Vrijgezellenbelasting. Nationale Feestdag 7 Januari. De Britsche Premier in opspraak. Hit tki&kQtïikste 54e Jaargang No. 16381 Verschijnt dageliiks, behalve op Zen- en Feestdagen Maandag 16 November 1936 HAARLEM S DAGBLAD Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM. UITGAVE LOUKENS CüS'l'EK MAATSCHAPPIJ VOOR COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENS DRUKKERIJ N.V. Hoofdredacteur: ROBERT PEEKEBOOM. ABONNEMENTENper week 0.25, per maand 1.10, per 3 maanden 3.25, franco per post ƒ3.55, losse nrs. ƒ0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week 0.05, p. maand f 0.22, p. 3 mnd. 0.65, franco p. post 0.7254. Bureaux: Groote Houtstraat 93 O Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos-: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10132,12713 Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38810 Bijkantoor: Soendaplein 37, Haarlem-Noord, Telefoon 12230. ADVERTENTIëN 15 regels f 1.75, elke regel meer 0.35 Reclame® ƒ0.60 per regeL Tarieven regelabonnementen op aanvraag. Vraag en aanbod 14 regels 0.60. elke regel meer 0.15. Onze Groentjes ziê hoofd rubriek. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid 600.-, Overlijden 600.-. Verlies van Hand, Voet of Oog f 400.-, Duim 250.-, Wijsvinger 150.-, Elke andere vinger 50.-, Arm- of Beenbreuk 30.-, Idem voor Abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad: Levenslange ongeschiktheid ƒ2000.-, Overlijden ƒ600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400-, Verlies Duim ƒ75.-. Verlies Wijsvinger ƒ75.-. Verlies andere vinger f 3§.-. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. DIT NUMMER BESTAAT UIT VEERTIEN BLADZIJDEN. HAARLEM, 16 November. Optimisme. De Fransche premier Léon Blum heeft Zondag in een rede te Soissons een verkla ring afgelegd die van een merkwaardig op timisme getuigt. Hij heeft namelijk de vol gende krasse uitspraak gedaan: „Ik ben overtuigd, dat het thans aan Europa opge legde bewapenings-régime zal eindigen en dat een poging, die wij binnen enkele weken te Genève zullen doen, zal slagen, omdat het noodzakelijk is". Dit is belangwekkend omdat een premier van welke partij en van welk land hij is doet er in dit opzicht niet toe niet zulke opti mistische voorspellingen doet als er geen on derhandelingen aan zijn voorafgegaan. Hij heeft trouwens nog iets meer gepreciseerd in de volgende woorden: „Het is niet para doxaal, thans over ontwapening te spreken in een Europa, waarin nieuwe bewapenings- credieten aan de oude worden toegevoegd. Wij zelf zijn gedwonen tot nieuwe bewape ning over te gaan. Doch hoe meer Europa zich bewapent, des te sterker hebben wij den plicht, de ontwapeningsidée niet te laten verdwijnen. Zelfs de leiders der regeeringen, die trachtten bij hun volk weer de oude oor- logsidée te doen herleven, zijn er toe gekomen over ontwapening te spreken. Indien men zich daartoe genoopt ziet dan is het omdat er nog de eischen van het wereldgeweten zijn, waaraan geen enkele staat zich zal kunnen onttrekken". Als Léon Blum „eigen geweten" gezegd had zou dit laatste waarschijnlijker hebben geklonken, maar minder indruk hebben ge maakt. Tot de verzameling openbare verga dering-termen, die gegarandeerd succes schijnen te hebben bij de massa, behoort sinds lang het woord „wereldgeweten". Welk begrip daarmee aangeduid wordt is moei lijk te zeggen. Als dit aardsche tranendal een collectief geweten bezat zou er niet zulk een anarchie bestaan, tusschen de staten, die de wereld vormen, als thans het geval is. Maar als men het wereldgeweten verder buiten beschouwing laat is er genoeg belang wekkends in Blum's verklaringen. Volkomen nuchter en zakelijk beschouwd is de huidige toestand aldus, dat alle staten, vooral de groote, zich geweldig bewapenen en des ondanks, vanwege het gemoderniseerde en „geperfectionneerde" luchtvaartwapen, zich alle even kwetsbaar blijven voelen. Natuur lijk verzekeren alle staatslieden dat hun land nimmer een aanvalsoorlog zal ondernemen en dat de bewapening alleen maar voor de fensie dient. Maar de bewapening waarborgt de defensie in geen enkel geval. Nergens is de burgerbevolking veilig. Er bestaat geen luchtafweer, hoe uitgebreid ook, die een aanval op bevolkingscentra kan stuiten. Dat hebben manoeuvres in vele landen bewezen en de Engelsche premier Baldwin heeft het onlangs heel beknopt uitgedrukt in zijn woord: „De bommenwerper komt er altijd door". Dat is ook heel begrijpelijk. De ver ticale mogelijkheden van de luchtvaart zijn te groot. Derhalve bewapenen ook de groote landen zich voortdurend meer zonder zich daarmee ooit veilig te gaan voelen, of „sterker" dan een ander. Geen enkele voelt zich veilig. Wel kost het bewapenen fantastische sommen, die niets productiefs opleveren en dus de weivaart van alle landen verminderen. Aan gezien men nu zijn veiligheid niet verwerven kan met bewapenen is het, nuchter be schouwd, zeer logisch te trachten haar te bereiken door gezamenlijk zooveel mogelijk te ontwapenen. Ik zeg .zooveel mogelijk'omdat totale ontwapening van Europa tegenover de drei ging uit het Verre Oosten toch niet denkbaar is. Maar Oostersche bedreigingen zouden heel wat beter afgewend worden door eenheid in Europa en vermindering der bewapening-te genover-elkaar dan door den huidigen Euro- peeschen wedstrijd in het niet bereiken van veiligheid, die alleen haat en achterdocht kweekt en door kolossale belastingheffingen de naties uitput. Voor de wapenindustrie zelf, die nu alweer sinds jaren zulke prachtige za ken maakt, moet het wel angstig worden, want als ,bij ongeluk'de Europeesche oorlog toch eens uitbrak zouden haar fabrieken mèt de groote bevolkingscentra als eerste en dank baarste doelwit gelden. Deskundige opinies, ook voor den leek vol komen begrijpelijk, zeggen dat men bevol kingscentra aanvalt om het moreel van de na tie te verzwakken en haar organisatie-centra zoo mogelijk te vernietigen, terwijl de fabrie ken van oorlogsmateriaal natuurlijk worden, bestookt om aanmaak van nieuw materiaal te verhinderen. Wie den vorigen oorlog heeft be leefd weet. hoe geweldige hoeveelheden bewa pening tijdens den strijd gefabriceerd zijn tientallen malen meer dan de bewapening bij den aanvang bedroeg. Het schijnt derhalve niet ondenkbaar dat i (Op het Departement van Finan ciën is het punt van een vrijge zellenbelasting opnieuw in studie genomen.) Zoodra ik dit berichtje las, Ging ik drie vrijgezellen vragen, Wat eigenlijk hun oordeel was, Dat hen de fiscus wil belagen Ik sprak de eerste vrijgezel, Zal er mij werklijk niet aan storen, Zoo'n soort van huwiijksdwangbevel, Kan mij niet in het minst bekoren. Ik ben nu al voldoende dik En maak me hierom niet nog dikker, Straks, als de fiscus komt, zeg ik: Pluk jij maar veeren van een kikker. Ik sprak de tweede vrijgezel, Zal eerst nauwkeurig uit gaan reeknen Ais 't komt, wat die belasting wel Voor mij in centen gaat beteeknen. Ik denk niet, dat 't den fiscus lukt, Met zulk dik krijt 't biljet te schrijven, Dat ik. in guldens uitgedrukt, Niet beter vrijgezel kan blijven. Ik sprak de derde vrijgezel, Beschouw mijn vrij gezellig leven, Niet meer of minder dan een hel, Die ik wat gaarne prijs zou geven. Al tien keer heb 'k een vrouw gevraagd En steeds dacht ik, te mogen hopen. Maar telkens als 'k het had gewaagd. Moest ik opnieuw een blauwtje loopen.- Het plan lijkt mij zoo maklijk niet Ik hoef toch heusch niet te vertellen Er zijn, als haast op elk gebied, Ook vele soorten vrijgezellen. ook de wapenindustrie tot vermindering van de spanning in Europa, zelfs door gedeelte lijke ontwapening, zou Willen meewerken liever d'an ad infinitum uit te breiden onder een steeds grooter wordende bedreiging van haar eigen bestaan. Daarbij komt dat in eenige groote landen men op weg is de onge breidelde winst-mogelijkheden van deze on dernemingen te fnuiken en ze onder staats controle te stellen, terwijl Frankrijk zelfs be sloten heeft, ze te nationaliseeren. De vraag is nu maar in hoeverre Blum met andere mogendheden onderhandeld heeft eer hij zijn verklaring te Soissons aflegde. Men moet veronderstellen dat er wel eenige over eenkomst bereikt is en dat er dus over eenige weken te Genève een belangrijke poging tot verbetering in de situatie verwacht kan wor den. Laten we voorzichtigheidshalve nog maar zeggen: „poging". Volgens den loop der ups and downs van de laatste jaren is men inder daad nu weer heelemaal aan een „up" toe. R. P. Beschonken automobilist ver oorzaakt aanrijding. Nachtelijke autobotsing op de Dreef. In den nacht van Zondag op Maandag, omstreeks 2 uur zijn op de Dreef bij de Haze- paterslaan twee auto's tegen elkaar gebotst. Een daarvan werd zoodanig beschadigd, dat hij moest worden weggesleept. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De aanrijding is vermoedelijk veroorzaakt, doordat één van de bestuurders, die uit Aals meer afkomstig was, onder den invloed van sterken drank verkeerde. Tegen hem is pro ces-verbaal opgemaakt. INBRAAK IN DE IORI>EXSSTRAAT. Tijdens afwezigheid van de bewoonster is Zaterdagavond ingebroken in een perceel in de Iordensstraat. De inbraak moet gebeurd zijn tusschen des avonds kwart over zeven en elf uur. De inbreker heeft zich met een valschen sleutel toegang verschaft. Uit een buffet werd een bedrag van f 11.25 vermist en uit een lado bovendien 6 zilveren vorken. In een andere kamer werd een schrijfbureau opengebroken. De politie stelt een onderzoek in. Bejaard man door locomotief gedood. Ongeluk op een onbewaakten overweg. Zaterdagavond omstreeks half elf is op den onbewaakten overweg nabij de R.K. school in de buurtschap Veldmaat, gemeente Haaksber gen. de circa 68-jarige ongehuwde Johannes ten Thije door een losse locomotief aangere den en op slag gedood. De machinist merkte, dat er iets gebeurd moest zijn, toen hij een verdacht geluid voor aan de locomotief hoorde, hetwelk, naar hem bleek, veroorzaakt werd door het totaal ver wrongen rijwiel. Hij stopte - en terugkeerend vond hij tusschen de rails het totaal verminkte lijk van den ongelukkige. Het lijk van het slachtoffer is naar het St. Anthonius-gasthuis te Haaksbergen vervoerd. op Naar wij van bevoegde zijde ver nemen, zal de dag van het huwelijk van Prinses Juliana en Prins Bern- hard als een nationale feestdag wor den beschouwd. Op dien dag zullen derhalve alle rijksdiensten, instellin gen en -bedrijven gesloten zijn voor zoover dit mogelijk is. Massa-opruiming van IJmui- densche stoomtrawlers. 25 trawlers naar den slooper. Naar de directie van de Vem ons mededeelt heeft zij 2S trawlers die gedurende Langen tijd uit de vaart zijn geweest, voor den sloop ver kocht aan N.V. Frank jjsdijk's In- dustrieele Ondernemingen te Hen drik Ido Ambacht. Het zijn de: Anna IJM 34; Gerbris IJM 101, Mies en Truus IJM 119. John B. IJM 109, Clara Nicol IJM 108. J. T. Cremer IJM 120;' Catania IJM 51: Concordia IJM 62: Derika 2 IJM 405: Derika 4 IJM 385: Derika 9 IJM 187; Derika 13 IJM 127; Derika 15 IJM 272; Derika 16 IJM 203, Louisa IJM 121, Bertha IJM 122; Kennemerduin IJM 75: Oceaan 2 IJM 92: Pieter Cornelis IJM 146; Victor IJM 149; Flora IJM 501: Marten Bernardus II IJM 406; Freya IJM 142; Hibernia IJM 326; Victoria IJM 327. De schepen zullen binnen enkele weken worden overgenomen. Wij merken hierbij nog op, dat de Kennemerduin de oude Betsy van de reeóerij Groen is. de eerste trawler die voor een IJmuidensche reederij, thans ruim 40 jaar geleden, in de vaart werd ge bracht. Oude vrouw door vrachtauto aangereden. Met een diepe hoofdwonde opgenomen. Op den Koudenhorn is Zaterdagmiddag omstreeks half zes een voetgangster aange reden door een vrachtauto. De vrouw, de 84- jarige weduwe S.-de H wonende aan den Harmenjansweg. stak plotseling den weg over. Daar het stroomde van den regen heeft zij waarschijnlijk niet voldoende opgelet. De aanrijding was dan ook niet meer te voor komen. De vrouw kreeg een klap van de lin kerkoplamp, waardoor zij een diepe hoofd wonde opliep. Zij viel en bleef vlak voor het linkerwielvan de vrachtauto liggen, die dank zij krachtig remmen van den bestuur der onmiddellijk tot stilstand kwam. Na door leden van den Ongevallendienst te zijn ver bonden werd de oude vrouw per ziekenauto naar het St. Elisabethsgasthuis overgebracht. Haar toestand is ernstig, doch niet hopeloos. De remmen van de auto bleken goed te functionneeren. maar de ruitenwisscher was niet in orde. De wagen is voorloopig door de politie in beslag genomen. Winkelier op het nippertje gered. Bij een brand in een sigarenmagazijn. In den nacht van Zaterdag op Zondag omstreeks half drie ontdekte een surveillee- rende agent van politie dat er in den sigaren winkel van den heer W. Vervoorn aan den Langendijk te Gorinchem brand was uitgebro ken. De eigenaar, die alleen thuis was en op de bovenverdieping sliep, kon het huis niet meer langs den gewonen weg verlaten en alleen met behulp van een ladder en door een brand- luik kon de heer Vervoorn uit zijn benarde positie bevrijd worden. Onmiddellijk nadat de heer Vervoorn het brandende perceel verlaten had, sloegen de vlammen uit het dak. Het perceel brandde tot den grond toe af. Verzekering dekt de schade. Hoewel men geen zekerheid heeft omtrent de oorzaak van den brand, moet deze waar schijnlijk worden gezocht in het feit, dat in den winkel een kacheltje stond te branden PL. C. S. S. VRAAGT HUURVERLAGING. Het Plaatselijk Comité voor Strijd en Soli dariteit (PI. C. S. S.) te Haarlem heeft aan den gemeenteraad een adres gezonden waar in verzocht wordt de huur der gemeentewo ningen met twintig pet. te verlagen. De adressant wijst erop. dat weliswaar de huurbijslag is vervangen door *n evenredigen bijslag, doch dit acht het comité geen reden, om huurverlaging niet urgent te noemen. Het sub-buurtcomïté heeft zich met verschillende huiseigenaren in verbinding gesteld. Ook met dezen wordt over huurverlaging onderhan deld.. Bekentenis van Baldwin over de verkiezingen wekt verontwaardiging. Onze Londenschen correspondent schrijft ons: De bladen, die tegen de regeering zijn kun nen geen woorden vinden, sterk genoeg om uitdrukking te geven aan hun verontwaar diging en ontsteltenis over de bekentenis van den premier in het bewapeningsdebat van Donderdag. Die bekentenis was, dat hij op zettelijk in de verkiezingscampagne van 1935 had toegezegd en zijn volgelingen laten toezeggen dat er van zware bewapening geen sprake zou zijn, hoewel hij wel degelijk van plan was, daartoe over te gaan. Hij had deze bedriegelijke houding aangenomen, om dat de verkiezingen plaats hadden in een periode van sterk ontwikkeld pacifisme in het land. Hij was overtuigd, dat hij de verkiezin gen voor de nationale regeering niet zou winnen, indien hij krachtige bewapening voorop zou zetten in het program van zijn bestuur. Hij zette die krachtige bewapening daarom niet voorop, maar suste de openbare meening met vage aanduidingen over de be wapening, die echter altegader den zin had den. dat het met die bewapening zoo'n vaart niet zou loopen In het Lagerhuis heeft hij Donderdag doen beseffen, dat een groot doel dit bedenkelijk middel heiligde voor zijn geweten. Als leider achtte hij zich verplicht de kiezers om den tuin te leiden en hij heeft het stoutmoedig erkend. Daar zal het wel bij blijven, hoe zeer de vijanden der regeering politieke munt uit het geval pogen te slaan. Zij vinden de er kenning van den premier even cynisch als adembenemend. Zij roepen uit. dat men nu pas goed heeft leeren inzien, hoe ver net is gegaan met de politieke onzedelijkheid van den premier en zijn partij. Zij vinden dat aan het gezag van den premier een nieuwe ern stige slag is toegebracht. De eerste was die van het Hoare-Laval vergelijk om Abes- synië te verdeelen. Zij spreken thans de ver wachting uit. dat Baldwin dezen tweeden slag niet teboven zal komen en dat hij niet veel langer aan het hoofd der regeering zal staan Deze laatste voorspelling kan gemak kelijk gedaan worden, daar het reeds bekend is, dat Baldwin na de kroningsfeesten zijn post zal overgeven aan Neville Chamberlain. Toenemende spanning tusschen Japan en China. Japansch diplomatiek vertegenwoordiger acht een oorlog onvermijdelijk. PEIPING, 16 November (A.N.P.) De zaakgelastigde bij de Japansche ambassade Kato, heeft tegenover Chl- neesche persvertegenwoordigers ver klaard. dat de gespannen betrek kingen tusschen Japan en China een ernstig karakter dragen en dat ..een oorlog onvermijdelijk was". Hij legde deze verklaring af, na juist terugge keerd te zijn van een inspectiereis naar Tsjang Pei. Volgens berichten uit Chineesche bron zijn de troepen in de provincie Tsjahar tot ongeveer 15.000 man ver sterkt en komen schermutselingen tusschen hen en de Japansche troepen bijna dagelijks voor. OLEARINGBESPREKINGEN MET DUITSCH- LAND VOOR EENIGE DAGEN ONDER BROKEN. 's-GRAVENHAGE. 16 November. Naar wij vernemen zijn de besprekingen, welke hier ter stede tusschen een Nederlandsche en een Duitsche delegatie de vorige week zijn ge voerd om te komen tot verlenging van de clearingovereenkomst tusschen Nederland en Duitschland, voor enkele dagen onderbro ken. De Duitsche delegatie is naar Berlijn te ruggekeerd. Aangenomen mag worden, dat de onderhandelingen binnen korten tijd weer voortgang zullen hebben. De ramp van de Van der Wyck. Niet te wijten aan verkeerde belading of vulling der tanks. BATAVIA, 16 November. (Aneta) De hoofdinspecteur voor de scheepvaart deelde aan Aneta ten aanzien van het onderzoek naar de oorzaken van den ramp met de „Van der Wijck" mede, dat dit onderzoek tot dus verre heeft uitgewezen dat de oorzaak niet moet worden toegeschreven aan onjuiste be lading. wijl het schip bij het vertrek van Soerabaja alleszins voldoende stabiel was. In 1927 is uit een hellingsproef welke proef doorgaans slechts éénmaal in het be staan van een schip wordt genomen de meta-center-hoogte (welke de stabiliteit van het schip bepaalt) vastgesteld bij bepaalde lading en bijvulling van de tanks. Aan de hand van tot dusverre verkregen gegevens ten aanzien van de belading bij het vertrek van Scerabaja en de "orrectr ap de meta- center-hoogte, in 1927 gevonden, kon worden vastgesteld dat de „Van der Wijck" voldoende stabiliteit had (toen de ramp geschiedde), hetgeen inhoudt, dat de état -major ten aan zien van mogelijke foutieve behandeling van de lading en van het vullen van de tanks, van allen blaam is gezuiverd. Geen onnoodige signalen des nachts! De Haarlemsche politie heeft in den nacht van Zaterdag op Zondag een speciale con trole gehouden op het onnoodig signalen geven door automobilisten, hetgeen bij de nieuwe verkeersverordeningen verboden is. Na 10 uur des avonds moet men licht signalen inplaats van claxonsignalen geven. De politie moest 32 waarschuwingen uit- deelen. In het vervolg zal echter strenger worden opgetreden en zal het niet bij een simpele waarschuwing blijven. In de toekomst eenheids- Rijkspolitie? Rechterlijke macht en extremistische bewegingen. De Memorie van Antwoord van Justitie. In de Memorie van Antwoord betreffende de begrooting van Justitie voor 1937 schrijft minister van Schaik o.m.: De regeering stelt zich voor, dat het in de toekomst wenschelijk en mogelijk zal zijn de beide thans bestaande njkspolitiecorpsen te doen opgaan in een eenheids-rijkspoütie. Het staat echter wel vast, dat deze eenheid nog niet op korten termijn zal kunnen worden tot stand gebracht. Er wordt naar gestreefd allereerst te be reiken dat Kon. Marechaussee en Rijksveld- wacht elk een eigen territoir aangewezen krij gen, waarop zij, met uitsluiting van het an dere corps, den rijkspolitiedienst in vollen omvang zullen uitoefenen. Rechterlijke macht. Het is juist, dat er enkele leden van de zittende magistratuur zijn. die zijn toegetre den tot de Nationaal Socialistische Beweging en daarvan geen geheim maken. Dit te moe ten ervaren, heeft den minister weinig aange naam getroffen. De regeering had niet anders verwacht, dan dat de voor het leven be noemde leden van de rechterlijke macht, op wie uiteraard het bepaalde inartikel 97b van het algemeen rijksambtenarenreglement niet van toepassing is, zich zonder uitzondering vrijwillig zouden onthouden van deelneming of steun aan vereenigingen, waarvan door de regeering is beslist, dat zij „om de doelein den, die zij nastreven, of de middelen die zij aanwenden de behoorlijke vervulling door den ambtenaar in 's rijks dienst van zijn plicht als ambtenaar kunnen in gevaar brengen of schaden". Nu de werkelijkheid aan die ver wachting niet geheel blijkt te beantwoorden, rijst inderdaad de vraag, welk standpunt hiertegenover moet worden ingenomen. Dat deze vraag niet gemakkelijk valt te beant woorden, hebben blijkens de in het Voorloopig Verslag gerelateerde beschouwingen, verschei dene leden reeds terecht gevoeld. Hetgeen terzake werd opgemerkt eener- zijds omtrent de in beginsel bestaande wen- schelijkheid, dat maatregelen genomen wor den, anderzijds omtrent de moeilijkheden en bezwaren daaraan verbonden, kan goeddeels worden onderschreven. Intusschen is de aan gelegenheid in haar geheel onderworpen aan hef oordeel van den Hoogen Raad der Ne derlanden. Zoolang het advies van dit col lege nog niet bij de regeering bekend is, is het bezwaarlijk omtrent de onderscheiden aspecten der zaak een tot in bijzonderheden bepaald standpunt in te nemen. Dat leden der rechterlijke macht, van wie bekend is dat zij de in het voorloopig verslag bedoelde richting zijn toegedaan, in de uitoefening van hun ambt de vereischte objectiviteit uit het oog zouden hebben ver loren. is tot dusver geenszins gebleken. Berlijn heeft opnieuw ccn bepaling van het verdrag opgezegd; de internationale con trole op dc Duitsche rivieren wordt niet langer erkend. pag. 4 Drie colonnes van de Spaansche opstande lingen zijn de Manzanares overgetrokken; het jongste bombardement op Madrid zou 30 dooden en 300 gewonden geëischt hebben. pag. 4 Het werkloosheidspercentage is in de laatste week van October niet gestegen. pag. 3 De regeering overweegt scherper toezicht op eleclrische toestellen en materialen. pag. 3 Weldadigheidszegels zijn weer van 1 Decem ber tot 5 Januari verkrijgbaar. pag 3 De huwelijksdag van de Prinses en den Prins zal een nationale feestdag zijn. pag. 1 De Haarlemsche school voor luchtbescher ming is hedenmorgen geopend. pag. 2 ARTIKELEN, ENZ. R. P.: Optimisme. Pag. 1 Van onzen correspondent te Genève: Staten- mandatarissen leggen verantwoording af voor den Volkenbond. Jlir. dr. ,T. C. Mollerus: Maarlem's Bloei. J. B. Schuil: Herdenking wapenstilstand. nag 2 K. de Jong Walter Giesekring. H. D. Vertelling: Zeepbellen. Criticus over den wedstrijd Hillegont-Delft.0 De Burgerlijke Stand van Haarlem is ''opge nomen op pag 11.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 1