Qeef hem eett fófft/ BRECHCOKES ^WEERBERICHT SIGAREN MAG. „HOKA" H. VEEN KALENDERS FIRMA A. VERNOUT r>oyr>ernar, 26 november 1936 H A A R L E. M'S DAGBLAD 2 Vulpen DANTUMA, altijd prima Het speciaal adres voor 1ste klas merken. Qftti&oritunta Zijlstraat 90 - Haarlem Telef. 111é1 (Adv. Ingez. Meel.) ZANDVOORT Voor het Kind. Postzegels en prentbriefkaarten. Men schrijft ons: Voor de 10e maal worden dit jaar in Zand- voort in het tijdvak van 1 December tot en met 5 Januari kinderpostzegels en briefkaar ten verkocht. De opbrengst, die in 1927 voor de briefkaarten 28.en voor de postzegels 90 bedroeg, steeg in de volgende jaren tot 54.05 voor de briefkaarten en 170.80 voor de postzegels. De opbrengst van kaarten en zegels is, zooals wel bekend zal zijn, ten bate van het doove, zieke, zwakke, doofstomme, ge brekkige, achterlijke, verwaarloosde en mis dadige kind van iedere gezindte. De nood der instellingen, die voor deze kin deren zorgen, is tengevolge van de verminde ring van contributie en subsidie, nog steeds groot. Van het publiek wordt een kleine toeslag gevraagd op postzegels en briefkaarten, welke men toch noodig heeft, vooral in de maand December. Deze eenvoudige geldinzameling bracht ver leden jaar in 5 weken tijds niet minder dan ruim 160.000 op, d. w. z. bijna 20.000 meer dan het jaar te voren. De postzegel werd dit jaar ontworpen door Mr. J. Sjollema in Amsterdam, zij stelt voor een vliegenden Cupido, in een posthoorn. Er komt een serie van 4 stuks n.l.: 1V2 ct. zal kosten 3 cent, 5 ct. zal kosten 8 ct., 6 cent zal kosten 10 ct., 12V2 cent zal kosten 16 ct. Tegelijk met de zegels verschijnen de vol gende prentbriefkaarten: 1. Een serie van 5 kaarten, ontwerpen door J. Voerman Jr. Iedere kaart stelt een bloem voor. Prijs per serie 35 cent. 2. Een losse kaart, roodborstje, door J. Voer man Jr. Prijs per kaart 7 cent. 3. Een losse kaart, kerstliedje, door H. Wil lebeek le Mair, Prijs per kaart 7 cent. 4. Een losse kaart, Feestklok, door H. Wille beek le Mair. Prijs per kaart 7 ct. 5. Een losse kaart, appelmarkt, door Anton Pieck. Prijs per kaart 7 cent. 6. Een losse kaart, ijsvermaak, door Anton Pieck. Prijs per kaart 7 cent. Verder zijn nog blanco briefkaarten met kinderkopje (teekening Willy Sluiter) met post zegel van 5 cent voor 8 cent verkrijgbaar. Laat ieder ook dit jaar medewerken om iets bij de dragen voor dit goede doel. R.K. STAATSPARTIJ. Woensdagavond sprak ae heer Chr. v. d. Bilt, lid van de Tweede Kamer, in het Pa tronaatsgebouw aan de Groote Krocht, voor de afdeeling Zandvoort van de R.K. Staats partij, over het onderwerp: „Hoe staan de zaken?" De voorzitter, de heer Crabbendam. opende de vergadering met een woord van welkom, in 't bijzonder tot den eerw. heer Pastoor. Hij deelde verder mede, dat het aantal leden van de afdeeling den laatsten tijd sterk toe nam en dat binnenkort een jeugdafdeeling met leden van 1825 jaar zou worden opge richt. Nadat gezamenlijk was gezongen: „Aan U o Koning der Eeuwen", kreeg den heer Van der Bilt het woord. In het kort gaf spr. den toestand weer. waarin ons land door den wereldcrisis was gekomen. De verminderde en bemoeilijkte export veroorzaakten betalingsmoeilijkheden en maakten het noodig dat het streven steeds meer gericht moest zijn op zelfvoorziening. Gemakkelijk was dit niet. Daarvoor was een geheel nieuwe structuur der maatschappij noodig. Sprekende over de R.K. Staatspartij wees spreker er op dat deze was samengesteld uit leden van alle rangen en standen. De moei lijkheden die hierdoor konden ontstaan, wer den ondervangen, doordat alle leden in hun eigen organisatie konden werken, aan dat gene wat men wenschte te bereiken. Zoo had den de R.K. Kamerleden hun medewerking verleend aan de tot standkoming van ver schillende wetten, waaraan weliswaar fouten kleefden, doch die ook zeer veel goeds in hielden. De toestand van ons land nader bezien, kwam spr. tot de conclusie, dat deze in vergelijking met het buitenland nog zoo slecht niet was. Met cijfers toonde hij aan dat de loonen en steunbedragen hier vrij wat hooger waren dan in België en Duitschland. Een verblijdend teeken was het, dat er, dank zij de monetaire maatregelen op ver schillend gebied opleving was waar te nemen. Het aantal werkloozen, dat in vorige jaren ge durende de maanden September. October en November steeds sterk steeg, was den laatsten tijd niet onbelangrijk verminderd. Spr. eindigde met een opwekking om ver trouwen te blijven stellen in de leiders, die Tachtig jaar! Geen koude beenen, In den winter. Curieus? Neen De oudjes stoken KOLEN Van PERQUIN, de beste keus (Adv. Ingez. Med.) AGENDA Heden: DONDERDAG 26 NOVEMBER Stadsschouwburg: Gezelschap Jan Musch met „Baron Tip", 8.15 uur. Remonstrantsche Kerk: Religieuze Kunst avond. Declamatie Nel Oosthout, 8.15 uur. Palace Filmac 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Rembrand Theater; „Rembrandt" met Charles Laughton. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Komedie om Geld" Nederlandsche film. 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Chineesch goud" met Garv Cooper. 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Slotaccoord" met o.a. Willy Birgel en Lil Dagover. 7 en 9.15 uur. O verveen: Jubileumtentoonstelling bij de firma J. A. Boskamp en Zonen, Bloemen- daalscheweg 257. 10—5 uur. VRIJDAG 27 NOVEMBER Palace Filmac 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws Bioscopen. Nieuw programma. Over veen: Jubileumtentoonstelling bij de firma J. A. Boskamp en Zonen, Bloemen- daalscheweg 257. 105 uur. toch ook voor hun eigen geweten rekenschap en verantwoording schuldig zijn. Nadat de voorzitter nog een kort slotwoord had gesproken, werd de vergadering met het zingen van ,jtoomsche Blijdschap", beslo ten. OUDERAVOND SCHOOL C. Woensdagavond werd aan School C aan den Parallelweg een zeer druk bezochte Ouderavond gehouden. Nadat de ouders gedurende een uur in de gelegenheid waren gesteld het werk van hun kinderen te bezichtigen en met het per soneel over hun kinderen te spreken, werd met de vergadering begonnen. Toen de ge bruikelijke agendapunten: opening, notulen en ingekomen stukken waren afgehandeld, gaf de voorzitter een beknopt overzicht van de gevolgen, die de laatste reorganisatie van het onderwijs kon hebben. Het bleek, dat de bezwaren voor school C wel te overkomen waren, tenminste als het betreffende besluit van den Gemeenteraad door Gedeputeerde Staten en de Kroon werd goedgekeurd. De te treffen maatregelen moesten nog op ee>n schoolvergadering besproken worden, doch de voorzitter kon thans reeds de ver zekering geven, dat de kinderen niet de dupe zouden worden van de door de regeering voorgeschreven maatregelen. Met de hulp van een volontair, die zijn medewerking geheel belangeloos had aan geboden, was deze kwestie wel zoodanig op te lossen, dat er aan de inwendige organisa tie van de school heel weinig behoefde te veranderen. Met een genist hart konden de ouders de dingen die komen zouden, afwach ten, daar spreker de verzekering kon geven dat het peil van het onderwijs niet gedrukt zou worden. Bij de bestuursverkiezingen werden geko zen: mevrouw Scholten en de heeren Laurier en Dingsdag. SCHAKEN. Woensdagavond speelde het derde tiental van de Z.S.C. tegen Heemstede 3 voor de re- sere 3e klasse van den N.-H. S. B. De uitslag luidde 55. VROUWEN AVOND. Maandag, 30 November, 's avonds 8 uur, wordt in gebouw Brugstraat 15 een „Vrou wenavond" gehouden. HEEMSTEDE PRIJS VERHOOGING „BRIES". Namens een groep werkloozen schrijit men ons: „Bij de Heemsteedsche gasfabriek heeft men den prijs der bries (fijne cokes) die gekocht wordt door de zeer behoeftigen, verhoogd. Vroeger was de prijs 14 cent per H.L.. doch nu, terwijl de brandstoffenbijslag niet meer in natura, doch in geld wordt ver strekt. heeft men den prijs verhoogd tot 25 cent per H.L., een prijsverhooging dus van ruim 75 pet." Tot zoover deze klacht, die wij onder de aandacht brachten van den directeur der Heemsteedsche gemeentebedrijven. Deze deelde ons mede, dat vroeger, toen de brand stoffenbijslag in natura werd verstrekt, ook de zeer behoeftigen de z.g. bries nooit wilden hebben. Deze brandstof werd toen alleen ge leverd aan de industrie. Het is ook niet de bedoeling, ze voor huisbrand te verkoopen. Ook nu weer zijn belangrijke hoeveelheden contractueel aan de industrie verkocht. Wat er nog over is is te weinig om er op grootë schaal van te verkoopen. Nu dus de' werk loozen plotseling allen de bries wèl willen hebben, heeft men den verkoop er van aan particulieren moeten „remmen". Daartoe was prijsverhooging het eenige middel. VERGADERING R.-K. VOLKSBOND De R.K. Volksbond hield Woensdagavond een vrij goed bezochte ledenvergadering, waar als spreker optrad de heer Ant. J. M. Ange- nent, met als onderwerp „Hoe het commu nisme groeide". Onder de ingekomen stukken was een schrijven van B. en W. dat er voor hen nog geen reden was voor het veranderen der re geling voor brandstoffentoeslag, welke mede- deeling eenige besprekingen uitlokte. Het werkkamp voor jeugdige werkloozen zal spoe dig in gebruik worden genomen. De jeugdige werkloozen van 16—24 jaar kunnen zich bij het bestuur aanmelden. Aan de feestviering bij het huwelijk van het Prinselijk paar hoopt de bond evenals aan de feesten der verloving, deel te nemen. Aan den heer H. Kokkelkoren, die als be stuurslid bedankt heeft, werd dank gebracht voor den velen arbeid, die hij verricht heeft in dit bestuur; voorts werd bepaald dat de voldende ledenvergadering zal gehouden worden op 16 December met als spreker de heer Angenent, en dat het St. Nicolaasfeest voor de kinderen der leden van den RK Volksbond zal gehouden worden op Zaterdag middag 5 December. Hierna ving de heer Angenent zijn rede aan. Het wordt meer dan tijd tot een offen sief tegen de gevaren van het communisme over te gaan. aldus spr., ter verwezenlijking van onze Katholieke idealen. Het communisme dateert eigenlijk al van omstreeks 1500. In den renaissancetijd wer den al de oud-heidensche ideeën verleven digd en oefenden een verderfelijken invloed uit op den mensch en op het eigendomsrecht. In de 18e eeuw wordt alle bovennatuurlijk geloof ondermijnd. Uit het rationalisme groeide het liberalisme, waaruit weer ont sproot het kapitalisme, en zoo kreeg men een ommekeer in de verhouding van mensch tot mensch en van mensch tot God, aldus spr. Karl Marx, de Vader van het socialisme en zeker ook van het communisme, gaf dus niet aan de wereld een nieuwe gedachte, maar een nieuwen vorm, die beter ingesteld moest' wezen op de belangen van het proletariaat. Het communisme opent geen nieuw tijd perk, aldus spr. 1-Iun leuze is „Los van God" Hun moraal is dat de menschelijke rede moet uitmaken, wat wel en niet mag. Zoo ontstaat een verlaging der zedewetten, en daarmee doen de communisten hun voordeel. Spr. besloot met de waarschuwing, dat men er rekening mede moet houden, zelfs in kleine dingen geen wegbereiders te zijn van het communisme. VERGADERING TUINLIEDEN. Woensdagavond hield de onderlinge tuin- liedenvereeniging „Aerdenhout en een ledenvergadering in café-restaurant „Hof van Heemstede". Hierin werd besloten, te trachten bij de viering van het prinselijk huwelijk aan de lichtstoet deel te nemen met een verlichte wagen. Aan de muziekvereenigingen werd een klein subsidie toegestaan voor het aanschaffen van extra nationale muziek nummers. Voor de Lathyrusprijsvraag gaf zich een voldoend aantal deelnemers op, zoodat, als het weer dien tijd (Juli 1937) niet ongunstig is. een goede tentoonstelling dezer mooie bloe men verzekerd is. Vervolgens hield de heer F. van Dijk een I interessante en leerzame inleiding over de Begoniacultuur en dan meer speciaal over de J liote*t (/cm ,,dt Sfroactotstad'' Fr. VARKENMARKT 6— O Telefoon 14164 (Adv. Ingez. Med.) De Bilt voorspelt: Meest zwakken Oostelijken tot Zuide lijken wind. nevelig of betrokken, wei nig of geen neerslag, temperatuur om het vriespunt. BAROMETERSTAND Hoogste 772.0 m.M. te Saerna. Laagste 747.3 m.M. te Jan Mayen. Het hoogedrukgebied, dat gisteren ten Noord-Westen van Schotland lag, verplaatste zich naar Scandinavië. De rest van de depressie, welke gisteren nog over Denemarken lag, trok naar het Oosten weg en vulde op. Hoog in het Noorden passeeren nog vrij diepe depressies, terwijl ook de luchtdrukken over Spanje en Portugal laag blijven. Het ge bied van windstilte of zwakken wind met mist of lage wolken omvat vrijwel geheel West- Europa. Alleen in midden-Scandinavië mel den eenige stations een helderen hemel. In Noord-Scandinavië stormt het uit Zuid- West met regenbuien, onder invloed van de Noordelijke depressie. De bergstations in Duitschland en Zwitserland boven 1.000 M. melden alle prachtig weer met onbewolkten hemel. De dalen zijn echter met nevel gevuld. Het gebied van lichte vorst ligt thans over midden-Europa. Zuid-West-Duitschland, het Zuiden van ons land, België en midden- Frankrijk. In midden-Zweden nam de vorst tot streng toe. Ook in Ierland daalde de temperatuur nog onder het vriespunt. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 10 uur 764 m.M. Stand van gister 763 m.M. Neiging: Stilstand. Opgave van: CAREL v. HUIZEN, Opticien KI. Houtstraat 13 Tel. 14112. HOOG WATER TE ZANDVOORT: Vrijdag v.m. 1.11 uur; n.m. 13.28 uur. Strand berijdbaar van 6.1511.30 uur. begrijpen. Acties en reacties en de revoluties van 1905 en 1917 worden er door duidelijk. Gorki breekt met de „narren van de bour geoisie", veegt alles weg en stelt daar tegen over de schooiers van de straat. In zijn essay van 1908 vernietigt hij de persoonlijkheid en geeft aan de gemeen schap de eerste plaats. Dat die gemeenschap een horde werd en onnoemelijk wreed, heeft Gorki veel verdriet gedaan. Zijn bedoeling was dat de persoonlij-kheid één zou worden met de gemeenschap en zou werken aan haar ge luk en verheffing. Spr. schetst dan zijn zwerversleven en zijn loutering. „Nachtassyl" maakt hem beroemd. In 1905 wordt hij verbannen. Tot 1921 is hij in Italië en keert dan naar Rusland terug op aandrin gen van Lenin. Dr. J. D. Bierens de Haan bracht aan den spreker een woord van dank. drie hoofdsoorten: de knol-begonia, de blad begonia en de stengelbegonia. Ter verduidelijking van zijn zeer leerzame causerie vertoonde de inleider een fraaie serie gekleurde foto's op het doek. Voor de keuring waren door de heer B. Nieuwenliuis eenige fraaie collecties Be gonia's en Cyclamen ingezonden, waarvan door de jury het hoogste aantal punten (10) toegekend werd. PLUIMVEETENTOONSTELLING. Zaterdag en Zondag zal de Pluimveever- eeniging ,.De Eendracht" wederom haar jaar- lijksche nationale tentoonstelling houden in de groote zaal van het R. K. Vereenigings- ;ebouw aan den Heerenweg. Het wordt een jubileumtentoonstelling want het zal de 30ste maal zijn dat deze vereeni- ging een tentoonstelling organiseert. Daarom is bijzonder groote zorg aan deze expositie besteed. Het aantal inzendingen overtreft dan ook alle voorgaande Er zijn niet minder dan 585 inzendingen, uit alle deelen des lands, zelfs uit Friesland. Daar heden de keuring reeds zal plaats heb ben, waren Woensdagavond de kooien reeds gevuld en konden wij al even een kijkje gaan nemen. Wij durven wel voorspellen dat er heel wat eerste prijzen zullen vallen. Er is voor iederen liefhebber volop te genieten. Burgemeester Jhr. J. P. W. van Doorn heeft toegezegd Vrijdagavond deze jubileum tentoonstelling officieel te openen. BLOEMENDAAL VERKEERSONDERWÏJS. Op uitnoodiging van de Onderwijs-Ver- keerscommissie werd ten raadhuize te Bloe- mendaal een bijeenkomst gehouden van de hoofden der scholen voor lager en uitgebreid lager onderwijs, teneinde tot een uniforme regeling van het verkeersonderwijs en de in stelling" van een verkeersexamen te komen. De inspecteur van het L.O., de heer H. van dé Weyer, zette aan de vergadering, die door den burgemeester en den wethouder van On derwijs van Bloemendaal werd bijgewoond, op duidelijke wijze het groote belang en de verschillende mogelijkheden van goed ver keersonderwijs uiteen. Besloten werd, het verkeersonderwijs in het leerplan der lagere scholen op te nemen en van de resultaten er van blijk te doen geven op een verkeeisexa- men, dat voor de eerste maal in het voor jaar van 1938 zal worden gehouden. Met een woord van dank aan den inspec teur en aan B. en W. sloot de voorzitter van de Onderwijs-Verkeerscommissie, Dr. T. Popma, de vergadering. AERDENHOUT RELIGIEUZE KRING. Woensdagavond sprak in hét gebouw van den Religieuzen Kring aan de Eikelaan Dr. A. Saalborn over Maxim Gorki en de Ziel van het nieuwe Rusland. Om de beteekenis van Gorki te begrijpen, moet men weten wat er gebeurd is, niet alleen in het heden, maar ook in het verleden, zei spreker. Een schrijver is het product van zijn tijd en geeft richting aan zijn tijd. Deze wis selwerking is altijd aanwezig, ook al is ze niet altijd aan te toonen. Het individu is de stroohalm, die meedrijft in den maalstroom van het maatschappelijk leven, maar in dit geval was het een bezielde stroohalm. Gorki's eerste aanraking als kind met het woelige leven maakte hem vertrouwd met ge voelens van haat. woede en lijden. De volwassen Gorki voelt hoe noodeloos, hoe doelloos, hoe redeloos dit lijden is. Dat er maar weinig noodig is, om het lijden te ver mijden, omdat men maar behoeft te zeggen: „ik wil niet". In zijn autobiografie vinden wij de beste bron om het oude en het nieuwe Rusland te HAARLEMMERMEER HUWELIJK EN RUITERSPORT. Woensdagmiddag werd ten gemeentehuize te Hoofddorp het huwelijk voltrokken tus- schen den heer C. van Beem en mej. E. C. Knoop, twee bekende persoonlijkheden op het gebied van de landelijke ruitersport. De heer Van Beem is nl. voorzitter van de lan delijke rijvereeniging „Kapitein Van der Wal" te Hoofddorp en mej. Knoop lid van „De Venneper Ruiters". De bruidstoet werd op den tocht naar het gemeentehuis geëscorteerd door een 8-tal ruiters van de vereeniglng „kapitein van der Wal". Bij den ingang van het raadhuis stelden de ruiters zich op aan weerszijden van de stoep, waarna het bruidspaar werd binnengeleid. Het huwelijk werd voltrokken door den amb tenaar van den burgerlijken stand den heer J. H. de Hoog. Op den tocht naar Nieuw-Vennep, waar het huwelijk in de Ned. Hervormde kerk werd ingezegend, werd de stoet eerst nog een eind- weegs begeleid door de ruiters van ..Kapitein van der Wal", terwijl een paar kilometer vóór het dorp Nieuw-Vennep het escorte werd overgenomen, door ruiters-leden van de landelijke rijvereeniging „De Venneper Ruiters", die het bruidspaar tot het kerkge bouw begeleidden. Zooals begrijpelijk trok een en ander veel belangstelling van het publiek. OPBRENGST OOGSTCOLLECTE. De in de Ned. Hervormde kerk te Nieuw- Vennep bij gelegenheid van het dankuur voor het gewas gehouden oogstcollecte heeft ongeveer f 400 opgebracht. BENOEMING Tot onderwijzer aan de Chr. Ulo-school te Hoofddorp is benoemd de heer W. v. Kekem te Ameide. BENNEBROEK SIMULTAANSéANCE „ONDERLING GENOEGEN" Gisteravond had in het gebouw „Rehoboth" aan de Schoollaan een groote simultaan- séance plaats, georganiseerd door de Dam- en Schaakclub „Onderling Genoegen". Aan den wedstrijd werd door een groot aan tal personen deelgenomen, terwijl als simul- taanspelers optraden de heeren P. H. Meure en D. Wielinga, uit HaaxTem. Wat de schaak partijen betreft, werden er zestien gespeeld, waarvan er vijf werden verloren en één remise In de damwedstrijd werden 12' partijen ge speeld waarvan een werd verloren en een in remise eindigde. NEDERLANDSCHE SMALFILMLIGA Op Vrijdag 27 November a,s. houdt boven genoemde vereeniging haar maandelijksche vergadering. Deze avond is gewijd aan het vertoonen en beoordeelen van de films, die ingezonden zijn voor den wedstrijd „Kinde ren". Bovendien wordt een film van een Indischen amateur vertoond. De vergadering wordt ge houden in het gebouw van de sociëteit „Ver eeniging", Zijlweg 1 Haarlem. NED. BOND TOT HET REDDEN VAn DRENKELINGEN. In de afgeloopen dagen heeft de heer A. J. Meijerink weer in tal van plaatsen propa ganda voor het zwemmen en het redden van drenkelingen gevoerd. Eerst sprak hij te Meppel, waar het aantal toehoorders zoo groot was, dat een tweede zaal ook in gebruik moest worden genomen. Den volgenden dag werd gepropageerd te Arnhem, waar de bri gade ijswachten wenschte te vormen. Daarna was Groningen aan de beurt; hier was een voordracht over het redden van drenkelingen uit auto's aangevraagd door de afdeeling Groningen en Drente van den Ned. Bond van Autobusondernemers. Men vond het gehoorde zoo interessant, dat aan den spreker verzocht werd, in Januari terug te komen. Ten slotte Almelo. Onze oud-stadgenoot, de heer Jac. J. Meyerink had, in samenwer king met de Volksuniversiteit een voordracht aangevraagd. Een groot aantal leden der V. U. waren aanwezig; een aantal sloot zich bij de bestaande bi'igade aan. VANAF 35 CENT F 20.— GR. HOUTSTR. 133 ANTOON OOMS. (Adv. Ingez. Med.) Sociale Zaken besproken. Vele wenschen. Aan het vooi'loopig verslag over de begroo ting van Sociale Zaken wordt het volgende ontleend. Het algemeen beleid van den minister had verscheidene leden, naar zij verklaai'den, meer en meer teleurgesteld, omdat bij het nemen van belangrijke besluiten, in het bij zonder op het terrein van den werkloozen- steun huns inziens telkens weer is geble ken, dat deze onvoldoende waren doordacht en reeds spoedig herziening behoefden. Gevraagd werd of het in de bedoeling der regeering ligt, bij de verbindend- en onyer- bindendverklaring van collectieve arbeids overeenkomsten een taak te geven aan de bedrijfsraden. Dit zouden verscheidene leden toejuichen. Verscheidene leden drongen aan op spoe dige indiening van een wetsontwerp tot wet telijke regeling der personeelfondsen. Van verschillende zijden werd nogmaals aandacht gevraagd, voor den noodtoestand van het steeds grooter wordend aantal ouden van dagen (65-jarigen en ouderen), die thans van elke uitkeering krachtens de Ouderdomswet of de Invaliditeitswet versto ken zijn. Gaarne zou men vernemen, in hoeverre de regeering plannen koestert om aan deze menschen de helpende hand te bieden. Verscheidene leden diongen er bij de re geering op aan, den bouw van goedkoope volkswoningen met rijkssteun krachtig te blijven bevorderen. De woningproductie is den laatsten tijd belangrijk verminderd. Naast ruimere distributie van goedkoope levensmiddelen achtten verscheidene leden ook ruimere verstrekking van schoeisel en dekking aan de werkloozen noodig. Ook drongen zij opnieuw aan op het geven van een uitkeering in eens aan hen, die reeds ge- ruimen tijd werkloos zijn. Van verschillende zijden werd ernstige cri- tiek uitgeoefend op het beleid van den mi nister ten aanzien van de afschaffing van den huurbijslag en wat daarmede samen hangt. Deze leden drongen er bij den minister op aan, den huurbijslag in zijn ouden vorm te herstellen. EEN RECHTZETTING. In een vorig nummer plaatsten wij een verslag van de behandeling voor den Haar- lemschen Politierechter van de zaak tegen een kapper, die zich een jachthond, die met hem meegeloopen was, had toegeëigend. La ter had hij den hond voor een anderen .wil- leh ruilen, maar toen hij 10 gulden bijbeta ling eisehte, was die ruil niet doorgegaan. Nü werd in ons verslag gezegd, dat de eige naar van den laatstbedoeldenden hond naar de politie was geloopen om te vertellen dat d kapper een jachthond had, waarop de politie, die wist dat er een jachthond ver mist werd, haar vervolging begon. Bedoelde eigenaar verzekert ons evenwel, dat hij niet naar de politie gegaan is, maar dat de poli tie zelf bij hem gekomen was voor informatie Hij verzocht ons dat mede te deelen, omdat hij nu ten onrechte voor een verrader wordt aangezien. Onze verslaggever erkent dat daarvan ook niets op de zitting gebleken is. MIDDELBARE TECHNISCHE SCHOOL TE HAARLEM. De volgende afgestudeerden werden in de navolgende betrekkingen geplaatst: Afdeeling Werktuigbouwkunde G. Haze jager als werkplaatschef bij het Ned. Inst. Fabr. Nedifa; H. Laban, als be drijfsleider bij den heer Bas van Pelt. bin nenhuis-architect voor het filiaal te Maas tricht; F. J. Mulders als teekenaar bij de Rotterdamsche Droogdok Mij.; J. Pijper als employé bij de Caribian Petroleum Cy. in West-Indië; D. Reyneveld en A. J. F. Wiesman als assistent bij de N.V. Philips's Gloeilampen fabrieken te Eindhoven; W. J. van der Werff, als chef-teekenaar op de werkplaats der Sta len ramenfabrieken der firma Schmidt van Norden te Lier. Afdeeling Electrotechniek: C. W. van Heyningen als e.t.a. bij de P.T.T. te 's-Gravenhage; P. N. Kuiper als assistent op het Radiolampenlaboratorium, en E. P. Striezenou, H. van der Waals en P. Zijp als assistent op het apparatenlabortorium der N.V. Philips' Gloeilampenfabrieken te Eind hoven; J. Lennings als teekenaar bij de Ne derlandsche Seintoestellenfabriek te Hilver sum; W. P. Spaan als teekenaar bij de Elec- trotechnisc.he Industrie te Slikkerveer; J. R. IJzer, als bedrijfsleider der Nederlandsche Zekeringenfabriek te Bunnik. De Heer en Mevrouw KASVISSER geven met blijdschap kennis van de geboorte van hun ZOON Haarlem, 25 November 1936 Leidschevaart 76 Heden overleed tot onze groote droefheid, onze in nig geliefde Vrouw en Moeder A. Lucieer geboren Bakker, in den ouderdom van 49 jaar. A. I. LUCIEER MICHIEL ADRI ZUS Haarlem, 25 Nov. 19 36 Jac. v. Lenneplaan S Verzoeke geen rouwbezoek GEVRAAGD TE KOOP FLINK PERCEEL, om te verbouwen tot GARAGE met BOVENWONING. Oppervlakte 200 Meter. Brieven onder nr. 5829 aan het Bureau van dit Blad. Chirurg Vrijdagmiddag geen spreekuur. Muziekkalender 2.55 Filmkalender f 1.95 Voetbalsportkalender f 1.40 Vliegsportkalender f 1.40 „Ons Mooie Land" kalender f 1.20 „Nederland in Beeld" kalender f 1. Talrijke andere kalenders eveneens in voorraad, o.a.: NATUURLEVEN-KALENDER SKI EN ALPENKALEN DER LEO VISSER-KAL. VOERMAN-KAL. ETC. ETC. WARMOESSTRAAT 10 TELEFOON 10547 BLOEMEXDAALSCHEWEG 53 TELEFOON 23039

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 2