Engeland's buitenlandsche politiek. Heerlijk Thijs IJs krijgt een huisgenoot bij een kop chocolade VRIJDAG 6 NOVEMBER 1936 HAARLEM'S DAGBLAD 4 Minister Eden spreekt in het Lagerhuis over de betrekkingen met de Europeesche mogendheden. Engeland bereid de leiding te nemen bij een regeling der Europeesche mogendheden. In het Lagerhuis heeft de minister van buitenlandsche zaken, Eden, heden de debat ten over de buitenlandsche politiek geopend met een uitvoerige rede, waarin hij o.m. zeide Wij moeten ons allen levendig bewust zijn van de angstige spanning in den huidigen internationalen toestand. Het wordt vrijwel een algemeen gebruik verklaringen over de internationale politiek af te leggen van een openbaar spreekgestoel te op een toon, die zeker niet beheerscht is en voor zoo talrijk mogelijke vergaderin gen. Spreker is niet voornemens dit gebruik na te volgen. Wel is het werischelijk, dat het standpunt van de Britsche regeering en dat van het land volledig uiteengezet wordt. Wij moeten onze aandacht op het heden en de toekomst richten. Engeland en Genève. Het Is in zekere kringen mode. aldus ver volgde Eden, te spotten met den Volkenbond, maar wij hopen en zijn voornemens te be wijzen, dat deze spot ongerechtvaardigd is. De principes, dié de Volkenbond voorstaat zijn de besté beginselen, die tot dusverre gevon den zijn voor de leiding der internationale zaken. Éenige landen deelen deze opvatting niet en zoolang zij dit niet zullen doen, kan de autoriteit van den Volkenbond niet volledig zijn, hoewel zij wel volledig gemaakt zou kunnen worden. Het is onze plicht den bond zoo belangrijk mogelijk te maken. Groot-Brittannië zal bij niemand achter staan in de verdediging van zijn wettige belangen als natie en deze verdediging is in geenerlei opzicht gericht tegen de wettige belangen van welk ander land ook. De Britsche voorstellen tot hei-vorming van den Volkenbond raken niet de aan den Bond ten grondslag liggende structuur. De vijf mogendhedenconferentie. Vervolgens een toespeling makende op de vooruitzichten der vijfmogendheden-confe- rentie. zeide Eden, dat de opvattingen dei- vijf mogendheden thans bekend en bestu deerd en vergeleken zijn. Donderdag heeft de Britsche regeering te dien aanzien verbindini gehad met d*- vier andere mogendheden. De tot dusverre gevoerde gedaohtenwisselingen hebben zeker belangrijke verschillen van mee ning aan het licht gebracht, maar geen enkele is van verrassenden aard, en ofschoon zij ontzaggelijk groot zijn, zijn zij niet nood zakelijk onoverkomelijk. Binnen korten tijd aldus spreker, behoorden wij 'in staat te zijn ons nauwkeurig rekenschap geven van de kansen op succes voor de conferentie. De betrekkingen met Frankrijk en België en Duitschland. Overgaande tot bespreking van de Britsche betrekkingen met de verschillende buiten landsche mogendheden behandelde Eden allereerst de betrekkingen met Frankrijk, waarmede, naar hij verklaarde, de betrekkin gen steeds nauw en hartelijk zijn geweest. „Wij. hebben beiden duidelijk te kennen ge geven, dat wij niet'alleen bereid zijn, maar- zelfs dat wij wenschen ons te verzekeren van de samenwerking der anderen. Wat ik van Frankrijk gezegd heb, geldt evenzeer voor België. Wij hebben de verzekering ontvangen, dat België'zich houdt aan zijn verplichtingen". ■Wat de betrekkingen met Duitsch land betreft, zeide spreker, dat er in Duitschland herhaaldelijk verklarin gen zijn afgelegd over den wensch tot nauwere vriendschap met Engeland. Deze wensch wordt door Engeland op recht gedeeld. Er zijn echter twee voorwaarden onvermijdelijk verbon den aan iedere vriendschap, welke Groot Brittannië zou kunnen aanbie den aan ieder land, of het nu Duitsch land is of welk ander land ook en dat is, dat een zoodanige vriendschap niet exclusief kan zijn en niet gericht kan zijn tegen wie dan ook (toejuichin gen). Ten aanzien van de neiging van Duitsch land om Groot-Brittannië verwijten te doen voor de economische moeilijkheden, ver klaarde spr. Energiek, dat- Engeland deze leer stelling geen enkel oogenblik kan aanvaarden, aangezien zij niet in overeenstemming is met de feiten. Aansluiten Amerika. In verband met de kort geleden afgelegde monetaire verklaring der drie mogendheden zeide Eden: de samenwerking van andere landen, met inbegrip van Duitschland, is daarbij in het bijzonder gevraagd, en, aldus spreker, wij zouden ons slechts gelukkig kun nen prijzen, wanneer Duitschland het nuttig zou oordeelen aan dit programma deel te nemen. Van onzen kant kan er geen sprake zijn van een omsingeling van Duitsch land. w Engeland en Italië. Aangaande Italië bracht Eden in herinne ring, dat de achteruitgang in de betrekkingen te wijten is aan de poging van Engeland zijn verplichtingen krachtens het Volkenbonds handvest na te komen. Het is nooit een Engelsch-Italiaansche twist geweest. Zoolang dit feit niet in Italië als waar erkend wordt, zullen de betrekkingen tusschen beide landen onder een misverstand lijden. De door Mussolini geuite bewering, dat de Middellandsche Zee voor Groot Brittannië eer een gemak is dan een vitaal belang, aldus Eden, geeft niet volledig de Britsche belangen weer. De Middellandsche Zee vormt geen afkorting, maai- de voornaamste ver keersader. Spreker bestrijdt niet, dat voor Italië de Middellandsche Zee het leven zelf is, maar is van oordeel, dat de vrijheid van scheepvaart in deze wateren eveneens een vitaal belang, in den ruimsten zin des woords. voor de landen van het Britsche gemeene- best is. Engeland juicht de verzekering van Musso lini toe, dat Italië niet voornemens is dezen zeeweg te bedreigen of te verbreken. Ook En geland heeft dergelijke voornemens niet. Wij hebben geen enkelen wensch tót dreigen of aanvallen te plegen op welk Italiaansch be lang in de. Middellandsche Zee ook. Slechts even roerde Eden het Verre Oosten aan. In dit verband zeide hij, dat het hem ver heugde te kunnen constateeren, dat aanwijzingen zijn verkregen voor een duide lijke verbetering in de ChineeschJapansche spanning! „Het beeld, dat ik voor u ontwerpen heb" aldus Eden tenslotte, toont, dat de internatio nale toestand vrij ernstig is. Persoonlijk geloof ik echter niet, dat een catastrophe onvermijdelijk is. Ik geloof, dat de toekomstige vrede van Europa voor een groot deel afhanke lijk zal zijn van de rol, die wij zullen spelen. Wij wenschen de leiding te nemen van de beweging ter verzekering van een krachtige en stabiele Europeesche regeling, maar wij zullen een dérge- lijke regeling niet tot stand brengen, noch zullen wij aan den Volkenbond het gezag kunnen hergeven, dat wij besloten hebben hem te verleenen, wanneer wij niet vastberaden staan tegenover onze doeleinden en over wa penen beschikken. De oppositie juichte Eden toe, toen hij ver klaarde, dat er geen duurzame vrede kan be staan zonder een accoord over de bewape ningen en dat de volken nooit de bestaans voorwaarden zullen genieten, waarop zij recht hebben, tenzij 'een dergelijk accoord tot stand komt.. Wij zien echter, aldus vervolgde Eden, het schouwspel van enkele naties, die beginnen zelfs den levensstandaard ten offer te brengen aan den standaard harer bewapeningen. De drie voornaamste punten van het Britsche program zijn: ten eerste, versterking van het gezag van den Vol kenbond, ten tweede onderhandelin gen over een Europeesche regeling en ten derde heruitrusting der Britsche strijdkrachten. De debatten. Na deze redevoering van Eden kwam als eerste spreker het lid van de labouroppositie, Dalton, aan het woord. Hij verklaarde, dat dit niet de eerste goede redevoering is geweest, die Eden heeft uitgesproken, maar dat be treurd moet worden, dat deze woorden niet altijd in daden worden omgezet. Ook is spreker van meening, dat in deze rede te veel gesproken wordt van het Locarno- pact voor West Europa en te weinig van geheel Europa. Evenals de volgende spreker, de libe raal Mander, betreurt spreker de woorden, die door den Duitschen ambassadeur, Von Ribbentrop, uitgesproken zijn bij zijn aankomst in Engeland. Churchill aan het woord. Churchill stelde voor, dat de Midellandsche zeemogendheden een overeenkomst sluiten, waarbij zij zich verplichten de scheepvaartver bindingen van de medeonderteekenende sta ten niet té hinderen. Wij. moeten er, aldus Churchill, op bedacht zijn den vrede en de vrijheid in de Middel landsche zee te verzekeren en gezonde vriend schapsbetrekkingen tusschen de groote Mid dellandsche. zeemogendheden aanmoedigen. Ten aanzien van Sovjet Rusland moet men volgens Churchill geduldig de ontwikkelingen in dit land afwachten in de hoop, dat het een rol zal kunnen spélen voor de handhaving van den algemeen en vrede. Voor alles zouden wij al onze kracht en al onzen invloed moeten aanwenden om den Volkenbond te reconstrueeren en hem mach tig genoeg maken om iederen eventueelen aanvaller eerbied in te boezemen. Nadat nog enkele andere afgevaardigden het woord hadden gevoerd sloot minister Neville Chamberlain de rij der sprekers. Het is waar, zeide hij o.m. dat een West- Europeesch pact als zoodanig niet de veilig heid der Oostelijke grenzen van Duitschland waarborgt.Wij zouden gaarne een pact voor Oost-Europa zien. gebaseerd op dezelfde richtlijnen als het pact voor het Westen. Wij zouden zelf geen deelgenoot zijn in een der gelijk pact, doch dat wil niet zeggen, dat wij aan elk ander land dan ook de vrije hand zouden laten öm te doen, wat het wil. of dat wij ons zouden voornemen niet tusschenbeiden te komen onder welke omstandigheden dan ook, aldus Chamberlain. Amerika. Samenstelling van het Huis van Afgevaardigden. De uitslag der verkiezingen is zoo danig, dat het Huis van Afgevaar digden in de volgende zittingsperiode als volgt zal zijn samengesteld: 334 democraten, 89 republikeinen, 7 progressisten, 5 boeren en arbei ders. Vervanging van een aantal ministers. Nu president Roosevelt weer voor vier jaar is herkozen, wordt te Washington al druk be-, sproken hoe hij zijn regeering zal samenstel len. Men verwacht namelijk, dat de president van 1 Januari a.s. af zal beginnen met de ge leidelijke vervanging van zijn ministers. Op dien datum trekt de minister van Posterijen, Farley zich uit de politiek terug en moet vervangen worden. Voorts wordt het aftreden verwacht van den minister van Handel, Roper, dien van Marine, Swanson, van Oorlog, Woodring, van Arbeid, miss Perkins, en van Justitie, Cummings. Voor minister van Oorlog zou in aanmerking komen La Guardia, die op het oogenblik burgemeester van New-York is. (Adv. lngez. Medj geloofsbrieven niet de titels koning van Italië, keizer van Ethiopië bevatten. De Kérillis is van meening, dat slechts middel bestaat om deze kwestie op te lossen, n.l. dat Frank rijk den nieuwen stand van zaken ten aanzien van Abessynië erkent. België Wordt dr. Borms in zijn rechten hersteld? Volgens de Dernièrê Heure zal het wetsont werp inzake algemeene amnestie, dat door de regeering bij het parlement is ingediend tot gevolg hebben, dat dr. Borms, de vroegere pre sident van den raad van Vlaanderen in zijn burgerrechten zal worden hersteld. Joodsche immigratie in Palestina wordt niet stopgezet. Mededeeling van Ornisby Gore in het Lagerhuis. In het Britsche Lagerhuis heeft de minis ter van koloniën, Ormsby Gore, verklaard, dat de Britsche regeering tot de slotsom is gekomen, dat opschorting der immigratie in Palestina gedurende het onderzoek der ko ninklijke commissie niet door economische of andere motieven gerechtvaardigd zou zijn. De minister zei nog dat het in de be staande omstandigheden naar de meening der regeering verstandig zal zijn den hoogen commissaris te verzoeken een gematigd ge bruik van de economische hulpbronnen van Palestina te maken. Op voorstel van den hoo gen commissaris heeft dé regeering goedge keurd, dat het aantal immigratiecertifica ten voor de eerstvolgende zes maanden be perkt blijft tot 1800. De havenstaking in de Ver. Staten. Stakers door den Int. Zeeliedenbond met royeering bedreigd. NEW YORK, 5 November (A.N.P.) De zeeliedenstaking is oorzaak van een conflict in den internationalen zeeliedenbond. De leiders van den bond hebben de staking na melijk onwettig verklaard en gedreigd alle zeelieden, die weigeren naar hun schepen terug te keeren, te royeeren, terwijl de sta kers hebben verklaard hun leiders te zullen afzetten. Tokio en Moskou. Janansch plan tot herstel der goede betrekkingen. TOKIO. 5 November (Reuter-A.N.P.) De nieuwe Japansche ambassadeur in de Sov jet Unie, Sjigemitsoe, ^s heden naar Moskou vertrokken. Hij moet de regeering der Sovjet Unie een Japansch plan voorleggen tot herstel van de goede betrekkingen tusschen beide landen. Volgens welingelichte Japansche kringen wordt hierin o.a. gevraagd een verminderin: van de Russische strijdkrachten in het Verre Oosten, de verzekering van de Sovjet-Unie. dat zij de anti-Japansche gevoelens in China niet zal aanwakkeren en de erkenning van de speciale positie van Japan in het Verre Oosten door de Sovjet-Unie. FRANSCHE AUTOMOBIELFABRIEK DOOR DE ARBEIDERS BEZET Uit Parijs: Als gevolg van het ontslag van 775 arbei ders in de fabriek van Panhard Levassor be gaf zich een delegatie van de werklieden dei- fabriek naar de directie. Deze weigerde de voorstellen van de werklieden te aanvaar den, waarop de arbeiders besloten in sta king te gaan en de fabriek bezet te houden. De electrotechnici te Parijs hebben beslo ten tot een staking van 24 uur ten bewijze van sympathie met de stakende arbeiders en employés der automobielfabriek. Verscheidene werkgevers hebben daarop verklaard, dat zij hun arbeiders in geval van staking onmiddellijk zullen ontslaan. Ook de dagploqg der bouwarbeiders, die aan het werk zijn op de terreinen der wereldtentoonstel ling 1937, is in staking gegaan. Zij eischen dat een collectieve arbeidsovereenkomst zal worden gesloten. De strijd om Madrid. Italiaansche piloot neergestort. Naar Havas uit Madrid meldt heeft de artillerie der regeeringstroepen in den nacht op Donderdag de stellingen der opstandelin gen ten Zuiden van de hoofdstad voortdurend gebombardeerd. Drie vliegtuigen der rechtschen hebben boven de stad gevlogen, maar zij werden door machinegeweer gedwongen op groote hoogte te gaan vliegen. Zij werden door jagers der regeering aan gevallen met het resultaat, dat een der recht- sche toestellen bij Vallescas neerviel. Het ministerie van luchtvaart meldt, dat de aviateur een beenwonde heeft opgeloopen. Het is een Italiaan, zekere Picoli. Hij verklaarde, dat regeeringsvliegtuigen te Talavera vijf vliegtuigen der rechtsche troe pen hebben vernield. Verscheiden bomwerpers der regeering zou den er in geslaagd zijn de vijandelijke colon nes te bereiken. De opstandelingenzender te Sevilla heeft medegedeeld,, dat aan het front van Madrid groote bedrijvigheid heerscht. In den nacht hebben de regeeringstroepen een hevigen aan val. ingezet op Torrejon, die werd afgeslagen. De'aanvallen der rechtsche troepen werden in den ochtend hervat. De dorpen Getafe en Lenages werden bezet. Bij him vlucht lieten de regeeringstroepen een groot aantal dooden, belangrijk materiaal en vele tanks achter. Aan de andere fronten viel eenige bedrijvig heid op te merken. Aan het zuidfront in het gebied van Pena- roya hebben de rechtstche troepen Blasquez, Valsequillo en Laranjuela bezet. De verwar ring te Madrid is, volgens deze zijde, aan zienlijk en per radio worden vertwijfelde op roepen gedaan om de wapens op te nemen. Volgens radio Cadi hebben bij de laatste ge vechten ten zuiden van Madrid 1700 Russen in de gelederen der militie gestreden, Aan het front van Aragon heeft, een colonne Catalaansche troepen een aanval op de rechtsche troepen gedaan. Zij werd daarbij met zware verliezen afgeslagen. Radio Majorca meldt, dat twee Russische vliegtuigen te Barcelona zijn aangekomen met eenige Russische officieren, die in dienst zul len treden van de regeering te Madrid. Nieuwe zending Spaansch goud naar Frankrijk. MARSEILLE 5 November (Reuter). Met. de Spaansche trawler Tramontana is hier uit Cartagena een goudtransport met een waarde van omstreeks 9 millioen gulden aan gekomen. De goudzending werd begeleid door leden der volksfrontmilitite en werd onder hun toezicht gelost, voor doorzending naar de Bank van Frankrijk. Dit is de derde groote goudzending, die uit Spanje te Marseille is aangekomen. ONZE DACELIJKSCHE KADERVERTELLING. Frankrijk Rechtsch Kamerlid stelt erken ning van de verovering van Abessynië voor. De oppositioneele afgevaardigde van het het departement van de Seine, de Kérillis heeft de minister Delbos een brief gezonden, waar in hij vraagt de diplomatieke betrek kingen tusschen Frankrijk en Italië weer een normaal karakter te doen aannemen. De nieuwe Fransche ambassadeur te Rome. De Saint Quentin, de opvolger van De Chambrun, kan zijn ambt niet aanvaarden, omdat zijn Een halve eeuw geleden Uit Haarlem's Dagblad van 1886 6 November: Blijkens advertentie is de heer David Tobias Bamberg, hofgoochelaar van Z. M. den Koning, van plan Zondag a.s. een voorstelling te geven in de sociëteit ..De Kroon" alhier. De groote naam dien de heer Bamberg zich op het gebied der goochelkunst heeft verworven, maakt aanbeveling haast overbodig. We kunnen dan ook met gerustheid zeggen, dat niemand, die de voorstelling gaat bijwonen, onvoldaan huiswaarts zal keeren. De uitvoeringen van den heer Bamberg kenmerken zich steeds door een frischheid en afwisse ling, die men zelden op dat gebied aan treft, en het pleit voorzeker voor het uitstekende gehalte zijner goocheltoeren dat de heer Bamberg overal steeds volle zalen trekt en hij zelfs voor het Hof met veel succes is opgetreden. Wij bevelen daarom ieder liefhebber der goochel kunst een gang naar de Kroon op Zon dag e.k. ten zeerste aan. Een A.-R. Partij-conferentie. Over het verkiezingsmanifest. Het centraal comité van anti-revolutionaire kiesvereenigingen heeft heden een aanvang gemaakt met een tweedaagsche conferentie, welke in een der zalen van den dierentuin wordt gehouden ter bespreking van enkele actueele vraagstukken op politiek gebied, in aansluiting op het ontworpen en reeds gepu bliceerde verkiezingsmanifest 1937. In de ochtendbijeenkomst heeft prof. mr. A. Anema, lid van de Eerste Kamer, het on derwerp „rechtsbeginselen in het internatio nale vol keren!even" ingeleid. Na eenige gedachtenwisseling vereenigden de aanwezigen zich aan een koffiemaaltijd. In de middagbijeenkomst heeft de heer C. Smeenk, lid van de Tweede Kamer, het on derwerp „Arbeid tot economisch herstel" be handeld. D.e avondbijeenkomst werd door minister Colijn bijgewoond. Deze heeft aan 't slot der vergadering een korte toespraak gehouden, waarin hij den nadruk legde op de groote beteekenis van de komende verkiezingen, waarbij niet de econo mische vragen op den voorgrond dienen te staan, maar waarbij het voor alles gaat om den strijd tegen twee staatsabsolutistische bewegingen, welke in den grond van de zaak één zijn. en welke strijd mogelijke grieven of griefjes over economische zaken op den ach tergrond zal dringen. (Adv. Ingez. Med.) PFCEWAMMA Gelukkig is het sneeuwen nu inmiddels opgehouden. Daarom wordt besloten maar dadelijk te vertrekken om zoo gauw mogelijk thuis te kunnen zijn. De maan staat helder aan den hemel, zoodat ze voor verdwalen niet. bang behoeven te zijn. Dicky Dons loopt gedwee tus schen Thijs en Sim fn. Ze is alleen wat slaperig, maar dat is heel begrijpelijk, want ze is nog maar een piepjong katje. „We moeten maar wat aanstappen." zegt Sim, „want het is al middernacht en Dicky had al lang in bed moeten liggen.' ZATERDAG 7 NOVEMBER 1936. HILVERSUM I, 1875 M. KRO-Uitzending. 4.005.00 HIRO. 8.00—9.15 en 10.00 Gram.pl, 11.30—12.00 Godsd. halfuur. 12.15 KRO-orkest en Gram.pl. I.20 KRO-Melodisten en solist. 2.00 Voor de jeugd. 2.30 KRO-Melodisten. 3.05 Kinderuur, 4.00 Toespraak. 4.20 Piano-recital. 4.45 Espe- ranto-lezing. 4.40 Piano-recital. 4.45 Causerie over de Mobilisatie-slachtoffers. 5.00 De KRO- Boys en solist. 5.45 Voor Kath. Padvinders. 6.15 Gram.pl. 6.20 Journ. wèeko ver zicht. 6.45 Gra- mofoonpl. 7.00 Berichten. 7.15 Kath. RVU. 7.35 Actueele Aetherflitsen. 8.00 Berichten. A. N. P. Mededeelingen. 8.10 Voordracht en concert. 8.30 Gram.pl. 8.45 Linc-ke-concert m.m.v. KRO- orkest, koor en solisten (Van 9.309.45 Gra- mofoonpl.). 10.30 Berichten ANP. 10.35 Sport- praatje. 10.50—12.00 Gram.pl. HILVERSUM II, 301 M. VAR'A-Uitzending. 7.00—8.00 VRO. 8.00 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gram.pl. en voordracht. 12.001.45 en 2.00 Gram.pl. 2.30 Filmpraatje. 2.45 Gram.pl. 3.15 Schaakles. 3.30 Dansmuziek. 3.50 Economische causerie. 4.10 Dansmuziek. 4.30 Instit. v. Ar beiders Ontwikkeling. 5.00 VARA-orkest. 5.40 Literaire causerie. 6.00 Orgelspel. 6.30 Film uitzending. 7.00 De openbare school worde geen school met, de Bijbel, lezing. 8.00 SOS- Berichten. 8.03 Berichten ANP, VARA-Varia. 8.15 Gram.pl. 8.50 Toespraak. 9.00 Radio-too- neel met muziek. 9.30 Dansmuziek. 9.55 Be richten ANP. 10.00 Sport-reportage. 10.20 VARA-Groot-orkest. 11.05—12.00 Sportre- portage. DROIT!VICH, 1500 M. 11.20 Orgelspel. 11.50 Het MacGibbon-strijk- kwartet. 12.50 Gram.pl. 1.20 Commodore Grand-orkest. 2.2a Piano-recital. 2.50 Gram.pl. 3.35 Dresdensch Staatsopera-orkest. 5.50 Gra- mofoonpl. 5.35 Dansmuziek. 6.20 Berichten. 6.50 Welsch intermezzo. 7.05 Dansmuziek. 7.50 Ra dio-Journaal. 8.20 Voordracht. 8.35 BBC-Thea- ter-orkest en soliste. 9.20 Berichten. 9.40 Va- riété-programima. 10.40 BBC-orkest en soliste. II.35 Dansmuziek. 11.-50 Berichten. 12.0012.20 Dansmuziek. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20; 8.20; 11.20 en 12.35 Gram.pl. 1.35 Zang. 1.50 en 2.50 Gram.pl. 4.20 Pascal-orkest. 5.50 en 6.50 Gram.pl. 8.20 Zang en cembalo. 9.05 Operette-uitzending. 11.0512.35 Dansmuziek en populair concert. KEULEN, 456 M. 5.50 Orkestconcert. 11.20 Sted. orkest Heidel berg en militair orkest vocaal kwartet en so listen. 1.35 Gram.pl. 3.20 Omroepkleinorkest. 5.25 Schrammelmuziek m.m.v. solisten. 5.50 Mannenkoor. 7.30 Operauitzending. 9.5511.20 Vroolijk programma. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Salon-orkest. 1.30 Repor tage. 1.35 Klein-orkest. 1.50 Gram.pl. 2.05 Re portage. 2,23 Kamermuziek. 3.20 A. Felleman's orkest. 4.20 Liszt-concert. 5.50 en 6.35 Gram.pl. 7.20 Waalsche volksliederen. 8.20 Cabaret. 9.20 Reportage. 9.35 Klein-orkest. 10.30 Kamermu ziek. 11.20 Gram.pl. 11.3512.20 Dansmuziek. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Klein-orkest. 1.30 Salon- orkest. 1.50 Gram.pl. 2.20 A. Felleman's orkest. 3.05 Operaconcert (Gr.pl.). 5.35 Dansmuziek. 6.35 Symphonieconcert. 8.20 Gram.pl. 8.35 Ra- dio-tooneel. 10.30 Dansmuziek. 11.20—12.20 Gram.pl. DKUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Gevar. programma. 9.20 Berichten. 9.50 Viola en piano. 10.05 Weerbericht. 10.2012.15 Dansmuziek.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 6