doetje (fe AMSTERDAMSCHE BEURS WOENSDAG 11 NOVEMBER 1936 HA'AR L' E M'S DAGBLAD 7 IAAT/IE BttltUïïN =\X\=zs~=— Krachtige aanval op Madrid verwacht. Springstof op de regeerings- stellingen uitgeworpen. LISSABON. 11 November (Reuter- A.N.P.) Zestien bommenwerpers van de opstandelingen hebben tonnen springtof op de loopgraven van de re- geeringstroepen langs de Manzanares doen regenen. In welingelichte kringen verluidt, dat dit het voorspel is voor een aanval op de stad hedenochtend vroeg. Een afdeeling onstandelineen onder com mando van kolonel Casteion heeft, naar Reu ter uit Londen meldt, het Noorder-station te Madrid bezet, na de Manzanares te zijn over getrokken. Het gros van de troepen der op standelingen heeft de rivier nog niet over schreden. TFNFRIFFE. 11 November (Havas-A.N.P.) De Radioclub meldt, dat de opstandelingen gistermiddag de omgeving van het Noorder station hebben bezet, alsmede de geheele D^mbilla-wiik. De reseerineistroepen zouden hier strijdgassen gebruikt hebben. De lucht macht der opstandelingen bombardeerde krachtig de versterkingen van de regeerings- troepen tusschen de Toledo- en Segovia-brug- gen en ook op het ministerie van oorlog wer den bommen geworpen. Later deelde de Radioclub mede. dat de anarchisten te Madrid pogingen doen om het koninklijk paleis te ver nielen. Het scheen dat zii hierin slaag den, want vlammen en rook stegen uit het gebouw op. Een communioué van het hoofdkwartier der opstandelingen deelt mede. dat ten zui den van Madrid de rechtsche troepen opruk ten. Op den linkervleugel deden de regeerings- troeoen een aanval, doch zii werden met 50 dooden afgeslagen. De rechtsche troepen maakten wederom een tank van Russisch fa brikaat buit; dit is de zestiende welke in hun handen viel. Aan het Guadalajarafront trachtte de vijand ziin stellingen bii Almudevar te heroveren, doch de aanvallers werden met zware verlie zen afgeslagen. Van de andere fronten valt niets te berichten. P'loot der opstandelingen gedeserteerd MADFTD. 11 Nov. Radio-Madrid deelde hedenochtend mede dst te Alcala-de Henares een drïe-motorig Junker-vliegtuig van dé opstandelingen is gedaald, geladen met hom men. De piloot verklaarde, dat hij opdracht had gekregen Madrid te bombardeeren. Hij had evenwel besloten zich bij de rëgeerings- tro°nen aan te sluiten. Dit bericht werd door de Madrilenen met vreugde ontvangen en het versterkt den in druk aldus de opvatting in de hoofdstad dat de zaken gistermiddag een goede wending hadden genomen. Ciano ook naar Londen? LONDEN. 11 November (Havas). In Britsche diplomatieke kringen houdt men rekening mét de mogelijk heid. dat graaf Ciano. de Italiaansche minister van buitenlandsche zaken, binnenkort een bezoek zal brengen aan Londen. VOLKSTUINVEREENIGING „ONS BUITEN". De jaarvergadering van de Volkstuinver- eeniging „Ons Buiten" zal worden gehouden op Donderdagavond 12 November in het clubgebouw van „Het Oosterkwartier", aan de Zomervaart. Op den beschrijvingsbrief ko men o.a. de volgende punten voor: Jaarver slagen; beleid bestuur en voorstel bestuur om het aantal bestuursleden uit te breiden tot 9; verder verkiezmg bestuursleden we gens periodiek aftreden van den voorzitter A. P. A. Verkooij (herkiesbaar) en het be stuurslid A. A. Sieraad (herkiesbaar). Er is een vacature wegens het bedanken van J. v. Aalst. Als candidaten zijn gesteld de heeren A. A. Sieraad (aftredend), C. Boeree, F. Bus- weiler, D. H. Dijkmans, A. J. Fiechter, L. A. Luikel en N. J. Prins. Tenslotte nog voorstellen van het bestuur tot het benoemen van: a. Tuincommissie uit vier leden: b. Inkoopcommissie; c. Spaarkas commissie; d. commissie voor het gebouw en festiviteiten; e. Tentoonstellingscommissie. Aan deze commissie zal een bestuurslid wor den toegevoegd als voorzitter. BOTSING TUSSCHEN AUTO EN MOTORRIJWIEL. Dinsdagmiddag drie uur had op de Am- sterdamsche Vaart een botsing plaats tus schen een bestelauto, komende uit de richting Amsterdam, en een motorrijwiel, dat met een vaart van 60 K.M. uit de richting Haarlem reed. De autobestuurder gaf volgens getuigen bijtijds een teeken, dat hij linksaf de Bakhui zen v. d. Brinkstraat in wilde rijden; hij deed dit bovendien langzaam. De motorwielrijder zag dit blijkbaar niet; hij botste met volle vaart tegen de auto, met het gevolg dat hij met zijn duo-passagier, een caféhouder uit Den Haag, tegen de straat sloeg. De motor wielrijder, eveneens in Den Haag wonende, kneusde zijn linkervoet, maar zijn reisgezel was er leelijker aan toe; deze kreeg een ge compliceerde rechter dijbeenbreuk. Leden van den Ongevaliendienst verleenden de eerste hulp, waarna de caféhouder per ziekenauto naar de Maria-Stichting werd vervoerd. Auto en motorrijwiel werden beschadigd. De politie stelt een onderzoek in. MARGARINEDISTRIBUTIE IN „DE CENTRALE". Na overleg, tusschen de besturen van de vakvereenigingen welker leden in „De Cen trale" stempelen, den Gemeentelijken Dienst der Werkloosheidsbestrijding en Maatschap pelijk Hulpbetoon, is besloten de margarine- distributie anders dan tot nu toe te organi.see- ren en daarmede het wachten en de daardoor ontstane opstopping in het gebouw te voor komen. Te beginnen met a.s. Woensdag wordt aan de leden van de moderne organisaties de boter uitgegeven uitsluitend op het gegeven halfuur waarop zij stempelen. Alle anderen moeten wachten tot hun stem- pelhalfuur, en behoeven dus ook niet eerder aan het gebouw te zijn. De leden van het P A S. en de Rijswijksche werden geholpen tusschen 11 en 11.30. De besturen en de diensten dringen er bii de leden op aan, gepast geld mee te nemen, opdat men niet langer behoeft te wachten dan strikt noodig is. Coöperatie „Vooruitgang". Het jaarverslag. Aan het jaarverslag der coöperatie over 1 Sept. 1935 tot 31 Aug. 1936 is het volgende ontleend. Zooals bekend, is oesloten tot vermindering van de broodprijzen en een verminderde winstuitkeering. De gevolgen dezer maatre gelen zijn geweesö, dat de daling van de om zetten der bakkerijen niet alleen tot staan werd gebracht, doch dat ook het verloren debiet weder werd ingehaald. Het spreekt vanzelf, dat de omzet in geid belangrijk verminderd is, doch dit houdt ook in, dat die vermindering in geld tevens uit drukt het directe voordeel, dat den verbrui kers ten goede kwam. Dit directe voordeel bedroeg r' 80C per week of van 6 Januari tot 1 September 31 f 27 200. Te Santpoort-dorp aan den Hagelinger- weg. is een nieuwe winkel geopend. De coöperatie beschikt thans over 13 winkels. Het aantal leden bedroeg op 31 Augustus 1935: 6515; ingeschreven werden 799 en afge schreven 1009; op 31 Augustus telde de coö peratie dus 6305 leden. De omzetten in de broodbakkerijen be droegen in de bakkerijen Noord en Zuid on derscheidenlijk f 229.965.26 en f 134.447.78. De omzet van de banketbakkerij was f 69.648.25. De omzet van de kruideniersafdeeling be droeg f 823.710,95. Vergeleken bij het vorig boekjaar een vermindering van ongeveer f 50.000. Ook hier was weer de invloed van de vermindering van inkomsten der verbruikers merkbaar: de vraag naar de goedkoopste ar tikelen neemt toe. Het gemiddeld gebruik per lid was f 128.50, terwijl dit over 1934-1935 f 131.95 bedroeg. Er werden 24.393 H.L. brandstoffen gele verd. Wapenstilstandsdag. De herdenking van den wapenstilstand is heden te Londen met het gebruikelijke cere monieel gevierd. De koning en zijn broeders stonden voor den Cenotaaf en de koningin- moeder verscheen op het balcon van het ministerie van binnenlandsche zaken. De gebruikelijke twee minuten stilte wer den door een enorme menigte in acht geno men. Uit Parijs: in een officieele communique heeft de regeering alle Franschen. zonder onderscheid van politieke richting uitgenoo- digd de dooden van den oorlog te herdenken en eensgezind hun vredeswil te toonen. In de kerken van de verschillende gezind ten werden hedenochtend godsdienstoefe ningen gehouden. Het programma van de verschillende officieele plechtigheden omvat versieringen, verlichting van de openbare gebouwen in den avond, radioruitzendingen, demonstraties, waaraan het leger, schoolkin deren. oudstrijdèrs e.a. zullen medewerken. Op de Champs Elysées zijn de vlaggen van de Fransche provincies en de koloniën ge- heschen en de Are de Triomphe is gedekt door een Fransche driekleur. Rondom staan 12 pilaren, welke de 12 sectoren van het front symboliseeren. De school voor lucht bescherming. Wij meldden reeds dat de Haarlemsche school voor luchtbescherming ongeveer half Novem ber zou worden geopend. Naar wij thans ver nemen is als datum vastgesteld 16 November. De opening zal geschieden door minister mr. J. A. de Wilde, voorzitter van den Raad van Toezicht van de Nederlandsche Vereeniging voor Luchtbescherming. Verder zal spreken de heer Van Lith, voor zitter der Vereeniging van Luchtbescherming, en generaal P. H. A. de Ridder, inspecteur van de luchtbescherming en hoogstwaarschijnlijk de burgemeester de heer C. Maarschalk na mens het gemeentebestuur. Een nieuwe taak voor Von Papen? BOEDAPEST. 11 November (Ste- fani-A.N.P.) Volgens Pesti Hirlap zou de Duitschen ambassadeur te Wee- nen. Von Papen, deze stad binnen kort verlaten, om tot rijksminister met ee,n speciale taak te worden be noemd. Uit Haarlem's Gemeenteraad Hedenmiddag vergaderde de gemeenteraad van Haarlem. Voorzitter: Burgemeester C. Maarschalk PUNT 1. Mededeelingen en ingekomen stukken. De heer Peper (communist) drong aan op een spoedig praeadvies van B. en W. op het adres van de bewoners van de Van Keulen straat. Intusschen kan de overlast der mug gen in een dichtbij gelegen sloot tegengegaan worden met het storten van een laagje olie. De heer Reinalda (S.D.A.P.), wethouder, zei dat B. en W. reeds tot toepassing van dit hulpmiddeltje besloten hebben. Voorts heeft de directeur van O. W. machtiging naar een definitieve oplossing te zoeken. Mevrouw Maarschall (S.D.A.P.) pleitte voor inwilliging van een verzoek van bewoners der Brouwersvaart om de bestrating te ver beteren. Er zijn kuilen die 40 c.M. diep zijn. Verbetering is zeer noodig en moet spoedig uitgevoerd worden. De kademuur verkeert ook in slechten toestand. Klachten bij Openbare Werken hebben niet geholpen. De heer Visser (C.-H.) sloot zich aan bij de vorige spreekster wat de klachten betreft. Herstel kan niet wachten tot 1937. De weg is een der slechtste uit de geheele gemeente. Als het niet cP normale wijze kan, moet het maar in werkverschaffing gebeuren. De heer Castricum (R.-K.) was tegen uitvoering van het werk in werkverschaffing. De heer Visser: de roode lap! De heer Reinalda (S. D. A. P.) wethou der, zei dat B. en W. overtuigd zijn dat er verbetering moet komen. Ook andere straten moeten verbeterd worden. B. en W. zullen op korten termijn onderzoeken of het mogelijk is de bestrating in enkele straten te verbete ren. Omtrent 't denkbeeld van den heer Visser wat werkverschaffing betreft, herinneren B. en W. eraan, dat Haarlem, evenals andere groote gemeenten, bezwaar er tegen hebben, om zulke onderhoudswerken in werkverschaffing uit te voeren. Intusschen worden wat deze quaestie betreft, de onderhandelingen met den minister voortgezet. PUNT 2. Vastgesteld wordt het kohier der Straat belasting en Precariorechten (vijfde ge deelte). PUNT 3. Goedgekeurd wordt de balans van de Coöp. Woningbouwvereniging voor Gemeenteperso- neel G. A. en die van de Haarlemsche Stich ting voor Woningverbetering. PUNT 4. Goedgekeurd wordt de rekening enz. van den Keuringsdienst van Waren voor het ge bied Haarlem over het tijdvak van 1 Januari tot en met 29 Februari 1936. PUNT 5. Vastgesteld wordt de tweede suppletoire be grooting, dienst 1936. PUNT 6. Goedgekeurd worden de voorstellen tot ver koop van grond aan: P. J. Voorneveld, Van Oosten de Bruynstraat; H. Mulder. Van Oos ten de Bruynstraat; N.V. Vondelkwartier. P. C. Hooftstraat, en A. van der Laan de Vries en J. de Vos. De heer Visser had bezwaar tegen den bouw van 16 precies gelijke woningen op een rij. De Schoonheidscommissie heeft dit ontwerp goedgekeurd, maar kunnen B. en W. neg niet aandringen op eenige variatie? De heer Reinalda (S.D.A.P.), wethouder, zei, dat het hier een moeilijke zaak betreft. Van hoogerhand is thans moeilijk meer in te grijpen. Spreker is evenwel nog bereid met den bouwer te spreken. PUNT 7. Goedgekeurd wordt het voorstel tot toeken ning van een uitkeering aan de garderobiste van het Gemeentelijk Concertgebouw. PUNT 8. Aan de orde komt het voorstel betreffende de vijfjaarlijksche herziening der strafveror deningen. PUNT 9. Sluiting fotografische ateliers op Zondag. Voorstel tot wijziging der Algemeene Politie verordening (sluiting van de fotografische ateliers op Zondag, Nieuwjaarsdag en eersten Kerstdag). PUNT 10. Voorstel tot het afwijzen van een verzoek schrift der Vereeniging tot stichting en in standhouding van Scholen met den Bijbel tot beschikbaarstelling van gelden voor het aan schaffen van leermiddelen. PUNT 11. In hooger beroep bij de Koningin. Voorstel tot het instellen van een hooger beroep bij H.M. de Koningin tegen een be slissing van Ged. Staten inzake vergoeding volgens art. 100 der L.O.-wet aan het be stuur der R.K. Jongensschool aan de Gedempte Oude Gracht 120 PUNT 12. Reorganisatie vuilnisophaaldienst. B. en W. stellen voor over te gaan tot gelei delijke reorganisatie van den vuilnisophaal dienst der Gemeentereiniging, waardoor een besparing van pl.m. f 20.000 per jaar kan wor den verkregen. Zooals onze lezers weten is het de bedoeling aan te schaffen: in 1936: vier roltrommelauto's, benevens 8000 emmers, voor een totaal-bedrag van f37.600: in 1937 twee roltrommel-auto's. benevens 16.000 emmers; in elk der jaren 1938 en 1939 twee roltrommel auto's met 8000 emmers en in 1940 één rol- trommel-auto (voor uitbreiding en reserve). De heer Castricum (r.-k.) meende dat deze voordracht met gemengde gevoelens ontvangen zal zijn. Gesloten vuilnisemmers hebben veel voordeelen. Er moet evenwel ge vreesd worden, dat deze moderniseering op den duur tot vermindering van personeel zal moeten leiden. Op dit oogenblik zal evenwel geen personeel ontslagen worden. De direc teur heeft in een brief aan B. en W. geschre ven, dat de bewoners in de toekomst ver plicht zullen moeten worden de emmers aan den kant van het trottoir te zetten. Dit is evenwel in smalle straten niet toe te passen. Verder wil de directeur de werklieden vroe ger naar huis sturen als zij eerder klaar zijn. maar daaraan zijn bezwaren verbonden. Het gevolg zal zijn. dat zwak personeel zal wor den opgejaagd om toch zoo snel mogelijk te werken. Dit leidt tot een uitbuitsysteem. De mensch wordt tot een machine verlaagd. De heer van Engelen (K.D.P.) vroeg hoe het gaan zal met de betaling der nieuwe em mers als de eens kosteloos gegeven emmers versleten zijn. De heer van Kessel (r.k.) herinnerde er aan dat vroeger niet twee-, maar driemaal vuil in de week werd opgehaald. Het gevolg van die vermindering is geweest, dat de vuil nisophalers niets meer deden dan het reinigen der straten waar ze kwamen. In verschillende straten is het aanzien der straten er niet op vooruitgegaan. Nu moet de veegdienst op zich zelf worden uitgebreid. Al de klachten die nu aangewend worden als argumenten voor de reorganisatie, zijn in beginsel een gevolg van het feit, dat er niet drie maar slechts twee maal vuil wordt op gehaald. Het zou beter zijn als er meer menschen en minder machines werden te werk gesteld. Al worden de menschen die aan de reiniging overcompleet zullen worden (19 in totaal) nu elders te' werk gesteld, het zou toch beter zijn om in dezen tijd van werkloosheid niet over te gaan tot deze reorganisatie. Besparing van de reorganisatie verwacht spreker niet. Laten B. en W. liever weer driemaal in de week vuil op laten halen. Spreker had dit in een motie belichaamd De heer Meyers (s.d.a.p.) herinnerde er aan. dat een der wethouders onlangs gezegd heeft: ..we leven in een krankzinnigen tijd" Daaraan heeft spreker gedacht toen hij dit voorstel van B. en W. las. Op den duur kan 1/3 van het aantal arbeiders ontslagen wor den. Intusschen gaat het niet aan zich te verzetten tegen mechanisatie. Maar toch is het een feit, dat als een waanschepenhaven- tje in werkverschaffing graven, gebruiken wij geen machines, maar alleen schoppen. Gemeentebedrijven moeten evenwel kunnen concurreeren met het particuliere bedrijf. De heer de Braai (AR.) was het niet eens met het betoog van den heer van Kessel. Het is niet meer dan redelijk dat de directeur met zijn tijd meegaat. Haarlem is andere gemeen ten niet voor. Wat hier gaat gebeuren wordt reeds eenigen tijd in Amsterdam en Gronin gen toegepast. In de practijk verdient het nieuwe systeem alle lof. Bovendien brengt het bezuiniging. (De zittina duurt voort.) (Ongecorrigeerd.) Voorbeurs te Amsterdam. De stemming op de wisselmarkt was heden voor de buitenlandsche deviezen wederom aan den gedrukten kant. Over het algemeen werd beneden de prijzen van gisteren afgedaan. De handel droeg een kalm karakter en de fluc tuaties waren meerendeels niet groot. De Britsche ponden bewogen zich tusschen 9.06 en 9.06Vk. De Amerikaansche dollars, die aan vankelijk tegen 1.85)4 werden afgedaan kon den later niet meer dan 1.85 bedingen, op welke basis de depreciatie van den Neder- landschen gulden ca. 20,8 percent bedraagt. De Fransche francs werden tegen 8.61 Vi» a 8.6212 verhandeld. Waar het Fransche devies de laat ste dagen regelmatig wordt gesteund en tegen over de aankoopen van francs hoofdzakelijk Britsche ponden en Amerikaansche dollars worden afgegeven kan de kleine inzinking van beide laatstgenoemde deviezen op de zwakke houding van het Fransche ruilmiddel worden teruggevoerd. Belga's waren 31.4112 a 31.42%, Duitsche Marken bedongen 74.70 De omzetten in het niet officieele effecten verkeer waren klein. Van de voorliefde die de laatste dagen al eens voor enkele, doorgaans minder courante fondsen aan den dag werd gelegd was thans niets meer te bemerken. Zoo waren voor Nisu's, Javaculturen en Koloniale Banken slechts advieskoersen beschikbaar. In aandeelen Holland—Amerika Lijn ging nog maar weinig om doch de vorige koers kon vrijwel worden gehandhaafd. Koninklijken, Philipsaandeelen, Unilevers, H.V.A.'s en Am sterdam Rubbers, die tot de vroegbeurs favo rieten moeten worden gerekend, werden mee rendeels op of iets boven het vorige slotpeil ingezet, doch daarna legden de koersen een neiging tot terugloopen aan den dag A.K.U.'s konden zich echter vrij goed handhaven. BURGERLIJKE STAND HAARLEM. 11 November. Ondertrouwd 11 November: P. Th. C. Zuid broek en M. Homan; P. G. van den Bosch'en M. Woudenberg; A. de Bruijn en A. Fijnheer; W. Barends en E. J. F. Ravelli; N. Verhagen en B. J. Koch; C. Kool en J. C. C. Dekkers: J. P. Wigchert en D. A. Wiersma; A. M. Zwaneveld en J. A. de Koninck: H. A. van Doornik en T. B. M. E. Franken; J. R. Spijkstra en W. van Dijk; A. W. Schafer en J. Hakkenbroek; J. A. van der Putte en H. Bos. Getrouwd 11 November: J. R. D. Berkhout en J. van Kampen; W. L. Koper en M. Th. Struck; A. A. P. van Koningsbrugge en S. de Jong; S. J. Vester en S. van Welt; M. Wijk huizen en C. C. Schreinders; C. J. van der Poel en H. Pootjes; F. van der Kort en A. Pie- benbrink; A. W. Elsbroek en A. W. Mikat; J. B. Kalt en M. H. van der Werve. Bevallen 7 November: A. M. Hardonde Wolf, d,; 8 November: A. M. C. Bijvoet Roozen, d.; 10 November: M. A. S. Mulder— Wolters, d. Overleden 9 November: A. de Roo, 64 j., Twijnderslaan; G. T. Frenaij, 67 j„ Gen. Jou- bertstraat; 10 November:: N. Tromp, 62 j., Brouwersstraat; M. Spath—Wacker, 62 j., Cheribonstraat; 11 November: E. H. de Klerk de Bruijn. 76 j„ N. Kerksplein; N. M., 2 mnd., z. v. J. Staadegaard, Gen. Cronjéstraat. STAATSLEENINGEN BIN NENLAND. 4 pCt. id. 1933 n 4 pCt. Nederl. Indië STAATSLEENINGEN BUI TENLAND. 5% pet. Duitschlandl930 (Youngleening) Youngleening (met ver klaring BANK-INSTELLINGEN. Amsterd. Bank Handel Mpij. Cert van f 250... Koloniale Bank Ned. Ihd. Handelsbank Rotterd. Bank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie., v. Berkels Patent Calvé Delft Cert Ned. Ford ex 40 afst. Philips Gloeil.Gem.Bezit Unilever VORIGE KOERS 100 100%-•* 22 >a—% 245,; 172^ 90 50% 62 245 286% 170yf KOERS VAN HEDEN pl.m. 1.30 24% 91% pl.m 1.45 22 24% V» S9% 91% 50% 51 284 2S2% 284 282 283 281 282 167% 168 167% 168 V) 168—Ve I68 pl.m. 2.00 S9% - 90 50-% pl.m. 2.15 TABAKKEN. 253 Deli Batavia 256 258 258% 257 Deli Maatschappij 316% 318 312 30S 312 310% 311 -312 273 276 268% 268 269 267 - 269 SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot - Scheepvaart Unie 93% 92 92 92% Koninkl. Paketvaart 145% 143 43% Rotterdamsche Lloyd 89 87% 88 83% Maatschappij Nederland 86 84 83 Holland—Amerika lijn 128 - 129 129-130 129 130 127% 129 PETROLEUM. 404% 405 408 403% 404% 403% 404% 404% 404% Perlak Petr 90 - 89% Shell Union 20 20». 20'U 20^-20'A 20 - SC, 20% Continental Oil 28% - 28%, 29% 24 16^ Tidewater 16% 16Vf 165,5- 16V) 16% - CULTUUR MAATSCH. H. V. A 445 439—440 437—440 438 438-% Java Cultuur ISO 175—177 175 Ned. Ind. Suiker Unie 149—151 146 175% 135% 145-% Vorstenlanden 46-% 45% 45% 45-% INDUSTR. OND. BUITENL. Intern. Tel and Tel 107t 10%-" 10% Anaconda 40Vt, 40% —V, 40ty, 40'V Bethleh Steel 54% M 54% 54% Cities Service 3% Gew. Steel 58% U. S. Steel 58%-% 58% 5S%-^ Kennec Copper 46% -V 46%—% 46%—», 46'V SV» *- RUBBERS. Amsterd. Rubber 269% 274% 273-2741. 273% "72% 273 Deli Bat. Rubber 158 153% 53 161 167 Indische Rubber 177 183% 183% - - Kendeng Lemboe 209 218 - Serbadjadi 126% Rotterdam Tapanoeli 72% - 73% Bandar Rubber 195% - 195% Preanger Rubber 83 83 Java Caoutch 140 - 140 141 Sumatra Rubber 248 - - AMER. SPOORWEGEN. Southern Pacific - 33 Wabash Railroad 2". 2 M Union Pacific 105 - Chic Milwaukee 6V> 6% Missouri Kansas Texas 5% - - - MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. 183% - - Redjang Lebong 215 - 530 - - - - PROLONGATIE. - - - 1* IX

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 9