DE STRIJD OM MADRID. Gevechten in de universiteitswijk duren voort Thijs IJs en Dickie Dons in de wolken. De Volkenbond en de Spaansche burgeroorlog RAfcflfl. WOENSDAG 25 NOVEMBER 1936 HAARDE M'S DAGBtAD 4 Offensief der Basken in voorbereiding Te middernacht heeft het groote hoofdkwar tier der opstandelingen te Salamanca mede gedeeld, dat de vijand nabij Santander tracht te aan te vallen, doch met groote verliezen werd afgeslagen. Aan het front van Robledo de Chavela werd eveneens een aanval afge slagen. Tengevolge van het bombardement van gisteren en eergisteren zijn hier meer dan 80 man van de regeeringstroepen gedood. Aan het front voor Madrid versterkten de rechtschen him posities alvorens verder op te rukken. De regeeringstroepen, die langs den weg van Talavera wilden aanvallen, werden door de luchtmacht verdreven. Zij leden aan zienlijke verliezen. Uit Madrid wordt gemeld, dat in den sector van de brug der Franschen en in de universi teitswijk de hardnekkige strijd voortgezet wordt. De regeeringstroepen hebben tegen aanvallen ondernomen en met name 2000 man rechtsche troepen omsingeld, die een zieken huis in bezit hadden genomen. De rechtsche troepen hebben gistermorgen Casa del Campo aangevallen, doch zij werden teruggeslagen. Tijdens 'hun offensief heeft de militie terrein gewonnen en zeven strijdwagens buitgemaakt. Over het geheel aldus dit telegram was de dag gunstig voor de regeeringstroepen. Des middags heeft een dertigtal regeerings- vliegtuigen, jacht-, verkeimings- en bombar dementstoestellen, geruimen tijd boven de hoofdstad gecirkeld, ondanks de laag hangen de bevolking. Waarschijnlijk gold het hier een ten toon spreiden van optimisme ten behoeve van de bevolking, maar het is ook mogelijk, dat verschillende loyale vliegtuigeskaders la ter een vlucht gemaakt hebben boven de op- standelingenliinies om die te bestoken. Een Baskisch offensief op komst? Uit Saint Jean de Luz 24 November, Vol gens aan de grens ontvangen berichten kan spoedig een offensief der Baskische troepen worden verwacht. De militietroepen te Bilbao, die aan dit offensief zullen deelnemen, be staan uit verscheidene duizenden manschap pen, gewapend met mitrailleurs en kanonen van ieder kaliber. Reeds hebben vliegtuigen verscheidene spoorlijnen met bommen bestookt en vernield Oviedo in handen der regeeringstroepen? Het blad „Intransigeant" publiceert een telegram van den volgenden in houd uit Gibraltar: „De radio post van Malaga heeft medegedeeld, dat de re geeringstroepen zich zonder slag of stoot zouden hebben meester gemaakt van Oviedo, dank zij een tunnel van twee K.M. lengte, die door de genie was aangelegd en die het centrum van de stad in de lucht zou hebben doen •vliegen". De redactie van het agentschap Havas tee- kende hierbij Dinsdagmiddag om 5 uur aan dat op het oogenblik nog geen berichten uit Spanje waren ontvangen, noch van regeerings- noch van andere zijde, die melding maakten van een innemen van Oviedo door de regee ringstroepen of die lieten vermoeden, dat dit zou kunnen geschieden. Regeering eischt ontruiming Duit- sche en Italiaansche ambassades. Minister del Vayo heeft, naar Havas uit Va lencia meldt, den deken van het corps diplo matique, den ambassadeur van Chili, een te legram gezonden, waarin hij zegt: „De regee ring der republiek heeft met verrassing ver nomen, dat ondanks de erkenning van de re geering-Franco door Duitschland en Italië, een deel van hun personeel in de gebouwen hunner ambassades is gebleven. Ik breng deze verras sende houding te uwer kennis in uw kwaliteit van deken van het coifos diplomatique en ik verzoek u den belanghebbenden mede te dee- len, dat zij gehouden zijn binnen 24 uur naar elders te vertrekken. Teneinde een mogelijk incident te voorko men, zouden de deuren der genoemde ambas sades gesloten kunnen worden door de Spaan- sche autoriteiten en in uw aanwezigheid, wan neer gij daar geen bezwaren tegen ziet. Nader wordt gemeld, dat de Duitsche am bassade te Madrid gisteren ontruimd is. Intellectueelen uit Madrid geëvacueerd. In overeenstemming met het Comité van Verdediging heeft de generale staf van het vijfde regiment militietroepen de verantwoor delijkheid op zich genomen van de evacuatie uit Madrid van de mannen, die de Spaansche intellectueele elite vertegenwoordigen, tenein de hen te redden van het vuur der opstande lingen. Het eerste contingent schrijvers en ge leerden is per auto naar Valencia vertrokken. Onder hen bevinden zich de schrijvers Anto nio Machado, Duperiel, Henriquez Moles, Hor- tega, Antonio Madinaveitia. Sacristan, San chez Eovisa en Jose Moreno Villa. In een pant serauto is een groot deel van hun wetenschap pelijk materiaal en hun boeken naar Valencia gestuurd. Italië. Horthy met groot vertoon te Rome ontvangen. Admiraal Horthy, de Hongaarsche rijks bestuurder, is gisteren te Rome aangekomen, en daar met veel vertoon ontvangen. Overal wapperden de Hongaarsche en de Italiaansche kleuren. Geruimen tijd voor de trein met het hooge bezoek was binnenge- loopen, verdrong zich reeds een talrijke me nigte in de straten. Aan het station werd Horthy ontvangen door de hoogste autoriteiten van staat en leger, onder wie het vorstelijk paar en Mus solini. Geëscorteerd door eskadrons kurassiers en troepen begaf de stoet zich naar het Esedra- plein. waar prins Colonna. de gouverneur van Rome Horthy welkom heette in de Italiaansche hoofdstad; voortdurend toege juicht door het langs den weg geschaarde publiek reeds de stoet hierop naar het Qui rinaal. Ook voor dit paleis stond een ontzag lijke menigte opeengepakt, die, zwaaiende met vlaggetjes in de Hongaarsche kleuren de gasten luidkeels toejuichte, en nog bleef jui chen, toen het gezelschap reeds het paleis was binnengegaan, zoodat Horthy, zijn vrouw de koning en de koningin, op het balcon verschenen om de menigte voor deze betoo ging dank te zeggen, hetgeen verscheidene malen herhaald moest worden. De Hongaarsche minister-president Da- ranyi en de Hongaarsche minister van bui- tenlandsche zaken, de Kanya, zijn des mid dags door koning Victor Emanuel in audiën tie ontvangen. Vervolgens had Daranyi in het Palazzo Venezia een hartelijk onderhoud met Mus solini. Op het Quirinaal had Mussolini een on derhoud met admiraal Horthy. „Geen politiek doel". De „Giornale d'Italia" zegt, dat de reis van den Hongaarschen rijksbestuurder naar Ro me, geen direct politiek doel heeft. Alle ge ruchten, die in verband met deze reis zijn opgedoken, en waarin van een directe restau ratie der monarchie in Hongarije en zelfs van een nauwe dynastieke relatie tusschen Italië en Hongarije sprake is, zijn door den gang van zaken zelf geloochenstraft, aldus het blad. Frankrijk Salengro's opvolger benoemd. Marx d' Ormoy. Officieel wordt medegedeeld, dat Marx d' Ormoy (sociaal-democraat) tot minister van binnenlandsche zaken benoemd is, als opvolger van Roger Salengro. Rusland Nog meer Duitschers gearresteerd. Het Duitsche Nieuwsbureau verneemt, dat op 21 November weer drie Duitschers gear resteerd zijn nl. de monteur Boesherzvan de Zschocka-fabrieken te Kaiserslautern, Reinhold Sehindler uit Jena, beiden geves tigd te Mariopol, en Hermann Stammer, electromonteur te Charkof. De vroegere krijgsgevangene Schaefer uit Tsjoemysj in Kasakistan is, aldus het D.N.B. op 21 Octo ber gearresteerd, hij bevindt zich te Semipa- tatinsk en was op 11 November nog niet ver hoord. Naar verluidt wordt hij beschuldigd van contrarevolutionnairc actie ten gunste van Duitschland". De Duitsche ambassade tracht opheldering te verkrijgen. DmtscMamd Dreigt Duitschland de betrek kingen met Rusland te verbreken? De Daily Telegraph deelt mede, dat de Duitsche ambassadeur Von Rib- bentrop in het onderhoud dat hij gis teren met Baldwin heeft gehad zou hebben gezegd, dat Duitschland de diplomatieke betrekkingen met Sovjet Rusland zou verbreken als ingenieur Stickling ter dood wordt gebracht. Baldwin antwoordde, dat 'n openlijke breuk de pogingen tot het vormen van een nieuw Europeesch vredes-systeem ernstig in gevaar zou brengen. Chilson, de Britsche ambassadeur te Mos kou, heeft opdracht ontvangen de zienswijze van de Britsche regeering bekend te maken aan de Sovjet-regeering, terwijl de kwestie ook is besproken tijdens het onderhoud van Eden met den Sovjet-ambassadeur te Londen, Maisky. Men verwacht dat Von Ribbentrop Hitier od de hoogte zal brengen. (Reuter) Engel and Marineverloven op Malta ingetrokken. Naar Reuter meldt, zijn op Malta alle verloven bij de marine opgeschort. Op het la.atste oogenblik heeft men een bokstournooi, dat gisteravond gegeven zou worden, als deel van het programma van feestelijkheden ter gelegenheid van het Turk sche vlootbezoek, geannuleerd. Reuter verneemt nog van de admiraliteit, dat de Cyclops naar Alicante gaat om de Woolwich af te lossen. Een aantal onderzee - ers heeft eerstgenoemd schip misschien een deel van het traject begeleid, maar het is on waarschijnlijk, dat zij het tot Spanje begelei den. Ossietzky's onderscheiding. Scherp Duitsch commentaar. „Onbeschaamde uitdaging aan het nieuwe Duitschland". Naar aanleiding van de toekenning van den Nobelprijs voor den vrede aan Carl van Ossietzky schrijft het Duitsche Nieuwsbu reau: „Met Carl von Ossietzky is de Nobelprijs voor den vrede voor de eerste maal ten deel gevallen aan een door het hoogste gerechts hof van zijn land veroordeelden landsverra der. Carl van Ossietzky is op 23 November 1931, derhalve in den tijd van de Novemberrepu- bliek, door den vierden strafsenaat van het rijksgerechtshof wegens landsverraad tot een gevangenisstraf van lVz jaar veroordeeld. Een verzoek om begenadiging'aan den rijkspresi dent, generaal veldmaarschalk Von Hinden burg, werd door dezen afgewezen. Ossietzky is met Kerstmis 1932 op grond van een alge- meene amnestie in vrijheid gesteld. In tegenstelling tot den Sovjetstaat, die iederen politieken tegenstander tegen den muur laat zetten, heeft het nationaal-socia- listische Duitschland zich ertoe bepaald, Os sietzky op 28 Februari 1933 in verzekerde be waring te doen stellen. Ossietzky is geruimen tijd geleden uit deze hechtenis ontslagen en bevindt zich in vrij heid. Carl von Ossietzky. De toekenning van den Nobelprijs van een als zoodanig bekend staanden landsverrader is een zoo onbschaamde uitdaging en belee- diging van het nieuwe Duitschland, dat daarop een dienovereenkomstig duidelijk antwoord zal volgen." Bij Ossietzky in het ziekenhuis. Havas meldt uit Berlijn 24 November: Carl von Ossietzky wordt op het oogenblik behandeld in het Westend Krankenhaus in Charlottenburg. Vandaag zijn eenige bezoe kers bij hem toegelaten. Ossietzky is gebo gen en mager geworden. Zijn haren zijn wit, al is -hij pas 48 jaar. De schrijver wist reeds, dat hem den Nobelprijs voor den vrede was toegekend en zeide„Ik verheug mij over deze onderscheiding. Maar ik ben een politiek schrijver en ik hoop, dat deze daad van het Nobelcomité geen onaangename reacties voor Noorwegen zal hebben". Op de vraag of hij naar Oslo zou gaan om den prijs in ontvangst te nemen verklaarde hij, dat hij daarop niet kon antwoorden. De behandelende geneesheer verklaarde, dat de zieke nog de grootste zorgen noodig heeft. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. Op een drafje kwam Thijs bij den toovenaar. Dat was een zonder ling heerschap. Want hoewel hij al oud was, droeg hij nog een kort broekje, net als een kleine jongen. En het malste was, dat hij ondanks de kou, buiten in de sneeuw zijn krantje zat te lezen. Toen de toovenaar Thijs hoorde hijgen, keek hij om, en vroeg be- lansstellend: „Wel, Thijs, wat draaf je, is er wat aan de hand?" Thijs knikte neerslachtig en vertelde maar meteen, wat er gebeurd was. „Zuster Anna, ziet gij nog niets komen?" Nog geenerlei aanwijzing van een beroep op den Volkenbondsraad. De vertegenwoordiging van Spanje in de Volkenbonds organen. (Van onzen correspondent.) Genève, November. De afdeeling van het Volkenbondssecreta riaat, die de Volkenbondsjournalisten de noo- dige inlichtingen over den gang van zaken en over hetgeen komen gaat, moet geven, is op het oogenblik zonder haar leider. Haar di recteur, onze landgenoot A. Pelt, brengt een bezoek aan Denemarken, Finland, Noorwegen en Zweden, op uit-noodiging der regeeringen dezer vier Noordelijke Staten. Versterking der banden tusschen deze den Volkenbond zoo goed gezinde volkeren en het Geneefsche instituut is het doel dezer reis. Zij kon be zwaarlijk voor ons, Volkenbondsjournalisten alhier, op een gunstiger tijdstip zijn gehou den. Want er gebeurt in deze Novembermaand zoo bitter weinig, waarbij het Volkenbonds secretariaat rechtstreeks betrokken is, dat wij de afwezigheid van den leider van den inlichtingendienst bijna niet bemerken! Een nota van den Belgischen minister van buitenlandsche zaken Spaak, over de Volken bondshervorming, een mededeeling van de Turksche regeering over het verdwijnen van de laatste fabriek in Turkije voor de vervaar diging van verdoovende middelen, een inlich ting van de regeering van Estland over de uit werking der sanctiemaatregelen tegen Italië op den internationalen handel van Estland, een overzicht van den gunstigen stand der Volkenbondsfinanciën op 1 November, dat was alles dat het Volkenbondssecretariaat ons te vertellen heeft gehad, sinds de 30ste zitting der Permanente Mandatencommissie tien da gen geleden ten einde is gegaan. Een groote tegenstelling tot deze rust op het Volken bondssecretariaat vormde de bedrijvigheid, die juist in deze zelfde toen dagen op het Internationale Arbeidsbureau heerschte: de herfstzitting van den Raad van Beheer, een bijeenkomst der landverhuizingscommissie, een vergadering van de commissie voor de behartiging van de belangen van het kan toor-, handels- en winkelpersoneel en een bespreking tusschen deskundigen op het ge bied der sociale verzekeringen. De rust op het Volkenbondssecretariaat werd echter plotseling verstoord, toen de radio bekend maakte, dat de Spaansche regeering- Caballero een protest tot den Volkenbond zou richten in verband met de erkenning van generaal Franco als hoofd der Spaansche re geering door Duitschland en Italië. Onmid- delijk krioelde het in de perszaal van journa listen, die door de mogelijkheid, dat een poli tiek nieuws weder uit Genève in de wereld te verkondigen zou zijn, naar het nieuwe Vol kenbondspaleis waren gelokt. E11 de verschil lende ambtenaren van den inlichtingendienst werden natuurlijk met vragen bestormd, of de Spaansche nota reeds was binnengekomen of althans reeds eenige bijzonderheden omtrent haar inhoud waren aangekondigd. Bij welken ambtenaar wij echter kwamen, en op welk uur van den dag, het antwoord was steeds het zelfde: het Volkenbondssecretariaat had nóch rechtstreeks, noch indirect eenige bevestiging van de radio-mededeeling over een aanstaand Spaansch protest bij den Volkenbond ontvan gen. Tot laat in den avond bleven eenige amb tenaren op het Volkenbondspaleis, om onmid dellijk bij de hand te zijn, zoodra de Spaan sche nota zou komen of haar spoedige aan komst bij voorbaat zou worden in uitzicht ge steld. Doch Zuster Anna keek vergeefs uit en ook vandaag moest ons op onze vragen, of zij nog niets zag komen, een volstrekt ont kennend antwoord worden gegeven. Zoo min als van een protest der regeering- Caballero bij den Volkenbond is er tot dus verre iets te bemerken van een initiatief van den voorzitter van den Volkenbondsraad Ri- vas Vicuna (Chili) of van een der andere Raadsleden, om den Raad in buitengewone zitting te doen bijeenkomen ter bespreking van het gevaar, dat in verband met den bur geroorlog in Spanje den wereldvrede be dreigt. Het „Journal des Nations", dat menig een zeer ten onrechte voor een officieus or gaan van het Volkenbondssecretariaat houdt, doch dat in werkelijkheid een van den Vol kenbond geheel onafhankelijk blad is, dat al leen wellicht door financieele banden in bij zondere betrekkingen tot eenige regeerin gen van Oost-Europa, misschien ook wel tot de Sovjetregeering, staat, bepleit iederen dag de bijeenroeping van den Volkenbondsraad, waarin dit blad de eenige mogelijkheid ziet, om den vrede nog te redden. .Het blad dat fel anti-fascistisch en dus natuurlijk sterk op de hand van de regeering-Caballero is, vreest, dat anders in de buurt van Barcelona botsingen tusschen Sovjet-schepen en de door Duitschland en Italië ondersteunde vloot van Franco niet zullen uitblijven en de we reldbrand daarvan het gevolg zal worden. Wanneer de regeeringen zouden willen, zou het Volkenbondsverdrag stellig zonder moeite den grondslag tot een bijeenroeping van een buitengewone Raadszitting kunnen bieden, volgens art. 11 heeft toch ieder Volkenbonds lid het recht de aandacht van den Volkenbond te vestigen op iedere omstandigheid, die de internationale betrekkingen betreft en den internationalen vrede dreigt te verstoren. Het is bezwaarlijk te ontkennnen, dat bij de harts tochtelijke wijze, waarmede eenerzijds de Sov jetregeering, anderzijds de regeeringen van Duitschland en Italië den gang der gebeurte nissen in Spanje volgen, de aankondiging van een blokkade over Barcelona door generaal Franco en de erkenning van zijn gezag door Duitschland en Engeland het gevaar van ver storing van den internationalen vrede zoo danig hebben verscherpt, dat een toepassing van art. 11 gegrond zou zijn. Onder normale omstandigheden, dat wil zeggen als de Volkenbond werkelijk de ge hoopte universitaliteit zou hebben verkregen of althans in hooge mate had behouden, zou de Volkenbondsraad dan ook waarschijnlijk reeds lang geleden zijn bijeengekomen ter be spreking van het geheele uit den Spaanschen burgeroorlog voortvloeiende gevaar van ver storing van ook den interternationalen vrede. Het is echter juist de weigering van Duitsch land en Italië, om aan besprekingen binnen het kader van den Volkenbond te Genève deel te nemen, die de Engelsche en Fransche re geering ertoe bewogen heeft een nieuw orgaan te scheppen, dat ten doel heeft te verhoeden, dat uit den Spaanschen burgeroorlog een in ternationale oorlog zou worden: de Londen- sche niet-inmengings-commissie. Aan de be sprekingen dezer te Londen werkende com missie nemen de vertegenwoordigers van alle groote Europeesche mogendheden deel. Zoo lang men nog hopen mag door gemeenschap pelijk internationaal overleg tusschen alle partijen Internationale verwikkelingen, die tot oorlog zouden leiden, te verhoeden, zou het dus natuurlijk een achteruitgang zijn de Lon- densche niet-inmengings-commissie buiten werking te stellen en den Volkonbondsraad bijeen te roepen, aan wiens beraadslagingen onder de tegenwoordige omstandigheden Duitschland en Italië niet zouden deelnemen. Voorstanders van een bijeenroeping van den Volkenbondsraad wijzen echter erop, dat in Maart de Duitsche regeering bereid is geweest deel te nemen aan de zitting van den Vol kenbondsraad die zich te Londen met de vraagstukken bezig hield, die Duitschland's handelingen van 7 Maart (opzegging van de Versailler voorschriften over de demilitari seering van het Rijnland en van het verdrag van Locarno) hadden in het leven geroepen. Waarom zou Duitschland, en dan eveneens Italië, niet ook thans een uitzondering willen maken? Ten eerste moet hiertegenover opgemerkt worden, dat sinds Maart de verwijdering tus schen den Volkenbond eenerzijds en Duitsch land en Italië anderzijds nog grooter geworden is. Doch in de tweede plaats bedenke men, dat een Raadsbijeenkomst, indien Duitschland en Italië tot deelneming bereid mochten zijn, reeds van het begin af groote moeilijkheden zou verwekken. Want men zou het niet eens kunnen worden, wie eigelijk den zetel van Spanje zou mogen bezetten! De Volkenbond heeft tot dusverre de regeering-Caballero nog als de wettige Spaansche regeering beschouwd. Duitschland en Italië zouden echter na hun erkenning van het gezag van generaal Franco nimmer toelaten, dat Del Vayo de vertegen woordiger van Spanje in den Volkenbonds raad zou blijven! Voortaan staan niet slechts één erkenningstrijdvraag (Abessynië), doch staan twee erkenningskwesties een samenwer king tusschen Italië en den Volkenbond in den weg! Indien het waar zou blijken, dat ook Hon garije en Oostenrijk thans zeer spoedig het gezag van Franco over Spanje zouden erken nen. kan een geloofsbrieven-twist reeds op 7 December hier uitbreken. Dan komt de commissie van 28 voor de Volkenbondsher vorming bijeen, waarvan Oostenrijk lid is. Zal de Oostenrijksche gedelegeerde dan goedvin den, dat Spanje door een afgezant van Cabal- lero vertegenwoordigd zal zijn? Menigeen vermoedt echter, dat de ware strijd over de Spaansche geloofsbrieven eerst op 18 Januari zal uitbreken, wanneer de Volkenbondsraad weder zal bijeenkomen. B. DE JONG VAN BEEK EN DONK. Geen Jauansch-Duitsoh bond- gemootscbap, zegt Tokio. Wel besprekingen met China over anti communistische actie. TOKIO, 24 November (A.N.P.) De woord voerder van het ministerie van buitenlandsche zaken heeft aan buitenlandsche journalisten medegedeeld, dat de in het buitenland ver spreide berichten over een Japansch-Duitsch bondgenootschap berusten op valsehe ge ruchten en misverstanden, die binnenkort uit den weg zullen worden geruimd. Japan ver langt een goede verstandhouding met alle mo gendheden. De woordvoerde verklaarde ver der, dat de Nanking Japansch-Chineesche be sprekingen over een gemeenschappelijke actie tegen het communisme worden gevoerd. Dat met andere staten dergelijke onderhande lingen gaande zijn, was hem niet bekend. Ook met Italië wordt niet onderhandeld. pm&mmm DONDERDAG 26 NOVEMBER. HILVERSUM I, 1875 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00 NCRV. 8.00 Gram. pl. 8.05 Plechtige H. Mis. 10.00 Gram. pl. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gram. pl. 11.3012.00 Godsd. halfuur. 12.15 KRO-orkest en gram. pl. 2.00 Handwe: kcursus. 3.003.45 Gram. pl. 4.00 Bijbellezing. 5.00 Cursus handen arbeid v. d. jeugd. 5.30 Het Rotterdamsche Pianokwartet. 6.45 CNV-kwartiertje. 7.00 Be richten. 7.15 Voor Postzegelverzamelaars. 7.45 „Het werkende land", causerie. 8.00 Berichten A.N.P. 8.15 Pianorecital. 8.30 Causerie over de schoolstrijd. 9.00 Chr. Radiokoor, NCRV-or- kest, en solisten. 9.30 Gram pl. 9.45 NCRV- harmonie-orkest (Om 10.15 Berichten ANP). 11.0012.00 Gram. pl. Hierna schriftlezing. HILVERSUM II, 301 M. AVRO-Uitzending. 8.00 Gram. pl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gram. pl. 10.30 Ensemble J. Kroon. In de pauze: Declamatie) .12.30 Orgelconcert. 1.00 Gram. pl. 1.15 Omroeporkest en gram pl. 3.00 Kniples. 3.45 Gram. pl. 4.00 Voor zieken en thuiszittenden. 4.30 Orgelspel. 4.50 Voor de kinderen. 5.30 Kovacs Lajos' orkest. 6 30 Sport- praatje. 7.00. Voor de kinderen. 7.05 Gitaarspel. 7.30 Gram. pl. 7.45 „Het werkende land", cau serie. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.10 Het concertgebouw-orkest mmv. solist. In de pauze: Declamatie. 10.30 Gram. pl. 11.00 Be richten ANP Hierna tot 12.00 Het AVRO- dansorkest. DROITWICH, 1500 M. 11.25—11.50 Gram. pl. 12.10 Het BBC-Welsch orkest en soliste. 1.05 Mezzosopraan en barri- ton. 1.352.20 Het Reynolds Octet. 3.35 Sted. Orkest Bournemouth en solist. 5.05 Gram. pl. 5.35 Tommy Kinsman en zijn Band. 6.20 Be richt. 6.40 Boekbespreking. 7.00 Het BBC Har monie orkest. 7.35 Operette-uitzending. 8.50 „Oud individual freedoms", causerie. 9.20 Tijd sein, berichtein. 9.40 Causerie over John Lou don Macadam. 10.00 Reportage. 10.20 Kerk dienst 10.40 Het BBC-orkest en viool. 11.35 Lew Stone en zijn Band. 11.5012.20 Dans muziek (gr. pl.) RADIO PARI.TS. 1648 M. 7.20 en 8.35 Gram. pl. 11.20 Omroeporkest. 2.50 en 420 Gram. pl. 5.20 Radiotooneel. 10.05 Nat. Orkest en piano. 11.5012.35 Pascal- orkest. KEULEN, 456 M. 5.50 Populair concert. 7.50 Orkestconcert. 11.20 Westduitsch Kamerorkest. 12.35 Gram. pl. 6.20 Omroepkleinorkest. 8.20 Opera-uitzen ding. 9.5511.20 Brockhaus orkest. BRUSSEL. 322 M. 12.20 Gram. pl. 12.50. Omroeporkest. 1.05 Ca baret 1.15 Omroeporkest. 1.30 Salonorkest. 1.50 Sabaret. 2.002.20 Gram. pl. 5.20 Kleinorkest. 5.50 en 7.20 Gram. pl. 8.20 Symphonieconcert. 10.3011.20 Omroepdansorkest. BRUSSFL. 484 M 12.20 Gram. pl. 12.50 Salon orkest. 1.302.20 en 5.20 Gram ul. 635 Omroeokleinorkest 7.35 Gram 8.?o Om'-^pnrkest en Gram pl. 10.30 11.20 Gram. pl. DEUTSC"! ANTÏSENDER. 1571 M. 7.30 Het Münchner Amusementsorkestor kest. 8.20 Omroeporkest. 9.20 Berichten. 9.50 Pianorecital. 10.05 Weerbericht. 10.2011.20 Egor. Kaiser's dansorkest.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 6