AMSTERDAMSCHE BEURS IAAT/TE BERICHTEN DONDERDAG 26 NOVEMBER 1936 HAARLEM'S DAGBLAD 11 Fransche pers contra het Duitsch-Japansche verdrag. Geen „kruistocht" tegen het communisme verlangd. PARIJS, 26 November. De Fransche pers keurt algemeen het Duitsch-Japansche ver drag af. De Ami du Peuple schrijft, dat het verdrag een kruistocht tegen het communis me is, doch het blad verlangt geen kruistocht noch tegen het bolsjewisme, noch tegen het fascisme. Het stelt geen belang in het regime van andere landen. De Echo de Paris veronderstelt, dat het verdrag meer het werk is van de Japansche militairen dan van de diplomaten, die vreezen, dat een toenadering tusschen Tokio en Ber lijn zal leiden tot een toenadering tusschen Londen, Washington en Moskou. Het blad veronderstelt verder, dat het verdrag nog geheime clausules heeft. Duitschland zal Japan van wa penen voorzien en beide landen, die op de wereldmarkt beneden den prijs verkoopen, zouden hun invloedszone In Nederlandseh Indië hebben vast gesteld, teneinde een moordende con currentie te vermijden. Madame Tabouis schrijft in de „Oeuvre", dat het verdrag zeer gevaarlijk is, omdat het een verdrag tot een „kruistocht" is. Me» komt steeds meer tot het inzicht, dat in de wereld twee fronten bestaan, een anti-communis tisch en een democratisch. Ook spreekt zij over de geheime clausules van het verdrag. Ten aanzien van Moskou schrijft zij, dat Rus land opmerkelijk kalm is ten aanzien van het verdrag. Men is hier van oordeel, dat noch Berlijn, noch Tokio op het oogenblik in staat zijn aan te vallen. Wel ziet men hier het ver drag als een gevaar voor den algemeenen toe stand. Sovjetco^res in buitengewone 'ing bijeen. Instellii 1 commissariaat voor de oorlogsindustrie voorgesteld. Op het achtste buitengewone congres van de Sovjet Unie heeft Stalin rapport uitge bracht over de werkzaamheden van de con- stitutioneele commissie. Hij zeide o.m.: de constitutioneele commissie heeft wijzigingen moeten aanbrengen in de tot nu toe geldende in 1924 aangenomen grondwet en daarbij de veranderingen in het leven der U. R. S. S. in de richting van het socialisme, welke in het tijdvak van 1924 tot onze dagen werden ver wezenlijkt, in oogenschouw moeten nemen. De taak bestond er in de stellingen van het socialisme te consolideeren, de liquidatie der kapitalistische elementen te verwezenlij ken en de-overwinning van het socialistische stelsel als grondstelsel voor de volkshuishou ding te completeeren. Onze industrie, aldus Stalin, bood indertijd een weinig verheugend beeld, in het bijzonder de „zware" industrie. Thans kan men haar niet meer zwak en technisch slecht uitgerust noemen. Integendeel, zij berust thans op een nieuwe, rijke, moderne techniek, met een krachtig ontwikkelde „zware" industrie en een nog meer ontwikkelde machine-industrie. Het belangrijkste is evenwel, zei Stalin, dat het kapitalisme uit de sfeer van onze industrie is verdreven, terwijl de socialistische px-oduc- tievorm thans onbeperkt het heerschende systeem is op het g/ ;ed onzer industrie. Men kan het niet als een kleinigheid be schouwen, dat onze tegenwoordige socialisti sche industrie uit een oogpunt van productie- omvang, de industrie van voor den ooi'log meer dan zevenvoudig overtreft. Op het gebied van den landbouw hebben wij thans een gemechaniseerde productie wel ke zich van de nieuwste techniek bedient en den vorm heeft van een alomvattend systeem van collectieve en sovjet-bedrijven. De collectieve bedrijven beschikken thans over 360.000 tractoren met een capaciteit van 5.700.000 P.K., met de Sovjet-bedrijven be schikken zij over meer dan 400.000 tractoren met een capaciteit van 7.580.000 P.K. De geheele handel bevindt zich thans in handen van den staat, coöperaties en collec tieve bedrijven. De nieuwe sovjet-handel is op gekomen en ontwikkelde zich. De volledige overwinning van het socialistische stelsel is daarmede in alle takken van de volkshuishou ding een feit. (Applaus). Stalin stelde voor in de grondwet een be paling op te nemen, die voorziet in de instel ling van een nieuw commissariaat voor de oorlogsindustrie, bestemd om, zooals hij zei- de, de grootste militaire machine ter wereld te worden. Ernstig incident aan de Rus- sisch-Mandsjoerijsche grens. Tien Japanners bij gevecht gedood? CHARABOWSK, 26 Nov. (A.N.P.) Op 24 November is, naar van Sovjet-Russische zijde gemeld wordt, een 50 man sterke Japansch- Mandsjoekwosche af deeling de Russische grens overgetrokken eix ongeveer 1.700 meter op het grondgebied der Sovjet Unie doorgedrongen. Na een gevecht tusschen het Japansche deta chement en de Sovjet-Russische grenstroepen trokken eerstgenoemden zich achter de grens terug. Op Sovjet-Russisch grondgebied werden de lijken van eenige gedoode Japanners als mede talrijke voorwerpen, behoorende tot de Japansche oorlogsuitrusting aagetroffen. Het Volkscommissariaat van buitenlandsche zaken heeft bij den Japanschen zaakgelastig de geprotesteerd tegen deze nieuwe grens- schending en geëischt, dat de Japansche re geering maatgerelen zal nemen om in de toe komst dergelijke incidenten tegen te gaan en de schuldigen zal straffen. Volgens een bericht uit Tsinking zijn bij dit grensincident 10 Japanners gedood en 7 ge wond, terwijl acht worden vermist. De Nederlanders te Madrid. Verkeeren alle in goeden welstand. 'S GRAVENHAGE. 25 November. Blijkens een heden door het departement van buiten landsche zaken ontvangen mededeeling uit Madrid, verkeeren alle zich daar ter stede be vindende Nederlanders in goeden welstand. De vorstelijke huwelijks voltrekking. Wat de gemeenten hoogstens besteden mogen. Richtlijnen van de Regeering. Namens den Minister van Financiën heeft de Minister van Binnenlandsche Zaken een schrijven doen toekomen aan Gedeputeerde Staten der verschillende provincies, waarin richtlijnen worden aangegeven, met betrek king tot het voteeren van gelden uit de ge meentekas, in verband met feestelijkheden, te organiseeren bij de a.s. huwelijksvoltrekking tusschen Prinses Juliana en Prins Bernhard. Indien noodlijdende gemeenten, of gemeen ten, welke bijzondere bijdragen uit het Werk loosheids-Subsidiefonds voor 1936 en 1937 zul len behoeven, aan Gedeputeerden zouden ver zoeken, gelden voor de vorenbedoelde feest viering beschikbaar te mogen stellen, zal de beoordeeling van dergelijk verzoeken aan de prudentie van de regeering moeten worden overgelaten. In het algemeen is er geen bezwaar tegen, wanneer ten hoogste f 0.25 per leerling van de lagere scholen besteed wordt voor tractatie, voor 't verstrekken van plata- en drukwerken het aanbrengen van versieringen of aankoop van vlaggen. Indien het in de betrokken ge meenten gewenscht wordt geacht, dat boven dien van gemeentewege voor straatverlichting of gevelversiering, illuminatie enz. gelden worden gevoteerd, dan zal zulks alleen worden toegestaan, wanneer vaststaat, dat daarvoor uit bijdragen der ingezetenen geen voldoen de middelen kunnen worden bijeengebracht. In een dergelijk geval mag in gemeenten van 5000 zielen en daarboven, hoogstens één cent per inwoner worden besteed. Kleinere ge meenten moeten volstaan met een totaalbe drag van f 50. R.-K. Vredesbond in Nederland. Een Intern. Katholiek Vredescongres. Te Utrecht kwam, in het „Kasteel van Antwerpen", het hoofdbestuur van den Ka tholieken Vredesbond bijeen, onder leiding van Prof. Dr. J. B. Koi'S, O.P. te Nijmegen. Na afhandeling van enkele interne aan gelegenheden, was het punt der agenda aan de orde: het houden van een Internationaal Katholiek Vredescongres in 1937, waar de Katholieke beginselen van oorlog en vrede in het licht zullen worden gesteld tegenover principes en theoriën omtrent suprematie van macht en geweld die thans, nu de ver schrikkingen van den oorlog bij velen schijnt vervaagd, weer alom opgeld doen. Tegen deze ideeën zal met kracht de ge dachte worden geplaatst der: Intern. Rechts orde te verkrijgen door een competenten Volkenbond. Een uitvoerige gedachten wisseling ontspon zich over dit belangrijke voorstel waarna het in principe bij acclamatie werd aangenomen. Spoedig zal contact gezocht worden met Kath. Intern, vereenigingen op verschillend gebied teneinde met haar hulp de uitvoering van het grootsche plan van een intern. Kath. congres mogelijk te maken, in het jaar door Oostenrijks Bondskanselier reeds tot een Vredesjaar bestempeld. Een volgend onderwerp van bespreking maakte uit: het federatief samenwerken in ons land met andere Vredesvereenigingen, bij voorkomende gelegenheden. Haarlemsche Reddingsbrigade De Haarlemsche Reddingsbrigade voor drenkelingen heeft in Café-Restaurant Dreef- zicht, een gezeiligen feestavond georganiseerd die wederom goed geslaagd is. De leden moes sten de kosten van den avond zelf dragen, want de brigadekas is voor zoo'n avond ge sloten. Te half 9 nam de voorzitter, de heer Joh. M. Schmidt, het woord, om leden en ge- noodigden hartelijk welkom te heeten en allen een genoeglijken avond toe te wenschen. Spre ker richtte zich in het bijzonder tot mevrouw Kemper, die na een maandenlange ziekte voor het eerst weer aanwezig was. Ook werd gememoreerd, dat het oudste brigadelid. de heer J. de Zeeuw, dien dag met zijn vrouw het gouden huwelijksfeest hei-dacht. De voorzitter ging daarna over tot het uit reiken van prijzen en diploma's. Wedstrijd ongedipiomeerdenmej. M. J. Beelen no. 1, en de heeren P. Vernout en P. Vaumont resp. 2 en 3. In den wedstrijd voor gediplomeerden no. 1 mej. H. Haase, no. 2 de heer H. W. E. Endert Aan de heex-en B. van Berk, F. Lodder en P. Vernout, die in den afgeloopen zomer deel namen aan een wedstrijd te Rotterdam 500 M. gekleed zwemmen, werd het door Rotter dam toegezonden diploma uitgereikt. Het Haailemsche diploma der brigade (tech nisch gelijk aan de Bondsdiploma A zonder het Medisch deel) werd uitgereikt aan de heeren: G. van Delft, N. Koster, W, de Koning en P. Vernout. Het diploma A van den Ned. Bond tot het Redden van Drenkelingen aan de heeren P. J. Beunder, C. van den Burg, J. A. van Huis. G. W. Klopper, W. de Koning en II. Selderbeek, allen leden van het Haarlem sche Politiecorps. Aan de dames: F. Rouwenhorst, H, Wielen - ga en de heeren: A. J. F. Kemper en B. van Beek werd een gelijk diploma uitgereikt. Mej. E. C. Kollerie en de heer B. Huybens behaalden het diploma B. van den Bond; de dames H. de Lugt en J. Nagtegeller en de heeren H. B. Huybens en W. J. van den Hoek verwierven het hoogste diploma dat van C. De avond werd verder genoegelijk doorge bracht FILMAVOND „ORANJE GARDE". Woensdagavond had de Oranje Garde een filmavond georganiseerd in gebouw het Blauwe Kruis aan de Oude Groenmarkt. Nadat de avond met hoornsignalen geopend was, ging de heer I. van Royen voorzitter van de afdeeling Haarlem, voor in het gebed. Met een kort woord leidde spr. daama de ver toonde films in. Het programma opende met een aardig; filmpje „Lünenburger Silberschatze", waarin fraaie staaltjes van edelsmeedkunst te be wonderen waren. Verder werd een aantal films vertoond, waarin het landschapsschoon, oude volksgebruiken en spannende jachtavonturen een belangrijke rol speelden. Een enkel teeken filmpje oogstte een daverend lachsucces, vooral bij de vele jeugdige bezoekers. Tusschen de verschillende films weiden vroolijke liederen gezongen, zoodat er in de geheel gevulde zaal een gezellige stemming heerschte Weer twee Fokkers naar Engeland verkocht. Vermoedelijk bestemd voor den nachtdienst op Keulen. 's-GRAVENHAGE, 26 November. Opnieuw heeft de K.L.M. twee vliegtuigen van de oude Fokkervloot verkocht, en wederom naar En geland aan de British Airways. Het zijn de PH-AEF en de PH-AEI, beide van het type F 8, die tot voor kort voornamelijk op de Zeelandlijn werden gebruikt. De tweemotorige vliegtuigen zullen worden omgedoopt tot G-AEPT en G-AEPU. Er zijn eenige kleine ver anderingen aan de beide vliegtuigen aange bracht, o.a. is in elk der machines een extra tank met een inhoud van 500 liter ingebouwd. De British Airways zullen de twee Fokkervlieg tuigen waarschijnlijk gaan gebruiken voor het vliegen van den nachtpostdienst op Keulen. Het eerstgenoemde toestel wordt Zaterdag a.s. op Schiphol door de Britsh Airways over genomen, het tweede toestel op 5 Decem ber a.s. De strijd om Madrid. De hoofdstad opnieuw gebombardeerd. MADRID, 26 Nov. Officieel wordt me degedeeld. dat de opstandelingen ten zuid westen van Madrid de stellingen van de re- geeringstroepen bij Ciemposuelos hevig bom bardeerden, evenwel zonder succes. Aan het front van Guadarrame Somosier- ra werden artillei'ie-gevechten geleverd. De regeeringstroepen verdreven de opstandelin gen uit San Martin de Mostalban. Vele op standelingen werden bij deze actie gewond. Verder maakte een afdeeling regeeringsmili- tie bij Seteta zich meester van het dorp Ba os. Aan het front voor Talavera vernielde de luchtmacht vier vliegtuigen van de opstan delingen. welke achter een boschje verborgen stonden. Nabij Carabanchel lieten de regeei'ings- troepen een brug in de lucht springen, waar bij zich troepen der opstandelingen verza melden om tot een aanval over te gaan. In het noox-d-westen behaalden de basken een overwinning. Zij bezetten zeven belang rijke dorpen en dwongen den tegenstander in de richting van Oviedo te vluchten. De luchtmacht der opstandelingen heeft weer bommen geworpen op Madrid, een bom trof een militair gebouw, anderen vielen op het Noorderpark, waar verscheidene militie mannen gewond werden. Het gx-oote hoofdkwartier der opstandelin gen te Salamanca deelde te middeniacht mede. dat de rechtsche troepen nabij Soria belangrijke stellingen hebben bezet. Nabij Oviedo werden enkele posities van den vijand bij verrassing genomen. Bij Santander werd een aanval der regee ringstroepen afgeslagen. Aan het front voor Madi-id rukken de opstandelingen langzaam op. Aanvallen van den vijand werden zonder moeite afgeslagen. De militaire atuoriteiten van Sancta Cruz de la Palma deelen mede, dat de journalist Garcia Artadel. de chef van de „Roode Tsje- ka van Madrid' is gearresteerd op het oogen blik, dat hij met zijn medeplichtigen naar Amerika wilde vluchten. Artadel heeft met zijn brigade meer dan 2000 arrestaties ver richt. Dit bericht werd door alle radiozenders van de opstandelingen medegedeeld. SYNAGOGEDIENSTEN. NED. ISRAëL. GEMEENTE. Sabbath: Vrijdagavonddienst bij den Ingang te 4 uur. Ochtenddienst te 8 uur. Middagdienst te 1 uur. Avonddienst te 4.44 uur. Werkdagen Ochtenddienst te 7 uur Zondag te 7.30 uur. Avonddienst te 7.45 uur. Talmoed Torah: Sabbath te 12 uur. Zondag 's avonds te 7 uur. Andere avonden te 7.15 uur. De diensten op de werkdagen, alsmede Tal moed Torah worden verricht in het Gemeen tegebouw, Lange Wijngaardstraat 14. De overige diensten vinden plaats ter Syna goge, Lange Begijnestraat 11. De rede van minister Van Schaik. In ons Kamerverslag van Woensdag blijkt het begin van de rede van minister Van Schaik xiiet geheel te zijn opgenomen. Wij laten dit gedeelte, dat terstond op de rede van mr. Duys aansloot, hieronder nog volgen: De minister van justitie, de heer Van Schaik, dupliceerde. Spreker koxi niet nader op zijn mededeelingen ingaan. Verschillende zaken loopen over elkaar- heen, het betreft hier een complex. Eerst toen de insructie in haar geheel werd gesloten, kon de officier van justitie tot zijn beslissing over verschillende personen overgaan. Dit heeft uit deix aard der zaak lang moeten duren. Met de aanwijzing, nu gegeven zal spreker onderzoe ken, of er nieuw licht in zake de bekende pu blicatie is te verkrijgen. Inzake de gedragingen van den rechter commissaris in deze zaak heeft spreker reeds medegedeeld, nog niet over de noodige gege vens te beschikken. Zoo eenvoudig xs 'n onder zoek ten deze niet. Er dient minutieus te wor den onderzocht, waarbij rekening is te houden met de hier in le en 2e instantie gesproken woorden. Voor politie, justitie en rechter commissaris is er een onaangename kant aan de zaak verbonden. Hun bloed kookt. Zij kun nen zich niet verweren en geen contra bro chure schrijven. Verschillende klachten jegens genoemde autoriteiten berusten niet op juiste gegevens. Zoo mogelijk zal spr. nader de Ka mer inlichtingen verstrekken. Van den aanvang af konden spreker en zijn ambtgenoot niet anders doen dan politie en justitie haar gang te laten gaan. Als het O.M. in een belangrijke zaak als deze moet ingrij pen, dan snel en krachtig. Er bestond gevaar voor vlucht. Er is door politie en justitie op preciese wijze gehandeld. De rollen schijnen omgekeerd: politie en justitie op den beklaagdenbank. Het gaat er om of het recht voldoende gehandhaafd wordt. Spreker moet dan krachtens besluit van den ministerraad over ernstige bezwaren heen stappen. Hierna behandelde de minister eerst de kwestie van de brieven van mr. R., die aan vankelijk waren achter gehouden Terwijl die stukken bij spr. waren, zijn de stukken teruggevraagd, bij dagvaarding, en op korten termijn teruggegeven. IJMUIDEN VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Vrijdagmarkt: Gorredijk, IJM 490. Vangst: 8 last pekel haring. MARKTPRIJZEN VAN DONDERDAG 26 NOV Tarbot per K.G. fl.25f0.94_ Griet per 50 K.G. f 28f 12,50 Tongen per K.G. f 1,15f 0,81 Groote schol per 50 K.G. f 32f 26 Middelschol per 50 K.G. f 22f 18,50 Zetschol per 50 K.G. f 25f 22 Kleine schol per 50 K.G. f 20f 3,60 Schar per 50 K.G. f 13,50f 3,30 Rog per 20 stuks f 12f 10,50 Vleet per stuk f 2f 0,90 Groote schelvisch per 50 K.G. f 36—i 27 Middelschelvisch per 50 K.G. f27f22 KI. middelschelvisch p. 50 K.G. f 23—f 18 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 17—f 9,50 Kabeljauw per 125 K.G. f66f 25,50 Groote gullexx per 50 K.G. f 17,50f 11 Kleine gullen per 50 K.G. f 12f 4,60 Wijting per 50 K.G. f 6,50f 2,10 Makreel per 50 K.G. f 11,50f8,50 Heilbot per K.G. f 0.78—f 0,48 Leng per stuk f 1,50f 0,80 Koolvisch per stuk f 0,86f 0,18 Versche haring per kist f 8,50f 3,50 Groote hake per 125 K.G. f 82 Middel hake per 125 K.G. f 94f 90 Klein middel hake per 50 K.G. f 37—f 32 Kleine hake per 50 K.G. f 23f 14 BESOMMINGEN. Trawlers: manden f 3330 Cornelis IJM 15 400 Witte Zee IJM 177 300 f 2780 Bergen IJM 16 300 f 2390 En Avant IJM 8 290 f 2400 Voorwaarts IJM 83 110 f 1190 Sperwer IJM 133 125 f 1530 Zeeleeuw IJM 29 105 f 1690 Jenny Elsa IJM 88 110 f 11*80 Bruinvisch IJM 97 105 f 1170 Loggers: KW 60 f820; K W75 f860; KW 64 f660; KW 86 f 1240. Kotter: GG 409 f920. Versche haring: SCH 310 f 1690; KW 70 f 1000 WISSELKOERSEN. Amsterdam, 10.15 uur. Londen 9.03 Berlijn 74 17% Parijs 8.59 Brussel 31.18 New-York 1.84 7/16 GROENTEMARKT. Lof 0.08—0.16 per K.G. Knakpeen 0.04—0.08 per K.G. Tomaten 0.200.30 per K.G. Spruiten 1.252.25 per zak Spinazie 0.40^-0.65 per kist. Andijvie 0.150.40 per kist Gele kool 0.250.55 per kist Groene kool 0.150.25 per kist Boerekool 0.17—0.40 per kist. Sla 0.35—0.90 per kist Wortelen 0 05—0.08 per bos Prei 0.030.10 per bos Selderij 0.020.05 per bos Pieterselie 0.050.10 per bos Roodekool 0.020.08 per stuk Bloemkool 0.040.09 per stuk Knolselderij 0.03—0.08 per stuk. BURGERLIJKE STAND HAARLEM 26 November. Ondertrouwd 25 November: N. P. Kerkhof en M. Duk; H. J. Kok en A. J. C. M. Hagebiken. Getrouwd 26 November:: J. P. Posthuma en C. M. A. E. Kipp: A. H. F. Saeijs en J. J. Mole naar; P. M. de Nijs en C. C. M. Stoete. Bevallen 24 November: G. SmitVledder, d.; 25 November: M. E. den HartoghNelissen, d.: P. ZegwaartKossen, d.; 26 November: E. Bakker—Hagedoorn, d.: C. M. v. d. Rest Steffers, d.; J. v. d. VeldtTeeuwen, d. A. v. DeursenJansexx, z. Overleden 24 November: R. FrankSchool meester, 65 j., Gr. Heiligland; M. J. Eijer—v. d. Velden, 70 j., R. Anslostraat; J. M. Faber Koelemeijer, 60 j.. Spaarnwouderstr.; 25 No vember: H. G., 10 mnd., z. v. J. Langeveld, Kamperlaan; M. M. Schefferde Haas, 82 j., Harmenjansweg; A. LucieerBakker, 49 j., J. van Lenneplaan. VORIGE KOERS KOERS VAN HEDEN pl.m 1.30 pl.m 1.45 pl.m 2.00 pl.m 2.15 STAATSLEENINGEN BIN NENLAND. 4 pCt. id. 1933 II 1003/g 4 pCt. Nederl. Indië looAi 3 pCt. Nederland STAATSLEENINGEN BUI TENLAND. 5V2 pet. Duitschlandl930 21 (Youngleening) 21 Youxxgleening (met ver- 23VS 23% 23% 23% 233/g B ANK - IN STELLINGEN. Amsterd Bank 149 Handel Mpij. Cert van 16S f 250 Koloniale Bank S4 84% Ned. Ind Handelsbank 141 140 Rotterd. Bank 135 INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie.. 45% 46 46 46 46 v. Berkels Patent 481/8 Calvé Delft Cert 82 82* Ned. Ford ex 40 afst. 242% 242 Philips Gloeil.Gem.Bezit 262 164* 265 2§4* 264% 1567/8 159 159 159% 159% TABAKKEN. Dell Batavia 235 233% 233% 335 Deli Maatschappij 298 300 299 399 298 Senembah 259 260 SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie 89% 90 901/2 90% 90% Koninkl. Paketvaart 142 141 Rotterdamsche Lloyd.. 87 85 87% Maatschappij Nederland 80% 81% 82 81* Holland—Amerika lijn 120 123 121 PETROLEUM. 3S7 390* 392 391* 90% Perlak Petr S6 86 Shell Union 20Vs 20% 20V* 20% 20% Continental Oil 27% 28 Tidewater 15% 15% 15% CULTUUR MAATSCH. H V. A. 420 424 425 424 423 Java Cultuur 176 174 174 172 Ned. Ind. Suiker Unie 143 144 144 143* Vorstenlanden 43 42 42 42* INDUSTR. OND. BUITENL. Intern Tel and Tel 9% 9* 9% 9% Anaconda 37 37% 37% 37% 37% Bethleh Steel 51% 52% 52* Cities Service 27/s 27/a Gew. Steel 56% 56% U. S. Steel 55% 56% 56* 45% 44% 447/g 447/8 Radio Corp 8% 8% *- RUBBERS. Amsterd Rubber 270 271* 273 272 271% Deli Bat Rubber 159 161% 161% Indische Rubber 171 272% Kendeng Lemboe 201% - 202 Serbadjadi 126 125 Rotterdam Tapanoeli 68% - 691/i Bandar Rubber 190 192% 191* 192* Preanger Rubber 81 - 8<% Java Caoutch 135 Sumatra Rubber 240 - 237 AMF.R. SPOORWEGEN. Southern Pacific 30% 29% - Wabash Railroad 2% 2 Union Pacific 99 r- Chic Milwaukee Missouri Kansas Texas 5% - - - MIJNBOUW. Alg. Explor Mij. 176* Redjang Lebong 220 - - - - PROLONGATIE. - - - 1%

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 13