jt. nUdaas^esdmlm PHILIPS LTmDI] SITTERSsIKflR m WEILL ZOON Familiedrama teljmuiden. ^WEERBERICHT t^eods; ietsV W OENSDAG IS NOVEMBER 1936 H A A R t E M'S D A G B E A" D 2 Zaak in hooger beroep berecht. Thans vier jaar gevangenisstraf geëischt. Voor het Hof te Amsterdam is Dinsdagmiddag het familiedrama be handeld, dat geruimen tijd de gemoe deren van de inwoners van IJmuiden liecft bezig gehouden. De verdachte, een 50-jarige werklooze machinist, stond terecht als verdacht van poging tot doodslag op zijn schoonzuster N. W. en zijn buurman J. van H. Het O. M. te Haarlem had vier en een half jaar geëischt. de Rechtbank had hem tot een gevangenisstraf van vijf jaar met aftrek van voorarrest veroordeeld. Men zal zich dit drama nog herinneren. De vrouw van verd. had zich korten tijd tevoren met haar jongste kind door verdrinking van het leven beroofd. De man ging zich aan drank te buiten en zijn aangetrouwde familie maakte hem hevige verwijten. De stiefdochters verlieten de wo ning en de R. leefde alleen in zijn woning in De la Reystraat te IJmuiden. Hij bemoeide zich weinig met de familie. Op 7 Juni zat hij voor zijn woning toen zijn 18-jarige stiefdochter Catharina S. langs kwam. Hij vroeg haar mee naar boven te gaan. omdat hij haar een pakje brieven wilde geven. Dit werd gehoord door verd.'s schoon zuster N. W. Zij had gezegd: „Ga niet mee naar binnen, laat Dirk maar alleen naar bin nen gaan. Verd. had toen uitgeroepen: „Best, dit is jouw laatste week" Verd. was naar binnen gegaan, een oogen- blik later kwam hij terug met een revolver en schoot op korten afstand. De kogel schampte langs de slaap van de vrouw en nog voordat verd. voor de tweede keer kon schieten vluchtte de vrouw haar huis binnen. Toen zij binnen was. hoorde zij haar zoontje roepen: ..Daar komt hij weer aan". Hij wilde de keuken binnendringen, doch werd ontwa pend door den buurman J. van Ham, die even eens aan den dood ontsnapte, doordat revolver ketste De man werd overweldigd. Verd was in beroep gekomen, omdat hij naar hij zeide slechts één keer gescho ten had. zonder kwade bedoelingen. He Procureur-generaal mr. dr. D. Reilingh, vroeg op formeele gronden vernietiging van het- vonnis. Wat de zaak zelve betreft, achtte spr. den opzet bewezen. Verd. heeft eerst zijn schoonzuster bedreigd, hij is naar boven ge gaan en toen hij terugkwam schoot hij van vlakbij op haar. Daarna nam hij nog maat regelen voor de toekomst: hij schoot zijn hond neer. omdat hij voelde, dat hij- langen tijd in de gevangenis zou worden opgesloten en hij wilde het beest niet alleen achter la ten. Weer snelde hij naar de woning van zijn schoonzuster, bij de deur richtte hij zijn wa pen op zijn buurman. Gelukkig ketste het schot. In beide gevallen was, naar het oordeel van spr. opzet aanwezig. Wegens poging tot doodslag requireerde spr. vier jaar gevangenisstraf, met aftrek van voorariest, daarbij rekening houdende met de persoonlijke omstandigheden van verd.. De verdediger, mr. B. W. Stomps, bepleitte clementie, daarbij schilderde hij de persoon lijkheid van verd. en den lijdensweg door hem afgelegd. De vrouw, waarop verd. in dolle woede schoot, heeft steeds over vfcid, gerod deld en zijn vrouw en kinderen tegen hem op gestookt, i Het Hof zal 1 December arrest wijzen. KRUISSTRAAT-KRUISWEG VEREENIGING Dezer dagen hield de Kruisstraat-Kruis weg Vereeniging een buitengewone algemeene vergadering. De aftredende voorzitter, de heer Ant. Meyer, werd opgevolgd door den heer A. W. Schaefer. De heer S. Crommelin werd bereid gevon den zijn functie van penningmeester te blij ven vervullen. Het secretariaat wordt waargenomen door den heer P. A. Lammerts van Bueren. MET LUIDSPREKER VRAAGT POLIS VOOR 2 JARIGE VERZEKERING VAN LAMPEN EN REPARATIEKOSTEN SCHOTERWEG 1, TELEFOON 16659. (Adv. Ingez. Med.) AGENDA Heden: WOENSDAG 18 NOVEMBER Gem. Concertzaal: Concert door het man nenkoor „Die Spaerne-Sanghers". 8.15 uur. Stadsschouwburg: Kamermuziekavond door Ethel Bartlett en Rae Robertson voor de Maatsch. tot bevordering der Toonkunst. 8 uur. Stadsschouwburg: Kindervoorstelling Hans en Grietje, 2.15 uur. Gebouw Haarl. Kegelbond: Bazar ten bate van de Lichthoeve, 210 uur. Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Frans Hals Theater: „Dollarprinsessen" met Bette Davis en George Brent, 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „The King steps out' met Grace Moore in de hoofdrol. Op het too- neel: Linga-Singh, Oostersche mysteriën 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: Werner Baxter in „Vogelvrij" 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Onschuldige Meisjes", naar het tooneelwerk van Lilian Hellman, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. DONDERDAG 19 NOVEMBER Stadsschouwburg, Wilsonsplein: Liederen- avond Haarlem's Muziek-Instituut, 8.15 uur. Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 mi-'iten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Bloemendaal: Vergadering van den gemeenteraad, 2 uur. i Sm NUTTIGE TASSCHEN, MOFFEN, CAPES, VOSSEN, DRIEKWART BONTMANTELS BARTELJORISSTR. 26-28, HAARLEM (Adv. Ingez. Med.) De Lichthoeve-bazar. Hedenmiddag geopend. Dat het bekende Kindertehuis „De Licht hoeve" in Santpoort een groote bekendheid en belangstelling heeft verworven, een be langstelling die ze zoozeer verdienen, omdat ze nu al zooveel jaren verlaten kinderen met zooveel liefde verzorgen, blijkt wederom op dezen bazar, die van de week in het gebouw van den Haarl. Kegelbond in de Tempeliers straat wordt gehouden. Ontzagelijk groot is het aantal voorwerpen, dat voor dit werk ge schonken en vervaardigd is, waarbij het per soneel van „De Lichthoeve" natuurlijk onver moeid heeft meegeholpen. Vanmorgen al om zes uur is mannelijk personeel naar het ge bouw van den Kegelbond gekomen, om de stands voor dezen bazar op te bouwen of er bij te helpen. En te negen uur kwam een groot aantal zusters, met de dames Kuyck en Verkerk aan het hoofd, om de artikelen uit te pakken en de stands aan te kleeden. Zij werden daarbij geassiteerd door dames uit Heemstede, Haarlem en omgeving, die aan dit werk een goed hart toedragen. En de admini strateur van „De Lichthoeve" was eveneens weer present om leiding te geven. We vroegen aan de Directrice, Zuster Kuijck hoeveel kinderen er op het oogenblik in haar inrichting verzorgd worden. „Gisteravond is juist het 53ste kind, een zuigeling, bij ons binnengebracht!" Dit werd gezegd op een toon, alsof het de nauurlijkste zaak van de wereld was. Men kan er van op aan, dat het ook dit 53ste kind aan niets ontbreken zal, zoo lang de Zusters in staat zijn, dit menschlievend werk te verrichten. Het is te begrijpen, dat daar veel steun voor noodig is, want het zijn allemaal ge zonde kinderen, die flink kunnen eten en die veel kleeding noodig hebben. Er zijn er bij, die nu al tien jaar en nog langer in De Lichthoeve wonen. Daarom is nu ook deze bazar weer ge organiseerd en zooals we hierboven al op merkten is dit welslagen ervan weer zoo goed als verzekerd. We zagen een grooten voorraad nuttige en fraaie handwerken, kunstvoorwer pen, wollen goederen, babyartikelen, levens middelen enz. Natuurlijk ontbreekt er ook niet een propaganda-stand, evenals de maquette van de meer passende inrichting, die de Zusters zoo gaarne in de toekomst op de Veluwe gevestigd willen zien. We hopen, dat er veel bezoekers zullen komen, die op deze manier zullen meehelpen, dit ideaal te ver wezenlijken. Het aantal attracties is ook groot. Behalve de gebruikelijke vermakelijkheden, zooals sjoelbak, grabbelton, vischtent, rad van avon tuur, is er ook weer een stevige glijbaan die 't vorig jaar zooveel vroolijkheid veroorzaakt heeft. Men kan een prijsje winnen met het slaan van spijkers in een balk, enz. Verder is er een attractie, die we nog niet op een bazar gezien hebben. Dat is een galg-spel, dat de heer Joh. M. Schmidt, die ook al zoo lang zijn tijd en werkkracht aan De Lichthoeve geeft, ergens in Luxemburg ontdekt heeft. We zullen niet verklappen, wat dit spel beteekent. Onze lezers moeten maar eens gaan kijken! Ze zullen zich er best mee amuseeren. Het door Kuyck samengestelde Schimmen spel, waarop we reeds eerder de aandacht gevestigd hebben, zal hedenmiddag en Don derdagavond worden vertoond en ook de door den heer Schmidt vervaardigde Lichthoeve film wordt weer vertoond, namelijk heden- en Vrijdagavond. De bazar is hedenmiddag twee uur door Zuster Kuyck geopend. Wie eens een uurtje in een hoogst prettige sfeer wil doorbrengen, moet in deze dagen eens naar het gebouw van den Haarl. Kegelbond gaan. Men zal er verkwikt vandaan komen en de aangename gedachte kunnen koesteren, een goed werk te hebben gedaan. Deze bazar duurt drie da gen. TERAARDEBESTELLING A. VISSER. Heden werd te 's-Gravenhage op de be graafplaats Nieuw Eik en Duinen ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den mees ter monteur, sergeant-majoor A. Visser. De begrafenis geschiedde met militaire eer, waarvoor de troepen werden beschikbaar ge steld door het 2e regiment veldartillerie in Den Haag. Slmpendragers waren 4 sergeant-majoors van het korps Motordïenst, terwijl 12 ser geanten. eveneens van het korps, fungeerden als dragers. Afgevaardigden van het korps en het garni zoen Haarlem woonden de plechtigheid bij. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. (10.15 uur). Londen 9.04V2. Berlijn 74.47V2. Parijs 8.60 1 '4. Brussel 31.31. New York 1.85 1/8. 12.u Londen 9.0411/16 Berlijn 74.47 Parijs 8.60 1/4 Brussel 31.31 Zwitserland 42.56V2 Kopenhagen 40.40 Stockholm 46.45 Oslo 45.45 New-York 1.85 1/8 Praag 6.56 1/4 MARKTBERICHT PURMEREND. Afdeeling Pluimvee. Oude kippen per stuk f 0.40f 1.20. Jonge hanen per stuk 50—90 ct. Oude eenden per stuk 4050 ct. Kiloprijs oude kippen 3445 ct. Kiloprijs jonge hanen 4555 ct. De Bilt voorspelt: Matigen tot krachtigen, later afnemen- den Noordelijken tot Oostelijken wind. Gedeeltelijk bewolkt. Aanvankelijk nog kans op regen. Kouder. BAROMETERSTAND Hoogste 769.8 m.M. te Haparanda en Thorshavn. Laagste 750.0 m.M. te Isafjord. STORMWAARSCHUWINGSDIENST Geseind 18 Nov. te 10.35 uur aan de posten van Delfzijl tot Hoek van Hol land: „Wordt verwacht storm uit het Noordoosten". Koudermaar nog geen regen. De hooge drukking is zich in het Westen en Noorden sterk blijven ontwikkelen, wat in verband met de naar ons land en de Zuidelijke Noordzee trekkende depressie, stormachtigen Noordelijken en Noordoostelijken wind op de Noordzee veroorzaakte. Op IJsland daalde de barometer in verband met zeer diepe depressies bij Groenland. Op de Britsche eilanden klaarde het weer op bij guren Noordenwind, die aan de Oostkust stormkracht bereikt. In Noord- en midden-Frankrijk waait het krachtig tot matig uit Noord tot West en valt nog regen, het Zuiden heeft nog rustig weer. In Duitschland valt bij meest zwakken wind op veel plaatsen regen. In Scandinavië begint de lucht op te klaren en nam de vorst iets toe. Ofschoon in Scandinavië de vorstkan- sen toenemen, en ook hier te lande in kracht afnemende Noordoostenwind te wachten is, zal de vochtigheid van de onderste luchtlagen in onze omgeving vorst verhinderen en nog eenigen regen kunnen veroorzaken. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 10 uur 753 m.M. Stand van gisteren 756 m.M. Neiging: Achteruitgang. Opgave van: CAREL V. HUIZEN, Opticien KL Houtstraat 13 Tel. 14112. HOOG WATER TE ZANDVOORT: Donderdag v.m. 5.35 uur; n.m. 17.51 uur. Strand berijdbaar van 10.3016.00 uur. een (Adv. Ingez. Med.) VEEMARKT ROTTERDAM. 17 Nov. 1936. Totaal aanvoer 3127. Paarden 142, veulens 7, magere runderen 809, vette runderen 669, vette kalveren 115, graskalveren 157, nuchtere kal veren 846, schapen en lammeren 293, varkens 7, biggen 4, bokken en geiten 78. Prijzen per K.G.: Vette koeien le kwal. 60, 2e kwal. 54, 3e kwal. 3947. Vette ossen le 55. 2e 50, 3e 4246. Stieren le 58, 2e 50, 3e 46. Vette kalveren le 80, 2e 70, 3e 5060. Schapen le 45. 2e 33. 3e 29. Lammeren le 43, 2e 33, 3e 26. Graskalveren le 50, 2e 40. Nuchtere kal veren le 42, 2e 37. Slachtpaarden le 42, 2e 38. 3e 32. Prijzen per stuk: Schapen le kwal 24, 2e kwal. 16, 3e kwal. 12. Lammeren le 16, 2e 10, 3e 8. Nuchtere slachtkalveren le 10, 2e 7, 3e 5. Nuchtere fokkalveren le 15, 2e 13, 3e 12. Slachtpaarden le 175, 2e 135, 3e 80. Werkpaar den le 240, 2e 140, 3e 100. Hitten le 140, 2e 105, 3e 70, Stieren le 280, 2e 225, 3e 120. Kalfkoeien le 230, 2e 185, 3e 120. Melkkoeien le 235, 2e 190, 3e 135. Varekoelen le 150, 2e 125, 3e 95. Vaar zen le 140, 2e 95, 3e 75. Pinken le 110, 2e 85, 3e 70. Graskalveren le 50. 2e 35, 3e 20. Bokken en geiten le 9, 2e 6, 3e 2. Vette koeien en ossen: aanvoer korter; handel tamelijk; prijzen hooger. Stieren: aanvoer gering, handel stil; prij zen duurder. Vette kalveren: aanvoer als vorige week; standel stug; prijzen onveranderd. Schapen en lammeren: aanvoer minder, handel willig; prijzen stijgend. Nuchtere slacht- en fokkalveren: aanvoer korter, handel willig; prijzen stijgend. Paarden: aanvoer als vorige week; handel slecht. Kalf- en melkkoeien: aanvoer minder; han del redelijk; prijzen goed prijshoudend. Varekoeien: aanvoer als vorige week; handel goed; prijzen iets stijver. Vaarzen en pinken: aanvoer ruim; handel stil; prijzen goed te handhaven. Graskalveren: aanvoer kleiner, handel rede lijk; prijzen oploopend. Bokken en geiten: aanvoer ruimer, handel vlug, prijzen stabiel. GEVONDEN VOORWERPEN EN DIEREN. Handschoenen en ceinturen: Politiebureau Smedestraat. Etui met inhoud; Braay, Zijlweg 99. Halsketting met hanger: Huikman, Bake- nessergracht 53. Hond: Seubring, Lange Boo gaardstraat 5 en v. d. Veldt, Kruisstraat 20. Knoop: Kroes, Z. Buitenspaarne 2. Meter: Hilling, v. d. Vinnestraat 6 rd. Motormuts: Droog, v. Oosten de Bruijnstraat 31. Nummer plaat: Flipse, Gasthuisstraat 18. Rijwiel- plaatje; Walbrecht, Hofdijkplein 32. Sjaal: Schipper. Zuid Brouwersstraat 5. HILLECOM De gemeentefinanciën van Hillegom. De begrooting van 1937 wijst een tekort aan van f 57.922. De gemeente onder Rijkstoezicht? De gemeentebegrooting van Hillegom wijst voor 't jaar 1937 als eindcijfer aan f 886.772. Onder de inkomsten is een post van f 57.922 geraamd als bijdrage van het rijk in de kos ten der gemeentehuishouding. Dit is het bedrag waarmee de uitgaven de inkomsten overtreffen. Dat wil dus feite lijk zeggen dat de gemeente noodlijdend ge worden is. Aan het rijk zal bedoelde extra- bijdrage worden aangevraagd. Afgewacht moet worden welke voorwaarden de regee ring daarvoor zal stellen. Ook de begrooting voor 1936 wees aanvan kelijk een ongedekt tekort aan van ruim f 38.000. Door op alle posten het uiterste te bezui nigen is het gemeentebestuur er toen nog in geslaagd, de uitgaven door de inkomsten te doen dekken, zoodat voor dat jaar noodlij dendheid nog kon worden voorkomen. Voor het jaar 1937 is dit evenwel absoluut onmogelijk De gemeente moet veel uitgaven doen voor armenzorg en werkloozensteun. De subsidie voor het burgerlijk armbestuur is op f 58.000 geraamd, de totale kosten van armenzorg bedragen voor de gemeente f 65.553. de kosten voor de valide werkloozen komen voor negen en negentig procent ten laste van het rijk. De uitkeeringen van het rijk worden voor deze steunverleening ge raamd op f 149 000. De uitgaven van de ge meente voor de valide werkloozen worden op f 7600 geraamd. De rekening over 1935 is sluitend gemaakt, zoodat de begrooting voor 1937 begint met een schoone lei. De uitkeering uit het ge meentefonds is uitgetrokken op f 91.144, het geen ongeveer f 8000 lager is dan in 1936 werd geraamd. In de komende jaren zal deze uitkeering van het rijk aan de gemeente telkens acht tot negenduizend gulden ach teruit gaan. Voor salaris aan burgemeester, secretaris, ontvanger en ambtenaren ter se cretarie is f 34.760 uitgetrokken. De politie zal f 14335 kosten. Voor onder houd van wegen, uleinen enz is f 11.307 be stemd. Het nadeelige saldo van de reiniging is f 21.196. De tekorten op de verschillende takken van onderwijs zijn als volgt ge raamd Openbaar onderwijs f 2.820 Uitgebr. L O, f 290 zBiiz. U.L.O. f 979 Middelb, onderw. f 1775. Voor uitgaven aan festiviteiten Jjij het vor stelijk huwelijk en onkosten bij de Jamboree is f 500 uitgetrokken. De opcenten voor de belastingen zullen voor 1937 hetzelfde blijven als voor 1936. De opbrengst der belastingen is als volgt ge raamd: Hoofdsom grondbelasting geb. eigen dommen f 7.300 Ongeb. eigendommen f 4.300 80 opcenten op de grondbel. geb. f 16.700 20 opc. ongebouwd f 1.700 20 procent van de hoofdsom der per- soneele belasting f 6.100 200 opcenten op de personeele bel. f 67.400 40 opcenten op de vermogensbelasting f 4.200 75 opcenten op de gemeentefondsbe lasting f 148.250 Uitkeering ingevolge het klasse- verschil f 49.700 Hondenbelasting f 1.300 Belasting op vermakelijkheid f 1.000 In totaal wordt aan belastingen ont- vangen f 229.000 dit is ruim 10.000 gulden hooger dan voor 1936. Enkele jaren geleden was de opbrengst der personeele belasting evenwel aanzienlijk hoo ger. Toen werd 24.000 ontvangen voor 50 op centen, terwijl nu 200 opcenten slechts 67.400 gulden opbrengen. Het batig saldo van de gasfabriek is 190 gulden, van de waterleiding 3.022 gulden, van de electriciteitsbedrijven f 9500. De totale schuld der gemeente is f 2.823.400. Het type der geldleeningen is gemiddeld 4j/2 tot 4 3/4 procent. Er zal in het komende jaar getracht wor den een gedeelte dezer leeningen te conver- teeren tegen een lager type. Ook zal in 1937 een nieuwe geldleening moeten worden aangegaan voor ruim f 200 000 om verschillende kapitaalsuitgaven te rege len. In 1937 zal de gemeente een rente van geldleening moeten opbrengen, groot f 121.700 en aan aflossing f 125.300. OVERVEEN Gouden jubileum Firma J. A. Boskamp Zn. Zaterdag 21 November a.s. zal het 50 jaar geleden zijn dat de bekende firma J. A. Bos kamp en Zoon, binnen-architectuur, door den vader van den tegenwoordigen firmant werd opgericht. Ter gelegenheid van dit aanstaand gouden jubileum heeft de firma aan haar vele relaties het eerste nummer van haar tijdschrift „Stijl", periodiek op het gebied van woninginrichting, aangeboden, dat een volledig beeld geeft van wat de moderne binnen-architectuur biedt. Het nieuwe tijdschrift wil, blijkens een kort, inleidend woord over „stijl", „de beteekenis verspreiden van een waarlijk goed voorwerp, het wil de lezers van deze beteekenis overtui gen en weer belangstelling wekken voor een edel productWij gaan weer begrijpen, dat onze woning vrij moet blijven van banale, ziellooze voorwerpen, wij gaan weer waarde hechten aan een goed werkstuk, wij zoeken weer het voorwerp, dat ons verwant wordt, doordat het bij dagelijksch gebruik ons een da- gelijksche vreugde laat beleven". Uit „Stijl" kan men zien, niet alleen hoe men zijn woning smaakvol en volgens moder ne begrippen kan inrichten, maar ook hoe oude woningen gemoderniseerd kunnen wor den en daarbij een metamorphose ondergaan, waarvan men versteld staat. Een speciale ru briek van „Stijl" is aan dit moderniseeren ge wijd. In het tijdschrift worden verder behan deld, bij zeer mooie illustraties, het licht in on ze woning, borders, stoffen en de bouw en in richting van kleine, practische woningen, weekend- en zomerhuisjes. De afgebeelde ontwerpen van interieurs enz. zijn van Paul Bromberg en van de firma zel ve. Op de achterzijde van den omslag prijkt het portret van den stichter der zaak, wijlen den heer J. A. Boskamp. Zaterdagmiddag a.s. te 3 uur zal de firma in haar toonzalen aan den Bloemendaalschen- weg te Overveen een jubileumtentoonstelling openen. Geëxposeerd worden behalve de eigen nieuwe modellen der firma meubelen van Paul Bromberg, den bekenden binnenhuisar chitect, die als vaste medewerker aan het be drijf is verbonden, foto's opgenomen door ver schillende kunstenaars, schilderijen van Paul Citroen en een demonstratie van de in teressante nieuwe opvattingen over het vrij maken van het scheppingsvermogen, zooals dit wordt onderwezen op de Nieuwe Kunst school te Amsterdam. De heer Bromberg zal, ter gelegenheid van de opening, een causerie houden over het onderwerp: „Kunst en kleur in het dagelijksch leven". AUTODIEVEN GESNAPT. Begin October van dit jaar werd uit een garage van een onbewoonde villa aan den Militairenweg alhier een Ford two-seater ont vreemd, ten nadeele van Mevr. F., uit Haar lem. De auto stond daar zonder benzine en zonder accu. Het onderzoek, dat aan een rechercheur werd opgedragen, leidde op 6 No vember tot de aanhouding van 3 Haarlem mers, te weten den 23-jarigen J. P., den 22- jarigen B. B. en den 42-jarigen C. B. Deze zijn te Bloemendaal ingesloten en inmiddels nadat zij den diefstal bekend hadden, ter beschik king gesteld van de Justitie te Haarlem. De auto zelf werd in Deventer in beslag genomen, hij was al 3 keer verkocht, n.l. te Amersfoort, Zeist en Apeldoorn. BLOEMENDAAL INBRAAK. Donderdagavond j.l. is tusschen 9 en 11 uur ingebroken in een villa aan de Heüvellaan al hier. De bewoner, de heer K., was om 9 uur uitgegaan en kwam om 11 uur met zijn echt- genoote terug, waarbij het ongewenschte be zoek werd ontdekt. Zoowel beneden als boven was alles overhoop gehaald. Er worden eenige sieraden vermist, ter waarde van ongeveer 1000.en voorts het keukengeld, een paar sigaren en wat fruit. (Terwille van het onder zoek door de politie kon niet eerder melding van deze inbraak worden gemaakt.) AERDENHOUT GOUDEN DOCTORAAT Mr. H. PH. BERDENIS VAN BERLEKOM. Vrijdag 20 November a.s. zal het vijftig jaar geleden zijn, dat Mr. H. Ph. Berdenis van Berlekom te Aerdenhout oud-bestuurs lid der Rijksverzekeringsbank, aan de Leid- sche Universiteit promoveerde tot doctor in de rechtsgeleerdheid. De heer Berdenis van Berlekom is van dé oprichting der Rijksverzekeringsbank, in 1902, af bestuurslid geweest en is dit geble ven tot 15 Juli 1924. HEEMSTEDE DE CURSUSSEN VOOR WERKLOOZEN BEGONNEN. Evenals vorige jaren is het Algemeen Co mité tot ontwikkeling en ontspanning van werkloozen weer met de cursussen begon nen, nl. Dinsdagmorgen de cursus in auto demontage en montage annex veilig ver keer. Welke cursussen weer in het R.-K. Ver- eenigingsgebouw gehouden worden Aanwezig waren de voorzitter van het Al gemeen Comité, de heer C. A. M. Jonck- bloedt, de secretaris, de heer Ed. Steger en de penningmeester de heer N. J. Nijman, als leden van het dagelijksch bestuur. De heer Jonckbloedt sprak vóór het begin allereerst een hartelijk welkomstwoord en deelde mede, dat zich 68 deelnemers voor dezen cursus hebben aangemeld, wel een bewijs van groote belangstelling. Spr. wekte de aanwezigen op, allen den geheelen cursus te blijven volgen. Voor uw ontspanning, zoo ging spr. voort, is ook reeds zorg gedragen. Elk uwer, zal naar be oordeeling van den leeraar en het comité in de week vóór Kerstmis een excursie kunnen meemaken, naar de Fordfabrieken. Dit reeds na 10 lessen Andere excursies zullen volgen. De heer Robbemond, leider van den cursus zegde den voorzitter, den secretaris en den penningmeester dank voor hun aanwezig heid. Hierna begon de eerste les. VERDACHT VAN ZEDENMISDRIJF. De politie alhier heeft aangehouden een persoon, verdacht van het plegen van niet nader te noemen handelingen met minder jarigen. Na verhoord te zijn is hij ter beschikking van den officier van justitie gesteld. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd Geene. Getrouwd: M. Spoor en W. J. J. M. Elde- ring. Bevallen: M. v. d. Heijden-Cornet, d. S. C. Kolkman-Schinkel z. H, M. v. d. Meij- Weijers d. Overleden: L. J. Bredestijn 50 j. geh. C. A. M. de Vries 23 j. ongeh, PERSONALIA. Te Amsterdam is voor Apothekersassistent geslaagd mej. A. J. Houtkooper te Heemstede. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug te ontvangen bij: J. Lageweg, Kerk- laan 19, portemonnaie; Van Merlenlaan 6, poesje, Bureau van politie, kindermanteltje; T. M. van Nassau, Rijnstraat 24, rijwielbelas- tingmerk; Leffelaar, Ant. Mauvelaan 19, bad muts; Hendrikse, Binnenweg 62, gouden ring; Wed. Wiersma, Raadhuisstraat 15, rijwielbe- lastigmerk; Hoekema, Lucas van Leijdenlaan 14, hond; G. Duhnans, Laan van Insulinde 16, ceintuur; F. Draaisma, Kennemerstraat 10, gonje zakken; Bureau van politie, dameshand schoen; C. Oud, Dijk 12 te Spaarndam, porte monnaie inhoud bankbiljet; Bureau v. politie, dameshandschoen; Stam, Bronsteeweg 68, schoolétui met inhoud; J. D. Baks. Lieven de Keylaan 8. knot witte wol; Zandvoortschelaan 8, huissleutel; Van Riet, heerenrijwiel; J. Kroe ze, bureau van politie, vulpotlood; C. Bruin, Eschdoornlaan 19, zilveren schakelarmband.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 2