VIERDE KLASSE RESERVE 1E KLASSE ATHLETIEK Mijn kijk op het spel HANDBAL WIELRIJDEN HOCKEY MAANDAG 23 NOVEMBER 1936 HAAKIEM'S DAGBLAD KinheimHelder (41) Kinheim schudde zich een concurrent van het lijf door na een goedgespeelden wed strijd weer een verdiende overwinning te be halen op I-Ielder. Het geheele elftal, doch vooral de half- linie speelde stukken beter dan verleden week. Helder speelde eveneens een goeden wedstrijd, doch haar keeper was dezen mid dag niet gelukkig; haar voorhoede profiteer de niet voldoende van de geboden kansen. Enkele minuten na den aftrap heeft Kin heim reeds succes als W. Groeneveld een vrijen trap hard en laag inschiet. (1—0). Nadat Stals een penalty wegens hands naast "heeft geschoten, gaat de strijd langen tijd -gelijk op en neer. Als Michel inschiet, ka,n een back nog stoppen, doch de terug springende bal wordt door hem ingezet. (2—0). Kort hierna benut de Helder-midvoor een goed doorgespeelden bal onberispelijk. (21) Kinheim doet er nog een schepje op en heeft voor de thee nog eenmaal succes, als Rem een bal krijgt toegespeeld; hij passeert een back en lost een goed schot, dat juist in den benedenhoek doel treft. (31). Na half-time eveneens een aantrekkelijke wedstrijd; de achterhoedes kwijten zich goed van hun taak. Na een half uur van gelijk- opgaand spel komt er na een goeden aanval een bal bij Michel, die handig enkele tegen standers passeert en daarna keurig in het doel plaatst. (41). Beide partijen spannen zich nog even extra in, doch tot doelpunten komt het niet meer. BeverwijkSucces (31) In een zwaren mist, die het goed volgen van den wedstrijd zeer belemmerde, trappen de bezoekers af. De Wijkers nemen direct den aanval over en bezorgen aan de achterhoede wan de Wieringers benauwde oogenblikken. Zij weet echter de situatie te redden en stelt de voorhoede in de gelegenheid op het Wijker doel af te gaan. De Wijkers zijn iets sterker, omdat hun voorhoede doortastender was, dan die van Succes. De roodbroeken hebben succes, wanneer zij met een goeden aanval het Wisfingerdoel belagen. De linksbuiten zet goed voor en de rechtsbuiten schiet keurig in (1—0). Dit succes spoort de Wijkers aan tot nog grootere krachtsinspanning. Nu zet de rechts buiten voor; de linksbinnen kogelt in (20). Eén der Wijkers begaat een overtreding. Uit de strafschop wordt de stand op 21 gebracht. De tweede helft is nauwelijks begonnen, of de linksbinnen besluit een keurigen aanval met een goed schot, dat doel treft (31). De bezoekers geven zich niet gewonnen. Aanval op aanval volgt, maar de fout schuilt in hun voorhoede, die het spel te kort houdt. Hoe goed er ook door de Wijkers geschoten wordt, de Wieringer keeper laat zich niet verschalken. Het einde komt met een verdiende overwin ning voor de Beverwij kers. ZeemeeuwenJan Hanzenkwartier (i-i) In de eerste helft van dezen wedstrijd was Jan Hanzenkwartier bijna voortdurend in de meerderheid. Toch wist de Zeemeeuwen-ver dediging nog geruimen tijd meester op haar terrein te blijven. Nadat de rechtsback wegens een knieblessure het veld had verlaten, ont stond er weidra een misverstand in de ver dediging; toen kreeg J. Pasman de midden voor van J.H.K., de gelegenheid, een mooi doorgespeelden bal in te schieten (01). Wel naderen de Zeemeeuwen nog enkele malen het doel der gasten, doch het gelukt niet den gelijkmaker te scoren. Na de rust zijn het de Zeemeeuwen, die bijna voortdurend in den aanval zijn, doch de keeper van J.H.K. houdt zijn doel schoon. N 20 minuten plaatst W. Terol een mooien voorzet van J. Fransen onhoudbaar in het net (11). Zoo eindigde deze spannende wedstrijd in een gelijk spel. AvantiSpaarnevogels (12) Op een haast onbespeelbaar veld wordt be gonnen. Spaarnevogels, dat den toss heeft ge wonnen, speelt eerst met de zon in den rug. Avanti is het eerst in den aanval. Als de be zoekers wat aan het terrein gaan wennen, zet ten zij menigen gevaarlijken aanval op; uit een dezer is het C. Bilderbeek, die de score opent (0—1). Steeds weer komt Spaarnevogels gevaarlijk voor het Avanti-doel, maar schieten is haast niet mogelijk, want steeds vallen de spelers door de gladheid. Na de rust is hoofdzakelijk Avanti aan het woord geweest; al spoedig maakt zij gelijk door haar midvoor. Het is een lust te zien, hoe de achterhoede van Spaarnevogels zwoegt; zij geeft aan de Avanti-voorhoede geen kans tot schieten. Als er een half uur is gespeeld, breekt N. Tangerman mooi door; onhoudbaar weet hij te scoren (1—2). Onder groote vreugde van Spaarnevogels kondigde de scheidsrechter het einde aan. Spaarnevogels heeft een zwaar bevochten overwinning behaald. Blauw Wit 2—E. D. O. 2 (1—1) Hoewel de roodzwarte reserves weer niet vol ledig waren, hebben zij aan de Amsterdam mers uitstekend partij gegeven en een ver diend gelijk spel bevochten. In de eerste helft slaagt Blauw Wit er in, de leiding te nemen, doch de tegenaanvallen van E. D. O. waren door de snelle vleugel spelers zeer gevaarlijk. Nadat Blauw Wit den gelijkmaker verhinderd had, was een schot van Timmermans haar toch te machtig (11). In den resteerende tijd is Blauw Wit ster ker, doch v. Esch c.s. houden goed stand E. D. O. II had het volgende elftal: Verhagen, v. d. Sluis, F. Bos, v. Geernen, Jan Koene, J. v. Esch, Nottrot, P. Perukel, During, B. Timmermans, M. v. Noort. R. C. H. 2Stormvogels 2 (22) In de morgen uren gaven de reserve elf tallen van R.C.H. en Stormvogels elkaar strijd, die onbeslist gebleven is. De strijd werd aan vankelijk in hoofdzaak gevoerd tusschen den aanval van Stormvogels en de verdediging van R.C.H.waarbij Kaestner c.s. zich van hun •beste zijde toonden. Een snelle doorbraak van R.C.H. bracht den bal bij Geerts, die hard inschoot. Alle pogin gen der bezoekers faalden, zoodat de rust kwam met 10 voor R.C.H. Na de hervatting leverde een misverstand den gelijkmaker op. Een fout van den IJmuider doelman na een goed genomen vrijen trap van Van Dantsik bezorgde aan R.C.H. weer de lei- ding. Stormvogels gaf echter niet op; een fraai doelpunt van Bloemink bracht de partijen wen- op gelijken voet (22). In den strijd om de leiding, die toen volgde., lukte het geen der partijen meer, te scoren zoodat het einde met 2—2 kwam. Haarlem 2Ajax 2 (1-6) Haarlem 2 heeft op eigen veld een zware nederlaag tegen Ajax 2 moeten slikken; vóór rust geleek het er niet op, dat het zoo'n ne derlaag zou worden, want er werd met blanken stand van doel verwisseld. In de tweede helft kwamen de bezoekers echter geducht opzetten en scoorden er lustig op los. Haarlem 2 speelde in de volgende opstelling Mulder, Van den Berg, Stammes, Cornet, Goedhart, Urban, Hartog, Van Daalen, Kornmann, Snoek. De Vries. In de eerste 20 minuten is Ajax overwegend sterker, echter zonder succes, daar de backs der roodbroeken uitstekend op dreef zijn. Na eenigen tijd gaat de strijd wat meer gelijk op. Na de hervatting zijn de Haarlemmers aan vankelijk wat in de meerderheid. Toch scoort Ajax het eerst, als Stammes zoo ongelukkig is den bal in eigen doel te werken (01). Hierna is het hek van den dam; het b innen - trio van Ajax voert den stand op tot 04. Fischer benut dan een hem geboden kans en het is 05. Kort hierna scoort Van Daalen het eenige tegenpunt, als Weppner te lang treuzelt met wegwerken (15). Goedhart veroorzaakt dan nog een penalty, waaruit de eindstand op 16 gebracht wordt. RESERVE TWEEDE KLASSE H. F. C. 2—Blauw Wit 3 (4—3) Na een vlotten strijd heeft H.F.C. 2 een kleine overwinning behaald. Het elftal was als volgt: Lips, Wittebol, Van Baas-bank, Kuik, Beets, Lamp, Van Zwijndregt, Zur Mühlen, Elfers, Bourïerus, Ligtenstein. Blauw Wit begint in een snel tempo met eenige goede aanvallen. Het H,F.C.-doel ont snapt dan ook ternauwernood aan een door boring. Als H.F.C. meer vat krijgt op het korte spel der bezoekers, blijkt het, dat de Blauw Wit-defensie wel gapingen vertoont. De H.F.C.-voorhoede speelt een goed open spel; het is Zur Mühlen, die zich weldra dooi de verdediging heenwerkt om zijn club de leiding te geven. (10). Spoedig hierop herhaalt zich het zelfde spelletje. (20). De voorhoede van Blauw Wit loopt nogal eens in de buitenspelval, waardoor het spel weer naar de andere helft verplaatst wordt. Nog voor de rust scoort Bouricius H.F.C.'s derden goal. De Blauw Wit-rechtsbinnen pas seert vervolgens Lips met een goed schot (3—1). Na de rust is H.F.C. voortdurend in den aanval. Goals blijven echter nog vrij lang uit. Wel krijgt de Blauw Wit-keeper ver schillende schoten, doch eerst na een half uur slaagt Elfers er in hem te passeeren. Blauw Wit zet nu nog even alles op den aanval; inderdaad weet zij tweemaal te sco ren, doch verder brengt zij het niet. Het einde komt dus met een 43 overwinning voor HF.C. 2 Cricket in Australië. Te Sydney begon Vrijdag de wedstrijd Austr. XI M.C.C. R. W. V. Robins voert het M.C.C.-team aan en liet na het winnen van den toss wederom Fagg met Worthington de innings oaenen. Ook" thans was het openingspaar spoedig ge scheiden, doordat op 12 Worthington (6) op Waite's bowlen gevangen werd. Op den niet bijzonder sterken Australischen aanval maak te Fagg voor het eerst een goede score. Met Ames samen werd voor het 2de wicket een stand van 104 runs opgezet (in 110 minuten speeltijd), waarvan Ames (c. Brown b. Chip perfield) er 76 had. Chipperfield nam kort achter elkaar de wickets van Hardstaff (caught: 12) en Fishlock (stumped: 0). Fagg kreeg steun van Leyland. die evenals Ames toonde, dat er in sneller tempo wel runs te maken waren. Op 198 viel Fagg's wicket voor een geduldige 49 (in 170 minuten gescoord) waarna Leyland en Robins, zonder gescheiden te worden, 69 runs voor het 6de wicket aan het totaal -toevoegden. Stand op het einde van den len dag 2745, Leyland 79 en Robins 44 not out. Verity, Duckworth, Fames, Voce to bat. De wedstrijd Victoria 401 tegen Zuid- Australië 386 eindigde in een draw Zaterdagmorgen veroorzaakten Ebeling en Chipperfield een zoodanige collapse, dat de laatste 5 Engelsche wickets in den wedstrijd Australisch XIM. C. C. voor slechts 14 runs vielen. Robins en Leyland verhoogden de score met 10 runs, waarna eerstgenoemde voor 53 door Ebeling gebowld werd. Onmiddellijk daar na viel ook Leyland's wicket c en b. Chipper field. Chipperfield was wederom met den bal goed op dreef; hij nam de laatste 4 zijner wickets voor slechts 9 runs. Hij veroverde in totaal 8 wickets voor 66 runs, een buitengewoon goede prestatie. Verity, Voce en Fames boden vrij wel geen tegenstand. De innings sloot op 288, na 2846! De Australiërs openden met Fingleton en Brown en startten zeer goed. Het openings paar bracht de 100 op het scoringbord. Op 103 kreeg Verity Fingleton l.b.w. voor een goe de 58, waarna Brown en Bradman voor het tweede wicket eveneens een goeden stand op zetten. In het gezicht van de 200 probeerde Bradman met zijn score op 63 een bal van Worthington naar leg om te halen, doch hij miste en was gebowld. Zijn innings was kans loos. Brown (66 not out) en Badcock (20 not out) verhoogden het totaal tot 2212, waarna de speeltijd van den tweeden dag verstreken was. „Zwaluwen"-veldloop 1936. Zondag hield de Haagsche vereeniging „De Zwaluwen" haar jaaiiijkschen veldloop, in de omgeving van Kijkduin. In de A-klasse nam de Rotterdammer Van IJperen onmiddellijk de leiding, gevolgd door Bakker en Van Rijn. In de tweede ronde werd Van Rijn echter door Paap en'Sten-dor verdrongen, waarna de volgorde niet meer veranderde In de C-klasse zegevierde de Rotterdammer Kalkman. De uitslagen zijn verder: 5 K.M. A-klasse: 1. D. v. IJperen, D. O. S., 16 min. 42.4 sec.; 2. W. Bakker, A. A. C., 16 min. 54.2 sec.; 3. A. Paap, Haarlem, 17 min. 115 sec B-klasse: 1. J. Stender. G. A. C. 17 min. 11.5 sec.; 2. P. v. Rijn, Zwaluwen, 17 min. 2.2 sec 3V2 K.M. C-klasse: 1. H. Kalkman, 11 min, 34.2 sec.; 2. J. St-ruijk, D. O. S., 11 -min, 36.3 sec.; 3. P. Feenstra» 11 min. 36.4 sec. door Criticus. SchotenLugdunum. Allereerst een opmerking over het terrein. Toen ik bijna twee jaar geleden den wed strijd SchotenL.F.C. bijwoonde, was het veld zeer ongelijk en door de dikke modder laag vrijwel onbespeelbaar. Doch hoe is dat thans veranderd! Het was werkelijk een ver rassing, nu een terrein te vinden, dat in alle opzichten de vergelijking met vele eerste klasse voetbalvelden kan doorstaan, zoowel wat de afmetingen, de gelijkheid, de gras mat en de bespeelbaarheid betreft. Deze ge daanteverwisseling, om het zoo maar eens te noemen, is door de leden dezer krachtige en vooruitstrevende vereeniging zelf bewerkt; een prestatie, waarvoor men respect moet hebben. En thans de wedstrijd. Het is natuurlijk mogelijk, dat ik het ditmaal bijzonder goed getroffen heb, maar ik ben getuige geweest van een goede, vlot gespeelde partij voetbal, die menige match uit een hoogere afdeeling ha de schaduw stelde en die tot het laatste moment belangwekkend bleef. Lugdunum, dat na Scheveningen op de tweede plaats van de ranglijst stond, geldt als een der sterkste clubs in deze competitie, doch de Leidenaars werden, enkele korte periodes uitgezonderd, door het Schoten team volkomen overspeeld. Slechts in de oogenblikken, dat de middenlinie der thuis club een te verdedigende houding aannam, kon de tegenpartij ëenlgen druk uitoefenen en daarvan waren twee doelpunten het ge volg. Deze middenlinie vormde overigens een sterke ruggegraat voor het elftal, want alle drie halfbacks, Kedde. Van Roon en De Rui ter, met den spil aan het hoofd, hebben zich uitstekend van hun taak gekweten. Hun af nemen en plaatsen, het koppen en stoppen van den natten bal was werkelijk zeer goed verzorgd, terwijl het leder niet te hoog werd gespeeld, doch den voorwaartsen zooveel mogelijk over den grond werd aangegeven, Kedde maakte den bal menigmaal fraai voor zijn buitenspeler vrij en Van Roon hield het spel steeds open. Ook de verstandhouding met de achter spelers, wat het dekken en aanvallen van de diverse tegenstanders aangaat, viel te loven; slechts bleven de beide backs op momenten, dat Schoten sterk in den aanval was en de middenlinie terecht de voorhoede onstuwde, wel eens te dicht bij hun doel, waardoor er een gaping ontstond tusschen halfbacks en verdediging. Beide achterspelers hebben ech ter verdedigend ruimschoots tot de overwin ning bijgedragen, zij waren trapvast en gre pen meestal op het juiste oogenblik in. De jeugdige rechtsback Buter is een voetballer met aanleg; speciaal zijn snelheid van han delen dient geprezen, waarbij hij met den bal steeds iets nuttigs wist te doen. Alleen moet hij er op letten, niet te lang bij de zij lijn te blijven, want daardoor kreeg de vijan delijke linksbinnen eenige kansen om ge vaarlijke schoten te lossen, waarvan er twee doel troffen. Schotman kon desnoods wat meer aandacht aan het buitenspel zetten van de tegenstanders besteden, wanneer blijkt, dat zij hun heil in een vooruitgescho ven positie van den middenvoor zoeken. De doelverdediger Boeser heeft den goeden indruk, dien ik het vorige seizoen in den wedstrijd te Zandvoort van hem kreeg, ten volle bevestigd. Hij stelde zich goed op. was klemvast en volgde de juiste methode om de hooge ballen over de lat te werken, wanneer de aanstormende voorwaartsen het vangen van het leder te riskant maakten. Boven dien heeft hij er enkele kogels van zeer dichtbij, toen iedereen reeds op een doelpunt rekende, met veel bravour moedig uitgehou den, al was de fortuin hem daarbij niet on gunstig. In de voorhoede was het samenspel van den rechtervleugel Verkerk-De Kruif in de eerste tien minuten van de match zuiver op maat; daarna wilde het, door de aandacht, die de vijandelijke verdediging aan dit twee tal schonk, tusschen hen beiden minder vlot ten. Verkerk vbracht den bal herhaaldelijk goed op. doch hij moet er voor oppassen, niet te lang te „pingelen", terwijl zijn voorzetten hoog-er en boller moeten zijn. De Kruif heeft vooral getracht, kansen voor de beide an dere binnenspelërs te scheppen; eenige kee- ren slaagde hij er op tactische wijze in, de verdediging naar zich toe te trekken en een goed geplaatste through-pass" te geven, doch vlak voor het doel hield hij het spel nog al eens te kort, waardoor de aanval in een over en weer passeeren tusschen hem en den middenvoor doodliep. Deze middenvoor, De Bok, is een stevig doorzetter van het type, dat men in de En gelsche League veel ziet. Ik vertrouw, dat hij zichzelf nu niet met een Drake van Arsenal of een Dixie Dean van Everton zal vergelij ken, want eerstgenoemde schiet en laatstge noemde kopt beter, terwijl zij minder onnoo- dige aandacht aan het -lichaam van hun te genstander wijden. Waarmede gezegd wil zijn, dat De Bok zijn goede kwaliteiten als aanvalsleider niet door ietwat te forsch op treden moet bederven, want hij toonde over genoeg balcontrole te beschikken om langs en door de verdediging te loopen, waarbij zijn snelheid hem van pas kwam. Zijn spelverdeeling, vooral naar links, viel nu en dan te loven, al waren de passes soms te hard dan wel te veel op de voeten der bui tenspelers. De open ruimte, ongeveer ander halve tot vijf meter vóór een collega, al naar mate de snelheid, die deze speler op dat oogen blik heeft, is de aangewezen plaats, waarheen de bal moet worden gedirigeerd, om zonder tempoverlies terrein voor deel en succes te be halen. De linksbinnen Franssen heeft zijn taak van binnenvoorwaarts goed volbracht; hij steunde zijn middenvoor en linksbuiten naar behooren, doch ook voor hem geldt de aan wijzing betreffende het plaatsen van zijn passes, hierboven aan de Bok gegeven, terwijl hij het met mij eens zal zijn, evenals trouwens rechtsbinnen De Kruif, dat een lange center naar den „tegenovergestelden" vleugelspeler den open aanval en het verrassende element daarvan ten goede komt. Hoewel het niet de gewoonte is, in deze rubriek een beschrijving te geven van de wijze, waarop de doelpunten worden gemaakt, wil ik een uitzondering maken voor de derde dei- vijf door Schoten gescoorde goals, omdat daaruit blijkt, dat Franssen de nuttige eigen schap bezit, de situatie snel te kunnen be- oordeelen en daarnaar te handelen. Hij kreeg den bal plotseling op een tiental meters van het Lugdunum-doel voor de voeten en ofschoon keeper en achterspeler zich op de doellijn hadden opgesteld om een score te verhinderen, aarzelde de linksbinnen geen moment den bal juist in dien hoek te plaatsen, die voor den uitvallenden doelman onbereikbaar was. Dat was een keurig staaltje van tactisch spel. Tenslotte de linksbuiten Hetem en ik ben geneigd om te zeggen: lest best. Niet, omdat deze speler zulk een virtuoze partij voetbal heeft laten zien. maar wel, omdat in vergelij king met vorige keeren, dat ik hem zag spelen, zijn opvatting over zijn taak als voetballer met honderd procent is verbeterd. Thans nam I hij enthousiast aan het spel deel, maakte geen op- of aanmerkingen tegen scheidsrechter en J collega's en bleef tot de laatste minuut pro- beeren om voor zijn elftal en zichzelf een zoo goed mogelijk resultaat te bereiken, wat hem ook inderdaad gelukte. Hij scoorde een prach tig doelpunt, leverde goede corners en voor zetten en zijn korte, lage pass, waaruit de Kruif de vijfde goal maakte, was een fraai besluit van een sportieve, degelijke en waarde volle voetbalprestatie. Schoten is vroeger tweede klasser geweest; het moet m.i. mogelijk zijn, in dezen vorm spelend, het verloren terrein te herwinnen. CRITICUS. RapiditasLijnden (012) (Heer en) Aanvankelijk hield Rapiditas goed stand. Het duurde dan ook lang voordat D. v. San ten aan Lijnden de leiding gaf. Voor rust brengt Lijnden den stand op 04. Na rust speelt Rapiditas met 10 man, maar toch wordt er door de Haarlemmers enthousiast verder gespeeld, Keeper Van Beek kon niet verhin deren, dat de schutters van Lijnden met tus- schenpoozen den stand op 0—12 brachten. (Dames) G. V. A.Rapiditas (04) Reeds direct zit G.V.A. voor het doel, maar mej. Kruyt redt goed. Meteen neemt Rapiditas het spel in handen, maar de bal gaat tegen de lat. Toch neemt zij met een vrijen worp de leiding door mej. Poorter (01) waarna mej. L. Bakker haar kort hierop aan een 02 voorsprong helpt. Na rust blijkt ook dat de nieuwe Rapiditas- opstelling goed voldoet, want weldra scoort mej. L. Bakker wederom (03). G.V.A. laat het hierbij niet zitten, maar ziet geen kans, de Rapiditas-verdediging te passeeren. Vlak voor het einde brengt mej. Poorter den eindstand op 04. Dames Hoofdklasse: A.D.A.Niloc 0- ZeeburgSimson 20 CarnaKracht en Vriendschap 1- (Heeren) ConcordiaLijnden 2 (32) Reeds direct is Concordia in den aanval en al spoedig heeft zij door Andree succes 10 waarna Lijnden succes heeft door Van Milli- gen (11). Lijnden neemt zelfs een voor sprong (12). Concordia heeft voor rust wederom succes (22. Na rust zitten beide partijen er goed op; wanneer Concordia een voorsprong neemt (32) wordt het spel zeer spannend. Er wordt niet meer gescoord. Concordia 2Odin (09) Voor de rust ging het bij de Haarlemmers goed. Odin zag slechts twemaals kans het Con- cordia-doel te doorboren (02). Even voor rust viel de Concordia-keeper uit. Ook hier door werd het Concordia-doel na rust nog 7 maal door de Odin-voorhoede doorboord. Einde 90 voor Odin. (Dames) ConcordiaOdin (20) Door gebrek aan schutters komen er geen doelpunten bij Odin. Dan komt Concordia er langzamerhand beter in; mevr. E. Blokker scoort (10). Eenige oogenblikken voor rust scoort mej. Sjouwerman den tweeden en laatsten goal van den wedstrijd. LijndenRapiditas 2 (40) Bij de Haarlemmers waren vooral mej. v. d. Meulen in het doel en de spil mej. Westrik goed op dreef. Met rust was de stand door mej. Gerritsen 20, waarna dezelfde speelsters na rust haar club een 40 overwinning bezorgen, Nieuw wereldrecord van Faucheux. Uit Parijs: De Fransche sprinter Faucheux heeft Zondag een geslaagde poging onderno men om het wereldrecord over een kwart mijl met staanden start te verbeteren. Hij noteeerde op dezen afstand (402,33 M.) thans een tijd van 27.8 sec. en bleef daarmede 0.6 sec onder het bestaande wereldrecord, dat eveneens in zijn bezit was. Voorts gelukte het Faucheux eveneens het wereldrecord een kwart mijl met vliegenden start te verbeteren, door dit omlaag te bren gen tot 24 2/5 sec. Het oude record bedroeg 24 4/5 sec. De Jonge Kampioen. Bovengenoemde vereeniging hield Zondag een pelotonrit voor A-, B-, C-klassers juniores. De A- en B-klassers reden 30 K.M. en de C-klassers en juniores 15 K.M. De uitslagen luiden als volgt: A- en B-klasse: 1. Het peloton van Smit met J. Munk en F. Jansen, tijd 46 m. 4 sec 2. Het peloton van Drogtrop met H. Veerman en H. Munk tijd 46 m. 25 sec. De C-klassers en juniores: 1. Het peloton van Tichelaar met Kuschner, de Groot en Gerritse, tijd 25 min. 2. Het peloton van Knaap met K. Neeft en Weyrs tijd 25 min, 4 sec. Dinsdag en Vrijdag hometrainer, Woensdag 8 uur Zweedsche gymnastiek. Voor bovengenoemde vereeniging hield de oud-wielrenner D. Nijland in café B'ruggink een lezing over het wielrennen. Hij wist de aanwezigen zeer te boeien met zijn wenken en adviezen op wielergebied. Alle onderdeelen van het race-rijwiel heeft hij besproken, zooals de bouw van het frame, de stand, het zadel, het stuur enz. Ook be handelde hij de kleeding, de training, de voeding, de levenswijze, kortom alles, wat een jong 'wielrenner weten moet. De aanwezigen werden in de gelegenheid gesteld vragen te stellen, welke door den heer Nijland werden beantwoord. Excelsior. Bovengenoemde vereeniging hield haai laatsten record-rit voor de Wijnands- en Renze-bekers. De uitslag is als volgt: A. kl. Tijd over 62y2 K.M. 1. W. Fennis, 1 uur 55 min. 9 sec. 2. H. Kleef 2 uur 1 min 2 sec. B kl. Tijd over 50 K.M. 1. Walgien 1 uur 35 min. 21 sec. 2. J. Jas 1 uur 40 min. 14 sec. 3 G. Jansen 1 uur 41 min. 16 sec. C ftl. Tijd over 37V2 K.M. 1. Banken 1 uur 13 min. 47 sec. 2. F. de Nijs 1 uur 13 min. 55 sec. 9. Bouman 1 uur 14 min. 4. de Vries 1 uur 16 min. 10 sec. 5. v. Es. 1 uur 18 min De juniores reden een wedstrijd over 15 K.M. De uitslag- is als volgt: 1. W. Kleef. 2. v. Dijk, 3. H. van Dinderen. NED. HOCKEY-BOND De Uitslagen. Westelijke Eerste klasse: GooiHDM 33 TOGOHilversum 12 HHIJC—Amsterdam 2—2 SCHC—HOC 3—1 Promotie-af deeling BMHC 2—HDM 2 0—1 Kieviten—HHIJC 2 1—3 LeidenStrawberries 31 Delftsche Studenten—Alkmaar 0—5 LarenBe Fair 21 Hilversum 2Pinokkio 13 BHV—Gooi 2 3—2 Amsterdam 2—BMHC 34 Tweede klasse: Rijswijk—AMVJ 1—1 VictoriaTOGO II 62 HOC 2— De Vierde 2—1 HHIJC 3—HBS 2—2 AllianceLeiden 2 31 BMHC 4Amsterdam 3 10 AMVJ—Gooi 3 1—1 Derde klasse: SOS 3—Hudito 2 2—3 BMHC 6—Clubhuis te Werve 0—3 HOC 6—HBS 2 1—0 ZandvoortBMHC 5 10 BMHC 7Strawberries 2 10 Amsterdam 5Alkmaar 2 23 Pinokkio 2—THC '25 2—0 Vierde klasse: Kraaien 2Strawber; ies 3 06 AMVJ 2—Zandvoort 3 4—3 Alkmaar 3—Harlekijn 2 5—3 Amsterdam 6BMHC 8 110 Alliance 2Amsterdam 7 33 Harlekijn 3Zandvoort 2 16 Pinokkio 4—HBS 3 2—0 DAMES. Westelijke Eerste klasse: HDM—HOC 1—1 Gooi—BDHC 0—1 AmsterdamRood Wit 53 Overgangsklasse: BHV—Kieviten 1—2 HilversumAmsterdam 2 41 BDHC 2—Gooi 2 1—0 Tweede klasse: Te WerveVictoria 13 BDHC 3—Togo 3—7 Rood Wit 2Strawberries 21 Gooi 3Be Fair 16 Hurley—OK 2—0 Hilversum 2Gooi 4 20 Derde klasse: Kieviten 2HDM 3 05 Lelden 2Victoria 2 21 HBS 2—BDHC 4 1—4 HBSZandvoort 10 Rood Wit 3—HDM 2 2—0 Vierde klasse: De Kraaien—BDHC 7 2—0 BDHC 6—Hurley 2 5—1 Strawberries 2Amsterdam 5 35 De Competitiestanden. Ranglijstjes. gesp gew.gel.verl.pnt. v.-t. H. H. IJ. C. 2 6 5 0 10 18—11 Leiden 6 3 2 8 20—11 Alkmaar 5 3 1 7 13—7 Strawberries 6 2 2 2 6 15—51 H. D. M. 2 6 3 0 3 6 14—13 Studenten 6 1 3 2 5 9—14 B. M. H. C. 2 5 1 1 3 3 10—14 Kieviten 6 0 1 5 1 7—21 Promotie klasse B: B. H. V. 6 5 0 1 10 29—9 B. M. H. C. 5 4 0 1 8 26—15 Amsterdam 2 6 3 0 3 6 20—17 Hilversum 2 6 3 0 3 6 17—25 Laren 6 3 0 3 6 11—19 Be Fair 5 2 0 3 4 12—13 Gooi 2 5 1 0 4 2 10—13 Pinokkio 5 1 0 4 2 8—13 Tweede klasse B: Alliance 6 4 2 0 10 15—6 S. O. s. 5 4 1 0 9 20—4 H. H. IJ. C. 3 5 2 1 2 5 5—10 Leiden 2 5 2 0 3 4 11—12 B. M. H. C. 3 5 1 2 2 4 7—11 H. D. M. 3 5 1 0 4 2 li—ia H. B S. 5 0 2 3 2 2—10 Tweede klasse C: B. M. H. C. 4 5 4 0 1 8 17—10 Amsterdam 4 4 3 0 1 6 10—8 Oh Kay 4 2 1 1 5 7—7 Gooi 3 5 2 1 2 5 8—10 Famos 4 2 0 2 4 8—6 Amsterdam 3 5 1 0 4 2 4—8 A. M. V. J 5 0 2 3 2 4—9 B. M. H. C. 2- -H D. M. 2 (0- -i) PROMOTIE-KLASSE A. B. M. H. C. 2 miste Schoute, waarvoor Van Kempen inviel. Reeds enkele minuten na het begin moest Oei wegens een blessure uitvallen, waarvoor De Keyzer op het appèl verscheen. Toch ging de wedstrijd gelijk op; B. M. H. C. 2 was zelfs iets meer in het voordeel. De gasten wisten den doelmond niet te vin den, behoudens dan de eenige goal van den wedstrijd, welke kort voor het einde op niet reglementaire wijze werd gescoord, daar een der Hagenaars den bal met de borst had me degenomen. Tegen het toekennen van dit doelpunt heeft B. M. H. C. 2 een protest ingediend. De uitslag luidt echter voorloopig 10 voor H. D. M. 2. Amsterdam 2B. M. H. C. 1 (34) De Haarlemmers hebben zich weer van een lastigen tegenstander ontdaan. Hoewel de uit slag weinig' overtuigend is, heeft B. M. H. C, toch verdiend gewonnen. Op het gladde terrein moesten de gasten zich eerst inspelen, maar toch werd er fel en vlug gespeeld. Door een goeden goal van Van Gijn had B. M. H. C. de leiding gekregen, maar Van Leu ven maakt fraai gelijk (11). In de tweede helft gaf De Roos aan B. M. C. opnieuw een voorsprong maar ten tweeden male maakte Amsterdam 2 geliik. (2—2). Van een missen in de Amsterdamsche ver dediging maakte Schmeink handig gebruik, zoodat B. M. H. C. weer voorstond (23). Maar weer wist Amsterdam 2 den achterstand té nivelleeren. Toen de Roos weer voor B. M. H. C. scoorde, kwam er geen verandering meer, zoodat B. M. TT. C. deze spannende match verdiend won. H H. IJ. C.3H. B. S. (2—2) PI. B. S. liep op onverwachte wijze vlot van stapel en kwam door doelpunten van Jetten en Bolland zelfs met 20 voor te staan Ongeveer een kwartier voor rust kwam ech ter de reactie van deze inspanning. Een inzin king volgde en de Hagenaars maakten in Tor- ten tijd gelijk 22. In de tweede helft had H. B. S. zich wei ner- steld, doch de thuisclub was thans op haar hoede en de Haarlemmers hadden met eenige schoten pech. Het einde kwam zoodoende met .(Voor vervolg Hockey zie men pag. [j

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 11