om half elf. een half uur voordat de koninklijke stoet verwacht kon worden heersohte op de Noordersluis een overweldi gende drukte. De voorste rijen van de breede menschenhaag werden gevormd door duizen den schoolkinderen die onder leiding van hun onderwijzers de beste plaats hadden ingenomen. Op de sluis waren o.a. aanwezig ir. W. G. C. Gelinck, hoofdingenieur-directeur van den Rijkswaterstaat en ir. J. Breukink. Natuurlijk was hier ook aanwezig de heer J. Seyffert, havenmeester van het Noordzee- Om kwart voor elf kwam vice-admiraal Kruys, vergezeld van zijn adjudant aan boord Hij werd piet het gebruikelijke eerbetoon door de wacht ontvangen. T_ Even later kwam ook burgemeester Kwint per auto op de sluis aan. Onder de aanwezigen op de sluis zagen wij Radio-distributie Haarlem. Radio-distributie biedt U van 's morgens acht uur tot middernacht, al het nieuws en al het belangrijke dat draadloos wordt uitgezonden, en keur van muziek. Eiken avond een gramophoonplaten-concert- zooals geen enkel uitzendstation in binnen- of buitenland U offreert. In klank niet geëvenaard, en nooit over troffen. De abonnementskosten van radio-distributie bedragen zeker niet meer dan het gemiddelde stroomverbruik van een gewoon radio-toestel. U bespaart dus aanschaffing- en onderhouds kosten en U beschikt over ongestoorde over brenging van het beste dat draadloos wordt uitgezonden als U zich op radio-distributie abonneert tegen TWEE kwartjes per week, of twee gulden per maand. NIEUWE GRACHT 5 TELEFOON 10010. f Adv. ingez. Med.) AGENDA Heden: WOENSDAG 4 NOVEMBER Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Luxor Sound Theater: Drie harten op een Ijsschots, met Robert Montgomery, 2.30. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: Onder twee vlaggen, met Claudette Colbert, 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: Verzwegen zonde, met Kay Francis, 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: De geliefde Vagebond, met Maurice Chevalier, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur. behalve 's Maan dags. toegang vrij. DONDERDAG 5 NOVEMBER Raadzaal Prinsenhof: Erasmus tentoon stelling. Stadsschouwburg. WilsonspleinVer. Schouwspelers: De Rozenkrans, 8.15 uur. Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. later nog de heeren J. C. Dunnebier en P. Nijssen, wethouders van Velsen. Toen even over elf de koninklijke stoet op de sluis aan kwam stegen luide toejuichingen op uit de inmiddels tot vele duizenden aangegroeide menigte. Thans stonden niet alleen op de Noordzijde, maar ook aan de Zuidzijde een ontelbaar aantal toeschouwers. Daar gaat een portier open. Prinses Juliana en Prins Bernhard stappen uit. Nu groeien de toejuichingen aan tot een ovatie, die zich voortplant langs de onafzienbare rijen. Het jonge paar werd begroet door de commissie van ontvangst die bij de statietrap was op gesteld. Het waren vice-admiraal Bauduin, chef van den militairen dienst van het Ko ninklijk Huis en de commandant van den kruiser, kapitein ter zee Van de Sande Lacoste. Vervolgens kwam uit de tweede auto de Ko ningin. Ook nu weer juichte de menigte. Voordat de Koninklijke familie aan boord ging liet Prinses Juliana zich voorstellen aan de brigade van het Roode Kruis van IJmui den, die onder leiding van dr. van Haselen, stond opgesteld. H.K.H. bedankte den leider voor deze atten tie. Daarna begaven de hooge bezoekers zich aan boord. Langzaam gaat dan de Koninklijke standaard omhoog. De Koninklijke familie heeft daarna aan boord inspectie gehouden over den troep ma riniers, die onder leiding van luitenant Nass stond opgesteld. Spoedig nadat de gasten aan boord waren kwam er beweging in den kruiser. Het Wilhelmus werd aangeheven en onder een gejuich, waaraan haast geen einde kwam voer de kruiser langzaam zeewaarts langs kaden en havens, die met een dichte menigte bezet waren. Een groet aan de dooden. Even nadat de De Ruyter de haven had verlaten ging de nationale driekleur omlaag. De kruiser voer langs de wrakken van de Sch. 68 en de Sch. 179 en bracht een eere- saluut aan de 19 slachtoffers van deze scheepsrampen. De Kinder-lichtommegang. Er wordt getracht samenwerking te krijgen met het bestuur der juist opgerichte buurt- vereen. Ramplaankwartier" tot 't propageeren van deelneming aan den lichtommegang van kinderen op 11 November a.s. Herhaaldelijk zijn berichten over dezen Vredes-lichtommegang gepropageerd, zoodat verondersteld mag worden dat de bijzonder heden bekend zijn. Zij die nog inlichtingen wenschen, kunnen zich wenden tot de le den van de commissie van moeders en op voedsters uit de Vereeniging voor Volken bond en Vrede; mevr. Nienhuys, Hooge Duin en Daalscheweg Bloemendaal, Telefoon 22120, mevrouw Bonebakker. Dr. Dirk Bak- kerlaan 63. Bloemendaal, Telefoon 22096 en mevrouw de Balbian Verster, Vredenhof- straat 9. Telefoon 11131. Wanneer ook de kinderen uit Haarlem- West zich bij den stoet aansluiten zal deze zeker met eenige honderden kinderen wor den uitgebreid. In afwachting van verdere bijzonderheden kunnen wij reeds mededeelen dat bewijzen van deelneming verkrijgbaar zijn bij mevr. Schuitenmaker, Bloemveldlaan 3. De kaarten kosten f 0.10 per stuk en geven rechr oo een witten lampion met kaars, hou der en stok, uit te reiken op den llen Novem ber. PERSONALIA. Den 6den November hoopt de he'er J. van der Jagt den dag te herdenken, dat hij 30 jaar geleden in dienst kwam bij den Neder - iandschen Post- en Telegraafdienst. De Haarlemsche Bank van Leening. Een nieuw middel om niet geloste panden te verkoop en. Tot voor kort werden de bij de Bank van Leening te Haarlem gebrachte panden als zij niet op tijd gelost werden, slechts in een openbare veiling verkocht. Alleen werden enkele opgehouden panden voor de ramen van het gebouw in de Kleine Houtstraat uit gesteld met de prijzen waarvoor zij gekocht konden worden. Nu is er evenwel een verande ring in den gang van zaken gebracht. Na de veiling worden de opgehouden panden ge durende eenige dagen in een der kamers ge prijsd uitgestald, het publiek kan daar binnen loopen om te kijken of er iets van zijn gading is. Feitelijk heeft de gemeente dus in dien tijd zoo iets als een winkel in tweede handsch goederen geopend. Natuurlijk doet de gemeente dit omdat de Bank van Leening zooveel mogelijk als een commercieel bedrijf wordt beheerd, zoodat getracht wordt er naar t.e streven, dat de inkomsten zooveel mogelijk de uitgaven dekken, hoewel er steeds op de exploitatie een tekort blijft van enkele dui zenden guldens in het jaar. De opzet is dus, dat de panden in elk geval opbrengen wat er op voorgeschoten is. Bij een veiling is dit niet in alle gevallen te bereiken, omdat dan te veel voorwerpen gecombineerd moeten worden tot één koop. Particulieren, die slechts een of twee stuks willen hebben, bieden niet op zoo'n ver zameling, terwijl de kooplieden er meestal tee weinig voor bieden om aan het bedrag te komen dat de Bank er op voorgeschoten heeft. Nu worden die voorwerpen dus in het klein verkocht. WISSELKOERSEN AMSTERDAM, 12.— uur 10.15 uur. Londen 9.04 1/4 Berlijn 74.42>/2 Parijs 8.59/; Brussel 31.23. New York 1.84 5'16 Londen 9.04 3/8 Berlijn 74.42Vz Parijs 8.60 1/4 Brussel 31.23 Zwitserland 42.52 Kopenhagen 40.40 Stockholm 46.67 V2 Oslo 45.45 New York 1.85 Madrid Praag 6.56 MET NAAST ZICH EEN KOP RITSEMA THEE LEEST UW MAN Z'N KRANT TEVREE PROBEERT EENS: „KWARTJES THEE" (25 ct. per ons). Het adres van Ritsema is: GR. HOUTSTRAAT 159 TEL. 10156 (Adv. Ingez. Med.) De Bilt voorspelt: Zwakken tot matigen Zuidwestelij kern tot Zuidelijken wind. Nevelig tot zwaar bewolkt. Aanvankelijk weinig of geen neerslag. Weinig verandering in tempe ratuur BAROMETERSTAND Hoogste 766.3 m.M. te Miinchen. Laagste 739.0 m.M. te Vardö. Vrij zacht weer. De depressies zijn iets in diepte afgenomen, maar blijven zich nog van West naar Oost of Noordoost bewegen. Ook bij Valentia vertoont zich. weer een daling. De hooge drukking trok zich verder uit het Zuidwesten terug en neemt toe in Zuidoost en Oost. De Britsche eilanden hebben opklarend weer met matigen Weste lijken wind en weinig regen. Aan de Noorsche kust valt nog regen en sneeuw. De wind is tot krachtig afgenomen. Zweden heeft op klarend weer met sneeuwval, zoodat de vorst in enkele plaatsen tot streng is toegenomen. In Duitschland valt over een groot gebied motregen, in het Zuiden kwam lichte vorst voor. Frankrijk heeft weer grootendeels wind stilte met betrokken lucht en mist in het Zuid- Oosten. De temperatuur is er gestegen. Voorloopig is vrij zacht weer te ver wachten, afgewisseld door lichte regen buien. Waarschijnlijk zal de wind mor gen wat toenemen. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 10 uur 759 m.M. Stand van gister 760 m.M. Neiging; Stilstand. Opgave van: CAREL v. HUIZEN, Opticien KI. Houtstraat 13 Tel. 14112. HOOG WATER TE ZANDVOORT: Woensdag v.m. 6.05 uur; n.m. 18.28 uur. Strand berijdbaar van 11.001630 uur. Donderdag v.m. 7.00 uur; n.m. 19.27 uur. Strand berijdbaar van 12.0017.30 uur. (Adv. Ingez. Med.) JUBILEUM FRANKEN'S SCHOENEN MAGAZIJN. Zooals wij reeds eerder schreven, herdenkt de firma E. Franken vandaag haar 100-jarig bestaan. Een niet alledaagsche gebeurtenis die niet onopgemerkt is voorbij gegaan. Tallooze fraaie bloemstukken getuigden va-n Let medeleven van klanten en leveran ciers in dit zeldzame jubileum. Van alle deelen van het land zijn blijken van belang stelling binnengekomen en ook de buiten- landsche leveranciers gaven blijk van mede- levenen in deze gebeurtenis. Behalve bloemstukken kwamen ook allerlei praetisdhe cadeaux als passpiegels en bankjes, lampen en een electrische klok binnen. In den loop van den ochtetnd. kwamen verschillende klanten den heer Bakker per soonlijk complimenteeren, doch de grootste drukte zal toch wel vanmiddag, op de receptie welke ivan 35 uur wordt gehouden, ko men. In Amsterdam-Zuid een oplossing. Gunstige resultaten. In ons nummer van gisteren plaatsten wij een noodkreet van eenige hengelaarsvereeni- gingen over den vervuilden toestand van de Haarlemsche grachten tengevolge van het rioleeringsstelsel in onze stad. Wij vermeldden hierbij, dat reeds langen tijd plannen in studie zijn om een uitgebreide rioleering in Haarlem uit te voeren. Het is echter nog niet beslist, of men het systeem van afvoer naar zee, van biologische zuivering of een gecombineerd stelsel zal gaan toepas sen. In „Publieke Werken", het officieel orgaan van de vereeniging van direc teuren van gemeentewerken, vinden wij thans een artikel van de hand van den heer P. Nauta, hoofdingenieur bij de P. W. te Amsterdam, waarin deze de inrichting voor zuivering van het rioolwater in Amsterdam-Zuid be schrijft. Toen in Amsterdam in 1914 de rioleerings- werkzaamheden voltooid waren, was dit vraagstuk voor de hoofdstad eigenlijk opge- lost. Men had echter niet gerekend op den sterken groei, dien de stad heeft genomen, anders had men wellicht de hoofdriolen, de gemalen en de persleiding naar de Zuiderzee grooter geprojecteerd. In drie stadsdeel en Oost. West en Zuid moest bij de groote uit breiding het probleem van den vuilafvoer na der onder oogen gezien worden. In Zuid koos men het systeem van loozing op openbaar water. De gemeente bepaalde toen terstond, dat in het betreffende gebied een scheiding moest worden gemaakt tus- schen huis- en hemelwater, zoodat de zuive ringsinstallatie alleen de z.g. droge afvoer te verwerken kreeg. Nadat een geschikte plaats voor de te bouwen inrichting was gevonden (dicht bij openbaar water, gemakkelijk te be reiken en zonder overlast voor de bevolking) moest men bepalen welke zuiveringsmethode men zou volgen Hoe het rioolwater gezuiverd wordt Na lange studie besloot men tot de tegen woordig daar toegepaste zuiveringswijze van het rioolwater. Eerst vindt een voorreiniging plaats in een aantal diepbekkens, waarin het slib bezinkt en zoodoende een reinigende wer king uitoefent. Na deze z.g. „actief-slibmetho- de" wordt het rioolwater nog eens „biologisch" gereinigd in z.g. oxydatiebedden. Tenslotte laat men nogmaals slib bezinken. Het slib zelf wordt zooveel mogelijk droog gemaakt en door de Stadsreiniging naar een baggerbergplaats vervoerd. Het rioolwater blijkt door dit zuive ringsproces aanmerkelijk gereinigd te zijn, zoo- zelfs, dat. liet beter is dan het Amstelwatér, waarin het tenslotte geloosd wordt. De doorzichtdiepte er van bedraagt na de behandeling 1 meter, alle ammoniak is geoxydeerd, het zuurstofgehalte is pl.m. 7,4 m.g. per liter, het bevat ongeveer 43 mg. per liter permanganaat. Het gereinigde rioolwater wordt, zooals ge zegd, tenslotte in den Amstel geloosd. Het is vóór de zuivering door middel van een pomp station uit het riolennet naar de zuiverings inrichting gepompt. Te Amsterdam heeft deze installatie eerst eenigen tijd onvolledig ge werkt. Eerst op 5 October j.l. is het bedrijf volledig in werking getreden met tot nu toe gunstige resultaten. De kosten der installatie De aanlegkosten voor een dergelijke instal latie zijn uit den aard der zaak niet gering. In dit geval had men bovendien te kampen met een slechte bodemsgesteldheid van het bouw terrein, hetgeen extra-kosten met zich brengt. De kosten van deze inrichting hebben 625.000 bedragen. De installatie is ingesteld, deels op 50.000. deels op 100.000 inwoners. Wanneer zij geheel op 100.000 inwoners wordt ingesteld, zullen de totale kosten komen op 1.085.000. Deze methode tot reiniging van het rioolwater is dus wel kostbaar, maar zij is afdoende en ongewenschte toe standen, zooals door de directe loozing van het rioolwater in de Haarlemsche grachten veroorzaakt worden, wor den voorkomen. SCHOUWBURG JANSWEG. Ter verduidelijking van het bericht „fail lissement Schouwburg Jansweg" in ons nummer van Dinsdag zij vermeldt, dat hier niet kan gesproken worden van een faillisse ment van den „Schouwburg Jansweg", maar van de heeren Muller en Kaart. „NIEUWE HAARLEMSCHE KUNSTKRING". Cabaret- en balavond. Donderdagavond zal in de Gem. Concert zaal een cabaret- en balavond worden gegeven voor den Nieuwen Haarlemschen Kunstkring. Deze avond zal er een zijn van beschaafde „kleinkunst" waar o.a. zullen optreden Paul Ostra, het Haarl. Salon-orkest en Tilly Sylon. Het doel van dezen avond is, alle leden eens bijeen te zien opdat hierdoor het vereenigings- verband worde bevorderd. Tooneélvoor stellingen. V-oorts heeft de N.H.K. tooneelvoorstellingen georganiseerd in den Stadsschouwburg op Maandag en Dinsdag, 16 en 17 November a.s. Het Nieuw Schouwtooneel, artistieke leiding Ko van Dijk en Frits Bouwmeester zal dan opvoeren: „Charlotte" („The Old Maid"), tooneelspel in vijf episoden door Zoë Akins. Naar aanleiding van den wensch door den voorzitter der N. H. K. geuit op den laatsten tooneelavond. hebben enkele dames een comité gevormd, dat zich ten doel stelt, gelden te verzamelen voor het aanschaffen van een vlag of vaandel voor de Vereeniging. Het ligt nu in het voornemen van dit comité op de speelavonden 16 en 17 November a.s. gelden in te zamelen, ten einde den geuiten wensch in vervulling te brengen. LAGE TARIEVEN GR. HOUTSTRAAT 175 Gevestigd sedert 1921 TELEFOON 13126 Voor Fondsleden, Fondstarief (Adv. Ingez. Med.) HEEMSTEDE LIBERALE STAATSPARTIJ „DE VRIJHEIDSBOND" De afdeeüng Heemstede van de Lib. Staats partij „De Vrijheidsbond" houdt Donderdag avond 5 dezer in Hotel „Boekenrode" te Heemstede-Aerdenhout een openbare verga dering. Spreker is de heer J. W. F. Sligting, eco noom bij de Hoogovenbedrijven te Velsen, over het onderwerp „Economische politiek na de monetaire maatregelen". De heer Slig ting, een bij uitstek deskundig persoon, vond reeds meermalen voor dit onderwerp een aan dachtig gehoor. NED PROTESTANTENBOND. De afdeeling HeemstedeBennebroek van den Ned. Protestantenbond hield een alge- meene ledenvergadering, waarin de heer Th. W. Blikslager tot voorzitter herkozen werd. In de plaats van den afgetreden secretaris, den heer A. J. Tit, werd de heer J. G. Schef- fer benoemd. Als nieuwe besturusleden werden benoemd de heeren G. J. Penterman en D. Visser. De heer D. Horn trad af, maar was niet her kiesbaar. De godsdienstlerares mej. D. van der Sluis is behalve met haar gewone werk zaamheden ook belast met het geven van het deel van 't godsdienstig onderwijs, dat voorheen door Ds. J. N. Drost werd gegeven. Hiermede is dit onderwijs in zijn vollen om vang aan haar toevertrouwd. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN Te-rug te ontvangen Ibij: de Groot, Zand- voortschelaan 174, pak damesschoenen; mevr. Huijzer, Roemer Visscherplein 2, bruine kin- derportemonnaie; bureau van politie, nappa handschoenen, Lipssleutel, twee koperen ge wichten, jasbeschermer, en roode ceintuur; G. Luiten, Borneostraat 15, rijwielbelatsingmerk; de Wit, Iepenlaan 37, paar bruine kaplaarzen; mej. de Lange, Bankastraat 88, zakje inhou dende elastiek; G. Janmaat, Binnenweg 25, paar gym. schoenen; Kuijster, Narcissenlaan 18, postduif; Duik, Borneostraat 19, dames jumper; W. Roozen, Kerklaan 99, klosjes zwart garen; C. Westerveld, Iepenlaan 12, dames- tasch; C. Zijp, Javalaan 62, rozenkrans; J. Me- denblik, Leidschevaart 19, rozenkrans; Hoed- wich, Spaarnzichtlaan 16, herdershond. President Roosevelt bij een der talrijke redevoeringen tijdens zijn succesvolle verkiezingscampagne. BLOEMENDAAL HET 12Ï2-JARIG BESTAAN DER VRIJWILLIGE BRANDWEER. Dezer dagen was het 12yz jaar geleden, dat de Vereeniging Vrijwillige Bloemendaalsche Brandweer werd opgericht. Dit- feit is in een besloten bijeenkomst van staf en leden in een der zalen van café Roozendaal op een voudige wijze herdacht. De voorzitter-commandant, de heer Joh. Meeuwig. heeft bij deze gelegenheid een rede gehouden, waarvan wij in ons nummer van Zaterdag reeds den hoofdinhoud weergegeven hebben. Dinsdagavond is het jubileum nog eens op nieuw herdacht. Thans waren de dames der leden ook van de partij, hetgeen de gezel ligheid niet anders dan ten goede kon komen. De voorzitter, de heer Meeuwig, opende met een woord van welkom, speciaal gericht tot de dames. Vervolgens bracht hij nog eens verschillende gebeurtenissen uit het bestaan der V. B. in herinnering. Daarna gaf hij de leiding van den avond over aan den humorist conférencier Jack Funny, die met zijn ge zellige anecdotes en zijn leuke voordrach ten zijn gehoor in hooge mate wist te boeien. De 4 Jordaanzangers hadden veel succes, evenals Vasila Karpow, die op meesterlijke wijze een Russisch instrument bespeelde. De xylophonist, die zich nu en dan liet hooren, viel ook zeer te waardeeren. De band The Rhythm Kiddies zorgde voor goede muziek, waardoor de stemming zeer opgewekt en vroolijk was. Het was een intieme, maar goed geslaagde feestavond. TROEPAVOND ST. LAURENTIUS. De groep Bloemendaal van St. Laurentius zal op Zaterdag S en Zondag 9 November a.s. des avonds om 8 uur in het Jeugdhuis „De Campagna" een troepavond houden, en wel op 8 November alleen voor ouders en familie leden van de jongens en op 9 November voor belangstellenden. Het programma vermeldt o.a.: Film van de troep in het zomerkamp te Ommen, ge titeld „Een dag in Verkennersland", vervol gens een schets van een kampeerende groep in Canada in een z.g.n. Houthakkerskamp.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 2