^WEERBERICHT MAANDAG 9 NOVEMBER 1936 HAAREEM'S DAGBLAD 2 Ds. F. Ch. F. Krafft naar Zwitserland? Zijn benoeming aldaar moet nog bekrachtigd worden. De predikant van de Waalsche Hervormde Gemeente te Haarlem, ds. F. Ch. F. Krafft, heeft naar wij vernemen, eenigen tijd geleden een beroep ontvangen naar de gemeente l'Isel Ds. Krafft heeft formeel toegezegd een even- Montricher in het kanton Vaud (Zwitserland). Ds. Krafft heeft formeel toegezegd een even- tueele benoeming te aanvaarden, waarop hij is uitgenoodigd te komen preeken. Vervolgens werd ds. Krafft door den Kerkeraad be noemd. Deze benoeming wordt echter pas van kracht wanneer de conseil d' ëtat. het vertegenwoordigend lichaam van de burger lijke overheid, het besluit heeft bekrachtigd Pas dan zal ds. Krafft den Haarlemschen Ker keraad officieel zijn vertrek kunnen mede- deelen. Het zal in ieder geval nog wel drie of vier maanden duren, eer ds. Krafft onze stad ver laat. ST. NICOLAASVEREENIGIN G „HAARLEM". Het St. Nicolaasfeest van de St. Nicolaas- vereeniging „Haarlem" zal op 6 December a.s. in de groote zaal van het Concertgebouw ge geven worden. Medewerking wordt verleend door Mr. Lawoe. Door enkele jeugdige leden van de vereeniging zal een kinderoperette „Kris-kras door de wereld" opgevoerd wor den PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO CENTRALE OP DINSDAG 10 NOVEMBER 1936. Progr. I Hilversum I (Huizen). Progr. II Hilversum II. Programma III. 8.05 Parijs Radio Gymna stiek. 8.20 idem Kindergarten. 11,20 Radio Uurslag en klokkenspel van de Raadhuistoren A. Bendix-ensemble uit Rest. Wivex. 12.20 Vlaamsch Brussel Gramofoonmuziek. 12.50 idem Salonorkest o.l.v. Walter Feron. 1.20 idem Gesproken dagblad van het N.I.R. 1.30 idem Het Omroeporkest o.l.v. Paul Douliez. 1.50 idem Gramofoonmuziek. 2.20 Diversen. 3.50 Parijs Radio. Marie Talbot en Jean Variot vertellen een sprookje van Grimm. 4.05 idem Pierre Chanlaine: Un grand chirugien de L' Empireï Le baron Larrey. 4.20 idem Concert o. 1. v Nadia Boulanger in de Cercle interallié. 5.20 Vlaamsch Brussel Salonorkest o.l.v. W. Feron. 6.05 idem Kinderuurtje. 6.50 Fransch Brussel. Concert o.l.v. Paul Douliez. Operette muziek. 7.20 Keulen. Nieuwsberichten. 7.30 idem Dansmuziek d. h. kleine omroeporkest o.l.v. Leo Eysoldt m.m.v. de Zes vroolijke zangers. 8.20 Berlijn. Populair ^concert d. h. omroeporkest en koor o.l.v. Heinzkarl Weigl. 9.20 Fransch Brussel Militair concert 9.50 Berlijn. Programma van Hamburg (Populaire- en volksmuziek). 11.20 Weenen Populair con cert d. h. Notstansorkest o.l.v. Hans Kersch. Progr. IV. 8.— Vlaamsch Brussel Gymnastiek les. 8.20 idem Tijdsein. Gramofoonmuziek. 8.30 idem Kroniek van den dag. 3.40 idem Gramofoonplaat. S.45 idem Gesproken dag blad v.h. N.I.R. 9.idem Gramofoonmuziek. 9.20 Diversen. 10.35 Londen Regional Korte Godsdienstoefing. 10.50 idem Tijdsein van Greenwich. Weerbericht. 11.05 idem Het New Victoria Cinema orkest o.l.v. Sydney Montgo mery. 11.50 idem BBC Nothern Iersch Orkest 12.50 idem. Gramofoonmuziek. 1.35 idem Viool recital door Albert Voorzanger. 2.20 idem Dansmuziek (gr.pl.) 2.50 idem Geiger en zijn orkest. 3.20 idem Stedelijk orkest van Torquay o.l.v. Ernest W. Goss. 5.05 idem Philip White- way Ensemble. 5.35 Droitwich John Reynders met zijn orkest. 6.20 Diversen, 6.45 Droitwich Cello recital door Anthony Pini. 7.20 idem Feminine Fame, een revue van Joan Young 7.50 Londen Regional BBC Dansorkest o.l.v. Henry Hall. 8.20 Droitwich BBC-orkest o.l.v. George Szell. 9.20 Diversen. 9.40 Weenen. Viool recital door Efrem Zimbalist. 10.30 Fransch Brussel. Gramofoonmuziek. Verzoekprogram ma. 10.45 Londen Regional. Sydney Kyte met zijn orkest. Progr. 5 van 8.v.m. tot 7.n.m. Diver sen. 7.— n.m. Eigen Gramofoonplatencon- cert. Klassiek, Operette. Klassiek: Capriccio Espagnol v. Rimsky Korsakoff: Ork. v. d. Ass. des Conc. Lamoureux te Paris. Capriccio Italien v Tschaikowsky. Staats- orkestt van Berlijn. Fakkeldans van Meyer beer. Philharmonisch Orkest van Berlijn. Götterdammerung van Wagner, Philh. Ork. van Berlijn. Toccata en Fuga van Bach, Al fred Sittard op Orgel. Operette: Ein Abend bei Paul Lincke, Strijkorkest snet zang. Das Dreimadelhaus, Paul Godwin. Schwartzwaldma.de!, Odeon Künstler Orkest. Van 8.00 tot 12.00 Diversen. FRANS PERQUIN laat hierbij weten. Dat hij PRIJSOPDRIJVING laakt. Maar de kwaliteitsopd'rijving Van zijn kolen, vast niet staakt! (Adv. Ingez. Med.) AGENDA Heden: MAANDAG 9 NOVEMBER Stadsschouwburg. Wilsonsplein: Prof. dr. Hiob Pratorius. Centraal Tooneel. 8.15 uur. Gem. Concertgebouw: Bouwmeester-revue „Lachende Komedianten" met Buziau. enz. 8 uur. Gebouw Zang en Vriendschap: Algemeene vergadering „Weten en Werken", 8 30 uur. Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Luxor Sound Theater: „Paarlenroof", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Ave Maria", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „lm Sonnenschein", 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater; „Gelukskinderen" 2.30 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. DINSDAG 10 NOVEMBER Stadsschouwburg: Hugo Wolf-avond. 8.15 uur. Gem. Concertgebouw: Bouwmeester-revue „Lachende Komedianten" met Buziau, enz. 8 uur. Remonstrantenhuls: Ned. Vereen, van Spi ritisten „Harmonia": Psychometrische séance 8.15 UUT. Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Veisen: Gemeenteraad, 7 uur. Feestavond Haarlemsch Schaak gezelschap. Het veertigjarig bestaan van het Haar lemsch Schaak Gezelschap is Zaterdagavond gevierd met een onderling feest in café-rest. Brinkmann. Te kwart over acht opende de voorzitter, de heer H. D. v. d. Ouw, de bijeenkomst, waarbij speciaal den beiden eereleden, den heeren D. van Boekhoven en P. Appelboom een harte lijk welkom werd toegeroepen waarna hij de leiding overdroeg aan den heer J. H. Marwitz, voorzitter van de feestcommissie, die zijn taak begon met een geestige uiteenzetting van wat te gebeuren stond. Voor het begin van het feestprogramma kreeg de heer Appelboom nog gelegenheid een woord van dank te spre ken voor het hem eenige dagen tevoren aan geboden eerelidmaatschap. Het. Haarlemsch Dilettanten Muziek Ensem ble onder leiding van den heer J. Wijnands verleende belangeloos zijn medewerking en begon met „Der Kalif von Bagdad", waarna verscheidene aardige en goed gespeelde voor drachten door de heeren J. H. Marwitz cn J. Scheffer werden ten beste gegeven, waarbij mej. N. de Boer den boksersdans begeleidde. Zooals begrijpelijk kan in een club van denkers de denksport niet ontbreken: daar om was een drietal aardige puzzles in elkaar gezet om door de aanwezigen te worden op gelost; voor de goede oplossers waren enkele prijzen beschikbaar gesteld. De H. S. G. revue gaf in den vorm van een tweegesprek weer. wat er tegenwoordig in deze club te beleven valt. De feestcommissie schonk aan de bestuurs leden als aandenken een schaakwerkje. Een der hoofdpunten van het programma vormde „Het. Huwelijksbureau", dat door den eersten secretaris, den heer F. F. Groos, was vervaardigd en die hierin ook de hoofdrol vervulde. Het stukje was vlot en pittig ge schreven en werd goed gespeeld. Het verdien de het luide applaus dan ook tenvolle. Het nummer dat op het programma met vraagteekens was weergegeven bleek te zijn ontleend aan een meeningsverschil op een di ligence dat tot een rechtszaak aanleiding gaf. De behandeling voor de rechtbank werd nu weergegeven. Het Muziek Ensemble speelde verscheidene stukken met als slot „Abschied der Gladiato ren". De heer v. d. Ouw bracht te ongeveer twaalf uur dank aan de feestcommissie en andere medewerkenden en bood aan de dames fraaie bloemen aan. Onder leiding van den heer Joh. van Teunenbroek bleef men nog eenige uren gezellig dansen, waarbij „The flaming Boys" voor muziek zorgden. ONVERANTWOORDELIJKE AUTOMOBILIST AANGEHOUDEN Dronken achter het stuur Zaterdagavond omstreeks half zes reed op den Wagenweg een automobilist uit Apeldoorn die in staat van dronkenschap verkeerde. Door de vreemde manoeuvres, die hij maakte, kwam hij in aanrijding met een wielrijder. Deze kwam er gelukkig nogal goed af: hij liep al leen een ontvelling op. Zijn fiets was echter aardig gekraakt. De onverantwoordelijke autobestuurder werd naar het politiebureau overgebracht. Zijn auto werd door de politie eveneens naar de Sme- destraat gereden, daar de Apeldoorner zelf niet in staat was te chauffeeren. Er is natuur lijk proces-verbaal opgemaakt. WAARDEVOLLE VONDST J.l. Vrijdag is door een dame in de omgeving van den Haarlemmerhout een brillanteri broche ter waarde van pl.m. 150.— gevonden. Belanghebbenden kunnen zich wenden tot de afdeeling recherche van de politie alhier. HAARLEMMER TE AMERSFOORT GEARRESTEERD Zaterdag is te Amersfoort een 30-jarige in woner van Haarlem aangehouden, die zich schuldig had gemaakt aan verduistering van een bakfiets en een naaimachine. Bovendien bekende hij, dat hij vier rijwielbelasting- plaatjes gestolen had. De man is naar Haar lem overgebracht en in verzekerde bewaring gesteld. GEMEENTERAAD. Er wordt een vergadering van den Raad der gemeente Haarlem gehouden op Woens dag 11 November a.s. des namiddags ten iy2 ure zoo noodig voort te zetten des avonds ten 8 ure in de Statenzaal (Prinsen hof). Aan de orde zal worden gesteld: 1. Mededeelingen en ingekomen stukken. 2. Kohier Straatbelasting en Precariorech ten 1936 (5e gedeelte). 3. Balans, enz. 1935: a. Ccöp. Woningvereeniging voor Gemeen- tepersoneel G. A. b. Haar!. Stichting voor Woningverbetering. 4. Rekening enz. Keuringsdienst van Wa ren voor het gebied Haarlem over het tijd vak van 1 Januari tot en met 29 Februari 1936. 5. 2e Suppletoire begrooting, dienst .1936. 6. Verkoop grond: a. Van Oosten de Bruijnstraat (P. J. Voor- neveld). b. Van Oosten de Bruijnstraat (H. Mul der) c. P. C. Hooftstraat (N.V. Vondelkwartier). d. De Ruïjterweg (A. v. d. Laan de Vries en J. de Vos.) 7. Toekenning uitkeering garderobiste Gem. Concertgebouw. 8. Vijfjaarlïjksche herziening strafveror deningen. 9. Wijziging A. P. V. (sluiting fotografi sche ateliers op Zondag). 10. Verzoekschrift Vereeniging tot Stich ting en Instandhouding van Scholen met den Bijbel tot beschikbaarstelling gelden voor aanschaffing leermiddelen. 11. Instellen beroep tegen beslissing Ge deputeerde Staten vergoeding ai't. 100 L.O.- wet 1920 Bijzondere School Ged. Oude Gracht. 12. Aanschaffing materieel gemeente-reini ging. 13. Reorganisatie veeg dienst en aanschaf fing materieel. 14. Wijziging verordening heffing rechten gebruik Openbaar Slachthuis en voor keu ring van vee en vleescli. 15. Motie-Klein inzake herziening Alge meene Voorwaarden uitgifte van gronden in erfpacht. 16. Bezwaarschriften Straatbelasting, Pre cariorechten en Schoolgelden x) Benoeming: a. tijdelijk leeraar Gymnasium. b. tijdelijk leeraar Gem. Avondschool voor Ha ndeJ sonderwij s c. hoofden scholen 33 (Karolingenstraat) en 44 (Weltevredenplein). d. hoofd Dr. Huëtschool (Prinsen Bolwerk). x) Indien een der leden hierover het woord verlangt, zal een vergadering met gesloten deuren worden gehouden. Centrale Tandheelkundige Kliniek. KENAUPARK 26 A TELEFOON 12644 KUNSTTANDEN EN GEBITTEN ZIEKENFONDSTARIEF. SPREEKUREN9—11 en 1—2, Dinsdags avonds 6.308.30. (Adv. Ingez. Med.) De Bilt voorspelt Stormachtigen tot krachtigen, later wellicht afnemenden Zuidwestelijken tot Westelijken wind. Zwaar bewolkt met tijdelijke opklaringen. Aanvankelijk nog regen- of hagelbuien. Weinig verande ring in temperatuur. BAROMETERSTAND Hoogste 761.6 m.M. te Marseille. Laagste 731.2 m.M. te Malinhead. Buiïg en guur. De depressie in het Westen werd gisteren nog dieper. Vandaag is de kern wel minder diep en iets Noordelijker, maar de secundaire daling op de Noordzee brengt in verband met stijging in het Zuidoosten hier te lande zware Zuidwesterstorm. Op de Britsche eilanden is de storm tot de omgeving van het kanaal be perkt. Aan de Westkust waaien krachtige Noordwestelijke winden, die geen afkoeling brengen, zoodat vermoedelijk in het Westen een nieuwe daling nadert. In Engeland valt regen, verder is de lucht tijdelijk opgeklaard. Aan de Fransche Kanaal- kust woedt de storm zwaar, Zuid-Frankrijk heeft minder wind en gedeeltelijk bewolkte lucht. In Duitschland was de toestand in den afgeloopen nacht vrij kalm met plaatselijke opklaring, maar storm en regen zullen ook in West-Duitsehland hun invloed doen gelden. Scandinavië heeft matige Oostelijke tot Zui delijke winden met vrij veel regen. De vorst is er geheel verdwenen. De bovenlucht is weer vrij sterk afge koeld. Voorloopig is buiïg en guur weer te wachten met tijdelijke opklaringen. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 10 uur 742 m.M. Stan van gister 741 m.M. Neiging: Stilstand. Opgave van: CAREL V. HUIZEN. Opticien KI. Houtstraat 13 Tel. 14112 HOOG WATER TE ZANDVOORT Dinsdag v.m. 0.15 uur; n.m. 12.38 uur. Strand berijdbaar van 5.1510.30 uur. Woensdag v.m. 1.06 uur; n.m. 13.24 uur. Strand berijdbaar van 6.0011.30 uur. STRAND-EXCURSIE NED. NATUURHIST. VEREEN. AFD. HAARLEM. Onder zeer slechte weersomstandigheden verzamelde zich Zondagmorgen een klein aantal deelnemers voor de strand-excursie. Besloten werd, deze toch door te zetten en wind en regen te trotseeren. Gelukkig knapte het weer iater eenigszins op. Heel wat schelpen werden gevonden, terwijl op het strand ook verschillende soorten vogels lagen, ditmaal geen teerslachttoffers, doch slachtoffers van de storm; hieronder waren zeer gave exemplaren van zeekoet, en zwarte zee-eend. Halverwege ZandvoortNoordwijk werd de tocht voortgezet door de duinen, waar een twintigtal fraaie mantelmeeuwen, eenige kramsvogels en een ransuil werden waarge nomen, terwijl zelfs nog het laatste deel van de tocht, een kruisbek werd opgemerkt. J. QUAX SR. t Zaterdag werd op het R.K. kerkhof alhier het stoffelijk overschot ter aarde besteld van den heer J. Quax Sr.. die 23 jaar achtereen penningmeester van de Pluimvee- en Konij- nenfokkers-vereeniging voor Haarlem en Om streken „Nut en Sport" is geweest. Deze ver eeniging verliest in hem een stoeren, harden werker, die vooral tijdens het tentoonstellings seizoen veel arbeid verrichtte. Noode zal men hem missen. KORPS MOTORDIENST. De reserve le luitenant H. Beer is voor den tijd van twee maanden onder de wapenen gekomen. VERLOVING S GERUCHTEN OM AARTSHERTOG OTTO. Uit Rome: De geruchten omtrent een ver loving van aartshertog Otto met prinses Maria worden in welingelichte regeerins- kringen volkomen ongegrond genoemd. VOOR DEN IKANTONRECHTER-! Wie overtrad de drankwet? Een 32-jarige inwoner van Katwijk stond hedenmorgen terecht, omdat hij in een door hem geëxploiteerden winkel in Velsen, waar voor verlof B was verleend, zwak-alcoholi- sche dranken in voorraad had gehad. Het was niet de eerste maal, dat verdach te en de politie met elkaar kennis hadden gemaakt in verband met de drankwet en dit was voor den ambtenaar van het Openbaar Ministerie aanleiding nu maar eens hechte nis te vragen en wel twee dagen. Verdachte liet zich bijstaan door een raadsman, die de zaak van den juridischen kant aanpakte. Het ging hier om de verschillende alinea's hl artikel 59 van de drankwet. Het In voor raad hebben en verkoopen in het groot van zwak-alcoholische dranken is alleen aan houders van verlof B verboden en geldt dan niet alleen voor het lokaal, waarvoor het verlof is verleend, maar ook voor de „aan- hoorigheden". De drank was ln dit geval geborgen ge weest in een garage. De verdediger. Mr. Goudsmit uit Leiden, sprak als zijn meening uit, dat art. 59 de strekking heeft, aan den houder van het verlof het ln voorraad hebben te verbieden. Dit verlof was echter aan een zwager van verdachte verleend. Do drankwet onderscheidt duidelijk tus- schen het „plegen" en het ..toelaten" van deze overtreding. Wnneer verdachte al strafbaar is. zou dat nog alleen volgens artikel 58 ten 8ste zijn. Mocht de kan tonrechter deze meening niet, deelen. dan verzocht pl. geen hechtenis op te leggen en krachtens de boetewet toch nog boete op te leggen. Schriftelijk vonnis over 14 dagen, Steun voor den tuinbouw. Derde uitkeering van 3 a 3'/s millïoen gulden. Zeer binnenkort, vermoedelijk nog deze week, zal de regeering waar schijnlijk een derde uitkeering aan den tuinboud doen. Het steunbedrag zal tusschen de o en ZVz millioen gul den liggen. Najaarstentoonstelling van „Arti". Werken van de Koningin geëxposeerd. Zaterdagmiddag is de najaarstentoonstel ling van „Arti et Amicitiae" te Amsterdam geopend. De voorzitter prof. Huib Luns me moreerde in zijn openingswoord het deelne men van H. M. de Koningin, die drie schil derijen heeft ingezonden. Hij zeide o.m.: Het is de eerste maal. dat Hare Majesteit op onze periodieke tentoonstellingen expo seert en de gelegenheid biedt zich aan om van onze dankbaarheid te getuigen voor de bescherming die de vorsten van het Huis van Oranje welhaast een eeuw hebben verleend aan de Nederlandsche schilders maatschap pij. in Amsterdam gevestigd, en in te sluiten in dien eerbiedigen dank het jaarlijks verlee- nen van de gouden medaille, uit te reiken door het bestuur Het moet iets anders en vooral iets meer zijn dan een speling van het lot, dat onder de staatshoofden van dezen tijd het juist onze Koningin is, die de beeldend-begaafde is. Wanneer het Engelsche volk wijlen koning George 5 wilde eeren, gaf het Z.M. den naam van Sailor-king. Zou er nu voor ons Neder landers geen aanleiding zijn trotsch te wij zen op onze schilder-koningin? Als wij onze Koningin, gezeten op het schildersstoeltje, in tweegesprek weten met de natuur, dan behoort dat voor het schil dersvolk der Nederlanden een feit van be- teekenis en verheugenis te wezen. Regeling Vredes-Licht- Ommegang. Woensdag 11 November zullen de stoeten, die deelnemen aan den Vredes-lichtomme- gang te ongeveer 6.30 uur den volgenden weg nemen: De kinderen van de Haarlemmerliedestraat 29: door Kruistichtstraat, Slachthuisstraat, Zuider Buitenspaarne, Rustenburgerlaan, Kleine Houtweg, Baan, Paviljoen. De kinderen van het Leidschepleinover Leidschevaart. Raambrug, Raamsingel, Van Edenstraat, Lorentzplein, Dreef nar Pavil joen. De kinderen van Parklaan: over Hooi- markt, Koudenhorn, Donkere Spaarne, Spaarne Turfmarkt, Kampervest, Kleine Houtbrug, Kleine Houtweg, Paviljoenslaan. De volgende vereenigingen hebben mede werking toegezegd: Schoten's Chr. Kinderkoor, dirigent Jac. Zwaan. Harmonie Crescendo, dirigent Hofmeester. Muziekvereeniging „Kunstgenot", dirigent Henri Schulpzand. Muziekvereeniging Apollo", dirigent P. C. Tak. Bovendien worden onderhandelingen ge voerd met het kinderorkest van het Ooster kwartier. Bij het Paviljoen staat het geheel onder leiding van den heer Marinus Adam. In geval van slecht weer gaat een gedeelte der kinderen naar de St.-Bavokerk op de Groote Markt en het andere gedeelte naar het Vereenigingslokaal der St.-Joseph's Ge zellen, ingang Begijnhof. De Vredesvereenigingen aangesloten bij den Vredesraad, hebben voor zoover mogelijk financieelen steun verleend en hun medewer king toegezegd. HET GEVAL VAN VERVUILING OP HET BEGIJNHOF. Omtrent de droeve historie van het Begijn hof, waar zooals onze lezers weten, een 64- jarige vrouw in een ontzettend vervuilden toe stand leefde, vernemen wij nog, dat reeds 5 a 6 jaar geleden ingegrepen is. De woning van de vrouw werd toen op dezelfde wijze als thans geheel gereinigd. Alleen kon men destijds geen termen vinden, die haar opneming in het Pro vinciaal Ziekenhuis konden rechtvaardigen. Na haar terugkeer in haar toen schoonge maakte woning heeft de vrouw haar vroeger leven voortgezet met het resultaat, dat de ver vuiling spoedig weer enorm was. Thans heeft men ten tweede male ingegrepen en blijkbaar had men nu wel redenen haar naar Santpoort te vervoeren. Het blijkt dus, dat men wel degelijk aan dacht heeft geschonken aan den toestand van de ongelukkige vrouw. COMMANDANT LANDSTORMVERBAND NOORD-HOLLAND. Als commandant van het Landstormverband Noord-Holland van den Bijzonderen Vrijwilli- gen Landstorm, is met ingang van 10 Novem ber, benoemd in de plaats van lt-kolonel P. S. Hartogh Heijs van Zouteveen de majoor b. d. A. F. Borren, te Aerdenhout. HERDENKINK RUSSISCHE REVOLUTIE. De afdeeling Haarlem van de Communisti sche partij zal Woensdag 11 November des avonds om 8 uur in het gebouw van den Protestantenbond, Jacobstraat, op feestelijke wijze de Russische revolutie herdenken. Deze bijeenkomst vindt plaats naar aanleiding van den 19den verjaardag van de revolutie in Rusland. Als spreker treedt op de heer G. van Munster, Jan Lemaire Jr. zal declamee ren, Er zal een Russische film worden ver toond, getiteld: „Vrouwen vechten om Ma zurka". 's Middags wordt in dezelfde zaal van 46 uur een kinderfeest gehouden JEUGD WIL VREDE. Het comité „Jeugd wil vrede" heeft beslo ten een jongeren getuigenisavond ter bevor dering van de vredesgedachte te organiseeren ter gelegenheid van den Wapenstilstandsdag. Deze avond zal plaats hebben in het gebouw van den Ned. Protestantenbond in de "Jacob straat op Donderdag 12 November a.s. Een viertal bekende jongere sprekers zal daar het woord voeren. Een verzoek van werkloozen. Goedkooper licht en water. Het bestuur van de afdeeling Haarlem van de Onafhankelijke Bedrijfsfederatie van Wer kers in de Metaalindustrie heeft aan den ge meenteraad van Haarlem een adres gezonden om voor werkloozen goedkoopere electriciteit en water te vragen. Ook wordt verzocht de eerste 4 M3. water kosteloos te verstrekken. ZANDVOORT De Gemeentefinanciën 1935 gaf een belangrijk tekort. Het collge van B. en W. stelt den raad voor voorloopig vast te stellen de gemeentereke ning over 1935, vermeldende een nadeelig slot van den gewonen dienst ad f 64,922,92 en een nadeelig slot van den kapitaaldienst ad f 14.564.20, BLOEMENDAAL AANGEHOUDEN. Als verdacht van een op 18 October j.l. bij de familie D. te Aerdenhout gepleegde inbraak, waarbij voor pl.m. f 1000.aan sieraden werd ontvreemd, is op verzoek van de politie alhier, te Den Haag aangehouden de 24-jarige J. v. H., geboren te Haarlem, wonende te Brussel. Ver dachte, die alhier is ingesloten, heeft bekend. HEEMSTEDE Jaarfeest R.-K. Volksbond. Zondag herdacht d'e afd. Heemstede van de Ned. R.K. Volksbond haar 44-jarig bestaan. Als gebruikelijk werd deze dag aangevangen met een kerkelijke viering in de Parochiekerk van de H. Bavo. Na deze kerkelijke plechtigheden had in hefc R.K. vereenigingsgebouw een gemeenschappe lijk ontbijt plaats, waaraan door circa 75 leden werd deelgenomen. Tijdens dit ontbijt voerde allereerst de voor zitter, de heer H. A. Meeuwenoord het woord. Spreker deed een beroep op alle leden om daadwerkelijke steun, in dezen tijd vooral zoo noodig. „Samen sterk" moet voor ons allen het wachtwoord worden. Samen sterk in gebed, in het werken, in het organisatieleven, in lijden en strijden, in geloof, in het bouwen aan een nieuwe maatschappij. Hierna werd het strijdlied gezongen. Vervolgens hield de geestelijke adviseur dé WelEerw. Heer W. A. J. Klijn die mede aan wezig was, een korte toespraak. Z. Eerw. vond dezen morgen zulk een mooie uiting van solidariteit, dit, in tegenstel ling van de liberale gedachte „ieder voor zich en God voor ons allen". Een voor allen, allen voor een, moet onze leuze zijn. Laat Uw organisatie gedragen worden door de Eucharistische gedachte. En wat er dan ook moge gebeuren, in de Eucharistie zullen wij onzen kracht putten. Moge deze morgen, zoo "besloot spr., bijdra gen tot een blijvend vertrouwen in Uwe orga nisatie. Aan het slot sprak de voorzitter woorden van dank tot den geestelijken leider, voor zijn be zielend woord, tot de commissie van organi satie, tot de concierge en zijn vrouw voor hun hulpvaardigheid en de jonge dames, voor hun groote medewerking in het bedienen. De ochtend werd opgeluisterd met passende pianomuziek. Hedenavond zullen als vervolg van 't feest in het R.K. Vereenigingsgebouw de Vereenigde Haagsche spelers „die Rare" opvoeren. TOONEELUITVOERING ST. JOSEPH GEZELLEN. Zondagavond gaf het tooneel-ensemble on- der-afdeeling der St. Joseph gezellenvereeni- ging een tooneeluitvoering in het R.K. Ver eenigingsgebouw, opgevoerd werd het blijspel in 3 bedrijven: „De man, die zich kon wreken". De hoofdpersoon, Joop Baron, is bediende op het kantoor van een uitgeverszaak en druk kerij, waar hij door de luiheid van den pro curatiehouder, met behulp van een jongste bediende hard moet werken, voor een armoedig salaris, aangevuld met series scheldwoorden en vernederingen van eerstgenoemden. Dit alles om Baron, die „alleen op de wereld" is er aan te herinneren dat hij afhankelijk is. Echter komt er iemand, die interesse heeft in de zaak. een rijke Amerikaan, die blijkt een oom van Baron te zijn. Deze brengt redding in den slechten financieelen toestand van het bedrijf; de jonge Baron wordt nu directeur, hij krijgt beide heeren onder zich, en laat voor loopig voelen hoe verschrikkelijk het is een dergelijke behandeling te moeten ondergaan, doch tenslotte overwint het goede karakter en loopt het met beiden nog goed af. De belangrijke rol van den bediende Baron was in goede handen bij den heer G. Wil- lemse. Wij noemen vooral zijn spel en houding te genover den procuratiehouder, als deze nog steeds meent het bediendetje tegenover zich te hebben. Dat bezorgde de aanwezigen me nig vroolijk oogenblik. Th. Gielen toonde zich een uitstekend type van directeur. A. Jansen als de procuratiehouder droeg er niet weinig bij om het stuk te doen slagen. F. Veenings, de jongste bediende, stond voor het eerst op de planken, wat zeker weinigen in de zaal vermoed zullen hebben. De heer Van Nes als de rijke Amerikaan had een vrij gemakkelijke taak. De bijrollen wer den uitstekend vertolkt. De medewerkenden hadden na afloop een langdurig applaus in ontvangst te nemen. Aan het eind kwam pastoor C. van Mierlo even op de planken, om mede namens de aan wezigen dank te brengen aan de club voor het goede spel en de goede keuze van het stuk. Dank bracht spreker aan de vice-directeur, kapelaan Oud, voor het mooie werk dat hij on der en met de leden der Josephgezellen ver richt, en aan de ouders, die medewerken tot bloei der Josephgezellen Rest ons nog te melden, dat een eigen band van leden voor uitstekende afwisseling zorg de tqdens de pauzes. FEESTAVOND BRONSTEESCHOOL. Zaterdagavond hield de U.O.B. van de Bronsteeschool te Heemstede een feestavond. De voordrachtkunstenaar Leo Straus droeg eenige fragmenten voor, waarvan die uit Wilhelm Teil en Merjjntje Gijzen veel succes oogstten. Een gezellig bal besloot dezen geslaagden avond.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 2