Thijs IJs krijgt een huisgenoot Roosevelt's groote overwinning. Televisie in Engeland. Ierland krijgt een nieuwe grondwet. DONDERDAG 5 NOVEMBER 19.36 HAARLEM'S D A G B E A D 4 Slechts in twee staten zegevierde London. Verhouding in het kiescollege 523 tegen 8. De laatste uitslag van de verkiezingen voor het presidentschap van de Vereenigde Staten is thans binnengekomen. Het is het resultaatt van den staat New Hampshire. Roosevelt behaalde hier 106.221, Landon 103.626 stemmen. Vermont en Maine zijn dus de eenige staten die door Landon veroverd konden worden. In het kiescollege heeft Roosevelt 523 stem men tegen Landon 8. De verkiezingen voor de Kamer van afgevaardigden luiden tot nu toe: gekozen 267 democraten, 56 republi keinen, van 112 zetels is het nog twijfelachtig welke partij zij zullen toevallen. Wat den senaat betreft, waarvan bij deze verkiezingen slechts een derde gedeelte vernieuwd is, hierin hebben nu volgens de laatste uitsla gen zitting reeds 66 democraten tegen over 14 republikeinen. Van 14 zetels is het nog onzeker naar welken kant zij zullen gaan. In beide huizen zijn de democraten thans dus zeker van een krachtige meerderheid. In officieele kringen te Washington heeft men den indruk, dat de uitslag der verkie zingen. waarbij Roosevelt een grootere meer derheid heeft behaald dan in 1932, zeer be langrijke gevolgen voor de binnenlandsche politiek en voor de toekomstige Amerikaan- sche betrekkingen met andere landen zal hebben. Op buitenlandsch politiek gebied is het on waarschijnlijk te achten, dat de president afdoende zal kunnen tusschenbeide komen alvorens eenigen tijd is verloopen. Echter zou de president, volgens gewoon lijk goed ingelichte kringen, reeds nu de neutraliteitswet. die in Februari afloopt, wenschen te wijzigen, zoodanig, dat deze niet zoo maar moet worden toegepast, zoowel ten opzichte.' van den aanvaller als van het slachtoffer van een aanval. Volgens deze zelf de kringen zou de beslistheid waarmede de president de laatste jaren op binnenlandsch politiek gebied is opgetreden, thans ook ten opzichte van de buitenlandsche politiek wor den toegepast, waardoor de Vereenigde Sta ten wederom een belangrijke plaats zouden gaan innemen bij de internationale bespre kingen. Vooral de idee eener wereldconfe rentie waar de politieke en handelsproblemen zouden worden besproken, vindt hier meer en meer aanhangers. De herkiezing van Roosevelt is in interna tionale kringen te Genève zeer gunstig ont vangen, meldt Reuter. Men beschouwt deze herkiezing door de meerderheid van het Ame- rikaansche volk als het maximum van samen werking op internationaal gebied dat van de Vereenigde Staten kan worden verwacht. In zijn afgeloopen bestuursperiode heeft Roosevelt de "bewijzen geleverd van zijn wensch zooveel mogelijk met den bond en het internationaal arbeidsbureau samen te werken. Niet alleen was Washington steeds vertegen woordigd in de technische organismen van den Bond wanneer sociale en monetaire kwes ties werden besproken, doch ook bij de be handeling van kwesties van wereld-politiek zooals beperking van 'de bewapennig, het conflict tusschen Italië en Abessynië en de economische conferentie van Londen. En gel and Von Ribbentrop protesteert tegen uitlating van communis tisch Lagerhuislid. De Duitsche gezant te Londen, Von Rib bentrop. heeft, naar Reuter verneemt, de aandacht der Britsche regeering gevestigd op den heftigen aanval, die Donderdag j.l. op hem gericht is in het Lagerhuis door den communist Gallagher. Deze had, verwijzend naar de woorden van Von Ribbentrop: „Wij hebben slechts één gemeenschappelijken vijand, het communisme", o.m. gezegd „Wat een toestand voor Engeland, wanneer iemand, wiens handen nog rood zijn van de moorden, hier dergelijke verklaringen komt afleggen". Italië. Mussolini en koning Victor Emanuel naar Hongarije? Koning Victor Emanuel en Mussolini zul len, naar men te Boedapest meent te weten, kort voor Kerstmis een officieel bezoek aan Hongarije brengen, evenals andere vooraan staande buitenlandsche persoonlijkheden. Het bezoek zal een uiting zijn van de eens gezindheid, die tusschen de verschillende door hen vertegenwoordigde mogendheden bestaat. Dit zal de eerste buitenlandsche reis van Mussolini sedert vele jaren zijn. Frankrijk Daladier vraagt 500 millioen voor verdedigingswerken. Voor de legercommissie van de Kamer heeft de minister van nationale defensie, Daladier, een uitvoerige uiteenzetting gegeven over den militairen toestand van Frankrijk, dien hij als volkomen geruststellend beschouwt, aldus meldt Reuter. Daladier besloot zijn uiteenzet tingen ongeveer als volgt: Wanneer vele Franschen naar de versterkte streken in Noord-Oost-Frankrijk zouden kunnen gaan en daar de defensieve organisaties zouden kunnen bezoeken, welke de grenzen bescher men, zouden zij een gevoel van geruststelling ondervinden, als zij constateerden, dat de barrière niet te overschrijden valt en dat de veiligheid van Frankrijk aan dien kant ver zekerd is. Dit werk zal trouwens aangevuld worden aan de noordelijke grenzen en achter in de zone, die tot dusverre kraentens het ver drag van 1814 open was gelaten, en die tegen over Bazel en Belfort ligt. Ook de Jurastreek zal worden gefortifieerd, teneinde dezen kant van den weg te versper ren voor een invallend leger, dat de neutrali teit van Zwitserland zou hebben geschonden. Daladier kondigde vervolgens aan, dat hij zonder verwijl bij het parle ment een crediet van 500 millioen zou aanvragen, ten behoeve van de ver volmaking der defensieve organisatie aan de grenzen en vooral in de noor delijke streek, welke thans vooral door „watenverken" verdedigd wordt. Daladier kondigde aan, dat binnen kort werken van gewapend beton, gelijk aan die op de grens van den Elzas, gebouwd worden aan de Bel gische grens, zulks volgens een pro gram, dat reeds verscheidene jaren is uitgewerkt. Daladier heeft zich van deze werken rekenschap kunnen geven, toen hij kort geleden in ge zelschap van generaal Gamelin een tocht door het noorden maakte. In het vervolg van zijn verklaringen gaf Daladier nog een critische bespreking van den toestand van het Duitsche leger, dat naar zijn meening, niet over voldoende ka der beschikt voor de enorme menigte man nen, die thans gerecruteerd wordt onder den tweejarigen dienstplicht. Het zal z.i. minstens nog een jaar duren, vóór het aantal officie ren gebracht zal kunnen worden op het aan tal, dat noodig is voor de leiding van het le ger. België Kamer schenkt de regeering haar vertrouwen. De Kamer heeft met 135 tegen 41 stem men een motie van vertrouwen aangenomen, die ingediend was ten besluite van de be handeling der interpellaties van Rex, de Frontisten en de Communisten over de binnenlandsche politiek der regeering en het verbod van de Rexistische betooging op 25 October. DuitscMand Hitier ontvangt kardinaal Faulhaber. Het Duitsche Nieuwsbureau bevestigt, dat Rijkskanselier Hitier kardinaal Faulhaber in Obersalzburg bij Berchtesgaden heeft ont vangen. Volgens zekere berichten uit Ka tholieke bron zou de kardinaal bij deze ge legenheid geprotesteerd hebben tegen de plannen tot gelijkschakeling van de Beier- sche scholen. Getafe door de Spaansche regeeringstroepen ontruimd. „Madrid wordt deze week genomen," aldus Varela. Havas meldt uit Madrid, 4 Novem ber. Te 14.15 uur zijn de troepen der opstandelingen het dorp Getafe, dat op' 13 kilometer van Madrid gelegen is, binnengetrokken na een hevig ar tillerieduel. In de eerste huizen van het dorp trachtten eenige honderden miliciens den terugtocht door ge weervuur te dekken. Te 14.30 uur werden de benzinetanks van het vlieg veld in brand geschoten, zoodat een dikke, zwarte rookkolom opsteeg. Te 15 uur was Getafe geheel door de re geeringstroepen ontruimd. Uit Lissabon: Van de zijde der op standelingen wordt medegedeeld, dat Getafe door de troepen van generaal Varela is genomen. Ook het vlieg veld is bezet. Varela zeide tot de jour nalisten:' „Gij kunt de geheele we reld mededeelen, dat Madrid nog deze week bezet zal worden." Vannacht heeft de radioclub Teneriffe een officieel communiqué van de opstandelingen uitgezonden, waaruit blijkt, dat behalve Getafe ook de plaatsen Aloron en Leganes door de rechtschen zijn bezet. De troepen zetten hun opmarsch voort. Regeering te Madrid opnieuw gewijzigd. Er is te Madrid een nieuw ministerie ge vormd, waarin vier anarcho-syndicalistische ministers zitting hebben genomen. De ministerlijst is als volgt samengesteld: Voorzitter en minister van oorlog: Largo Caballero (socialist). Buitenlandsche zaken: Alfarez Delvay (socialist). Marine en luchtvaart: Prieto (socialist). Financiën: Negrin (socialist). Onderwijs: Hernandez (communist). Justitie: Garcia Liver (anarcho-syndica list). Binnenlandsche Zaken: Galarza (socia list). Arbeid: Anastasi de Gracia (socialist). Landbouw: Iribe (communist). Openbare werken: Justo (links repu blikein). Verkeerswezen: Giener de Los Rios (Repu- blikeinsche Unie.) Industrie: Juan Peir (anarcho-syndica list). Handel: Juan Lopez (anarcho-syndica list). Gezondheid: Frederiga Monseny (anar cho-syndicalist) Propaganda en pers: Carlos Espola (Linksch republikein). Minister zonder portefeuille: Aiguad (linksch republikein). Minister zonder portefeuille:: Iruj (Bas- kisch nationalist). Minister zonder portefeuilleê Aiguad (linksch Catalaan). De B. B. C. met haar geregelden dienst begonnen. Londen, 3 Nov. (Van onzen correspondent.) Afgeloopen Maandag is in Engeland de open bare televisiedienst officieel ingewijd. De dienst heeft al een maand lang experimen teel gewerkt. Maar de B.B.C. kon in October nog geen geregelde en goede ontvangst ga randeeren. Nu. van 1 November af, doet ze dit wel. Onder Engeland, hier gezegd, moet men voorloopig alleen nog Grooter Londen verstaan. Er is nog slechts één zender in het land, dat is die in het Alexandra Paleis in Noord-Londen. Televisie-zenders reiken niet verder dan tennaastebij 35 K.M. om zich heen. Het zal nog wel eenigen tijd duren voor men genoeg zenders heeft gebouwd om ge heel Groot Brittannië te kunnen bestrijken. Televisiezenders kosten zoowat 100.000. Daar moeten dan de kosten voor programma's bij komen. Dit. een dozijn malen herhaald, is meer dan de kas van de B.B.C. kan verdra gen. De kosten zullen over een vrij langdurig tijdperk moeten worden verdeeld. Voorloopig zullen dus alleen de menschen in Londen en omgeving van televisie-ontvangst kunnen genieten; en van die menschen alleen de zeer welgestelden. Want de televisie-ontvangers kosten van 95 tot 120. In de redevoeringen bij de inwijding van den dienst is te verstaan gegeven, dat de ontvangers van vandaag de voortschrijdende techniek niet langer dan twee jaren zullen kunnen bijhouden. Met an dere woorden, over twee jaar kunnep de he den voor om en nabij 100 gekochte ont vangers geen dienst meer doen. De B.B.C. had ons uitgenoodigd bij de inwij ding van den dienst tegenwoordig te zijn. Het was niet noodig om daarvoor naar het Alexandra Paleis te gaan. Er was trouwens geen ruimte daar voor alle genoodigden. Zij werden dus verdeeld over de toonzalen in het gebouw van de B.B.C. en die van de gebouwen in Londen der fabrikanten, die televisie-ont vangers .maken. Zoo konden allen met oogen en ooren bij de inwijding zijn. De plechtig heid had twee maal plaats, ten einde beide televisie-systemen, dat van Baird en dat van Marconi, gelegenheid te geven te laten zien wat zij vermogen. Er was niet veel verschil tusschen de twee. In de weergave van de sprekers van de inauguratie was het Marconi- systeem rustiger, dat van Baird flikkerde wat. Maar in het ontspanningsprogram een voor de gelegenheid toepasselijk liedje van Adele Dixon, dans, zang en pianospel- van de negerkomieken Buck en Bubbles, een film van de aangomst van Mollison op Croy don was er voor ons oog geen verschil in waarde tusschen het eene stelsel en het an dere. Gedurende het eerste deel der vertoo ning had men wat ongelukjes met de uit zending. Het effect op de beelden was ont stellend. De plechtige gestalte van den Post master General bijv. loste zich plotseling op in hevig flikkerende horizontale lichtlijnen, die als een gloeiend rooster over de plaat ijlden. Het leek alsof electrisch vuur de kortst moge lijke metten had gemaakt met dezen functio naris. Maai- even snel als hij in lichtschachten verdwenen was verscheen hij weer in al zijn gaafdheid en waardigheid; en dat was ko miek, zóó onweerstaanbaar, dat ons gezelschap van vijftig zijn ontzag voor de wonderen dei- techniek verloor en in homerisch gelach uit barstte. Maar zulke technische feilen en het hier boven aangegeven probleem van algemeene ontvangst tegen dragelijke prijzen kunnen niet in den weg staan van waardeering voor de nieuwe wetenschappelijke prestatie die, al valt er nog wel wat op aan te merken, nochtans een verrassend hoog peil van volkomenheid heeft bereikt. De zaak zou, hoewel al indrukwekkend, nog veel indrukwekkender zijn geweest, indien de officieele heeren wat lessen hadden gehad in televisortechniek van voordracht. De omroeper, die het program aankondigde, had deze les sen wel gehad. Hij had kleurstof gelegd op zijn gezicht om zijn trekken te teekenen en zijn gezicht en gestalte bleven midden en scherp gesteld in het beeld. De officieele hee ren wiegden op redenaarswijze heen en weer en op en neer, zoodat men zoo nu en dan weinig meer dan een rechteroor aan den lin kerkant van het scherm zag. Zij hadden ook verzuimd aan hun gezichten de tinten te geven, die noodig zijn om in het studio-licht en voor het electrisch oog hun gelaatstrekken te accentueeren. Men zag in hun geval daarom meer lichtvlek dan gezicht. Het geluid in de transmissie was van betere hoedanigheid dan men hoort van zelfs de beste normale radio- ontvangers. De gunstige bijkomstigheid moet worden toegeschreven aan de aanwen ding van ultrakorte golflengten ook voor de geluidsoverbrenging. De sprekers stelden bij de openingsplechtig heid vast, dat Engeland de rest van de wereld vooruit is in televisie-techniek; en zij hoopten, dat zij den voorsprong zouden behouden. Men heeft tennaastenbij acht jaar achter de schermen gewerkt om het proces te vervol maken. Nu het zich hier in het openbaar heeft aangediend kan men niet anders zeg gen dan dat het tenvolle gerechtigd is zich te vertoonen. Zij die van de inwijding getuige zijn geweest zullen oyer een jaar of tien wel kunnen vaststellen, dat ze alle kenmerken droeg van het primitief begin. Het schijnt ons echter toe, dat de twee processen voor opname en uitzending niet zooveel verbetering meer behoeven. Een grooter scherm voor den ont vanger is gewenscht. Ontwikkeling van de studio-techniek alleen moet tot aanmerke lijke verbetering van de ontvangst leiden. En als de televisor het alziend oog wil worden in de wereld, waarin veel belangrijks en be langwekkends gebeurt (en daarin vooral moet televisie meenen wij haar taak vinden) dan moet men de moeilijkheden, verbonden aan buitenlicht en afstand van den zender, te- bovenkomen. A. K. v. R. Verdwijnt de vertegenwoordiger van den Koning? De Valera. Onze Londensche correspondent schrijft ons: De president van den Ierschen Vrijstaat, De Valera, heeft met zijn raadslieden een nieuwe grondwet voor zijn staat ontworpen. Er was aanvankelijk sprake van dat deze grondwet in het midden van deze week aan de Dail zou worden voorgelegd. Dat schijnt echter niet te gebeuren. De grondwetstcom- missie heeft haar arbeid nog niet in bij zonderheden voltooid en het kan nog wel eenige weken duren, voordat De Valera het eindontwerp kan goedkeuren. De bepalingen van de nieuwe constitutie zijn uiteraard niet bekend. Maar algemeen wordt aangenomen, dat ze aannemelijk moet zijn voor de gansche Iersche natie en dat er in is begrepen de verkiezing van een staatshoofd door het volk. Dit zou be teekenen dat de gouverneur-generaai als verteenwoordiger van den Koning van Engeland zou worden vervangen. Deze gouver neur-generaal is er thans nog, al zou men het niet denken. Men hoortt nimmer van hem en het ambt verlangt geen werkzaam heid van welken aard ook. Op het oogenblik is alle wetgeving van den Vrijstaat nog in naam des Konings. En men moet aannemen, dat de gouverneur-genei-aal nieuwe wetgeving nog in naam des Konings onderteekent. In zooverre blijft dan de vorm van de verbin tenis met de Britsche kroon nog gehand haafd. Dat zal echter verdwijnen, wanneer de nieuwe grondwet een Iersch staatshoofd schept en de gouverneur-generaal komt te verdwijnen. Het voornemen schijnt echter te zijn een zeer losse verbintenis met het Britsche Rijk te bewaren, een soort externe associatie waar van de Koning als hoofd wordt erkend. Men ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. moet echter bedenken, dat De Valera niet tevreden is met zulk een toestqnd voor den Vrijstaatt alleen. Zijn politiek kan niet wor den uitgevoerd zoolang Ulster geen deel uit maakt van den Ierschen staat. En men weett hoe Ulster denkt over vereeniging met den Vrijstaat; dat is: het denkt er niet aan. Inmiddels doen De Valera's partijgenooten hun uiterste best om de onafhankelijkheid van de Britsche kroon zoo duidelijk mogelijk aan te geven. Aan den vooravond van de opening van het parlement in Dublin hebben zij in een partijvergadering verlangd, dat de Vrijstaat niet officieel vertegenwordigd zal zijn bij de kroning van den Koning. Als dat niet gebeurt dan vervalt zelfs de externe as sociatie voornoemd. In dit verband kan er aan worden herinner^ dat de Vrijstaatt on langs heeft geweigerd een vertegenwoordiger te benoemen voor de rijkscommissie voor de kroning terwijl ook in den Ierschen Vrijstaat geen officieele plechtigheden hebben plaats gehad toen Koning Edward VIII den troon beklom. Instelling van een Tweede Kamer. Naar het D.N3. nader uit Londen meldt heeft De Valera medegedeeld, dat de nieuwe grondwet een vorm zal hebben, welke het Iersche volk zou kiezen „indien Engeland millioenen mijlen verwijderd was". Teneinde verwikkelingen te voorkomen, zal deze wet eerst op binnenlandsche aangelegen heden worden toegepast. O.a. zal een Tweede Kamer worden ingesteld. Vervolgens zeide De Valera nog woorde lijk: „Ik betreur te moeten zeggen, dat onze betrekkingen met Engeland in verhouding met vroeger niet zijn verbeterd. Dit is evecr- wel niet mijn schuld, noch de schuld van het Iersche volk". SPAANSCHE ZAAKGELASTIGDE TE BERLIJN AANGEVALLEN. De Spaansche zaakgelastigde te Berlijn, Rovira, is Dinsdagavond toen hij zijn huis wilde betreden, door twee Spanjaarden aan gevallen. In de vechtpartij, welke hierop volgde, werd Rovira gewond. De beide aanvallers wisten te ontkomen met de actetasch van het slachtoffer. De politie heeft een onderzoek naar de daders ingesteld. (D. N. B.) De minister van buitenlandsche zaken heeft den zaakgelastigde zijn leedwezen over het gebeurde betuigd. Volgens Havas heeft men hier te doen met Spaansche uitgewekenen. GEEN BRITSCH GEZANT NAAR ADDIS ABEBA. LONDEN, 4 November (Reuter). De Daily Herald deelt mede, dat de Britsche gezant te Addis Abeba niet naar Abessynië zal terug keeren. Besprekingen tusschen de Britsche en Fransche regeering schijnen ertoe geleid te hebben, dat de post van gezant wordt afge schaft en vervangen door een consul-gene raal. Hierdoor wordt de moeilijke kwestie van de geloofsbrieven vermeden. PFDBDAMMA Thijs en Sim krijgen al gauw veel schik in den kleinen Dicky Dons. „Och, och, dat arme dier," zegt Thijs. „We zouden best voor haar kunnen zorgen, vind je niet?" Daar is Sim het volkomen mee eens. De kabouter is erg in zijn schik, dat hij zoo'n paar goede ver zorgers voor Dicky heeft gevonden. „Ze heeft ook nog wel eens ondeugende streken," zegt hij nog. „Dus houd haar maar goed in het oog Dicky Dons kijkt erg blij, als ze ziet, dat ze met Thijs en Sim mee mas. Het drietal verlaat daarop de kleine woning na een hartelijk af scheid van den goedigen kabouter. VRIJDAG 6 NOVEMBER HILVERSUM I, 1875 M. Algemeen programma verzorgd door de NCRV. 8.— Schriftlezing 8.15—9.30 Gram.pl. 10.30 Morgendienst 11.0012.Cello en piano 12,15 Gram.pl. 12.30 Ensemble v. d. Horst 2'.— Gra- mofoonpl. 2.30 Chr. Lectuur 3.00—3.45 So praan en piano. 4.Orgelspel 5Voordracht en gram.pl. 6.30 Tuinbouwpraatje 7.— Be richten 7.15 Literaire causerie 7.45 Reportage 8.— Berichten ANP. 3.15 NCRV-Harmonle- orkest 9.„De ontwikkeling van het radio- telegraaf- en telefoonverkeer tusschen Ne derland en Indië" causerie 9.30 NGRV-orkest (Om 10.Berichten ANP 10.3011.30 Gram. platen Hierna Schriftlezing. HILVERSUM n. 301 M. 8.VARA 12.AVRO 4.VARA 8.— VPRO 11.00 VARA 8.— Gram.pl. 10.— Morgenwijding VPRO. 10.15 Voordracht 10.35 Melody Circle. 11-10 Vervolg voordracht 11.30 De Flierefluiters, en zan°- 12— Gram.pl. 12.30 De Minstreels en orgelspel 2.10 Kniples 2.30 Gram.pl. en piano recital 3.20 Dansmuziek 4— Gram.pl. a— Kinderuurtje. 5.30 Orgelspel 6.30 Politiek ra diojournaal 6 50 Gram.pl. 7.Planra^erie 7.20 Gram.pl. 7.50 Berichten ANP 7.51 Herh. SOS-Ber. 8.Berichten VGP 8.05 „Wat dunkt U van den mensch", causerie 8.30 Piano-re cital 9Causerie over Italiaansche schil derkunst 9.30 Vervolg concert. 10— „Het werk van den predikant in Indie .causerie. 10.30 Gram.pl. 10.40 Avondwijding 11.00 Be richten ANP 11.05 Gram.pl. 11.15—12— Re portage Zesdaagsche, en gram.pl. DROITWICH, 1500 M. 11.4011.50 Pianorecital 12.10 Orgelconcert 12.50 Dansmuziek 1.352.20 Birminghamsch Philh. Strijkorkest en cello 4.20 BBC-Midlana orkest 5.35 De „Continentals" en zang 6.20 Berichten 6.45 Pianorecital en voordracht 7-20 Muzikale causerie 7.50 Voordracht 8.20 Re vueprogramma 9.20 Berichten 9.40 Scheep vaartkundige causerie 10.Orgelspel 10.-0 Sportreportage 10.35 BBC-Orkest en zang 11.35—12.20 Dansmuziek. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20, 8.20 en 12.35 Gram.pl. 1.35 Zang 1.50 en 2.50 Gram.pl. 4.20 Zagrebsch Kwartet 5.50 Or kestconcert 8.20 Zang en piano 9.05 Operette uitzending 11.20—1,05 Orkestconcert. KEULEN, 456 M. 5 50 Orkestconcert 11.20 Westduitsch Ka merorkest 1.35 Gram.pl. 3 20 Lezingen en grampl 5.20 Omroepkleinorkest en solisten 7.30 Voor soldaten 10.20—11.20 Orkestconcert BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Klein-orkest 1.30 Sa lonorkest 1.50—2.20 Gram.pl. 5.20 en 6.50 en 7.20 Omroeporkest 3.23 Operette-uitzending 10.30—11.20 Gram.pl. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Salonorkest 1.30 Klein- orkest 1.50 Zang 2.00—2.20 Gram.pl. 5.20 Ac- cordeonmuziek 5.50 en 6.35 Gram.pl. 6.50 Pianorecital 7.35 Zang. 8.20 Symphoniecon- cert en zang. 10.30 Gram.pl. 10.4511.20 Har- monicamuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Gevar. programma 8.20 „November", maandoverzicht 9.20 Berichten 9.50 Cembalo recital 10;05 Weerbericht 10,20—11.20 Dans muziek.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 6