TWEEDE KLASSE VOETBALNIEUWS DERDE KLASSE VIERDE KLASSE RESERVE 1E KLASSE BILJARTEN KORFBAL Sic transit... HENCELEN I MAANDAG 9 NOVEMBER 1936 H A A R E E M'S D A G B E A D 55 H. F. C.—E. D. O. (2—3) Na een spannenden strijd is E.D.O. er in geslaagd, een kleine overwinning te behalen, daarmede haar fraaie kans op het kampioen schap behoudende. Onder de uitstekende leiding van scheids rechter Schlüter stellen de volgende elftallen zich op- H.F.C.: Van der Togt Drijver, Langendam Van Olphen, Kruyer, Hagenaar Hoek, Kermer, Twiss, Koper, Chapon E.D.O.: Van der Schalie, Perukel, v. d. Putten, Schij venaar, Kohier Oomen, Koppen, Van der Schalie Sr. Zandstra, Van der Born Van Roon E.D.O. heeft eerst het windvoordeel, maar toch is H.F.C. in de meerderheid. Kruyer c.s. geven goede centers naar de voorhoede; het spel wordt goed open gehouden. De E.D.O.- achterhoede heeft veel moeite, deze felle aan vallen af te weren. De E.D.O.-voorhoede ziet nog geen kans be hoorlijke aanvallen op te zetten. Het verwon dert dan ook niemand, dat H.F.C. de leiding neemt door Kermer, die een center van Koper ineens inschiet (10). Deze achterstand prikkelt E.D.O. tot groo- tere activiteit en doordat Koppen nu ook meer aandacht aan zijn voorhoede gaat schenken, krijgt Van der Togt eenige moeilijke situaties op te lossen. Gelukkig voor H.F.C. is hij in goeden vorm. Schijvenaar mist een kans voor open goal. Eenigen tijd later maakt hij zijn fout goed, door op een center van links snel door te loo- pen en Van der Togt geen kans te geven (1—1). De strijd gaat nu gelijk op; gevaarlijke mo menten ontstaan er voor de rust niet meer; deze komt dan ook met gelijken stand. Na de hervatting blijkt het, dat E.D.O. tech nisch beter is, dan de thuisclub. Tegen den wind in wordt de bal goed laag gehouden; het positie kiezen is bovendien goed verzorgd. De H.F.C.-verdediging kan de hulp van de half- linie absoluut niet missen. Hierdoor is de H.F.C.-voorhoede geheel aan haar lot over gelaten. De enkele aanvallen leveren aan Zandstra c.s. niet veel moeilijkheden op. Van der Schalie Jr. zet eenige malen uit stekend voor; het binnentrio wacht echter te lang met schieten. Kohier verknoeit eenige aardige kansen. Toch kan een goal voor E.D.O. niet uitblij ven. Na een half uur schiet Perukel een terug komenden bal goed langs Van der Togt (1—2). H.F.C. verplaatst nu het spel wat meer, door alles op den aanval te zetten. Een vrije trap even buiten het penaltygebied wordt E.D.O. noodlottig, Hoek plaatst den bal listig over vele hoofden in het net (22). De strijd is nu zeer spannend; er is van een meerderheid geen sprake meer. Eerst zeven minuten voor tijd valt de beslissing; een voor zet van Van der Schalie loopt Schijvenaar langs Van der Togt (23). Spoed'ig hierop komt het einde van dezen spannenden wedstrijd, die met een verdiende overwinning voor E.D.O. eindigde. AIcm. VictrixBloemendaal (21) Deze ontmoeting, welke rijk was aan span nende momenten en die door veel publiek werd bijgewoond, leverde den Alkmaarders een 21 overwinning op. De thuisclub kreeg het eerst het voordeel van den sterken wind en begon dan ook di rect met eenige fanatieke aanvallen De Bloe mendaal-verdediging bleek echter direct goed op dreef; veel schietkansen kregen de gastheeren dan ook niet. Ook de Bloemendaal-voorhoede werd lang zamerhand meer in het spel betrokken. De Bock deed wat hij kon, maar hij werd steeds door eenige tegenstanders omringd, waarvan de andere, voorwaartsen niet wisten te profiteeren. Na 20 minuten nam Alcmaria de leiding; een hoekschop, fraai door Keppel voor doel geplaatst, werd door Van Wieringen onhoud baar ingekopt (10) De strijd bleef verder interessant maar voor rust kwam er geen verandering meer in den stand. Na de hervatting bleef de thuisclub nog even in den aanval, maar spoedig wisten de hard werkende Bloemendalers het spel te verplaatsen. De gastheeren verdedigden ech ter hardnekkig; de doelman wist enkele fraaie schoten van De B'ock te keeren. Uit een der gevaar"/se uitvallen wist Hamstra een voorzet van Keppel fraai in te koppen (2—0). Bloemendaal gaf zich nog niet gewonnen; tenslotte schoot Beijk een voorzet van Har tendorp onhoudbaar in (21). Aan spanning heeft het de laatste minuten niet ontbroken, maar met de uiterste krachtsinspanning bleef de Alcmaria-verdediging de situatie meester. Het Bloemendaal-elftal was als volgt sa mengesteld: Huisman, v. d. Bijl, v. d. Meij, v. d. Linden, H. Beijk, Immer, Hartman, v. Bragt, de Hoek, Tullenaar, Hartendorp (1 invaller voor P. Leemhuis.) De KennemersA. F. C. (41) De Kenneaners behaalden na. een zeer goed gespeelden wedstrijd een fraaie overwinning op A. F. C. De zege was volkomen verdiend. De Beverwijkers zijn direct zeer actief en de verdediging van de gasten krijgt druk werk. Aan de andere zijde wordt Langen goed be waakt. Hij kan dan ook niet veel uitrichten. Na 17 minuten geeft Groot met een fraai schot aan de thuisclub de leiding (10). Enkele A. F. C.-aanvallen brengen het Ken- nemersdoel in gevaar. Uit een vrijen trap krijgt Langen den bal en scoort (11). De Kennemers trekken steeds weer ten aan- van; nog voor de rust schiet Schipper fraai in (2—1). Na de rust hebben de Wij kers verreweg het beste van het spel. De achterhoede der Am sterdammers heeft het zwaar te verantwoor den. Twintig minuten na de. rust weet Groot den stand op 31 te brengen. De Kennemers spelen rustig verder. Vele fraaie aanvallen worden nog ondernomen. Heideman scoort na goed doorzetten (41). Onder voortdurend overwicht van den Kenne mers komt het einde. Het volgende elftal behaalde deze over winning: v. Urk. Dinkla, v. d. Bos, Steeman, Horeman, v. d. Wal, Schipper, Boom, Groot, Heideman, Veens tra. ZwitserlandOostenrijk (13) Uit Zürich: Ruim 20.000 toeschouwers woon den Zondag den landenwedstrijgl Zwitserland- Oostenrijk bij, die door £e bezoekers met 3-1 werd gewonnen, nadat de rust met een 1—0 voorsprong was ingegaan. HelderBeverwijk (04) Alle voorspellingen ten spijt, heeft Bever wijk het kunststukje uitgehaald, om Helder op eigen terrein een gevoelige nederlaag te be zorgen. Deze overwinning is nog meer van beteeke- nis, als men weet, dat Helder op eigen terrein nog niet heeft verloren, ja, zelfs heeft ge wonnen met cijfers als 60, 80. 40. Te half drie laat scheidsrechter Hulsman aantreden. Beverwijk wint den toss en kiest den krachtigen wind in het voordeel. Het spel is in den beginne even te kort; dit wordt beter, wanneer Marx na ongeveer 15 minuten het eerste doelpunt maakt (01). Daarna gaat het steeds op het Heldersche doel af. Verscheidene schoten gaan naast of over. Vessies weet met een hard schot den stand op 02 te brengen. Nu worden de Wijkers even minder actief, waarvan Helder een dankbaar gebruik maakt-. De achterhoede van Beverwijk is in vorm en zet de voorhoede weer aan het werk. Marx schiet van den vleugel af onhoudbaar in (03). Na eenige vergeefsche pogingen is het Ves sies, die nummer vier in het Heldersche net deponeert (04). In de tweede helft heeft Helder het wind- voordeel; nu wordt van de Wijker achterhoede veel gevergd. Zij heeft zich kranig staande ge houden. Zelfs werd nog eenige malen het Hel dersche doel in gevaar gebracht. De Helder sche keeper moest nu en dan reddend optre den. Het grootste deel van den tijd werd op Beverwijk's helft gespeeld. Hoe echter de voor hoede van Helder ook werkte, de achterhoede van de Wijkers bleef meester van het terrein. Zelfs de middenlinie van de thuisclub schoot op het Wijkerdoel. Met deze verre schoten had zij geen succes bij den Wijiker keeper. Het ein de komt met een verdiende zege voor de Wijkers. PostduivenSchoten (31) Postduiven wist van het voordeel van den straffen wind te profiteeren. Schoten speelde voor rust met den wind mee en was toen voortdurend in den aanval, maar er werd veel te weinig geschoten. De eerste goal kwam na tien minuten. Op een ver vooruit gespeelden bal loopt De Bok door, en verrast den keeper (0—1). Schoten is sterker, maar doelpunten blijven uit. Rust komt dus met 0—1. In de tweede helft pakt Postduiven fana tiek aan; de Schoten-achterhoede moet alle krachten inspannen. Na vijftien minuten weet Middendorp voor Postduiven te scoren (11). Spoedig hierop rolt de bal via's keepers han den in het Schotendoel (21). De Schoten-voorhoede brengt er niet veel van te recht. Als er nog één minuut te spelen is, maakt Van Galen van Postduiven hands. De Schoten-spelers houden heel dom op met spelen, want de scheidsrechter fluit niet. Van Galen scoort daarna gemakkelijk. Einde 31. D. E. C.Zeemeeuwen (23) Gedurende de eerste 10 minuten was D.E.C. eenigszins in de meerderheid en wist dit overwicht ook in een doelpunt uit te druk ken. (10). Dan komt Zeemeeuwen flink opzetten; als een hard schot van den keeper- terug springt, grijpt W. Terol de kans aan om gelijk te maken. (11). Na een goed opgezetten aanval geeft de rechtsbuiten E. Loos de leiding aan Zee meeuwen. (12). Het verkeerd opstellen van de backs is ech ter oorzaak, dat D.E.C. nog voor de rust gelijk kon maken. (22). Na de rust zijn de rollen omgekeerd. D.E.C. Is bijna voortdurend in den aanval en dringt de Meeuwen voor eigen doel terug. Plotse ling gaat echter de rechtsbuiten van Zee meeuwen er met den bal van door. Op het juiste moment zet hij over naar den links buiten Jac. Fransen, die onhoudbaar in schiet. (2—3). ZandvoortAllen Weerbaar (31) Allen Weerbaar speelde voor de rust met den wind in den rug en meermalen bedreig de zij het Zandvoortsche doel. Toch wisten de keeper en de backs meester van het terrein te blijven. Ook aan de an dere zijde werden voor de rust geen doel punten gemaakt. Na de rust trok Allen Weerbaar zich vei ligheidshalve voor het doel terug. Wel wist Zandvoort een groot aantal corners te for- ceeren, doch het gelukte nog niet te doel punten. Na 20 minuten gaf J. de Muinck aan Zand voort de leiding, door een vrijen schop van den rand van het strafschopgebied onhoud baar in te schieten. (1—0). Kort daarna werd een door J. Dorsman mooi doorgegeven bal door A. Weber in het net gedeponeerd. (20). Allen Weerbaar laat dan haar verdedi gingstactiek varen en onderneemt eenige ge vaarlijke aanvallen. Bij een dezer gelukt het den middenvoor Holdorp, den achterstand tot 21 te verkleinen. Kort voor het einde tikt J. de Muinck den bal voor de voeten van den uitgeloopen keeper weg en schiet in het verlaten doel (31). SpaarnevogelsA. V. O. G. (31) A. V. O. G. is het eerst aan het woord; de Spaarnevogels-achterhoede moet alle krach ten inspannen om doelpunten te voorkomen. Dan krijgt men een gelijk opgaanden strijd te zien. Na 10 minuten krijgt J. Boeree den bal te pakken; onhoudbaar weet hij aan Spaarnevogels de leiding te geven (1—0). Als de thuisclub weer ten aanval trekt en de bal bij C. Bilderbeek komt. vergroot hij on houdbaar den voorsprong (2—0). In de tweede helft is A. V. O. G. steeds ster ker, maar de uitvallen van Spaarnevogels zijn zeer gevaarlijk; uit een dezer is het weer J. Boeree, die den voorsprong tot 3—0 vergroot. Ongeveer vijf minuten voor tijd weet de mid- voor van A. V. O. G. tegen te scoren (3—1). Hier blijft het bij. T. H. B.—D. I. O. (5—2) T.H.B. wint den toss en verkiest eerst met den sterken wind mee te spelen. Er wordt dan ook hoofdzakelijk op de D. I. O.-helftf ge speeld. Ook D.I.O. onderneemt eenige aanvallen, die niet van gevaar ontbloot zijn, maar ze worden afgeslagen. De boys weten dan de leiding te nemen door een hard schot, dat den D.I.O.- keeper te machtig bleek (10). Na de thee zetten de Boys alles op den aan val; D.I.O. wordt geheel teruggedrongen. Met regelmatige tusschenpoozen wordt de voor sprong vergroot tot 40. Dan weet ook de D.I.O.-linksbinnen te doelpunten (41). Maar de Boys laten het er niet bij zitten; hun linksbuiten scoort no. 5 (51). D.I.O. geeft den moed nog niet op: haar •echtshalf schiet hard en onverwacht in 5—2). In dezen stand omt geen verandering meer. RipperdaAvanti (31) Avanti trapt af tegen den wind in; meteen gaat zij op Koster af, Kruijff mist, een schot volgt, maar de bal gaat rakelings naast. Na den uittrap gaan de oranje mannen er van door. Roode lost een schot, dat de keeper stopt. De bal valt uit zijn handen; de toe stormende Riethoff profiteert hiervan (1—0). Talrijk zijn de aanvallen op het Avanti-doel, maar steeds gaat de bal over of naast. Na een kwartier wordt de Avanti-keeper opnieuw verrast. Hij krijgt een schot te verwerken, wat hij weer niet klemvast doet; Riethof ontfutselt hem den bal en maakt er 20 van. Spoor weer na 30 minuten den stand op 30 te brengen waarmede de rust komt. Na de thee speelde Ripperda niet zoo goed. Een maal redt Koster mooi door een vliegend schot corner te werken, welke niets oplevert. Avanti geeft zich lang niet gewonnen. Het ge lukt haar-met een laag schot den stand op 31 te brengen waarmede het einde kwam. R. C. H. 2—Z. F. C. 2 (3—0) R. C. H. 2 heeft in een aardigen wed strijd tegen een niet al te sterk Z.F.C. 2 een verdiende 30-overwinning behaald. In het algemeen waren de R.C.H.'ers in de meerder heid; drukten dit uit door goede doelpun ten van Hellingman en Van Eek (2). De Zaan dammers kregen weinig kans om de sterke verdediging van R.C.H. 2 te overrompelen. Met een 30-overwinning kwam het einde van dezen wedstrijd, waarin R.C.H. 2 met het volgende elftal uitkwam: Bergsma. Van Thiel, Kaestner, Van Esch, van Dantsik. v. d. Gevel. Vermeer, Lam, Van Eek, Hellingman, Hut. E. D. O. 2Zeeburgia 2 (00) Deze elftallen hebben geen kans gezien een doelpunt te maken. Aan beide kanten was het voorhoedespel zeer zwak. Dit gelijke spel heeft E.D.O. in hoofdzaak te danken aan het heel goede spel van Kuyl. Ook Boeree en kee per Verhagen hebben uitstekend gewerkt. In de E.D.O.-voorhoede viel het verdienstelijk spel van Timmerman op. Hij had echter te weinig steun om succes te hebben. Kollerie werkte wel hard in de middenlinie, maar hij bereikte er niet veel mee. Eenmaal ontkwam het E.D.O.-doel op fortuinlijke wijze toen de Zeeburgia-rechtsbinnen een heel gemakke lijke kans miste. Het was en bleef 00. Het E.D.O.-elftal had de volgende opstelling; Verhagen, v. d. Kuyl, Boeree. Vrenegoor, Kollerie, v. Esch, During, v. Geemen, Goemaat, Timmerman, v. Noort. Spartaan 2Stormvogels 2 (42) Stormvogels 2 trof het niet, dezen uitwed strijd op een moeilijk bespeelbaar terrein en met. zes invallers te moeten spelen. Voor de rust hadden de Vogels den sterken wind tot bondgenoot en wisten door dezen ge steund, het spel meestal op de Spartaansche helft te houden. Het was echter moeilijk den bal onder controle te krijgen. Toch wist de gehavende Stormvogelsploeg zich in de eerste helft een 21-voorsprong te verschaffen, dank zij Van der Steen, die beide doelpun ten voor zijn rekening nam. Na de rust is Spartaan aan het woord ge weest. D*> IJmuider verdediging met Jongsma en Van der Velde aan het hoofd kreeg het zwaar te verantwoorden. De eigen voorhoede bracht weinig opluchting. De Vries weerde zich kranig onder de lat, doch hij kon niet verhinderen, dat hij drie maal gepasseerd werd, zoodat Spartaan met 4—2 won. Hilversum 2Haarlem 2 (10) Met het volgende elftal leed Haarlem 2 tegen Hilversum 2 de kleinst mogelijke nederlaag: Mulder Van den Berg, Stammes Cornet, Urban, Stiphout Hartog, Van Daalen, Kornmann, Snoek, De Vries. Haarlem heeft voor rust het voordeel van den storm, maar toch neemt Hilversum in het begin het spel geheel in handen. De rood- broeken komen er echter spoedig in, waarna de strijd meer gelijk op gaat. Van goed spel komt echter door den harden wind niet veel terecht. Voor den goal is de thuisclub iets ge vaarlijker. Mulder is echter goed op dreef. Éénmaal heeft hij niet over geluk te klagen, als na een hard schot, van den middenvoor de bal buiten zijn bereik tegen de lat komt. In de tweede helft beginnen de Hilversum mers al spoedig eenige schoten op het Haar lem-doel af te vuren, die voorloopig geen succes hebben. Na een kwartier krijgt de middenvoor den bal vrij, krijgt zelfs nog even tijd het leder goed te leggen en scoort dan met een schot in den uitersten bovenhoek het eenige doelpunt (1—0). Tegen het einde kwamen de roodbroeken nog even opzetten, maar de kansen waren te moeilijk om benut te worden, zoodat het einde met onveranderden stand kwam. RESERVE TWEEDE KLASSE Ajax 3—H. F. C. 2 (3—3) Op een zeer zwaar te bespelen veld stelt H.F.C. zich als bolt op: Lips Van Baasbank, Smit 'Kuyk, Beets, Lamp Van Zwijndrecht, Zur Miihlen, elfers, Bouricius, Ligtenstein H.F.C. is met den wind in den rug in dé meerderheid. Het gladde veld maakt goed voetbal onmogelijk. Toch spelen beide par tijen een aardig spel. Een kopbal van Bouricius slaat de keeper in eigen doel, waardoor H.F.C. de leiding neemt (01). De Ajaxcieden houden het spel dikwijls te kort, bovendien loopen ze veel in de buiten spel val. De voorhoede van H.F.C. maakt het de Ajaxcieden lastig; het is Elfers, die H.F.C.'s voorsprong vergroot (02). H.F.C. houdt nu het beste van het spel; Zur Miihlen wringt zich door de verdediging heen om den keeper daarna geen kans te ge ven (03). Even later wordt een doelpunt van denzelf den speler afgekeurd. Na de hervatting neemt Ajex 3 het spel meer in handen. Reeds spoedig verkleint de linkshalf met een mooi schot den achter stand (13). Vender den de backs brengt, de H.F.C.- voorhoede het niet. Doordat Ajax het spel te kort blijft houden, duurt het nog vrij lang, voordat Lips weer gepasseerd wordt 23) H.F.C. tracht zooveel mogelijk het spel te verplaatsen, zij kan echter niet verhinderen, dat de linksbuiten van Ajax gelijk .naakt (33). ZATERDAG-MIDDAG COMPETITIE De Uitslagen. Afd. B: Kennemerland 2—V.V.B. 4—3 V.E.W.Kennemerland 3 44 Afd. C: Kennemerland 4—Kennemerland 6 120 JohezZ.S.V. 3—3 Nieuwe Zaterdagmiddagcompetitie. Meer en BoschGazelle II 30 Veribus Unitas—Gazelle I 13 E.O.A.W.S.V. 6—3 Johez—Z. S. V. (3—3) Deze voor beide ploegen zoo belangrijke wedstrijd is geëindigd in een 3—3 gelijk spel. Een kwartier na den aftrap nam Z.S.V. de leiding door een fraai schot van den midvoor. (01). Deze stand bleef tot de rust gehand haafd. In de tweede helft kreeg Johez het voordeel van den wind. Bij een der eerste aanvallen hadden de gastheeren dan ook reeds succes, daar de linksbuiten onhoudbaar scoorde (11). Het was Z.S.V. die erin slaagde weer de leiding te iemen (12). Johez zag kans twee doel punten te scoren, zoodat zij de leiding had veroverd (3—2). Z.S.V. drong op; Johez was genoodzaakt zich stug te verdedigen. Toch scoorde de linksbuiten der gasten in de laat ste minuut nog een derde doelpunt (33). Haarlemsche Scheidsrechters- vereeniging. Aan de leden wordt medegedeeld, dat op Donderdag 19 November as. Mr. Schutte en Ir. Wisselingh, resp. voorzitter en lid van de spelregel- en protestcommissie van den K. N. V. B. een voordracht zullen houden in de „Bilderdijkzaal" van café-rest. Gebr. Brink- mann aan de Groote Markt, alhier, te 8 uur. In verband met de leerzame onderwerpen, die door deze heeren behandeld zullen wor den wordt aangeraden dezen avond vrij te houden. Nadere convocaties zullen nog vol gen. Competitie Ned. Biljartbond. Klasse DAfd. 2. D.E.S." ging naar de hoofdstad, om den strijd aan te binden met „Onder Ons". Het begin was hoopvol voor de Haarlemmers, daar v. d. Hoek zijn tegenstander weinig kans gaf in een sterk gespeelde partij, waardoor F. J. W. Pronk („OnderOns") 36 caramboles achter bleef. In de volgende partij moest echter J. Vlug Jr. (.D-E.S.") het onderspit delven tegen den Amsterdammer A. Staller en verloor met 38 punten. Hierdoor was de stand gelijk. Toen de „D.E.S."-man J. D. Ronde slecht op stoot bleek te zijn tegen den „Onder Ons"-speler N. P. Burger en een gevoelige nederlaag leed, begon het er donker uit te zien voor de Haar lemmers. Hoewel G. Vooges („D.E.S.") zich goed verdedigde tegen P. Leidner („Onder Ons") kon hij het niet houden en verloor met klein verschil en daarmede tevens den wed strijd, welke dus eindigde met 62 voor „Onder Ons". Klasse F., Afd. 2. „D.E.S." I en „Haarlem Noord" moesten het tegen elkaar opnemen. De gastheeren bleken de sterksten te zijn. Eerst moest J. v. Wunnik („D.E.S.het afleggen tegen Derks en in de volgende partij bleek ook W. Out niet opge wassen te zijn tegen J. v. Velzen („Haarlem Noord"); hij verloor met groot verschil. De derde partij liep voor „D.ES." al even ongun stig af tusschen H. Tuninga en P. Snoeks („Haarlem Noord"), zoodat A. Steenkist („D.E.S.") de eer van zijn vereeniging moest redden. Hij kweet zich goed van deze taak. Hij sloeg zijn tegenstander Groot Sr. met goed spel. De strijd eindigde dus met een 62 over winning voor „Haarlem Noord". Hetzelfde team van „D.E.S." ontving „Sar- phati" II. De eerste strijd tusschen A. Steen- kist en W. D. Harmsen („Sarphati" II) werd in het nadeel van de Haarlemmers beslist met 11 punten verschil; het zag er voor hen niet best uit, toen ook J. v. Wunnik het niet tegen zijn Amsterdamschen partner kon bolwerken en 16 caramboles ten achter bleef Maar daar na keerde de kans. W. Out („D.E.S.") won in een spannende partij tegen H. Weber Jr. Bei den moesten nog 1 carambole en hadden hier voor niet minder dan 4 beurten noodig. Ten slotte maakte Out uit. De slotpartij tusschen H. Tuninga en D. Lindenaar („Sarphati" n) bracht eveneens een overwinning voor „D.E.S."; deze ontmoeting eindigde dus in 4—4 gelijk spel. NED. KORFBALBOND De Uitslagen. Westelijke eerste klasse: SportiefWesterkwartier 22 Blauw Wit—D.V.D. 5—1 Tweede klasse: ExcelsiorSparta 22 Derde klasse. Rohda IIIAdos 11 ZuiderkwartierHet Oosten 42 Oosterkw. IIBlauw Wit IV 02 FloraSport Vereent 45 Haarlem 2Hercules 2. Aangezien de Amsterdammers verstek lieten gaan kon bovengenoemde wedstrijd geen door gang vinden. Het resultaat hiervan is dat Her cules twee winstpunten in mindering krijgt plus boete. De wedstrijd wordt opnieuw vastgesteld. FloraSport Vereent (45) Niettegenstaande den sterken tegenwind is S V. al spoedig sterker. Succes komt echter aan de Florazijde, waar J. Thuis met-een door loopbal scoort (0—1). Door te enthousiast ver dedigen van Flora krijgt S. V. achtereenvol gens twee strafworpen toegekend, waarvan de laatste benut wordt. Kort voor de rust weet S. V. een voorsprong te nemen als K. Pol van achter den paal scoort (1—2). Na de rust neemt S. V. het spel in handen. Zij vergroot haar voorsprong tot 1—4 door middel van B. Vink. Langzamerhand herstelt Flora zich; mej. Veen weet den achterstand te verkleinen. Lui de aangemoedigd trekt Flora nogmaals ten aanval. S. V. veroorzaakt nu een strafworp, die door J. Thuis in een doelpunt wordt uit gedrukt. (3—4). Daarna krijgt Flora een straf worp tegen zich, die eveneens benut wordt '3—5). Vlak voor het einde scoort Geels weer tegen (4—5). Onder groote spanning komt het einde. (Klacht van een vergetene). Er was een tijd in lang vervlogen jaren, Dat ik een factor was op 't voetbalveld. Dat ik de vreugd was der supporterscharen De speler, die het doen moest. dus een held. Wanneer er in die dagen, lang geleden. Een groote wedstrijd was op ons terrein, Dan ging, zoodra ik "t veld maar had beu-eden, Een vreugderilling merkbaar lang de lijn. Dan werd ik aangestaard van alle kanten. Dan tikte de „controle" aan zijn hoed, Dan vochten letterlijk de aspiranten. Om 't dragen van mijn tasch met voetbalgoed. Dan straalde er ontzag in alle oogen, Dan voelde 'k warmte in de ergste kou. Dan fluisterden de meisjes opgetogen Tot haar vriendinnen: kijk dat is 'm nou! Ja, in die dagen toen ik wist te scoren, Met harde schoten van mijn jonge been, Toen kreeg ik wekelijks gejuich te hooren. Waarvan ik wist. het gold voor mij alleen. Maar het moment kwam, dat ook ik tenslotte Het veld moest ruimen voor een jonger kracht. Ik kreeg als andren last van stijve botten, Ik werd een lid van 't oudere geslacht. Nu heb ik jaren aan de lijn gezeten, In eiken wedstrijd voor mijn club gebeefd, 't Publiek is zelfs mijn naam al lang vergeten, Hetzelfde, dat mij eens bejubeld heeft. Ik heb dat filosofisch opgenomen, De roem is vluchtig op het voetbalveld, Maar gister is me toch iets overkomen, Dat mij tot in mijn droomen heeft gekweld. Het is voorwaar al zwaar genoeg te dragen, Dat ik vergeten achter 't lijntje zit, Maar 't wordt te bar als z' aan den ingang vragen; Wat moet dat daar meneer, bent u wel lid? P. GASUS. HAARL. KORFBALBOND. Aurora. Secretaris J. H. F. Overweter, Timorstr. 196. Gespeeld op 7 Nov.: Aurora adsp.Meerlebosch adsp. 20 Aurora 1—S. V. 2 3—2 Oosterkw. 4Aurora 2 1—2 Aurora 4Flora 3 afgelast. Palvu 2—Aurora 5 afgelast. Wordt gespeeld op 14 Nov.: S. V. adsp.Aurora Adsp. 3 uur. Op 15 Nov.: D. S. V. 1Aurora 2, 2 uur. Aurora 3Alw. Ready 2, 10 uur. Oosterkwartier. Secretaris: A. Engberink, Busken Huetstraat 14. Gespeeld Zaterdag 7 November: Oosterkwartier BSport Vereent A 24 Zondag 8 November: D.E.D.Oosterkwartier afgekeurd Oosterkwartier 2—Blauw Wit 4 02 PalvuOosterkwartier 3 11 Oosterkwartier 4Aurora 2 12 Te spelen Zaterdag 14 November: Zwaluwen AOosterkwartier A 3.30 uur Oosterkwartier BHaarlem B 3 uur Zondag 15 November; le en 2e 12-tal vrij. Oosterkwartier 3—Alw. Ready 10 uur Haarlem 4Oosterkwartier 4 10 uur Oosterkwartier 5T.H.B. 3 2 uur Oosterkwartier 2Blauw Wit 4 (02) Oosterkwartier speelt met wind mee en is voorloopig in den aanval. Zij is echter niet fortuinlijk met schieten. Ondanks het overwicht weet Oosterkwartier niet te doelen en daar Blauw Wit daar ook geen gelegenheid voor wordt gegeven, komt rust met blanken stand. Ondanks het windvoordeel, dat Blauw Wit na rust heeft, neemt Oosterkwartier direct den aanval over. Het zuivere schot blijft echter zoek. Na 15 minuten krijgt Blauw Wit een straf worp te nemen, die geen succes heeft. Vijf mi nuten later weet zij toch de leiding te nemen (0—1). Ieder oogenblik verwachten wij nu den ge lijkmaker; Blauw Wit denkt er echter anders óver, zij weet haar voorsprong te vergrooten (02)Hiermee komt het einde. T. H. B. Secretariaat: P. Uljee. Amsterdamstraat 76. Gespeeld Zondag 8 Nov.: De Zwaluwen IT.H.B. 33 21 Te spelen Zondag a.s. 15 Nov.: Watervliet I—T.H.B. I 2 uur. T.H3. 2—Flora 2 10 uur. Oosterkwartier 5T.H.B. 3 2 uur. Maandag 16 Nov. kienavond. Haarlem 3Watervliet 2 (50) (Reglementair). Ook de wedstrijd Haarlem TTIWatervliet n kon geen doorgang vinden, daar Watervliet niet opkwam. Haarlem komt dus gemakkelijk aan haar eerste punten, want reglementtalr is de wedstrijd gewonnen met 50. D. S. V. Secretariaat: Romolenstraat 11. Gespeeld S.V. 3—D.S.V. 1—2 D.S.V. 2Oosterkwartier 5 uitgesteld Te spelen op Zaterdag 14 November: D.S.V.Flora (adspiranten) 3 uur Zondag 15 November: D.S.V.Aurora 2 2 uur Flora 3D.S.V. 2 2 uur Bestuursvergadering: Dinsdag 10 November te 8.15 uur. Ballotage. Aangenomen als lid mej. J. v. Essen en de heeren L. Nuys en K. Zonneveld; adsplranten-meisjes: L. Jansen en L. de Boo. Voorgesteld mej. L. de Bas, mej. G. van Wieringen en mej. H. Slomp en de heeren J. van Egdom en W. Theel. Adspirant-meisjes: R. v. Essen. De feestavonden zijn uitstekend geslaagd. Vriendschap zij ons doel. Dezer dagen werd bovengenoemde vereeni ging opgericht. Als clubgebouw werd aangewe zen het café „de Poort" aan de Amsterdam- sche Vaart. De oprichting geschiedde met 8 personen. Tevens gaven zich 6 donateurs (tri ces) op De leiding der vereeniging berust in handen van den heer L. V Nicolai, voorzitter. Zondag 22 November wordt de eerste baars- wedstrijd gehouden in de Ringvaart van den Qruiquius naar Vijfhuizen. Vertrek te 7 uur van bovengenoemd clubhuis.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 11