DE STRIJD OM MADRID. Tweedagen bewapeningsdebal in Engeland. Colonne van Kolonel Yague maakt vorderingen. Dampo Kruithuis in de lucht gevlogen. Thijs IJs en Dickie Dons in de wolken. Weinig vertrouwen in de regeeringspolitiek. DINSDAG 17 NOVEMBER 1936 H A A R E E M'S D A G P. T' A D „Madrid zal niet vallen' zegt Caballero- Om 11 uur gisteravond werd te Sa lamanca officieel medegedeeld, dat de colonnes van kolonel Yague van het N -W uit Madrid waren binnen gedrongen, nadat zij ter hoogte van de Franceses-brug en de Puerta Hierro de Manzanares waren overgestoken. De rechtsche troepen bezetten eenige gebouwen in de Universiteitswijk en eenige huizenblokken in dezen sector van de hoofdstad. Naar Havas uit Avila mededeelde heeft deze verrassende aanval van Yague den toestand ge heel gewijzigd. De opstandelingen verjoegen niet alleen de regeeringstroepen uit hun stel lingen, doch zij drongen zelfs in de straten der stad door op een plaats, waar de tegen stand het grootst scheen. Langs de loop van de Manzanares drongen de colonnes onder be vel van Asencio. Bartolomeu en Delgado. ge steund door tanks, artillerie en vliegtuigen, de universiteitswijk binnen en tegen het vallen van dc-n nacht- waren zij hier meester. Tot voorbij de landbouwschool drongen de opstan delingen door met de bajonet en handgrana ten en langs het Westerpark kwamen zij tot voor het Paseo de Resales. Eerst boden de re geeringstroepen hardnekkigen tegenstand en het handgemeen duurde verscheidene uren, doch plotseling trokken de regeeringstroepen terug en verschansten zij zich achter stellin gen, welke in de aangrenzende straten waren opgeworpen. Het gevecht is dus tot in de stad zelf door gedrongen. De bevolking is hierover verschrikt en trekt naar het noordoosten der stad. De opstandelingen kunnen thans langs breede straten, soms wel 40 meter breed, oprukken tot aan het plein Quatro Caminos. De opstandelingen blijven de stad vanuit vliegtuigen bombardeeren. Hotel Savoy is door verscheidene bommen getroffen en ook de Fransche ambassade is getroffen. Ten gevolge van het bombardement zijn verscheidene bran den uitgebroken. Vijf vliegtuigen der opstande lingen neergeschoten. Het ministerie van luchtvaart deelt mede, dat gistermiddag 23 jachtvliegtuigen van de regeeringsluchtvloot zeven bombardements- en 8 jachtvliegtuigen van de opstandelingen boven Madrid hebben aangevallen. Vijf toe stellen van de opstandelingen, twee „Heinkel", twee „Fiat" en een „Junker" werden omlaar geschoten. Een andere escadrille van de regeering heeft het station van Salamanca gebombardeerd en het gebouw in brand geschoten. Hierbij werd een groote hoeveelheid oorlogsmateriaal van den vijand verwoest. Een derde escadrille heeft een bezoek gebracht aan Cadix en hier 18 bom men geworpen op het arsenaal en de haven werken. Ministerpresident Largo Caballero, heeft tegenover een verslaggever van Havas verklaard, dat Madrid niet in handen der opstandelingen zou vallen. Er moet echter volgens Caballero rekening mede worden gehouden, dat Madrid geen gunstige militaire stel ling is. In 't hypothetische geval, dat de opstandelingen bezit zouden nemen van de hoofdstad, zou, zoo zeide hij, deze overwinning slechts moreele waarde hebben. De oorlog zou voort duren. Niemand, zoo verklaarde Ca ballero voorts, kan aan onze overwin ning op het fascisme twijfelen ,want Ons geheele volk staat vijandig tegen over de opstandelingen, die in elk geval definitief zullen worden overwonnen. Een gistermiddag uitgegeven officieel com muniqué meldt, „dat de regeeringstroepen de zone bij Vasa Velazquez hebben gezuiverd van groepjes opstandelingen, die er in geslaagd waren tot daar door te dringen. Vliegtuigen der regeeringsluchtmacht heb ben onafgebroken de stellingen der opstande lingen en hun concentraties gebombardeerd. De rechtsche troepen probeerden het noord westelijk deel der stad te bezetten. Eenige groepjes opstandelingen zijn er in geslaagd de Manzanares over te trekken. Zij hebben zich verspreid over de toegangen tot de universi teitswijk en achter het Westerpark." Russisch schip door de opstandelingen vastgehouden. Het Russische volkscommissariaat voor buitenlandschen handel der Sovjet Unie deelt mede, dat tot nu toe nog geen directe verbinding tot stand is gebracht met den kapitein van het Sovjet-Russische schip .Sojuswodmikow" De Spaansche opstande lingen, welke het schip in beslag hebben ge nomen, staan niet toe. dat telegrafisch bij zonderheden omtrent het aanhouden en het opbrengen naar Ceuta worden gemeld. De Duitsche vertegenwoordiging van de „Sojusnefte-export" heeft in de afgeloopen drie dagen eenige malen naar Ceuta gete legrafeerd aan den kapitein van de „Sojus- wodnikow": breng tankschip overeenkom stig vorige opdrachten naar Belgische haven Ertvelde". De kapitein heeft evenwel niet geantwoord. Men wijst er op, dat de lading-documenten aan den Duitschen kooper zijn gezonden, zoo dat de lading, welke de Spaansche opstan delingen in beslag hebben genomen, eigen dom van deze Duitsche maatschappij is. Rusland worden beschouwd. Nog tien dagen na de arrestatie, aldus wordt gezegd, was de Rus sische regeering niet in staat, concrete mede deelingen te doen over de ten laste gelegde feiten. Het Duitsche protest tegen het op treden der Sovjet-organen wordt dan ook volledig gehandhaafd. In zekere Berlijnsche politieke krin gen gaat volgens Havas het gerucht, dat een diplomatieke breuk tusschen Duitschland en Sovjet Rusland aan staande zou zijn. Aan Russische zijde hecht men aan dit gerucht niet veel beteekenis. Men doet opmerken, dat hetzelfde gerucht reeds in omloop werd gebracht ten tijde, dat op het congres van Neuren berg heftige redevoeringen tegen Sovjet-Rusland werden gehouden en dat, ondanks deze redevoeringen, de formeele betrekkingen tusschen het rijk en Sovjet Rusland niet gewijzigd werden. Britsch'Indië. Aanslag op den onderkoning verijdeld. De „News Chronicle" deelt mede, dat de politie bij Lahore een complot tegen den on derkoning, Lord Linlithgow, op het spoor is gekomen. Een aanslag op den trein van den onderkoning werd tijdig verijdeld, verschei dene verdachten zijn gearresteerd. Zuid*Afrika. Minister Duncan wordt gouverneur-generaal der Unie. Op aanbeveling van generaal Hertzog heeft de koning Duncan, mi nister voor het mijnwezen der Zuid- Af rikaansche Unie aangewezen als opvolger van Lord Clarendon in de functie van gouverneur-generaal der Unie, zoodra zijn verlengde ambtspe riode in Maart a.s. zal zijn geëindigd. Engeland Regeering betreurt Duitsch land's houding. In antwoord op een vraag van Attlee heeft de minister van buitenlandsche zaken. Eden, Maandag in het Lagerhuis een verklaring af gelegd uit naam der Engelsche regeering over Duitschland's opzeggen van de clausu les in het verdrag van Versailles betreffende het internationale regime der waterwegen. Na er aan te hebben herinnerd, dat ge durende verscheidene jaren onderhandelin gen gevoerd zijn teneinde de Duitsche wen- schen in overeenstemming te brengen met de belangen der andere betrokken mogendhe den, verklaarde Eden: „Onder deze omstandigheden is het voor de Britsche regeering een teleurstelling, dat op het oogenblik, waarop de besprekingen werd voortgezet en ondanks de verleden jaar gegeven verzekeringen, Duitschland eens te meer de procedure der onderhandelingen heeft laten varen ten gunste van een een zijdig optreden. Deze teleurstelling wordt niet veroorzaakt door vrees voor schade aan be langrijke Engelsche handelsbelangen, maar door het feit, dat handelingen van dezen aard het onderhouden van internationale betrekkingen eenigszins moeilijk moeten ma ken (applaus). Duitscli commentaar. In politieke kringen te Berlijn constateert men naar aanleiding van Eden's verklaring dat hierbij wellicht over het hoofd is gezien, dat Duitschland in langdurige onderhande lingen steeds weer vergeefs getracht heeft door overeenstemming te komen tot ophef fing van de eenzijdige discrimineeringen ten nadeele van Duitschland door de bepalingen van Versailles. Pas toen niet meer getwijfeld kon worden aan de nutteloosheid van ver dere bemoeiingen zoo zegt men heeft de Duitsche regeering tot den stap in kwes tie besloten, vooral ook, omdat op 15 Novem ber de opzeggingstermijn van den Fransch- Duitschen modus vivendi van Mei 1936 afliep. Bij verkoudheid inwrijven en f inademen. s? IL ifS Dampo, Pot 50 ct. Doos 30 cl. iïV, J|||daar lucht je van op. (Adv. Ingez. Med.) Catastrofale gebeurtenis in Zuid-Frankrijk. 40 dooden, ruim 200 gewonden. Gisteravond berichtte Havas uit Marseille, dat een ernstige ontploffing had plaats gehad in het kruithuis van Saint Chamas. Bij deze ramp werden 40 personen gedood en ruim 200 gewond. Nader meldt Havas uit Saint Chamas: kruitfabriek, waarin de ontploffing vond, strekt zich over een afstand van 2 tot 3 K.M. uit tusschen de gemeenten Saint Chamas en Miramas. Zij bestaat uit een groot aantal gebouwen van één verdieping en het directiegebouw, dat aan den ingang is gelegen. Deze staan alle af zonderlijk en zelfs door aardhoopen van het oude Chamas gescheiden. Brand brak uit. Omstreeks half vijf brak brand uit in het gebouw 104, dat op meer dan twee kilometer afstand van den hoofdingang is gelegen. De brand ontstond in de mengtoestellen voor de bereiding van toliet, een ontplofbare stof. Spoedig hing een zeer dichte zwarte rook wolk boven het gebouw. De zeer strenge voorschriften ingeval van brand werden onmiddellijk toegepast slechts enkele seconden na het uitbreken van den brand loeide de sirene. Het geheele per soneel begaf zich naar het gebouw om het vuur te bestrijden met de beschikbare midde len Reeds hadden de brandweerlieden de spuit in gereedheid gebracht, toen om negen minuten over half vijf een ge weldige ontploffing ontstond. Het ge bouw was in de lucht gevlogen. De kracht van de ontploffing was zoo hevig, dat zij in het dorp en in alle naburige gemeenten gehoord werd en groote ongerustheid onder de bevol king veroorzaakte. Uit Saint Chamas verscheen het eerst hulp. Uit de on beschrijflijke verwarring van electri- sche draden, gesmolten metalen bal ken en puin, trachtte men de werklie den te bevrijden, die niet meer hadden kunnen vluchten, terwijl anderen, die slechts licht gewond waren, naar het dorp vluchtten. Vrouwen en kinderen verdrongen zich voor het gesloten hek der fabriek Bij het schijnsel van zaklantaarns vond het eerste reddingswerk plaats. Later werden zoeklichten uit Existres en Berre aangevoerd, die een noodverlichting vormden bij den ingang van het fabrieks terrein en op de plaats van de ramp. De gewonden werden overgebracht naar de ziekenhuizen van Salon, Nix en Marseille. Ondwer de dooden bevindt zich de directeur van de fabriek. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. 23 Duitschers gearresteerd. Volgens het Duitsche Nieuwsbureau is uit officieele medeelingen der Russische regeering aan ae Duitsche ambassade te Moskou ge bleken, dat gedurende de laatste dagen 23 Duitschers in Rusland gearresteerd zijn. Het is den Duitschen diplomatieken vertegen- worodigers tot dusverre niet gelukt de gear resteerden door Duitsche ambtenaren te doen bezoeken. Eerst na lang aandringen zijn heden de namen van 14 arrestanten aan de ambas sade medegedeeld, alsmede de artikelen van ci. strafwet, welker overtreding hun wordt ten laste gelegd. Zij worden beschuldigd van spionnagc, terroristische actie en organisatie van een actie, gevaarlijk voor den staat. In bevoegde kringen te Berlijn wordt ver klaard, dat de mededeelingen der Russische autoriteiten als geheel onvoldoende moeten De vogel vertelde van Dickie Dons, die daar beneden in het be sneeuwde bosch lag te slapen. Zoo maar in de sneeuw, zonder deken of eenige andere beschutting. Hij zou nog ziek worden! Akoedeboe, de toovenaar, knikte ernstig. Hij dacht lang na, met diepe rimpels in het voorhoofd. Tenslotte zei hij: „Daar moeten we toch iets aan doen. Die kleine man kan daar zoo niet blijven liggen, 't Is goed, dat je het mij verteld hebt!" Daarna ging hij naa^een vertrek, waar een geheimzinnige machine stond opgesteld. Akoedeboe drukte op een knop en nu begon de wolk met het kasteel er op, langzaam te dalen. Baldwin's lippen „ontzegeld". (Van onzen Londenschen correspondent). De Liberalen hadden in het Lagerhuis de aandacht gevestigd op de veronachtzaming in de Troonrede van het rapport van de rijks commissie, die een onderzoek heeft ingesteld naar de werking van het particulier wapen- bedrijf. Hieruit ontstond het debat over de landsverdediging, dat twee dagen heeft ge duurd en dat zich behalve door bevestigini van bekende of bevroede zaken, heeft ge kenmerkt door het optreden van Winston Churchill, die zich deed gelden in al den luister -van zijn redekunst. Het vertrouwen in de regeering is met betrekking tot de her bewapening niet bijster groot. Het debat heeft doen beseffen, dat het nog geringer is dan tot nu toe aan den dag was getreden. Het gebrek aan vertrouwen is voortgekomen uit beoor deelingen onder verschillende hoeken. De Labour-Oppositie, die uiteraard alle vertrou wen in de regeering mist behalve nu het vertrouwen in de wijze waarop zij tegen fas cisten en communisten optreedt in het nieuwe ontwerp voor de handhaving der openbare orde mist dat vertrouwen in het bijzonder in de bewapeningskwestie, omdat ze vindt dat de staat de voortbrenging van en den handel in oorlogsmiddelen geheel aan particuliere handen moet onttrekken. De Liberalen hebben naar hun oud geloof het hoogste vertrouwen in het particulier initia tief en meenen zeker, dat de bewapenings politiek gediend is met de ruime medewerking van de particuliere nijverheid; zij hebben echter weinig vertrouwen in de regeering, om dat zij er maar niet achter kunnen komen, waarvoor de regeering eigenlijk tot deze krachtige herbewapening is overgegaan en hoe ver zij voornemens is er mee te gaan. Het gevoel in de Conservatieve partij kan wel- lichtt niet met „gebrek aan vertrouwen" wor den aangeduid. De partij is ongerust, is niet op haar gemak omdat ze redenen meent te hebben te veronderstellen, dat de nieuwe or ganisatie der landsverdediging en de productie voor de bewapening veel te langzaam gaan. Op de regeeringsbanken van het Lagerhuis werd men de onvriendelijke stemming, die over alle banken lag, rechts, links en in het midden, zeer goed gewaar. En behalve Sir Thomas Inskip, de groote co-ordinator, traden Sir Samuel Hoare en Baldwin zelf als ver dedigers van het regeeringsbeleid op. Maar al zijn zij corypheeën en kunstenaars in goedpraten en overreden, het onbehaaglijk gevoel dat er het een en ander schort aan de zaak, is gebleven. Engeland in den b ewap eningswedlo op. Sir Thomas Inskip moest zelf erkennen, dat de productie van materiaal voor de lucht macht en de marine in de vaart, waarmede ze geschiedt, niet heelemaal aan de verwach tingen heeft beantwoord. Dat was even open hartig als onaangenaam voor de groote meer derheid van het Lagerhuis, die nu heelemaal accoord gaat met Engelands mededinging in de internationalen bewapeningswedstrijd. Maar afgescheiden daarvan kwam ruim het gevoe len tot uiting, dat juist deze minister, die vaart onder den langen wimpel van „co ordinator van de diensten der landsverdedi ging" den verkeerden weg opgaat en zich in zijn werkzaamheid heeft ontpopt als een mi nister voor oorlogsproductie, die blijkbaar aan de drie hoofdwapens, leger, vloot en lucht macht onafhankelijk van elkaar het hunne wil geven en zooveel mogelijk er van. Dat is heel wat anders dan co-ordineeren in den be doelden zin. In het rapport van de rijkscommissie voor noemd was de benoeming van een minis,ter voor Voorzieningen aanbevolen. De rappor teurs achtten zulk een functionaris noodig om controle te oefenen op het particuliere wa- penbedrijf, er voor te waken, dat de staat de beste waar voor zijn geld kreeg en om de par ticuliere productie op de best mogelijke wijze te regeien. De regeering heeft zich niet ge haast overeenkomstig dit advies te hande len. Haar standpunt is dat de commissie er niet voldoende nadrukkelijk om heeft ge vraagd. Inmiddels schijnt Sir Thomas Inskip juist zoo iets te doen als de commissie zich van een minister voor Voorzieningen had voorgesteld. Maar de belangrijker taak van co-ordinator het samenbrengen en doen samenwerken van de vloot, de luchtmacht en het leger in een verband, dat op de doelma tigste wijze de zaak der landsverdediging in haar geheel dient die taak komt in het gedrang. Daar werd in het debat met nadruk op gewezen. En aangezien de problemen der landsverdediging machtig veel aangelegenhe den in zich betrekken, voedselvoorraden evenzeer als afweergeschut, kan men wel beseffen, dat een enkele minister het niet alleen kan opknappen. Blijkens Baldwin's verdediging is de regeering bevreesd, dat een ministerie, zooals de commissie wenscht. te hard van stapel zou loopen en de nijverheid van het land zoo zeer voor zich zou opeischen dat deze op voet van oorlog zou komen en dat f-.nancieele en economische ontwrichting er uit voort zouden komen. De verdediging is niet erg overtuigend; maar zoo is ze gegeven. Baldwin's „bekentenis". Volgens-de zware koppen, waarmede de luidruchtige bladen het verloop van het debat hebben aangekondigd, heeft de premier bij deze gelegenheid ook zijn lippen ontzegeld. Men zal zich herinneren dat hij verleden jaar in den loop van de Abessynische crisis heeft verklaard: „My lips are sealed". De term is aan hem blijven kleven zooals eens de ;erm ..wait and see" van den premier Asquith aan dezen bleef kleven, in zijn geval met noodlottigen politieken uitslag. Met Baldwin reeft het niet zoo'n ontstellende vaart geloo- pen en nu de lippen, op gezag van genoemde bladen ontzegeld zijn, zal het gevaar wel ge weken zijn. De ontzegeling werd beweiiït door Winston Churchill, die den premier had verweten, dat hij zijn belofte Engeland in de lucht even sterk te maken als de sterk te natie die zou kunnen toeslaan niet had ;ehouden. Churchill herinnerde er ook aan, dat de premier in de verkiezingen zijn woord had gegeven, dat er geen groote bewa pening in Groot Brittannië zou komen. Hoe rijmt zich het eene met het andere? had Churchill gevraagd. En het antwoord van Baldwin was gelijk bekend, dat hij de verkiezingen nooit zou hebben gewonnen (ze werden gehouden in een tijd, die zich kenmerkte door sterk-pacifistische gevoelens in de bevolking) indien hij om een mandaat voor bewapening had gevraagd. En met deze verklaring, die door de oppositie met het ge- geloei der verontwaardiging werd ontvangen, had de premier dan de lippen ontzegeld. De oppositie vond in de uitlegging de bevestiging van haar bij de gelegenheid herhaaldelijk uitgesproken geloof, dat de regeering de ver kiezingen met oneerlijke middelen had ge wonnen. Maar men kan er de vriendelijker uitlegging aan geven, dat Baldwin diep voel de dat de nationale regeering terug moest ko men aan het bewind en aldus een eendrachtig front moest stellen tegenover het buitenland. A. K. VAN R. Scotland Yard waakt over koning Edward's veiligheid. „Boek der misdadigers" samengesteld. Scotland Yard treft reeds uitgebreide maat regelen in verband met de aanstaande kroning van Edward VIII. Het beroemde detective bureau heeft een boek gepubliceerd, waarin de foto's en een korte levensbeschrijving van de meest bekende misdadigers der geheele wereld zijn afgedrukt. De Engelsche politie zal een bijzondere be wakingsdienst in de Engelsche havens instel len en zal nauw contact onderhouden met de politie-autoriteiten van Parijs, New-York, Berlijn, Toronto, Sydney enz. Op deze wijze zal men trachten te verhin deren, dat misdadigers van de kroningsfees ten handig gebruik zullen maken om in Enge land maar vooral in Londen hun slag te slaan (K.W.P.) PROEBAMMA WONENSDAG 18 NOVEMBER 1936. HILVERSUM I, 1875 M. NCRV.-uïtzendlng. 8.Schriftlezing. 8.159.30 Gram. platen. 10.30 Morgendienst. 11.12.Harmonium en sopraan. i2,15 Gram. platen. 12,30 Kwintet concert. 1.30 Gram. platen. 2.00 Vervolg con cert. 2.30 Voor jeugdige postzegelverzame laars. 3.3.45 Hobo en piano. 4.00 Chr. Lie- derenuurtje. 5.Kinderuur. 6.Landbouw- halfuur. 6.30 Onderwijsfonds voor de scheep vaart. 7.Berichten. 7.175 „Een woord aan de slechthoorenden", causerie. 7.30 Gram. pl., 7.45 Reportage. 8.Berichten ANP. 8,15 Revius-herdenking. 9.30 Gram. platen. 9.55 Berichten A.N.P.. 10.Schaakcursus. 10.15 Pianorecital. 10.4511,30 Gram. platen. Schriftlezing. HILVERSUM n. 301 M. VARA-Uitzending. 8.Gram. platen. 9.30 „Onze keuken'1, causerie. 10.Morgenwijding VPRO. 10.20 „Melody Circle" en causerie over opvoeding tot gemeenschapszin. 11,30 „De invloed van de rationalisatie op de werkloosheid", causerie 12.Orgelspel. 12.301,45 „De Flieréflui- ters" m. m.v. zangsolist en gram. platen. 2.00 Gram. platen. 2.30 Voor de vrouw. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 Zang en orgel. 6.00 Gram. platen. 6.20 „De Ramblers", 7.Sportuitzen- ding. 7.15 Zang, hierna gram. platen. 7.40 „Democratie en autocratie", causerie. 8. Herh. SOS-Ber. ANP. VARA-Varia. 8.15 „De Bohemians", 9.Radiotooneel. 10.Berich ten A. N. P. 10.05 Gram. pl. 11.„Huwelijks verhoudingen", causerie. 11,3012.Gram.- platen. DROITWICH, 1500 M. 11.05 Orgelspel. 11,3511,50 Gram. platen. 12,05 BBC-Northern-Irelahd orkest en zang. 12,50 Jazzmuziek (Gr. platen) 1,202.20 Het Birminghamsch Hippodrome Orkest. 3.10 Cal ender's Senior Band. 3,50 Pianorecital. 4.20 Vesper. 5.10 Het Mac Arthur Kwintet. 5.35 BBC-dansorkest, 6.20 Berichten. 6.40 Cau serie over Leon Blum. 7.De BBC-zangers. 7.35 Fred. Hartley's Novelty Kwintet. 8.15 W. S. Gilbert-herdenking. 8.35 BBC-Sympho- nie-orbest. 9.25 Berichten. 9.45 Vervolg con cert. 10.30 Het Bridgewater Kwintet. 11,20- 12 20 Harry Evans en zijn Band. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram. platen, 11,20 Pasdeloup- kamerork.est 2,50 Orkestconcert. 5.50 Pa- rijsch Kamerorkest. 8.20 Lettische mu ziek. 9.05 Radiotooneel. 11.2012.35 Andolfi- dansorkest. KEULEN. 456 M. 5.20—7.20 W. Noack's orkest en solist. 7.35 Omroepkleinorkest en solisten. 8.359.05 Gewijd programma. 9.20 Gram. platen. 10.50 Pianorecital. 11,20 Landes-symphonie-orkest Saarpalts. 3.20 Omroep-Amusements-orkest. 5.20 Radio-tooneel. 6.20 Koor-concert. 7.20 H. Schroder's kamerorkest en orgel. 9.50- 11,20 Omroeporkest en viool. BRUSSEL, 322 M. 12,20 Gram. platen. 12,50 Klein-orkest. 1,30 Omroepdansorkest. 1,50—2.20 en 6.20 Gram. platen. 7.20 Zang. 8.20 Omroeporkest. 9.20 Gram. platen. 9.35 Symphonie-orkest. 10.30- 11,20 Gram. platen. BRUSSEL, 484 M. 12,20 Gram. platen. 12,50 Omroepdansor kest. 1.30 Kleinorkest. 1,502,20 en 6.20 Gram. platen. 7.20 Zang. 8.20 Omroeporkest. 9.20 Gram. platen. 9.35 Symphonie-orkest. 10.30- 11,20 Gram. platen. 12,2t) Gram. platen. 12,50 Omroepdansorkest 1.30 Kleinorkest. 1,502,20 en 5.35 Gram. pla ten, 6.35 Omroeporkest. 7.20 Gram. platen. 8.20 Symphonieconcert. 9.20 Radio-tooneel. 10.3011,20 Omroepdansorkest. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.20 Omroeporkest en cello. 9.20 Berich ten. 9.50 Orgelconcert. 10.05 Weerbericht. 10.2011,20 Gram. platen.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 6