H.D.* WOENSDAG 25 NOVEMBER 1936 HAAREEM'S DAGREAD 8 Jaarfeest Bond van Woning bureauhouders. De Boncl van Woningbureauhouders Haar lem en Omstreken vierde Dinsdagavond zijn eenjarig bestaan met een feestavond in Café- Restaurant Lido aan het Plein, die zeer druk bezocht werd. De feestelijke stemming zat er al direct in, want de dames werden bij het binnenkomen in de zaal met bloemen getooid. De voorzitter van den bond, de heer J. A. Jaeger, hield een welkomstrede. waarin hij zijn blijdschap over de groote opkomst uitte. Hij vestigde er de aandacht op, dat de bond nog een jonge organisatie is. die weliswaar nog geen groot aantal leden heeft, maar die toch reeds bewezen heeft een sterke vereeni- ging te zijn, dank zij haar parool: „eendracht maakt macht". Spreker bracht dank aan de feestcommissie die alles zoo keurig geregeld had, zoodat het bestuur met een gerust hart de leden met hun dames had durven uitnoo- digen. Ook dankte hij de winkeliers voor het beschikbaar stellen van prijzen, die bestemd waren om te winnen bij het kienen en met het rad van avontuur. De heer Jaeger zette daarna het doel van den bond uiteen, name lijk om met de huiseigenaren samen te wer ken, teneinde te komen tot een snelle ver huring van huizen, wat voordeelig is voor de huiseigenaren en de woningbureauhouders, die ook nog de beschikking hebben over een rechtskundig adviseur. Door deze onderlinge samenwerking is er in het afgeloopen jaar een belangrijke schakel in de keten gevormd, welke beide partijen bindt. Spreker wekte be langhebbenden, die nog niet aangesloten zijn op om als lid toe te treden. Hij hoopte, dat de aanwezigen een aangenamen avond zou den hebben en deelde tenslotte mede, dat er drie kappers in de zaal aanwezig waren, die allen een permanent als prijs beschikbaar stelden. Het woord was daarna aan het cabaret- en muziekgezelschap onder leiding van den heer Jack Funny, dat reeds op zeer verdienstelijke wijze eenige muzieknummers ten beste had gegeven. De heer Funny had er slag van om een nauw contact tusschen zijn gezelschap en de aanwezigen te bewerkstelligen. Dat bleek reeds bij zijn eerste cabaretliedje „De voet balmaniakken". waarvan het refrein: „Dat is de sport, de fijne voetbalsport, waar je ge zond en flink van wordt" uit volle borst werd meegezongen. Ook met zijn liedje „We gaan kampeeren" had hij veel succes en met het vertolken van het stukje ..Het vertrek van een zoon naar Indië" toonde hij zich een heel goed voordrachtkunstenaar. Dat was werkelijk af. De heer Funny, die door zijn vrienden uitstekend begeleid werd, had dan ook een luid en langdurig applaus in ont vangst te nemen. Ook onder het kiener, heerschte een pret tige stemming en tusschen de bedrijven door werd gelegenheid tot dansen gegeven, waar van natuurlijk een druk gebruik gemaakt werd. De Bond van Woningbureauhouders heeft zijn éénjarig bestaan op een waardige wijze gevierd. PERSONALIA Drs S. Elte, gedelegeerd lid van het Dage lij ksch Bestuur van het Genootschap Neder land-Frankrijk. leeraar aan de Gem. H. B. S„ alhier, is door de Fran.sche Regeering be noemd tot Officier d'Académie. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO-CENTRALE OU DONDERDAG 26 NOVEMBER 1936. Programma I: Hilversum I, 'Huizen). Programma II: Hilversum II. Programma in: 8.05 Parijs Radio. Gvm- nastiek. 8.20 Diversen. 9,05 Keulen. Tijdsein. Berichten. Waterstandberichten. 9.20 Keulen. Volksliederenzang. 11.20 Parijs-Radio. Con cert door het omroeporkest o.l.v. Paul Le- tc-mbe. 11,50 idem. Causerie voor boeren. 12.05 idem. Causerie voor Protestanten. 12.35 idem. Vervolg voncert m.m.v. René Rupellan (zans) 1.C5 Vlaamseh Brussel. In de Witte Moriane is 't jongstig te versaemen. 1,15 idem. Het om roeporkest o.l.v. Paul Gason. 10.20 idem. Ge sproken dagblad van het N.I.R. 1.30 idem. Sa- Ionorkest o.l.v. Wa!te>- Feron. 1.50 idem. In de witte Morianen. 2.Gramofoonmuziek. Ver- ziekprogramma. 2.20 Diversen. 2,50 Parijs Ra dio. Gramofoonmuziek. 3.50 Londen Regional. Het orkest van Z. M. Kon. Marine, Afd. Ply mouth o.l.v. Capt. Ricketts. 4.50 Diversen. 5.20 Keulen. Operaprogramma gr. platen. 6.00 idem Nieuwe Duitsche balladen. 6.20 Londen Regio nal. Het BBC dansorkest o.l.v. Henry Hall.. 6.45 Weenen Schlagerrevue. 1935-1929, mu zikale samenstelling Dr. Lothar Riedinger. Di rigent Max Schönherr. 8.05 Berlijn. Dansmu ziek door het Hans Bund-orkest en de Banjo- Sinfoniker. 8.50 Straatsburg. Salut Vienne. Concert o.l.v. Ernest Bour m.m.v. Charles Gil- lig 10.20 idem. Gramofoonmuziek. Verzoek- prngramma. .0.50 Weenen. Dansmuziek door het Charley Gaudriot-orkest m.m.v. H. Roland (zang) Programma TV: 3.00 Vlaamsch Brussel. Gymnastiekles. 8.20 idem. Tijdsein, Gramo foonmuziek. 3 30 idem. Kroniek van den dag. 8.40 idem. Gramofoonplaat. 8.45 Gesproken dagblad van het N. I. R. 9.00 idem. Gramofoon muziek. 8.20 Diversen. 10.35 Londen Regio nal. Korte Godsdienstoefening. 10.50 London Regional. Tijdsein van Greenwich.. Weer bericht. 11.05 idem. Het BBC Schotsch orkest o.l.v. Guy Warrack. 11.50 idem. Orgelcon cert door Jack Helyer. 12,50 idem. Het Tro- cadero Cinema Orkest o.l.v. Alfred van Dam. 1,35 idem. Het Birmingham orkest o.l.v. L. He- ward. 2,20 idem. Gramofoonmuziek. 2.50 idem. Het BBC Empire Orkest. oJ.v. Eric Fogg. 3,35 Droitwich. Het stedelijk orkest van Bourne mouth o.l.v. Richard Austin. 3.05 idem. Gra mofoonmuziek. 5.35 idem. Tommy Kinsman en zijn orkest met Ronald Hill en John. Johnson. 6.20 Diversen. 7.00 Droitwich. BBC-Harmonie orkest O-l.v. B. Walton O'Donnel. 7.35 idem. Bebe Daniels in The Vagebond King Operette muziek van R. Friml. 8.50 Diversen. Programma IV. 9.05 Londen Regional. Or gelconcert door Reginald Foort. 9.50 idem. Duitsche Volksliederen. 10.20 Droitwich. Kor te Kerkdienst in St.-Michael's Chester Square o.l.v. A. Elliot. 10.40 idem. Het BBC-orkest afd. E. o.l.v. Warwich Braithwaite. 11,35 idem. Lew Stone en zijn orkest in Café de Paris. 1,50 idem. Dansmuziek gr. pl. Progr. V: 8.007.00 Diversen., 700.8.00 Eigen gramofoonplatenconcert: Bekende so listen. 1. Eddy Lang, guitaarsoli, I'll never be the same. Add a little wiggle. 2. Sidney Torch, orgel. Canadian Capers. Somebody stole my gal. It don't mean a thing. St. Louis Blues. Sentimental Gentleman from Georgia. 3. Charley Kunz. piano. The touch of your lips. Where there's you, there's me. Life begins when you're in love. These foolish things. Please," believe me. Goode goody. 4. Tossy Spiwakowsky. viool. Rondo van Mozart. Avé Maria van Schubert. 5. Bruna Dragoni, zang. Funiculi, funicula. H Bacio. 6. Costa Milona, zang. Die Afrikanerin, Die Perlenfischer. 7. Emi'.e Vacher. accordeon. Un type en cas- ouevte. Je men fous pouvu que j'rigolle. 8. Beroemde Amerikaansche solisten. The Mer- lymakers. 8.00—12.00 Diversen. Fruitcultuur in de provincie. Inrichting van demonstratie- of proef bedrijven. Blijkens het aan Prov. Staten uitgebracht verslag van den Directeur van den Econo- misch-TechnoIogischen Dienst, acht deze deskundig geleide fruitteelt-bedrijven nog rendabel en meent hij, dat het aanbeveling verdient de fruitcultuur te bevorderen door het geven van practische voorlichting. Daar ook het College van Ged. Staten de overtuiging heeft, dat de fruitteelt voor deze provincie nog mogelijkheden biedt en uit breiding van deze arbeidsintensieve cultuur in het bijzonder uit een oogpunt van werk verruiming aanbeveling verdient, hebben Ged. Staten gemeend stappen in de door voornoemden Directeur bedoelde richting te moeten doen. Zij zijn. na ook elders deskundig advies te hebben ingewonnen, tot de conclusie geko men, dat het gewenscht is op enkele plaat sen in de Provincie demonstratie- c.q. proef bedrijven te stichten, eensdeels met de be doeling den ondernemers van bestaande fruitteelt bedrijven gelegenheid te geven op gemakkelijke wijze kennis te nemen van de mogelijkheden op dit gebied, anderdeels om het stichten van nieuwe fruitteeltbedrijven te stimuleeren. Ter verwezenlijking van bedoelde gedachte is reeds een begin gemaakt met de inrich ting van een proeftijd voor fruitteelt op een gedeelte, ter grootte van pl.m. 5 H_A.. van de in werkverschaffing ontgonnen gronden in de veenderij „De Nes" te Hpendam, welke thans nog in eigendom aan de N.V. Ontgin ningsmaatschappij „Noordholland" toebe- hooren. Bedoelde gronden bestaan uit laag- veen, waarvan het na de vervening nog aan wezige vastveen over het terrein is verwerkt en met een laag gemengden bovengrond (veen en klei) is afgedekt. De aldus verwerk te veenlaag heeft eene dikte van pl.m. 1 M. en rust op klei of zandhoudende klei. De bedoeline van deze proef is na te gaan in hoeverre dergelijke gronden geschikt zijn voor fruitteelt en welke cultures voor die gronden het meest in aanmerking komen. Behalve Inrichting van een proefbedrijf op veengrond achten Ged. Staten stichting van een of meer demonstratlebedrijven op de kleigronden gewenscht. Volgens het advies der deskundigen mag er od worden gere kend. dat de fruitteelt op deze gronden, mits zij vóór de beplanting eene beoaalde bewer king hebben ondergaan, zal slagen. Hier is dus geen sprake van het nemen van een proef, maar wordt beoogd de moelijkheden te demonstreeren, welke de fruitteelt bij het volgen van een goede methode voor daar voor in aanmerking komende kleigronden biedt. Voor de stichting van een dergelijk demon stratiebedrijf is de aandacht van Ged. Sta ten gevestigd on een complex gronden in de gemeente Haarlemmermeer, gelegen nabij de kom van het dorp Hoofddorp, ten oosten van de Hoofdvaart en ten zuiden van den Kruis weg en groot 7 H.A. Deze grond bestaat blijkens het terzake ontvangen rapport van de Nederlandsche Heidemaatschappij uit kleigrond van zeer goede kwaliteit, welke zich büzonder voor fruitteelt leent. De ligging van het betreffende complex is zeer gunstig voor de inrichting van een demonstratiebedrijf, daar Hoofddorp, het centrlum van de Haar lemmermeer, tevens een landbouwcentrum is. Ook voor den afzet van de producten is de ligging goed door de nabijheid van groote steden De bedoeling is de bewerking van de gron den in werkverschaffing te doen geschieden en daarvoor een Rijkssubsidie aan te vragen, terwijl de kosten van grondaankoop en de overige kosten, welke niet door Riikssu^'die zullen worden gedekt, ten laste van de .Pro vincie zullen komen en gedekt zullen worden uit de credieten voor werkverschaffing en werkverruiming De gemeente Haarlemmermeer is voorne mens over te gaan tot het in werkverschaf fing doen aanleggen van een plantsoen of bosch op een terrein van pl.m. 5 H.A.. gren zende aan het terrein, dat uitgekozen is voor het demonstratiebedrijf; b- de -uitvoering van beide plannen zal kunnen worden sa mengewerkt. De voor de betreffende gronden gevraagde prijs bedraagt voor een gedeelte, ter grootte van 5.01 68 H.A. f 3.(100 en voor het restant, ter grootte van 1.98.32 H.A f 2.750 per H.A., of ?n totaal rond f 20.500. •?rt Staten geven aan Prov. Staten in -•weging tot aankoop van de betreffende gronden te besluiten. HELENE WILLFÜER VERFILMD. Naar ons wordt medegedeeld heeft de Bergfilm N.V. te Amsterdam, de vertoonings- rpchten voor Nederland aangekocht van het filmwerk ..He'ene Willfuer", naar de roman van Vickv Baum. Deze film. gemaakt onder de regie van Benoit-Levy. met Madelaine Renaud. (de uit de film: De Bewaarschool zoo bekende actrice) in de titelrol, zal eerlang in Nederland in >remiére gaan. (Adv. Incjez. Med.) JAARVERGADERING GEWEST NOORD- HOLLAND-ZUID DER S. D. A. P. Het partijgewest Noord-Holland Zuid der D. A. P. heeft te Amsterdam onder voorzitter schap van den heer M. A. Reinalda, te Haar lem, zijn jaarvergadering gehouden. De jaar verslagen van secretaris en penningmeester werden goedgekeurd. De samenstelling van het dagelij ksch bestuur is thans: M. A. Reinalda, voorzitter, L. Bouma secre taris, C. Thomassen penningmeester, mevrouw Barbiers, P. J. Joore. D. Lopes Dias, W. de Tello en W. F. Visser. In de vacature J. A. Polak, die zich niet herkiesbaar had gesteld, werd met bijna algemeene stemmen gekozen de heer J. v. Boekhoven te Haarlem. Den heer Polak werd dank gebracht voor den arbeid -door hem als penningmeester ver richt. De leden van d-en partijraad, de heeren S. P. Doek, D. Lopes Dias en C. Thomassen wer den herbenoemd. De secretaris de heer L. Bouma heeft nog een bespreking over de te voeren propaganda ingeleid. HET BREDERODEDUIN. Verpleging in het afgeloopen seizoen. In het „Brederodeduin" werden in het kinderdagverblijf gedurende dezen zomer door de Haarlemsche vereeniging tot bestrij ding der tuberculose 5 groepen verpleegd, te zamen 65 kinderen, met 2522 verpleegdagen. Het resultaat was weer uitstekend. ALLE MODELLEN UIT VOORRAAD LEVERBAAR De prachtige auto's. door Marie de Haan. De autofirma „Noetric" heeft een groote, moderne showroom in het centrum van de stad. Achter de kolossale spiegelruiten staat de eene auto naast de andere: cabriolets, li mousines, sportwagens, twoseaters, vier- en vijfpersonenwagens, met een zonder dak, in alle kleuren en grootten. Een heer stapte van de eene étalage naar de andere. Zijn gezicht straalde. Bewonderend knikte hij met zijn hoofd. Binnen stond Nini en riep door de geweldige leegte der zalen met opgewonden stem: „Op gelet, een kooper!" Dan greep zij haar lippen stift, trok haar japon glad, en wierp een blik in den spiegel. Nauwelijks was zij daarmede klaar of zij kon al den heer. die binnentrad, begroeten: „Goedendag, mijnheer. Waarmee kan ik u dienen?" De heer antwoordde: „U hebt daar zulke mooie, wondermooie auto's. De een is nog prachtiger dan de andere. U zult zeker...." „Wel natuurlijk, mijnheer. Kijkt u maar eens rond Intusschen kwamen reeds twee verkoopers na derbij Zij zeiden in 'n prachtige samensoraak ..Onze auto's slaan alle tot dusver gemaakte: Kijkt u eensdeze blauwe cabriolet! De kleur is door kunstenaars ontworpen! Denkt u ÉRS&%K0R SCHOTERWEG 1. TELEFOON 16659 (Adv. Ingez. Med.) zich eens in deze cabriolet door het zonnige- Italië te rijden. Welk een kleurenharmonie Wat een schoonheid „Ja", zei de heer, "juist het blauw van de cabriolet heeft me aangetrokken Maar ook de andere auto's „Natuurlijk, ook de andereHier deze groene reiswagenDaarmee door het prachtige weidelandschap te rijden! Welk een genot! En de snelheid". De heer knikte. „En daar die witte limou sine". Drie andere verkoopers, elegant ge- kleede heeren met zijden dassen, waren bui gend naderbij gekomen en stemden met de samenspraak van hun collega's in. „Ja, mijn heer, in dezen witten wagen met mevrouw. De witte wagen zal bij die nieuwe avondjapon van mevrouw prachtig staanen dan de prijs. Wij zijn in staat de gemakkelijkste condities toe Een andere heer, een chrysant in 't knoops gat, trad naderbij en zei: „Jullie trachten mijnheer te veel te overreden. Sta me toe, dat ik mij voorstel, mijnheer. Ik ben de chef van „Noetric". Mag ik u uitnoodigen in mijn prlvékantoor te komen? U hebt geluk. Ik ben slechts zelden persoonlijk aanwezig. U kunt wel begrijpen, onze verplichtingen! Anders verdringen de kooplustigen elkaar. U hebt een goeden dag uitgekozen, mijnheer! Dat is prachtig. Het koopen van een auto is een ge wichtige aangelegenheid, waarbij men na denken. overleggen moet". De verkoopers trokken zich bescheiden terug en Nini sloop weg. De chef begeleidde den heer naar zijn kantoer en daar gekomen, noodigde hij hem uit in 'n fauteuil plaats te nemen. Hij schoof hem een kistje sigaren toe en liet koffie komen. De heer zei: „Uw firma ls de beleefdste di*ï men zich kan voorstellen. En nu ben ik ook overtuigd, dat ik goed bediend zal worden". De chef antwoordde: „De geringste twijfel Regeling van den Huurkoop. In Haarlem is een afdeeling opgericht van den Bond van belanghebbenden. Dinsdagavond hield de Bond van be langhebbenden bij den verkoop op termijnbe taling een bijeenkomst, waarbij tot oprichting van een Haarlemsche afdeeling besloten werd. De bond heeft de strekking een informatie orgaan te worden, die zoowel den verkooper als den cliënt beschermt, door huurkoop en afbetaling in bepaalde gevallen af te raden. Als eerste spreker trad op de bondssecre- taris, Mr. J. L. Bakhuysen Schuld. Het doel van den bond is een betere rege ling van het afbetalingssysteem, in verband waarmede de nieuwe wet op de afbetalingen van groot belang is. Spreker ging allereerst in op de vereischten van het huurkoopcontract.'Van belang is in de nieuwe wet o.a. de bepaling, dat het ge vaar van pandbeslag door den huisheer kan voorkomen worden, als van te voren van het huurkoopcontract is kennis gegeven. Tegen over de fiscus staat men nog even ongunstig als te voren. Spreker vermeldde het vonnis van den Haagschen politierechter, waarin het contrac- tueele recht van den verkooper om het ver kochte te bezichtigen, erkend werd. Volgens den politierechter strekt een dergelijke over eenkomst partijen tot wet, dus had de ver kooper het recht, de woning van den kooper binnen te treden en pleegde hij geen huisvre debreuk. De Hooge Raad heeft hierin geen uitspraak gedaan. Na deze en nog eenige technische opmer kingen gaf Mr. J. L. Bakhuysen Schuld het woord aan den heer D. la Croix Jr., die een propagandarede hield voor den bond. Deze wees erop, dat ook de nieuwe wet al leen niet voldoende is, om alles te regelen, wat er tusschen de verkoopers en de koopers ie regelen is. Destijds, in 1931, is de bond opge richt, voortspruitend uit een behoefte. Het werd een instituut, dat informaties gaf, beter en vollediger dan welk particulier kantoor ook. Hij belastte zich ook met het regelen van wanbetalingen. De eerste jaren van den bond waren moeilijk en zoo kon het gebeuren, dat op 1 Februari 1935 het ledental slechts 40 be droeg. De daarna gevoerde actie heeft tot ge volg gehad, dat op 1 October 1936 alleen Am sterdam 350 winkeliers als leden had. Het gevolg van de werkzaamheden van den bond is wel, dat de omzet is verminderd, doch daar staat tegenover, dat er heel wat minder „kwade posten" zijn en de winst is gestegen. Spreker ging daarop na, welke rubrieken wanbetalers men kan onderscheiden en waar om en hoe men tegen hen moet optreden. Spreker besloot met een opwekking den bond te steunen. Nadat enkele aanwezigen vragen hadden gesteld, werd besloten tot oprichting van een afdeeling te Haarlem. CONCERT SCHOTEN'S CHRIST. GEMENGD KOOR. Schoten's Christ. Gemengd Koor, met de onderafdeeling Christ. Kinderkoor „Zanglust" dirigent Jac. Zwaan, geeft Vrijdag 27 Novem ber een concert in de Gemeentelijke Concert zaal te Haarlem met medewerking van Jac. van Kempen, tenor, uit Bloemendaal. Bege leiding Jac. Zwaan en Gosse Kroese. FAILLISSEMENTEN Door de Arrondissements-Rechtbank te Haarlem zijn de volgende faillissementen uit gesproken op Dinsdag 24 November 1936. R. D. van der Veldt, koopman in wegen-ma terialen, wonende te Heemstede, Rembrandt- laan 8. Curator Mr. A. Beets, wonende te Haarlem. W. A. Felix, handelende onder den naam Gebrs. Felix, smid, wonende te Heemstede, Oude Posthuisstraat 30. Curator Mr. D. de Jong. wonende te Haarlem. F. H. Felix, handelende onder den naam Gebrs. Felix, smid, wonende te Haarlem, Wa genweg 31. Curator Mr. D. de Jong, wonende te Haarlem. Gerrit Kniep, koopman in lompen en oud ijzer, wonende te Aalsmeer, Kudelstaartsche- weg 60. Curatrice Mej. Mr. D. M. 't Hooft, wonende te Aalsmeer. D, Gerritse, landbouwer, wonende te Wijk aan Zee. gemeente Beverwijk, Curatrice Mevr. Mr. L. M. I. L. van Taalingen Dols, wonende te Haarlem. J. F. de Geus, handelende onder de firma J. F. de Geus, voorheen firma B. Hagen, timmerman en aannemer, wonende te Haar lem, Olmenstraat 12 zw. Curator Mr. J. H. van Gelderen, wonende te Haarlem. C. G. Tabak, koopman in groenten en fruit, wonende te Beverwijk, Meerstraat 74, Cura tor Mr. J. A. B. Sanders, wonende te Bever wijk. P. Veenis, houthandelaar, wonende te Krommeniedijk 12 B, zaak drijvende te Wor- merveer. Curator Mr. H. J. M. Tonino, wo nende te Haarlem. De Naamlooze Vennootschap van Vught's Weegwerktuigenfabriek N.V., gevestigd te Heemstede, en kantoorhoudende Heerenweg 83, Curator Mr. K. A. F. J. Pliester, wonende te Haarlem. Rechter-Commissaris in al deze faillissementen Mr. E. J. W. Top te Haarlem. Opgeheven werden de faillissementen we gens gebrek aan actief van: J. F. Lindeman, timmerman en aannemer, wonende te Bloemendaal, Schoolpad 4. Cura tor Mr. L. G. van Dam, wonende te Haarlem. J. Huybregts, papierhandelaar, wonende te Purmerend, Kanaalkade 20. Curator Mr. H. H. Riepma. wonende te Edam. P. Otto, radiohandelaar, wonende te Aals meer, Zijdstraat 17. Curator Mr. W. M. Gun ning, wonende te Haarlem. Geëindigd zijn de faillissementen wegens het verbindend worden der eenige uitdeelings lijst van: J. H Hulsbergen, loodgieter, wonende te Haarlem, Soutmanstraat 50; Curator Mr. J. H. van Gelderen, wonende te Haarlem. Th. C. Dobbe, landbouwer, wonende te Vo gelenzang, gemeente Bloemendaal. Curator Mr. W. G. J. Veenhoyen, wonende te Haarlem. zou een beleediging zijn, mijnheer!" en hij bood den heer een Havana zoo dik als een bezemsteel aan. Eindelijk nam de heer het woord. Hij slurpte de beste koffie der wereld en zei, terwijl hij blauwe rookwolken in de lucht blies: „Uw auto's zijn mooi, wondermooi! Die kleu ren, die elegante vormen! U moet weten, dat ik pas eenige jaren getrouwd ben!" „Zeer verheugd! Mag ik mij bij uw jonge en mij onbekende echtgenoote beleefd aan bevelen?" De heer dronk zijn tweede kopje koffie leeg en zei:: „Ik keek daar zoojuist naar uW prachtige auto's!.... Een keus moet iemand werkelijk moeilijk vallen!" „Dat geloof ik! Mag ik u misschien een prospectus aanbieden? Om eens door te kijken, voordat u De heer straalde en zei: „U bent wel zeer vriendelijk! De prospectus zouDe chef liep naar een kast, haalde een prospectus te voorschijn en overhandigde die aan den heer. Deze bladerde het door, zijn gezicht vertoonde teleurstelling en hij zei: „Jammer, de afbeel dingen zijn niet gekleurd!" De chef verbleekte. „Excuseer me, mijnheer! Ik vergis me!" Hij ging weer naar de kast en gaf een grooten catalogus van dik, zwaar kunstdruk aan den bezoeker. Deze nam hem aan. Zijn gezicht straalde van blijdschap. Hij knikte, slurpte koffie en zei: „Dat is het! Ja. meneer, dat zoek ik. U moet namelijk weten, dat mijn zoon pas vier jaar oud is! Een opgewekte jongeman met zin voor het schoone! Hij houdt er van de afbeel dingen uit gekleurde prospectussen te knip pen en voor zijn marionettentheater te ge bruiken. Alleen auto's ontbraken hein nog! Mooie, prachtige auto's! En nog eens. welbe- dankt!" En de heer gaf den verbaasden chef een hand en stapte de showroom uit. VERZENDING NIEUWJAARSCORRES PONDENTIE. Om de hieronder vermelde bestemmingen nog vóór 1 Januari 1937 te bereiken behoort de correspondentie te worden ter post bezorgd, zooals hieronder is aangegeven. De overtotthtsduur is berelrend tot de plaat sen achter de landen vermeld. Voor verder gelegen bestemmingen is in het algemeen verzending met een vroegere gele genheid gewenscht. De verzending per luchtpost is alleen aan gegeven, voor zoover de uitwisseling van lucht postcorrespondentie later kan plaats vinden, dan op de voor de gewone mail vermelde data. Argentinië, Buenos Aires, laatste fousl. ge wone mail 12 Dec. 22.30, laatste 'busl. vliegpost 25 Dec. 22 urn'. Australië. Fremantle, Melbourne, Adelaide Sydney laatste busl. gew. mail 26 Nov. 10 uur- Port Darwin, Brisbane, Fremantle, Adelaide, Melbourne, Sydney laatste busl. vliegpost 19 Dec. 2.15 uur. Brazilië, Peraambuco, Bahia, Rio de Janeiro, Santos laatst busl. gew. mail 12 Dec. 22.30, laatste busl. vliegpost 25 Dec. 22 uur. Birma, Rangoon laatste busl. gew. mail 10 Dec. 10 uur, laatst busl vliegpost 23 Dec. 2.15. Britsch Indië, Bombay laatst busl gew. mail 17 Dec. 10 uur, Bombay, Calcutta laatste busl. vliegpost 23 Dec. 2.15. Canada, Montreal laatste busl. gew. mail 22 Dec. 16.45. Ceylon, Colombo laatste busl. gew. mail 11 Dec. 10 uur, laatste busl. vliegpost 19 Dec. 2.15. China, Shanghai laatst busl. gew. mail 14 Dec. 18 uur, Canton, Shanghai laatste busl. vliegpost 19 Dec. 2.15. Cuba, Habana laatste busl. gew. mail 17 Dec. 16.45, laatste busl vliegpost 22 Dec. 19.10. Curacao, Willemstad laatste busl gew. mail 11 Dec. 3.25, laatste busl. vliegpost 17 Dec. 19.10. Egypte, Alexandrië laatste busl. gew. mail 3 Dec. 22.30, laatste busl. vliegpost 29 Dec. .50. Irak (Mesopotamië), Bagdad laatste busl. gew. mail 24 Dec. 22 30, Bagdad, Basra laatste busl. vliegpost 26 Dec. 2 uur. Japan, Tokio laatste busl gew. mail 14 Dec. 18.30. Kobe laatste busl. vliegpost 19 Dec. 2.15. Mexico, Mexicostad laatste busl gew. mail 17 Dec. 16.45, laatste busl. vliegpost 19.10. Ned. Indië, SabangBelawan laatste busl. gew. mail 10 Dec. 11.40, Batavia laatste busl. gew. mail 3 Dec. 3.25, Palembang, Batavia, Bandoeng, Semarang, Soerabaya, laatste busl. vliegpost 23 Dec. 2.15, Medan laatste busl. vliegpost 26 Dec. 2 uur. Palestina, Jeruzalem laatste busl gew. mail 25 Dec. 22.30. Siam, Bangkok laatste busl. gew. mail 3 Dec. 3.25, laatste busl. vliegpost 26 Dec. 2 uur. Malaya, Singapore laatste busl. gew. mail" 10 Dec. 11.40, laatste busl. vliegpost 26 Dec. 2 uur. Suriname, Paramaribo laatste busl. gew. mail 9 Dec. 8.50, laatste busl. vliegpost 17 Dec. 19 10. Syrië. Beyrouth laatste busl. gew. mail 25 Dec. 3.25. laatste busl. vliegpost 26 Dec. 2.—. Uruguay. Montevideo laatste busl gew. mail 12 Dec. 2.30, laatste busl. vliegpost 25 Dec. 22.30. Vereenigde Staten van Amerika. New York laatste busl gew. mail 22 Dec. 19.10. Zuid Afrika, Kaapstad. Johannesburg laat ste busl. gew. mail 10 Dec. 16.45, laatste busl. vliegpost 22 Dec. 8.50.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 10