D BRECHCOKES? Een zangers carrière DRUPSTEEN's Kolenhandel KALM, LT Tl PDDEKAMMA DINSDAG 10 NOVEMBER 1936 H A A R L E M'S DAGBLAD 7 Een Engelsche voordrachts kunstenares te Haarlem. Miss Janet Barrow bij de English Association. In de muziekzaal van café-restau rant Brinkmann is gisteravond voor de English Association Miss Janet Barrow opgetreden. Dr. F. P. v. d. Voorde, de voorzitter van de afd. Haarlem, kon voor een volle zaal spreken, toen hij de actrice in een hartelijke speech welkom heette. Miss Barrow wijdde allereerst eenige sympathieke woorden aan Holland en aan onze stad in het bijzonder, waaraan zij van een vorig optreden aangename herinne ringen bezat. Zij zette uiteen, hoe zij dezen avond in enkele „vignettes of life" karakterschetsen van menschen en types zou geven. Miss Barrow bleek een buitengewoon talent te bezitten de door haar gekozen types zoo levendig voor te stellen, dat men hen als menschen van vleesch en bloed voor zich waande te zien. Vooral het type van de wat oudere vrouw,, die haar roem heeft overleefd (als in de schets van de oudgeworden, eens beroemde actrice) of die door het leven is teleurgesteld (de vrouw in de balzaal), wist zij op uiterst gevoelige en psychologisch-zuivere wijze uit te beelden, Deze in den grond tra gische „vignettes" wisselde zij af met karak terschetsen, die uitsluitend van komischen aard waren. Vooral met het verhaal van de steeds gichelende dame en met dat van de „dorpsdame", die haar foto heeft laten maken, kreeg zij de lachers- onder het voor een groot deel jeugdige auditorium op haar hand. Ook enkele moderne gedichten, als het zeer bijzondere „Tarantella" van Hilaire Belloc, droeg Miss Barrow op buitengewone wijze voor. De toehoorders stemden dan ook met een warm en langdurig applaus in met de woorden van den voorzitter, die na de laatste schets (een rake typeering van de repetitie van een „openluchtspel" door dilettanten uit de pro vincie), Miss Barraw den grootsten lof toe zwaaide en haar dankte voor de ontroerende schoonheid en de gulle vroolijkheid, die zij met haar kunst den leden van de English As sociation in Haarlem gebracht had. R.K. BOERENBOND L. T. B. Bij de besprekingen, in de vergadering van den Boerenbond van den L. T. B. kwamen de volgende punten naar voren. De heer Kampschöer meende, zulks in tegenstelling met den heer v. d. Weiden, dat de monopolie heffingen door de regeering gehandhaafd moeten blijven De heer Verkley toonde zich voorstander van de graanrechten, doch be pleitte zoodanige compensatie, dat akker bouw en veehouders niet ongelijk bevoordeeld worden. Tal van afdeelingen spraken zich uit voor afschaffing van de varkenscentrale. Het hoofdbestuur doet reeds stappen in die rich ting. Het bestuur was tegen afschaffing van de teeltregeling. Een voorstel van de afdee- ling Akkersloot om een toeslagstelsel voor kaasexport te propageer en. werd aangenomen Tot slot hield de geestelijke adviseur, prof. Cleophas een toespraak, waarna de vergade ring gesloten werd. GEMEENTERAAD. De agenda voor de vergadering van den Gemeenteraad op Woensdag 11 November a.s. is nog aangevuld met punt 14a: Beschikbaar stelling gelden Haarlem's Bloei. LIEDERENAVOND UITGESTELD. De Liederenavond van Titi Fermin, met medewerking van Willem Noske en Leny Noske-Friedlaender aan den vleugel, die zou plaats vinden op Donderdag 12 November, is uitgesteld, tot Donderdag 3 December in de Gem. Concertzaal. N.C.G.O.V. De Afd. Haarlem-Noord van bovengenoemde vereeniging houdt Woensdagavond in het ge bouw voor Chr. Belangen Colensostraat, een vergadering waar als spreker optreedt de heer Fr. Sieverts, districtbestuurder, met het on derwerp; „Onze strijd in dezen tijd geen dwaasheid". MAIL- EN LUCHTPOSTVERZENDING TOT 15 NOVEMBER 1936. Ned. Ir.dië. zeepost via Amsterdam per m.s. Joh. van Oldenbarnevelt 11 Nov. gewone stuk ken 3.25: mail via Genua per m.s. Tawali 12 Nov. gew. st. 3.25; luchtdienst Amsterdam Bandoen 11, 14 Nov. gew. st. 3.25. Suriname, zeepost en mail via Amsterdam per s.s. ..Cottica" 13 Nov. gew. st. 3.25. lucht dienst New YorkParamaribo 10, 13 Nov. gew. st. 19.10. Aruba, Bonaire, Curacao, zeepost en mail via A'dam 13 Nov. gew. st. 3.25: luchtdienst van af New York 10, 13 Nov. gew. st. 19.10. Vereenigde Staten van Amerika, via Cher bourg 10, 13 Nov. gew. st. 19.10. Canada. Mexico, Cuba, Ecuador, via Cher bourg 13 Nov. gew. st. 16.45. Argentinië, Brazilië, Uruguay, via Napels 11 Nov. gew. st. 10.via Southampton 13 Nov. gew. st. 6.—. Chili, via Napels 11 Nov. gew. st. 10.lucht dienst DuitschlandZuid Amerika 11 Nov. gew. st. 11.40; luchtdienst FrankrijkZuid Amerika 14 Nov. gew. st. 8.50. China, Hongkong, Japan, Jehol, via Siberië 12 Nov. gew. st. 18. Vliegdienst als Ned. Indië. Irak (Mesopotaanië), via IstanbulDamascus 13 Nov. gew. st. 3.25. Vliegdienst als Ned. Indië. Palestina, via Pireaus/Alexandrië 10 Nov. gew. st. 22.30; idem 13 Nov. gew. st. 22.30. Vliegdienst als Ned. Indië. Britsch Indië, via Marseille 12 Nov. gew. stukken 10. Vliegdienst als Ned. Indië. Ceylon, via Napels 13 Nov. gew. st. 10. Vliegdienst als Ned. Indië. Penang en Siam, via Genua 11 Nov. gew. stukken 22,30. Vliegdienst als Ned. Indië. Singapore, via Genua 12 Nov. gew. st. 3.25. Vliegdienst als Ned. Indië. Egypte, via Piraeus 10, 13, 14 Nov. gew. st. 22.30. Vliegdienst als Ned. Indië en Zuid Afrika. Zuid Afrikaansche Unie, via Southampton 12 Nov. gew. st. 16.45. vliegdienst Londen Kaapstad 13 Nov. gew. st. 8.50. Oost Afrika (Kenia Oeganda Zanzibar Tangayika geb.), via Marseille/Aden 12 Nov. gew. st. 10.—. Vliegdienst als Zuid Afrika. Australië, via Napels 13 Nov. gew. st. 10. Vliegdienst als Ned. Indië. Niieuw-Zeeland, via Londen 12 Nov. gew. Et. 8.50. Vliegdienst als Ned. Indië. Telefoon 12157—28504 (Adv. Ingez. Med.) VOOR DEN- -POLIT1ERECHTER Een weerbarstige bramenzoeker. Bramenzoeken is een prettige bezigheid, een soort sport, waarbij het doel niet zoozeer is, iets van waarde thuis te brengen, maar meer om, zij het ten koste van de noodige doornprikken, mooie bedauwde vruchien op verscholen plaatsen te ontdekken, 't Is te ver gelijken met hengelsport, waarbij de thuis ge brachte buit gewoonlijk de moeite van 't mee nemen niet waard is. Wat de sensatie bij beide takken van sport verhoogt is, dat men veelal op plaatsen moet zijn waar men eigenlijk niet mag komen want men weet het de bramen groeien in de dui nen en daar prijken tal van bordjes met het opschrift: Verboden toegang. Art. 461 W. v. S.". Dat weet iedere bramenzoeker al zou hij met gesloten oogen tusschen twee bordjes door- loopen om later te kunnen beweren dat hij geen bordjes had gezien. En een bramenzoe ker, die door een veldwachter bekeurd wordt, moet dan ook, wil hij eerlijk zijn, zeggen: Ik heb niet geboft, maar dat is het risico van de sport, en in alle gelatenheid de bekeuring ac cepteeren. Had de man, die met zijn vrouw in de IJmui- der duinen bramen had gezocht, die rechte sportfilosophie gehad, zoo ware hij niet voor den politierechter verschenen, doch was hij er met zijn'drie gulden boete voor den kanton rechter af geweest. Drie gulden voor zich en drie voor zijn vrouw te moeten betalen, ais men werkloos is, mag niet plezierig zijn, maar dat risico loopt men, dat weet men en daar staat tegenover dat hij die aan 't oog des veld wachters ontsnapt, thuis gekomen, in zijn handen wrijft en naar zijn potje met bramen ziende, zegt: Ze hebben me lekker niet gezien. Maar wat deed deze domme man, toen de veldwachter hem betrapte? Hij weigerde zijn naam op te geven en toen de veldwachter hem, na ernstig doch vruchteloos vermaan, vast greep om hem mee te nemen, zette hij de hakken in het zand, liet zich voorttrek ken en zelfs een eindweegs meesleepen, war.t de veldwachter liet niet los en ging in de rich ting van het dorp. Toen die wijze van vervoer hem toch wat te ongemakkelijk werd, gaf hij zijn naam op, onder mededeeling, dat hij zich niet kon legitimeeren. De veldwachter voelde aan den borstzak van den arrestant en meen de dat er papieren in zaten ter legitimatie, wat alweer een hevige uitbarsting van mis noegen ten gevolge had, zich uitende in: Blijf van mijn lijf! De veldwachter maakte zich verder niet druk, maar zocht de vrouw van den bramen zoeker. die naar het strand was gegaan, op en verifieerde den opgegeven naam, die juist bleek. Nu stond de bramenzoeker voor de weer spannigheid terecht, waaromtrent hij een heel andere lezing gaf dan de veldwachter, tenein de de wederspannigheid in het niet te doen verzinken en den rechter te doen gelooven, dat, toen de veldwachter hem aansprak, hij terstond gezegd zou hebben: Ik kan me niet legitimeeren, maar mijn naam is zoo en zoo. welk antwoord den veldwachter in een soort van razernij had gebracht, zoodat deze direct aan hem begon te rukken en te trekken. De veldwachter, die majoor is en niet be kend staat als een heethoofdig jong broekje, maar als een heel bezadigd man, vond na tuurlijk bij den rechter meer geloof dan de maar de wederspannigheid wel, eischte twee weken gevangenisstraf. De rechter nam in aanmerking, dat de verdachte al zeven maal was veroordeeld, zij het niet voor wederspan nigheid, waarom geen voorwaardelijke straf of geldboete kon worden opgelegd, en gaf 3 dagen gevangenisstraf. Een verkeerde kerkgangster. Dat iemand in een kerk gaat tijdens een godsdienstoefening om daar andere kerk gangers te bestelen is iets wat aan het feit al een bizonder ernstig karakter geeft en zoo iemand kan dan ook niet rekenen op veel medelijden. Te minder was dit bij het meisje dat terecht stond het geval, omdat zij een be trekking had, zoodat de diefstal niet uit ar moede geschiedde. Toch was er een omstan digheid, die misschien op de straf invloed zal hebben, namelijk deze, dat reeds een zuster van het meisje onder toezicht staat en een andere zuster van de diefstallen mede gepro fiteerd heeft, wat wellicht duidt op een fami liekwaal, om het zoo maar eens uit te druk ken. De feiten, waarvoor ze terecht stond, wa ren bewezen en werden door verdachte niet ontkend. Ze was op twee verschillende dagen te Zandvoort in de R.K. kerk gegaan en had daar telkens een tasch gest^en van een vrouw, terwijl deze naar de communiebank ging. Den laatsten keer was de bestolene, toen ze de tasch miste, snel naar buiten geloopen en mocht het haar gelukken de daderes te doen aanhouden. Het meisje is thans te Amsterdam in be trekking. De rechter schorste de zaak om een nader rapport te vragen met het oog op onder toe zicht stelling, in het bizonder zal onderzocht worden, in wat soort omgeving het meisje te Amsterdam verblijft: haar eigen opgaven wa ren niet al te duidelijk. De bladeren vallen. De straten zijn glad. Laat Uw banden S L I P V R D maken door aderiseeren. N.V. HAARLEMSCHE AUTO CENTRALE, STATIONSPLEIN HAARLEM. (Adv. Ingez. Med.) Jeugd en opkomst van Beniamino Gigli. In de film „Ave Maria", die thans in Haar lem vertoond wordt, vervult de Italiaansche tenor Beniamino Gigli een hoofdrol. Deze wereldbekende zanger, die zich nu een „homme arrivé" kan noemen, wanneer hij zijn vacantia doorbrengt in zijn villa „Montarice", welke hij zich liet bouwen op een heuvel bij zijn vaderstad Recanati, zong reeds als jongen van zeven jaar in het knapenkoor van den Dom. Hij was de zoon van den koster, die tevens het beroep van schoenmaker uitoefende, want om vier jongens en twee meisjes groot te brengen, kon vader Gigli van zijn kosterambt alleen niet bestaan'. Toen dan ook zijn schooljaren voorbij wa ren, moest Beniamino bij een meubelmaker in de leer, want de middelen om zijn aardige stem verder te ontwikkelen, waren er niet. Hij zelf noemt dit het eerste conflict in zijn'leven. Hij wilde studeeren en hij leed onder het bewustzijn een armen vader te hebben. Bij den meubelmaker hield hij het niet lang uit, kwam nu bij een kleermaker en hij dacht: „Beniamino, een kleermakertje uit Recanati!" Al gauw liet hij naald en draad weer in den steek en werd bediende bij een apotheker, waar hij op een kwaden dag een partij fles- schen op den grond liet vallen, met het ge volg, dat zijn woedende patroon hem op staande voet op straat zette. Als „Angelica" in een operette. Daar stond hij dus weer, maar inwendig zong hij, blij zijn gevangenis te zijn ont vlucht. Hij wilde zanger en geen apothekers-be diende worden! Het toeval kwam hem te hulp. De studenten van Macerate zouden een uitvoering geven en lang wikken en wegen had men gekozen ..La fuga di Angelica" van Alessandro Billi. De moeilijkheid wa.s echter, dat de rol van Angelica door een meisjesstem moest worden gezongen. Dit bezwaar zou nog wel te overwin nen zijn geweest, wanneer de vertolkster van deze rol zich niet uit liefde voor een scholier had moeten laten ontmoeten en dit was ook al was het maar spel te veel gevergd van de eerzamen burgerdochters van Macerate! Toen herinnerde zich een van de studenten, dat hij eenigen tijd geleden in de kerk van S. Flaviano in Recanatie in het jongenskoor een stem had opgemerkt, die ongetwijfeld Angelica's rol zou kunnen zingen. Men toog dus op weg naar het dertig kilo meter verder liggende stadje en had niet veel moeite daar te weten te komen, dat de mooie stem van het iknderkoor die van Beniamino, den zoon van koster was. Moeder Gigli hoorde het verhaal van de studenten geduldig aan, lachte eens, en stemde er in toe dat haar jongen de rol van Angelica zou mogen zingen. Dag in dag uit was Beniamino nu aan het studeeren en repeteeren en den avond van de opvoering vulden de notabelen van het stadje de zaal. Aanvankelijk scheen het stuk niet den in druk te maken dien men er van verwachtte, doch toen Beniamino als ..Angelica" zijn partij zong. kon men een speld hooren vallen en nauwelijks was na het laatste bedrijf het scherm gezakt, of men riep en applaudisseerde minutenlang om de ..heldin" van het stuk. Dit succes werd het keerpunt in Beniamino's leven en Lazzarini. zijn leermeester, wist te bewerken, dat de ouders eindelijk toestem ming verleenden, dat de veelbelovende zanger te Rome verder zou mogen studeeren. Daar verdiende hij den kost alsbe diende in een apotheek en een groot deel van den nacht besteedde hij aan zijn studie. Rijk aan succes, arm aan geld. Tevens hoopte hij, dat hij in de Eeuwige Stad zou kunnen worden opgenomen in de „Scuola Cantorum" van Lorenzo Perosi, doch de statuten bepaalden, dat nieuwe leerlin gen niet ouder mochten zijn dan 15 jaar en het was voor de eerste maal in zijn leven, dat Beniamino zich beklaagde, dat hij al 16 was! Nog altijd intusschen brengt zijn succes hem niet wat hij zoo vurig wenscht: geld. „Het jaar heeft 365 dagen en iedere dag kost geld. Dat is het bedroevende rekensommetje voor iemand, die niets anders bezit dan zijn stem, welke nog geen beurswaarde heeft!" Het sprookje. Er was eenseen rijke Amerikaansche. Elisabeth MacConnick, die den naam had een beschermster der kunst te zijn. Op ze keren dag ontving ze een brief van het con servatorium in Parma, waarin haar gevraagd werd, of ze bereid was een prijs beschikbaar te stellen voor den besten Italiaanschen ope ra-componist en voor den bezitter van de mooiste stem. De Amerikaansche ging op de voorstel in en in Parma begon een concours, waaraan meer dan honderd zangers deelnamen. Nim mer werd in de oude hertogstad zooveel ge zongen als toen Op straat en in de koffie huizen, overal kon men de zangers hooren, die zich voor het laatst aan het oefenen wa ren. De wedstrijd duurde twintig dagen en elke zanger moest drie liederen zingen. Num mer 75 behaalde op deze „zangolympiade" de overwinning en het oordeel van de jury luidde: „Eindelijk hebben wij een tenor ont dekt!" Nummer 75 was Beniamino Gigli, die toen 24 jaar oud was. Gigli en de film. Langzamerhand werd de Italiaansche tenor wereldbekend. In Noord- en Zuid-Amerika, in verschillende hoofdsteden van Europa, overal oogstte hij succes. Eigenaardig is zeker, dat Gigli aanvanke lijk behoord heeft tot die artisten, die zich voorgenomen hadden, nimmer voor de film op te treden. Hij heeft dit standpunt verlaten, zooals hij zelf verklaart, omdat de geluidstechniek in de laatste jaren zoo sterk is verbeterd. Zijn eerste optreden was in „Vergissmein- nicht" en daar zijn moeilijkheden met het Duitsch nogal groot waren, heeft men thans in zijn nieuwste film „Ave Maria het systeem gevolgd om hem zijn dialoog te laten aflezen, waarbij de woorden zoo zijn opgeschreven, dat ze in zuiver Italiaansch uitgesproken, als Duitsch klinken. B.v. „Astu ferghessen vesalb vir faren?" (Hast du vergessen weshalb wir fahren?) Nadat deze film gereed was, werden allen, die er aan hadden meegewerkt, tot een feest avond uitgenoodigd. Daar klopte de produc tie-leider de juffrouw van de garderobe ge moedelijk op den schouder en de regisseur bracht een „hoch!" uit op den tooneelknecht, die hersteld van een ongeval thans weer in hun midden was! W. S. Het Openbaar Slachthuis. Wijziging der heffing van rechten. B. en W. schrijven o.a. aan den Raad: De huidige tijdsomstandigheden hebben niet nagelaten ook op een groot gedeelte van het slagersbedrijf haar ongunstigen invloed te doen gelden. Als gevolg hiervan werden door den Directeur van het Openbaar Slacht huis herhaaldelijk moeilijkheden ondervonden bij de betaling van bepaalde door de slagers verschuldigde slachthuisrechten. De grootste moeilijkheden betroffen tot dusver voorname lijk de inning van de huren der koelcellen. Volgens de heffingsverordening Slachthuis rechten zijn deze huren in twee termijnen in vorderbaar. Om den slagers bij de betaling dier rechten, die voor hen een bezwaarlijk op te brengen uitgave bleken te zijn. zooveel moge lijk tegemoet te komen, werd hun reeds toe gestaan de huur in maandelijksche. zelfs in wekelijksche, termijnen te voldoen. Dit veroor zaakt uiteraard een niet geringen administra tieven omslag. Onderscheidene gemeenten, die ten deze dezelfde bezwaren ondervonden, zijn er dan ook in de laatste jaren toe overgegaan, de slachtloonen met een zoodanig bedrag te verhoogen, dat de huur der koelcellen in de slachtloonen is verdisconteerd. Het is inzon derheid voor vele kleine slagers gemakkelijker iederen keer. dat zij slachten, een gering be drag extra te betalen, dan tweemaal per jaar een voor hen vrij belangrijke huursom. Nu sinds de indertijd plaats gehad hebbende verbouwing het slachthuis over voldoende koelruimte beschikt om aan de vraag naar koelcelruimte te kunnen voldoen en het uit hygiënisch oogpunt alleszins gewenscht is, dat het vleesch eerst voldoende is voorgekoeld. al vorens het naar de winkels wordt vervoerd, komt het ons, gelet op de moeilijkheden, die zich bij de verhuring der koelcellen voordoen, aanbevelenswaardig voor, ook in deze gemeen te de huur der koelcellen, zij het niet ten volle, te verdisconteeren in de keur- en slachtloonen. Wij meenen n.l. een zeer lage huur voor de koelcellen te moeten handhaven en deze te brengen van f 35 of f 10 per M2. per koel- periode. De reeds eerder opgedane ervaring heeft geleerd, dat bij kostelooze beschikbaar stelling van het koelhuis herhaaldelijk onte vredenheid ontstaat over de verdeeling der ruimte. Ter voorkoming hiervan is het ge wenscht het systeem van verhuren te blijven handhaven, daar alsdan „verdeeling naar be hoefte" beter in de hand gehouden wordt. Eeh verhooging der rechten, zooals door ons wordt voorgesteld, zal naar raming de min dere hum-opbrengst der koelcellen compen- seeren. Uiteraard dienen de tarieven, geldend in de tot den keuringskring Haarlem behoorende ge meenten. ongewijzigd te blijven. B. en W. dienen de gewijzigde verordening ter vaststelling aan. VEREENIGING VOOR VOLKENBOND EN VREDE. Het bestuur van de afd. Haarlem en om streken van de Vereeniging voor Volkenbond en Vrede schrijft ons: 1. Welwillend gevolg gevend aan den wensch van H.K.H. de Hertogin van Vendöme, Prinses van België, heeft het H.M. de Koningin behaagd, de leiding van den jaarlijkschen ver koop van de Internationale Vredessluitzegels, uitgegeven door de bekende Fransche Vrou wenorganisatie „La Brindiile d'Or", toe te ver trouwen aan mevrouw Dre. P. Gravin van Heerdt tot EversbergQuarles van Ufford, presidente van de Commissie van moeders en opvoedsters uit de Vereeniging voor Volken bond en Vrede. Onder deze omstandheden zou de Commissie van Moeders en Opvoedsters het bijzonder toejuichen, indien de verkoop van deze sluit- zegels dit jaar een succes van beteekenis werd. De opbrengst zal uitsluitend worden bestemd voor vredesopvoeding in overeenstemming met de Volkenbondsgedachte. 2. Ter herdenking van den Wapenstil standsdag organiseert de Haarlemsche Vredes- raad, waarvan onze Vereeniging deel uit maakt, een groote propaganda-avond. Niet al leen dat het uit propagandistisch oogpunt zeer gewenscht is, dat de zaal op dien avond goed bezet is, maar ook om financieele redenen is een belangrijke deelname aan deze vergade ring dringend noodzakelijk. Het feit, dat deze avond valt op een Zondg, is toe te schrijven aan de moeilijkheid om de beschikking te krijgen over de Concertzaal op een voor spe lers en sprekers passenden avond. 3. Het bestuur der afd. Haarlem onzer ver eeniging heeft overwogen om, évenals andere Vredesvereenigingen, een werkgroep in het leven te roepen, d.w.z. een groep leden die zich ter beschikking stellen om te assisteeren op vergaderingen der vereeniging bij brochuren- verkoop enz.. Reeds op 11 November a.s. zou deze werk groep de behulpzame hand kunnen bieden bij de opstelling van den kinderlichtstoet. PROF. EDWARD RECHLIN TE HAARLEM. De beroemde organist prof. Edward Rech- lin. zal onder auspiciën van de Ned. Cone. dir. J. Beek, een tournee door ons land maken en o.a te Haarlem concerteeren op Maandag 16 November a.s. in de Gem. Concertzaal. NED. nANDELSREIZIGERSVEREENIGING „HERMES". Deze vereeniging vergadert Donderdag 12 November a.s. des avonuds 8.15 uur in de bovenzaal van café-restaurant ,.'t Bolwerk". De vergadering wordt gehouden in het verblijdend teeken van de aanneming door de Eerste Kamer van het wetsontwerp op de rechtspositie van handelsreizigers en han delsagenten, zoodat een algemeene opkomst der leden verwacht kan worden. Ongeorganiseerde handelsvertegenwoordi gers worden op deze vergadering toegelaten. De agenda bevat rapporten over den Be- stuurdersbond, de voorbereiding van een be langrijke propaganda-avond en het a.s. St- Nicolaasfeest. Bij voldoende tijd zullen dooi den secretaris een paar speciale verkoop gevallen gehandeld worden. CABARETAVOND. Maandagavond werd ten bate van het R.K. Speeltuinwerk St. Bavo een cabaret-avond gehouden. De voorzitter, de heer Strijbos, opende de bijeenkomst en sprak de hoop uit, dat de aan wezigen zich zouden vermaken. De twee gymnastiekuitvoeringen hadden veel succes. De volksdansen vielen zeer in den smaak van het publiek evenals de zangspelen welke werden uitgevoerd door een koor onder leiding van mej. Roozen. De zangsoli van Sepha Chabot oogstte eveneens veel succes. Na de pauze trad de conferencier Dirk Vreeswijk op die eveneens veel bijval ver wierf. Het tooneelstukje „De Pop", gespeeld door Jeanne Rubeling en Joop Kruyver en de voor dracht van eerstgenoemde werden luide toe gejuicht. A. DE ROO OVERLEDEN. In den ouderdom van bijna 65 jaar is hier ter stede overleden de heer A. de Roo. bedrijfs leider bij de N.V. Grafische Inrichting Joh. Enschedé en Zonen. De heer De Roo, die 8 December 65 jaar zou worden, zou spoedig zijn functie neerleggen om van welverdiende rust te gaan genieten. Voor dien tijd echter is deze krachtige figuur die het bedrijf met hart en ziel was toegedaan, verscheiden. De heer De Roo kwam in October 1890 bij de firma Enschedé in dienst. Sinds September 1916 was hij bedrijfsleider. Het stoffelijk overschot zal Vrijdag om 12 uur ter aarde besteld worden op de Alg. Be graafplaats aan de Kleverlaan. TERAARDEBESTELLING H. N. MUL. Gistermiddag om 12 uur had op de Alge meene Begraafplaats aan de Kleverlaan, de teraardebestelling plaats van den heer H. N. Mul uit Aerdenhout. De plechtigheid had in alle eenvoud plaats. Aan het graf werd niet gesproken. Een neef van den overledene dankte voor de belangstelling. Onder de aan wezigen merkten we nog op de heeren H. D. Tjeenk Willink en M. A. Reinalda. WINKELIERS VEREENIGING IN DE FLORESSTRAAT. Op initiatief van eenige winkeliers der Flo- resstraat is Maandagavond onder groote be langstelling van vele winkeliers in „Spido" de oprichtingsvergadering van een winkeliers vereniging gehouden waar de aanwezige winkeliers meerendeels als lid zijn toegetre den. Het voorloopig bestuur stelt zich ten doel door verschillende attracties de straat voor het publiek zoo aantrekkelijk mogelijk te ma ken. Het voorloppig bestuur werd als volgt sa mengesteld: Th. Need, voorzitter, J. Heeres, secretaris. W. van Zuthem, penningmeester, J. van Dongen en A. Boogaard, commissaris sen. DE LICHTOMMEGANG. In geval van slecht weer. zal de Kerk op de Groote Markt om 6.50 open zijn, ingang Oude Groenmarkt II. Wij wekken alle vredesvrienden op om 7.15 te komen luisteren naar het gezang van de kinderen. Ds. Duyvendak en Ds. Yntema zullen de kinderer toespreken, terwijl de heer Robert geheel belangeloos zijn medewerking ver leent. Tot Woensdagmiddag 5 uur zijn de licht- ommegangskaartjes te verkrijgen Barteljoris- straat 7 en van 6 uur af aan de drie schoollo kalen. WOENSDAG 11 NOVEMBER 1936. HILVERSUM I 1875 M. N.C.R.V.-uitzending. 8.Schriftlezing. 8.159.30 Gram. platen. 10.3)0 Morgendienst. 1112.Ensemble v. d. Horst. 12,15 Gram. platen. 12,30 Ensemble v. d. Horst. 1.30 Gram. platen. 2.00 Orgelspel. 3.00 Chr. Lectuur. 3.30—3.45 Gram. platen. 4. Pianorecital. 5.— Kinderuur. 6.— Landbouw- halfuur. 6.30 Onderwijsfonds v. d. Scheepvaart 7.Berichten. 7.15 Geref. Friesch halfuur. 7.45 Reportage. 8.00 Berichten ANP. 8.15 Chr. Koorconcert. 9.Causerie over de wapenstil- standsdag. 9.20 Vervolg concert. 10.Berich ten ANP. 10.05 Schaakles. 10.20—12.Gram. platen en schriftlezing. HILVERSUM H. VARA-Uitzending. 8.Gram. platen. 9a30 „Onze keuken", cau serie. 10.— Morgenwijding VPRO. 10.15 „Me lody Circle", en Plan-causerie. 11,30 Cause rie: De positie van de werkloozen voorheen en thans. 12.Gram. platen. 12,30 „De Fliere fluiters" m.m.v. zangsolist. 1,15—1,45 Gram. platen. 2.— Orgelspel. 2.30 Voor de vrouw. 3.05 Voor de kinderen. 5.30 VARA-orkest en gram. platen. 7.00 Sportuitzending. 7.15 Zang en gram. platen; 7.40 Causerie: Problemen der democratie. 8.Berichten. 8.03 Berich ten A.N.P., VARA-Varia. 8.15 Residentie-or kest m.m.v. solist. 9.05 Radio-tooneel met muziek, m.m.v. het VARA-Theaterorkest. 9.55 Berichten ANP. 10.Reportage van de Zes- daagsche te Rotterdam. 10.20 Zang. 10.30 De Ramblers. 11.00 Causerie: Huwelijksver houdingen. 11.30—12.— Report, van de Zes- daagsche, en gram. platen. DROITWICH 1500 M. 10.45 Plechtigheid b. d. Cenotaaf. Whitehall. 11,3011.40 „Salute to the Dead", toespraak. 12.05 BBC-Northern-Ire'.and Orkest, m.m.v. zangsolist. 12,50 Dansmuziek. 1,20—2.20 Bir- minghamsch Hippodrome Orkest. 3.10 Het Hanwell Silver-orkest. 3.50 Pianorecital. 4.20 Vesper. 5.10 Het John Mac Arthur Kwintet. 5.35 A. Saxon en zijn Band. 6.20 Berichten. 6.40 Fransche causerie. 7.— Orgelconcert. 7.20 BBC-orkest m.m.v. zangsolist. 8.20 Wapen stilstandsherdenking. 9.30 BBC-Symphonie- orkest. en voordracht. 10.0510.25 Tijdsein, berichten. RADIO-PARIS 1648 M. 7.20 en 8,20 Gram, platen. 11,20 Poulet-ka- merorkest. 2.50 Orkestconcert. 5.50 Pasdeloup- kamerorkest. 8.20 Zang. 9.05 Nat. Orkest, Raugelkoor, zang en voordracht, 11.20—12,35 Goldy-orkest KEULEN 456 M. 5.50 E. Schneidewind's orkest. 11,20 Orkest concert. 12.35 Omroepklein orkest. 3.50 Blele- felder concertorkest. 5.20 Solistenconcert. 6.05 Gram, platen. 7.35 Rijkszending. 8.05 Om roepkoor, klein orkest en solisten. 9.50 11,20 Omroepkleinorkest. BRUSSEL 322 M. 12,20 Gram. platen, 1250 Klein-orkest, 1.30 Salonorkest. 1.50 Gram. platen, 3.35 J. Schnij der's orkest. 4.20 Dansmuziek. 6.20 Klein-or kest. 7.20 Pianoduetten, 8.20 Gram. platen. 8.35 Radiotooneel. 9.35 Symphonieconcert. 10.30--11.20 Gram. platen. 11,35—12,20 Om- roepdausorkest.. BRUSSEL 484 M. 12.20 Gram. platenè 12.50 Salonorkest. 1,30 Klein-orkest, 1,50—2.20 Gram. platen.. 2.25 J. Schnijder's orkest. 3.20 zang. 3.35 Gram. platen. 3.50 Zang. 4.05 Gram, platen. 4.35 Ka mermuziek. 5.35 Klein-orkest. 6.05 Gram. pla ten. 6.15 Reportage. 6.30 Gram. platen. 6.35 Salonorkest, 7.05 Pianorecital. 8.20 Omroep- symphonie-orkest. 9.20 Radio-tooneel. 10.30 Omroepdansorkest, 11,20 Gram. platen. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.30 Herdenkingsprogramma. 8.05 Rijks zending. 8.35 Omroepkoor, en Franz Hauck's orkest. 9.20 Berichten 9.50 Trioconcert. 10.05 Weerbericht. 10.20—11,20 Omroepkleinorkest.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 11