Prinselijk Huwelijk op 7 Januari. Prins Bernhard bezoekl De Zilk. Troost. Hel dehm wkste 54e Jaargang No. 16373 Verschijnt dagelijks, behalve "op Zon- èn Feestdagen' Vrijdag 6 November 1936 HAARLEM S DAGBLAD Directie: P. W. PEEREBOOM UITGAVE LOURENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR „_„rRT PFFRFBOOM. en ROBERT PEEREBOOM. COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENS DRUKKERIJ N.V. Hoofdredacteur. ROBERT PEEREBOOM. ABONNEMENTENper week 0.25, per maand 1.10, per 3 maanden ƒ3.25, franco per post ƒ3.55, losse nrs. ƒ0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week 0.05, p. maand 0.22, p. 3 mnd. 0.65, franco p. post 0.72\A. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid 600.-, Overlijden 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400.-, Duim ƒ250.-, Wijsvinger 150.-, Elke andere vinger 50.-, Arm-of Beenbreuk 30.-, Idem voor Abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad: Levenslange ongeschiktheid f 2000.-, Overlijden f 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog 400.-, Verlies Duim f 75.-, Verlies Wijsvinger f 75.-. Verlies andere vinger f 30.- Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. Bureaus: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos-: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10132,12713 Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38810 Bijkantoor: Soendaplein 37, Haarlem-Noord, Telefoon 12230. ADYERTENTIëN 15 regels f 1.75, elke regel meer i 0.35. Reclame* ƒ0.60 per regeL Tarieven regelabonnementen op aanvraag. Vraag en aanbod 1—4 regels 0.60. elke regel meer ƒ0.15. Onze Groentjes zie hoofd rubriek. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN BLADZIJDEN. Ter deelneming aan een jachtpartij (Van onzen specialen verslaggever) Hedenmorgen heeft Prins Bernhard een bezoek gebracht aan De Zilk, waar een jacht gehouden werd. In alle vroegte arriveerden de deelnemers op het jachthuis „Het Pa ar denkerk hof", waar de jachtopziener van Jhr. Mr. C. Dedel en den burge meester van Benneb roek, K. J. C. Baron van Hardenbroek woont. Van daar trok het gezelschap het jacht terrein in. dat gelegen is in de duinen der Amsterdamsche Waterleiding maatschappij, in. Omstreeks half twee des middags was de jacht ge ëindigd. Het Prinselijk bezoek geschiedde ge heel onopgemerkt. De politie had maatregelen getroffen, dat geen onbevoegden het terrein zouden be treden, terwijl ook houders van kaar ten geen toegang hadden, omdat dit de jacht zou storen. Prins Bernhard, enthousiast jager als hij is, arriveerde hedenmorgen tegen egen uur op het groote jachtgebied van wijlen jhr. mr. W. J. G. Dedel aan den Heerenweg onder de ge meente Noordwijkerhout. Ongeveer op een uur afstand van. deze gemeente ligt aan den Hee renweg het Jachthuis „Het Paardenkerkhof" waar de Prins en zijn gevolg ontvangen wer den dooi- Jhr. M. C. Dedel, kamerheer van H. M. de Koningin, die op zijn terreinen veel vuldig komt jagen. Prins Bernhard, die ver gezeld werd door zijn secretaris Jihr. ir. Röell, de burgemeesters van Heemstede en Benne- ibroek, resp. Jhr. J. P. W. van Doorn en mr. K. J. G. baron van Hardenbroek, baron van Tuyll van .Serooskerken, jhr. Delcourt van Krimpen,: jhr. Quarles van Ufford'. en meer dere Duitsche genoodigden, w.o. graaf von Oeyenhausen, graaf Dohna en Freiherr von Cramm, alsmede verscheidene dames, teza men vormend een zeer groot gezelschap, ar riveerde per auto en reed als eerste het jacht gebied binnen. Bij het jachthuis aangekomen, hebben de Prins en de leden van het gezelschap zich in flachfccostuum gekleed. Daarna vertrok het gezelschap onder aan voering van den jachtopziener C. Duivenvoorde en een uitgebreid aantal drijvers naar. het jachtveld, waar den ganschen morgen ge jaagd werd, In dit gebied wordt uitsluitend kleinwild geschoten, hoofdzakelijk fazanten en patrijzen, hazen en konijnen. Het jachtgebied van jhr. Dedel omvat pl.m. 400 hectare duinterrein, waarin tegenwoordig door de Amsterdamsche Waterleiding diepe kanalen zijn gegraven. Het is een prachtig heuvelachtig landschap, waar op in vroeger jaren het kleinwild volop ge fokt is. In het jachthuis „Het Paardenkerk hof" gebruikten Prins Bernhard en zijn ge zelschap hedenmorgen de lunch, waarna zij wederom eenige uren ter jacht vertrokken zijn. Het was de bedoeling eerst tegen den avond terug te keeren. De jachtopziener, de heer Duivenvoorde en zijn echtgenoote, algemeen hekend als „Kees en Maartje" verzorgden ook reeds in vroeger jaren de ontvangst dèr vele deelne mers aan jachtpartijen, die indertijd veel vuldig gehouden werden, en men kwam dan te zamen in het oude jachthuis, eveneens „Het Paardenkerkhof" geheeten, dat meer in het centrum van het gebied was gelegen, doch dat wegens verzakking afgebroken moest worden, en toen vervangen werd, door het kleinere jachthuis aan den Heerenweg. Het vroegere Paardenkerkhof. bevatte tal van logeerkamers waar de gasten regelma tig overnachtten. Toen jhr. J. G. G. Dedel te 's-Gravenland overleed, kwijnde de jacht, doch in den laatsten tijd werden weer jacht partijen gehouden en die van heden is stellig van zoodanigen omvang, als men in jaren in Noordwijkerhout niet heeft meegemaakt. In de omgeving wapperde overal de vlag, ter eere van de aankomst van den Prins, dien men met groote vreugde heeft "begroet. ZILVEREN JUBILEUM J. H. VAN DER MEULEN. Heden vierde de heer J. H. van der Meulen, bureauchef bij de Arbeidsinspectie alhier, zijn 25-jarig ambtsjubileum. De jubilaris werd hedenmorgen toegespro ken door Ir. J. H. J. Huygens, hoofdinspecteur van den arbeid, die hem namens het personeel van het 6de district der Arbeidsinspectie een boekenkast aanbood. Namens de Vereeniging van administratief personeel, staande onder de directie van den Arbeid, bood de heer Munnik den jubileerende functionaris een ets aan. Natuurlijk ontving de heer Van der Meulen vele bloemstukken. Hij zal het feest verder is huiselijken kring vieren. GEZONDHEID IN DE GRAFISCHE VAKKEN. De jaarlijksche feestavond der afd. Haarlem en omstreken van de Vereeniging tot bevorde ring der gezondheid in de grafische vakken zal worden gehouden op Zaterdag 14 November a.s. in de groote zaal van St. Bavo de Smede- straat. Het programma zal wox-den verzorgd door yan Delden's Revue- en Cabaretgezelschap. De avond wordt besloten met een bal. De Koningin sprak warme woorden Van steun en troost en, die ze hoorden, Voelden ze in haar diepe smart, Als woorden komend uit het hart. De storm is over zee gekomen En heeft veel levens weggenomen, Het kleine landje aan de zee, Leeft diep met de beroofden mee. De groote badplaats Scheveningen Waar 's zomers menschenmassaas dringen, Op boulevard en strand en pier, Op zoek naar vrijheid en plezier, Heeft ook haar kleine, nauwe straten, Die stil zijn, hoewel niet verlaten En waar de stoere visscher woont, Die zich niet op de pier vertoont. Zij varen uit om brood te winnen, Voor 't onderhoud van hun gezinnen, Op de verraderlijke zee En 't stormgevaar vaart met hen mee. Het badseizoen was lang ten einde, En waar de menschenmassa deinde Op boulevard en strand en pier, Was leegte, na het druk vertier. De wilde herfststorm is gekomen, Heeft zoons en vaders weggenomen. Uit menig Scheveningsch gezin En toen toen kwam de Koningin Naar 't visschersdorpje Scheveningen En sprak er tot de dorpelingen. Het woord van steun en troost t n rouw, Van hart tot hart, van vrouw tot vrouw. P. GASUS. PRETTIGSTE PASVORM EEN BRIL VAN K E I P GROOTE HOUTSTRAAT, naast Luxor. (Adv. Ingez. Med.) Louis J. Vreugde, t Louis J. Vreugde. Op 3 November is te 's-Gravenhage over leden, op 68-jarigen leeftijd, de ^bekende beeldhouwer Louis J. Vreugde, alhier. De heer Vreugde werd 3 Januari 1868 ge boren, waar hij, na zijn schooljaren tot zijn 22e jaar de Kon. School voor Nuttige en Beel dende Kunsten bezocht, waarvan toen Th. Stracké directeur was. Daarna heeft hij gewekt aan het station van de H. IJ. S. M. in Den Haag, dat toen in aanbouw was en tegelijk bezocht hij de Haag- sche Academie, waar hij onder leiding van Lacomblé naaktfiguur en historische com positie studeerde. Later zette de heer Vreugde zijn studies voort in Duitschland, te Berlijn, en te Mün'ster en bezocht hij Engeland, De nemarken, Zweden, Frankrijk en Italië. In October 1903 werd hij benoemd tot leeraar in figuur-boetseeren aan de Kunst nijverheidsschool te Haarlem, waaraan hij tot 1919 verbonden bleef. Intusschen maakte hij verschillende beeld- bouwwerken, o.a. te Haarlem: de beelden op het Frans Halsmuseum: „Schilderkunst" en „Ambachtskunst": de beelden op de H.B.S. A: „Handel" en „Wetenschap". Verder in Den Haag aan den hoofdingang van het gebouw der Bat. Petroleum Mij., de beelden „Handel", „Arbeid", „Licht" en „Vuur" en te Amster dam aan het Koloniaal Instituut: het voor naamste beeldhouwwerk, buiten en binnen. o.a. ook de busten van Cremer en Hubrecht. Ook maakte de heer Vreugde het monu ment voor wijlen den heer Van Hasselt, in leven voorzitter van den Raad van Admi nistratie der HJJ.S.M., dat te Zutphen staat. En voorts tal van werken te Arnhem, En schedé. Rozendaal (het monument voor L. F. Brandts Buys), Lonneker en andere plaatsen in ons land. De begrafenis. Hedenmiddag had op de Algemeene Be graafplaats te Heemstede de teraardebestel ling plaats. Aanteekenen op 19 December. Men meldt ons officiëei, dat Prinses Juliana en Prins Bern hard den 7den Januari 1937 in het huwelijk zullen treden. Het Prinselijk paar is voorne mens, den 19den December aan te teekenen. Het burgerlijk huwelijk zal ten stadhuize worden voltrokken en de inzegening zal in de Groote Kerk geschieden. Het zal 7 Januari juist 58 jaar geleden zijn, dat wijlen koning Willem ill in het huwelijk trad met wijlen Koningin Emma. Prof. dr. W. Mengelberg maakt zijn eerste luchtreis. Professor Willem Mengelberg is Donder dagmiddag te één uur op Croydon in de machine van de Lufthansa gestapt, welk lijn- toestel te ongeveer kv.art voor drie een vlotte landing op Schiphol maakte, waarna de groote dirigent een dik kwartiertje respijt had al vorens met hetzelfde vliegtuig zijn vlucht naar Berlijn, waar hij vroegtijdig zijn moet in ver- bav.d met de repetitie ter voorbereiding vair de concerten der Philharmonie op Zondag en Maandag a.s., voort te zetten. Begrijpelijkerwijs had prof. Mengelberg zich tijdens zijn kort oponthoud aan een vragen- en antwoordspel te onderwerpen, niet het minst ook van de zijde der persvertegenwoor digers. De eerste vraag betrof uiteraard zijn eerste luchtreis, waarover prof. Mengelberg zich zeer enthousiast uitliet. Van luchtziekte had hij niet de minste last gehad, terwijl hij op de gebruikelijke wijze zijn gehoor had be schermd door watjes in de ooren te doen. Hoe was het Woensdagavond in Queens Hall? Een buitengewoon succes. Zooals u weet heb ik met het B.B.C.-orkest onder meer Strauss „Heldenleben" gedirigeerd. Eerst klas musici, die menschen van de B.B.C. Strauss zelf was trouwens eveneens buitengewoon met de uit voering ingenomen. Wat is het programma van Berlijn met de Philharmonie? Ik dirigeer daar voor de pauze een Hol- landsch werk, een ouverture van dr. Johan Wagenaar, daarna een Fransch werk, vervol gens speelt een solist Chopin en dan zal ik neen lacht u niet na de pauze een sym- plionie van den grooten Rus Tschaikowsky dirigeeren. U ziet daaruit dat muziek en kunst boven alle partijen en rassen staat. Een echt kunstwerk is als de zon, die voor alle men schen schijnt. En Mahler? Mahler staat antwoordde prof. Mengel berg op het programma dat ik 15 dezer in Boedapest zal uitvoeren. Ik heb echter niet het minste bezwaar om Mahler ook in, Duitschland te dirigeeren en ik hoop dat ik' in de toekomst hiervoor eenmaal de gelegen heid zal hebben. H. N. MUL OVERLEDEN. In den ouderdom van 80 jaar is gisteren te Aerdenhout overleden de heer H. N. Mul, op richter van den bekenden boekhandel in de Kruisstraat. De heer Mul heeft deze zaal in 1883 opge richt en heeft tot 1930 aan het hoofd hiervan gestaan. In dezen langen tijd heeft hij zeer vele jonge menschen voor den boekhandel op geleid. De overledene was een man, die zich afzijdig hield van het vereenigings- en maat schappelijk leven. Zijn geheele energie stelde hij in dienst van den boekhandel, die hem lief was en die onder zijn leiding tot een be langrijke firma is gegroeid. De teraardebestelling zal plaats hebben Maandag 9 November te kwart voor twaalf op de Algemeene Begraafplaats aan de Klever laan, alhier. Geruchten om Otto van Habsburg. Huwelijk met Italiaansche prinses? Naar de Matin bericht gaat te Parijs het gerucht, dat aartshertog Otto van Habsburg ih het huwelijk zal treden met prinses Maria van Savoie, de jongste dochter van den koning van Italië. De verdere behandeling der Nijenrode-zaak. Bij de behandeling van de Nijenrodezaak, heeft zich Donderdag een incident voorge daan bij he tverhoor van Gr. een der „ver huizers". Hij windt zich sterk op en hij pro testeert er tegen, dat hij kort geleden is ver oordeeld voor een andere zaak en dat toen de Nijenrodezaak erbij is gehaald. Gr. wil een uitvoerige verklaring afleggen. Hij smijt een tasch op het tafeltje voor het getuigenhekje: „hier, meneer de president, is de tasch waarin we de schilderijen hebben vervoerd. Nu kunt u zelf eens zien, dat er onmogelijk zeven schilderijen in konden wor den meegenomen. Als O. beweert, dat er zeven zijn gestolen is hij een leugenaar. Meer en meer windt Gr. zich op. Hij is nauwelijks tot bedaren te brengen, De verdedigers, die hem hebben gedagvaard als getuige, deelen mee, dat ze van zijn verhoor afzien. „Niet omdat we bang voor hem zijn, maar omdat we geen prijs stellen op verklaringen van een zoo op gewonden getuige. „Ik wil. alles zeggen, alles, de heele zaak en ik wil nu gehoord worden". Nadat de zitting even geschorst was en het Hof besloten had Gr. te hooren, begon Gr. zijn verhaal. M. en van B. waren bij hem gekomen met. het verhaal, dat er wel tien mille te verdienen was. Gevaar was er niet bij. Ik voelde er wel wat voor aldus getuige. Ik hoorde al meer: tenslotte wist ik, dat er op een kasteel wat schilderijen en eenige miniaturen moesten worden weggehaald. Voor 2 Maart moest „het foefje" worden uitgevoerd. We zouden f 10.000 krijgen plus de gouden voorwerpen, die we weg moesten halen. Ieder van ons zou portie krijgen. M. had er aanvankelijk niet veel zin aan maar tenslotte kwam hij met de mededeeling, dat hij een brief had gekregen en dat nu alles in orde was. Het goed moest voorzichtig worden behandeld en daarom dacht tik „oh. dat gaat om een familiekwestie". Getuige en van B. waren per fiets uit Amsterdam naar Nijenrode gegaan. De poort stond open en ik dacht „daar gaan we door. de meneer van het kasteel heeft 't zoo bedoeld". Bij 't uitsnijden van de ruitjes heeft M. een beetje leven gemaakt. Pres.: „Maar dat mocht toch wel, u dacht toch niet dat 't een echte inbraak was. Getuige had den indruk gekregen, dat vooral „de negerjongen" moest worden mee genomen. Zes a zeven schilderijen en een 50 miniaturen moesten „verhuisd" worden. Ook de vitrines hebben we leeggehaald. In totaal zijn we twee en een half uur in het kasteel geweest en we hebben nog een rondgang gemaakt of we niets vergeten hadden. Automagnaat in ons land. Gedurende eenige dagen vertoeft in ons lands de vice-president van de Graham- Paige automobielfabrieken te Detroit, de heer Robert C. Graham, vergezeld door den ge neral-manager van de export-organisatie dezer onderneming, den heer Dodge. De heer Graham maakt een pleizierreis door Europa, en reist dan ook samen met zijn echtgenoote en zijn 9-jarig zoontje, doch van de geboden gelegenheid maakt hij te vens gebruik om in de meeste landen, die hij bezoekt, de vertegenwoordigingen en verkoopagentschappen der Graham-auto- mobielen te inspecteeren en om .persoonlijk contact met zijn voornaamste vertegenwoor digers te zoeken. Mede uit cijfers, betrekking hebbende op de automobielindustrie, meende de heer Gra ham te kunnen constateeren. dat in de Ver- eenigde Staten het dieptepunt van de crisis was overwonnen. In 1929 produceerde de gezamenlijke Ame- rikaansche automobielindustrie 5 millioen auto's, waarvan 1 millioen naar het buiten land werd geëxporteerd. In 1932 was het aantal geproduceerde auto's gedaald tot 1.100.000 automobielen, waarvan slechts 120.000 wei-den uitgevoerd. Thans is men weer in stijgende lijn en al heeft men in 1936 met 4.500.000 geproduceer de auto's en een export van bijna 500.000 wagens het hoogtepunt van 1929 nog niet bereikt, toch wijst alles er op. dat de voor uitgang zal aanhouden en zelfs toenemen. Niet alleen de automobiel-industrie leverde echter dergelijke gegevens, doch ook, wat nog belangrijker was. de landbouw. Een bushel tarwe, die in 1933 slechts 30 cents op bracht, kost thans weer 1 dollar, terwijl de prijs van mais van 15 a 20 cents per bushel in 1933 thans weer is gestegen tot 85 cent. van spek van 2.75 dollar tot 10 a 12 dollar per 100 pond. Den landbouw achtte de heer Graham daar om zoo belangrijk voor de economie van het land. omdat de geheele opbrengst daarvan beschouwd kan worden als „nieuw geld", dat uit den grond komt. De heer Graham geloofde echter niet. dat alle landbouwproducten In den tegenwoordi- gen tijd nog afzet konden vinden voor de voedselvoorziening alleen. Het ging ook niet op. den landbouw te dwingen naar minder rationeele methoden terug te gaan en daar door kunstmatig zijn productie te beperken. De industrie moest zich echter voor den landbouw gaan interesseeren en door weten schappelijke studie nieuwe bestemmingen van industrieelen aard aan voor de voedsel voorziening overbodige landbouwproducten weten te geven. In Amerika wordt op het oogenblik reeds op een bepaalde wijze geprepareerd melk poeder voor industrieelen doeleinden ge bruikt. Uit suikerbieten en artisjokken maakt men reeds op groote schaal alcohol en verder wetenschappelijk onderzoek zal het ongetwijfeld mogelijk maken, daaruit goed- koope brandstof voor motoren te vervaardi gen. Te lang heeft de industrie den landbouw verwaarloosd. Thans krijgt zij de kans. het welvaartspeil ook van de landbouwende be volking te verhoogen, wat haar zelf weer ten goede moet komen. Het woord is aan.... Emile Deschamps: Van menige vrouw kan men zeggen: zij -is niet oud, maar zij is al sedert lang jong. Voor het Nationaal Huwelijks geschenk. Tweede verantwoording van bij ons blad ingekomen giften. C. G. f 1; van een 91-jarige f 0.50; H. K. f 0.50; Fam. R. f 1: M. een kwartje van 1826; Willem I (is voor den meest biedende te koop); J. V. f 10; G. D. V. f 1; V. L. f 2.50; A. Th. N. f 1; A. v. d. Z. f 1; T. T. f 1; mevr. R. f 2.50; mej. A. C. v. O. f 1: mevr. C. C. v. O.-U. f 1; mevr. wed. S.-v. d. C. f 2; Fam. S. f 1; E. D. f 2; G. H. t.è B. f 0.50: M. T.- v. A. v. R. f 1: mevr. S. R.-F. f 1; M. K. f 0.25; Jacob en Anna f 1; N.N. f 1; G. I. f 1; P. C. de M. f 1; A. S. f 10; J. C. B. f 1; mej. A. W. f 0.50; E. de V. f 0.25; L. P. f 1: J. de V. f 2.50; mevr. S.-K. f 2.50; mej. C. D. f 0.50; mej. A. E. K. f 0.35; J v. M. f 2.50; E. W. f 1; A. G. f 1; wed. A. M. de K. f 2.50: T. en J. f 1: M. 1: Tom f 0.50; M. B, W. Z f 1: G. G. S. f 1; Fam. v. V. f0.75; N. S. f 1: mej. Joh. C. A. B. f 5; mej. A v. V. f 1; J. K. f 1; W. P. Z. f 0.50; J. J. H. Z. f 0.50: W. P. Z. f 0.50; Fam. B. f 1; M. v. Z. f 1: G. B. f 1; N.N. f 1: C. BI. f 25; J. v. d. T.-v. B. f 1; H. J. C. f 2; mevr. I. C. O-B. K. f 1: J. v. Waarde-Fruitman f 0.50; Fam M. 1; H. B. f 1; D. L. S. f 0.50; T. S. f 0.25. Natuur-bescherming Noord-Holland. Propagandavereeniging voor het Noord- Hollandschc landschap. Naar wij vernemen zal er zeer binnenkort te Haarlem een bijeenkomst worden gehouden waarin getracht zal worden een propaganda vereeniging voor natuurbescherming in Noord-Holland in het leven te roepen, zoo als die in vrijwel alle provincies reeds be staan. Het ligt in de bedoeling dat deze regionale organisatie ten nauwste zal samenwerken met de Algemeene Vereeniging tot Behoud van Natuurmonumenten, die in onze provincie op dit terrein reeds veel tot stand gebracht heeft. Deze bezit in onze provincie reeds de volgende terreinen: Naardermeer, Oosteinder- poel, IJdoorn, Baanakkers bij Jisp, Heilooër Bosschen, verschillende terreinen op Texel en. het eiland Griend. Nieuwe rechter te Haarlem. Mr. L. Vliegcnthart uit Den Haag benoemd. Bij Kon. besluit is benoemd tot rechter in de arrondissementsrechtbank te Haarlem mr. L. Vliegenthai-t, subst. griffier bij de arron dissementsrechtbank te 's-Gravenhage. Mr. Vliegenthart, die 17 Febr. 1900 in Delft is geboren, bezocht daar het gymnasium. Daarna studeerde hij te Leiden in de rechten, waar hij in Nov. 1924 het doctoraal examen aflegde. In ditzelfde jaar werd hij benoemd tot waarnemend griffier bij de Arrondisse- ments-rechtbank te 's-Gravenhage. Vijf jaar later werd hij subsituut-griffier bij dezelfde rechtbank. Minister Eden heeft in het Lagerhuis ge sproken over de Britsclie betrekkingen met de Europeesclie mogendheden. pag. 4 De Joodsche immigratie in Palestina wordt niet stopgezet. pag. 4 De Eerste Kamer heeft de rijtijdenwet toch aangenomen. pag. 3 De K. L. M. bestelt nog meer Douglas-vlieg- tuigen. pag. 3 De onbewaakte overweg blijft dooden eisclien pag. 3 Het huwelijk van Prinses Juliana zal op 7 Januari a.s. voltrokken worden, pag. 1 Prins Bernhard heeft heden De Zilk bezocht. pag. 1 Te 's Gravenhage is de beeldhouwer Louis C. Vreugde overleden. pag. 1 Te Haarlem is een damescomité in verband met het huwelijk van Prinses Juliana geïn stalleerd. pag. 15 ARTIKELEN, ENZ. Mr. E. Elias: Lasten en lusten van een mo nument. pag. 3 J. B. Schuil: Cabaret-avond Nieuwe HaarL Kunstkring. H. D. Vertelling: De diamanten broche. Voor de Jeugd. pag. 9 en 10 De Burgerlijke Stand van Haarlem is opge nomen op pag. 9,

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 1