Q«*&4>arftunttt N.Z.H.R.M, morgen 1ï» jaar oud. ^WEERBERICHT Mantels Weill&Zoon. DINSDAG 10 NOVEMBER 1936 HAARDE M'S DAGBLAD 2 Het speciaal adres voor WATERMAN'S VULPEN is bij den Vulpendokter ZIJLSTRAAT 90 HAARLEM - TEL. 11161 (Adv. Ingez. Med.J AMSTERDAM, 10 November. De Noord- en Zuidhollandsche Redding Maatschappij - viert morgen, 11 November, haar 112den verjaar dag. Dit is voor ons aanleiding geweest eens met den secretaris, den heer H. Th. de Booy te gaan praten om het een en ander te hoo- ren over de „Levenservaringen van den jarige". In deze tijden is de vraag naar den toe stand der financiën wel zeer voor de hand liggend, te meer daar het hier een maat schappij betreft, die de overheid geen handen met geld kost, diegeen cent van het bud get van het gemeentebestuur voor zich op- eischt, doch die haar menschlievend werk tot heil van het zeevarende Nederlandsche volk kan verrichten door vrijwillige bijdragen. Ruim 42.000 gulden contributie, de interest van een stamkapitaal en de door de scheep- vaartvereeniging-Noord te IJmuiden geinde gelden van binnenkomende schepen vormen de inkomsten waaruit het reddingswerk op de gevaarlijke Nederlandsche kust van de monden van de Eems tot Loosduinen (de rest van de kust ressorteert onder de Zuidholland sche Reddingmaatschappij moet worden be kostigd. En wat moet daar al niet mee betaald worden? In de allereerste plaats uitstekend en veel materiaal. In de tweede plaats wordt gezorgd voor de oud-redders die zich werkelijk ver dienstelijk hebben gemaakt, de weduwen- en weezenondersteuning en tenslotte de pen sioenen van het vaste personeel. En de begrooting? Sluit die steeds? Op het antwoord van den heer de Booy kan het Nederlandsche volk trotsch zijn: „Een begrooting maken wij niet, de Redding Maatschappij gaat van het standpunt uit, dat datgene wat noodig is voor het reddingwezen er moet zijn. Als zeevarende mogendheid mag geen offer ons te groot zijn. Het Nederland sche volk heeft dit steeds begrepen, de offer vaardigheid is altijd voldoende geweest. Dui zenden kennen ons gironummer: postgiro 26363, gem. giro Amsterdam n. 2S9. Daarom ook zijn wij behalve tot aankoop en onderhoud van materiaal in staat per jaar dertig duizend gulden aan pensioenen en ondersteuningen te betalen, waarbij wij van het Carnegie Heldenfonds vijf duizend gulden ontvangen. Bij de laatste in Zweden gehouden internationale conferentie is ge bleken, dat geen enkel land zooveel voor oud redders en nabestaanden doet als Nederland. „In totaal de heer de Booy eindigde met enkele veelzeggende cijfers, die een drin gend en voortdurend beroep op het Neder landsche volk rechtvaardigden zijn door de mannen van de N. Z. H. Redding Maat schappij 5934 menschenlevens gered. d.i. ge middeld 53 per jaar en deze leven, brengen- de maatschappij betaalt belasting voro "goe deren in de doode hand". De depreciatie van den gulden. Met een verdere depreciatie wordt rekening gehouden. Onze financieele medewerker telefoneerde ons hedenmiddag: Terwijl over het algemeen de wisselmarkt gisteren een rustig verloop had en de koer sen weinig veranderden, liepen ponden na vaste opening terug van 9.10 tot 9.O8V2, vermoedelijk in verband met hernieuwde Engelsche aankoopen van Amerikaansche en Nederlandsche aa-ndeelen. Ook ons publiek blijft voor Amerikanen in de markt, waar door aan den dollar steun wordt verleend. Heden voorbeurs noteerde de dollar 1.86 3/8, het pond 9.09V2, noteeringen, die weinig van de voorgaande afwijken. Het feit, dat voor guldens op termijn in Londen nog altijd een tamelijk groot disagio wordt betaald, wijst er wel op, dat men met een verdere depreciatie van den gulden reke ning houdt. De verwachting schijnt ook de fondsen- markt te Amsterdam te stimuleeren. Intus- schen was heden de voorbeurs na de willige stemming van gisteren ietwat in reactie, daar ook New York iets flauwer was afgekomen. Anaconda en Steels waren een klein procent lager. Koninklijken openden 408 tegen 410 gisteren, Philips 284 2 als gisteren, Unilever iets lager 172 tegen 173 V2. Amsterdam Rubber 272 tegen 271, A.K.U. 50'/2 tegen 52 3/4, Sui kerwaarden zetten hun koersstijging voort in verband met een nieuwe afdaling van de N.I.U.A.S.. N.I.S.U. 153/2 tegen 151'/2 orstenlanden 46 tegen 43, Koloniale Bank 94 tegen 93 Het blijft opmerkelijk, dat de winstne mingen welke thans op vrij groote schaal worden gesignaleerd, zonder koersdalingen van beteekenis worden opgenomen. 9 Nov. 1.86 1/2 21.2 9.08 3/4 17.9 10 Nov. voorb. 1.86 3/8 21.2 9.09 1/2 17.9 AGENDA Heden: DINSDAG 10 NOVEMBER Stadsschouwburg: Hugo Wolf-avond. 8.15 uur. Gem. Concertgebouw: Bouwmeester-revue „Lachende Komedianten" met Buziau, enz. 8 uur. Remonstrantenhuis: Ned. Vereen, van Spi ritisten „Harmonia": Psychometrische séance 8.15 uur. Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Luxor Sound Theater: „Paarlenroof", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Ave Maria", 2.30, 7 en -9.15 uur. Cinema Palace: „lm Sonnenschein", 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Gelukskinderen" 2.30 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. V e 1 s e nGemeenteraad. 7 uur. WOENSDAG 11 NOVEMBER Stadsschouwburg: Schoolvoorstelling, Gez. Jan Musch: Het wederzijdsch huwelijksbe drog. 2.15 uur. Gem. Concertgebouw: Bouwmeester-revue „Lachende Komedianten" met Buziau. enz. 8 uur. Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. De Bilt voorspelt Krachtigen tot matigen Westelijken tot Zuidwestelijken wind. Afnemende bewol king. Aanvankelijk nog kans op regen- of hagelbuien en iets kouder. BAROMETERSTAND Hoogste 765.8 m.M. te Toulouse. Laagste 739.0 m.M. te Skudesnaes. Tijdelijke opklaring. De depressie is, in diepte afnemend, verder Noordoostwaarts getrokken en in het Zuiden en op de Britsche eilanden stijgt overal de barometer, maar ver in het Westen nadert weer een volgende vrij diepe depressie. Op de Britsche eilanden werd het weer guur, in Schotland kwam zelfs vorst voor. De wind is nog krachtig tot stormachtig om de Iersche zee en het Kanaal en er vallen plaatselijk regen- of hagelbuien. Ook in Zuid-Frankrijk daalde de temperatuur in verband met een helderen nacht, zoodat overdag hoogere tem peraturen te wachten zijn. In het Noorden waait het krachtig uit Zuid-West met regen buien. Ook Noord- en West-Duitschland hebben nog krachtigen Zuidwestelijken wind met en kele regenbuien. In het Zuiden is de lucht op geklaard. Scandinavië heeft nog zeer regenachtig weer met krachtigen Zuidelijken wind aan de Zuidelijke Oostzee-kust. In onze omgeving is tijdelijk eenige opklaring te wachten met afnemenden wind, aanvankelijk nog met regen- of hagelbuien. Vermoedelijk volgt dan na een kouden nacht krimpende en toe nemende wind. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 10 uur 749 m.M. Stand van gister 742 m.M. Neiging: Vooruitgang. Opgave van: CAREL v. HUIZEN, Opticien KI. Houtstraat 13 Tel. 14112 HOOG WATER TE ZANDVOORT Woensdag v.m. 1.06 uur; n.m. 13.24 uur. Strand berijdbaar van 6.0011.30 uur. Wij hebben in voorraad een fraaie collectie e Japonnen 7s 't koud af nat Haten van ,,l)t Spaacnestad'' Fr. VARKENMARKT 6—10 Telefoon 14i64 (Adv. Ingez. Med.j Ethel Bartlett en Rae Robertson. Zij geven Woensdag 18 November een concert in Haarlem. Het bekende Engelsche pianistenechtpaar Ethel Bartlett en Rae Robertson gaf twee ja ren geleden zijn eerste recital voor de leden van „Toonkunst" te Haarlem. Die avond is een waar succes geworden. Op Woensdag 18 November e k. zullen de leden van Toonkunst in de gelegenheid worden gesteld de kennis making te hernieuwen. Een korte levensbeschrijving moge hier volgen: Ethel Bartlett en Rae Robertson. Ethel Bartlett werd in het Graafschap Es sex geboren. Haar ouders waren zeer muzi kaal en hun dochter legde op jeugdigen leef tijd reeds muzikale talenten aan den dag. Zij werd in staat gesteld van een studiebeurs gedurende vier jaren een muzikale opleiding te genieten. Gedurende die jaren studeerde zij onder Frederick Moore en later onder To bias Matthay. Rae Robertson werd ln Schotland te Inver ness geboren. Zijn moeder hield veel van mu ziek en was een goede dilettant zangeres. Zijn vader was predikant en gevoelde niets voor de muziek. Hun zoon wilde toch in de mu ziek gaan. doch de ouders ontraadden hem dit zeer. Ondanks de tegenwerking, die hij ondervond heeft hij zijn wil doorgezet. Aan vankelijk studeerde hij aan de Universiteit te Edinburgh in moderne talen, doch de mu ziek trok hem meer aan. Hij genoot zijn mu zikale opleiding bij Frederick Niecks en bij Philip Halsteaa. Zijn spelkwaliteiten werden zeer hoog aangeslagen en ook hij werd in staat gesteld van een studiebeurs gedu rende drie jaren een muzikale opleiding te genieten, In Engeland en Duitschland. Daarna werd hij tijdens den wereldoorlog aan het front in Frankrijk geroepen. De eenige man, die hem op muzikaal ter rein vertrouwen schonk was Tobias Matthay. Rae Robertson had het voorrecht zijn toe komstige vrouw bij Matthay te ontmoeten en beiden waren gedurende enkele jaren zijn leerlingen. Eerst gaven zij afzonderlijk concerten in Engeland, doch ten slotte vormden zij het plan om samen voor twee piano's te gaan stu- deeren Na een langdurige studie besloten zij hun eerste concert te geven. Dit werd een succes en autoriteiten op muziekgebied moedigden hen aan vooral door te zetten. Sedert dien hebben zij eerst in Engeland en later in vele landen in Europa en Amerika met het geven van concerten succes op succes weten te boeken. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 12 uur. Londen 9.07 7/8. Berlijn 75.00 Parijs 8.63'/2 Brussel 31.51 $4 Zwitserland 42.8654 Kopenhagen 40.60 Stockholm 46.90 Oslo 45.70 New York 1.87 5/16 Praag 6.60. I uiMÜ&t 8Jtsr BARTELJORISSTRAAT 26-28 (Adv. Ingez. Med.) HALFWEG ERNSTIGE AUTOBOTSING OP DEN HAAR LEMMERWEG. Op den Haarlemmerweg tusschen Halfweg en Slot-erdijk, juist voor het Kruithuis heeft Maandagavond een ernstige autobotsing plaats gehad. Uit de richting Amsterdam kwam een luxe auto, welke werd bestuurd door den heer S. S. K. uit Den Haag. Deze wilde een voor hem rijdende vrachtauto van de Gebr. uit Zandvoort passeeren. doch bij dit passee- ren schijnt de bestuurder van de vrachtauto om een tot nog toe onbekende reden, naar links te zijn uitgeweken, waardoor ook de bestuurder van de passeerende luxe-auto ge noodzaakt was, naar links uit te wijken Hierdoor kwam hij in botsing met- een uit de richting Halfweg komende luxe auto, welke eveneens afkomstig bleek te zijn uit Zuid-Hol land, doch waarvan de naam van den bestuur der onbekend is. In deze auto waren twee heeren. vader en zoon. gezeten: de zoon chauffeerde. Als gevolg van deze botsing draai de wagen een slag om, kantelde toen en bleef zwaar beschadigd op zijn kant lig gen. Het bleek dat de beide inzittenden er be trekkelijk goed waren afg'ekomen; door glas scherven waren beiden aan het gelaat en de handen gewond, doch na in de hulppost van E. H. B. O., welke in het kruithuis is geves tigd verbonden te zijn. konden zij hun reis naar Amsterdam voortzetten. De aanrijdende auto werd slechts licht be schadigd. terwijl de inzittende heer en dame geen letsel kregen. De gekantelde auto werd later met een kraanwagen weggesleept. Inmiddels werd de politie uit Amsterdam gewaarschuwd, welke spoedig ter plaatse verscheen en een onder zoek instelde. HEEMSTEDE Het huwelijk van Prinses Juliana. Plannen voor feestelijkheden. Maandagavond had ten Raadhuize, op ini tiatief der Commissie tot viering van den Koninginnedag een vergadering plaats ter be spreking van de feesten, te geven ter gele genheid van het a.s. huwelijk van Prinses Ju liana met Prins Bernhard. Een 38-tal organisaties had aan de oproe ping gehoor gegeven, waaronder o.a. Comité 31 Augustus, Comité Frederik van Eedenplein, de Indische buurtvereeniging, Comité Bosboom Toussaintlaan, en de buurtvereeniging „Heemstede". De voorzitter van de Commissie Koningin nedag deelde mede dat in de commissie al ernstige besprekingen zijn gevoerd. De dag van het huwelijk moet voor een ieder een feestdag worden. Met de voorbereiding, aldus de voorzitter, zal rekening moeten gehouden worden met het minder goede jaargetijde voor feestviering- Maar toch is het „Koninginnedag" gelu'kt eeni ge punten aan deze vergadering voor te leggen. De voorzitter zette de plannen uiteen die het bestuur reeds besproken heeft. Deze zijn als volgt. De kinderen zullen elk in hun eigen scholen getracteerd worden en in de scholen kunnen spelen worden uitgevoerd. Verder zal de kinderen zoo mogelijk een blijvende herin nering worden aangeboden in den vorm van een wandbord je of iets dergelijks. Vervolgens zal in de avonduren een licht- stoet georganiseerd worden, waaraan ook voor reclame-doeleinden kan worden deelgenomen. Voorts bestaan er plannen voor de versie ring van straten en pleinen met groen, vlag gen, en des avonds met lampions en vetpotjes en voor een etalageversiering waaraan zoo mo gelijk verbonden een wedstrijd in het etaleeren. Vervolgens deelde de voorzitter mede, dat nog enkele schriftelijke voorstellen waren bin nengekomen, veelal in denzelfden geest en ook betreffende het organiseeren van wielerwed strijden of draverijen op de Heemsteedsche Dreef, en kinderspelen. Naar aanleiding van een vraag over de financiering zeide de voor zitter, dat hiervoor een beroep zal gedaan wor den op de ingezetenen. Talrijke voorstellen werden nog gedaan. Algemeen heerschte wel de gedachte dat één feestdag te kort was. Een voorstel om op den jedenkwaardigen dag een Julianaboom te planten op het Julianaplein werd goed ont vangen. De afgevaardigde van de afd. Heemstede van de Vereeniging voor Bloembollencultuur betreurde het, dat de viering van het huwe-1 lijk op zulk een slechten tijd is, wat betreft het bloeien der bloembollen. Toch kon hij al de mededeeling doen, dat de afdeeling zeker zal zorgen voor bloemen, indien het Raadhuis zal versierd worden. Nog werden plannen ge opperd voor openluchtbioscopen, spelen en ver sieringen, waarna de voorzitter de toestemming kreeg om al de voorstellen nog eens grondig in de Vereeniging Commissie Koninginnedag te behandelen, om te trachten daaruit een programma samen te stellen, waarna dan de vereenigingen zoo spoedig mogelijk van een en ander in kennis worden gesteld. Waar mogelijk zullen de buurtcommissies gelden verzamelen, welke gelden aan het alge meen comité afgedragen worden, die deze gel den weer zal verdeelen onder eventueel op te richten buurtcommissies, welke b.v. de versie ring van straten en pleinen ter hand nemen Een voorstel om onder de schooljeugd een voetbalcompetitie te houden waarvan de fi nales dien dag gespeeld zullen worden, vond ook wel instemming. Een groot bezwaar is voor deze dagen de muziek. Volksliederen vooral zijn op zulk een dag noodig, maar de Heemsteedsche corpsen staan er alle financieel slecht voor. Kunnen zich de weelde van aanschaffing van die mu ziek niet veroorloven. Daarom deed de voor zitter van „Excelsior", mede namens „St. Mi- chaël" en „Eensgezindheid" een beroep op de organisaties, voor dit doel eenmaal een bedrag van f 2 beschikbaar te stellen. Moge aan deze oproeping gevolg gegeven worden. NIET OP HET VERKEER GELET. Maandagmorgen reed de 19-jarige dienst bode J. B. op de Zandvoortschelaan in de richting Aerdenhout. Ter hoogte van het Roemer Visscherplein stak zij zonder op het rechtsche verkeer te letten met haar rijwiel den weg over. Zij werd gegrepen door een luxe-auto, bestuurd door F. de B. wonende te Zandvoort en werd op den grond gewor pen. Haar rijwiel werd gedeeltelijk vernield. Zij kwam met den schrik vrij. TOEVALLIJDER. In de Johan Verhulstlaan kreeg een koop man, H. M. wonende te Amsterdam en ven tende met kleine koopwaar, een toeval en werd bij bewoners aldaar binnen gedra gen. Op last van een geneesheer is hij daar eenigen tijd gebleven en na vervolgens wat te zijn opgeknapt per tram naar Amsterdam vertrokken. ONTSPANNING VOOR WERKLOOZEN. Naar wij vernemen zal er ook dezen winter weer gelegenheid bestaan voor de werkloozen om eenige ontspanning te vinden in het R.K. Vereenigingsgebouw. Dinsdag 2 December a.s. des morgens om 10 uur zal het gebouw hiervoor opengesteld worden. VIERING JAARFEEST R.K. VOLKSBOND. Het jaarfeest van de afd. Heemstede van den R.K. Volksbond is Maandagavond in de groote zaal van het R.K. Vereenigingsgebouw onder groote belangstelling gevierd. Dezen avond hebben de Vereenigde Haag- sche Spelers een blijspel in 3 bedrijven van Jac. Balling. „De Rare" opgevoerd. Vóór het succesvolle optreden van het ge zeischap had de voorzitter, de heer H. A. Meeuwenoord, zijn dankbaarheid geuit over de jroote opkomst. Gaarne zou de voorzitter ook op de gewone ledenvergaderingen meer belangstelling zien, wat ook in het belang is van de leden zelf. Het talrijke publiek was de Ver. Haagsche Spelers o.l.v. Pierre Balledux dankbaar voor hun spel, blijkens het langdurige applaus. Aan de dames werd een bloemenhulde gebracht, en de voorzitter was zeker de tolk van alle aanwezigen, toen hij het gezelschap dank bracht voor dezen avond van hoogstaande kunst en den wensch uitte dat het gezelschap spoedig weer in Heemstede zou optreden. Ge tracht zal worden om omstreeks Kerstmis dit jezelschap hier te doen optreden met „En als de sterre bleef stille staan" naar het gelijk namige boek van Felix Timmermans, Na afloop bleven velen nog eenigen tijd gezellig bijeen, waarbij het orkest van Jan Nibbering voor de noodige dansmuziek zorgde, Een collecte voor „Hulp in Nood" bracht f 17.55 op. VAKCURSUSSEN VOOR WERKLOOZEN. Het algemeen comité tot ontwikkeling en ontspanning van de werkloozen te Heemstede verzoekt om mede te deelen, dat de cursussen in de houtbewerking met ingang van 18 No vember a.s. iederen Woensdag zullen worden gehouden en in hout- en koperbewerking op iederen Donderdag, met ingang van 19 No vember a.s., des morgens van 1012 uur en des middags van 25 uur in het R.K. Vereeni gingsgebouw aan den Heerenweg. Diegenen, die zich hebben opgegeven voor den cursus in houtbewerking, wordt verzocht om op Woensdag 18 November a.s. des mor- ;ens om half 10 aanwezig te zijn. Mochten deze cursisten om dringende redenen daartoe niet in de gelegenheid zijn, dan kunnen zij zich met degenen, die zich hebben opgege ven voor den cursus in koperbewerking aan melden op Donderdag 19 November a.s. des morgens om half 10. In de daaropvolgende week zal de cursus in houtbewerking worden gehouden op Maandag 23 November a.s., voor hout- en koperbewer king op Dinsdag 24 November a.s. Werkloozen, die zich nog niet voor een of beide cursussen hebben opgegeven, kunnen dit alsnog doen, respectievelijk op Maandag 23 en op Dinsdag 24 November (dus niet op 18 en 19 November). De cursussen in het monteeren en demon teeren van auto's annex „Veilig Verkeer", zul len op iederen Dinsdag van half 10 tot 12 uur en op iederen Vrijdag van 25 uur worden gehouden, eveneens in het R.K. Vereenigings gebouw, aanvangende op Dinsdag 17 November. November. CASTRICUM Burgemeester P. Lommen overleden. Na een langdurige ongesteldheid is hedenmorgen om ongeveer negen uur burgemeester P. Lommen, op 51- jarigen leeftijd overleden. De burge meester is van 1918 hoofd van de ge meente Castrieum geweest. Hij was opvolger van burgemeester P. Mooy. De heer Lommen werd op 10 September 185 te Tilburg geboren. Op 1 Januari 1909 werd hij benoemd tot ambtenaar ter secre tarie te Valburg (N.B.) In Februari 1914 volgde zijn benoeming als burgemeester van de Noord holla ndsche gemeente Ursem. De heer Lommen was gedurende enkele jaren lid van de Prov. Staten van Noord-Holland waarin hij zitting had voor de RJC. Staatspartij. Ver der was hij lid van het hoofdbestuur van de Vereen, van Nederlandsche gemeenten. Burgemeester Lommen heeft zich zeer be ijverd om de gemeente Castrieum bekendheid te geven als badplaats. Daarvoor was geen moeite hem te groot. Zoo heeft hjj zich bij- Een halve eeuw geleden Uit Haarlem's Dagblad van 1886 10 November: De gemeenteraad van Haarlemmer meer heeft, tot genoegen van de bevol king, besloten voor het aanstaand dienstjaar de te heffen opcenten van de personeele belasting van 57 op 40 te brengen. zonder ingespannen om een goede verbinding met zee te verkrijgen. Hij slaagde volkomen in deze pogingen, want met medewerking van de Provincie werd de bijzonder fraaie Zeeweg aangelegd. Hedenavond te half acht zal de gemeente raad in buitengewone vergadering bijeenko men. OVERVEEN JOH. DE VRIES t Met den dood van den heer Johannes de Vries, die op zeventig-jarigen leeftijd is over leden is weer een bekende figuur uit onze ge meente heengegaan. Een figuur die in zijn gemoedelijkheid geheel paste in het eenvoudig, weinig ge compliceerde leven van Bloemendaal in den tijd, dat onze gemeente behalve een veld wachter, een nachtwaker h-ad, den heer Van Dalen.. Wel is Bloemendaal snel veranderd. Verge lijk den toestand van landelijkheid uit de ja ren toen de heer de Vries als stoere jonge man hier zijn intrede deed, met de ge meente van heden, waar men bijv. in zijn beroep een uitgebreid personeel heeft met meer dan 30 leden. Heel vroeger was de heer De Vries jacht opziener en daarna veldwachter te Houtrijk en Polanen. Vandaar deed hij zijn intrede in Bloemendaal, waar hij meer dan 30 jaren werkzaam is geweest. Een gemoedelijke fi guur, die geen vijanden had en geheel paste in het rustige dorp van vroeger. Een harts tochtelijk visscher, die op de buitens met heel wat jongelui heeft opgetrokken om hun te leeren de vlugge waterbewoners te verschal ken. Hoeveel vrienden hij zich verworven had bleek bij zijn 25-jarig jubileum, toen zijn woning te klein was om alle cadeaux te bevatten en hij belangrijke geschenken ont ving. Hij werd toen benoemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau. Met een kleine tusschenruimte, toen hij in Vogelenzang woonde, is hij in Overveen werkzaam geweest en heeft hij gewoond in het ouderwetsche huisje, naast het Politie bureau. Bij de reorganisatie van den dienst nam de heer Do Vries ontslag en heeft daarna nog de gemeenschap gediend door de omgeving van" dc Kolk de bewaken. De laatste jaren hebben een schaduw op dit leven geworpen: hij heeft ean lang ziek bed gehad. MUZIKALE WANDELING. Ter gelegenheid van het 3e lustrum van de R.K. Harmonie „Euphonia" te Overveen zal de feestvierende vereeniging Woensdag 11 No vember a.s. een muzikale wandeling door Overveen maken. De R.K. Mondharmonica- club „Con Amore" zal hierbij haar welwillen de medewerking verleenen. Het ligt in het voornemen, tijdens de wandeling loten te verkoopen, waardoor men een gouden horloge of dames- of heerenrijwiel kan winnen. De bate van bovengenoemde verloting zal worden besteed voor aankoop van eenige nieuwe instrumenten. Het bestuur hoopt dat de gemeentenaren van Overveen die sym- pathiseeren met de jubileerende vereeniging een of meer loten zullen koopen. BLOEMENDAAL TROEP-AVOND ST. LAURENTIUS. Zondagavond werd in de St. Adelberts Com- pagna aan den Dennenweg de eerste Lauriac- avond van de padvindersgroep St. Lauren- tius gehouden en wel voor ouders en familie leden van de jongens. Onder de aanwezigen merkten we op Pastoor Willenborg. Rector Wijtenburg, den districts commissaris De Jong en padvindersleiders uit den omtrek. De zaal was versierd met vlaggen van vele landen «n ook het tooneel bood een fleurigen aanblik, toen het scherm openging en de troep zichtbaar werd met kleurige vanen en fraaie veelkleurige verlichting. Na het Padvinderslied volgde het Wilhelmus, waarna hopman A. P. Van der Mey een wel komstwoord sprak en dank bracht voor den ondervonden steun. Het eerste nummer toonde de tegenstelling tusschen een verkenner en een jongen, die domweg wat kleeren koopt van een uitdra gerij en daarmee meent een padvinder te zijn. De volgende tafereelen speelden in Canada, waar houthakkers in de barre wildernis be zoek brengen aan en visite ontvangen van. onze Bloemendaalsche welpen en verkenners. De welpen zijn in bonte kleedij gestoken en veelkleurige tinten vallen op de aardige ta fereeltjes als zij hun avonturen beleven. Als de houthakkers zagen, komen de verkenners en toonen, dat zij van alle markten thuis zijn met tenten opzetten, verband leggen enz. Wanneeo- de troep als gast is bij een ouder- wetsch houthakkersvuur, worden er aller aardigste liedjes gezongen, met als slot heb Jamboree-lied. Hopman v. d. Mey sprak enkele propagan distische woorden. Na de pauze sprak Mr. Lee namens de ouders een woord van dank en overhandigde een geschenk onder enveloppe aan den leider en de leidster als resultaat van een inzameling onder de ouders. Tenslotte de kampfilm, door den aalmoezenier kapelaan Henning in het kamp van Ommen opgenomen en waarbij deze een toelichting gaf. De fraaie film ver toont de gebeurtenissen van een kampdag. Het ontwaken, de godsdienstige verzorging, de werkzaamheden, verkennen, seinen, mid dagmaal, sport, baden enz. De film had een groot succes. De troep kan op een uitnemend geslaagden avond terugzien. BURGERLIJKE STAND Bevallen: M. C. A. Marcelis-van Heyningen d., C. C. Speijer-de Jong, z., E. van Rixel-En- gels, z.. H. Visser-Kwak, z. Ondertrouwd: II. van Baak en E. F E Lohmann. H. J. van Duin en C. J. Lindhout, G. A. van der Werff en J. W. Bruijnes. Getrouwd: J. J. Polak en H. Roos Overleden: F. W. J. Keijsser. 96 j,

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 2