H.D.« IR IS MAAR EEN KAREL I Kamer van Koophandel. VAN HOUTENS CACAO WOENSDAG 4 NOVEMBER 1936 H A A R L E M'S DAGBLAD Vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en omstreken, op Dinsdagavond, onder leiding van den heer G. J. Droste Jr. Verschillende ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Algemeene abonnementskaarten Spoorwegen. Aan de commissie voor Verkeer en Vervoer uit de Kamer is de vraag voorgelegd of het wenschelijk zou zijn', In aansluiting aan een desbetreffend schrijven van de Kamer van Koophandel te Leeuwarden, gericht tot de directie der Nederlandsche Spoorwegen, ook dezerzijds aan te dringen op verlaging van de tarieven der algemeene abonnementskaarten voor de Nederlandsche Spoorwegen. De Com missie voor Verkeer en Vervoer heeft medege deeld, dat er naar haar gevoelen op dit oogen- blik geen aanleiding bestaat een dergelijken stap te doen. Cursussen. De cursussen in Spaansch, Zweedsch, handel en recht en warenkennis zullen doorgaan Ontwerp Vestigingswet. Naar aanleiding van de opmerkingen in de laatstgehouden openbare zitting der Kamer betreffende het Ontwerp Vestigingswet, deelt de voorzitter mede,, dat het Bureau deze aan gelegenheid uitvoerig heeft besproken. Zij nerzijds zijn geen voorstellen te wachten om bij de regeering aan te dringen op een spoedige behandeling van dit ontwerp, een en ander in verband met het feit, dat de Memorie van Antwoord op 26 October j.l. is verschenen, zoodat mag worden aangenomen, dat de open bare behandeling binnen afzienbaren tijd zal plaats vinden. Bij de goedkeuring van den brief van het Bureau der Kamer aan den Minister van So ciale Zaken betreffende distributie van Zee- visch zegt de heer Uitzinger, het zeer op prijs te stellen dat deKamer zich voor deze aan gelegenheid heeft geïnteresseerd. Spr. be treurt het, dat het gevraagde overleg niet komt en dat de handel niet bij de distributie betrokken wordt en hoopt voor de toekomst op meer succes. Wereld Jamboree 1937. Zooals gemeld stelt het Bureau voor, geen subsidie te verleenen, voor de Wereld Jam boree 1937, te Vogelenzang. Jhr. Teding vanBerkhout zou gaarne de beweegredenen voor dit voorstel vernemen. De streek heeft er toch belang bij, het oog van het buitenland op zich gevestigd te houden. De heer Van Tetering sluit zich bij den vorigen spreker aan. De voorzitter zal de beweegredenen in toesloten zitting mededeelen. Centrale Aalsmeersche Veiling krijgt f 250 subsidie. Het Bureau stelt voor, f 250 subsidie te ver leenen aan de Centrale Aalsmeersche Veiling. De heer Mensing is dankbaar voor het voorstel maar niet voldaan. Gevraagd is f 250 Het subsidie is bestemd voor de tentoonstelling ter gelgenheid van het 25-jarig bestaan der Veiling, waarvoor een waarborgfonds van f 5000 is gevormd. Voor deze tuinbouw- demonstratie van den eersten rang is f 250 subsidie niet te veel. De Kamer besluit z. h. .s f250 subsidie te verleenen. Vestiging V. en D. te Beverwijk. Goedgekeurd wordt de in dit blad vermelde brief aan de Middenstand Centrale te Bever wijk inzake de vestiging van een filiaal der firma Vroom en Dreesmann aldaar De heer Meyer merkte op, dat ten op zichte van deze vestiging groote onrust te Be verwijk heeirscht. Spr. heeft nog hoop, dat het niet zoo'n vaart zal loopen. Vestiging van V. en D. te Beverwijk zou niet alleen een ramp zijn voor den Beverwijkschen middenstand, maar zou ook een fiasco worden voor V. en D. Verlichting hoofdverkeerswegen in de stad. Goedgekeurd wordt de in dit blad vermelde brief van de Kamer aan B. en W. van Haar lem inzake de verlichting der hoofd verkeers wegen in de stad. Adres aan Ned. Spoorwegen gevraagd. Bij de rondvraag verzoekt de heer V a n d e n Burg, dat de Kamer een adres zal zenden aan de Ned. Spoorwegen betreffende het feit, dat wie een abonnement neemt, een bijslag moet betalen en bij de eerste verlenging nog eens. Spr. zou willen dat de Kamer aan de Spoorwegen zal vragen, dat slechts éénmaal de bijslag behoeft betaald te worden. De voorzitter zegt toe, dat het verzoek van den heer v. d. Burg aan de Commissie voor Verkeer en Vervoer uit de Kamer zal wor den voorgelegd. Hierna gaat de Kamer in besloten zitting. (Adv. Ingez. Med.) AFSCHEID W. F. TEMPELMAN. De heer W. F. Tempelman, die gedurende meer dan 31 jaar in dienst is geweest van de Amsterdamsche Rijtuig Maatschappij, heeft met ingang van 1 November wegens gezond heidsredenen zijn functie neergelegd. Gistermiddag hield de heer Tempelman een afscheidsreceptie in het kantoor van de A RM. aan het Houtplein. Zeer velen hebben van hun belangstelling blijk gegeven De directeur van de Maatschappij, de heer Heybroek, kwam persoonlijk afscheid nemen. Het personeel bood den heer Tempelman een geschenk aan. De verkeerspolitie, waarmee de heer Tempel man veel te maken had, was vertegenwoordigd door de inspecteurs A. Berentsen en P. van Tongeren. Ook hadden andere taxi-bedrijven afgevaar digden gestuurd. De heer Tempelman ontving vele bloem stukken. R.-K. HARMONIE ST-CAECILIA. Vrijdagavond 7 uur zal de trekking plaats hebben van de verloting der R.K. Harmonie „St.-Caecilia" in het gymnastieklokaal aan de Eemstraat. Haarlem-Noord. De trekking zal plaats hebben ten overstaan van een in specteur van politie. GEVONDEN VOORWERPEN EN DIEREN. (Inlichtingen over gevonden voorwerpen aan het bureau van politie Smedestraat. Uit sluitend tusschen 11 en 13 uur). Terug te krijgen bij: Handschoenen en ceinturen, montagetang, kwartiermuts, Politiebureau. Smedestraat; armband. Marwitz, Leidschevaart 318: kin derbadpak, Kuiper, v. Oosten de Bruinstraat 113; blouse. Pot, Dubbele Buurt 13 D rood; étui met inhoud, Koevoets, Anthoniesteeg 13rd.; handbeschermer, Bordes, Fred, van Eedenplein 32, Heemstede; hond, Bovendorp, Raamvest 5; heerenhorloge, Loots, Emmastr. 18; kaas. Kuijken, Zoetestraat 44A rood; kano v. Haaren, Kleverpai-kweg 204; nummer plaat, Weijssen, Siwarstraat 2; pijpen. Visser, Zaanenlaan 6; portemonnaie met inhoud, de Graaf, Vooruitgangstraat 138; idem, Tromp, Schoterveenstraat 30; idem, Kannegieter. Lorentzkade 156; idem, Schipper, Voorhelm straat 36 rd.; tabakspijp. Vroolijk, Raarn- steeg 23; hondenpenning, Vroom. Arnoldy- straat 13; parapluies. Vroom en Dreesmann. Gr. Houtstraat; petje met speld, idem; rol behangelselpapier. idem; rijwielplaatje. Ren ders, Jacobstraat 21: idem, Way, Graafschap straat 47; idem, Schols, Graaf Willemstraat 54; i<\?m, Roefs, Anegang 11, café Centraal; roeiboot. Hofman, Leidschevaart 456; hang slot. v. Dijk, v. Zeggelenstraat 77: kinder- taschje met inhoud. Berghuis, Pijlslaan 98 (Spoorwoning no. 27): vulpotlood. Booms, Herculesstraat 5; vulpen, Keppels, Midden weg 96 d. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK TE HAARLEM. Faillissementen uitgesproken op 3 Novem ber 1936 (Dinsdag), 1 F. A. Beelen, fruithandelaar, wonende te Haarlem, Wagenweg no. 118. Curatrice: mevr. Mi'. E. J. Scheltema-Con- radi, wonende te Haarlem. 2 W. Fransman, arbeider, wonende te Wormer, Knollendamstraat 29. Curator: Mr. J, van der Vegt, wonende te Haarlem. 3. H. P. Smit, melkhandelaar, wonende te Haarlem, Lekstraat 15. Curator: Mr. Dr. A. F. H. Schreurs, wonen de te Haarlem. 4 W C. Brassem, makelaar, wonende te Haarlem, Frans Halsstraat 14. Curator: Mr. J. C. Y. Nieuwenhuys, wonen de te Haarlem. i 5 (Na intrekking der verleende surseance) P. T Gevers boekhandelaar, destijds wonen de te Hillegom, thans te 's-Gravenhage Zoutmanstraat 43a. Curator: Mr. T. A. M. A. van Löben Seis, wonende te Haarlem. Rechter-Commissaris in al deze faillisse menten Mr E. J. W. Top te Haarlem. Opgeheven werden de faillissementen we gens gebrek aan actief van: 1 H. Bakker. Directeur der N.V. Bouw- en Handel Mij- .Sico 4", wonende te Bennebroek. Zwarteweg 17. Curator: Mr. M. van Toulon van der Koog, wonende te Haarlem 2. de N.V. Hoeing's Stoomerij en Ververij, aevestivd te Haarlem, Spaarndamschewes 214—222. Curator: Mr. W. Briët, wonende te Haar lem. 3 A. van Stijn, koopman ln sigaren en band, wonende te Lissè. Vreewijk 54. Curatrice: mej. Mr. M. J. Kluitman, wo nende te Haarlem. Vernietigd werden de faillissementen op grond van verzet van: 1 C. Koel Czn., lid der H.V. o.d. fa Melkin richting Sarphati. wonende te Oostzaan, ex Weerpad p.a. G. Mol. Curator: Mr. M. van Toulon van der Koog wonende te Haarlem. Op den 2Oen October 1936 is bij arrest van het Gerechtshof te Amsterdam vernietigd het faillissement van W. van Dongen, aard appelhandelaar, wonende te Hillegom, Meer- sti'aat 121. Curator: Mr. J. van der Hoeven, wonende te Haarlem. Geëindigd zijn de faillissementen wegens het verbindend' worden der uitdeelingslijst van: 1 J. A. Duiker, wonende te Beverwijk Curator: Mr. F. J. D. Theyse, wonende te Haarlem, 2 W. J. Duiker, wonende te Beverwijk, Curator: Mr. F. J. D. Theyse, wonende te Haarlem. 3 J. H. Takkenburg, koopman, wonende te Zaandam. Curator: Mr. W. de Rijke, wonende te Haarlem 4 J. Houwertjes. wonende te Assendelft. Curator: Mr. E. van Tuinen, wonende te Driehuis Velsen 5 de N.V. Maatschappij tot voortzetting der zaken van B. Suvk gevestigd en kantoorhou- dende te TJmuiden 15 en 17. Jaloezie. „Clara, waar ben je vanmiddag geweest?" Daar begon het dagelijksch verhoor weer! Clara streek zich nerveus een donkere lok uit 't gezicht „Ik heb 'n paar boodschappen gedaan in de stad". Waarom was Herman toch zoo achterdoch tig? Ze bedroog hem immers niet. Zij was heel mooi, dat wist ze zelf ook wel. Maar kan dan een mooie vrouw geen trouwe echtgenoo- te zijn? Herman scheen te denken van niet. Want hij kwelde haar iederen dag weer met zijn vervelende vragen. Waar ze geweest was, wie ze gesproken had, enzoovoort. Eerst had ze het voor een ietwat hinderlijke belangstel ling gehouden, maar nu begreep ze dat het argwaan was. Hij vertrouwde haar niet.... Herman bemerkte haar zwijgzaamheid en haar korte nerveuze gebaren. Hij dacht: zij verbergt iets voor me. En plotseling dacht hij aan zijn jongen, knappen compagnon, die de zen middag niet op de zaak was geweest. Zou er iets bestaan tusschen Guus en Clara? Hij keek naar haar strakke gezicht en den kop pig gesloten mond. Zij zou zwijgen, dat wist hij. En de waarheid moest en zou hij weten. Zoo bedacht hij een list. Den volgenden dag bestelde hij een groote bos donkerroode rozen. Hij liet er een briefje bijdoen, dat hij met verdraaide hand had ge schreven, zooveel mogelijk het schrift na bootsend van zijn compagnon. Toen het dienstmeisje de bloemen binnen bracht, slaakte Clara een kreet van verruk king. Van Herman, dacht ze, en het werd haar warm om het hart. Natuurlijk had hij spijt van zijn wantrouwend gevraag en nu wilde hij het zoo weer een beetje goedmaker. Dat was weer zoo'n echt lief gebaar van hem Haar oog viel op het briefje, dat verscholen zat tusschen de rozen. Ze nam een breinaald PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO CENTRALE OP DONDERDAG 5 NOVEMBER. Progr. 1: Hilversum EL Progr. 2: Hilversum I. Progr. 3: 8.05 Parijs Radio Gymnastiek. 8,20 Diversen. 9.05 Keulen Tijdsein. Nieuwsberich ten, Waterstandberichten. 9.20 Volksliederen, gezongen olv. Hugo Schmidt. 9.50 Diversen. 11.20 Parijs Radio. Gevarieerd cnocert door het Omroeporkest olv. Archaimbaud. 11.50 Causeie voor boeren,12.05 Causerie voor Pro testanten 12.45 vervolg concert mmv. Léonore Humbert (zang). 1.05 Vlaamsch Brus sel. Cabaret programma. 1.15 Dansmuziek. 1.20 Gesproken dagblad v. h. NIR. 1.30 Populair concert olv Karei Walpot. 1.50 Cabaret pro gramma. 2.00 Gramofoonmuziek. 2.20 Parijs Radio. Léna Gis: Souvenirs de Sicile; 2.35 M. Dumont: „Les écrivains de l'Agrique du Nord" 2.50 Gramofoonmuziek. 3.20 Keulen. Concert door het groote omroeporkest olv. Julius Kühn 3.50 Londen Regional. Het orkest van Z.M. Kon. Luchtmacht olv. R. P. O'Donnell. 4.50 Parijs Radio, Gramofoonmuziek. 5.20 Fransch Brussel. Gramofoonmuziek. 5.50 Keulen. Ver zoekprogramma gr. pl. 6.20 Londen Regional BBC Harmonie orkest olv. B. Walton O'Donnell. 7.20 Berlijn. Nieuwsberichten. 7.30 Zie Hamburg (Und Abends wird getanzt). 8.50 Boedapest. Concert door het Argentijn- sche Tango orkest mmv. Paul Kalmar. 9.20 Fransch Brussel. Emil Vandervelde: Pourquoi la chasse ouvrière doit lutter contre l'alcoo- lisme" 9.35 Gevarieerd programma. 10.20 Vlaamsch Brussel. Gesproken dagblad van het NIR. 10.30 Weenen. Dansmuziek door het Charley Gaudriot-orkest mmv. Heinz Roland (zang). Progr. 4: 8.00 BrusselVlaamsch. Gymnas tiekles. 8.20 Tijdsein. Gramofoonmuziek. 8.30 Kroniek van den dag en Gramofoonplaat. 8.45 Gesproken dagblad v. h. NIR. 9.00 Gramo foonmuziek. 9.20 Parijs Radio. Gevarieerd pro gramma. 9.50 Orgelconcert doqr Léonce de Saint-Martin 10.35 London Regional. Korte Godsdienstoefening 10.50 Tijdsein van Green wich. Weerbericht. 11.05 BBC Schotsch orkest olv. Guy Warrack 12.10 Orgelconcert door Al lan Kennedy. 12.50 Het Trocadero Cinema or- kets olv. Alfred v. Dam 1.35 Het Birmingham orkest olv. Leslie Heward. 2.20 Gramofoon muziek. 2.50 Het BBC Empire orkest olv. Eric Fogg. 3.35 Droitwich Het stedelijk orkest van Bournemoutholv. Richard Austin. 5.05 Gramofoonmuziek 5.20 G. B. Harrison: Gunpowder Plot". 5.35 Brian Lawrance en zijn dansorkest. 6.20 Diversen. 7.00 Droitwich. BBC Dansorkest olv. Henry Hall. 7.35 Fransch Brus- ;el Gramofoonmuziek. 7.50 London Regional, Radio Pie van The two Leslies. 8.35 Werken van Percy Grainger. 9.40 Droit wich. Het Orcherstre Raymonde olv. George Walter. 10.20 Korte Kerkdienst. 10.45 London Regional. Jack Jackson en zijn orkest met Jack Cooper en Helen McKay. Progr. 5: 8.007.00 diversen. Koor en solo zang. 7.00 Eigen Gramofoonplatenconcert: 1. Song of the Wolga Boatmen, Kozakkenkoor met orkest; 2. Tiritomba, Joseph Schmidt; 3. Daddy, Joe Petersen; 4. Ne dit pas toujoers, Lucienne Boyer;5. I've got pain in my Saw dust. Mae Questel 1 Betty Boop)6. Ciribiribin, Grace Moore; 7. Mignon. Hélène Cals; 8. Ver- schiede Schweizer Jod'ler, Minna Reverelli: 9 Di-Te, Alfred Piccaver; 10. Polly-Wolly-Doodle. Mae Questal. 11. Just a little gray-haired Lady, Joe Peter son; 12. Bei uns Dachauer. Minna Reverelli; 13. Quand tu seras dans mes bras. Lucienne Boyer. 14. Friihlingsstimmenwalzer, Hélène Cals. 15 Lisetta, Joseph Schmidt; 16. Torna a Sorriento, Alfred Piccaver; 17. One night of love, Grace Moore. 18 Cossack Marching Song. Kozakkenkoor met orkest. Van 8.00 tot 12.00 Diversen. INSTITUUT VOOR ARBEIDERS ONTWIKKELING. Op Donderdagavond 5 November spreekt de heer D. van de Zee uit den Haag, in ge bouw „de Centrale", Spaarne 94. voor het In stituut voor Arbeiders Ontwikkeling over het onderwerp „Het fascisme economisch bezien". Deze lezing is georganiseerd ln samenwerking met de afd. Haarlem van de Alg. Ned. Metaal- bewerkersbond. HAARLEMSCHE AMATEUR-FOTOGRAFEN- VEREENIGING. Op den werkavond van Donderdag 5 Novem ber a.s. zal de cursus „Portretten" worden be sloten met het afdrukken en vergrooten van de opnamen welke op de diverse avonden van dezen cursus werden gemaakt. Den leden wordt daarom verzocht hun negatieven mede te ne men. Aan de wanden zullen hangen de collectie ..Vrije Onderwerpen" uit den Focusprijsvraag Vrije Onderwerpen October 1936. welwillend ter expositie afgestaan door de N.V. „Focus" te Bloemendaal. Belangstellende amateur-fotografen te Haarlem en omgeving welke dezen avond wen schen bij te wonen zijn als steeds hartelijk welkom. Deze werkavond vindt plaats in het Vereenigingslokaal der H.A.F.V. Gedempte Oude Gracht 104. (Adv. Ingez. Med.) llllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllW en scheurde daarmee de enveloppe open. Het papier ritselde in haar vingers en gleed dan neer op den grond. Op haar gezicht was een trek van hevige ontsteltenis verschenen. Ze bukte zich en raapte het briefje op. om het nog eens te lezen. „Liefste Clara", stond er. „vanavond om acht uur zal ik in de buurt van je huis zijn. Ik wil weten of je iets om me geeft. Als je een van mijn roode rozen op je mantel draagt, is het ja. En anders weet ik. dat ik niets te hopen heb. Ik zal wachten tot negen uur. Guus". Maar dat is krankzinnigheid, dacht Clara. Hoe komt hij bij zooiets! En ze meende nog wel, dat hij een meisje in Den Haag had. De rozen zette ze in een vaas in haar eigen kleine boudoir. Als Herman nu maar niets merkte. Anders zou ze hem werkelijk voor 't eerst van haar leven een leugen moeten zeggen. Want Guus verraden wou ze niet. Maar Herman vroeg niets. Hij kwam opge wekt thuis en toen hij even een blik in Clara's boudoir wierp, om te zien of ze daar was, scheen hij de rozen niet op te merken. Zij was al blozend opgesprongen en verwachtte een vraag. Maar die vraag kwam niet. Hij begon over een stuk in den schouwburg, waar ze vanavond wel eens heen konden gaan. Clara zag plotseling weer bleek. Ze mompel de iets van hoofdpijn. Het was haar vreemd te moede. Steeds moest ze denken aan den man, die straks in de schemering naar haar zou uitzien en dien ze zwijgend zou voorbij- loopen, zonder de roode roos. Toen het acht uur had geslagen, stond ze op. „Ik ga even uit. Ik ben zoo weer terug". „Goed, kind". Hij vroeg niet eens, waar ze heen ging! Dat viel haar op als iets heel bijzonders. Haastig trok ze haar mantel aan en even later viel de voordeur achter haar dicht. Herman stak een versche pijp aan. Hij morrelde wat aan de radio. Maar tegelijk luisterde hij scherp, of Clara weer terug kwam. Hij had haar zien weggaan zonder roode roos. Er was dus niets. Er was hem een pak van het hart gevallen. Eindelijk hoorde hij de voordeur. Clara was terug. Maar ze liep direct door naar boven. En toen bleef het stil. Herman wist niet wat hij doen zou. Waarom kwam ze nu niet naar beneden? Hij ijsbeerde wat door de huiskamer. En juist toen hij het besluit had genomen eens boven te gaan kij ken waar ze bleef, hoorde hij haar de trap af komen. Ze kwam binnen en ging zwijgend aan het donkere raam zitten. Had ze tranen in haar oogen? Of verbeeldde hij zich dat maar? „Is de hoofdpijn nog niet over?" ,Och 't gaat wel". „Of is er iets anders?" Clara zweeg. Wat zou hij nu doen? Alles maar vertellen? Dat zou er toch van moeten komen. „Denk je nog steeds aan die rozen?" Ze keek plotseling verschrikt op. „Wat weet jij daarvan?" Aarzelend kwam hij naar haar toe. Hij wil de haar donkere krullen streelen, maar ze stond op en week achteruit. „Ik zal je alles vertellen. Die rozen stuurde ik je „Maar dat briefje dan?" „Dat heb ik ook geschreven, omdat ik dacht.omdat ik wou weten Hij kon niet uit zijn woorden komen en plot seling had hij spijt, dat hij dit alles was be gonnen. Clara week nog een stap terug. „Dus jij was het! Hoe gemeen!" Hij hoorde, hoe zij de kamerdeur achter zich dicht sloeg Het leek hem 't beste, haar maar even al leen te laten. Ze zou wel niet lang boos blij ven. Ze kwam vanzelf weer terug en dan zou ze nog een beetje pruilen, maar in haar hart had ze hem alles al lang vergeven, 't Was dom geweest van hem dat zag hij in. Hij had werkelijk spijt. Maar zoo'n drama hoefde ze er niet van te maken. Ze bleef wel heel lang weg. Zou hij eens gaan kijken? 't Was nu al bijna tien uur. Toen hij eindelijk naar boven ging vond hij daar niet hetgeen hij verwacht had: een ver ongelijkt vrouwtje met mooie, booze oogen. Neen, hij vond roode rozen, ontbladerd en van de stelen gerukt, liggend in een plas water en in de scherven van een verbrijzelde vaas. BETTY GRANT Een halve eeuw geleden Uit Haarlem's Dagblad van 1886 4 November Gisteren waren alhier een aantal werklieden, allen leden der Coöperatieve bouwvereeniging „De Voorzorg", met hun vrouwen in het lokaal „Weten en Werken" saamgekomen tot het vieren van het leggen van den eersten steen der 63 werkmanswoningen, welke te hunnen behoeve worden gebouwd. Onder pianomuziek en het zingen van toepasselijke liederen had de bijeen komst plaats en ieder was even vroolijk en blijde bij de gedachte, spoedig een flink huis, geheel aan de behoefte be antwoordend, te zullen kunnen betrek ken. Hulde werd gebracht aan de tegen woordig zijnde leiders der onderneming, vooral aan den president, maar ook niet minder aan de heeyen A. de Clercq. J. Krol en H. D. Tjeenk Willink, die als commissarissen de belangen der geld schieters behartigen en door wier wel willende tusschenkomst aan de werklie den een kapitaal van 80.000 werd ver strekt. De bouwvereeniging, vroeger „Des Werkmansvriend", nu „De Volharding" genaamd, heeft reeds drie seriën wo ningen tot stand gebracht en wel van 50, 7o en 48 huizen en als voortzetting van die. nu de bouwvereeniging „De Voorzorg" met 63, welke alle eens het volle eigendom der leden kunnen wor den, voor een wekelijkschen, niet zeer hoogen huurprijs, waaronder zijn be grepen: rente van het kapitaal, aflos sing, assurantie, waterleiding enz., en welke aan de voornaamste eischen voor de gezondheid der inwonenden beant woorden. Omtrent dit laatste punt heeft men alles te danken aan de belangelooze hulp en raadgeving van den heer Van der Steur, architect alhier. LEZING VOOR DE ENGLISH ASSOCIATION. Maandag 9 November a-s. om 8 uur. zal Miss Janet Barrow in de muziekzaal van café restaurant Brinkmann. Groote Markt, een lezing houden voor de leden der Haarlemsche afdeeling van de English Association in Hol land. Het onderwerp van miss Barrow's lezing is: „Vignettes of life". LUCHTBESCHERMINGSSCHOOL. Men verzocht ons, mede te deelen. dat zij die inlichtingen wenschen betreffende de Haarlemsche Luchtbeschermingsschooi zich kunnen wenden tot het adres: Krocht 1 (voor malige Middelbare School voor Meisjes) waar de Vereeniging voor Werkzoekende Intellec- tueelen haar zetel heeft. STADSEVANGELISATIE. De samenkomst der Stadsevangelisatie in het gebouw Lange Heerenstraat, waar de heer J. F. Snoeks zal spreken en die bepaald was op Woensdagavond, zal gehouden worden op Donderdagavond en aanvangen om 8 uur. MARKT IIIII HIV PURMEREND, 3 November 1936. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 17 par tijen, wegende 46.000 K.G. Handel matig. Hoogste prijs f 17. Kleine Boeren f 13—f 17,50 per 100 K.G. met Rijksmerk. Boter aanv. 906 f 1,39f 1,44 per K.G. Weiboter f 1,35f 1.36. Runderen, totaal 525 stuk. Vette koeien 315 38—62 per K.G stug. Gelde koeien 142 80—160 per stuk stug. Melk koeien 50 110—225 per stuk stug. Stieren 18 3545 per K.G. stug. Paarden 15 60130 per stuk stug. Vette kalveren 86 2550 per K.G. stug. Nuchtere kalveren voor de slacht 351 512 per stuk stug. Nuchtere kalveren voor de fok 1015 per stuk stug. Vette varkens voor de slacht 285 39—42 per K.G. vlug. Magere varkens 1420 p. stuk. Biggen 498 711 per stuk. Schapen 1305 10—24 per stuk. Bokken 313 per stuk. Kipeieren 5,756,25 per 100 st. Eendeieren 5 per 100 st. Piepkuikens 0,525 0,60 per K.G. Oude kippen en hanen 0,225 0.40 per K.G. Konijnen 0.401.70 per stuk. Een den 0.200,45 per stuk. Duiven 0,40 per paar. Ganzen 547 2.202,90 oer stuk. Eendeneieren A f4,60—f4,25. ROTERDAM Veemarkt: 3 November 1936. Totaal aanvoer 4339. Paarden 161. Veulens 4. Magere runderen 1521. Vette runderen 756. Vette kalveren 93. Graskalveren 378. Nuchtere kalveren 983. Schapen en lammeren 375. Var kens 7. Bokken en geiten 61. Prijzen per K.G. Vette koeien le kwaliteit 58. 2e kw. 52. 3e kw. 3846. Vette ossen le kw. 54, 2e kw. 48, 3e kw. 4246. Stieren le kw. 56. 2e kw. 48, 3e kw. 44. Vette kalveren le kw. 85, 2e kw. 75, 3e kw 55—65. Schapen le kw. 44, 2e kw. 38. 3e kw. 29. Lammeren le kw. 42. 2e kw. 33. 3e kw. 27. Graskalveren le kw. 48. 2e kw. 33. Nuchtere kalveren le kw. 42. 2e kw, 37. 3e kw 32. Slachtpaarden le kw. 41 2e kw. 38, 3e kw. 35. Prijzen per stuk: Schapen le kw. 23, 2e kw. 16 3e kw 12 Lammeren le kw. 15. 2e kw. 10. 3e kw. 8. Nuchtere slachtkalveren le kw. 10. 2e kw. 8, 3e kw. 5. Nuchtere fokkalveren le kw. 14, 2e kw. 13, 3e kw. 11 Slachtpaarden le kw. 170, 2e kw. 135, 3e kw. 85. Werkpaarden le kw. 240, 2e kw. 140, 3e kw. 100. Hitten le kw. 140, 2e kw. 105. 3e kw. 70. Stieren le kw. 275, 2e kw. 220, 3e kw. 120. Kalfkoeien le kw, 225, 2e kw. 180, 3e kw. 120. Melkkoeien le kw. 235, 2e kw. 195, 3e kw. 130. Varekoelen le kw. 140, 2e kw. 125, 3e kw. 85. Vaarzen le kw. 135, 2e kw. 95, 3e kw. 75, Pinken le kw. 110, 2e kw. 85, 3e kw. 70. Graskalveren le kw. 45, 2e kw. 35, 3e kw. 18. Bokken en geiten le kw. 9, 2e kw. 6, 3e kw. 2. Omschrijving Dinsdagsche Marktnoteerlng. Vette koeien en ossen: grooter aanvoer, ma tige handel, prijzen onveranderd: stieren: korter aanvoer, tamelijke handel, prijshou dend; vette kalveren: aanvoer Iets korter, kalme handel, prijzen hooger; schapen en lam meren: aanvoer iets kleiner, kalme handel, prijshoudend; nuchtere slacht- en fokkalve ren: aanvoer als vorige week, levendige han del, prijzen iets hooger; paarden: aanvoer iets ruimer, handel sleepend prijzen als vori ge week; kalf- en melkkoeien: Iets korter aanvoer, stille handel, prijzen als vorige week; varekoeien: aanvoer minder, matige handel', prijzen constant: vaarzen en pinken: groote aanvoer, betere handel, prijzen stationnair; graskalveren: aanvoer iets minder, tamelijke handel, prijzen stabiel; bokken en geiten: aanvoer als vorige week, vlugge handel, prij zen hooger.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 7