VERTELLING Nieuwe Uitgaven VRIJDAG 6 NOVEMBER 1936 HAARLEM'S DAGBLAD 8 Ontwikkelingswerk voor volwassen werkloozen. Verslag over het seizoen 1935'36. Aan het verslag van het ontwikkelingswerk voor volwassen werkloozen van het Centraal Comité voor Werkloozen is het volgende ont leend over het seizoen 1935,''36. Het vorig seizoen werden 240 mannen als cursist of tijdelijk cursist ingeschreven, thans waren deze cijfers 410 mannen en 120 vrou wen van werkloozen. Een bijzonder woord van lof wordt gebracht aan de leiders. Cursussen werden gehouden in Esperanto. Engelsch, betonconstructie, vakteekenen voor metaalbewerkers, verbrandingsmotoren, auto techniek. eerste hulp bij ongelukken en een cursus costuumnaaien en knippen voor vrou wen van werkloozen. Groote belangstelling bestond voor de cur sussen Esperanto en Engelsch. Het enthou siasme voor Engelsch was bü een aantal leer lingen zoo groot, dat zij bij het sluiten der school besloten, verder te gaan, onder leiding van hun leeraar. Bij het samenstellen van den cursus auto techniek is van de grondgedachte uitgegaan, deze zoo populair mogelijk te maken, opdat ook cursisten, die nog nimmer met techniek iets te maken hadden, dezen cursus konden volgen. Voor dit doel waren van alle onder deden van den motor modellen aanwezig, die tot in de kleinste details doorgezaagd waren. De leerstof voor dezen cursus was in vijf hoofdstukken verdeeld, n.l. kennis van den motor, kennis van het chassis en van de aangedreven organen, onderhoud en smering van de auto, electrische installatie, Motor- en Rij wiel wet. Voor vrouwen van werkloozen werd dit sei zoen een cursus gegeven in costuumnaaien, knippen enz. Met taaie volharding hebben de vrouwen gewerkt, om zelf een costuum te leeren vervaardigen; voor een gezin, dat met zeer geringe middelen moet rondkomen, een zeer belangrijk ding. Bovendien werd door een belangstellende een flink bedrag beschikbaar gesteld voor den aankoop van stoffen, zoodat alle vrouwen na afloop van den.cursus huis waarts gingen met een zelfvervaardigd cos tuum. Na het eindigen der lessen werd een zeer druk bezochte tentoonstelling gehouden van teekeningen, werkstukken enz. Zeer veel belangstellenden en autoriteiten waren hier aanwezig, zoodat de groote erken telijkheid voor het cultureele werk van het Comité inderdaad voldoende is gebleken. Het verslag sluit met een woord van welge- meenden dank aan allen die hebben medege werkt om de cursussen behoorlijk te doen slagen. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. (Inlichtingen over gevonden voorwerpen aan het bureau van politie Smedestraat uit sluitend tusschen 11 en 13 uur). Terug te krijgen bij: Politiebureau, Smede straat, handschoenen en ceinturen; auto hoorn; damesschoen; Treijer, Ted. v. Berk houtstraat 56. postduif; Broekhuijzen, Zijlweg 153, dameshoed; Harondes, Koninginneweg 71, dameshoed; Vossenberg, Jan Steenstraat 22, regenjas; Kennel Fauna, Fr. Varkens- markt, katten; Mielatz, Zaanenlaan 175, kat; Vroom en Dreesmann, Gr. Houtstraat, alpino muts; muts; Burger, Waldeck Pyrmontstraat 52, muts; Braaksma, Assendelverstraat 15, damesring; Bruins, Oosterstraat 47, dames- tasch. Handschoenen en ceinturen: Politiebureau Smedestraat; Bankbiljet. Eikelboom. Craye- nesteriaan 26; Postduif, v. d. Klashout, Steenbokstraat 18; Dop van autowiel, Spijker, Paul Krugerstraat 31 rood; Hond. Markus, Jan Steenstraat 37; Manchetknoop, Draayer, v. 0!öenbarneveldlaan3; Tabakspijp, v. Velden, Bakenessergracht 75; Rijwielplaatje, Kodde Celebesstraat 1; Rijwielplaatje, Snel. Zwaard straat 5.. Regenpijpen. Dekker, Fr. Halsplein 9; Zegeiring, Souwer, v. 't Hoffstraat 10; Sleu tel, Rutte, Bakkerstraat 43; Autowiel (res.) v. d. Putten, Lange Hofstraat 20. PROGRAMMA DER HAARLEMSCHE RADIO CENTRALE OP ZATERDAG 7 NOV. 1936. Progr. I. Hilversum II. Progr. II. Hilversum I. Progr. III. 8.05 Parijs Radio. Gymnastiek. 8.20 8.50 Gramofoonmuziek. 9.05 Keulen. Tijd sein. Nieuwsberichten. Waterstandberichten. 9.20 Keulen. De einsaone Ma-rsch. 9.50 Keulen. Voor de kleintjes. 10.20 Keulen. Richard Heï- nemeyer: „Was ist los im Sport?" 11.20 Keulen. „Buntes Wochen£e!" 12.20 Keulen. Mededee- lingen. Gelukwenschen. 12.35 Keulen. Vervolg concert. 1.20 Vlaamsch Brussel. Gesproken dag blad vaai het N. I. R. 1.35 Keulen. Gramofoon muziek. 2.35 Londen Regional. Het Coventry Hippodrome Orkest o.l.v. W. Peters. 3.20 Lon den Regianal. Sandy MacPherson bespeelt het B.B.C. orgel. 3.50 Fransch Brussel. Gramofoon muziek. 4.20 Keulen. Concert door het klein Omroep Orkest o.l.v. J. Breuer. 5.20 Keulen. Programmanieuws. 5.25 Keulen. „Kennt Ihr unsere Volksinstrumente?" 5.50 Keulen. Der Alte Aachener Mannen Gesang Verein Rhein- gola 1837. 6.20 Londen Regioal. Het Gershom Parkington Kwintet. 7.20 Nieuws. Keulen. 7.30 Keulen. „Eile ohne Weile, 36 musikalische Dreiminuten Brenner. 9.20 Keulen. Nieuws. 9.40 Keulen. Reportage zwemwedstrijd Berlijn Weenen. 9.50 Keulen. Und morgen ist es Sonntag. 11.20 Weenen. Zigeunermuziek door het Imre Magyare-orkest. Progr. IV. 8.00 Vlaamsch Brussel. Gym nastiekles. 8.20 Vlaamsch Brussel. Tijdsein. Gramofoonmuziek. 8.30 Vlaamsch Brussel. Kroniek van den dag. 8.40 Vlaamsch Brussel. Gramofoonmuziek. 8.40 Vlaamsch Brussel. Ge sproken dagblad van het N. I. R. 9.00 Vlaamsch Brussel. Gramofoonmuziek. 9.2010.35 Diver sen. 10.35 Londen Regional. Korte Godsdienst oefening, 10.50 Tijdsein van Greenwich. Weer bericht. 11.05 Tijdsein B.B.C. Northern Orkest o.l.v. Alfr. Barker. 11.20 Droitwich. Orgelcon cert door Henry Croudson, 11.50 Het Mac Gibbon Strijkkwartet. 12.50 Gram. muziek. 1.20 Gram. muziek Het Commodore Grand orkest o.l.v. Herry Davidso. 2.20 Visscherijber. 2,25 Piano Recital door Dorothy Hildreth. 2.50 Recital door Dorothy Hildreth. 2.50 Gram. muziek. Gramofoonmuziek. 3.35 Gram. muziek. Gramofoonmuziek. 3.35 Concert in de Queen's Hall, Londen, door het Dresdner Staats Opern Orkest o.l.v. Rich. Straus, 5.05 Gramofoonmuz. 5.35 Roy Fox en zijn orkest. 6,20 Diversen. 7.05 Droitwich. Brian Lauwrence met zijn dansorkest. 7.50 Droitwich. A, W. Hanson. In town to-night. 8.24 Droitwich. The Palaver is fineshed. 8.35 Droitwich. B. B. C. Theater orkest o.l.v. Harold Lowe. 9.20 Droitwich. Weer- en nieuwsberichten. 9.40 Droitwich. Music-Hall. 10.45 Londen Reg. Hen ry Hall's Hour. Progr. 5 van 8.00 tot 7.00 n.m. Diversen. 7.00 Eigen Gramofoonplatenconcert: Opera. 1. Ouverture Si j'étais Roi, Operaorkest van Berlijn; 2. Alceste Ouverture van Gluck, Con certgebouworkest. 3. La Prlncesse Jaune, Ber- lijnsch Phllh. Orkest. 4. Ouverture Martha, Staatsoperaorkest van Berlijn; 5. Ouverture Egmont, Concertgebouworkest; 6. Aïda, Koor en Orkest; 7. Ouverture Dichter und Bauer, Daios Bela. Van 8.00 tot 12.00 Diversen. RECHTBANK Gemeenteverordening niet bindend? Mr. Bijvoet valt een verordening van Velsen aan. De gemeente Velsen bezit een verordening, die het hinderlijk blaffen van honden wil tegengaan. Wegens overtreding van deze verordening was een inwoner van Velsen door den kan tonrechter veroordeeld tot f 6 boete of 3 dagen hechtenis. Verdachte was (fearvan in hooger beroep gegaan, waarbij Mr. F. A. Bijvoet als zijn raadsman optrad. Deze zaak diende op 5 No vember voor de Rechtbank. Gehoord werden omwoners, die vaat het misbaar, dat de hond gemaakt had. last had den gehad. De Officier van Justitie vroeg daarop bevestiging van het vonnis van den kantonrechter. Mr. Bijvoet hield daarop zijn pleidooi, waar in hij als zijn meening te kennen gaf, dat de gemeenteverordening niet bindend is. omdat er alleen in gesproken wordt van geblaf, dat hinderlijk is Er wordt niet in uitgedrukt, dat het geblaf hinderlijk moet zijn voor de om geving. Dit zou dus meebrengen, dat het reeds voldoende zou zijn, dat het ge blaf hinderlijk zou zijn voor den eige naar. Dit zou echter een verordening zijn, die veel te ver gaat. Wat betreft het feit zelf. zeide pleiter, dat men in Velsen geen hond kan houden. Want als men het dier laat losloopen, is men straf baar en als men het dier aan de ketting legt, en dan gaat het natuurlijk blaffen, is men ook strafbaar. Belangrijker dan dit is echter, dat het ar tikel, gelijk boven vermeld, de grenzen van art. 168 der gemeentewet overschrijdt. Op grond daarvan vroeg Mr. Bijvoet na ver wijzing naar de jurisprudentie, ontslag van rechtsvervolging. Mocht de rechtbank deze meening niet deelen, dan verzoekt pleiter schuldigverklaring zonder strafoplegging. De president: „Dan wordt het onderzoek jesloten en de uitspraak bepaald op vandaag over veertien dagen. En (tot verdachte) bin dend of niet, ik zou toch maar zorgen, dat die hond niet meer zoo blaft." Aanrijding op Heerenweg berecht. Alweer het gevaarlijke kruispunt bij de Zandvoorter Allée. Een 26-jarige Hagenaar had zich te verant woorden voor de Haarlemsche Rechtbank we gens het veroorzaken van lichamelijk letsel door schuld. Hij reed op 2 Juli j.l. om ongeveer half elf n.m. met zijn auto op den Heerenweg in de richting Den Haag. Uit de Zandvoorter Allée naderden, op het oogenblik, dat verdachte daar was aange komen. twee meisjes. Hoewel zij voor den automobilist van den rechterkant kwamen, verleende de man haar geen voorrang. Het eene meisje werd tegen den grond geslingerd en meegesleurd. Ernstig gewond en bewuste loos werd zij naar de Mariastichting getrans porteerd. De verdachte zeide, dat hij een aanrijding had trachten te ontgaan, door het stuur naar links om te gooien. Het had echter dien dag geregend en de auto slipte. Met het achter spatbord had hij daardoor het meisje geraakt. Zijn snelheid zou zeer matig geweest zijn, on geveer 35 K.M. Er werd een ooggetuige gehoord, die uit drukkelijk verklaarde, den indruk te hebben dat het meisje niet had opgelet. De officier meende echter, dat verdachte het ongeluk had veroorzaakt. Als hij beter had uitgekeken" en op tijd had geremd, zou hij met de snel heid, die hij voorgeeft, alles hebben kunnen vermijden. De officier meent wel, dat het meisje niet geheel zonder schuld is, doch dit neemt de schuld van verdachte niet weg. De eisch luidde f 20, of 10 dagen. Uitspraak 19 November. Roekeloos wegrenner. Met racefiets een wielrijdster aangereden. Een jongeman van 19 jaren was voor de Rechtbank gebracht om zich te hooren be schuldigen van het veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel door schuld. Op den Heerenweg in Heemstede had hij op een avond een dame, die daar op een fiets reed, met zijn racefiets omver gereden. De gevolgen van deze botsing waren buitengewoon ernstig geweest. De dame was opgenomen met een gecompliceerde beenbreuk en had elf lllllllllll Till li'IH'11 De Diamanten Broche. Een St. Nicolaasvertelling. door J. P. BALJé. Willy dacht zich het aardige kopje suf, hoe ze het toch eens zou aanleggen, om haar man op tactische wijze aan het verstand te brengen, dat een diamanten broche letter lijk het eenige was. waar ze naar verlangde: dat het voor haar het summum van geluk zou zijn, indien hij haar die met St. Nicolaas cadeau zou doen. Maar ze durfde er hem niet openlijk om te vragen, want hij had al een paar maal gemopperd, dat ze veel te veel uitgaf, dat het geld „niet op z'n rug groeide", en dat ze in deze ongekend-slechte tijden, nu het gruwelijke crisis-monster steeds verder om zich heen greep, niet op een kostbaar St. Nicolaas-geschenk moest rekenen. Met de oude trucjes durfde ze ook niet meer bij hem aankomen. Hij doorzag haar al, als ze al te lief deed, als ze een paar dagen achter elkaar steeds maar zijn lieve lingsgerechten klaarmaakte waar ze zelf niet van hield als er eens een heele week geen knoopen aan zijn kleeren ontbraken, en hij niet naar zijn zakdoeken of boorden behoefde te zoeken Nee. ze moest er wat' anders op verzinnen. Hadaar had ze het! Ze zou een gevoelvollen brief schrijven aan haar zus, hem daarin verheerlijken en tege- weken in het ziekenhuis moeten doorbrengen. Nu was ze weer ontslagen, doch ze bleek nau welijks, en dan nog strompelend en op een stok geleund, in staat zich voort te bewegen, terwijl er geen sprake was van het verrichten van huishoudelijke bezigheden. Dit was dan ook een reden te meer voor den officier van Justitie, om hier een strenge straf te requireeren. Het gebeurt, aldus de officier, tegenwoordig maar al te vaak. dat dergelijke wielrenners, zonder zich een steek te bekommeren om hun medemenschen, over den weg vliegen. Dat gaat net zoo lang goed, tot ze iemand te pletter rijden, en dan heet het, dat het slacht offer zoo ongelukkig terecht is gekomen en dat een dergelijk ernstig gevolg toch niet te verwachten was. De eisch luidde dan ook twee weken gevan genisstraf. Uitspraak over veertien dagen. MAKELAARS Bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken is ingekomen een verzoek van de Arrondissements-Recht- bank te Haarlem om advies uit te brengen betreffende de beëediging van de navolgen de personen als makelaar in de achter hun naam vermelde vakken: 1. C. van Damme Jr., Hoofddorp, Nieuwe- weg 21, in onroerende goederen. 2. W. F. Nijman, Hillegom, Stationsweg 142, in onroerende, goederen. 3. H. Peters, Haarlemmermeer, Aalsmeer- derdijk 51, in granen, zaden en peulvruchten. 4. J. D. Philippo, Hillegom, Stationsweg 152, in roerende en onroerende goederen, assu rantiën en hypotheken. 5. J. W. G. Anschütz, Haarlem, G. O. Gracht 67, in roerende goederen. 6. W. Paap, Zandvoort, Zeestraat 14, in roerende goederen. PATRIA'S LUCHTVAARTALBUM. De heer Henri Hegener heeft in opdracht van de N.V. Biscuitfabriek „Patria" te Am sterdam een luchtvaartalbum samengesteld, dat een typografisch zeer verzorgden indruk maakt. Schr. behandelt de verschillende on derwerpen als race-vliegtuigen, de auto-giro, zweefvliegtuigen, de vliegtuigcatapult e. d. op boeiende en interessante wijze. Doch ook de voorgeschiedenis der luchtvaart, met de luchtballon, en onderwerpen als het bestuur bare luchtschip, het valscherm, luchtacroba- tiek, en vliegkampschepen krijgen een beurt. De heer Hegener, die hier als luchtvaart journalist wordt aangekondigd, blijkt een uit gebreide en gedegen kennis van dit alles te bezitten, doch wat meer zegt. hij weet er op onderhoudende en instructieve wijze over te vertellen. Honderdveertien foto's lichten het geschre vene op prettige wijze toe, al kunnen de harde en felle kleuren ons niet altijd boeien. Onge twijfeld zal het album, waarvoor de bekende piloot G. J. Geysendorffer een voorwoord schreef, bij de jeugd in de smaak vallen. Doch ook vele ouderen zullen er van genieten, en er waarschijnlijk ook nog heel wat uit opsteken. Hevige hoofdpijnen. Voor altijd verdwenen. Een merkwaardig geval van beterschap door gebruik van Krusehen Salts werd ons beschreven door mevr.. H. E. te S. „Eiken morgen opniew stond ik op met ondragelijke hoofdpijnen. Ik was altijd moe en het leven scheen nauwelijks de moeite waard. Maar ik had zooveel over Krusehen Salts gelezen, dat ik besloot het ook eens te probeer en. Toen ik het ongeveer een maand lang genomen had, merkte mijn vriendin plotseling op: „Je ziet er veel beter uit, voel je je nèt zoo goed?" Toen ik ja zei, en dat het door Krusehen Salts kwam, schoot zij in den lach en zei: „Och, waarschijnlijk zou je je zonder dat goedjewél zoo goed voelen." Maar ik hield vol en na ongeveer drie maan den zei ze: „Werkelijk, ik heb nog nooit iemand zóó zien veranderen. Je bent een heel andere vrouw, en als dat door Krusehen Salts komt, ga ik het ook eens probeeren." Krusehen Salts bestaat uit 6 zouten, die de werking van ingewanden en nieren bevor deren en zoodoende vóór meer afdoende ver wijdering van afvalstoffen zorg dragen. Hier door wordt de oorzaak weggenomen van klachten.als hoofdpijn, gevoel van vermoeid heid e.d. Probeer eens een tijdlang de da- gelijksche dosis Krusehen Salts en U zult zich in alle opzichten prettiger gevoelen: geen hoofdpijnen meer, maar nieuwe levenslust en een onverstoorbare opgewektheid. Krusehen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten a f 0.40, f 0.70 en f 1,60 per flacon, omzetbelas ting inbegrepen. Lét op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking -de naam Rowntree Handels Maatschappij, Amsterdam. voorkomt. (Adv. Ingez. Med.) lijk te doen uitkomen, dat Fred haar zeker wel de diamanten broche zou schenken. Juist, dat zou ze doen en den brief dan quasi per ongeluk ergens open laten liggen, zoodat hij hem zou lezen. Wantvrouwen hadden wel den naam van nieuwsgierig te zijn, maar mannen waren het in werkelijkheid En ze schreef: en Fred is zoo'n lieve, goeie man voor me. Hij voorkomt letterlijk al mijn wen- schen. Ik weet dan ook zeker, dat hij me voor m'n St. Nicolaas de mooie diamanten broche zal schenken die bij Begeer in de étalage ligt en waarop ik hem terloops attent maakte. O, zusjeliefdie diamanten broche Ik zou er al mijn andere sieraden voor wil len missen; mijn paarlen collier, mijn gou den horloge, mijn oorbellen, mijn ringen, dat alles zinkt in het niet bij die broche! Het is toch zoo zalig, een goeien, besten man te hebben Zoo, als dat niet insloeg dan wist ze het niet meer! En nu den brief in de buurt van zijn stoel op den dressoir laten liggen. Dade lijk kwam hij thuis, de brief lag naast zijn pijp, waar hij altijd het eerst naar greep. Zij zou een poosje naar haar slaapkamer gaan, dan kon hij op z'n gemak even lezen. Ze hoorde de voordeur al opengaan. Nu vlug naar boven Tien minuten later kwam ze beneden. „Zoo, mannie, wat ben je vroeg thuis. We gaan zoo dadelijk eten, hoor". Vlug wierp ze een zijdelingschen blik op den brief. Hij was anders gevouwen! Fred had hem dus gelezen. Maar hij liet niets merken, dat was juist een goed teeken, hij zou het een verrassing voor haar laten worden. Nu moest ze politiek zijn: ,.Hé", deed ze verwonderd, „heb ik den brief voor Mies hier laten liggen? Straks vlug even posten". De dagen, die volgden, waren dagen vol spanning voor Willy. Ze droomde Yan de Wie de slevige, flinke badhanddoek en de twee theedoeken gratis wil ontvangen, moet hiervan thansdirect werk maken. Voor 8 uitknipsels „Radion ...'n top-prestatie", ont vangt U een sterke badhanddoek en voor 5 dezer „top-prestaties" 2 flinke theedoeken. Bovendien stellen wij wederom ver krijgbaar de bekende Radion kop en schotel voor 4 en het bijpassend ontbijtbord voor 3 uitknipsels „top prestatie" maar denk er om, beslist geen andere uitknipsels. Inwisseling der uitknipsels moet geschieden aan het Sunlight Geschenkendepot Kruisweg 57, Haarlem. Zorg, dat U van alle extra voor delen van Radion profiteert! Uw was, met Radion gewassen, zal witter worden dan ooit, want het rstofhoudende Radion sop dringt door het gehele weefsel heen en verwijdert alle vuil. Haal nu wat Radion in huis, want 21 November is de laatste dag van deze speciale Radion aanbieding. H (Adv. Ingez. Med.) Zilveren jubileum Haarl. Handelsschool-V ereeniging. Luisterrijke herdenking op 14 November. In aansluiting aan het eerder door ons ge plaatste bericht vermelden wij nog eenige bijzonderheden omtrent de op 14 November a.s. jubileerende Haarlemsche Handelsschool- vereeniging (H.H.V.) Deze vereeniging, die niet, zooals haar naam zou doen vermoeden, een schoolvereeniging is in den gebruikelïjken zin van het woord, maar een vereeniging van oudleerlingen der Haar lemsche Hoogere Handelsschool (thans H. B. S. A genoemd), werd in den loop van het jaar 1911 opgericht door enkele leerlingen der toen malige le handelsklasse (4e klasse) van ge noemde school. Zij was bedoeld als navolging van de bekende Amsterdamsche vereeniging van oud-leerlingen der handelsschool „Hou en Trou". De jonge vereeniging, die aanvankelijk dus alleen leerlingen en later ook oud-leerlingen onder haar leden telde, nam weldra een voor aanstaande plaats in onder de andere school- vereenigingen in deze gemeente. In October 1911 werd reeds een maandblad uitgegeven. Voorzitter van het ëerste bestuur werd de heer K. B. de Bont, thans weer bestuurslid, die later werd opgevolgd door den heer B. G. Kernkamp, die thans weer den voorzittersze tel inneemt. Tot de oprichting hebben in belangrijke mate medegewerkt de thans overleden oud directeur van de Handelsschool, Dr. A. Borg man. en de thans overleden leeraren, de hee- ren B. ten Have en G. Smits. Deze heeren zijn jarenlang resp. eerevoorzitter en eereleden der vereeniging geweest. Later werd de heer R. Borggreve, die eveneens veel voor de ver eeniging heeft gedaan, tot eerelid benoemd, en weer later de heeren R. W. Lieve en J. H. Mul der. Het voornaamste doel der vereeniging was een vriendschapsband tusschen leerlingen en oud-leerlingen te vormen en te behouden (vele oud-leerlingen zullen zich nog de groote feesten en de revue's der H. H. V. herinne ren). Daarnaast werd groote aandacht be steed aan excursies, lezingen, debat-avonden en het maandblad. In latere jaren had de ver eeniging een plaatsingsbureau ten behoeve mooie broche, zag zichzelven er al mee ge tooid, verheugde zich in de bewonderende blikken van haar vriendinnen. Haar man liet -door niets blijken, dat hij haar verlangen kende. Nu en dan twijfelde ze zelfs wel eens. of hij den inhoud van den brief, dien ze natuurlijk niet verzonden had, kende. En toen eindelijk de groote dag. Sint Nicolaas was aangebroken, had ze hoofdpijn van emotie en spanning, of ze hett zoo vurig gewenschte sieraad zou krijgen. Haar man had bij het naar-kantoor-gaan niets ge zegd. En daarom was ze gaan twijfelen Maar om tien uur werd er gebeld: een loopjongen van den juwelier! Met een kloppend hart opende Willy het keurige pakje en een kreet van verrukking ontsnapte haar bevend mondje. Vóór haar in een prachtig étui fonkelden de steentjes van de diamanten broche in ongeëvenaarde pracht! Toen om half één Freddie thuiskwam, vloog ze hem als een wervelwind om den hals, zoende hem onstuimig en noemde hem haar edelmoedigen, royalen schat. „Laat maar zoo, laat maar zoo", lachte Fred. „Dus m'n vrouwtje is tevreden?" „Naturulijk, méér dan tevreden! Verrukt ben ik, uitgelaten, dol!" „Dat doet me genoegen. Dan zijn we ten minste allebei gelukkig. Je begrijpt, in deze slechte tijden is dat cadeau er niet zoomaar ge komen. Omdat ik ergens gelezen heb, dat je aan je armbanden, horloge, oorbeellen en paar len collier toch geen waarde meer hechtte, heb ik die prulletjes maar verkocht en voor de op brengst kon ik die diamanten broche koopen. Heb ik dat niet mooi voor je opgeknapt. Ja, 't viel heusch niet mee om er koopers voor te vinden, vrouwtje, maar ik heb ze voordeelig van de hand gedaan, en had na het koopen van c!e broche zelfs nog een kleinigheid over. En daar heb ik deze prachtpijp voor gekocht. Vind je hem niet schitterend? Een echte Dun- hill. Zie je, schat, ik hou van verrassingen! van hen die de Handelsschool hadden verla ten en een betrekking zochten. Twee namen van zeer verdienstelijke leden roepen wij nog in herinnering, n.l. die van de heeren G. W. van Sloten, den eersten penning meester, en A. H. van Waveren, secretaris, die ook reeds overleden zijn. Splitsing van de vereeniging Toen het leeftijdsverschil tusschen leer lingen en oud-leerlingen te groot werd, heeft men de vereeniging in twee afdeelingen ge splitst. Eenige jaren daarna kwam er een ken tering in den bloei der vereeniging, doch ter gelegenheid van de viering van het 25-jarig bestaan der H. B. S. A werd haar weer nieuw leven ingeblazen en heeft zij haar werkzaam heden, thans echter uitsluitend als vereeni ging van oud-leerlingen, voortgezet. Op dit oogenblik mag zij zich weer in grooten bloei verheugen; talrijke oud-leerlingen traden weer toe als lid en ontmoeten elkaar nu op de clubavonden, die op den eersten Donder dag van elke maand in een der zalen van Café-Rest. „Brinkmann" worden gehouden. Ook het blad der vereeniging is weer in eere hersteld. Het is te begrijpen, dat het bestuur onder deze omstandigheden niet heeft geaarzeld om de herdenking van de oprichting der vereeniging, nu 25 jaar geleden, op luisterrijke wijze te vie ren. Tot dat doel wordt op Zaterdag 14 November a.s. van 5.30 tot 6 uur in de bovenzalen van Café-Rest. „Brinkmann" een réunie gehouden, vrij toegankelijk voor alle oud-leer lingen der H. B. S. A (Hoogere Han delsschool) en voor hen, die van hun belangstelling in de jubileerende ver eeniging willen doen blijken; voorts een réunisten-diner eveneens in .Brinkman'en ten slotte een fees telijke soiree-dansante in het Gem. Concertgebouw, met medewerking van de bekende bands: George Pickard and his Band en Jack de Vries' In ternationals. Het is te verwachten, dat vele oud-leer lingen, leeraren en oud-leeraren van de H. B. S. A elkaar bij het vijfde lustrum zullen ont moeten. (Adv. Ingez. Med.) KR.AAMPJESDAGEN 1936. Ook dit jaar heeft zich wederom een co mité gevormd tot het houden van Kraam- pjesdagen; bestaande uit de dames mevr. R. v. d. Noord-Magré, mevr. Mul'nschlege'-Smit mevr. D. Schieferdecker-Stibbe en mevr. A. E. A. Wesselink-van Griethuysen. Evenals vorige jaren zullen de goederen in de kraam pjes aan daarvoor in aanmerking komende gezinnen uit Haaiiem en omstreken voor een zéér geringen prijs worden verkocht. Een maatregel welke het comité mogelijk acht, indien het veel ten gescshenke ontvangt. Genoemd comité zal het dus ten zeerste op prijs stellen om voor dit mooie doel nieu we of niet afgedragen kleedingstukken, ba- bygoed, schoeisel en hoofdbedekking te ont vangen, zoomede huishoudgoed, levensmidde len enz. Geldelijke bijdragen ter bestrijding der onkosten zullen eveneens zeer welkom zijn. Mevr. Mulhschlegel, Leidschevaart 242, telefoon 11668 postrekening 186309, zal een en ander gaarne in ontvangst nemen of laten afhalen. De opbrengst van de Kraampjesda- gen komt ten goede aan „Het Babyhui.s" Boe kenrodestraat 26 en de Josephine Butler- Vereeniging. De nood is hoog! Helpt ons. Donderdag middag 12 November a.s. zal in gebouw „Cae- cilia". Jansstraat 50 te Haarlem, van 2.30—5 uur gelegenheid zijn. om de ontvangen goe deren te bezichtigen en enkele ingekomen, luxe-voorwerpen voor lagen prijs te koopen. De toegang is vrij. RECHTZETTING. In het verslag van de zitting van de recht bank werd gisteren onjuist afgedrukt, dat een 33-jarige kassier terecht had gestaan. Dit moest zün een 46-jarige koopman.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 10